Dodaj do ulubionych

Czy Rosja ma jeszcze rezerwy

10.09.22, 07:59
oko.press/ukraincy-szkola-nowe-brygady-rosjanie-mieso-armatnie/ i tak się przegrywa wojny...
Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Czy Rosja ma jeszcze rezerwy 10.09.22, 08:18
   Idą na xui. Dobrze że nie wπizdu.
  • borrrka Ciekawy artykuł 10.09.22, 09:27
   Moim zdaniem problem rassiejuszki, to obawa przed mobilizacją, a raczej jej skutkami politycznymi.
   Gdy na mięso armatnie pójdą moskiewskie i piterskie stiliagi (Shickimicki po giermańsku), może powstać "potencjał rewolucyjny".
   Bo póki co, zamknięcie McDonalds boli umiarkowanie, ale więcej gruzu 200 z adresem dostawy Moskwabad zaboli jak diabli.
   Oczywiście nie Rublowka ucierpi, ale inteligencja jak najbardziej.

   Nie lekceważyłbym żadnej ze stron konfliktu, ale motywacja Ukraińców jest wspaniała.
   Po stronie moskalskiej strach i rabski nacjonalizm.
   • buldog2 Re: Ciekawy artykuł 10.09.22, 13:34
    Nie przeceniałbym tego zagrożenia. Ludność Moskwy i Pitera to ok. 30 mln (niewiele mniej, niż Polski, nawiasem mówiąc). W razie co mobilizację można prowadzić poza tymi miastami - zostaje ponad 100 milionów populacji, przy czym odliczam bezwartościową z Kaukazu i okolic. Poza tym Moskwa wpływowa, to nie 25 mln (z podmoskowiem), ale to co wewnątrz Sadowogo Kolca. Ile tam będzie - 5 mln? Poza tym stiliagi to Sadowoje Kolco i ich nie ruszą. Już biorą z Moskwy na Krym i rewolty nie widać. Ostrożność nie zawadzi, ale nie przesadzajmy.
    • borrrka Przesada z Sadowym... 10.09.22, 15:18
     Ale w sowku 70% populacji żyje w miastach i jak zacznie napływać gruz 200, nastroje się zmienią.
     Oprócz "stolic" jest parę miasteczek w rodzaju Nowosybirska, Samary, czy Rostowa.
     I tam też powinni kochać putina.
     I bać sie, ale jak za dużo zużytego mięsa armatniego wróci, mogą być niezadowoleni.
     • kobalt_x Re: Przesada z Sadowym... 10.09.22, 17:31
      Trochę dziwne przygotowanie do wojny bez wyszkolonego wojska. Ktoś myślał, że pocisk sam się wystrzeli. Powszechna mobilizacja oznaczałaby oficjalne ogłoszenie wojny. Czemu Kreml ukrywał od początku wojnę. Widocznie chce, żeby ludzie nie wiedzieli co się dzieje.
      • stasi1 Re: Przesada z Sadowym... 10.09.22, 20:00
       Bo to nie miała być wojna tylko operacja specjalna. Po niedzieli miał juz jakunowicz rządzić w Kijowie. Więc po co ściągać dużo wijska? Ta mobilizacja jest jeszcze nie potrzebna, dużo mają na stanie w zasadniczej służbie tylko tych nie chcą używać na wojnie. Tetaz giną ochotnicy, wiefzieli na co się piszą. Gorzej gdyby gineli ci co musieli iść walczyć
      • horpyna4 Re: Przesada z Sadowym... 10.09.22, 20:04
       Ukrywał ze względów propagandowych, że niby nie jest agresorem. Myślał, że poza Rosją też wszyscy są takimi idiotami jak kacapy i cały świat uwierzy w to, że wyzwala Ukrainę z nazistowskiego ucisku.

       To wyraźnie świadczy o tym, że gość kompletnie odleciał do równoległego świata.
       • kobalt_x Radni dzielnicy Łomonosowskiej 11.09.22, 08:43
        w Moskwie do Putina.

        „Badania pokazują, że w krajach, w których władza regularnie się zmienia, ludzie żyją średnio dłużej i lepiej, niż w tych, w których przywódca odchodzi ze stanowiska jedynie nogami do przodu. Przeprowadził pan dobre reformy podczas swojej pierwszej i częściowo w trakcie drugiej kadencji, lecz potem wszystko poszło nie tak, jak powinno: PKB nie podwoił się, wynagrodzenie minimalne nie wzrosło do zakładanych wskaźników, z Rosji masowo wyjeżdżają ludzie mądrzy i pracowici, o obiecanej stabilizacji już zapomnieliśmy” – napisali radni.

        „W związku z powyższym prosimy o ustąpienie z zajmowanego stanowiska dlatego, że pana poglądy i model zarządzania są beznadziejnie przestarzałe i stoją na przeszkodzie rozwoju Rosji i jej potencjału ludzkiego” – dodali w swoim wystąpieniu deputowani dzielnicy Łomonosowskiej.
      • buldog2 Re: Przesada z Sadowym... 13.09.22, 08:26
       Tak myślę, może się mylę, że chodziło o to, żeby połknięcie Ukrainy przedstawiać jako coś bardzo trywialnego, czego nawet nie ma co nazywać wojną. Ot, bezproblemowe wejście oddziałów wojskowych, zduszenie znikomego oporu oszalałych nazistów, witanie rosarmii kwiatami i chlebem przez wiwatującą ludność i tryumfalna parada na Kreszczatiku. Galowe mundury na paradę mieli ze sobą.
       No to mają.
     • buldog2 Re: Przesada z Sadowym... 13.09.22, 08:30
      Jeszcze przynajmniej Jekaterynburg, zawsze buntowniczy. Tam wszczęto wiele procesów przeciw niezadowolonym z wojny. Może Nowosybirsk i Irkuck, ale to daleko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka