Dodaj do ulubionych

O Święcie pamiętamy

15.08.22, 10:01
Wiele wydarzeń i niezadowolenie z reżimu nieudaczników, przesłania Rocznicę.

Ale wkorzystajmy to do wyrażenia optymizmu.
Wtedy, gdy bolszewik stał pod Warszawą, też wydawało sie beznadziejnie
A wymietli gnój.
Dziś też wymieciemy, przede wszystkim, Ukraińcy wymiotą.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 13:01
      Zloto w Monachium
      • szwampuch58 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 16:07
        4 Polki w polfinale
        • szwampuch58 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 17:00
          www.sport.pl/inne/7,64998,28792787,cztery-polki-w-czolowej-czworce-polska-dominacja-w-mistrzostwach.html#s=SNO_Img_1#s=BoxOpImg3
    • stasi1 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 17:50
      Tak dobrze to pewnie nie będzie. Wojna skończy się pewnym podziałem Ukrainy
      • mateusz572 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 17:56
        Nie dziel skóry na niedźwiedziu.
        • stasi1 Re: O Święcie pamiętamy 20.08.22, 17:06
          Nie którzy już dzielą się Rosją a na razie to niestety oni są górą. I dalej idą do przodu
      • jorl11 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 19:19
        stasi1 napisał:

> Tak dobrze to pewnie nie będzie. Wojna skończy się pewnym podziałem Ukrainy

Bzdura. Nie bedzie zadnego podzialu Ukrainy w sensie ze spory kawalek bedzie dalej banderowski.
        Wystarczy zeby tak zostal kawalek Ukrainy z 15..20milionami mieszkancow, oczywiscie majacy granice z Polska czy innym wrogim Rosji krajem, i za 10 lat wojna od nowa. Zachod by w tym kawalku Ukrainy zbudowal nowa silna ukrainska armie, napewno z bronia jadrowa tym razem, i Rosja ma nastepna wojne. I to juz jadrowa.
        A wiec bedzie jak od poczatku Putin zapowiedzial, demilitaryzacja i entnazyfikacja Ukrainy. A to znaczy ze w jakims pozostalym kawalku Ukrainy nie bedie mogla powstac jakakolwiek armia i zaden rzad wrogi Rosji.
        Taka jest przyszlosc Ukrainy.
        • stavros2002 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 21:28
          Co to znaczy "banderowski", Lonia?
          • tuttifrutti1234 Re: O Święcie pamiętamy 15.08.22, 22:51
            bandera to taka flaga, najczęściej na jednostce pływającej
      • malkontent6 Re: O Święcie pamiętamy 16.08.22, 01:53
        stasi1 napisał:

> Wojna skończy się pewnym podziałem Ukrainy

To jest prawdopodobne. Pewne jest jednak, że wśród Ukraińców powszechna będzie nienawiść do Rosji.
    • borrrka Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 15.08.22, 23:26
      Szóstego w chaosie bitwy nie był pewien.
      Jednocześnie był ... rusofilem, bo nie przeżył Powstania Styczniowego (za młody), ani dzisiejszej "operacji" kacapów (był zmarł).
      Nie doświadczył tego, co dziś mamy za friko, bo ciężar walki ponoszą praktycznie Ukraińcy.
      Takie Przedmurze.

I refleksja:
      pokolenia dziś żyjące nie dadzą sie nijak nabrać na syreni śpiew Kremla.
      Nie ma opcji.
      Jak ja sie dałem, no w rozsądnym jednak zakresie.

Nikt długo nie posłucha kacapskich szansonistów i raczej trudno będzie sięgnąć po ruską książkę.
      Ciekaw jestem, czy kijowskie muzeum Bułhakowa przetrwa dziejową zawieruchę.

Konkluzja długiego wywodu - trzeba doznać samemu ruskiego miru w akcji.
      • borrrka Sorry, naczelnik przypadkiem się wkleił 15.08.22, 23:28
        W sercu i wszędzie go mamy!
      • stefan4 Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 16.08.22, 07:57
        borrrka:
        > Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką

I poczytywał to sobie za
            (a) bohaterski powód do chwały?
            (b) spełnienie dawnych dziecięcych marzeń?
            (c) wypełnienie przykrej konieczności?
            (d) nieszczęśliwy wypadek?
            (e) zbrodnię zabójstwa z okolicznosciami łagodzącymi?

Wyobrażam sobie, że w pewnych okolicznościach mógłbym zabić człowieka. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym się tym chełpić po latach...

- Stefan
        • boomerang Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 16.08.22, 08:08
          Zabicie Moskala jest czynem chlubnym.
        • borrrka Inne czasy były 16.08.22, 09:34
          Z perspektywy lat podejrzewam, że chciał się przeciwstawić wszechobecnym Jankowi i Marusi.
          Ale mały byłem i to domysły.
        • polski_francuz Cement 16.08.22, 10:48
          stefan4 napisał:

" Wyobrażam sobie, że w pewnych okolicznościach mógłbym zabić człowieka. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym się tym chełpić po latach..."

Stefan, Stefan jestes bolesnie rozsadny. Narody trzeba czyms trzymac razem. Polske trzyma razem patriotyzm i pamiec polskich ofiar walk o odzyskanie niepodleglosci. Teraz Ukraina wkracza w podobne koleiny. Czy to dobrze? czy humanitarne? czy rozsadne? Pewnie ani, ani, ani...

Alesmy sie sie urodzili Polakami i zapisana jest nam raczej rola Kmicica niz szwajcarskiego bankiera:) Chociaz znakomity magnetofon Nagra byl wymyslony przez szwajcarskeigo Polaka. Wiec szanse sa:)

Pozdro

PF

• stefan4 Re: Cement 16.08.22, 18:07
            polski_francuz:
            > Alesmy sie sie urodzili Polakami i zapisana jest nam raczej rola Kmicica niz
            > szwajcarskiego bankiera:)

Polskość to rzecz nabyta i trzeciorzędna. Urodziliśmy się ludźmi. Czyli małymi złośliwymi kreaturami starającymi się zniszczyć inne równie złośliwe kreatury. Ale odkąd zżarliśmy to rajskie jabłuszko, zaczęliśmy widzieć różnicę między złem a dobrem. Za ten przysmak zapłaciliśmy bardzo drogo; m.in. wyrzekliśmy się nieśmiertelności i innych fruktów. To już się nie odwróci, więc chociaż nie zmarnujmy tego, za co i tak zapłaciliśmy.

Moje rodzinne wspomnienie wojny 1920 ma inny charakter niż Borrrki. Mojej babci raz (tylko raz) zebrało się na wspomnienia i opowiedziała, jak trafiła do wojskowego lazaretu jako — już nie wiem — pielęgniarka, czy salowa, w każdym razie bez żadnego wykształcenia medycznego czy pielęgniarskiego. I tam kiedyś trzymała za rękę umierającego młodego chłopaka, który tylko jęczał... ale kiedy usiłowała odejść do innych obowiązków, on mamrotał
                — Łastoczka, nie uchodi...
            Jednak w końcu poszła zająć się innymi, a kiedy wróciła, on już nie żył. I babcia mówiła mi, że od lat ją to męczy. Z jednej strony jemu naprawdę nie można było już pomóc, a ona była potrzebna tym, którym można było pomóc. Z drugiej strony — ostatnią prośbą umierającego było, żeby go jeszcze potrzymać za rękę, a ona mu tego nie dała. I to ją dręczyło co najmniej do czasu, gdy ja już byłem na tyle dorosły, że mogła mi opowiedzieć, że nosi w sobie taki irracjonalny wyrzut sumienia.

- Stefan
            • polski_francuz Re: Cement 17.08.22, 10:29
              stefan4 napisał:

" Moje rodzinne wspomnienie wojny 1920 ma inny charakter niż Borrrki. Mojej babci raz (tylko raz) zebrało się na wspomnienia i opowiedziała, jak trafiła do wojskowego lazaretu jako — już nie wiem — pielęgniarka, czy salowa, w każdym razie bez żadnego wykształcenia medycznego czy pielęgniarskiego."

Idzmy za przykladem i potraktujmy ludzi jako cegly. Co je wiaze? Ano najpierw Rodzina. Piszesz o Babci. Ja czesto mysle o moich Rodzicach i mojej Babci tez. Czyli graja Oni role w tym co robimy i kim jestesmy.

Potem, na wieksza skale jest moze wazna aglomeracja w ktorej zyjemy i zawod, ktory wykonujemy: co robimy? jakie studia mamy? gdzie mieszkamy?

I, least but not last, przychodzi kraj. Jego jezyk, literatura, wrogowie, przyjaciele, historia...Nie da rady sie od tego odczepic. Popatrz na piszacych tu Slazakow. Pisza nienawistne dla Polski i Polakow post, ale pisza to na polskim forum i po polsku.

Wiec nie mozna sie od przynaleznosci narodowej odczepic. A w kazdym razie - nielatwo.

I last jest planeta. Trzeba ja szanowac i o nia dbac. Jak przestaniemy dbac, to sie tak skonczy dla nas jak dla odrzanskich ryb...

PF
      • jorl11 Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 17.08.22, 10:52
        borrrka napisał:
        >Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką
        > Szóstego w chaosie bitwy nie był pewien.

Widze ze byc klamczuchem to u Ciebie rodzinne drogi borrka. Ty klamiasz masowo, Twoj dziadek jak wyzej tez.
        Cos w mozgach tak przekrecone i dziedziczne? Czy wystarczy byc z Kongresowki/Kresow aby byc klamca?
        • boomerang Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 17.08.22, 11:13
          Twój ból jest zrozumiały, twój ojciec został ubity pod Warszawką. Wybacz.
        • jorl11 Re: Mój Dziadek ubił 5 bolszewików pod Warszawką 17.08.22, 11:36
          jorl11 napisał:

> Widze ze byc klamczuchem to u Ciebie rodzinne drogi borrka. Ty klamiasz masowo,
          > Twoj dziadek jak wyzej tez.
          > Cos w mozgach tak przekrecone i dziedziczne? Czy wystarczy byc z Kongresowki/Kr
          > esow aby byc klamca?

Musze sie skorygowac tutaj. Niekoniecznie klamstwa sa rodzinne u borrki. Bo tez po prostu borrka opowiadajac o swoich dziadku po prostu naklamal. Wiec dziadek jego niewinny.
          I prawdopodobienstwo ze to tylko klamstwa borrki sa bym na sporo ponad 50% ocenil.
          Tak ze klamca jest najprawdopodobniej tylko borrka, nie jego dziadek.
    • boomerang Re: O Święcie pamiętamy 16.08.22, 04:21
      Święcie przyznaję przy Święcie że wyrzuciłem do kosza całą tę  rosyjską literaturę, te ich biesy i inne diabły, dostojewskiego, bułhakowa, etc. Jednak Lwa Tołstoja oszczędzę, bo jedynie zaplątał się on w Rosję ze swoim nordyckim Y-DNA.
      • borrrka Książki czytacie? 16.08.22, 09:40
        Dostojewskiego czytałem w podstawówce w oryginale i szybko pojąłem, że to ruska patologia, którą Zachód się onanizuje.
        Bez cienia zrozumienia.

Bułhakowem zaraziła mnie jedna pani, którą bardzo lubię i ona oświadczyła, że nie zrezygnuje, więc cały głupi jestem.
    • boomerang Re: I O Świecie pamiętamy 16.08.22, 04:22
      Na Kreml wystarczy jedna bombka atomowa.
      • boomerang Re: I O Świecie pamiętamy 16.08.22, 10:48
        Cenzorze, jeśli już tniesz, to tnij z głową, a nie głowę.
    • polski_francuz Chwala bohaterom 16.08.22, 10:41
      borrrka napisał:

" Wiele wydarzeń i niezadowolenie z reżimu nieudaczników, przesłania Rocznicę. Ale wkorzystajmy to do wyrażenia optymizmu. Wtedy, gdy bolszewik stał pod Warszawą, też wydawało sie beznadziejnie."

Trzeba wierzyc w Ojczyzne i jakos bedzie. Polacy uwierzyli w wolna Polske i wygrali a teraz wierza Ukraincy. Czy wygraja? Trudno powiedziec. Tym niemniej wiara rusza gory.

Oby polski przyklad im posluzyl.

PF
      • borrrka To już nie jest polski przykład 16.08.22, 11:24
        Są już dalej i jako skutek uboczny rozumiem, że taki (skądinąd) Ukrainiec Jarema Wiśniowiecki nie miał szans na pacyfikację tego Narodu.
        Sprawność zdumiewa, a determinacja budzi szacunek.

Tym, którzy podają w wątpliwość szanse "peremochy":) przypominam:
        miały być kwiaty na Kreszczatiku dla kacapów, jest w najgorszym razie stagnacja frontu od ... pół roku!
    • yabbaryt Re: O Święcie pamiętamy 16.08.22, 16:32
      Co raz bardziej sprawa śmierdzi. Mijają dni i nadal nikt nie zna przyczyny tej katastrofy. Próbki wody i zdechłe ryby dostały do analiz laboratoria także z zagranicy. I na razie pipa. I jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o to że wszystkiemu jest winien PiS. Trzeba przyjąć kolejna hipotezę, że za ta katastrofą stoi wywiad niemiecki, który chce storpedować polsko-czeskie plany udrożnienia Odry oraz polskie plany budowy portu kontenerowego w Świnoujściu.
    • szwampuch58 Re: O Święcie pamiętamy 16.08.22, 18:16
      XXI wiek w Europie
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28796861,wiadomosci-tvp-o-1920-r-matka-boza-ukazala-sie-dwa-razy.html#do_t=37&do_g=5&do_s=B&do_w=60&do_v=646&do_st=RS&do_sid=717&do_a=717&s=BoxNewsImg3Qrwa,niesamowite
    • borrrka Dodam jeszcze 17.08.22, 15:00
      Ruska i ubecka propaganda wykreowała obraz ukraińskiego kolaboranta, mordującego Warszawiaków w Powstaniu.
      Dla porządku:
      różne były organizacje ukraińskie, ale jako żywo nie wykazały się szczególnym okrucieństwem w pacyfikacji Warszawy.
      Błędnie określani jako "Własowcy", bądź Ukraińcy, bandyci z RONA Kamińskiego byli etnicznie Rosjanami.
      Jeden z odłamów cerkwii rosyjskiej kanonizowł ... Kamińskiego!

Jedyny oddział czysto ukraiński tzw. Legion Wołyński Melnykowców, został po tygodniu wycofany z Warszawy i niewiele wiadomo o jego dokonaniach.
      Jakie by nie były.
      • bywszy2 Re::zapisuje się pan w propagandzistów? 17.08.22, 15:16
        borrrka napisał:

> Ruska i ubecka propaganda wykreowała obraz ukraińskiego kolaboranta, mordująceg
        > o Warszawiaków w Powstaniu.
        > Dla porządku:
        > różne były organizacje ukraińskie, ale jako żywo nie wykazały się szczególnym o
        > krucieństwem w pacyfikacji Warszawy.
        > Błędnie określani jako "Własowcy", bądź Ukraińcy, bandyci z RONA Kamińskiego b
        > yli etnicznie Rosjanami.
        > Jeden z odłamów cerkwii rosyjskiej kanonizowł ... Kamińskiego!
        >
        > Jedyny oddział czysto ukraiński tzw. Legion Wołyński Melnykowców, został po tyg
        > odniu wycofany z Warszawy i niewiele wiadomo o jego dokonaniach.
        > Jakie by nie były.
        > \zzzzzzzzzzzzzzzz

Łatwo się pan wyślizguje.
        Więc pomogę panu:
        A Żydów i Żydów mordowali nie Polacy i nie Ukraincy.Bo oni też różni bywali.
        A brata bandery polscy kapo w obozie zakatowali-tak Ukraińcy rok temu pisali.
        • borrrka A Adam i Ewa byli Żydami i zobacz Bywszy... 17.08.22, 15:21
          W co nas wpakowali!
          Źle było w Raju?
          • bywszy2 Re: A Adam i Ewa byli Żydami i zobacz Bywszy... 17.08.22, 17:47
            borrrka napisał:

> W co nas wpakowali!
            > Źle było w Raju?
            Aaaaaaaaa
            To jest dowód,że i wśród Żydów przygłupy bywają.
            Przecież mogli by być Słowianami i pozostali by w słowiańskim raju.
      • borrrka Pomyliłem się 17.08.22, 15:18
        Wpis był przeznaczony do wątku o Powstaniu.
        W 1920 Petlura był naszym sojusznikiem i wg wielu, został zdradzony przez Piłsudskiego.
        Temat do dyskusji.
      • bywszy2 Re: a co z Wołynia należeli do jakieś organizacji? 18.08.22, 16:46
        borrrka napisał:

> Ruska i ubecka propaganda wykreowała obraz ukraińskiego kolaboranta, mordująceg
        > o Warszawiaków w Powstaniu.
        > Dla porządku:
        > różne były organizacje ukraińskie, ale jako żywo nie wykazały się szczególnym o
        > krucieństwem w pacyfikacji Warszawy.
        > Błędnie określani jako "Własowcy", bądź Ukraińcy, bandyci z RONA Kamińskiego b
        > yli etnicznie Rosjanami.
        > Jeden z odłamów cerkwii rosyjskiej kanonizowł ... Kamińskiego!
        >
        > Jedyny oddział czysto ukraiński tzw. Legion Wołyński Melnykowców, został po tyg
        > odniu wycofany z Warszawy i niewiele wiadomo o jego dokonaniach.
        > Jakie by nie były.
        >
    • bywszy2 Re: słusznie!Ukraińskimi rękami!+ 17.08.22, 15:05
      borrrka napisał:

> Wiele wydarzeń i niezadowolenie z reżimu nieudaczników, przesłania Rocznicę.
      >
      > Ale wkorzystajmy to do wyrażenia optymizmu.
      > Wtedy, gdy bolszewik stał pod Warszawą, też wydawało sie beznadziejnie
      > A wymietli gnój.
      > Dziś też wymieciemy, przede wszystkim, Ukraińcy wymiotą.
      >
      >
    • borrrka Historia się powtarza 21.08.22, 20:57
      W 1920 nawała bolszewicka trafiła na wybitną osobowość, zdolną pokierować walką Narodu.
      Na szczęście dziś ponownie mamy Naczelnika tysiąclecia - śpijcie spokojnie!
      • stasi1 Re: Historia się powtarza 23.08.22, 15:29
        Ciekawe co za naczelnik teraz jest ten tysiąclecia? W ogóle go znamy?
        • borrrka Ja znam - niedaleko mieszkałem naczelników 23.08.22, 15:33
          Inna rzecz, że nie pospolitowali się ze mną zbytnio.
          • krzy-czy Re: Ja znam - niedaleko mieszkałem naczelników 23.08.22, 17:51
            znani byli na zoliborzu, z racji tego że byłi ARTYSATAMI FILMOWYMI.
            Ale ja nie o tym.
            rok 2003. zjazd koleżński w dewulocie, tzn lo 39.
            z tej okazji wydano broszurkę o historii szkoły.
            w broszurce tej wymiEniono klasami wszstkich absolwentów.
            w mojej klasie/ matura 67/ LECH KACZYŃSKI.
            Na zjeździe było kilku kolegów z naszedj klasy.
            jakoś nikt nie przypominał sobie takowego LECHA KACZYŃSKIEGO.
            a gdyby był, na pewno byłby zapamiętany.
            wikipedia również zapodaje że lech był absolwentem lo 39.
            skądinąd wiadomo że oba gamonie uczęszczali do lo 41 lelewela.
          • stasi1 Re: Ja znam - niedaleko mieszkałem naczelników 25.08.22, 11:38
            To z iloma tymi naczelnikami miałeś do czynienia? A to mówisz o naczelnikach poczty?
            • borrrka No, z dwoma bliźniaczymi 25.08.22, 11:44
              Oni byli dość znani na Żoliborzu jeszcze przed filmem, bo ... było ich dwóch.
              Ale powtarzam, nie spoufalali się.
              • krzy-czy Re: No, z dwoma bliźniaczymi 25.08.22, 15:50
                no ale skąd maturzysta 67 w dewulocie?

w czasie tego zjazdu kol. zauważyłem mojego
                ulubieńca rycha henry'ego czarneckiego.
    • prze.nick Re: O Święcie pamiętamy 23.08.22, 16:37
      dzisiaj jest rocznica podpisania paktu Ribbentrop - Mołotow
      pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mołotow
      • caesar_pl Re: O Święcie pamiętamy 23.08.22, 18:39
        Dziwne ze Anglicy nie poinformowali o tym pakcie Polaków. Może wtedy zapobiegliby wojnie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka