Dodaj do ulubionych

To jest problem polityczny, ale nie tylo polityczn

04.10.22, 20:13
To jest problem polityczny, ale nie tylo polityczny.
Sprawa ciągnie się od miesięcy. Jest ważna nie tylko dla Polski. Nie widać aby wreszcie ktoś chciał rozwiązać ten problem. Są próby, dobre chęci, ale na dobrą sprawę nic się nie dzieje w kierunku rozwiązania sprawy.

[i]Setki samochodów ciężarowych utknęły znów na przejściach granicznych z Ukrainą. W Dorohusku na Lubelszczyźnie czas oczekiwania wynosi nawet 20 godzin. Wojewoda lubelski zapowiada, że będzie szukał możliwości rozwiązania tej sytuacji.[/i]
miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,185052,28983871,lubelskie-znow-kolejki-na-granicach-ciezarowki-stoja-blisko.html?fbclid=IwAR15JwMnB7H8s-6J5hqjtoWI5nBLx3DLrMEzqnFLIpDvQAvYRqBqrsBRIsk
[img]https://bi.im-g.pl/im/75/88/1b/z28870261IH,Ciezarowki-na-przejsciu-granicznym-w-Dorohusku.jpg[/img]
Obserwuj wątek
  • melikles Re: To jest problem polityczny, ale nie tylo poli 04.10.22, 21:35
   Chiński filozof Sun Tzu: „Gdy zobaczysz u wroga słabość, wykorzystaj ją bezlitośnie i zniszcz go, by nie powrócił do sił”.
   • stefan4 Re: To jest problem polityczny, ale nie tylo poli 05.10.22, 08:07
    melikles:
    > Chiński filozof Sun Tzu: „Gdy zobaczysz u wroga słabość, wykorzystaj ją bezlitośnie
    > i zniszcz go, by nie powrócił do sił”.

    Dlaczego klasyfikujesz go jako filozofa? Termin ,,filozof'' dotyczy umiłowania prawdy — tymczasem ten typ reklamował różne rodzaje zwodzenia i oszustw jako codziennego sposobu działania. Greccy filozofowie szukali natury Prawdy, Piękna, Cnoty itd. Sun Tzu mówił o skutecznym niszczeniu i masakrowaniu (choćby wg Twojego cytatu).

    Nie filozof, tylko zatwardziały militarysta. Jego dzieło było rozwijane w praktyce przez Stalina, Hitlera, Napoleona czy Cezara — pewnie bez świadomości, z jak ciemnego źródła pochodzą ich motywacje i sposoby działania.

    - Stefan
    • melikles Re: To jest problem polityczny, ale nie tylo poli 05.10.22, 12:02
     W zasadzie masz rację. Bardziej teoretyk wojny i stosunków międzynarodowych na miarę swoich czasów. Z jego "Sztuki wojennej" każdy może wyciągnąć wygodne dla siebie cytaty ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka