Dodaj do ulubionych

Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of WarOs

10.05.23, 10:15
Ostrzega polska tuba propagandowa na świat, dofinasowana za jakieś 2 miliony.

sovereignty

"„Marszałek Wiesław Chrzanowski1 zawsze nas ostrzegał, że jeszcze przyjdzie nam walczyć nie tylko z ateistyczną lewicą, ale i pogańską prawicą. Nie bardzo chciało mi się w to wierzyć, zwłaszcza że pisarzy typu Alain de Benoist uchodzili wówczas za dość ekscentrycznych. I nawet kiedy jeden z czołowych amerykańskich neokonserwatystów, Robert Kaplan, zaproponował, że „w celu prowadzenia przyszłych wojen” powinniśmy zmienić naszą etykę z chrześcijańskiej na pogańską, też nie potraktowałem tych słów poważnie. A teraz pomysły podróżują pod strzechą.

Programy telewizyjne „Wikingowie” i „Wikingowie: Walhalla” to nie tylko zjadliwa antychrześcijańska propaganda, w której nordyccy nadludzie są wspaniali, nawet gdy mordują, a chrześcijanie są odrażający w swojej słabości, nawet gdy są mordowani. To także imponująca apoteoza pogaństwa. Ofiary z ludzi nie mają nic wspólnego z zbiorowym gwałtem, są wzniosłe, co dodatkowo podkreśla piękna i nastrojowa muzyka. I oczywiście – „Wikingowie” to także pop-nietzscheański pamflet o chrystianizacji. Trzęsący się z urazy chrześcijańscy podludzie, gdy nabiorą sił, stają się nie tylko brutalni, ale i perwersyjnie okrutni. A żeby ich (tj. nasz) wizerunek uczynić jak najbardziej ohydnym – najgorsze cechy chrześcijaństwa koncentrują się w świętym Olafie, norweskim królu, męczenniku i bohaterze chrześcijańskiej Skandynawii."


Czyli o chrystanizacji ma być zawsze pozytywnie, o poganach zawsze negatywnie, nawet w filmie o Wikingach, nie oglądałem tych filmów, Marek Jurek mnie zachęcił, nic dziwnego, że nie znamy swojej historii sprzed 966r, przy takiej wrażliwości na "pogaństwo".

Ale jest w zasadzie ogólnie o kulturze militarnej, no i jak patrzymy na to przez taki pryzmat etyczny, to rzeczywiście poza perwersyjnym biurokratycznym okrucieństwem, chrześcijaństwo za wiele do tej kultury nie wnosi, i dla tego nastąpił upadek Polski, tak do XV-XVI wieku chrześcijaństwo było jeszcze powierzchowne, więc odnosiliśmy jeszcze jakieś sukcesy, choćby Grunwald, połowa wojsk przysięgała na Słońce.

Moskwa opierała się na mongolskiej kulturze militarnej, a Niemcy w swojej czyli na bajkach o starożytnych zwycięskich Germanach, ale biorących w d... od rzekomo mongolskich Hunów, na pewno nie od Słowian.
Obserwuj wątek
  • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 10.05.23, 12:46
   Poruszyłeś bardzo szeroki temat. Na początek może o neokoniach. To przecież kabalistyczni eskimosi.
   • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 10.05.23, 19:42
    prze.nick napisał:

    > Poruszyłeś bardzo szeroki temat. Na początek może o neokoniach. To przecież kab
    > alistyczni eskimosi.

    Mnie akurat tutaj trochę zaskoczyła religijna czujność Maraka Jurka, Jurka Marka, niczym gęsi (kapitolińskiej - vatykańskiej), na pojawienie się afirmującej pogaństwo narracji, mającego być na prawicy konkurencją dla jakieś "etyki chrześcijańskiej", która to pogaństwo ma powrócić przez wrota boga wojny, bo etyka chrześcijańska jest zbyt zdegenerowana, by była na tym polu użyteczna.

    Co do neokonów taką doktrynę interwencjonizmu, stosują zarówno republikanie, jak i demokraci, żeby było bardziej neokonserwatywnie i jedni i drudzy wpadają w pułapki seksualnych skandali obyczajowych, w przypadku "afery rozporkowej" Clintona, miała być ona przykryta, wygłuszona, interwencją przeciwko Serbii, tak czy inaczej bardzo słabo to wygląda.
    • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 10.05.23, 22:47
     dziwi mnie, że cię dziwi, że KK jest dobrze poinformowany
     chcesz wiedzieć o co chodziło z kowidem to poczytaj arcybiskupa Vigano a jak chcesz się dowiedzieć o Wielkim resecie to pooglądaj programy ze stacji Rydzyka
     tv-trwam.pl/collection-list?collectionCodename=geopolityka-6&title=Geopolityka&imageRole=photo
     tv-trwam.pl/collection-list?collectionCodename=zrozumiec-antycywilizacje-7&title=Zrozumieć%20Antycywilizację&imageRole=photo
     • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 11.05.23, 07:20
      prze.nick napisał:

      > dziwi mnie, że cię dziwi, że KK jest dobrze poinformowany
      > chcesz wiedzieć o co chodziło z kowidem to poczytaj arcybiskupa Vigano a jak ch
      > cesz się dowiedzieć o Wielkim resecie to pooglądaj programy ze stacji Rydzyka
      >

      tzn. w Polsce z KK to mało kto nie miał styczności, tyle, że ja straciłem kontakt z KK w wieku 15 lat, i raczej go unikam, co do covida to wystarczyło TVP.info pooglądać, pod koniec covidowej "paniki" pojawili się eksperci z tytułami, pamiętam jednego którzy stwierdził wprost, że ludzi poniżej 60siątki, to w ogóle nie ma sensu szczepić, pamiętam bo mnie to mocno rozbawiło.

      Militaryzm wynika też, z poczucia zagrożenia jeśli taka Estonia 1,33 miliona ludzi miała "Armia Estonii zwiększy swoją liczebność niemal dwukrotnie do 43 700 osób. To wynik trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, która zmusiła sąsiada Rosji do przygotowania kolejnych żołnierzy. Decyzja zbiega się z zakupem izraelskiej amunicji krążącej.

      Do tej pory siły zbrojne Estonii liczyły 26 700 żołnierzy."


      To 38 milionowa Polska powinna lub może mieć 28 razy więcej wojsk, czyli na dziś 747 tysięcy, lub proporcjonalnie w rozwinięciu 1 223 600. Czyli te 300 tyś. i to za 3-10 lat, to bida z nędzą proporcjonalnie do Estonii, i świadczy, że nasze państwo jest totalnie zdezorganizowane i ma dość niską kulturę militarną i zbrojeniową.

      Ale w drugą stronę patrząc Błaszczaka potrafią wyśmiewać i na prawicy, sięgają do przykładu Francji i Turcji. Polska z najsilniejszą armią w Europie? Cejrowski: Ja się pytam jak? Lisicki: Teatr absurdu
      • z_orian_miesgeot Pogańska Prawica vs „bolszewizm starożytności" 19.05.23, 22:31
       www.ejournals.eu/pliki/art/19723/
       W sumie całkiem ciekawe spojrzenie "Chrześcijaństwo natomiast uznaje on za zarzewie nietolerancji, kolonializmu, totalitaryzmu i masowego ludobójstwa; jednym słowem – za zło.
       Określił go nawet mianem „bolszewizmu starożytności”. Dla ENP monoteizm biblijny ma charakter totalitarny z powodu jednoczesnego egalitaryzmu i uniwersalizmu, który – po zlaicyzowaniu – miał w efekcie ukształtować totalitaryzm polityczny per se."

       "Za początek istnienia nurtu ENP można uznać założenie think-tanku GRECE
       (Groupement de recherche et d’études pour la civilisation européenne) w roku 1968.
       Ruch ten pozostawił niezwykle bogatą spuściznę ideową, będącą próbą stworzenia podstaw nowego paradygmatu cywilizacyjnego, odwołującego się w sferze aksjologicznej do antycznego świata „pogańskiego”. Nie jest to ruch polityczny sensu stricto, ale swego rodzaju skarbnica idei. Określenie go mianem „prawicowego” nie było wyborem samych reprezentantów ruchu, ale łatką nadaną przez przeciwników politycznych. Nie ma on bowiem nic wspólnego z prawicą liberalną, konserwatywną czy chrześcijańską. Jeżeli jednak w ogóle zastosować termin „prawicowy”, trzeba najpierw wyjaśnić, co oznacza on w ujęciu samych przedstawicieli ENP.
       • prze.nick Re: Pogańska Prawica vs „bolszewizm starożytności 19.05.23, 23:00
        tv-trwam.pl/local-vods/vod.127335
        "Prowadzi: Damian Krzal. Już od ponad 50 lat biznesmeni i politycy z całego świata pielgrzymują do swej szwajcarskiej mekki w Davos na Światowe Forum Ekonomiczne. Ta stworzona przez niemieckiego inżyniera Klausa Schwaba mekka, stała się z czasem kuźnią globalizmu, który wraz z pandemią COVID-19 wszedł w etap "Wielkiego Resetu" - resetu, który dąży do zniszczenia cywilizacji łacińskiej i stworzenia nowego społeczeństwa."
        • prze.nick Re: Pogańska Prawica vs „bolszewizm starożytności 19.05.23, 23:09
         Program o Geopolityce zaczyna się od 5 minuty i 23 sekundy na zalinkowanej stronie
        • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica vs „bolszewizm starożytności 20.05.23, 16:18
         prze.nick napisał:
         > "Prowadzi: Damian Krzal. Już od ponad 50 lat biznesmeni i politycy z całego świ
         > ata pielgrzymują do swej szwajcarskiej mekki w Davos na Światowe Forum Ekonomic
         > zne. Ta stworzona przez niemieckiego inżyniera Klausa Schwaba mekka, stała się
         > z czasem kuźnią globalizmu, który wraz z pandemią COVID-19 wszedł w etap "Wielk
         > iego Resetu" - resetu, który dąży do zniszczenia cywilizacji łacińskiej i stwor
         > zenia nowego społeczeństwa."

         Ale o co tak naprawdę chodzi, ja nie czuję się Rumunem (łacinnikiem, chrześcijaninem), tym bardziej Niemcem, cywilizacja łacińska była pogańska, jak stała się chrześcijańska to w zasadzie upadła, politycznie rządzili na zachodzie niełacińscy poganie. Aż się zromanizowali.

         Co do globalizmu zachód staje się sam jego ofiarą, a Chiny stały się jego głównym ekonomicznym beneficjentem, gdyby nie polityka jednego dziecka, mogłyby podjąć ekspansję w wszystkich kierunkach, a tak mają problem z starzeniem się społeczeństwa, oczywiście przy nierównowadze kobiet, mogli by ich poszukać w Azji Południowej czyli podjąć tam ekspansję militarną, tylko nie wiem czy teoretyczny podbój Wietnamu, nie wyglądałby jak podbój Ukrainy przez Rosję.

         Dobra jako, że nie istniało jedne pogaństwo nie mam wiele wspólnego z wizjami tych dwóch Niemców i dwóch Rumunów z końca cytatu, ale pierwsze wytłuszczenie jest dokładnie tym co robię.

         "Oczywiste jest, iż nigdy nie istniało jednolite „pogaństwo”. To, co de Benoist ma na myśli, mówiąc „pogaństwo”, to przedchrześcijańskie religie indoeuropejskie. Dlaczego właśnie te? Dlatego, że miały mieć one największy wpływ na uformowanie się kultury europejskiej . Nawiązanie do przedchrześcijańskiego dziedzictwa nie ma jednak na celu dosłownej restauracji dawnej obrzędowości. „Pogaństwo” ENP polega na odzyskaniu dawnego „wyposażenia mentalnego” Europejczyków, ich koncepcji kosmosu, etyki, pojęć czasu i historii itd. Samego de Benoista, w kontekście niniejszego artykułu, określić by można jako reprezentanta, czy też stronnika, „pogańskiej”, „antyczno-europejskiej” wizji świata, inspirowanej m.in. myślą Martina Heideggera, Mircei Eliadego, Oswalda Spenglera czy Georges’a Dumézila."
       • prze.nick Re: Pogańska Prawica vs „bolszewizm starożytności 19.05.23, 23:53
        www.bilderbergmeetings.org/meetings/meeting-2023/participants-2023
        Applebaum, Anne (USA), Staff Writer, The Atlantic
        Kieli, Kasia (POL), President and Managing Director, Warner Bros. Discovery Poland
        Kostrzewa, Wojciech (POL), President, Polish Business Roundtable
        Sikorski, Radoslaw (POL), MEP, European Parliament
        www.bilderbergmeetings.org/meetings/meeting-2023/press-release-2023
        "69th Bilderberg Meeting to take place 18 - 21 May in Lisbon, Portugal

        LISBON, 18 May 2023 – The 69th Bilderberg Meeting will take place from 18 – 21 May 2023 in Lisbon, Portugal. About 130 participants from 23 countries have confirmed their attendance. As ever, a diverse group of political leaders and experts from industry, finance, academia, labour and the media has been invited. The list of participants is available on bilderbergmeetings.org.

        The key topics for discussion this year are:

        AI
        Banking System
        China
        Energy Transition
        Europe
        Fiscal Challenges
        India
        Industrial Policy and Trade
        NATO
        Russia
        Transnational Threats
        Ukraine
        US Leadership"
  • yabbaryt Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 10:16
   Przed wojną w Polsce była antychrześcijańska i nacjonalistyczna Zadruga. Dla mnie odwoływanie się do pogaństwa od odgrzewanie starego kotleta. Ta religia jest od wieków martwa i niewiele o niej wiemy.
   • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 11:45
    yabbaryt napisał:

    > Przed wojną w Polsce była antychrześcijańska i nacjonalistyczna Zadruga. Dla mn
    > ie odwoływanie się do pogaństwa od odgrzewanie starego kotleta. Ta religia jest
    > od wieków martwa i niewiele o niej wiemy.

    >

    Stachniuk mówił zostawmy bałwany bałwanom, nie tylko o poganach. No jest trochę różnych grup neopogańskich, LOL najzabawniejszy RKP bo "naukowy", mi jest najbliżej do tego, co jest zwane "Wielką Lechią" czy też zwane turbolechityzmem, jak wiadomo naszym guru jest biskup Wincenty Kadłubek, nie do końca pierwszy turbolechita. :) no bo my wierzymy w tych imperialnych legendarnych Lecha, Kraka, Piasta i rządy wojewodów.

    Co do drugiego może, nie wiemy, że wiemy, czy palenie świeczek na grobach i strojenie je w kwiaty, to jest pogaństwo czy chrystianizm, co symbolizuje?

    Podobnie 100 lat temu było modne słowo aryjczycy, Ariowie, a ario'latria to kult chleba, jaki to ma związek ma czy nie ma.

    "Pierwsi chrześcijanie używali do mszy świętej i podczas uczt religijnych zwykłego chleba. Forma pieczywa, która przypomina dzisiejszy opłatek, pojawiła się w X wieku. Wypiekali ją benedyktyni z klasztoru w Cluny (we Francji). Ówczesny opłatek nazywano nebula, czyli mgiełka".

    A ario'latria to kult chleba "chlebochwalstwo - ariolatria który był zwalczany, przez chrześcijańskie duchowieństwo, dlaczego?
    • yabbaryt Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 13:23
     Słuchałem ostatnio trochę audycji naukowych o początkach Państwa Polskiego. Generalnie budowa państwa Polan zaczela sie kilkadziesiąt lat przed Mieszkiem I, i archeologii zapisała się zniszczeniem w Wielkopolsce starych centrów plemiennych, na rzecz jednego. Zjednoczenie obecnej Wielkopolski odbyło się za pomocą ognia i żelaza. Ale utrzymanie spoistosci państwa i stworzenie narodu zawdzięczamy chrześcijaństwu.
     Na zachodzie od Wielkopolski istniaało najsilniejsze w tym czasie państwo Wieleckie. Oni potrafili zadawać Sasom ogromną klęsce pod Przecławą (porównywalną do Grunwaldu) , ale rok po zwycięstwie państwo sie wręcz się rozpadło. Chrześcjiaństwo w wymiarze praktycznym przyniosło know how jak utrzymać państwo i zapewnić mu trwałość.
     • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:13
      Z tymi początkami Polski to ukradli nam całkiem spory kawałek historii od 1864 roku bo ponad 400 lat.
      Do sprawdzenia na własne oczy - książka wydana w Berlinie za Bismarcka
      books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
      • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:15
       Kilka kartek z tej książki
       • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:20
        jak widać jeszcze za Bismarcka, wielkiego "przyjaciela" Polaków, Lech, Wanda i Krak były postaciami historycznymi i XII wojewodów również.
       • boomerang Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 23.05.23, 05:40
        Lech I rządził 105 lat. Miał zdrowie.
     • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:51
      yabbaryt napisał:

      > Słuchałem ostatnio trochę audycji naukowych o początkach Państwa Polskiego. Gen
      > eralnie budowa państwa Polan zaczela sie kilkadziesiąt lat przed Mieszkiem I, i
      > archeologii zapisała się zniszczeniem w Wielkopolsce starych centrów plemienny
      > ch, na rzecz jednego.

      To można interpretować jako efekt najazdu Franków. Jest sobie taki gość i jego opis z 845 roku jak Geograf Bawarski podaje nazwy plemion i liczbę grodów czy osad w setkach, łącznie w tysiącach, nie ma nazwy Polan czy Chorwatów, archeologicznie to grody połabskie i wielkopolskie były mniejsze i miały mniejsze czoło osadnicze niż grody małopolskie więc te liczby nie stanowią o sile czy zaludnieniu, ale świadczy o jego dużej ilości.

      Jest sobie taki gość jak Ibin Jakub który opisuje przed rokiem 966, Mieszka I i jego państwo, że jest największym państwem słowiańskim i nazwa go królem północy, czyli jego państwo to Królestwo Północy, jest tam wymieniany jeszcze król Farag (co odczytuje się Pragi) , oraz Nakon na samym zachodzie (czyli Obodrytów). Czyli jest to wszystko przed chrystianizacją, która nie miała żadnego wpływu na powstanie tych państw.

      > Zjednoczenie obecnej Wielkopolski odbyło się za pomocą og
      > nia i żelaza. Ale utrzymanie spoistosci państwa i stworzenie narodu zawdzięczam
      > y chrześcijaństwu.

      Ja czytałem, że przed Poznaniem i Gnieznem, to największym grodem była Mietlica nad Gopłem, który nie został zniszczony, jest tam też w okolicy Mysia Wieża w Kruszwicy, a największe zgrupowanie dużych grodów było nad Obrą, nazwa Obra pasuje do nazwy Obrów czyli Olbrzymów. No z takimi Obrami walczyli w VIII-IX wieku nawet nie Niemcy tylko Frankowie. Co więcej według badań szkieletów w Wielkopolsce w grodach w IX wieku to były załogi połabskie, dość wyraźnie zresztą dynastę Popielidów, nasze kroniki wiążą z Połabiem.

      Kiedy się zaczęła ta okupacja Niemieckie sagi wiążą to z V wiekiem. Saga o Dytryku z Berna (Thidreksaga)

      "W jednym z epizodów tzw. Sagi o Wieletach-Wilkach (Wiltzensaga), stanowiącej część Thidreksagi, mowa jest o ich protoplaście potężnym królu Wilcinusie, który spustoszył Polskę i dotarł do Holmgardu, stolicy Rusi, a panowaniem objął także Węgry i Grecję. Następcą Wilcinusa został jego lennik, król Rusi - Hertnit, a po nim królem został właśnie Osantrix. Poślubił on córkę Milasa, króla Hunów, który wyznaczył go na swego następcę."

      > Na zachodzie od Wielkopolski istniaało najsilniejsze w tym czasie państwo Wiele
      > ckie. Oni potrafili zadawać Sasom ogromną klęsce pod Przecławą (porównywalną d
      > o Grunwaldu) , ale rok po zwycięstwie państwo sie wręcz się rozpadło. Chrześcji
      > aństwo w wymiarze praktycznym przyniosło know how jak utrzymać państwo i zapewn
      > ić mu trwałość.
      >

      Grupowanie całej historii w X wieku nie ma sensu i świadczy o słabej orientacji w źródłach historycznych, naszych krużgankowych historyków.
    • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:18
     palenie świec symbolizuje połączenie ze światem duchowym
     • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 16:56
      prze.nick napisał:

      > palenie świec symbolizuje połączenie ze światem duchowym

      No tak tylko jakim, z jakiej bajki. Tu jest taka definicja "empireum
      1. «według starożytnej i średniowiecznej kosmologii: najwyższa część nieba, siedziba bogów albo Boga»
      2. «u filozofów chrześcijańskich: niebo»"


      ...która pomija najważniejszy aspekt taki, że to jest ognista siedziba. Tu na przykład mamy taki opis.

      pl.wikipedia.org/wiki/Ofiel
      "światło boskiego zamiaru - strzeże ezoterycznych tajemnic duchowych. Sprawuje władzę nad planetą Merkury i jest jednym z 14 duchów kierujących Empireum, Świątynią Boga w niebiosach. Pod rozkazami Ofiela służy 100 tysięcy anielskich duchów udzielających oświecającego światła rozumienia i pojmowania. Archanioł Ofiel jest aniołem oświeconego rozumu."
      • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 17:33
       pytałem osobiście mistyka
       jako że często miałem sny związane z ogniem odpowiedział mi że ogień widziany we śnie oznacza działanie Ducha św. Co zostanie spalone nie pochodzi od Boga a co przetrwa tak.
       • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 17:35
        i taka ciekawostka pl.wikipedia.org/wiki/Agni
        dlaczego ten sanskryt jest tak blisko lingwistycznie związany z językami słowiańskimi?
        • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 18:04
         prze.nick napisał:

         > i taka ciekawostka pl.wikipedia.org/wiki/Agni
         > dlaczego ten sanskryt jest tak blisko lingwistycznie związany z językami słowia
         > ńskimi?

         Oczywiście, że jest cały szereg słów jakby wyjętych z języków słowiańskich i to wczoraj, a jednak wiadomo, że to było ponad 3000 lat temu, tzn. najazd chlebochwalców czyli Ariów, niektóre słowa niby podobne są trochę inne, choć znaczą prawie to samo.

         Mamy np, "Kinnara – nazwa na wpół-mitycznego plemienia opisywanego w literaturze wedyjskiej, które słynęło z doskonałych jeźdźców. Zmieniamy jedną literę i na o, i wędruje za n, mamy Konniara, baba zafiksowana na konie, czyli koniarze.
     • augustus_pl Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 14:48
      Ten ekspert mówi z Polskom, zmar,jak podajom....z niego ekspert jak z koziej dupy rajzetasza.

      Tytuł princepsa Polski (łac. Prince(p)s Polonie) pojawił się na otoku denara Bolesława Chrobrego, datowanym na początek XI wieku. Tytuł nie ma potwierdzenia w innych źródłach, jednak uważa się, że okazją do wypuszczenia tej emisji i użycia na niej tytułu rodem z czasów Imperium Romanum mógł być zjazd gnieźnieński[3]

      W Polsce dzielnicowej tytuł princepsa i seniora przysługiwał księciu zwierzchniemu. Przyjmuje się, że uprawnienia princepsa piastowskiego przestały przysługiwać któremukolwiek z książąt po roku 1227 wraz ze śmiercią Leszka Białego.

      Princeps to nie cesarz, łajdaku jeden.
    • prze.nick Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 15:30
     może znasz tę stronę?
     tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com
     jeśli nie to znajdziesz tam mnóstwo informacji
     • augustus_pl Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 15:33
      prze.nick napisał:

      > może znasz tę stronę?
      > tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com
      > jeśli nie to znajdziesz tam mnóstwo informacji

      Tej strony nie znam, Matoł,Kwakwa i historycy psiorscy tez nie znają. A jak nie znają to znaczy ze nie wierzą.
   • boavista4 Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 15:33
    Dla mnie prawica to jak nogawica
    bez skarpetek i bez majtek, to tak ten ich obajtek.
  • yabbaryt Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 10:50
   "więc odnosiliśmy jeszcze jakieś sukcesy, choćby Grunwald, połowa wojsk przysięgała na Słońce."
   Chyba chodzi o ta połowę wojsk, która uciekła pod naporem krzyżackim w pierwszej fazie bitwy.
   • z_orian_miesgeot Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 21.05.23, 11:52
    yabbaryt napisał:

    > "więc odnosiliśmy jeszcze jakieś sukcesy, choćby Grunwald, połowa wojsk przysię
    > gała na Słońce."
    > Chyba chodzi o ta połowę wojsk, która uciekła pod naporem krzyżackim w pierwsze
    > j fazie bitwy.
    >

    Wtedy jeszcze ucieczka z pola bitwy, była dla nas hańbą, wolano śmierć, a wrogów wycinano w pień, dla użyźnienia pól i pogańską ofiarę bogom podziemnym, ta połowa co uciekli, to jak wiadomo byli Litwini z Witoldem herbu ucieczka.
  • boavista4 Re: Pogańska Prawica w natarciu The Pagan Art of 23.05.23, 04:45
   Pracownicy linii lotniczych (w tym piloci), którzy odmówili zaszczepienia się przeciwko COVID-19 (czyli eksperymentalnej terapii genowej — przypis WM) i stracili pracę, złożyli pozew zbiorowy przeciwko rządowi federalnemu. Domagają się pełnego odszkodowania.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka