Dodaj do ulubionych

100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front...

05.08.22, 17:21
Gdyby to była prawda, zrobiłoby się masakrycznie, bo np., w ramach rozbioru Ukrainy dostaliby jako strefę okupacyjną Wołyń... co na to powiedziałaby Korea Południowa, czy by nam to pomogło w interesach zbrojeniowych z Koreą Południową czy im to nie robi różnicy, i czy to dalej byłaby wojna rosyjsko-ukraińska, bo to tylko jacyś najemnicy-ochotnicy i czy jednak Ukraina byłaby w stanie wojny dodatkowo z Koreą Północną.

Czarny scenariusz... skoro twierdzimy, że Ukraina nie może przegrać tej wojny, a Rosja jej wygrać.


"Kim Dzong Un złożył ofertę Putinowi. Dyktator proponuje aż 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej
Władimir Putin, chcąc wesprzeć rosyjską armię w inwazji na Ukrainę, ma rozważać zawiązanie sojuszu z Kim Dzong Unem, o czym doniósł dziennik "Daily Mail", powołując się na rosyjską agencję informacyjną Regnum.
W zamian za dostawy energii i dostawy zboża do Korei Północnej Putin miałby zyskać 100 tys. żołnierzy, którzy zasililiby szeregi Rosjan w dwóch separatystycznych, prokremlowskich republikach w Ukrainie."
Obserwuj wątek
  • ivergon uzbrojenie z Korei Południowej do Polski 05.08.22, 17:51
   Jeszcze chwila jeszcze dwa lata i będziemy "miszczmi" świata, trochę żarty bo czas jest mocno spóźniony, ale co pierwsze dotrze uzbrojenie z Korei Południowej do Polski czy ewentualnie 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front w "Donbasie".

   "Chwałek.

   "Podejmowanie przez państwo decyzji w odpowiednim czasie ma od nas odsunąć ryzyko agresji, a jeżeliby do niej doszło, a musimy być do tego przygotowani, musimy mieć się czym bronić. "

   (...)

   — Zmienia się nasza długofalowa perspektywa, stąd alians z Koreą. Jednocześnie przygotowujemy się, by osiągnąć w ciągu około dwóch lat pełne zdolności i szybko ustanowić wysokie tempo produkcji — zadeklarował. — Porozumieliśmy się także, w jaki sposób możemy wykorzystać nasz potencjał na rzecz innych kontraktów w regionie.(...)

   — Są też inne projekty, niektóre już ogłoszone, inne negocjowane. Czekaliśmy na nie latami, w końcu są. Z jednej strony cieszymy się, z drugiej mamy świadomość wyzwań. To jednak ambicje są motorem napędowym rozwoju, na którym bardzo polskiej zbrojeniówce zależy. W PGZ dokonało się wiele zmian, oczywiście na lepsze – w mentalności zespołu, w funkcjonowaniu organizacji. Nasi ludzie mają olbrzymi zapał do pracy, determinację i zaangażowanie, ale też wiedzę i umiejętności, które często trudno gdzie indziej znaleźć — powiedział prezes PGZ."


   Niestety dostawy na rok 2022 nie są za duże.

   "Umowy ramowe
   Pod koniec lipca wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził umowy ramowe między Agencją Uzbrojenia a południowokoreańskimi przedsiębiorstwami na czołgi K2, armatohaubice K9 i lekkie myśliwce FA-50. Umowy ramowe mają zostać uzupełnione umowami szczegółowymi dotyczącymi cen i dostaw. Planowany kontrakt czołgowy podzielono na dwa etapy. W pierwszym zakłada się zakup 180 czołgów (dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku), a drugi etap to ponad 800 czołgów w standardzie K2PL.

   W 2026 r. ma ruszyć produkcja w Polsce. także w tym roku Polska ma otrzymać pierwsze armatohaubice K9. Tę umowę także podzielono na dwie fazy — pierwsza przewiduje dostawę 48 dział, dostawy kolejnych ponad 600 haubic mają następować od 2024 r., a od 2026 r. armatohaubice mają być produkowane w Polsce. Na połowę przyszłego roku przewidziano dostawę pierwszych 12 FA-50."
   • szwampuch58 Re: uzbrojenie z Korei Południowej do Polski 05.08.22, 20:10
    Dwa wpisy ,gigantyczne ale malutkie pytanie:O co ci siEm rozchodzi?
    • ivergon Re: uzbrojenie z Korei Południowej do Polski 05.08.22, 20:52
     Dla tych co nie wiedzą o ssoo chodzi. Kontynuacja tematu, czyli kto chwyta się brzytwy i jak na tym wyjdzie, oraz w którą stronę kto podąża, czy Rosja podąża w stronę bycia Koreą Północną, a my w stronę bycia Koreą Południową wedle porzekadła z kim poprzestajesz takim się stajesz.

     forum.gazeta.pl/forum/w,50,173664085,173664085,Wielka_wyprawa_do_Korei_Poludniowej.html#p173730178
  • tapatik Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 05.08.22, 21:42
   Dlaczego Koreańczycy mieliby dostać Wołyń?
   Pomijając jakość koreańskiego żołnierza.
   • szwampuch58 Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 05.08.22, 21:47
    Tworki slowa klucz
   • ivergon Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 05.08.22, 22:01
    tapatik napisał:

    > Dlaczego Koreańczycy mieliby dostać Wołyń?
    > Pomijając jakość koreańskiego żołnierza.
    >

    Dla fantazji, na dziś plan jest taki, że mają "odbudowywać Donbas", oraz wersja rozwojowa ich 100 000 armia ma wziąć udział w "wyzwoleniu" Ukrainy czy uznanych za niepodległe przez koreańskich komuchów - szwampuchów, "republik donieckiej i ługańskiej".
    • ivergon sprzęt chiński na platfor., kolejowych w Rostowie 08.08.22, 15:37
     istotna sprawa forumowe plotkary...

     "Wygląda na to, że rząd Chin wspiera zbrojne działania Rosji w Ukrainie. Niezależna agencja informacyjna Tpyxa udostępniła na Twitterze wideo, na którym widać transport sprzętu wojskowego chińskiej produkcji na platformach kolejowych w Rostowie. Natomiast jak zaznaczył portal "Bulgarianmilitary", to raczej nie jest sytuacja jednorazowa, ponieważ w najbliższych tygodniach z Pekinu może dotrzeć jeszcze więcej sprzętu przeznaczonego dla armii Putina."
  • janusz.sobczak1 Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 08.08.22, 17:16
   Azjatyckie robactwo rozbiegnie się po świecie zaraz po przekroczeniu granicy :-)))
   • tapatik Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 08.08.22, 19:03
    Dlaczego "robactwo"?
    Koreańscy żołnierze nie za bardzo mają możliwość ucieczki, bo wiedzą, że ich rodziny pójdą wtedy do obozu.
    Poza tym będąc w wojsku dostaną jeść, to po co mają uciekać?
   • buldog2 Re: 100 tys. żołnierzy z Korei Północnej na front 17.08.22, 19:47
    Co pewne, to że rozbiegnie się wasze PISowskie robactwo.
    giphy.com/gifs/movie-black-and-white-film-sZMSZkYO4xs6A/fullscreen
  • j-k ale, ale... 10.08.22, 12:20
   ivergon napisał:
   > Czarny scenariusz... skoro twierdzimy, że Ukraina nie może przegrać tej wojny,
   > a Rosja jej wygrać.


   niektorzy tak twierdza.

   - ja - nie.
   • ivergon Re: ale, ale... 11.08.22, 12:41
    j-k napisał:

    > ivergon napisał:
    > > Czarny scenariusz... skoro twierdzimy, że Ukraina nie może przegrać tej w
    > ojny,
    > > a Rosja jej wygrać.
    >
    >
    > niektorzy tak twierdza.
    >
    > - ja - nie.

    Czy zwycięstwo Rosji jest dla Polski korzystne, repolonizacja Ukrainy to mrzonki chociaż Rosjanie są coraz bardziej hojni, w malowaniu mapek podziału Ukrainy na korzyść Polski, np mapka Żyrnowskiego, a Medwiedewa która dodatkowo obejmuje Żytomierszczynę i obwód Chmielnicki znajdujące się na wschód o granic II RP, a propagandowo to nawet cala nieokupowana przez Rosjan Ukraina ma być już okupacja polska, z obowiązującą walutą polską, tyko oczywiście to jest prymitywne oszustwo, mające zdemobilizować Ukraińców.

    Czyli jak najbardziej w interesie państwa polskiego, Rosja powinna ponieść porażkę w jej planach zaborów ziem Ukrainy, która jest dla nas państwem buforowym.

    Interesuje mnie tu też umiędzynarodowienie wojny, taka III wojna światowa w zarysie, czyli zarysowywanie się sojuszu twardego bloku postkomunistycznego Rosja, Białoruś + KRLD, z Iranem dostawy broni, leki dystans CHRL, vs świat anglosaski, UE, Japonia, pośrednio Korea Południowa bo sprzedając broń Polsce, umożliwia zwalnianie broni dla Ukrainy, czyli obóz wspomagający Ukrainę.
    • ivergon cały świat potępia Rosję, cóś mały ten świat 17.08.22, 17:08
     "Chińskie wojska zostaną wysłane do Rosji - mają tam wziąć we wspólnych ćwiczeniach z żołnierzami rosyjskimi - poinformowało chińskie ministerstwo obrony, przekonując, że decyzja nie ma żadnego związku z sytuacją międzynarodową. Swój udział w ćwiczeniach zapowiedziały także Indie, Białoruś czy Tadżykistan."

     ... i tyle w temacie naiwności, narody nie mają przyjaciół tylko interesy.
     • tapatik Re: cały świat potępia Rosję, cóś mały ten świat 17.08.22, 19:41
      Pytanie, czy to będą tylko ćwiczenia czy też te kraje chcą wspomóc kacapów.
      Swoich żołnierzy raczej nie dadzą, ale mogą przekazać broń i amunicję.
      • ivergon Re: cały świat potępia Rosję, cóś mały ten świat 18.08.22, 10:46
       tapatik napisał:

       > Pytanie, czy to będą tylko ćwiczenia czy też te kraje chcą wspomóc kacapów.
       > Swoich żołnierzy raczej nie dadzą, ale mogą przekazać broń i amunicję.
       >

       To są ćwiczenia chyba na wschodzie Rosji, tak czy inaczej świadczą o współpracy militarnej z Rosją, Indie mają konflikt z CHRL, ale z Rosją raczej stosunki dość bliskie.

       Z grudnia 2021 o relacjach Indii i Rosji.

       "Relacje rosyjsko-indyjskie od wielu dekad są na dobrym poziomie, co jest uwidaczniane w kupowaniu przez tę drugą stronę uprzednio radzieckiego a teraz rosyjskiego sprzętu wojskowego, chociaż w ostatnich latach współpraca ta wydawała się słabnąć. Np. Hindusi odstąpili od programu stworzenia samolotu bojowego w prowadzonego z Rosją programu FGFA, na podstawie programu PAK FA.

       Mimo to w ostatnich latach zauważa się obecność żołnierzy z obu państw na poligonach, zarówno w Indiach jak i Rosji, tak jak to miało miejsce przy okazji minionych ćwiczeń Zapad-2021. Oczywiście dzieje się to przy niezadowoleniu Stanów Zjednoczonych, które również próbują zyskać regionalnego sojusznika, mogą przeciwstawić się chińskiemu zagrożeniu.

       Innym przykładem kwitnącej współpracy rosyjsko-indyjskiej (poza wspólnymi ćwiczeniami poligonowymi i produkcją AK-203) jest niedawne rozpoczęcie dostaw zakupionego w 2018 roku za kwotę 5,4 mld USD systemu S-400 Triumf, które w Indiach w pierwszej kolejności zostanie rozlokowany w zachodniej części państwa, w pobliżu granicy z Pakistanem, a później wzdłuż granicy z Chinami, zabezpieczając trudne odcinki granicy państwowej."


       W Indiach jest duży potencjał na konflikt religijny hindusko vs muzułmański w samych Indiach jest z 150 milionów muzułmanów wyobraźmy sobie, że dochodzi do czystek etnicznych i niech tylko 100 milionów ludzi ucieka do Pakistanu, a potem dalej na zachód, już pomijając sam konflikt Indii z Pakistanem który ma 220 milionów mieszkańców, to wizja lekko koszmarna dla zachodu, którego częścią w tym wypadku, niestety jesteśmy.
  • pijatyka Chyba... 26.09.22, 12:34

   ...nie dojechali ;)

   • tapatik Re: Chyba... 26.09.22, 18:47
    Nawet Kim się odwraca od Putina?
    • ivergon Re: Chyba... 27.09.22, 11:43
     tapatik napisał:

     > Nawet Kim się odwraca od Putina?
     >
     Nie wypaliło i mamy mogilizację, ale pytanie dla czego? Jak nie wiadomo dla czego no to chodzi o "piniądze" zresztą przy sowieckiej logistyce, to pewnie taki przerzut armii, na 10 tys km, jej wykarmienie, zaopatrzenie itd. Plus problemy z komunikacją, językiem, mógłby być wielką katastrofą.

     Kim odżegnuje się też od sprzedaży milionów pocisków i rakiet sowietom, ale sama sprzedaż broni to super interes, no tu pewnie coś wysyłają 2-3-x razy drożej niż przed wojną, jeżeli jednak nie sprzedawaliby, to tylko pod naciskiem Chin bo kogo innego ma Kim za sponsora, ewentualnie zaprzeczają bo informacja, że sprzedaliby tyle "milionów" sztuk oznaczałaby, że opróżnili magazyny czyli nie mieliby amunicji na ewentualny konflikt z Koreą Południową, uzupełnienie magazynów to całe lata, więc się do tego nie przyznają, choćby nawet sprzedawali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka