Dodaj do ulubionych

Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletnie?

03.09.22, 22:37
www.vedomosti.ru/business/articles/2022/09/02/939006-ostanovka-severnogo-potoka
Fragmenty artykułu z tłumaczenia translatora Googla.
31 sierpnia Gazprom zatrzymał jedyną pompownię gazu, która pracowała w Portowaja, w celu przeprowadzenia planowych napraw. W przypadku braku usterek technicznych planowano wznowienie pompowania 3 września. Pozostałe sześć jednostek zatrzymano wcześniej.
Biełowa podkreśliła, że ​​w przypadku niemożności wznowienia eksportu przez Nord Stream, możliwe jest zwiększenie wolumenu pompowania tylko przez terytorium Ukrainy, ponieważ Turkish Stream działa już z maksymalną wydajnością.
Rynek zareaguje na zamknięcie Nord Streamu podwyżką cen – uważa Aleksiej Grivach, zastępca dyrektora generalnego Narodowego Funduszu Bezpieczeństwa Energetycznego.
Sytuacja z bezpieczeństwem energetycznym w Europie będzie się dalej pogarszać, a tendencja wzrostowa cen będzie się nasilać – mówi ekspert.
Gdyby nie sankcje, to konsumenci mogliby obiektywnie domagać się kary od Gazpromu, ale w sytuacji retoryki sankcji trudno byłoby im cokolwiek przedstawić, ponieważ firma obiektywnie podjęła i podjęła wszelkie możliwe próby realizacji prace remontowe, ale odmówiono im – z powodu obaw partnerów przed naruszeniem unijnych sankcji – mówi prawnik.


Rosja może przykręcić kurek na dłużej aby wywołać wzrost ceny za gaz w Europie. Powód to sankcje, które spowodowały brak serwisu technicznego czyli według prawnika Gazprom nie jest winny. Coś czuje, że będą nas tym gazem szantażować. Nie chodzi tylko o Niemcy, bo na zawyżonych cenach gazu cierpimy wszyscy.
Obserwuj wątek
  • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 03.09.22, 22:51
   ..możliwe jest zwiększenie wolumenu pompowania tylko przez terytorium Ukrainy,
   Przez Ukrainę przebiegają 3 gazociągi, o nich się w ogóle nie mówi, media zachodnie znają tylko jeden Nordstream 1.
   Możliwe jest zwiększenie wolumenu, ale czy się tak stanie się nie dowiemy. Chyba nikt nie wierzy w to, że zachodnie reżimowe media radośnie poinformują swoich konsumentów,ze Putin przesyła dodatkowe ilości gazu Jamałem czy Transgazem, by uzupełnić braki wynikające z zatrzymania Nordstream 1.
   • pies.na.czarnych Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:17
    > Chyba nikt nie wierzy w to, że zachodnie reżimowe media radośnie poinformują swoich konsumentów,ze Putin przesyła dodatkowe ilości gazu Jamałem czy Transgazem, by uzupełnić braki wynikające z zatrzymania Nordstream 1.

    Gdybys potrafił czytać te zachodnie reżimowe media to byś wiedział, ze informują o tym dokładnie i na bieżąco.
    • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:47
     Daj przykład dokładnej informacji.
     • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 01:32
      Podpowiadam.Zamknięcie Nord Stream 1 – co teraz?
      Czy nie ma już gazu z Rosji?
      Praktycznie nie – ale przynajmniej teoretycznie rosyjski gaz rurociągowy może dostać się do Niemiec przez Waidhaus w Bawarii. Waidhaus jest m.in. portem zawinięcia Transgas, systemu rurociągów biegnącego przez Ukrainę i Słowację do Austrii i Niemiec, ale także gazu Nord Stream 1 przez Czechy. Jednak według Federalnej Agencji ds. Sieci i tak do Waidhaus dotarły ostatnio tylko niewielkie ilości lub wcale.

      Skąd więc pochodzi gaz w Niemczech?
      Przede wszystkim z Norwegii, Belgii i Holandii – znacznie bardziej niż ostatnio z Rosji. Według Federalnej Agencji ds. Sieci w czwartek z tych krajów do Niemiec popłynęło około 2900 gigawatogodzin gazu ziemnego. Dla porównania: w poniedziałek, przed zapowiedzianą redukcją dostaw, Nord Stream 1 przetransportował około 348 gigawatogodzin rosyjskiego gazu ziemnego. Punktami styku dla przyszłego importu są również planowane i budowane z zawrotną prędkością terminale skroplonego gazu ziemnego (LNG) na Morzu Północnym i Bałtyckim. Na przełomie roku zaplanowano uruchomienie pierwszych instalacji.
     • pies.na.czarnych Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 03:57
      caesar_pl napisał:

      > Daj przykład dokładnej informacji.

      Terwijl Gazprom en Siemens welles-nietesspelletje spelen over Nord Stream, levert Gazprom (een beetje) gas via Oekraïne
      www.vrt.be/vrtnws/nl/2022/09/03/welles-nietes-gazprom-siemens/
      • pies.na.czarnych Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 04:00
       Nils Schillewaert
       za 03 sep 15:29

       Według agencji informacyjnej Reuters, Rosja – do czasu ponownego uruchomienia Nord Stream 1 – zwiększyła dostawy gazu przez rurociąg Sudja biegnący przez Ukrainę. Dziś tą trasą do Europy powinno płynąć około 42,7 mln metrów sześciennych gazu ziemnego. To nieco więcej niż 41,3 mln metrów sześciennych gazu ziemnego, które przepłynęło w piątek rurociągiem Sudan, ale nie wystarczy, aby zrekompensować brak dostaw gazu z powodu zamkniętego Nord Stream 1.
  • tuttifrutti1234 Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 03.09.22, 23:17
   NS1 jest nieczynny, Gazprom przesłał wczoraj 41,3 mln m³, na dzisiaj przewidziano 42,7 mln m³ gazu
   • tuttifrutti1234 Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 03.09.22, 23:18
    przesłał przez Ukrainę oczywiście
    • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 03.09.22, 23:41
     Ze tak Ukraina pozwoli na to, że Ruscy przesyłają przez jej terytorium do Europy Zachodniej tak duże ilości gazu ziemnego?
     • kobalt_x Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 03.09.22, 23:49
      To też jest w tym artykule: Tranzyt przez Ukrainę odbywa się tylko przez stację pomiarową gazu Sudża (GIS), wnioski o przepompowanie przez Sochranówkę są odrzucane przez stronę ukraińską.

      Rosja może znowu się wykręcić i twierdzić, że przecież robią wszystko, żeby gaz dostarczyć ale im nie pozwalają. To się jeszcze okaże co z tego wyniknie. Mi to wygląda na wojnę gazową, która ma nas dobić cenami gazu.
      • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:08
       Czyli Komik decyduje o naszym dobrobycie? Ten Komik ,który ma dość ruskiego gazu i dość ruskiej benzyny do swoich tanków ? Co za Hamm.
     • pies.na.czarnych Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:20
      caesar_pl napisał:

      > Ze tak Ukraina pozwoli na to, że Ruscy przesyłają przez jej terytorium do Europ
      > y Zachodniej tak duże ilości gazu ziemnego?

      W zamian za to Ruscy pozwolą im przesłać elekrycznosct z elektrowni atomowej do Niemiec. Wilk syty i owca cala.:)
  • caesar_pl Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:16
   W związku z wysokim napełnieniem magazynów gazem przewodnicząc Komisji Europejskiej wezwała do płacenia niższych opłat za rosyjski gaz. „Ciężko pracowaliśmy, aby pozbyć się naszej zależności od rosyjskiego gazu” – powiedziała Ursula von der Leyen.
   Putin chyba sika ze śmiechu. Czy te zapasy w spichlerzach sa na wieczność?Za parę miesięcy bez ruskiego gazu będą puste. I taka von der Laik rządzi Europa!
   • pies.na.czarnych Re: Czy Gazprom przykręci Nord Stream 1 kompletni 04.09.22, 00:22
    Jednego w tym wszystkim nie rozumiem. Dlaczego Amerykanie nie sprzedają Europie swojego gazu po niskich cenach. Wie ktoś coś na ten temat?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka