Dodaj do ulubionych

Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Franciszek

14.03.23, 10:15
Nawiąże do fragmentów z których myśl w cytacie wynika:
-"Rozwiązaniem było przenieść księdza w inne miejsce lub, co najwyżej, wydalić go ze stanu kapłańskiego, jeśli nie było innego rozwiązania, ale tak, by uniknąć skandalu"
-"Kościół też tak robił: tuszował, przenosił, czasem nie było rady i trzeba było kogoś usunąć na zawsze, ale wysyłano go w inne miejsce. Chcę powiedzieć, że określone zdarzenia należy interpretować z perspektywy czasów, w jakich miały miejsce".
Wszyscy tak robili to co, on lepszy. Wychyliłby się i po świętości, bo duch święty wskazałby innego, co pefofilów miałby za sobą.
Spełnia się w tym franciszkowym - cel uświęca środki. Wielokrotnie tymi środkami były trupy dzieciaków jak w Irlandii czy Kanadzie. Franciszek idzie też tym tropem, bo przecież wprost winy nie przyznał, katolików nie rzucił na kolana i tacy im pod miłosierne zewangelizowane serca nie podetknął, aby zapełnili je marnościami nad marnosci dla ofiar swoich wydumanych ideii skutkujących zbrodniczym rozpasaniem ich kaplanów.
Komu taki swięty potrzebny i co to za buk go uświęcił. Może tak wywindować Pinocheta, Prawosławni (chrześcijanie) Mikołaja II zrobili swiętym, bo go Lenin kazał zamordować. Też jako króla polski. "Krwawy Mikołaj", "kat ludu" morderca Ormian, święty u boku Rasputina, albo odwrotnie...
Obserwuj wątek
  • petronella.kozlowska Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 10:41
   O co tu chodzi?
   • ireneo Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 11:05
    naPISz do jego eminencji. Wyśle ducha swiętego, który cię oświeci😄
  • privus Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 15:21
   Jak to o co?
   O wyciszenie skandali sięgających już z Polski po sam Watykan.
   • ivergon Co chodzi o rozdmuchiwanie afery papy JP II 14.03.23, 15:57
    privus napisał:

    > Jak to o co?
    > O wyciszenie skandali sięgających już z Polski po sam Watykan.

    Większym skandalem to były rządy moskiewskich lokajów typu oprychów z PZPR i SBecji, co wówczas jeszcze biskup Wojtyła miał osobiście uciąć "świętym nożem" łby trzem pedofilom (o tylu była mowa jak jechałem samochodem i słuchałem radia), na dochodzenia i ścigania to mieli monopol wówczas SBecy, monopol na skazywanie wiadome dyspozycyjne sądy, pytanie i oczywista odpowiedź, dlaczego trzech księżuli zwyroli było pod parasolem SBecji i ówczesnego wymiaru sprawiedliwości. Odpowiedź bo komuchy mieli w tym interes.
    • ireneo Re: Co chodzi o rozdmuchiwanie afery papy JP II 14.03.23, 16:05
     Łby ucinać, a po co jak puste. Wystarczyło. rozebrać ich z sukienek i koloratek. Utrzymując ich na służbie wysługiwał się esbekom.
     • ivergon Re: Co chodzi o rozdmuchiwanie afery papy JP II 14.03.23, 16:18
      ireneo napisał(a):

      > Łby ucinać, a po co jak puste.

      W ramach kary i by pokazać jakim jest się kozakiem.

      > Wystarczyło. rozebrać ich z sukienek i koloratek
      > . Utrzymując ich na służbie wysługiwał się esbekom.

      Aha Wojtyła razem z SBkami, tuszował sprawy pedofili by ci mieli haki na klan KK, pewnie sam donosił na nich SBecji, a potem umieszczał wysoko w hierarchii KK, by czynić to skuteczniej tzn. działał na szkodę KK, a SBecja w nagrodę zrobiła go papieżem. No i już wszystko wiemy.
    • privus Re: Co chodzi o rozdmuchiwanie afery papy JP II 14.03.23, 17:05
     ivergon napisał:

     > Większym skandalem to były rządy moskiewskich lokajów typu oprychów z PZPR i SB
     > ecji, ...

     A czym to się różni wspomniany system od tego obecnego oprócz tych zajmujących podobne stołki?
   • szwampuch58 Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 16:20
    Z relacji świadków wynika, że przez lata molestował on chłopców, a gdy skandale z jego udziałem wyszły na jaw, przyszły papież w trybie pilnym wysłał go do Austrii. 
    • ivergon Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 16:50
     szwampuch58 napisał:

     > Z relacji świadków wynika, że przez lata molestował on chłopców, a gdy skandale
     > z jego udziałem wyszły na jaw, przyszły papież w trybie pilnym wysłał go do Au
     > strii. 
     >

     A ja się pytam gdzie była esbecja i komuna, czemu nie ratowała biednych chłopców, przed gwałcicielami oralnymi, tylko produkowała opasłe tomy, porno akt, a taka była okazja, teraz "jusz" za późno, chyba wszyscy winni "jusz" nie żyją za zniesławienia beknąć nie można, ale publikować można.

     To było najlepsze, nie stawiam tezy, więc chyba tylko plotkuję.

     "Ekke Overbeek: Nie stawiam tezy, że Wojtyła był molestowany przez Sapiehę. Ale kardynał może okazać się kluczowy dla zrozumienia, dlaczego Jan Paweł II odwracał wzrok"
     • ireneo Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 17:07
      Esbecja tym się nie zajmowala, ale milicja łapała pedofilów by oddawać ich Karolowi W. dla dobra współpracy. Jak już się nie dalo to zamykali na krótko, by po wypuszczeniu byli noszeni na ramionach by jako bohaterowie skazani za walkę z komuną. Dziś podobnie.
      • privus Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 14.03.23, 17:08
       Niestety. W tym zakresie nic się nie zmieniło.
     • szwampuch58 Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 09:13
      Dzięki Pisowi laicyzacja Polski wkracza w finałowy okres......niech bedzie pochylony
  • boavista4 Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 00:39
   Sapieha mnie bierzmował, Wyszyński nauczył mnie jak kiwać komunę, Wojtyła przeżył kule. Dzis każdy z nich zostaje sprzedany przez Judaszy za 30 srebrników. Historia się nie zmienia od dwóch milleniów. Dzisiejsi Judasze udają Polaków.
   • ireneo Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 01:43
    ...ale miałeś opiekunów, chyba nie poszedłeś ich tropem i nikt cie nie wyklina, że nie reagowaleś jak pod klopem gwałcona była dziecina.
    Wśród podopiecznych wymienionej trójcy, jak dwa i dwa cztery byli co takie robili numery.
    Każdemu się, niestety, upiekło, że za życia nie trafili do kicia. A teraz, gdy już zeszli ze świata wielu wyrzucilo ich z pamięci, jak śmieci które się z obrzydzeniem wymiata.
    • boavista4 Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 04:36
     To państwo zajmuje sie gwałtami, a nie Kościół. Zobacz sponsorów Epsteina i kto jest właścicielem domów publicznych, kto robi business z matkami surogatkami, kto handluje organami, kto robi wojny na świecie. Jesteś tuba propagandy faszyzmu.
     Zobacz cmentarz Polacas w Rio de Janeiro, i podobne cmentarze w innych miastach obu Ameryk, zobacz co sie dzieje od lat na stacji kolejowej West Bahnhoff w Berlinie .
     • vermieter Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 06:29
      boavista4 napisał(a):

      zobacz co sie dzieje od lat na stacji kolejowej West Bahnhoff w
      > Berlinie .

      to jakaś nowa stacja, do tej pory nieznana, piszesz, że od lat coś się tam dzieje, ciekawe co?
     • ireneo Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 06:58
      boavista4 napisał(a):

      > To państwo zajmuje sie gwałtami, a nie Kościół. Zobacz sponsorów Epsteina i kto
      > jest właścicielem domów publicznych, kto robi business z matkami surogatkami,
      > kto handluje organami, kto robi wojny na świecie. Jesteś tuba propagandy faszy
      > zmu.
      > Zobacz cmentarz Polacas w Rio de Janeiro, i podobne cmentarze w innych miast
      > ach obu Ameryk, zobacz co sie dzieje od lat na stacji kolejowej West Bahnhoff w
      > Berlinie .

      Dlaczego wysyłasz wszędzie tylko nie do polskich parafii? Państwo to ty i podobni tobie którzy modlą się w sądach o uniewinnianue spedofilonych koloratek. Co państwo mogło zrobić z Sapiehą gdy kazdy ruch w tym kierunku to był zamach na boga. Co państwo mogło zrobić z Karolem W i jego znikającymi podwładnymi pedofilami?
      Ten jako papież nieomylnie ściska się z gwałcicielem własnych dzieci. Nie wiedział? A niby czemu nie w tym duch święty go nie oświecał gdy we wszystkim nawet często. Mógł tego zbrodniarza wyleczyć jak zakonnicę swoją świętością. Jak twki święty...pewnie nie chciał, szkoda mu zboka było
   • ireneo Re: Nad jego trumną proszę o ciszę rzekł Francisz 15.03.23, 07:44
    To kto to ci Judasze, którzy pokazują winnych zbrodni na dzieciach polskich poprzez zaniechanie i utrudnianie ścigania zbrodniarzy dając tym samym przyzwolenie na dalsze zbrodnie i zachętę dla innych?
    Judasz wskazał poszukiwanego do osądzenia. Czy tu sprawiedliwość chce kogoś ująć, czy przeciwnie, chce go (ich) wybielić?
  • de_oakville Od uwielbienia do potępienia 15.03.23, 11:39
   Tytuł powieści angielskiego pisarza Grahama Greene'a "The Fallen Idol" zostal przetłumaczony w polskim wydaniu książki na "Stracone złudzenia". Ale przecież "Upadły idol" albo nawet "Upadły bożek" byłby równie trafny. Masy ludzkie, szczególnie te nie "najjaśniejsze" bywają zmienne jak chorągiewki - łatwo uwielbiają a poźniej równie łatwo potępiają. Budują pomniki na każdym rogu ulicy, a później je w jakimś równie szalonym amoku obalają. Napoleon jadący kiedyś w karecie wśród wiwatujacych tłumów po jednym ze swoich licznych
   zwycięstw został zapytany dlaczego nie podziela tej radości i patrzy obojętnym wzrokiem. Odpowiedział, że gdyby wieźli go na ścięcie, to tłumy ludzkie byłyby równie wielkie. I miał rację. Polacy, którzy przeżyli już w swoim życiu "pare ładnych lat" byli świadkami "obalania idoli", zdawać by sie mogło "nietykalnych". Lecha Wałęsę - prawdziwgo bohatera "Solidarnosci" z okresu strajków na Wybrzeżu "obalono", a na jego miejsce wykreowano jakichś "śpioszków" z czwartego szeregu "piątej" (wtedy) "wody po kisielu". Z wieloma innym zrobiono podobnie.
   Nie krzyczano wtedy, ze jest to "robota SB-ków", "ciemny lud" to kupił. Przeciwko Wałęsie "robota SB-ków" była "dobra" i wygodna. Natomiast przeciwko niektórym bonzom koscioła (ukrywanie pedofili, bogacenie sie bez żadnej kontroli) jest "zła" bo uderza w obecny "sojusz tronu z ołtarzem".


   • ireneo Re: Od uwielbienia do potępienia 15.03.23, 12:04
    Trzeźwy osąd, ale jak tak niech sobie wezmą na patrona Karola W. PIS będzie imienia św. pamięci brata Jarosława pod patronatem Karola W. Dzień nadania imion będzie uroczyście obchodzony w dniu nadania, każdego tygodnia. Amen
    • privus Re: Od uwielbienia do potępienia 16.03.23, 00:45
     Każda schizma chce się podeprzeć jakimś patronem. Z braku lepszego może być to patron dnia.
   • privus Re: Od uwielbienia do potępienia 16.03.23, 00:51
    Dobre porównanie. Nawet nazwy ulic symbolizujące komunistycznych patronów ulic poszły do lamusa. Nie inaczej będzie z kolejnym przegięciem. Panta rhei.
  • privus Re: Xebralo sie Konklawe! 16.03.23, 00:45
   No i co z tego?
  • privus Re: Od uwielbienia do potępienia 16.03.23, 02:09
   W tej religii nie uczą nie tylko praw psychologii ale także praw fizyki. Każda wytrzymałość ma swoje granice.
   • boavista4 Re: Od uwielbienia do potępienia 16.03.23, 16:49
    zebralo sie konklawe, Habemus Papam Dominus Wodospad ! Deo Gracias !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka