Dodaj do ulubionych

Sankcje i ich skutecznosc

03.02.23, 09:24
Jak mnie wlasnie poinformowal youtube (informacja ponizej), ruska gospodarka (oceniana przez FMI) bedzie rosla i to bardziej niz strefa € zas ruski gaz i ropa znalazly juz nowych klientow.

Wyglada na to, ze sankcje europejskie nie rzucily ruskich na kolana. I, ze nie ma innego wyjscia niz dac im w morde militarnie by ich wyleczyc z imperialnych marzen.

PF

Obserwuj wątek
  • borrrka To ich boli 03.02.23, 11:10
   Dzieje sie, co było do przewidzenia - próżnia gospodarcza po Zachodzie się wypełnia różnymi Chińczykami i Turkami, ale niemożność kupna boomera i szpanowania w Jewrosojuzie boli.

   Ale generalnie wniosek słuszny - jeśli przez nasz brak poparcia ruscy unikną spektakularnej porażki, uczcie się radzieckiego damy i gospoda.
   Ja przenajmniej będę miał łatwiej:)
   • polski_francuz 3 ws? 03.02.23, 11:25
    borrrka napisał:


    "Ale generalnie wniosek słuszny - jeśli przez nasz brak poparcia ruscy unikną spektakularnej porażki, uczcie się radzieckiego damy i gospoda. Ja przenajmniej będę miał łatwiej:)"


    Dodajmy, ze tempo dostaw sprzetu z Zachodu i uczenia by sie nim poslugiwac Ukraincow jest zbyt wolne. I pewnie NATO powinno zainterweniowac na Ukrainie, by uniknac eskalacji konfliktu az do 3 ws.

    PF
    • borrrka To dramatyczna decyzja 03.02.23, 11:32
     Nie potrafię ocenić następstw.
     Natomiast intensyfikacja dostaw wskazana - ja sie nie boję, że Ukraińcy nie poradzą sobie ze sprzętem z Zachodu.
     Jeszcze jak sobie poradzą!:)
   • borrrka PS. Przed chwilą został wywalony post haena 03.02.23, 11:28
    O ukraińskie słabości, propagandzie i korupcji.
    A jaka to słabość, gdy sredniej wielkości Kraj broni się rok przed "drugim mocarstwem świata".
    Propaganda jest świetna - trudno mi sobie wyobrazić bardziej skuteczną i to w pozytywnym rozumieniu.

    Korupcja była i jest, ale społeczne przyzwolenie bardzo maleje.
    Bo Naród nie akceptuje sytuacji, gdy jedni walczą, a oligarchowie korzystaja z zachodniego dobrobytu - vide "batalion Monaco":)
   • de_oakville Re: To ich boli 03.02.23, 11:38
    borrrka napisał:

    > Dzieje sie, co było do przewidzenia - próżnia gospodarcza po Zachodzie się wype
    > łnia różnymi Chińczykami i Turkami,

    Coz, nie wszyscy na swiecie znaja Rosje i rosyjska mentalnosc tak dobrze jak Polacy, bliscy sasiedzi a czesto nawet mimowolni "gospodarze" nieproszonych gosci ze wschodu. Jezeli nawet wsrod Polakow nie brakuje rusofili, to co sie dziwic np. dalekim Brazylijczykom, ktorzy nie zdaja sobie sprawy z tego "co traca" nie graniczac z Rosja. Wydaje im sie pewnie, ze byliby szczesliwsi, gdyby na miejscu USA byla Rosja. Sa rowniez i w Polsce tacy ludzie, ktorzy lepiej by sie czuli w jakims nowym RWPG, w ktorym Polska gralaby "drugie skrzypce", bedac najludniejszym "demoludem" po ZSRR, niz w Unii Europejskiej, gdzie jest 5 panstw potezniejszych gospodarczo (nawet mniej ludna Holandia "Timmermansa", tuz przed Polska). Taki n.p. Goebbels (straszny łgacz, ale podobno czlowiek niezwykle inteligentny) usmiercil siebie z cala rodzina mowiac, ze w nowym "porzadku swiata", ktory nadchodzi wraz z armia czerwona zyc nadal zupelnie nie ma sensu.
    • augustus_pl Re: To ich boli 03.02.23, 11:54
     Największym oprawca Polski i Polaków była Niemka Prusaczka caryca Katarzyna Wielka.Dobrze ze większość Polaków jest ciemna i tego nie wie.Uważają ja za Rosjankę.
     • boomerang Re: To ich boli 03.02.23, 12:04
      przyda ci się ta rewelacja do matury
     • de_oakville Re: To ich boli 03.02.23, 12:36
      augustus_pl napisał:

      > Największym oprawca Polski i Polaków była Niemka Prusaczka caryca Katarzyna Wie
      > lka.Dobrze ze większość Polaków jest ciemna i tego nie wie.Uważają ja za Rosjan
      > kę.

      Kiedys Polska byla wielka potega (w 17 wieku), ale do jej upadku przyczynili sie w duzym stopniu
      rowniez sami Polacy. Pycha, duma, prywata, samowola szlachecka, przekupstwo i sprzedajnosc.
      Przez takie cechy wielkie i potezna panstwa upadaja. Natomiast nawet male panstewka rosna w sile
      przez pracowitosc, skromnosc, poboznosc (chrzescijanska) i madrosc rzadzacych. Male Prusy, bedace kiedys lennem Polski, ktorych nazwa pochodzi od spokrewnionych z Litwinami poganskich Prusow (niem. Pruzzen), polaczyly sie pozniej z biedniejsza od nich Brandenburgia ("piaskownica" cesarstwa nimieckiego). Po pewnym czasie osrodek wladzy przeniosl sie z Królewca do Berlina i cale panstwo przyjelo nazwe Prusy. W dalszym ciagu bylo to jednak panstwo male, uroslo w wieksza potege za Fryderyka Wiekiego, choc byl okres, ze jego los "wisial na wlosku". Mial szczescie, ze umarl wladca Rosji ze strony ktorego Prusom grozil pogrom, a nastepny wladca Rosji okazal sie germanofilem i przerwal dzialania wojenne. A pozniej te Prusy zjednoczyly cale Niemcy, Niemcy staly sie najwieksza potega w Europie i druga na swiecie. A zatem pracowitosc, organizacja i inne podobne zalety buduja potegi, a nie pycha, warcholstwo, prywata, przekupstwo. Te prowadza zawsze do upadku.
      • boomerang Re: To ich boli 03.02.23, 13:12
       Male Prusy, bedace kiedys lennem Polski

       Ktoś ten awans Prus sfinansował.
       • augustus_pl Re: To ich boli 03.02.23, 13:48
        boomerang napisał:

        > Male Prusy, bedace kiedys lennem Polski
        >
        > Ktoś ten awans Prus sfinansował.

        Polska była setki lat niemieckim lennikiem.
        Kampania przeciwko Polsce (1157)

        Król Bolesław Kędzierzawy przepędził z Polski swojego brata Władysława II Wygnańca. Władysław II ożenił się z Agnieszką z Babenbergu. Jej matką była siostra cesarza Henryka V i babka Barbarossy. Bolesław odmówił teraz płacenia cesarzowi zwyczajowej corocznej daniny. Przede wszystkim Barbarossa obawiał się, że wydalenie jego krewnych zaszkodziło reputacji imperium.[46] Zgodnie ze standardowymi działaniami wojennymi latem 1157 roku Barbarossa spustoszyła diecezję wrocławską i poznańską. Dzięki pośrednictwu Władysława Czeskiego i innych książąt król Polski Bolesław Kędzierzawy poddał się cesarzowi boso, z dwoma nagimi mieczami zawieszonymi na szyi. Po raz pierwszy nagie miecze na szyi są przekazywane jako atrybut uległości na północ od Alp.[47] Bolesław zmuszony był przysiąc, że „jego wygnany brat nie został wygnany na hańbę Cesarstwa Rzymskiego”[48]. Złożył przysięgę wierności, zapłacił cesarzowi znaczne sumy i obiecał wziąć udział w następnej kampanii włoskiej z 300 jeźdźcami pancernymi.
        Sienkiewicz użyczył sobie tych dwóch nagich mieczy i okłamał Polaków.

        • boomerang Re: To ich boli 03.02.23, 21:43
         Król Bolesław Kędzierzawy

         Kędzierzawy nie był królem, księciem zaledwie był. Jego pierepałki były więc takie książęce bardziej, coś jak dziś księcia Harry'ego.
       • jorl11 Re: To ich boli 03.02.23, 20:06
        boomerang napisał:

        > Ktoś ten awans Prus sfinansował.


        Typowy Polak. Pieniadze sie wg Polaczka licza tylko. Nie Polaczku liczy sie praca, wlasna praca. Praca dobrze zorganizowana, przez to wydajna, przy warunkach wykorzystujacych jak najbardzie kreatywnoac ludzi. Wszystkich ludzi.
        • boomerang Re: To ich boli 03.02.23, 21:00
         Pieniadze sie wg Polaczka licza tylko.

         Nie pieniądze, tylko kapitał, który organizują banki. Tak samo było wtedy, kiedy protestanckie Prusy rozwijano kosztem katolickiej Polski. Wiemy kto to robił i dlaczego.

         Nie Polaczku liczy sie praca, wlasna praca.

         Powiedz to moskalskim oligarchom, kacapku.
         No a najbardziej liczy się to co dziś, a Polacy, po wyzwoleniu się od kacapów, mają dziś efekty. Pracują więcej i lepiej od Niemców, za których pracują gastarbajterzy i inni cenni imigranci. Niemieckich samochodów to i sami Niemcy nie chcą dziś kupować. Sam jesteś najlepszym przykładem.
      • augustus_pl Re: To ich boli 03.02.23, 13:43
       Kiedys Polska byla wielka potega (w 17 wieku), ale do jej upadku przyczynili sie w duzym stopniu
       rowniez sami Polacy. Pycha, duma, prywata, samowola szlachecka, przekupstwo i sprzedajnosc.
       17 wiek to okres panowania Sobieskiego.Znamy jego zaslugi dla Europy.I Sobieski umiera,w 1697 krolem Polski zostaje Niemiec z Saksonii August Mocny.A jak koronę zdobywa?
       Jego starania o przyszłą koronę polską popierał cesarz Leopold I. Fryderyk August spisał swój program polityczny Jak Polskę przekształcić w kraj kwitnący i cieszący się szacunkiem u sąsiadów[4].
       Elekcję Augusta II sfinansowały domy bankowe Issachara Berenda Lehmanna i Samsona Wertheimera[7]. 27 czerwca 1697 roku ogłoszony został królem przez mniejszość szlachty, przekupionej przez Rosjan z polecenia cara Piotra I[8] na sejmie elekcyjnym, po bardzo burzliwym, wielomiesięcznym interregnum, trwającym od śmierci Jana III Sobieskiego 17 czerwca 1696 roku. Większość wybrała wówczas kandydata francuskiego księcia Conti. Wettyn uzyskał 13 641 głosów elektorskich szlachty[9]. August II wykorzystał jednak bierność Francuza, ruszając na Wawel i zjednując sobie po drodze coraz liczniejszą rzeszę szlachty. Opór napotkał dopiero u wrót Krakowa, gdzie wstępu odmówił mu starosta Franciszek Wielopolski – stronnik Contiego. Hojne obdarowanie starosty i jego małżonki rozwiązało ten problem, wnet jednak pojawił się następny. Ustawy sejmowe stanowiły, iż ceremonię koronacji przeprowadzić można było tylko przy użyciu insygniów przechowywanych w wawelskim skarbcu. Drzwi do skarbca zamknięte były na osiem zamków, do których osobne klucze miało siedmiu senatorów Rzeczypospolitej i jednocześnie wojewodów - krakowski, poznański, kaliski, wileński, trocki i sandomierski, kasztelan krakowski - oraz podskarbi koronny. Jako że sześciu z nich opowiadało się po stronie Contiego, drzwi nie można było otworzyć, ich wyważenie zaś poczytano by za świętokradztwo. Ostatecznie insygnia wyniesiono przez wybitą w murze dziurę, pozostawiając drzwi w stanie nienaruszonym. 15 września 1697 elektor zaprzysiągł pacta conventa i został – wobec odmowy dokonania koronacji przez prymasa Radziejowskiego – koronowany na króla Polski przez biskupa kujawskiego Stanisława Dąmbskiego w katedrze wawelskiej.
       Charakter Polaków od tamtego czasu sie nie zmienił.
       • stefan4 Re: To ich boli 03.02.23, 19:32
        augustus_pl:
        > 17 wiek to okres panowania Sobieskiego.

        Sobieski panował 22 lata. Wiek XVII miał 100 lat...

        augustus_pl:
        > Znamy jego zaslugi dla Europy.

        Znamy. Za jego czasów jedyną szansą Polski na utrzymanie się na powierzchni był sojusz z Turcją, której zagrażały te same co Polsce rosnące potęgi: Austria i Rosja. Sobieski, zamiast razem z Turcją osłabiać Austrię, obronił ją, niszcząc wszelkie szanse na współpracę z Turcją. W dodatku uczynił to dużym kosztem dla upadającego kraju, zniszczonego wojnami i zarazami XVII wieku. I już 14 lat później okazało się, że polska szlachta może sobie do woli wybierać króla, a na tronie i tak zasiądzie prusko-rosyjski agent.

        Sobieski starannie przygotował grunt pod rozbiory. One formalnie nastąpiły wiek później, ale przez cały ten wiek Polska już i tak nie istniała jako samodzielne państwo.

        - Stefan
        • jorl11 Re: To ich boli 03.02.23, 20:01
         stefan4 napisał:

         > Znamy. Za jego czasów jedyną szansą Polski na utrzymanie się na powierzchni by
         > ł sojusz z Turcją, której zagrażały te same co Polsce rosnące potęgi: Austria i
         > Rosja.

         Szansa dla Polski bylo zabranie szlachcie tych chlopow niewolnikow i danie im mozliwoscie prowadzic kapitalistyczna gospodarke. A to z 80% populacji polskiej byla sila zamknieta na wsiach praktycznie jako niewolnicy.
         Zabory byly bo PKB/leb w Polsce w stosunku do Niemiec byl conajmniej polowe nizszy. Wlasnie przez utrzymwanie feudalizmu, republika szlachecka w koncu, na Zachodzie wiekszosc ludnosci miala wolnosc gospodarcza. Nawet w Rosji tylko polowa chlopstwa byly w feudalizmie, tez niefajnie ale duzo lepiej jak w Polsce.

         Najpierw Polacy wyberali krolow z krajow majacych duzo wiekszy PKB/leb bo mysleli ze taki im tez to zalatwi. A ze byli chciwi, szlachta oczywiscie nic taki importowany krol nie mogl zrobic.
         A wiec w 18w Polacy uznali emigrujemy do innych bogatszych krajow, sami jestesmy do d... I wyemigrowali jak Polacy w 2004 do Anglii ale z zagrodami, krowami, wszami.         > Sobieski, zamiast razem z Turcją osłabiać Austrię, obronił ją, niszczą
         > c wszelkie szanse na współpracę z Turcją.

         Ach te polskie Odsiecze Wiedenskie. Jak wtedy wygladalo? Ano Sobieski ze swoja zacofana armia sie w lesie schowal. Bitwa zaczela sie o 7 rano, jak juz wojska niemieckie praktycznie Turkow pokonaly to wylazl wieczorem z lasu i napadl na tabory aby narabowac dobr wszelkich. Reszta to plskie mity.
         zreszta isteniej polski film o tej odsieczy i jak sie go chlodno obejrzy to nawet tam wlasnie tak opowiadziane jak ja pisze. O tej bitwie.
         • boomerang Re: To ich boli 03.02.23, 22:26
          Przedstawiłeś wersję rosyjską bitwy pod Wiedniem. Pominąłeś szarżę huzarii, która była decydująca w tej bitwie. Takie szarże nie trwają długo. Pół godziny wystarczy żeby rozjechać przeciwnika. Polacy robili to już wcześniej Turkom. Nie użyli huzarii przeciwko Szwedom, bo ci mieli najnowocześniejszą wtedy armię w Europie, opartą na broni palnej, przy ogromnych zapasach amunicji, oraz organizacji zespołowego strzelania z niej.
          A co do obrabowania tureckich taborów, to zostało to uzgodnione przed bitwą, przez cesarza Leopolda i Sobieskiego, że w razie zwycięstwa Polacy biorą łupy.
          • j-k potwierdzam. 03.02.23, 22:35
           boomerang napisał:

           > Przedstawiłeś wersję rosyjską bitwy pod Wiedniem. Pominąłeś szarżę huzarii, któ
           > ra była decydująca w tej bitwie. Takie szarże nie trwają długo. Pół godziny wys
           > tarczy żeby rozjechać przeciwnika. Polacy robili to już wcześniej Turkom. Nie u
           > żyli huzarii przeciwko Szwedom, bo ci mieli najnowocześniejszą wtedy armię w Eu
           > ropie, opartą na broni palnej, przy ogromnych zapasach amunicji, oraz organizac
           > ji zespołowego strzelania z niej.
           > A co do obrabowania tureckich taborów, to zostało to uzgodnione przed bitwą, pr
           > zez cesarza Leopolda i Sobieskiego, że w razie zwycięstwa Polacy biorą łupy.


           potwierdzam.

           - tak bylo.
         • j-k belkoczesz, przyszyty berlinczyku 03.02.23, 22:38
          jorl11 napisał:

          > Ach te polskie Odsiecze Wiedenskie. Jak wtedy wygladalo? Ano Sobieski ze swoja
          > zacofana armia sie w lesie schowal. Bitwa zaczela sie o 7 rano, jak juz wojska
          > niemieckie praktycznie Turkow pokonaly to wylazl wieczorem z lasu i napadl na t
          > abory aby narabowac dobr wszelkich.


          belkoczesz, przyszyty berlinczyku

          as usual.
       • jorl11 Re: To ich boli 03.02.23, 20:14
        augustus_pl napisał:

        > Kiedys Polska byla wielka potega (w 17 wieku), ale do jej upadku przyczynili si
        > e w duzym stopniu


        Potega to w 17w juz nie byla. Zaczelo sie to juz w 16w, ten upadek Polski a dokladnie rozjazd produktywnosci krajow zachodnich w stosunku do Polski.

        Wezmy te tzw wojny kozackie na poczatku 16w. Dlaczego byly? Bo chlopi od szlachcicow uciekali, nie chciali byc niewolnikami. I wojska polskie, duzo lepsze oczywiscie jak ta "czern" robila wyprawy gdzie w bitwach pokonywala tych zbieglych chlopw. I warunkiem pokoju bylo ze ci co uciekli musza wracac do swoich panow, pod feudalne jarzmo.

        A Niemczech juz w 11w bylo prawo ze jak chlop Panu uciekl i rok+1 dzien nie by zlapany stawal sie wolny i mogl kapitalistycznie dzialac bez tego ze Pan mogl go zapedzic spowrotem na swoje pole.
        Tak to wlasnie feudalizm na Zachodzie zanikal, w Polsce ale byl trzymany. I tak nastapilo zroznicowanie produktywnosci spoleczenstw.
        Ten feudalizm wlasciwie dopiero komuna czali PRL zlikwodowala w Polsce, mowie o Polsce Kongresowka, Kresy, Galicja no bo zabor niemiecki juz Niemcy wczasniej zlikwodowali. Ale po powstaniu Polski w 1918r juz nawet w bylym zaborze niemieckim Kongresowka majaca w Polsce wladze wtedy psula po swojemu.
        • j-k Moze bys sie k... odcial od Polski ? 03.02.23, 21:36
         Ale po powstaniu Polski w 1918r juz nawet w bylym zaborze niemiec
         > kim Kongresowka majaca w Polsce wladze wtedy psula po swojemu.


         moze bys sie w koncu k... ocial od Polski i zajal sie swoim Reichem. ?

         bo zapewniam Cie, ze tfoje Wielkie Ksiestwo Poznanskie - Polski opuszczac nie zamierza, ani przylaczania sie do Rzeszy - tez nie.
     • stefan4 Re: To ich boli 03.02.23, 19:18
      augustus_pl:
      > Największym oprawca Polski i Polaków była Niemka Prusaczka caryca Katarzyna
      > Wielka.

      A nie król szwedzki Karol Gustaw? I nie Bajdar, wódz Mongołów w XIII wieku? I nie szewczyk Dratewka, ktory zamordował smoka wawelskiego, nie bacząc na to, że wymierające gady podlegają ochronie gatunkowej?

      augustus_pl:
      > Dobrze ze większość Polaków jest ciemna i tego nie wie.Uważają ja za Rosjankę.

      A niektórzy cudzoziemcy są tak ciemni, że nie stawiają przecinka przed ,,że'', ani spacji po kropce kończącej zdanie.

      Katarzyna mieszkała w czymś, co od wielkiej biedy można by nazwać ,,Prusami'' tylko w dzieciństwie, przez pierwsze 15 lat życia; potem żyła w Rosji przez 52 lata. Więc jaka tam z niej Prusaczka? To tak, jakbyś żabę nazywał kijanką, motyla gąsienicą, a kurę jajkiem, ze względu na pochodzenie..

      Chyba, że jesteś wyznania haploplepleńskiego i oceniasz narodowość człowieka nie po jego języku, kulturze i adresie, tylko po zawartości chromosomu Y.

      - Stefan
     • j-k bzdury. oprawca byl Fryderyk Wielki 03.02.23, 21:30
      augustus_pl napisał:
      > Największym oprawca Polski i Polaków była Niemka Prusaczka caryca Katarzyna Wielka.


      bzdury. oprawca to byl Fryderyk Wielki

      - to on chcial rozbiorow Polski.

      Caryca Katarzyna (mimo, ze z pochodzenia Prusaczka) - dlugo sie temu opierala.

      - wolala miec cala Rzeczpospolita pod swoim nadzorem.

      Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
  • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 11:28
   Szykuje się klęska ludzkości.
   • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 11:44
    Ukrainscy moderatorzy tu,to jest kleska
    • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 12:03
     dziwię ci się szfarcuch że marnujesz czas tutaj zamiast wstąpić na ochotnika do wojska twojej prawdziwej ojczyzny rosji
  • j-k Sankcje i ich NIEskutecznosc.... 03.02.23, 16:24
   polski_francuz napisał:
   > Wyglada na to, ze sankcje europejskie nie rzucily ruskich na kolana.   za to spowodowaly drozyzne i wywolaly inflacje w calej Europie.
  • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 17:49
   businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/oto-ile-orlen-przerabia-rosyjskiej-ropy-oficjalnie-tego-nie-podaja/113b1z8.amp
   • j-k Sankcje i ich NIEskutecznosc 03.02.23, 20:02
    szwampuch58 napisał:
    oficjalnie-tego-nie-podaja


    i b. slusznie - bo nie ma takiej potrzeby.

    ciesz sie, ze na Tankstelli - masz co zatankowac.
  • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 17:54
   polski_francuz napisał:

   > Jak mnie wlasnie poinformowal youtube (informacja ponizej), ruska gospodarka (o
   > ceniana przez FMI) bedzie rosla i to bardziej niz strefa € zas ruski gaz i ropa
   > znalazly juz nowych klientow.


   Jest duzo gorzej dla Zachodu. Wlasnie konczy sie 500letnia przewaga Europejczykow, wliczajac USA do nich.
   Ten "zloty miliard" przestanie byc zlotym. Innych jest kilka miliardow i maja surowce a i technologie potrafia juz wlasne miec. Jeszcze przewage w tym ma Zachod ale tam jest tez kapitalizm, a wiec skuteczny system ekonomiczny, i Zachod nie bedzie potrzebny.
   A mamy malo surowcow dla utrzymania naszego poziomu zycia ci inni zato je maja. Rosja im sprzedaje surowce, nie nam, dobrobyt u nas spadnie radyklanie.
   Wystarczy widziec jak to Chrl mowi ze wojne na Ukrainie wywolali Amerykanie. I do nich dolaczaja sie kraje z kilkoma miliardami ludzi.

   > Wyglada na to, ze sankcje europejskie nie rzucily ruskich na kolana. I, ze nie
   > ma innego wyjscia niz dac im w morde militarnie by ich wyleczyc z imperialnych
   > marzen.

   Acha ta infanltylnya geopolityka w wykonaniu PFa. Jak mozna militarnie dac w morde Rosji? Dotad Rosja walczy lewa reka i to nie cala, wystarczy na dzisiaj dla Rosji ze zabijaja 10 razy wiecej zolnierzy ukrainskich jak sami traca ale jak im i to bedzie za duzo to wlacza bron jadrowa na Ukrainie. Wystarczy wtedy zamiast 1000 pociskow artylerii uzyc jeden atomowy z tego same dziala o mocy parudziesieciu ton trotylu. I wtedy beda mieli 100 zabitych zolnierzy ukrainskich na jednego swojego. Juz abstrahuje od zhiroszymowania takiego Lwowa gdzie faktycznie mieszkaja Ukraincy, pozostalosci z zaboru austro-wegierskiego. I kto Rosjanom co zrobi jak beda uzywac broini jadrowej? Najpiekielniejsze sankcje nalozyc? Kon by sie usmial.
   • mateusz572 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 19:55
    To, że powiadasz "jest dużo gorzej dla zachodu" to tylko twoja moskiewska propaganda. Dla Moskwy jest także dużo gorzej, jednak niestety to dużo gorzej dla Moskwy będzie rozłożone w dłuższym czasie. Moskwicini przygotowali się dobrze do tej wojny bo rezerwy finansowe mają niemałe, jednak budżet mimo bardzo wysokich cen surowców energetycznych w 2022 roku przestaje im się spinać.
    Sedno sprawy więc leży w tym czy Ukraina wytrzyma ten dłuższy okres duszenia moskiewskiej gospodarki z takimi dostawami broni z państw NATO na poziomie tak powolnego kroplowania jak do tej pory.
    Także bardzo ważnym elementem w tej układance jest solidarność krajów europejskich i pozaeuropejskich jak USA, Kanada, Australia, Japonia, Korea Płd.
    Co do użycia broni jądrowej przez Moskwę, o której tu tak lekko i rozrywkowo wspominasz to wiedz o tym, że jej użycie na pewno lekko i rozrywkowo dla nas wszystkich nie skończyłoby się, a także dla Moskwy i ciebie. No chyba, że gdzieś na Antarktydzie już przystosowałeś sobie jakieś igloo do przetrwania przez jakiś czas ,no bo przecież też nie za długo, jeżeli pozostała część globu będzie jedną wielką wypaloną pustynią.
    Na koniec jeszcze o tym kapitalizmie, o którym wspominasz, w dyktaturach.
    Nigdzie nie udało się na dłuższą metę utrzymać równolegle zasad rynkowych i nierównego dostępu do rynku, braku równości wobec prawa, braku wolności osobistej. Rozwiązaniem" jest albo degeneracja kapitalizmu łapówkarstwo, kumoterstwo i tym podobne , albo przekształcenia demokratyczne. Społeczeństwo demokratyczne to społeczeństwo, w którym o pozycji człowieka decydują dochody z inwestycji bądź pracy, a nie z uprzywilejowanej prawnie pozycji względem innych obywateli. Nie jest przypadkiem, że kraje europejskie ulegały w XIX wieku demokratyzacji, że upowszechniły się w nich parlamenty i konstytucje, wybory powszechne.
    Czy w państwie moskiewskim coś takiego jak wyżej widzisz ?
    W związku z powyższym ten zdegenerowany kapitalizm czy to w Moskwie czy w Chinach nie ma przed sobą świetlanej drogi
    • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 20:26
     mateusz572 napisał:


     > Co do użycia broni jądrowej przez Moskwę, o której tu tak lekko i rozrywkowo ws
     > pominasz to wiedz o tym, że jej użycie na pewno lekko i rozrywkowo dla nas wszy
     > stkich nie skończyłoby się, a także dla Moskwy i ciebie. No chyba, że gdzieś na
     > Antarktydzie już przystosowałeś sobie jakieś igloo do przetrwania przez jakiś
     > czas ,no bo przecież też nie za długo, jeżeli pozostała część globu będzie jedn
     > ą wielką wypaloną pustynią.


     Pizdzisz m572 jak zwykle. Ja pisze o uzyciu bronii jadrowej przez Rosja na Ukrainie. Nie dotarlo? To jeszcze raz, uzycie bronii jadrowej na Ukrainie przez Rosje.

     Dalej nie rozumiesz?
     • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 20:37
      Skoro tylko na Ukrainie, to w porządku. Tylko najgorsze jest to że Ukraina mogłaby zrzucić taką bombkę prosto na Kreml, a to już byłoby niedopuszczalne.
   • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 20:31
    ale jak im i to bedzie za duzo to wlacza bron jadrowa na Ukrainie.

    I kto Rosjanom co zrobi jak beda uzywac broini jadrowej?

    Najwyraźniej cieszy cię że jest taki kraj, który nienawidzi całego świata i dla którego życie ludzkie nic nie znaczy.
   • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 21:08
    Wlasnie konczy sie 500letnia przewaga Europejczykow, wliczajac USA do nich.

    Zaczęła kończyć się kiedy dwóch Niemców, Marks i Engels, napisało pierwszy podręcznik terroryzmu zwany "Manifestem Komunistycznym". Innemu terroryście Leninowi udało się to, za niemieckie pieniądze, wcielić w życie w Rosji, a terroryście Stalinowi umocnić. Dziś w tę narrację wpisuje się twój idol Putin. Źródłem jest nienawiść, czego sam jesteś najlepszym przykładem.
  • felusiak1 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 19:26
   Po francusku nie potrafię ale czytam i tam stoi napisane, ze rosyjska gospodarka skurczy sie w najblizszych dwoch latach o 8%. IMF (FMI) prognozuje spadek o 2.3% w 2023. Zatem skąd wytrzasnałeś, ze rosyjska gospodarka bedzie rosla i to bardziej niz strefa €.
   Tak czy inaczej Rosja dobiega końca a to co po niej zostanie nie napawa optymizmem. Juz teraz lokalne mafie zaczynaja rzadzić. Czekam na moment kiedy separatysci na poludniu zaczna rebelie.
   Putin zacząl coś czego nie bedzie w stanie kontrolować.
   • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 19:49
    felusiak1 napisał:

    > Po francusku nie potrafię ale czytam i tam stoi napisane, ze rosyjska gospodark
    > a skurczy sie w najblizszych dwoch latach o 8%. IMF (FMI) prognozuje spadek o 2
    > .3% w 2023.


    A te IMFeny to moga sobie tylko z nosa wydlubywac o Rosji.
    Slyszalem osobiscie u mnie zaraz po inwazji na Ukraine ze Rosja ma miec $ po 200rubli, ze ma spasc PKB o 50% ze ma gospodarka zdechnac.
    To ci samitak twierdzili ktorych teraz przytaczasz,


    > Tak czy inaczej Rosja dobiega końca a to co po niej zostanie nie napawa optymiz
    > mem. Juz teraz lokalne mafie zaczynaja rzadzić. Czekam na moment kiedy separaty
    > sci na poludniu zaczna rebelie.

    No to dlugo poczekasz. A dokladnie po zjedzeniu Ukrainy Poludnie, te niepodlege po rozpadzie Stany beda przylaczone do Rosji. I sie im poprawi bo maja PKB/leb roznie ale sporo mniejszy jak Rosja.
    Po to Rosja buduje teraz duzo silniejsza armi aby te sprawy w koncu zalatwic. Ukraina ale first naturalnie, potem to sie posypie.    > Putin zacząl coś czego nie bedzie w stanie kontrolować.

    Za duzo czytasz po polsku drogi f1 a i u Ciebie podobnie glupio pisza.
    • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 21:17
     Jorlu, naprawdę ciężko jest zrozumieć twój uliczny bełkot. To zapewne rezultat tego że twój radziecki mózg zestrugany został przez niemiecki hebel.
     • amg10 A rozwiazanie wydaje sie byc tuz, tuz 03.02.23, 21:36
      Czy gdyby przeprowadzono plebiscyt nadzorowany przez ONZ (ale bez przedstawicieli i Rosji i Ukrainy) a ktorego wyniki bylyby honorowane przez wszystkich - bez wyjatku, to czy to by nie doprowadziloby do pokoju w tym konflikcie ?

      Chyyyyba tak.
      • amg10 Errata ... 03.02.23, 21:39
       Chodzi o plebiscyt w Donbasie
      • j-k owszem. 03.02.23, 21:40
       amg10 napisał(a):

       > Czy gdyby przeprowadzono plebiscyt nadzorowany przez ONZ (ale bez przedstawicie
       > li i Rosji i Ukrainy) a ktorego wyniki bylyby honorowane przez wszystkich - bez
       > wyjatku, to czy to by nie doprowadziloby do pokoju w tym konflikcie ?
       >
       > Chyyyyba tak.


       owszem

       i do podzialu Ukrainy
       • amg10 Re: owszem. 03.02.23, 22:14
        j-k napisał:

        > owszem

        No wiec ciekawe, czemu do takego plebiscytu jeszcze nie doszlo ??

        > i do podzialu Ukrainy

        To jasne.
      • boomerang Re: A rozwiazanie wydaje sie byc tuz, tuz 03.02.23, 21:51
       Taki plebiscyt miałby sens zwłaszcza teraz, pod nadzorem rosyjskich sołdatów i po wygnaniu Ukraińców z Donbasu.
       • amg10 Re: A rozwiazanie wydaje sie byc tuz, tuz 03.02.23, 22:12
        boomerang napisał:

        > Taki plebiscyt miałby sens zwłaszcza teraz, pod nadzorem rosyjskich sołdatów i po wygnaniu Ukraińców z
        > Donbasu.

        Zarty sie ciebie trzymaja.

        Chyba chciales powiedziec tak:

        Tak, taki plebiscyt miałby z pewnoscia sens.

       • j-k w Donbassie nie ma (prawie ) Ukraincow. 03.02.23, 22:42
        boomerang napisał:
        Taki plebiscyt miałby sens zwłaszcza teraz, pod nadzorem rosyjskich sołdatów i
        > po wygnaniu Ukraińców z Donbasu.


        w Donbassie nie ma (prawie) Ukraincow.

        ale ""Zachodniakow/Zapadniakow" - to boli ?
    • felusiak1 Re: Sankcje i ich skutecznosc 03.02.23, 23:21
     I przyszedł jorel i jak zwykle zrobil kupę.
     Pacałuj w doopę, pocałuj w doopę

     Gdyby przyniósl paczki to bylaby inna rozmowa.
     • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 04.02.23, 08:05
      felusiak1 napisał:

      > I przyszedł jorel i jak zwykle zrobil kupę.
      > Pacałuj w doopę, pocałuj w doopę

      Niedawno ja jorl wyprowadzilem Ciebie f1 z blednego pogladu ze 40% energii w Niemczech jest elektryczna. Bo jest niecale 20%.
      Wtedy to sobie wydlubales z wlasnego nosa, teraz wydlubujesz nastepne z wlasnego nosa i znowu durnowato

      Ale fakt tuby propagandowe wmawiaja Tobie takie poglady, tym razem lykasz je nie jak o CO2.
      • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 04.02.23, 08:43
       to wszystko na co cię stać? mieszkanie w NRD nie wychodzi ci na dobre
       • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 04.02.23, 09:49
        boomerang napisał:

        > to wszystko na co cię stać? mieszkanie w NRD nie wychodzi ci na dobre

        Zaraz jade do Polski, hotel, qrwa/kochanka zamowione, wroce jutro, moze wieczorem dokladniej odpowiem
  • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 21:00
   boomerang napisał:

   > Skoro tylko na Ukrainie, to w porządku.


   Napisalem powyzej:

   jorl11 napisał:


   >Dotad Rosja walczy lewa reka i to nie cala, wystarczy na dzisiaj dla
   > Rosji ze zabijaja 10 razy wiecej zolnierzy ukrainskich jak sami traca ale jak
   > im i to bedzie za duzo to wlacza bron jadrowa na Ukrainie. Wystarczy wtedy zami
   > ast 1000 pociskow artylerii uzyc jeden atomowy z tego same dziala o mocy parudz
   > iesieciu ton trotylu. I wtedy beda mieli 100 zabitych zolnierzy ukrainskich na
   > jednego swojego. Juz abstrahuje od zhiroszymowania takiego Lwowa gdzie faktyczn
   > ie mieszkaja Ukraincy, pozostalosci z zaboru austro-wegierskiego.

   Jeszcze nie bylo jasne ze na Ukrainie? Tepi glusi slepi, Ty . m572 itd


   > Tylko najgorsze jest to że Ukraina mogł
   > aby zrzucić taką bombkę prosto na Kreml, a to już byłoby niedopuszczalne.

   Pierwsze to dalczego klamiesz, patrz wytluszczone powyzej drogi boom? Ze najgorsze? Dal Ciebie byloby najlepsze przeciez wiec nie klam.

   A ze taka mozliwosc jednak istnieje wiec Rosja musi, jak zapowiada od poczatku, zdemilitaryzowac Ukraine. I to nie jest Putin a rosyjska racja stanu i to najwazniejsza tak naprawde dla Rosji.
   Dlatego Rosja musi ta wojne wygrac, jak bedzie potrzeba to z uzyciem bronii jadrowej na Ukrainie.


   Aler jak NATO oficjalnie wejdzie na Ukraine to Rosja uzyje bronii jadrowej nie tylko na Ukrainie a na terenie NATO. Mam nadzieje ze to nie nastapi ale dla porzadku dodaje i ta okolicznosc.
   • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 22:57
    Rosja uzyje bronii jadrowej nie tylko na Ukrainie a na terenie NATO.

    no i kto tu jest normalny?
   • mateusz572 Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:18
    jorl11 napisał:

    > boomerang napisał:
    >
    > > Skoro tylko na Ukrainie, to w porządku.
    >
    >
    > Napisalem powyzej:
    >
    > jorl11 napisał:
    >
    >
    > >Dotad Rosja walczy lewa reka i to nie cala, wystarczy na dzisiaj dla
    > > Rosji ze zabijaja 10 razy wiecej zolnierzy ukrainskich jak sami traca al
    > e jak
    > > im i to bedzie za duzo to wlacza bron jadrowa na Ukrainie. Wystarc
    > zy wtedy zami
    > > ast 1000 pociskow artylerii uzyc jeden atomowy z tego same dziala o mocy
    > parudz
    > > iesieciu ton trotylu. I wtedy beda mieli 100 zabitych zolnierzy ukrainski
    > ch na
    > > jednego swojego. Juz abstrahuje od zhiroszymowania takiego Lwowa gdzie fa
    > ktyczn
    > > ie mieszkaja Ukraincy, pozostalosci z zaboru austro-wegierskiego.
    >
    > Jeszcze nie bylo jasne ze na Ukrainie? Tepi glusi slepi, Ty . m572 itd
    >
    >
    > > Tylko najgorsze jest to że Ukraina mogł
    > > aby zrzucić taką bombkę prosto na Kreml, a to już byłoby niedopuszczalne.
    >
    > Pierwsze to dalczego klamiesz, patrz wytluszczone powyzej drogi boom? Ze najgor
    > sze? Dal Ciebie byloby najlepsze przeciez wiec nie klam.
    >
    > A ze taka mozliwosc jednak istnieje wiec Rosja musi, jak zapowiada od poczatku,
    > zdemilitaryzowac Ukraine. I to nie jest Putin a rosyjska racja stanu i to najw
    > azniejsza tak naprawde dla Rosji.
    > Dlatego Rosja musi ta wojne wygrac, jak bedzie potrzeba to z uzyciem bronii
    > jadrowej na Ukrainie
    .

    Nie będzie wygranych w tej wojnie niemiecki Moskalu o ksywie jorl.

    >
    > Aler jak NATO oficjalnie wejdzie na Ukraine to Rosja uzyje bronii jadrowej nie
    > tylko na Ukrainie a na terenie NATO. Mam nadzieje ze to nie nastapi ale dla por
    > zadku dodaje i ta okolicznosc.

    Jako, że bronią A dysponuje "małpa z brzytwą" myśląca tymi kategoriami co ty, proponowałem ci igloo na Antarktydzie, abyś miał możliwość dłuższego dogorywania.
    • stefan4 Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:57
     mateusz572:
     > Nie będzie wygranych w tej wojnie

     Nie będzie. W żadnej wojnie nie bywa wygranych. Wygrani mogą zdarzyć się tylko w ,,specjalnych operacjach wojskowych'' polegających na tym, że silniejszy tłamsi słabszego, zabiera mu pierniczki (и пряников сладких отнять у врага не забудь) — i operacja szybko kończy się tym, że wygrany triumfuje, a przegrany płacze. Ale jeśli to jest w miarę wyrównana wojna, to toczy się długo, a na końcu wszystkie strony są przegrane i zniszczone, w każdym razie są w gorszym stanie niż przed wojną.

     Niejaki Putin liczył na ten pierwszy model rozwoju wypadków: myślał, że zeżre pierniczki, zanim świat się obudzi. Ale nie wyszło. To teraz najrozsądniejszym wyjściem z punktu widzenia długofalowego interesu Rosji byłoby jak najszybsze wycofanie się z awantury — jednak tego nie da się zrobić z powodów politycznej psychologii władzy (и, значит, нам нужна одна победа, одна на всех
  • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 21:17
   boomerang napisał:

   > ale jak im i to bedzie za duzo to wlacza bron jadrowa na Ukrainie.
   >
   > I kto Rosjanom co zrobi jak beda uzywac broini jadrowej?


   > Najwyraźniej cieszy cię że jest taki kraj, który nienawidzi całego świata

   Wiekszosc Swiata woli Rosje od Zachodu. Masz falszywa perspektywe, uwazasz sie za pempek Swiata widze.
   > i dla
   > którego życie ludzkie nic nie znaczy.

   Jak to, uzycie bronii jdrowej przez Rosje na Ukrainie to przeciez wlasnie tak samo jak Amerykanie nalotami zmusili Japonie do bezwarunkowej kapitulacji. I do tego 2 bombami atomowymi na dokladke ale inne miasta byly tez ogromnie zniszczone.
   Uzasadnienie uzycia bomb A przeciez jest oficjalnie ze zaoszczedzilo zycie setek tys amerykanskich zolnierzy jakby musieli w walce sie desantowac na Japonie i tam walczyc. Wiec woleli wymordowac setki tys Japonczykow praktycznie bez strat wlasnych aby osiagnac to co chcieli. Zycie Japonczykow w bombardowanych miastach dla USA nie mialo znaczena, liczylo sie zycie wlasnych zolnierzy, amerykanskich.
   To uzasadnienie Tobie sie podoba prawda drogi boom?
   • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 23:11
    Tamte amerykańskie 2 bomby atomowe to było 76 lat temu. Świat wtedy był inny. Domy miały czynne kominy, nikt się nie oburzał na palenie w piecach węglem, ani na palenie papierosów w biurach, aktor Reagan występował w reklamach papierosów "Chesterfield", statystyczny mąż był w stanie utrzymać ze swojej pensji całą rodzinę, a żona zajmowała się dziećmi w domu. Prześladowano Afroamerykanów. Prześladowano też pedałów, bo gejów wtedy jeszcze nie było. Dziś użycia bomby atomowej nikt nie rozważa, za wyjątkiem Rosji i terrorystów.
   • boomerang Wiekszosc Swiata woli Rosje od Zachodu. 05.02.23, 23:45
    To prawda. Od dziesiątków już lat emigrują do Rosji masowo, która oferuje wysokie stypendia na uniwersytecie im. Lumumby. Dziwię się tobie że uczęszczałeś na politechnikę w Gdańsku.
   • mateusz572 Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:09
    jorl11 napisał:

    >
    > Wiekszosc Swiata woli Rosje od Zachodu. Masz falszywa perspektywe, uwazasz sie
    > za pempek Swiata widze.
    >
    Ty jorl, tak już wcześniej wspominałem masz taki problem, że cierpisz na osobowość mnogą .
    W związku z powyższym patrzący na to z boku nieświadomy Ziemianin podejrzewa cię o przybycie z głębi Kosmosu, z innej galaktyki, bo gadasz rzeczy niezgodne z obiektywną rzeczywistością na tej planecie.
    Rzeczywistość natomiast jest niezwykle prozaiczna: z twojego państwa moskiewskiego tabuny ludzi uciekają na zachód, tak kochają twoją Rosję.
    >
    > Jak to, uzycie bronii jdrowej przez Rosje na Ukrainie to przeciez wlasnie tak s
    > amo jak Amerykanie nalotami zmusili Japonie do bezwarunkowej kapitulacji. I do
    > tego 2 bombami atomowymi na dokladke ale inne miasta byly tez ogromnie zniszczo
    > ne.
    > Uzasadnienie uzycia bomb A przeciez jest oficjalnie ze zaoszczedzilo zycie sete
    > k tys amerykanskich zolnierzy jakby musieli w walce sie desantowac na Japonie i
    > tam walczyc. Wiec woleli wymordowac setki tys Japonczykow praktycznie bez stra
    > t wlasnych aby osiagnac to co chcieli. Zycie Japonczykow w bombardowanych miast
    > ach dla USA nie mialo znaczena, liczylo sie zycie wlasnych zolnierzy, amerykans
    > kich.
    > To uzasadnienie Tobie sie podoba prawda drogi boom?
    >
    Nie ma uzasadnienia dla użycia broni jądrowej tym bardziej teraz po Hiroszimie i Nagasaki. To jest nauczka dla całej ludzkości. Wtedy prócz wąskiej grupy ludzi nikt nie wiedział do czego jest zdolna broń A. Teraz wiemy to wszyscy.
    Jednak nie zapominajmy, że w Moskwie panuje dyktatura mafii posiadającej broń atomową, więc sytuacja jest tak nieprzewidywalna jak w przypadku tej małpy z brzytwą.
    Dlatego pytałem czy masz już urządzone igloo na Antarktydzie.
    • stefan4 Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:27
     mateusz572 napisał:

     jorl11:
     > Wiekszosc Swiata woli Rosje od Zachodu.

     mateusz572:
     > Rzeczywistość natomiast jest niezwykle prozaiczna: z twojego państwa
     > moskiewskiego tabuny ludzi uciekają na zachód, tak kochają twoją Rosję.

     Między tymi dwoma zdaniami nie ma sprzeczności.

     Rosji nie lubią ci, którym dała się we znaki, czyli sami Rosjanie oraz sąsiedzi. To oni składają się na tabuny uciekające i marzące o ucieczce. I ,,nie lubią'' jest tu eufemizmem. W miarę wzrostu odległości od Rosji nielubienie słabnie.

     Poważna część ludzkości cierpi z innych powodów niż Rosja i szuka rozpaczliwie śladu nadziei, że życie mogłoby być coś warte. Rosja nie ma tym ludziom nic do zaoferowania, ale oni o tym nie wiedzą. I chwytają się dochodzącej z oddali rosyjskiej propagandy jak tonący brzytwy.

     Wielu z tych ludzi woli nierealne marzenie o dalekiej Rosji od bliskiej skrzeczącej rzeczywistości.

     - Stefan
     • mateusz572 Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:37
      Oczywiście tak jest jak piszesz. Bierze się to też stąd, że w tych krajach, które tak na siłę chcą lubić Rosję panuje analfabetyzm na ogromną skalę i rządzą dyktatury na wzór Moskwy. Jednak jorl nie ma przecież z tym problemu a kocha z daleka, z kraju demokratycznego, mafijne państwo moskiewskie.
      • polski_francuz Honor czy chonor 06.02.23, 14:55
       mateusz572 napisał:

       ". Jednak jorl nie ma przecież z tym problemu a kocha z daleka, z kraju demokratycznego, mafijne państwo moskiewskie."


       Jorl jest jak kilku innych Polek/Polakow w Niemczech. Polacy nie sa/byli tam zbytnio szanowani i w latach ich emigracji (lata 80-te) mieli tam profil emigrantow bez papierow, raczej nieuczciwych, do prac fizycznych. Troche jak dzisiaj Syryjczycy czy Afgani.

       Wielu z tych Polakow, ktorym sie wowczas udalo zalapac na lepszy job, szukali jakiegos "wytlumaczenia" na ich wyjatkowosc. Pewnym wyjsciem bylo pochodzenie z Rosji. Bo Rosjanie skuli podczas 2 ws. Niemcom mordy i mieli inny profil. To rozwiazanie wybrala eva15 i wybral jorl. I pewnie wszyscy z zaboru rosyjskiego (kupa luda) mieli taka mentalna mozliwosc. Jak zabraklo troche honoru. Albo jak sie honor zamienil w chonor

       Skad to wiem? Ano sam pracowalem jako szef projektu w Berlinie zachodnim w latach 80-tych. I wiem co wonczas bylo grane.

       PF


       • stefan4 Re: Honor czy chonor 06.02.23, 18:19
        mateusz572:
        > Jednak jorl nie ma przecież z tym problemu a kocha z daleka, z kraju
        > demokratycznego, mafijne państwo moskiewskie.

        polski_francuz:
        > Jorl jest jak kilku innych Polek/Polakow w Niemczech.

        Proponuję z Jorla nie robić tematu dyskusji na forum.

        Mnie zresztą nie razi, że reprezentuje na Forum stanowisko Putina — audiatur et altera pars, nawet jeśli jest obrzydliwa. Razi mnie raczej jego styl dyskusji. Podstawowym elementem tego stylu ,,argumentacji'' jest idiotyczne ,,nie pizdzij'' — słowo wulgarne, którego zresztą nie da się poprawnie zastosować w tym kontekście. Ale cóż, nieudany Niemiec o dawno wygniłych polskich korzeniach ani nie musi znać języka polskiego, ani umieć kulturalnie dyskutować.

        - Stefan
        • boomerang Re: Honor czy chonor 07.02.23, 12:18
         Nie oczekuj kultury po potomku czekisty.
       • vermieter Re: Honor czy chonor 14.02.23, 21:15
        polski_francuz napisał:

        > Skad to wiem? Ano sam pracowalem jako szef projektu w Berlinie zachodnim w lata
        > ch 80-tych. I wiem co wonczas bylo grane.
        >

        Kłamiesz. Nie miałeś pozwolenia na pracę, żyłeś z zasiłku dla azylantów. (przy założeniu, że faktycznie byłeś w Berlinie Zachodnim)
     • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 06.02.23, 12:40
      Poważna część ludzkości cierpi z innych powodów niż Rosja i szuka rozpaczliwie śladu nadziei, że życie mogłoby być coś warte. Rosja nie ma tym ludziom nic do zaoferowania, ale oni o tym nie wiedzą. I chwytają się dochodzącej z oddali rosyjskiej propagandy jak tonący brzytwy.

      Masz na myśli niektóre kraje Ameryki Południowej i masz rację. USA powinna na nich postawić, a nie na Chińczyków, wtedy kiedy szukała taniej siły roboczej. Zdaje się że to tamten oszust Nixon zapoczątkował zły kierunek.
  • szczypawka.jadowita Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 21:40
   Tu: youtu.be/0Zt4lbOv7RA
   wypowiada się specjalista.


   Na szerszy i rzeczowy komentarz szkoda mi czasu. Proszę tylko nie pieprzyć.
   • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 21:45
    szczypawka.jadowita napisała:

    > Tu: youtu.be/0Zt4lbOv7RA
    > wypowiada się specjalista.
    >
    >
    > Na szerszy i rzeczowy komentarz szkoda mi czasu. Proszę tylko nie pieprzyć.


    Ty naprawde w te wodospady glupot wierzysz???
    Mi wystarczylo zobaczyc skad ten filmik. Te filmiki sa produkowane na Ukrainie przez filie Hollywood pod kierunkiem fachowcow od propagandy z CIA

    Znam moich fachowcow od prania mozgow Ostblokowcom sam moglbym takie scenariusze dla pisac.
    • szczypawka.jadowita Re: Sankcje i ich skutecznosc 05.02.23, 22:35
     Zgoda, to jest element ukraińskiej propagandy. Nie przeczę.
     Ale Krutichin to jeden z tych, bardzo nielicznych, którzy mówią z sensem.
  • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 07.02.23, 11:29
   boomerang napisał:

   > Przedstawiłeś wersję rosyjską bitwy pod Wiedniem.

   Rosyjska? Jest polski film o Wiedniu, nawet tam powiedziane ze bitwa zaczela sie 7 rano a Polacy wylezli z lasu poznym popoludniem, dotad nie walczyli, i napadli tabory.


   >Pominąłeś szarżę huzarii, któ
   > ra była decydująca w tej bitwie.

   Bitwa byla juz przez Turkow przegrana jak ta szarza husarii na tabory byla. Po lupy. Wczesniej sie nie odwazono.   > Takie szarże nie trwają długo. Pół godziny wys
   > tarczy żeby rozjechać przeciwnika. Polacy robili to już wcześniej Turkom. Nie u
   > żyli huzarii przeciwko Szwedom, bo ci mieli najnowocześniejszą wtedy armię w Eu
   > ropie, opartą na broni palnej, przy ogromnych zapasach amunicji, oraz organizac
   > ji zespołowego strzelania z niej.

   Ciekawe dlaczego Szwedzi mieli tak nowoczesna armie w stosunku do polskiej? Zapewne dlatego ze mieli PKB/leb duzo wiekszy jak Polacy, a mieli bo nie trzymali z 80% ludnsci sila w prawie niewolnictwie uniemozliwoajac praktycznie rozwoj kapitalizmu.
   Przez feudalizm przechodzily wszystkie kraje ale te na Zachodzie szybciej go likwidowaly i coraz wiekszy udzial mial kapitalizm w nich. Roznie ale duzo wiekszy jak w Polsce. Coz, szlachta wolala miec prawie niewolnikow a rzadzila wiec tak bylo.


   > A co do obrabowania tureckich taborów, to zostało to uzgodnione przed bitwą, pr
   > zez cesarza Leopolda i Sobieskiego, że w razie zwycięstwa Polacy biorą łupy.


   Jak wyglada polityka w tym czasie? Ano Francja, silne panstwo wtedy, duzy PKB/leb, byla sojusznikiem Turcji. Przeciw Niemcom, tez silnym choc podzielonym na ksiestwa. I Francja namawiala Polske aby sie przylaczyla do Turcji jak byl Wieden oblegany oferujaca zloto Sobieskeu. Zapewne z chciwosci by to zrobil ale papiez przygrozil a Niemcy zaoferowali Polsce Sobieskiemu nawet naczelne dowodztwo i gwarantowanie wszelkie mozliwe lupy u Turkow. Wyszlo Sobieskiemi ze wiecej zlupi jak Francja da, tez papieza klatwa bylaby nieladna, wiec wybral sie tam z ta polska juz nedzowata armia pod Wieden.
   Smieszne jak Naczelny Wodz tej zjednoczonej armii idacej na odsiecz pod Wieden, Sobieski, siedzial w lesie prawie caly dzien jak byla bitwa no ale nie byl potrzebny do niczego. Wystraczylo tak naprawde ze Polska nie sprzymierzy sie z Turcja przeciw Niemcom bo mimo rachitycznej juz polskej armii zawsze troche sily stanowila.
   • boomerang Re: Sankcje i ich skutecznosc 07.02.23, 11:44
    Kacapie, to jest twoja kacapska wersja historii. Wszystko co napisałeś jest wytworem twojego choregu umysłu. Dyskutuj sobie z psychiatrą, a nie ze mną.
    • jorl11 Re: Sankcje i ich skutecznosc 07.02.23, 11:50
     boomerang napisał:

     > Kacapie, to jest twoja kacapska wersja historii. Wszystko co napisałeś jest wyt
     > worem twojego choregu umysłu. Dyskutuj sobie z psychiatrą, a nie ze mną.

     To po co Polaczku z Kresow dziob na moje posty otwierasz?
  • tapatik Re: Sankcje i ich skutecznosc 07.02.23, 22:53
   Rosja boleśnie odczuwa skutki swojej napaści na Ukrainę - i sama to w zasadzie przyznaje. Z oficjalnych danych wynika, że w styczniu budżet federalny zamknął się na potężnym minusie. Ten gigantyczny deficyt to w dużej mierze efekt sankcji, ze sprzedaży ropy i gazu wpływa do kasy kilkadziesiąt procent mniej środków niż rok temu. Ale nie tylko o to chodzi.

   next.gazeta.pl/next/7,151003,29439396,rosja-ma-najgorszy-poczatek-roku-od-czasow-jelcyna-bloomberg.html
  • 1.melord Re: Sankcje i ich skutecznosc 08.02.23, 00:24
   Według oficjalnych danych Rosja dysponowała w lutym br. 2 tys. 299 tonami złota, a Polska 229 tonami.
   Rosja dokupila w 2022 kolejne 120 ton


   Pal licho Rosje i te tony zlota.....sankcje dotknely caly swiat,inflacja szaleje w zwiazku z tym ceny wszelkich produktow ida w gore i konca nie widac..
   • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 08.02.23, 12:58
    amp.tvn24.pl/biznes/z-kraju/ile-zlota-maja-poszczegolne-panstwa-najnowsze-dane-4770959
  • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 08.02.23, 12:55
   Polska w styczniu 2023 Polska była największym w Unii Europejskiej importerem ropy naftowej z Rosji, choć premier Morawiecki planował pełną rezygnację z niej do końca 2022 roku....lyso co nie rusofoby polskie ?
   • tapatik Re: Sankcje i ich skutecznosc 13.02.23, 19:30
    A tobie nie jest łyso, że popierasz zbrodniarzy?
  • tapatik Re: Sankcje i ich skutecznosc 13.02.23, 19:29


   W skrócie - owszem, gospodarka Rosji jeszcze się nie zapadła, ale trapią ją coraz większe problemy.
   Brakuje urządzeń, które do tej pory były importowane z krajów zachodnich.
   Brakuje też niektórych lekarstw.
   Są coraz mniejsze dochody ze sprzedaży ropy.
   W przyszłości mogą pojawić się problemy z finansowaniem wojny.
   • szczypawka.jadowita Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 19:28
    Ale jeśli nie załamią się ceny rosyjskiej ropy, tego co jest (pieniędzy) na 3 lata wystarczy.
    • tapatik Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 20:01
     szczypawka.jadowita napisała:

     > Ale jeśli nie załamią się ceny rosyjskiej ropy, tego co jest (pieniędzy)
     > na 3 lata wystarczy.

     Z podlinkowanego filmu wynika, że starczy do końca 2023 roku.
     Potem Rosję czeka bankructwo. Nie będzie z czego płacić emerytur, nie będzie z czego prowadzić wojny, nie będzie kasy na infrastrukturę.
     Na przykład na kanalizację, aby było do czego zdobyczne kible połączać.
     • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 20:21
      Filmiku rzeczesz......buhahahaha
      • tapatik Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 20:29
       szwampuch58 napisał:

       > Filmiku rzeczesz......buhahahaha

       Sensownych argumentów jak zwykle brak?

       A tyle cię prosiliśmy żebyś polazł na Pikabu, tam zostaniesz zrozumiany.
       • szwampuch58 Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 20:42
        Buhahaha,pros dalej najlepiej filmikiem
     • szczypawka.jadowita Re: Sankcje i ich skutecznosc 14.02.23, 21:15
      Praktycznie wszyscy fachowcy, którzy podpierają się liczbami, mówią o trzech latach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka