Dodaj do ulubionych

Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen

15.10.22, 11:58
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/prokuratura-ue-sprawdzi-zakupy-szczepionek-na-covid-19/3qfrhwz,79cfc278
"Na tym etapie żadne dalsze szczegóły nie zostaną podane do wiadomości publicznej” – stwierdziła Prokuratura Europejska.

Jednak dwie inne agencje nadzorujące zwracały uwagę na jedną konkretną umowę i kontakty na wysokim szczeblu między kierownictwem firmy Pfizer a Ursulą von der Leyen.
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 12:06
   Ano,kartofel
   Czyli ta Unia jednak dziala perfekcyjnie,co nie?
   • pozytonium Sprawdzimy czy skończy jak Nixon 15.10.22, 12:57
    szwampuch58 napisał:

    > Ano,kartofel
    > Czyli ta Unia jednak dziala perfekcyjnie,co nie?
    >
   • zembaty66 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 18.10.22, 06:45
    Perfekcyjnie powiadasz?
    Ile czasu minęło od sprawy? A śledztwo na jakim etapie?
    A ta bladź dalej na stanowisku...
  • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 14:03
   Złodzieje i pomoc humanitarna. Dlaczego Narodowe Biuro Antykorupcyjne zajęło się szefami regionów mianowanymi przez Zełenskiego?

   Denis Rafalski, 1 września 2022


   SBU i Narodowe Biuro Antykorupcyjne badają możliwe sprzeniewierzenie pomocy humanitarnej przez najwyższych urzędników Zaporoża i regionu

   Narodowe Biuro Antykorupcyjne (NBA) wraz z SBU przeprowadziły w Zaporożu liczne przeszukania, związane, jak się utrzymuje, z korupcją w dystrybucji pomocy humanitarnej. Zaskoczyła nie tylko skala działań śledczych, ale krąg podejrzanych – wyłącznie wyżsi urzędnicy, w tym szef administracji regionalnej.

   W sensie czysto politycznym NBA zadała poważny cios prezydenckiej piramidzie władzy, do której należą szefowie regionów. Jednocześnie, według źródeł „Strany”, sprawy karne prowadzone są nie tylko przeciwko kierownictwu regionu Zaporoża, ale także w innych regionach.

   Co się za tym kryje, próbowała dociec „Strana”.

   Kradli statkami i wagonami

   Jak stało się publicznie wiadomym we wtorek 30 sierpnia, śledczy NBA wraz z oficerami kontrwywiadu SBU przeprowadzili ponad 20 przeszukań w Zaporożu w ramach podejrzeń o masowe grabieże i odsprzedaż pomocy humanitarnej otrzymanej w regionie Zaporoża po wielkoskalowej inwazji Rosji. Czynności śledcze prowadzone były w radzie miasta Zaporoże, lokalnej administracji regionalnej, magazynach, gdzie prawdopodobnie przechowywano „pomoc humanitarną” oraz pod adresami zamieszkania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

   NBA wyjaśniło, że ​​podczas rewizji w radzie miasta znaleziono nierejestrowaną broń palną z nabojami i dużą ilość pieniędzy. „Wstępna kwalifikacja prawna popełnionych przestępstw – część 5 artykułu 191 („Cesja, sprzeniewierzenie mienia lub przejęcie go przez nadużycie stanowiska służbowego”), część 3 artykułu 209 („Legalizacja (pranie) dochodów z przestępstwa”) oraz Artykuł 368-5 („Nielegalne wzbogacanie”) kodeksu karnego Ukrainy” – podało biuro w oficjalnym oświadczeniu.

   Kto dokładnie w okazał się być w kręgu podejrzanych, wkrótce stało się wiadome.

   Informacje na temat sprawy ujawnił niezależny agent NBA Jewgienij Szewczenko.

   „Ludzie na stanowiskach na skalę przemysłową rozkradali prawie całą pomoc humanitarną, która dotarła do miasta i regionu, sprzedali ją za pośrednictwem sieci detalicznych ATB i Silpo” – powiedział we wpisie na swojej stronie na Facebooku.

   Zdaniem Szewczenki w ciągu sześciu miesięcy skradziono „22 kontenery transportowe, 389 wagonów kolejowych i 220 ciężarówek” z pomocą humanitarną wartości „milionów dolarów”.

   Według Szewczenki, śledztwo obejmuje szefa Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ołeksandra Starucha, jego zastępcy Zlaty Niekrasowej, sekretarza rady miejskiej Zaporoża Anatolija Kurtewa, który został wybrany z partii Sługa Narodu (SN), a obecnie kieruje regionalnym centrum z powodu braku burmistrza i zastępcy Zaporoskiej Rady Obwodowej z partii "Batkiwszczyna" Wiktora Szczerbiny.

   Szewczenko postanowił zakończyć swój wpis pytaniem, na które sam odpowiedział: „A kto mianował Starucha… na stanowisko szefa Obwodowej Administracji Państwowej w Zaporożu? Odpowiedź: Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy. Ciąg dalszy nastąpi."

   W ten sposób od razu dał powód dla powstania wersji, zgodnie z którą po to, by uderzyć w Jermaka – a właściwie – w prezydenta Władimira Zełenskiego, który w grudniu 2020 r. mianował Starucha na szefa obwodu zaporoskiego, wszystko to zostało zrobione.

   Chociaż rozmówca w komitecie „ochrony porządku prawnego” Rady Najwyższej uważa, że ​​Szewczenko postanowił „uznać pożądane za rzeczywiste”. "Tak bywa, kiedy sprawy widzi się oddzielnie, a nie w całości" – uważa źródło.
   Jeśli chodzi o oskarżenia przeciwko kierownictwu Zaporoża i obwodu zaporoskiego, po przeszukaniach, według niego mówienie o udowodnionej winie jest nieuprawnione „ze wszystkich punktów widzenia”.

   Sam Staruch, podobnie jak Nekrasowa, nie komentował przeszukań. Ale Kurtew oficjalnie zaprzeczył swojemu udziałowi w rozkradaniu pomocy humanitarnej, co rzekomo zostało „potwierdzone” przez działania śledcze w Radzie Miejskiej. Według sekretarza, on i jego zastępca wrócili do pracy następnego dnia po rewizjach. A wszystko pozostałe uważa za oszczerstwa i spekulacje.

   „Zwracam uwagę na to, że śledztwo jest w toku i że czynności śledcze prowadzone w Urzędzie Miejskim nie są oznaką stwierdzonej winy. Są to tylko czynności prowadzone w ramach śledztwa, które są tylko jednym narzędzi do pozyskiwania dowodów. A w wyniku wczorajszych czynności śledczych nie znaleziono żadnych dowodów ani dowodów na udział Rady Miejskiej we wcześniej ogłoszonych zarzutach” – napisał Kurtew w swoim wpisie na Facebooku.

   Sieć ATB zaprzecza również, jakoby pomoc humanitarna była sprzedawana za pośrednictwem ich sklepów.
   Jednocześnie Rada otwarcie oskarża przywódców obwodu zaporoskiego o swobodne dysponowanie „pomocą humanitarną” napływającą do regionu, nawet jeśli została dostarczona pod właściwy adres.

   Co więcej, zrobiła to zastępca Sługi Narodu Daria Wołodyna, która na wydarzenia w Zaporożu zareagowała następującym wpisem: „W sprawie zatrzymań/przeszukań w Zaporożu. W czasie wojny miałam jednorazowy kontakt z gubernatorem obwodu, z którego można było wyciągnąć wniosek, że z człowieczeństwa (nie mówię nawet o przestrzeganiu prawa ) osobnik miał tylko wygląd zewnętrzny. Sprawa dotyczyła 4 wagonów pomocy humanitarnej, które… wysłaliśmy do mojej koleżanki Julii Jacyk (posłanki Sługi Narodu – red.) w celu późniejszego przekazania ludziom w regionie. Jednak te 4 wagony starali się odebrać nadęci swoją ważnością ludzie z Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej.
   W tej konkretnej sprawie w ciągu kilku dni, z pomocą dużej liczby osób, udało nam się z Julią Jacyk uratować nasz ładunek. Prawie cały. Nie znaleziono endoskopów EVL, które Jurij Chołod uprzejmie przekazał z magazynu Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Obwodowi Zaporoskiemu.   • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 14:09
    Aluzje z Zachodu

    Jak dowiedziała się „Strana”, oprócz Zaporoża śledztwa prowadzą również agencje antykorupcyjne, w których jednym z oskarżonych jest szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Walentin Rezniczenko. Mówimy o kradzieży pomocy humanitarnej w regionalnym centrum gruźlicy.

    Śledztwa w fazie rozwojowej prowadzi się także przeciw wielu urzędnikom w innych regionach.
    Czyli na celowniku są przede wszystkim przedstawiciele prezydenckiej piramidy władzy i sądząc po tonie wypowiedzi agenta NBA Szewczenki, bez sankcji kancelarii prezydenta.

    Generalnie są to pierwsze sprawy karne o korupcję na tym poziomie od początku wojny. Nawiasem mówiąc, wcześniej NBA rzadko „wpadało” do „gubernatorów”. Być może więc dokonują się teraz znaczące zmiany.

    Politolog Wadim Karasiew łączy serię śledztw z utwardzeniem linii Zachodu, który kontroluje NBA w walce z korupcją na Ukrainie.
    "Najprawdopodobniej jest to sygnał od naszych zachodnich partnerów, którzy bardzo pomagają w wojnie, ale nie zamierzają przymykać oczu na maskowanie korupcji. Więc to jest sprawa która przyszła z zewnątrz Ukrainy, a nie walka „centrum-regiony”. I im mocniej będzie się „wiązać” Ukraina z Zachodem, tym więcej takich przypadków będzie, tym częściej posłowie z krajów zachodnich będą mówić o szerzeniu standardów antykorupcyjnych, będą też nalegać na przeprowadzenie konkursu na nowego dyrektora NBA z wynikiem który będzie dla nich do przyjęcia, a także, że nowemu specjalnemu prokuratorowi do walki korupcją nie będzie się wstawiać kija w szprychy” – komentuje ekspert.

    Z kolei politolog Ruslan Bortnik uważa, że ​​ta historia może być powstała z inicjatywy NBA, które chce ubić na tym własny interes.
    „To może być początek audytu stanu rzeczy na Ukrainie, prowadzonego przez naszych partnerów, a przede wszystkim stanu dystrybucji pomocy wojskowej i humanitarnej napływającej z krajów zachodnich. Oczywiście Biuro i cały pion antykorupcyjny, o który Zachód tak mocno walczy, musi wykazać się sukcesem. Nie zapominajmy, że w Stanach trwa kampania wyborcza, a prezydent Biden potrzebuje potwierdzenia, że pieniądze amerykańskich podatników stanowią pomoc dla Ukrainy. A jeśli kto próbuje coś ukraść, złodzieja łapie się za rękę, za co należy dziękować ukraińskim bojownikom w walce z korupcją z NBA na czele” – mówi ekspert.

    Tak czy inaczej kancelarii prezydenta i wszystkim strukturom władzy przypomniano o ich zależności wobec działań NBA oraz o formach presji Zachodu na ukraińskie elity.

    „Strana” pisała już, że wielu zarówno na Ukrainie, jak i na Zachodzie nie podoba się proces koncentracji władzy w rękach Zełenskiego i jego kancelarii, który z początkiem wojny gwałtownie przyspieszył. Odrębnym problemem jest kontrola wykorzystania pomocy zachodniej. Zachodni partnerzy starają się nie mówić o tym otwarcie, aby nie stwarzać publicznego konfliktu z Zełenskim, ale od czasu do czasu czynią aluzje na temat – poprzez publikacje w mediach, a obecnie być może także poprzez działania NBA.
    Pytanie brzmi, czy te aluzje będą przechodzić w sprawy karne o korupcję i jak zareaguje na nie kancelaria prezydenta.

    www.strana.today/news/405646-khishchenija-humanitarki-pochemu-nabu-zanjalos-hlavami-zaporozhskoj-i-dnepropetrovskoj-oblastej.html


    Strana.ua to niezależny ukraiński portal, zakazany z powodu krytyki władz, blokowany takimi samymi metodami jak opozycyjne portale w Rosji.
    • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 22:45
     buldog2 napisał:


     >
     > Strana.ua to niezależny ukraiński portal, zakazany z powodu krytyki władz, blok
     > owany takimi samymi metodami jak opozycyjne portale w Rosji.
     >
     >
     >

     Dlaczego KŁAMIESZ Buldog ???

     Strana.ua is a pro-Russian[1] online publication in Ukraine, opened on February 16, 2016, by Igor Guzhva. It has been sanctioned in Ukraine since August 2021
     en.wikipedia.org/wiki/Strana.ua
     • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:09
      Kto to napisał? Agenci Jermaka i złodzieje Zelenskiego?
      Amerykanie już od kilku miesięcy walczą z tą kliką.
      Niewiarygodne.
      • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:12
       Najważniejsze: czy Strana.ua kłamie? A Victoria Spartz, ona mówi i oskarża o dokładnie to samo, też prokremlowska?
       • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:31
        buldog2 napisał:

        > Najważniejsze: czy Strana.ua kłamie? A Victoria Spartz, ona mówi i oskarża o do
        > kładnie to samo, też prokremlowska?
        >

        Ty Buldog skłamałeś pisząc:

        > Strana.ua to niezależny ukraiński portal, zakazany z powodu krytyki władz, blok
        > owany takimi samymi metodami jak opozycyjne portale w Rosji.

        Nie pierwszy raz przemycasz na forach Agory propagandę bandyckiego putinka.
        • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:34
         Konkretnie, gdzie propaganda i kłamstwa?
         Konkretnie.
         • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:38
          Od ponad 15 lat nikt mi tu nie wykazał kłamstwa, czy choćby opowiadania bzdur z głupoty (w tym roku jedną pomyłkę o charakterze technicznym, prawda). Ostatnio próbowano tego:

          forum.gazeta.pl/forum/w,567,173844477,173844477,Niebezpieczenstwo.html

          I widać, co z tego wyszło.
         • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:51
          buldog2 napisał:

          > Konkretnie, gdzie propaganda i kłamstwa?
          > Konkretnie.
          >          Strana.ua is a pro-Russian[1] online publication in Ukraine, opened on February 16, 2016, by Igor Guzhva. It has been sanctioned in Ukraine since August 2021
          en.wikipedia.org/wiki/Strana.ua          Po polsku powinieneś zrozumieć:
          Strana.ua jest pro rosyjską stroną internetową. Administruje nią Igor Guzhva (pro putinowski politruk).

          Niemożliwe abyś o tym nie wiedział znając płynnie (lepiej od polskiego) język rosyjski.

          • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:59
           O, już wiesz, który język znam lepiej. Rozwijasz się, tak jak PZPR w 1968.
           A ten artykuł wyżej mieścił się w piątce najbardziej poczytnych w historii portalu. Złym językiem napisany?

           Ale do rzeczy, na razie nie ma mowy o żadnym kłamstwie. Dodam, forum.msk.ru było redagowane na Ukrainie, a to niewątpliwie rosyjskie wydawnictwo.
           • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:02
            Wpis znikł, bezpodstawnie.
            Treści nie powtórzę, ale odnośnik wkleić nie problem:
            wiadomosci.wp.pl/obcinali-palce-sciagali-haracze-koszmar-w-armii-6082113948140673a
            • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:18
             Wpis znikł, bezpodstawnie.

             Przepraszam, pomyłka. Pomyliłem wątki, wpis jest w wątku obok.
           • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:03
            buldog2 napisał:


            > A ten artykuł wyżej mieścił się w piątce najbardziej poczytnych w historii port
            > alu.

            Pro rosyjskiego portalu. Założonego i prowadzonego do dziś przez człowieka putinowskiego bandyty w Ukrainie.
            • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:07
             Udajesz głupiego?
             Mowa o artykule na wp.pl.

             Po polsku słowo prorosyjski też piszemy razem. Nie wiem, jak inne, język polski masz opanowany co najwyżej średnio.
             • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:22
              buldog2 napisał:

              > Udajesz głupiego?
              > Mowa o artykule na wp.pl.
              >


              Nawiązuję wciąż do Twego kłamstwa:


              Strana.ua is a pro-Russian[1] online publication in Ukraine, opened on February 16, 2016, by Igor Guzhva. It has been sanctioned in Ukraine since August 2021
              en.wikipedia.org/wiki/Strana.ua


              Po polsku powinieneś zrozumieć:
              Strana.ua jest pro rosyjską stroną internetową. Administruje nią Igor Guzhva (pro putinowski politruk).              > Po polsku słowo prorosyjski też piszemy razem. Nie wiem, jak inne, język
              > polski masz opanowany co najwyżej średnio.
              >

              Dziękuję za zwrócenie uwagi.

              Nic dziwnego, że mam opanowany "średnio".

              W Polsce edukacje skończyłem na szkole średniej i to "najwyżej" mieści się w mych dwóch latach studiów w PRL.

              Niemniej jestem w stanie wyłapać idiotyzmy niemające miejsca w PRLu, które wypisuje przywoływany tu przez Ciebie facet udający Polaka. Uwłaczający Ukraińcom broniących swej ziemi rosyjskim slangiem, wyrażeniem najokrutniejszej kasty w hierarchii bandytyzmu. Tak Polak by tego nie uczynił.
              Miłej niedzieli Buldog !


              • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 16:36
               Nawiązuję wciąż do Twego kłamstwa:

               Przyjrzyjmy się więc moim kłamstwom, źródło my.ua:

               Игорь Гужва
               Блогер и эксперт
               Биография

               Появился на свет 23 мая 1974 года в Донецкой области, в городе Славянске.

               В 1991 году поступил в Донецкий государственный факультет на экономическое направление. Получил диплом в 1996 году.

               Карьера

               Во время учебы начал подрабатывать, публикуя экономические оценки ситуации и прогнозы в информационных изданиях «Известия» и «Донецкий кряж».

               С 1998 года занял пост главного редактора газеты «Салон Дона и Баса».

               Уехал в Москву (Российская Федерация) в 2001 году. Работал экономическим корреспондентом информационно-аналитического издания «Эксперт» и координировал проекты Фонда эффективной политики, основанного Г. Павловским.

               Приглашен на должность редактора политического проекта «Кремль.орг», занимал эту позицию в течение года.

               С 2003 года по 2012-ый год возглавлял в Киеве группу информационных проектов «Сегодня».

               Снова уезжает в Москву, в этот раз на должность шеф-редактора издания «Московские новости». Возвращается через год по причине закрытия проекта.

               Основал в 2013 году холдинг «Мультимедиа инвест груп», объединявший издание, интернет- и радиоканалы «ВЕСТИ».

               Вместе с «Оппозиционным блоком» пробовал пройти в городской совет Киева. Партия не набрала нужного количества голосов.

               В 2016 году на телеканале «NewsOne» вел проект «Субъективные итоги пятницы». Зарегистрировал информационный интернет-ресурс «STRANA.UA».

               С 2018 года проживает в Австрии.

               Достижения

               В 2017 году принял участие в съемках документального фильма «Олесь Бузина: жизнь вне времени».

               Слухи и скандалы

               Вся деятельность проектов «Сегодня» проводилась на деньги их владельца — группы компаний «Систем Кепитал Менеджмент» («СКМ»). Главным акционером этой компании является донецкий бизнесмен Ринат Ахметов. Офис фирмы расположен в Донецке. Из-за близости интересов Рината Ахметова к «Партии регионов» редакцию «Сегодня» часто обвиняли в публикации материалов в их пользу.

               Увольнению с поста главы «Сегодня» предшествовало отстранение Игоря Гужвы, длившееся почти год. В результате владельцы проекта разорвали с ним отношения под предлогом окончания договора и его деструктивной позиции. По словам самого эксперта, настоящим поводом стало его несогласие с политикой цензуры изданий.

               Партнером в холдинге «ВЕСТИ» выступило информационно-аналитическое издание «Российский репортер». Это, а также пророссийские публикации, искривленная подача материала и неуплата налогов с доходов послужили поводом к криминальному преследованию Игоря Гужвы.

               По слухам, настоящим владельцем медиа холдинга «ВЕСТИ» является налоговый экс-министр Александр Клименко. На это указывает тот факт, что после ухода Игоря Гужвы его место заняла супруга Александра Клименко, а на всех судах бывшего редактора сопровождали юристы, ранее работавшие в подконтрольном бывшему министру министерстве.

               Пойман в процессе передачи взятки в размере десяти тысяч долларов США. О том, кто кому и за что передавал деньги фигуранты дела имеют разные мнения. После этого выехал из Украины, получив политическое убежище в Австрии.

               Состояние и источник дохода

               По данным прокуратуры, Игорь Андреевич Гужва обладает более чем 18 миллионами гривен, налоги с которых он так и не заплатил.


               Nigdy mnie ten człowiek nie interesował, ale że to agent Putina, słyszę po raz pierwszy. I to pomówienie nie ma potwierdzenia w faktach (gdyby jakieś związki były, my.ua i podobne nie pominęłyby tego).
               Owszem, zarobił, nie zapłacił podatków i wyjechał do Austrii. Ale to co innego.
               • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 18:05
                buldog2 napisał:

                > Nawiązuję wciąż do Twego kłamstwa:
                >
                > Przyjrzyjmy się więc moim kłamstwom, źródło my.ua:
                >

                Ty jednak nie rozumiesz dobrze po polsku.

                Znowuż cytujesz mi prokremlowską stronkę jako wiarygodne źródło informacyjne.
                • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 19:29
                 Jakaś nieprawda, jakieś wąty?
                 To sprostuj z podaniem źródeł.
                • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 19:48
                 Prokremlowską stronę my.ua?

                 Россия нанесла по энергетическим объектам Украины 130 ударов

                 Денис Шмыгаль
                 Дешевше впіймати самому: в Україні змінилися цінники на рибу - які види подорожчали

                 Українцям показали, за скільки можна купити коропа, оселедець та скумбрію – ціни вражають


                 Сума росте: за полоненого Гіркіна вже дають $100 тисяч
                 Високу нагороду пообіцяли розвідники


                 Сергей Стерненко
                 Оккупант рассказал, как работают российские "заградотряды"

                 Юрий Романенко

                 Китай должен дать РФ сигнал о неиспользовании ядерного оружия — Белый дом
                 Китай має надіслати РФ чіткий сигнал про те, що Москва не повинна розглядати застосування ядерної зброї проти України.
                 2 часа назад


                 Jurij Romanienko (przedostatni rekord) jako tuba kremlowskiej propagandy?
                 To jego ostatnie wideo na yt:
                 Таджики рвут армию России. Подыхающую империю ...
                 Tadżykowie rozszarpują armię Rosji. Zdychające imperium...
                 YouTube · Yuriy Romanenko
                 20 godzin temu

                 PODGLĄD
                 14:29
                 Путин в Астане - жалкое зрелище заката России. Разбор ...
                 Putin i Astana - żałosne widowisko zmierzchu Rosji.
                 YouTube · Yuriy Romanenko

                 Spróbuj te brednie powiedzieć publicznie w Kijowie.


                 I ogłoszenie: Сума росте: за полоненого Гіркіна вже дають $100 тисяч
                 Nagroda rośnie: za Girkina dają już $100 tysięcy
                 Na prokremlowskim portalu.

                 Całkiem w głowie się poprzewracało, nawet kłamać "przyzwoicie" nie potrafisz!
                 Nie wiem, czy co takie obsmarowywanie bardziej - bardziej głupie czy podłe.

                 Uwagi na temat mojego polskiego też możesz darować.
                 • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 19:56
                  Jeśli dalej będziesz szerzył oszczerstwa, o Romanience i in., przekażę to na ukraińskie portale. Jak ciebie za to obsmarują czy cóś, nie moja sprawa.
                  Uprzedziłem.
                  • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:11
                   bugldog weź jakieś tabletki bo ci dekiel odsoczy i z wiatrem poleci.
                   • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:26
                    bugldog weź jakieś tabletki bo ci dekiel odsoczy i z wiatrem poleci.

                    A co ja takiego napisałem? Uprzedziłem, że o oszczerstwach forumowicza opowiem na ukraińskich portalach? Opowiem, oczywiście.

                    To prawda, czasami Trump potrafi myśleć. Ale wszyscy wiedzą, że tego nie lubi. :D
                    • szwampuch58 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:42
                     O czym debil mysli i czym?
                  • storima Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:28
                   buldog2 napisał:

                   > Jeśli dalej będziesz szerzył oszczerstwa, o Romanience i in., przekażę to na uk
                   > raińskie portale. Jak ciebie za to obsmarują czy cóś, nie moja sprawa.
                   > Uprzedziłem.
                   >

                   Rozumiem, że mogłeś pisać brednie, że człowiek którego polski nie jest językiem ojczystym i popełnia kardynalne błędy jest wzorem dla nas Polaków jeśli chodzi o czystość polszczyzny. Bo to Twój proputinkowy kompan.

                   Ale ten powyższy tekst dyskwalifikuje Ciebie Buldog jako poważnego partnera do dyskusji.
                   • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:48
                    Ale ten powyższy tekst dyskwalifikuje Ciebie Buldog jako poważnego partnera do dyskusji.

                    Nie podoba się, że o oszczerstwach dowie się szerszy świat? Przyjdzie się z tym pogodzić, jeśli jeszcze raz oszczerstwa powtórzysz. Oszczerstwa o Romanience, Gurzwie, jego portalu itd.
                    Ale proszę, pisz dalej.
                 • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:06
                  Cytuję artykuł my.ua o Girkinie:

                  Головне управління розвідки Міністерства оборони України гарантує виплату $100 000 за передачу Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) в український полон.

                  Відомо, що один з найвідоміших російських терористів вирішив поновити свою участь у війні проти нашої держави.

                  Ігор Гіркін (Стрєлков) – російський терорист, колишній так званий «міністр оборони ДНР».

                  Наразі СБУ та Генеральна прокуратура порушила проти Гіркіна низку справ за терористичну діяльність, тортури, вбивства та порушення державного суверенітету.

                  Також оголошений Нідерландами в міжнародний розшук у справі про збиття цивільного Boeing 777 рейсу MH17.

                  ГУР МО наголошує: жоден військовий злочинець не уникне покарання.

                  Інформацію передавати за номером: +380 93 117 5809 – зв’язок через Viber, Whats.

                  App, Telegram, Signal.

                  Проте згодом до них доєдналися ще охочі впіймати Гіркіна і сума збільшилася ще на $30 тисяч.

                  Источник материала
                  ГЛАВКОМ

                  Najlepsze jest to: Źródło: GŁAWKOM (ukraiński Głównodowodzący)
                  I prokremlowski portal Putina.

                  Dodam sprostowanie, bo na powtarzanie kłamstw nie pójdę. Żadnych kłamstw.
                  Girkin nigdy nie był terrorystą.
                  • pozytonium To jest wątek o Ursuli :))) 16.10.22, 20:13
                   buldog2 napisał:

                   > Cytuję artykuł my.ua o Girkinie:
      • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:31
       Oczywiście, takich doniesień nie będzie w Ukraińskiej Prawdzie, organie AP. Ale już w komentarzach się pojawiają i są natychmiast wycinane. Oskarżanie o prokremlowskość wydawnictwa które walczy z okradaniem wojska i uchodźców, to absurd i skandal.
       Jednocześnie w Ukraińskiej Prawdzie nic o agenturalności Jermaka, nawet udokumentowane amerykańskie oskarżenia są kwestionowane.

       To tak jak oskarżanie Tuska, PO i prasy opozycyjnej w Polsce o agenturalność na rzecz Berlina i Brukseli. No przecież mówią o łamaniu prawa, oszustwach złodziejstwach i "wynoszą sor iz izby". Tak samo jak opozycja na Ukrainie, dokładnie tak samo.
       Mam w Ukrainie kolegę, który myśli tak jak ja (czy też ja myślę tak jak on, bo on jest dla mnie źródłem informacji, nie na odwrót), co jakiś czas coś podsyła. Kilka lat temu jego przyjaciel poległ na froncie w Donbasie, on sam organizował zbiórki na rzecz armii. Jest takim samym agentem Kremla jak Strana, jak ja.
   • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 15:37
    Jurij Szwec, urodzony koło Chersonia, obecnie doradca władz USA mówił, że wcześniej od 10 do 75 % pieniędzy na wydatki wojskowe było rozkradanych. Fabryki taniej amunicji nie zbudowano (w stanie wojny), żeby można było rozkradać pieniądze dzięki przepłacaniu importu (tak kradziono połowę albo więcej zapłaconej kwoty).


    Teraz wzięli się za to Amerykanie, sprowadzili własnych śledczych i można się spodziewać, że żołnierze na froncie będą coraz mniej okradani.

    Oczywiście, Ursula von der Leyen...
    Oczywiście, nie Obajtek, nie PIS, nie Kaczyński.
    • ivergon Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 16:51
     ...ale się doi eurociemnotę za tę "kup pan cegłę", a ile apówków można przytulić, no i skąd oni na to biorą, no drobnostka, to tylko z 3% budżetu "długofalowy budżet UE 2021–2027 opiewający na kwotę 1 074,3 mld EUR."

     "Mowa o (wciąż niezrealizowanym w pełni) zakupie 1,8 miliarda dawek szczepionek BioNTech/Pfizer o wartości 35 miliardów euro."
     • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 17:23
      Oczywiście, Ursula von der Leyen...
      Oczywiście, nie Obajtek, nie PIS, nie Kaczyński.

      Nie FOZZ, nie +50.000, respiratory, 70x wyższe marże w energetyce, karuzela stanowisk w spółkach SP, nie FOZZ itd. To wszystko babskie plotki.
      • ivergon Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 19:38
       buldog2 napisał:

       > Oczywiście, Ursula von der Leyen...
       > Oczywiście, nie Obajtek, nie PIS, nie Kaczyński.
       >
       > Nie FOZZ, nie +50.000, respiratory, 70x wyższe marże w energetyce, karuzela sta
       > nowisk w spółkach SP, nie FOZZ itd. To wszystko babskie plotki.
       >

       Nie jestem PiSowcem. Ale Skoro w tym wątku o wszystkim to zmiana tematu, historia profesorów ostforschungu, czyli niech żyje absurdalne antypolskie SF Greków.

       "Lud No Name (NN), panujący nad Turkami, został przez Turków obalony i jego resztki uciekły z Azji. Dopiero w Europie NN przybrał dość przypadkowo cudze imię Awarów, oraz został uznany przez Turków za zbiegłych niewolników, oraz nie wiadomo dla czego NN, został uznany za lud Turków, których wcześniej gnębił. (…) Wystarczy przyjąć odpowiednie imię i można tworzyć od tej czapy imperia."
       • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:33
        Nie napisałem, tutaj, że jesteś PISowcem. Napisałem że zachowujesz się tak jak PISowcy.
     • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:24
      Umowa opiewa na 900 milionów dawek z opcją na kolejne 900 milionow. Została zawarta w kwietniu 2021 po tym jak AstraZeneca obnizyła dostawy o 75%. To jest opisane Tutaj. Nikt nie ukrywał bezpośrednich kontaktow z szefem Pfizera. To jest szukanie dziury w calym bo jakaś belgijska posłanka do europejskiego parlamentu chce zrobić karierę.
      Czu na von der Leyen ciążą jakieś zarzuty? Ona nie jest z mojej druzyny ale nie znoszę insynuacji.
    • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 18:11
     Jurij Szwec na pewno nie jest doradcą wladz USA ale mówi dużo każdemu kto chce słuchać.
     • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:17
      Tak się wielokrotnie określa, a z reakcji władz ukraińskich na jego wypowiedzi wynika, że mocno się z nim liczą. Były agent KGB, ważny agent, współpracuje i konsultuje władze USA, zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.
     • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 15:19
      O ile można wnioskować z jego wypowiedzi, nie jest wyznawcą Trumpa.
      • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 19:09
       Pjerdoli farmazony. Z drugiej strony nie wiem dlaczego ludziom tak odbija a odbija wielu.
       • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:21
        Kurczę! Co takiego powiedział, żeby było głupie?
        Że tępi, ze wzajemnością, Iłłarionowa, to wiemy. Tak samo jak to, że Iłłarionow jest wyznawcą Trumpa, O tym jak ci dwaj walczyli o pierwsze miejsce w zachodnim rosyjskojęzycznym yt można długo opowiadać. Szwec swoje budujące (Ukraińców) kawałki opowiada co dzień, więc musi nawijać (powtarzać oczywistości albo gadać o niczym). Ale jest świetnie poinformowany i nie kłamie. Nie prowadzi propagandy, której kłamstwa po chwili można obalić, on taką propagandę zwalcza.

        I do każdego kto chce słuchać nie mówi tego, co tamten chce usłyszeć.
        Oberwało się nie raz Zelenskiemu, AP i agentowi Jermakowi, Trumpowi też. Polski też nie ominął (ale później nazwał Polskę najbliższym sojusznikiem).
        • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 20:28
         Na przyklad to, ze KGB zwerbowalo Trumpa w latach 80-tych. Albo, ze wspolpracowal z Litwinienką i dlatego KGB Litwinienke otruło. Ciekawe, że jego nie otruło.
         • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 21:31
          KGB otruło Litwinienkę, bo współpracował ze Szwecem? Dawaj linka! Poczytamy.
           • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 16.10.22, 22:38
            Przecież nawet w cytowanym tekście jest mowa o tym, że za co innego.
            Historia jest znana (w tej chwili nie pamiętałem tylko, że chodziło też o Szweca). Zamordowano Litwinienkę nie dlatego, że współpracował ze Szwecem, ale dlatego że Litwinienko zlecił Ługowomu dostarczenie materiałów kompromitujących najwyższe szychy na Kremlu. Ługowoj wpadł na lotnisku, został zmuszony do zabicia Litwinienki i w ten sposób uratował własną skórę (nawet został posłem).
            • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 17.10.22, 00:32
             Nie rozśmieszaj mnie
  • yabbaryt Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 16:52
   Przestępstwem jest to ze robiła dobrze amerykańskiej korporacji. Jakby robiła dobrze korporacji europejskiej to nie byłoby problemu.
   • buldog2 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 17:47
    Tu jeszcze jedno zwycięstwo    ukraińskich PISowców.
    Amerykański dron 10 tys. dolarów, nośność ok. 10 kg, zasięg 20 km + 20 minut krążenia (40+ km), szybkość 112 km/h
    Ukraiński 54 tys. dolarów, nośność 3 kg, zasięg 30 km, szybkość 70 km/h.
    Szarij jest zakazany przez władze Ukrainy.
    Itd.

    Gratulujemy ukraińskim PISowcom.

    Depisyzacja Ukrainy
  • felusiak1 Re: Robi się ciepło pod Ursulą von der Leyen 15.10.22, 18:00
   Szeregowa dziewanna z europejskiego parlamentu usiłuje wypromować się na Joannę D'Arc, chrystusa Europy.
   Artykuł w Onecie powołuje się na artykul w NYT. Polecam zapoznać się z nim TUTAJ zamiast wypisywać farmazony.
  • szwampuch58 Re: Bzdury 15.10.22, 20:19
   Chcesz bzdury pisior to masz
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29028860,kaczynski-przydalaby-nam-sie-bron-nuklearna-ale-to-w-tej-chwili.html#s=BoxOpImg4
  • felusiak1 Bolszewik-Agent buldog 16.10.22, 18:21
   Wątek mial być o rzekomych przekretach przy zakupie szczepionek. I przyszedł buldog i rozsiewa rosyjską propagandę. Gonić bolszewika.
   • storima Re: Bolszewik-Agent buldog 16.10.22, 19:16
    felusiak1 napisał:

    > Wątek mial być o rzekomych przekretach przy zakupie szczepionek. I przyszedł bu
    > ldog i rozsiewa rosyjską propagandę. Gonić bolszewika.
    >

    Doskonale wie co robi.
    Wpuszcza na wątek niezwiązaną z nim tematycznie prokremlowską propagandę.

    Takie nieuczciwe zagrywki w stylu Łagrowa.
    • buldog2 Re: Bolszewik-Agent buldog 16.10.22, 21:34
     Konkretnie. Na temat prokremlowskości Gurzwy, Romanienki, wskazanych tu portali itd. napisz.
     • buldog2 Re: Bolszewik-Agent buldog 16.10.22, 21:36
      Znaczy, pomówienia już napisałeś. Teraz udowodnij, że to prawda.
      KONKRETY.
     • storima Re: Bolszewik-Agent buldog 17.10.22, 01:17
      buldog2 napisał:

      > Konkretnie. Na temat prokremlowskości Gurzwy,

      Ty W OGÓLE NIE rozumiesz co się do Ciebie pisze Buldog:

      forum.gazeta.pl/forum/w,50,174233299,174233299,Robi_sie_cieplo_pod_Ursula_von_der_Leyen.html?p=174238505
      PS
      Nie ma takiego słowa w języku polskim:

      "prokremlowskość"

      Specu językowy od siedmiu boleści.

      Pisałem Ci, że lepiej Ci wychodzi pisanie w języku rosyjskim.
      • stefan4 Re: Bolszewik-Agent buldog 17.10.22, 08:19
       storima:
       > Nie ma takiego słowa w języku polskim:
       >
       > "prokremlowskość"

       Może i nie ma..., ale jest powszechnie używane.

       Na leksykę języka składają się nie tylko słowa występujące jawnie w słownikach, ale również inne, utworzone zgodnie z zasadami. W żadnym słowniku nie da się umieścić wszystkich słów języka polskiego, bo jest ich nieskończenie wiele (prosty dowód przedstawię na żądanie).

       storima:
       > Pisałem Ci, że lepiej Ci wychodzi pisanie w języku rosyjskim.

       Rosyjskość nie ma tu nic do rzeczy. W słownikach rosyjskich również nie ma słowa ,,prokremlowskość'', tak jak w polskim nie ma słów ,,pronowogrodzkość'', ani ,,czerskość''. Ale to nie przeszkadza, że można tak mówić i ludzie, którym ten język służy na codzień, doskonale to rozumieją. Żywy język nie dba o zachowywanie tradycji, ani o zrozumiałość dla emigrantów.

       - Stefan
       • storima Re: Bolszewik-Agent buldog 17.10.22, 10:40
        stefan4 napisał:

        > storima:
        > > Nie ma takiego słowa w języku polskim:
        > >
        > > "prokremlowskość"
        >
        > Może i nie ma..., ale jest powszechnie używane.


        Ostro przesadziłeś.

        52 wyniki wyszukiwarki.
        I tylko kilka odnośnie tej frazy.
        Wszelkie źródła to super niszowe stronki internetowe.

        > storima:
        > > Pisałem Ci, że lepiej Ci wychodzi pisanie w języku rosyjskim.
        >
        > Rosyjskość nie ma tu nic do rzeczy.

        Zupełnie nie na temat. Nie o tym pisałem.

        Sugeruje czytanie ze zrozumieniem.
        • stefan4 Re: Bolszewik-Agent buldog 17.10.22, 11:03
         storima:
         > 52 wyniki wyszukiwarki.
         > I tylko kilka odnośnie tej frazy.

         Czy sprawdzasz formy języka polskiego, czy upodobania użytkowników internetu? Słowa rzadkie również należą do języka.

         Spróbuj na przykład znaleźć słowo stopięćdziesiąttysięcysześcsetczterdziestoośmiokrotny. A kiedy już go nie znajdziesz, to poszukaj jakiejkolwiek reguły zabraniającej takiego przymiotnika odliczebnikowego.
         Wskazówka: w języku polskim przymiotniki odliczebnikowe pisze się łącznie niezależnie od tego, z ilu części się składają.

         storima:
         > Zupełnie nie na temat. Nie o tym pisałem.

         Pisałeś o tym, że w języku polskim ,,nie ma'' słowa ,,prokremlowskość'' i jako jedyny argument podałeś, że występuje ono tylko na niektórych witrynach internetowych, a nie na wszystkich.

         - Stefan
         • storima Re: Bolszewik-Agent buldog 17.10.22, 11:10
          stefan4 napisał:

          Nie mam zamiaru wchodzić w Twe erystyczne igraszki.

          Co miałem powiedzieć, KONKRETNIE Ci przedstawiłem.

          Miłego tygodnia,
  • senioryta13 Re: zaczyna sie ? 17.10.22, 07:43
   Amerykańskie bombowce B-52 Stratofortress przeprowadza ćwiczeia nuklearne NATO w Europie.
   Bombowce amerykańskich sił powietrznych B-52 Stratofortress będą prowadzić myśliwce z Belgii, Niemiec i 12 innych krajów na europejskim niebie podczas poniedziałkowych ćwiczeń nuklearnych, wśród doniesień, że Rosja zwiększyła liczbę bombowców strategicznych w pobliżu swojej granicy z Norwegią, członkiem NATO.
   • wykrywacz_klamcow no i co z tego? boisz się? 17.10.22, 09:19
    senioryta13 napisał:

    > Amerykańskie bombowce B-52 Stratofortress przeprowadza ćwiczeia nuklearne NATO
    > w Europie.
    > Bombowce amerykańskich sił powietrznych B-52 Stratofortress będą prowadzić myśl
    > iwce z Belgii, Niemiec i 12 innych krajów na europejskim niebie podczas poniedz
    > iałkowych ćwiczeń nuklearnych, wśród doniesień, że Rosja zwiększyła liczbę bomb
    > owców strategicznych w pobliżu swojej granicy z Norwegią, członkiem NATO.

    te ćwiczenia zostały zapowiedziane ponad rok temu
    a to, że ruscy się boją to chyba dobrze, jak myślisz?
    skoro ruscy się boją to może zaczną myśleć dwa razy zanim znów się wezmą za mordowanie i gwałcenie sąsiadów :P
    • szwampuch58 Re: no i co z tego? boisz się? 17.10.22, 10:50
     13 panstw NATO a Wolska ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka