Dodaj do ulubionych

Dobry niemiecki policjant

24.07.22, 13:21
Jak wiadomo standartem jest, ze złapany przestepca jest przesłuchiwany przez dobrego i zlgo policjanta ale obaj policaje dązą do upupienia zatrzymanego. No tu mamy przykład dobrego gliny cyt:

Schaeuble: Polska powinna znaleźć się w kierownictwie UE
Były szef Bundestagu Wolfgang Schaeuble uważa, że Polska powinna razem z Francją i Niemcami odgrywać kierowniczą rolę w Unii Europejskiej i wspólnie z Paryżem i Berlinem tworzyć europejską politykę obrony.


„Polska musi zostać wreszcie przyjęta do kierownictwa integracji europejskiej jako równorzędny i tak samo ważny kraj członkowski jak Francuzi i Niemcy. Polska powinna być jak najszybciej tak traktowana, zawsze właściwie na to zasługiwała. Nie możemy zaprzepaścić tej szansy” – powiedział Schaeuble w wywiadzie dla niedzielnego wydania „Die Welt” - „Welt am Sonntag”.

Polityk CDU wyraził żal, że udając się w połowie czerwca do Kijowa prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Olaf Scholz nie zaprosili do wyjazdu premiera Mateusza Morawieckiego. „W świat poszedłby zupełnie inny sygnał, gdyby Polska, Niemcy i Francja wystąpiły w Kijowie razem” – zaznaczył.

Polityka obronna wspólnym zadaniem dla Polski, Francji i Niemiec
Zdaniem Schaeublego Polska odgrywa czołową rolę w europejskiej polityce obronnej, co stało się jasne dla wszystkich po ataku Rosji na Ukrainę. „Razem z Warszawą i Paryżem, Berlin mógłby pracować nad tym, aby europejski system obrony nie był alternatywą wobec NATO, lecz jego uzupełnieniem” – wyjaśnił. Jego zdaniem Europa potrzebuje własny atomowy potencjał odstraszania. W zamian za udostępnienie przez Francję tego potencjału Niemcy powinny zwiększyć swój wkład finansowy w odstraszanie.

Schaeuble zwrócił także uwagę na znaczenie kwestii pomocy dla uchodźców. „Nie możemy czekać, aż wszyscy zaakceptują rozdział uchodźców (pomiędzy krajami UE)” -podkreślił. „Kto nie chce kooperować, ten musi zastanowić się nad innym sposobem włączenia się” – dodał. W tym kontekście polityk CDU ponownie odniósł się do Polski. „Muszę tutaj też pochwalić Polaków. Ich gotowość do pomocy dla ukraińskich uchodźców jest wspaniała” – ocenił chadek.

Czy Polska zaakceptuje partnerstwo z Rosją?
Schaeuble przypomniał, że od dawna jest zwolennikiem wprowadzenia w UE zasady podejmowania decyzji większością głosów. Przyznał, że dotychczasowa polityka Niemiec wobec Rosji „nie jest powodem do dumy”. Równocześnie powiedział, że wierzy w partnerskie relacje z Rosją, jeżeli będzie ona respektować zasady partnerskiej współpracy.

„Na pewno także Polska zgodzi się z tym, że partnerstwo z Rosją, która uznaje wyrzeczenie się siły, nienaruszalność granic i podstawowe zasady prawa międzynarodowego, jest z politycznego punktu widzenia słuszne” – powiedział.

Po przejściu CDU do opozycji po przegranych wyborach parlamentarnych we wrześniu 2021 roku Schaeuble nie piastuje żadnych funkcji państwowych. 79-letni poseł CDU jest najbardziej doświadczonym niemieckim politykiem. Nieprzerwanie od 1972 roku sprawuje mandat poselski. Kierował w przeszłości resortami spraw wewnętrznych i finansów. Do ubiegłego roku był przewodniczącym Bundestagu.
Obserwuj wątek
  • yabbaryt Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 13:24
   Wszystko to je fajne herr Scheuble ale jak to sie mówi 'talk is cheap'. Mówi to Pan jako były przewodniczący Bundestagu a obecnie poseł partii opozycyjnej. Co robił Pan w tej sprawie jak był Pan przewodniczącym Bundestagu i zarazem politykiem partii rządzacej?
   • polski_francuz Prawdziwy przyjaciel 24.07.22, 14:52
    yabbaryt napisał:

    " Co robił Pan w tej sprawie jak był Pan przewodniczącym Bundestagu i zarazem politykiem partii rządzacej? "

    Przyjaciol sie ceni i szanuje. A wyrzucanie im, ze czegos w przeszlosci nie zrobili jest tanim bezsensem. Czytasz tu wielu szajbnietych piszacych z Niemiec. Uszanuj tych rozsadnych. Bo jest ich ciagle za malo.

    Moze cos napisz cos o wielkim przyjacielu Polski Orbanie. To jest prawdziwy przyjaciel rzadzacych w Polsce!

    PF
    • boavista4 Re: Krol zatonal! 24.07.22, 16:34
     Jeden z najsłynniejszych brytyjskich okrętów wojennych, który zatonął w XVII wieku u wybrzeży Anglii, został wreszcie ujawniony po tym, jak dwaj bracia odkryli go ponad dekadę temu.

     50-działowy HMS Gloucester osiadł na mieliźnie i zatonął w 1682 roku (340 lat temu) 27,9 mil od wybrzeża Great Yarmouth. Nie było oficjalnego manifestu pasażerskiego, ale uważa się, że na statku znajdowało się wówczas około 330 osób – w tym James Stuart, przyszły król Anglii. Szacuje się, że utonęło 130 do 250 członków załogi i pasażerów.

     Stuart był prawie jedną z tych ofiar – trzy lata później został koronowany Jakuba II na króla Anglii i króla Irlandii oraz Jakuba VII na króla Szkocji.

     „Ze względu na okoliczności jej zatonięcia, można to uznać za jedno z najważniejszych historycznych odkryć morskich od czasu wzniesienia Mary Rose w 1982 roku.

     „Odkrycie obiecuje fundamentalną zmianę rozumienia XVII-wiecznej historii społecznej, morskiej i politycznej.

     „To wybitny przykład podwodnego dziedzictwa kulturowego o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Tragedia znacznych rozmiarów pod względem utraty życia, zarówno uprzywilejowanego, jak i zwykłego, pełna historia ostatniej podróży Gloucester i skutków jej następstw wymaga ponownego - opowiadanie, w tym jego znaczenie kulturowe i polityczne oraz spuściznę. Spróbujemy również ustalić, kto jeszcze zginął i opowiedzieć swoje historie, ponieważ tożsamość części ofiar jest obecnie znana - powiedziała ekspertka ds. historii morskiej, profesor Claire Jowitt, Uniwersytet Wschodniej Anglii (UEA).

     Artefakty z wraku zostaną zaprezentowane na wystawie zatytułowanej „Ostatnia podróż Gloucester: Norfolk's Royal Shipwreck”, której kuratorami są wspólnie UEA i Norfolk Museums Service, w Norwich Castle Museum & Art Gallery wiosną 2023 roku.

     „Znalezisko przyniosłoby również niezliczoną ilość artefaktów, w tym rzeczy osobiste prawdopodobnie setek pasażerów, którzy utonęli, butelki wina i dzwonek, który pomógł zidentyfikować statek”.
     www.zerohedge.com/markets/divers-reveal-historic-maritime-discovery-royal-ship-sank-king-james-ii
    • yabbaryt Re: Prawdziwy przyjaciel 24.07.22, 16:44
     Jak Cie niemiecki polityk klepie po ramieniu to warto sprawdzic czy sie ma nadal portfel w kieszeni. Ten gość to partyjny kolezka frau Merkel, która robiła wszystko aby obalić legalny rząd w Polsce. Orban przynajmniej tego nie robił. Propozycja Scheubla zmierza to tego abyśmy wybierali miedzy Weimarem a Wyszehradem. Czyli olali Wyszechrad i udawali, ze jesteśmy znaczącym graczem w trójkacie weimarskim. To oczywiscie bzdura bo w tym trójkacie bylibysmy tylko kwiatkiem do kożucha i moglibyśmy co najwyżej grzecznie potakiwać starszym i mądrzejszym.
     • polski_francuz Bismarck a Kaczynski 24.07.22, 18:32
      yabbaryt napisał:

      " Jak Cie niemiecki polityk klepie po ramieniu to warto sprawdzic czy sie ma nadal portfel w kieszeni. Ten gość to partyjny kolezka frau Merkel, która robiła wszystko aby obalić legalny rząd w Polsce. Orban przynajmniej tego nie robił."

      Polityka wyzszych kadr politycznych polega na obronie interesow swego panstwa. Schäuble i pani Merkel robili to w miare umiejetnie. Dodam jeszcze, ze to wlasnie Schäuble mial zastapc Kohla, ale sie inaczej potoczylo. A pani Merkel nie przewidziala, dosc przewidywalnego, odbicia szajby imperialnej u szefa rosji. Rzady niemieckie zachowywaly sie przyjacielsko w stosunku do Polski. I to nastawienie sie zmienilo, wlasnie po odejsciu Kohla.

      Problemem jest polska polityka i parta ktorej kibicujesz. To ona nie chce zblizenia z Niemcami to ona i jej czlonkowie bredza cos o portfelach w kieszeniach, to oni ida na sojusz z europejskimi stracencami jak Orban czy Le Pen.

      Skad u Polakow taka stracenska glupota? Moze zbyt duza emigracji kadr? Moze nowo-nacjonalistyczne tony ktore brzmia swiezo w uszach? Moze wladze zbyt nakierowane na prawo czy na historie.

      Oby tak nie bylo jak przewidywal Bismarck, ze Polacy nie dorosli do wlasnego kraju.

      PF
      • yabbaryt Re: Bismarck a Kaczynski 24.07.22, 21:58
       Kohl-ten który wydębił od tego głupka Mazowieckiego głupka oświadczenie, że Polska zrzeka się reperacji wojennych? Tego Kohla nazywasz przyjacielem Polski?
       • yabbaryt Re: Bismarck a Kaczynski 24.07.22, 22:01
        Kohl ten który zasilał reklamówkami deutschmarek Kongres Aferalno Demokratyczny. To według ciebie był przyjaciel Polski?
        • szwampuch58 Re: Bismarck a Kaczynski 24.07.22, 23:33
         Tak z ciekawosci:Co zrobisz z niemiecka forsa,przepijesz pisior
         • europitek Re: Bismarck a Kaczynski 25.07.22, 15:48
          szwampuch58 napisał:
          > Tak z ciekawosci:Co zrobisz z niemiecka forsa,przepijesz pisior

          Ja kupię sobie ten niemiecki czołg, co go nam chcą dać do remontu, żeby nam się nie nudziło.
        • polski_francuz Realista vs. iIdealista 25.07.22, 10:08
         yabbaryt napisał:

         " Kohl ten który zasilał reklamówkami deutschmarek Kongres Aferalno Demokratyczny. To według ciebie był przyjaciel Polski?"

         Myslalem o pani Merkel i o Schäuble piszac o przyjacielach Polski. Wyrazilem to nieco dwuznacznie i mozna bylo wyciagnac takie wnioski jakie wyciagnales.

         Wracajac do Kohla, to zapewnil sobie miejsce w historii jednoczac Niemcy. I sprawy polskie byly dla niego mniej wazne. Glownym graczem byl wonczas Gorbaczow, ktory nie byl realista ale idealista.

         PF
         • yabbaryt Re: Realista vs. iIdealista 25.07.22, 14:57
          Niemieccy politycy powinni troszczyć się o swój kraj ale wara im od narzucania Polsce swoich jurgieltników i wpływania na wewnętrzną sytuacje w kraju. A to miało nie raz miejsce.
         • europitek Re: Realista vs. iIdealista 25.07.22, 15:55
          polski_francuz napisał:
          > Myslalem o pani Merkel i o Schäuble piszac o przyjacielach Polski.

          No, prawdziwi... Wybudowali nam "Nordstream 1", potem "Nordstream 2", lotnisko z Berlinie, uwolnili nas (rączkami UE) od stoczni, kopalni. A ostatnio obiecali 20 czołgów do remontu. Jacy kochani!
          Nawet chcieli nam podarować trochę tysięcy lekarzy, architektów i inżynierów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Teraz łaskawie chcą się z nami podzielić deficytem gazu (moce przeładunkowe ropy już częściowo dostali).

    • felusiak1 Re: Prawdziwy przyjaciel 24.07.22, 20:38
     polski francuz napisał: Moze cos napisz cos o wielkim przyjacielu Polski Orbanie. To jest prawdziwy przyjaciel rzadzacych w Polsce!

     Tak, Orban jest przyjacielem ale egzystuje w warunkach stworzonych przez frau Merkel. Niemiecka dziecinada urodziła robaczywy owoc. Wegry, Polska i państwa nadbałtyckie zostały przez frau Merkel zostawione na pastwe losu. Ona zalatwila sobie energię nie ogladajac się na innych. Orban załatwil sobie energię. Zostal postwiony w sytuacji bez wyjścia i znalazl furtkę.
     • europitek Re: Prawdziwy przyjaciel 25.07.22, 15:59
      felusiak1 napisał:
      > Zostal postwiony w sytuacji bez wyjścia i znalazl furtkę.

      I tu się całkowicie z Tobą zgodzę. Zresztą, ponad 2 lata temu sam cisnął Polskę i Słowację, żeby budować interkonektory gazowe, bo był zainteresowany gazem spoza Rosji. teraz jest pod ścianą nawet bardziej niż Niemcy.
   • vermieter Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 18:03
    yabbaryt napisał:

    > Wszystko to je fajne herr Scheuble ale jak to sie mówi 'talk is cheap'. Mówi to
    > Pan jako były przewodniczący Bundestagu a obecnie poseł partii opozycyjnej. Co
    > robił Pan w tej sprawie jak był Pan przewodniczącym Bundestagu i zarazem polit
    > ykiem partii rządzacej?    Jesteś bardzo głupi i nie masz zielonego pojęcia o tym, o czym tutaj piszesz. Nie potrafię dyskutować z idiotami, nie potrafię pisać dla wtórnych analfabetów.
    Przewodniczący Bundestagu nie zajmuje się polityka. Jako polityk partii rządzącej zajmował się głównie sprawami wewnętrznymi i finansowymi. W tych resortach nie było miejsca na sprawy polskie. Gdy był szefem urzędu kanclerskiego za czasów Kohla, towarzyszył kanclerzowi w jego podróżach do Polski i spotkaniach z polskimi politykami, przygotowywał przyjęcie Polski do Unii, był typowany na miejsce Verheugena.
    Obecnie nie piastuje żadnych stanowisk, wypowiada się na każdy temat, to jest i tak bez znaczenia.
    Ty też jesteś trollem bez znaczenia, szczekasz na każdy temat.
    • petronella.kozlowska tuttifrutti1234 napisał(a): 25.07.22, 14:47
     vermieter napisał(a):


     Jesteś bardzo głupi i nie masz zielonego pojęcia o tym,     > Przewodniczący Bundestagu nie zajmuje się polityka.

     To po co kandyduje do Bundestagu i jst jego członkiem?

     partii rządzącej zajmował się głównie sprawami wewnętrznymi i finansowymi. W tych resortach n ie było miejsca na sprawy polskie.

     Na pewno?
     Zwalczanie przestępczości?  • vermieter Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 18:40
   yabbaryt napisał:

   > Jak wiadomo standartem jest,


   gdy wyjeżdżałem z Polski, to standardem było...
   zmieniła się pisownia w ostatnich pięćdziesięciu latach?
  • felusiak1 Rola Schaeuble w zamknieciu elektrowni atomowych 24.07.22, 20:49
   Niby Merkel zamknela ale bez Bundestagu nie moglaby tego zrobić i on musial w tym ochoczo pomagać. Teraz mówi, że popelniono bledy. To znaczy ktoś popelnil, nie wiadomo kto. I z pewnością nie da sie tego teraz już ustalić.
  • caesar_pl Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 21:02
   Ta ku..Szojblowska wprowadziła jako minister finansów w Niemczech kurs totalnego oszczędzania za wszelką cenę. Czyli zwolnienia w urzędach państwowych, nieprzyjmowanie nowych pracowników na miejsce idących na emeryturę, redukcje pracowników komunalnych itd. Przez starego capa Niemcy dzis to kraj zaśmiecony ,zasyfiony,bez porządnej służby porządkowej.Dam przykład:kiedyś u nas w mieście Ruhrgebietowskim klomby przy ulicach,na skrzyżowaniach były plewione przez tzw ABM Frauen,brygady kobiet przed emerytura,ktore nie miały juz szansy na prace na umowę.Kobitki miały mercedesy z podwójna kabina i jeździły sobie od klombu do klombu,sadzily roze,plewily narcyzy.Ku..szojblowska zlikwidowała.Zieleńce w mieście sa zasyfione perzem.Był znak drogowy krzywy, natychmiast zjawili się robotnicy miejscy, wyprostowali.Dzis większość znaków drogowych stoi krzywo. Mieliśmy Unimog ,taki terenowy mercedes z wyciąganym ramieniem i szczotka na końcu, podjeżdżał pod znak drogowy i go myl. Szajba zlikwidowała, za duże koszty dla budżetu. Znaki nas w mieścinie brudne, pokryte nawet zielonym nalotem. Kiedyś na ulicach było widać pracowników komunalnych zamiatających miejsca szczególnie narażone na zaśmiecenie,np.przystanki autobusowe. Pracowników juz nie ma, przystanki tona w syfie. Mieliśmy w mieście małe Kehrmaschinen czyli małe samochody szczotki, które oczyszczały wysepki na skrzyżowaniach czy małe parkingi.Nie ma juz szczotek, wysepki na skrzyżowaniach sa zarośnięte perzem, rosną juz małe drzewka samosiejki.Ludzie sie skarżą,nawet w regionalnej gazecie napisano o tych skargach,nie zmienia sie nic,nie można juz sytuacji, która spowodował Szajba zmienić. Trzeba żyć w syfie.
   • vermieter Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 21:30
    nie odróżniasz finansów federalnych od krajowych i komunalnych? poza tym Schäuble od pięciu lat nie jest ministrem finansów.

    Dlaczego w innych miastach jest czysto, tylko u ciebie nie?
    • caesar_pl Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 11:53
     Co z tego ze minister federalny?Zmusił Landy do oszczędności.A ze nie jest juz 5 lat ministrem finansów?Mial parę ładnych lat by narobić nieodwracalne szkody.
     • petronella.kozlowska Ten kundel od Merkel 25.07.22, 15:12
      Zmusił nie tylko Landy do oszczędności, ale też wysłał ekspedycję karną do Grecji, która kazała Grekom wszystko wysprzedać, nawet za bezcen, np. totolotka.

      Grecy zemścili się parę lat potem azylantami.


      Ekspedycja karna to było wprawdy pyrrusowe zwycięstwo nad Grekami które kosztowało Niemcy tysiące miliardów euro, no i kosztuje do dzisiaj.


      I jeszcze na koniec dodam, że to Schäuble z Kohlem wymyślili, że koszty na azylantów przejdą z budżetu federacji na landy i komuny. No i tak jest do dzisiaj. I dlatego miasta opisywane przez caesara tak wyglądają.

    • caesar_pl Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 11:56
     W których niemieckich miastach jest czysto? Wyjdź poza rynek czy stare miasto, syf,odpadający tynk, pety po papierosach, perz zarasta klomby.
     • szwampuch58 Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 13:20
      To gorolu wez sie za sprzatanie,zrob cos pozytecznego dla dawcow twojego zasilku
      • petronella.kozlowska odwal się od caesara, bo tu dobrze pisze 25.07.22, 14:52
       szwampuch58 napisał:

       > To gorolu wez sie za sprzatanie,zrob cos pozytecznego dla dawcow twojego zasil
       > ku
       >
      • caesar_pl Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 19:07
       Boli co?Gorolu?Może zdjęcia z Malej Ankary,bo tak sie w żargonie miejscowych Niemców nazywa sie jedna z dzielnic. Centrum miasta tez jest szajse.
   • yabbaryt Re: Dobry niemiecki policjant 24.07.22, 21:53
    Powiem tak. Mało mnie obchodzi co ten polityk wyczyniał w Niemczech. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jako minister federalny nie odpowiadał za landowe klomby i przystanki autobusowe.
    Zastanawiam się co znaczy jego wypowiedź, która zacytowała prasa niemiecka.Tak to obecnie jest, że pewne ważne tematy zarzucają w przestrzeni medialnej byli politycy czy emerytowani generałowie. Niby nie pełnią żadnych istotnych funkcji ale akurat oni są cytowani przez cała postępową prasę światową. O co w tym chodzi? To może być sondowanie. Z polskiej strony na te propozycje nie odpowie pewnie żaden istotny polityk, tylko znowu ktoś z trzeciego szeregu postaci. Mnie natomiast dziwi, że oświadczenia takie składa polityk opozycyjny. Czy tu chodzi o polityczna walkę CSU vs SPD czy jednak jest to próba wysondowania strony polskiej i zakończenia sporu na warunkach niemieckich ale bez totalnej kapitulacji ze strony polskiej?
    • europitek Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 16:14
     yabbaryt napisał:
     > Czy tu chodzi o polityczna walkę CSU vs SPD czy jednak jest to próba
     > wysondowania strony polskiej i zakończenia sporu na warunkach
     > niemieckich ale bez totalnej kapitulacji ze strony polskiej?

     Możliwe, że o jedno i drugie. Scholz wytrwale się kompromituje na arenie międzynarodowej, co można wykorzystać do pognębienia SPD, a przy okazji można zapunktować poprawą stosunków z Polską.
     Dodatkowo, może też chodzić o autopromocję pomysłodawcy.
     • europitek Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 16:17
      I jeszcze jedna uwaga. Kaczor zapowiedział za miesiąc publikację pierwszej części raportu o polskich stratach wojennych doznanych ze strony Niemiec podczas II wojny światowej. Wtedy zacznie się klarować, o co komu chodzi z niemieckiej strony.
      • caesar_pl Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 19:10
       Kaczkodany kombinują juz z reperacjami od16 lat. Poszukajcie sobie w google.To juz tyle lat i nic.
     • yabbaryt Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 20:20
      Widzę jeszcze trzecią opcję. A mianowicie te bajędy są kierowane do potencjalnych wyborców Tuska. Propozycja jest taka : 'jak wybierzecie europejskiego męża stanu jak Tusk to będziecie ho ho odgrywać ogromna rolę w Europie a może jeszcze większą niż za Ewy Kopacz. Wejdziecie do grona mocarstw europejskich'. No i wyborca rozdarty między Tuskiem a Hołownią....wicie sami.
      • szwampuch58 Re: Dobry niemiecki policjant 25.07.22, 21:08
       natemat.pl/amp/427249,jaroslaw-kaczynski-probuje-powiedziec-slowo-sztokholmski-wideo.....tylko tego pamponia i basta,hehehehehe

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka