Dodaj do ulubionych

Dlaczego Buriaci kradną urządzenia?

01.11.22, 13:48
www.youtube.com/watch?v=xhnan-M2V88 dzicz
Obserwuj wątek
  • 141288bs Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 15:07
   Trzeba im współczuć a nie wyśmiewać.
   • tanebo001 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 16:54
    Jak dla mnie współczucie może wyrażać się kulą w łeb.
    • stavros2002 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 17:19
     Troll Putina

     tanebo001 napisał:
     Mam nadzieję że gdy na wiosnę ruskie zaatakują Ukrainę wezmą się za Polskę i wsioki pójdą do piachu."
     • tanebo001 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 17:47
      Spierdalaj. Ci sami ludzie zrobili Bucze. Hitlerowca też przytuliłbyś do serca?
      • stavros2002 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 19:26
       pl.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum

       tanebo001 napisał:
       "Mam nadzieję że gdy na wiosnę ruskie zaatakują Ukrainę wezmą się za Polskę i wsioki pójdą do piachu."
    • buldog2 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 18:18
     I współczuć PISowcom, że nie mogli ukraść więcej, niż ukradli.
  • buldog2 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 18:16
   Dlatego że tak jak w b. ZSRR, w Rosji są niewyobrażalne różnice kulturowe, cywilizacyjne itd. Statystyczny mieszkaniec Moskwy nie zarabia kilka (2-3 jak w Polsce, czy ogólnie w Unii) ale kilkadziesiąt razy więcej, niż mieszkańcy zapadłej prowincji. (Ukraińcy dawno mówili, że jeśli chodzi o Moskwę, to Warszawa jest daleko daleko z tyłu i do pracy jeździli przede wszystkim do Moskwy, Petersburga i na Syberię, ale tam gdzie przemysł wydobywczy.)
   I przede wszystkim z takich formuje się jednostki na front. Gdyby u nas były podobne różnice i walki z bogatszym przeciwnikiem (np. na terenie Czech), byłoby to samo.
   • tanebo001 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 18:25
    Wśród powodów zaatakowania Ukrainy wymieniłbym to że Ukraińcom żyje się lepiej niż takim Rosjanom a władza musi to jakoś wytłumaczyć więc woli zniszczyć Ukrainę.
    • buldog2 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 01.11.22, 19:18
     To może być jeden z wielu pobocznych powodów, bo w części europejskiej w Rosji i tak żyje się lepiej (na to łapali ludzi w czasie referendum na Krymie), ale najważniejszy powód to przywrócenie imperium i wielkości obecnej władzy. Z tym, że oni w ogóle nie spodziewali się takiego oporu i gdyby wiedzieli wcześniej, to nie byłoby takiej wojny przegranej dla Rosji, zaczęliby robić co innego. Najprawdopodobniej wojnę gospodarczą, pewnie blokadę eksportu zboża itd. - wszystko co najbardziej i długoterminowo szkodzi.
   • edico Mongolskie tradycje polityczne w Rosji 02.11.22, 15:07
    Byłe ZSRR to zasadniczo nic innego, jak Złota Orda w sowieckim wydaniu.

    Mongołowie potrzebowali zaledwie czterech lat, aby podbić, skłócone ze sobą ruskie księstwa. Skutki kilkusetletniego panowania stepowych najeźdźców Europa odczuwa do dzisiaj. Chan mongolski stał się pierwszym niekwestionowanym władcą Rusi. W dokumentach ruskich po 1240 roku zwykle nazywa się go „carem” lub „cezarem” (cezar’), a więc tak jak dawniej władcę bizantyńskiego.

    Jeszcze pod koniec XV wieku w Moskwie działało stałe poselstwo mongolskie, a jego plenipotencji musieli wyciskać daninę i rekrutów, nie dbając o los ludności. Około połowy XIV wieku wiece przetrwały tylko w Nowogrodzie i Pskowie. Wraz z nimi znikła jedyna i ostatnia instytucja zdolna w pewnej mierze powściągać władzę polityczną. W rezultacie zmniejszyło poczucie odpowiedzialności politycznej władców i zachęciło ich do nadużywania władzy w celu gromadzenia dóbr prywatnych. Przyzwyczaiło to ich do uważania władzy za arbitralną z samej swej natury. W obliczu niezadowolenia ludu wystarczyło rosyjskim książętom jedynie zagrozić ludowi wezwaniem Mongołów, aby uciszyć wszelkie protesty – co zresztą bardzo szybko weszło w krew i umocniło mongolski porządek.

    W efekcie życie na Rusi stało się bardzo brutalne. Widać to chociaż by po mongolskim lub turecko-tatarskim pochodzeniu wielu słów rosyjskich dotyczących karania, takich jak kandały i kajdały (kajdany), nagajka (rodzaj bata) i kabała (niewola). Kara śmierci wcześniej nieznana zbiorom praw Rusi Kijowskiej, przyszła z Mongołami.

    W tym też okresie szerokie rzesze dowiedziały się po raz pierwszy, czym jest państwo - że jest samowolne, stosuje przemoc, że zabiera, co wpadnie mu w ręce i nie daje nic w zamian i że trzeba mu być posłusznym, ponieważ jest silne. Tak przygotowany został grunt pod osobliwy typ władzy politycznej w Moskwie do momentu, gdy panowanie Złotej Ordy nad Rusią zaczęło słabnąć.

    Czy coś się zmieniło w tym systemie politycznym do dzisiaj poza tym, że carów mianuje panująca wierchuszka partyjna?
    Do dzisiaj Rosja to największa powierzchnia państwowa na świecie i ponad 20 narodów... (Tatarzy, Kazachowie, Azerowie, Ormianie, Czuwasze, Czeczeni, Buriaci i...).

    Wydaje się, że dopóki sami Rosjanie i zniewolone przez ten system polityczny narody nie poznają własnej historii, w tym kraju nie wiele może się zmienić. Dlatego uważam podniesioną w filmie kwestię nauczania historii za najważniejszy problem nie tylko samej Rosji. Pozostałe sprawy zaliczam do spuścizny po 800-set letnim zdziczeniu obyczajów sprowadzających się wyłącznie - jak zaznaczono w filmie - do granic własnej "квартиры".
    • buldog2 Re: Mongolskie tradycje polityczne w Rosji 02.11.22, 16:24
     OK.
     O jakim filmie mowa?
     • edico Re: Mongolskie tradycje polityczne w Rosji 02.11.22, 16:50
      youtu.be/nYWBhthuxjc
  • janusz_sobczak112 Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 02.11.22, 16:36
   Bo przejawiają typową ruską złodziejską mentalność.
   • edico Re: Dlaczego Buriaci kradną urządzenia? 02.11.22, 17:33
    W Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej do okresu Złotej Ordy nie było tych zwyczajów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka