Dodaj do ulubionych

Projekty energii odnawialnych zatrzymane

24.01.23, 00:35
Czyżby światu zaczął wracać rozum?

Ilość nowych instalacji wiatrakowych w 3-m kwartale 2022 zmalała o 77.5% w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Nowych instalacji słonecznych będzie o 40% mniej niż przed rokiem. Inflacja czyni te projekty nieopłacalnymi, pomimo że 80% paneli słonecznych produkowane jest w Chinach i innych azjatyckich krajach, gdzie omija lub łamie się prawo. Podłączenie ukończonego projektu do sieci trwa około 4 lata.
W Australii załamał się wielki projekt Sun Cable, gdyż wspierających go 2-ch multimiliarderów pokłóciło się co do ekonomicznych podstaw tego projektu. Twiggy z Fortescue chciał tę energię słoneczną uzyskaną z ogniw na pustyni kierować do produkcji wodoru z wody, podczas gdy ten długowłosy z Atlassian chciał aby całość leciała kablem do Singapuru. Wydaje się że obaj przeliczyli się co do kosztów tej energii.


Obserwuj wątek
  • a.jej.rkoniak Re: Projekty energii odnawialnych zatrzymane 24.01.23, 07:06
   ten kudłaty tnie drzewa by wybudować eko-wiezowiec z drewna .....
  • tanebo001 Re: Projekty energii odnawialnych zatrzymane 24.01.23, 07:26
   Co masz do zielonej energii? Wolisz wąchać dym?
  • polski_francuz Rozum a transport 24.01.23, 09:02
   boomerang napisał:

   "Czyżby światu zaczął wracać rozum? Ilość nowych instalacji wiatrakowych w 3-m kwartale 2022 zmalała o 77.5% w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Nowych instalacji słonecznych będzie o 40% mniej niż przed rokiem."

   Nie chodzi Pietia o rozum, ale o transport. Ktory sie zalamal z Covidem z krajow wytworcow polprzewodnikow (panele sloneczne) czy materialow kompozytowych do wiatrakow tj. Chiny, Krea Pld czy Tajwan.

   W koncu obecnie trzeba jakos, swiatowo, dac ruskim w morde. I cel na poprawe klimatu zeszedl z pierwszej linii. Do ataku!

   PF

   • boomerang Re: Rozum a transport 24.01.23, 14:27
    Nie chodzi Pietia o rozum, ale o transport. Ktory sie zalamal z Covidem

    szkoda że na Ukrainie nie mają takiej wymówki i tłuką się bez maseczek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka