Dodaj do ulubionych

Ta "premierka" nie budzi zachwytu

26.09.22, 18:06
Ta premierka nie budzi zachwytu polskiego francuza. Pani premierka Finlandii taki wzbudzała. Pani premierka Nowej Zelandii doprowadzała do euforii a nowa premierka Italii, cisza. Może jest w trakcie myslenia. No bo ona jest skrajnie prawicowa i faszystka. Tak megafony opisują. Taka moda. Jesli nie jesteś lewicowy to jesteś wrogiem, skrajną prawicą i faszystą. Zachodzi podejrzenie, że nie bedzie tańczyć do muzyki granej przez inną madrą kobietę o imieniu Ursula, ktora już zapowiedziala, że wybatoży ździrę. Muzyka gra i wszyscy maja tańczyć i ma być wesolo. Można deptać po palcach i mylić krok. Ale tych, ktorzy odmawiają, wybatożyć.
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 18:20
   felusiak1 napisał:

   " Ta premierka nie budzi zachwytu polskiego francuza. Pani premierka Finlandii taki wzbudzała. Pani premierka Nowej Zelandii doprowadzała do euforii a nowa premierka Italii, cisza."

   Wlochy maja ekonomiczne problemy od zawsze. Glownym z nich to dlug panstwa.Czy pani Giorgia Meloni je rozwiaze? Po kompetentnym ekonomiscie Draghim?

   These are the questions.

   PF
   • felusiak1 Re: Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 18:43
    Twój zachwyt w stosunku do premierek Finlandii i Nowej Zelandi wynikał tylko i wylacznie z faktu, ze są kobietami.
    Meloni tez kobieta a zachwytu brak. No ale ona jest prawicowa faszystka. Wybatożyć ździrę?
    • polski_francuz Re: Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 18:47
     felusiak1 napisał:

     " Twój zachwyt w stosunku do premierek Finlandii i Nowej Zelandi wynikał tylko i wylacznie z faktu, ze są kobietami."

     No coz poczekajmy az ja zaprzysieza i jak se porzadzi. I pogawarim.

     PF

     P.S. Kiedy bedzie u was prezydentka, a?
     • felusiak1 Re: Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 19:03
      To może być dzisiaj, jutro, pojutrze, kazdego dnia kiedy Brandona Bog do siebie zabierze, do 20 stycznia 2025. Potem prezydentki nie bedzie.

      W stosunku do pań premierek Finlandii i Nowej Zelandii nie zachodzilo pytanie jak sobie radzą. Sam fakt, ze są kobietami (osobami z macicą) wystarczał do zachwytu. A tu trzeba czekać. Fakt, ze kobieta to za malo aby sie zachwycać. Było wystarczajace ale teraz nie jest. Gdyby byla z tej samej stajni co panie z F i NZ to bylaby inna rozmowa. Megafony pomalowałyby ja tak, ze twojemu zachwytowi nie byloby końca.
      • polski_francuz Re: Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 21:10
       felusiak1 napisał:


       " W stosunku do pań premierek Finlandii i Nowej Zelandii nie zachodzilo pytanie jak sobie radzą. Sam fakt, ze są kobietami (osobami z macicą) wystarczał do zachwytu. A tu trzeba czekać. Fakt, ze kobieta to za malo aby sie zachwycać."

       Dlatego tez siem niezachwycalem Liz Truss. Czas pokaze czy ma jaja jak Maggie T.

       PF
       • felusiak1 Re: Wlochy to nie Finlandia 26.09.22, 21:27
        Włoszka ma pokazać i brytyjka ma pokazać ale obie panie (F i NZ) nic nie pokazaly a wzbudziły zachwyt i uwielbienie. Dlaczego?
        • dunajec1 Re: Wlochy to nie Finlandia 27.09.22, 01:40
         Kazda pokazywala, jak byla mala.
    • de_oakville Re: Wlochy to nie Finlandia 27.09.22, 04:29
     felusiak1 napisał:

     > Twój zachwyt w stosunku do premierek Finlandii i Nowej Zelandi wynikał tylko i
     > wylacznie z faktu, ze są kobietami.
     > Meloni tez kobieta a zachwytu brak. No ale ona jest prawicowa faszystka. Wybato
     > żyć ździrę?

     A ja rozumiem ten jego zachwyt w stosunku do jednych i niechec w stosunku do drugich. Prawica zle sie nam kojarzy nie ze wzgledu na Wlochy tylko ze wzgledu na inny kraj, znany nam odrobine lepiej. Byc moze wloska prawica jest calkiem OK a idol jej liderki - Benito Mussolini to byl "rowny gosc". Jakby nie bylo mial swoje zaslugi dla kraju. Budowal we Wloszech linie kolejowe i tunele, rowniez monumentalny dworzec Milano Stazione Centrale robiacy ogromne wrazenie nawet dzisiaj. Powiesili go potem za nogi na stacji beznynowej, kiedy juz sie znudzil i okazal sie byc "loserem". W Polsce prawica w ciagu ostatnich lat nic nie wybudowala, prawie wszystko rozmontowala (prawo, sluzby specjalne itp. itd), a przy tym przypisala sobie zaslugi nie tylko z czasow przynaleznosci Polski do Unii Europejskiej, ale nawet te z okresu solidarnosci. I sa liczni ludzie w Polsce, co ich za to kochaja i to nie tylko mieszkajacy na wsi.

     "Though God cannot alter the past, historians can" (Samuel Butler)
     • boomerang Re: Wlochy to nie Finlandia 27.09.22, 05:17
      Mussolini i Hitler to wg ciebie prawica. Gratuluję orientacji, a raczej dezorientacji.

      W Polsce prawica w ciagu ostatnich lat nic nie wybudowala

      To prawda. W Polsce prawica to Korwin Mikke, Bosak i Grzegorz Braun. Niczego nie wybudowali, bo ich na budowę nie wpuszczono.
     • felusiak1 Re: Wlochy to nie Finlandia 27.09.22, 06:21
      drogi deoakvillu, mussolini i hitler to lewica a nie prawica.
      Napisaleś "Prawica zle sie nam kojarzy" zatem mniemam, ze Reagan i Thatcher też źle się kojarzy.
      Dodaleś "W Polsce prawica w ciagu ostatnich lat nic nie wybudowala". Zacznijmy od tego, ze PiS to nie prawica a skończmy na tym, ze pjerdolisz androny. To jest sztubacka argumentacja.

      PS. Ja doskonale wiem, ze francuz wyraża swoje zdanie po przeczytaniu instrukcji w Derszpigiel. On lubi tych wskazanych w instrukcji.
      • ivergon "nie jestem rodzicem nr 1 czy nr 2" 27.09.22, 11:27
       wypiszczała pani faszystka "tylko matką, kobietą, włoszką"

       Normalnie bardzo radykalnie i faszystowsko to zabrzmiało hehe.

       Ta europoprawna nowomowa lewacko LGBTcoś tam, w zasadzie bełkot, jest tak absurdalna, że jakieś słownikowe banały, brzmią przy niej jako straszny prawicowy radykalizm.
       • ivergon Re: "nie jestem rodzicem nr 1 czy nr 2" 27.09.22, 17:36
        jednak jakiś ból eurodoupy

        "Leipziger Volkszeitung". Zdaniem pisma zwyciężyli „postfaszyści”, a decyzja wyborców nie jest "wypadkiem przy pracy". W ocenie autora teksu Europa "boleśnie odczuje konsekwencje ostrego zwrotu Włoch na prawo".

        Komentator ocenia, że Unia Europejska się nie rozpadnie, a przynajmniej nie nastąpi to w najbliższym okresie. "Ale z Giorgią Meloni na czele trzeciego co do wielkości kraju UE, Unii będzie trudniej manewrować przez różnorodne i nakładające się na siebie kryzysy: pandemię koronawirusa, zmiany klimatyczne, wojnę, inflację, kryzys energetyczny i kryzys państwa prawa" – czytamy."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka