Dodaj do ulubionych

Niemiec nam juz nie podskoczy

10.05.23, 19:14
a jak to oberwie.Mamy najsilniejsza armie w Europie.
Konsekwencje są takie, że wzrasta pozycja międzynarodowa Polski. Zauważają to nasi sojusznicy. Wzrasta również status naszego kraju. (...) Chodzi o to, żeby nas nie oskarżono o winy, których nie mamy, tak jak jest w przypadku dyskusji wywołanej przez kanclerza Niemiec, który sugeruje, że Niemcy zostały wyzwolone spod dominacji nazistów - stwierdził, dodając, że "państwo niemieckie napadło na Polskę w porozumieniu z Rosją w 1939 roku", co określił czwartym rozbiorem Polski. - Dzięki temu, że mamy coraz silniejsze wojsko, pozycja i status Polski na arenie międzynarodowej wzrasta. Możemy skutecznie zabiegać o prawdę historyczną, tak żeby nie traktowano nas w sposób urągający przyzwoitości - dodał.
Sprobujcie Jankesy albo Niemcy wspomnieć o polskich obozach - dostaniecie koreańska kulka między oczy.I Niemcy - nie próbujcie się wykręcać z roli napastnika podczas 2 wojny. Dostaniecie kulka od Abramsa miedzy oczy.
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 19:47
   Ruskie rakiety lataja po polskim niebie ( Bydgoszcz₩,ukrainskie nie wspomne( bo m nie ciul wytnie)a nasz Plaszczak bredzi o potedze wojskowej.....Qurwa to jest paranoja
   • szwampuch58 Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 19:57
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29744571,blaszczak-sni-o-potedze-a-rakiety-lataja-nad-polska-i-nikt.html#s=BoxMMtImg1
   • petronella.kozlowska Polski renegat 10.05.23, 19:59
    szwampuch58 napisał:

    a nasz Plaszczak bredzi o potedze wojskowej.....Qurwa to jest paranoja
   • prze.nick Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 22:04
    Wasz szwabek Mark Dekan z Axel Springer po tym jak dostał kopa z Polski został szefem Politico a jego gazetka teraz biadoli, że Polska armia staje się najsilniejsza w Europie:
    www.politico.eu/article/europe-military-superpower-poland-army/
    A więc to nie tylko Błaszczak o tym mówi.
    • petronella.kozlowska prze.nick napisał: 11.05.23, 15:19
     > Wasz szwabek


     CAESAR I SZWAMPUCH TO POLACY     caesar_pl 10.05.23, 19:14
     Mamy najsilniejsza armie w Europie.

     szwampuch58 10.05.23, 19:47
     a nasz Plaszczak
     • szwampuch58 Re: prze.nick napisał: 11.05.23, 19:31
      Qurwa, tylko nie to,nazwac Slazaka Polakiem to obelga,ciulu
      • petronella.kozlowska szwampuch58 11.05.23, 23:40

       Dlaczego przesiadujesz na polskich forach?

       Bo jesteś Polakiem i ich tematyka ci odpowiada, a Niemcy są dla ciebie obcym krajem.

       • tapatik Re: szwampuch58 17.05.23, 09:15
        petronella.kozlowska napisała:

        >
        > Dlaczego przesiadujesz na polskich forach?

        Bo mu płacą?

        > Bo jesteś Polakiem i ich tematyka ci odpowiada,
        > a Niemcy są dla ciebie obcym krajem.

        Skąd wiesz co robi na pikabu?
        • petronella.kozlowska Re: szwampuch58 18.05.23, 13:34
         Nie piszę nic o pikabu.
  • petronella.kozlowska Polski renegat 10.05.23, 19:59
   caesar_pl napisał:

   Mamy najsilniejsza armie w Europie.
   • szwampuch58 Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 20:04

    **********
    • boavista4 Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 20:11
     Polacy przestali używać rosyjską nazwę Kaliningrad i dumnie wrócili do starej , polskiej nazwy Królewiec. A więc kto był tam pierwszy? kto zbudował Królewiec? Zobaczmy wiec Wikipedia. Jak widać Polska dumnie propaguje swoją nazwę.

     Königsberg was the historic German and Prussian name of the city that is now Kaliningrad, Russia. Königsberg was founded in 1255 on the site of the small Old Prussian settlement Twangste by the Teutonic Knights during the Northern Crusades, and was named in honour of King Ottokar II of Bohemia. Wikipedia
     • szwampuch58 Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 20:22
      Breslau tez brzmi niczego sobie
      • bmc3i Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 23:40
       szwampuch58 napisał:

       > Breslau tez brzmi niczego sobie


       To co, mamy Londyn nazywać Londonem?

     • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 20:42
      boavista4 napisał(a):

      "and was named in honour of King Ottokar II of Bohemia. Wikipedia

      "Przemysł II Ottokar – król Czech w latach 1253–1278 z dynastii Przemyślidów. (cz. Přemysl Otakar II.; ur. ok. 1233, zm. 26 sierpnia 1278)"

      Dlaczego mamy używać nazwy dynastii pochodzącej z Przemyśla ;), utworzonej w jidisz? Mającej sugerować, że ów król był Niemcem?

      Ale by była dopiero afera jakbyśmy zmienili w Polsce nazwę grecką Rosji, na historyczną używaną w Polsce Wołgaria, a przez kniaźów moskiewskich, Bułgaria.

      “Prawdziwy” Niemiec nie istnieje. Różnice genetyczne między Bawarczykami a mieszkańcami Wschodniej Fryzji są większe niż między Niemcami a Francuzami.
      Naukowcy szwajcarskiego Uniwersytetu Igenea w Zurychu zbadali 19.457 próbek genetycznych, pochodzących od mieszkańców RFN płci obojga. Wnioski okazały się zaskakujące – tylko 6% niemieckich mężczyzn pochodzi od strony ojca od Germanów, za to aż 30% – od ludów Europy Wschodniej, przede wszystkim Słowian (w 25%). Kobiety są bardziej germańskie – co druga Niemka miała Germanina za protoplastę.(...)
      Badania Uniwersytetu Igenea (...) dr Imma Pazos."

      Czyli 64% Niemców w liniach męskich ma korzenie śródziemnomorskie (północna Afryka choćby Hitler, Egipt itd.) w tym 10% bezpośrednio od Żydów (4 miliony).
      • szwampuch58 Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 21:04
       Belkot
       • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 21:30
        szwampuch58 napisał:

        > Belkot
        >


        Wracaj do germańskiej ojczyzny północnej Afryki. Niemiaszki nabrały w usta wody wobec tych badań, nie ma żadnej dyskusji na ten temat, żadnych nowych, nawet polemicznych publikacji.

        Zastanawiałem się co się stało z rzymską północną Afryką. W dużym stopniu wylądowała w rzymskiej kolonii Germani Superior, czy prowincjach Raetii i Noricum.

        Cicho sza wyszukiwarka konwersacyjna AI. "Tak, przeszukiwałem również niemieckojęzyczne źródła, ale niestety nie udało mi się znaleźć konkretnych informacji na temat badania, którego szukasz. Mogę jedynie powtórzyć, że proces kształtowania się dzisiejszej populacji niemieckiej był długotrwałym procesem, który złożył się na ich skomplikowaną strukturę genetyczną. Wkład różnych ludności, w tym Imperium Rzymskiego, również mógł mieć znaczący wpływ na obecny stan genetyczny populacji niemieckiej."

        "Tak, istnieją badania na podstawie DNA krewnych Hitlera, które pozwoliły na określenie jego pochodzenia. Jednym z takich badań było badanie przeprowadzone przez francuskiego dziennikarza Jean-Paul Muldersa w 2010 roku. Mulders zbadał DNA Adolfa Hitlera oraz krewnych jego matki Klary Hitler, a także przeprowadził analizę genetyczną z krwi mężczyzn o nazwisku Hitler, którzy byli spokrewnieni z Adolfem Hitlerem.

        Według wyników badań, rodzina Hitlera miała pochodzenie z południowej Bawarii i Tyrolu, a w ich DNA występowały geny pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego (obecna Hiszpania i Portugalia) oraz z Afryki Północnej. Wyniki te sugerują, że Hitler mógł mieć przodków pochodzących z tych regionów."        Kniaz_Moskiewski_Hospodar_Bulgarski
        • prze.nick Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 22:09
         Sprawa z pochodzeniem Hitlera jest jeszcze bardziej zaskakująca - ojciec Adolfa był nieślubnym synem Marii Anny Schicklgruber i Barona Rothschilda!
         Więcej tutaj
         forum.gazeta.pl/forum/w,50,175908863,175908863,alem_sie_zdziwil_.html?p=175913864
         • prze.nick Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 22:29
          www.rp.pl/historia/art2674391-czy-adolf-hitler-mial-zydowskie-korzenie
          • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 23:10
           prze.nick napisał:

           czy-adolf-hitler-mial-zydowskie-korzenie

           Sam Hitler mnie tak nie interesuje, w sumie to badania jego rodziny, bo jego osobistego DNA nie ma, a jego matka mogła się też z kimkolwiek puścić. Mnie bardziej zszokowało to, że cały naród Niemiecki to prostu w linach męskich, śródziemnomorscy koloniści w prawie 70% i w 25% genetycznie Słowianie. Czyli odwieczna "Germania" to totalny mit.

           Też rozśmieszyło mnie, że Lewici najbardziej wpływowa grupa żydowska w 50% w linach męskich miała R1a1, chociaż nawet to mnie nie zdziwiło, jak się umie czytać to z "Genesis" wiadomo kiedy i kto ich spłodził, choć może nie spodziewałem się, aż tak wyraźnego i tak dominującego śladu.

           Czyli Lewici w linach męskich bardziej są "aryjczykami" niż średnio naród niemiecki. Rozwiązanie zagadek historycznych stało się dużo łatwiejsze, i już wiemy dla czego stare Niemki lubią sobie sprowadzać do Niemiec Arabów, no bo mają to we krwi, tzw. zew krwi.
           • prze.nick Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 23:17
            ależ oczywiście, że Germania nie miała nic wspólnego z plemionami germańskimi w obecnym znaczeniu
            jeden z największych sekretów pochodzenia Anglo/Sasów/Franków/Sasanidów jest ukrywany za kłamstwami które kosztowały Słowian ucięcie ich historii
            genetyka już to wyraźnie ujawnia
            • prze.nick Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 23:23
             a Długosz podał genealogię Polaków od Noego. Śmiano się z Kadłubka, że podał nasze pochodzenie od Wandalów a sami Niemcy za Bismarcka potwierdzali, że królowa Wanda była postacią historyczną
             • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 14:31
              prze.nick napisał:

              > a Długosz podał genealogię Polaków od Noego. Śmiano się z Kadłubka, że podał na
              > sze pochodzenie od Wandalów a sami Niemcy za Bismarcka potwierdzali, że królowa
              > Wanda była postacią historyczną

              Wanda miała mieć siostrę Żagannę, od tego ma być nazwany Żagań, na Bałkanach, Żgana oznacza ducha, też spiritus (alkohol), wanduo oznacza po litewsku i duńsku wodę, „Vanda mari, Vanda terrae, aeri Vanda imperet" na pewno była panną wodną czyli Wandalską, której przypisywano boską władzę nad ziemią, morzem i wiatrami, przy władcy Masjosie była wieszczka (ż)Ganna.

              Noe to jest Biblijne radio Erewań jego syn Jafet, to to samo co podczaszy bogów Japet, a w zasadzie to przekręcona nazwa Lapet króla Lapitów (lapis - kamiennych, u Długosza to Decapolim Japeta), i tu mamy już blisko do potopu Deukaliona, to są mitologiczne przeróbki starożytnej historii sprzed ponad 3000 lat, najazdu potopu Atlantów (ludów morza) na Libię(Afrykę) i Azję.

              Egipcjanie to tak opisali "Obce ludy uczyniły na swych wyspach spisek. Nagle zniknęły kraje i zostały w walce rozbite. Żaden kraj nie oparł się ich broni, począwszy od Hatti, Kode, Karkemisz, Arzawa, także Alaszija – [wszystkie zostały] naraz zniszczone. Rozbili obóz na jakimś miejscu w Amurru. Zniszczyli jego lud, a jego kraj był, jakoby nigdy nie był. Szli na Egipt i fala ognia szła przed nimi. Ich związek składał się z Filistynów, Zekrów, Szekeleszy, Denenów i Weszeszów – zjednoczonych krajów. Położyli ręce na krajach całego globu, ich serca były pełne wiary i dufności. Nasze plany powiodą się!"

              Atlantydę opisuje się jako wyspę położoną naprzeciw Azji i Libii i większą od tych obydwu krain, to po prostu Europa na północ Dynarów i Dunaju, między Adrią, a Tomis (dziś Konstanca w Rumunii), "ich język jest jak szum morza" to od tych barbarzyńskich sz-czy, język szelestów.
            • caesar_pl Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 11:53
             prze.nick napisał:

             > ależ oczywiście, że Germania nie miała nic wspólnego z plemionami germańskimi w
             > obecnym znaczeniu
             > jeden z największych sekretów pochodzenia Anglo/Sasów/Franków/Sasanidów jest uk
             > rywany za kłamstwami które kosztowały Słowian ucięcie ich historii
             > genetyka już to wyraźnie ujawnia

             Ze tak o tym żaden szanujący się historyk pisiorski, czyli antyniemieckie nie wie?
             • prze.nick Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 12:20
              O Sasanidach/Sasach wiedzą w Europie cały czas. Do dzisiaj w językach celtyckich na Anglików mówi się Sassenach.
           • boomerang Re:Drewniok,Jozefie.. 10.05.23, 23:36
            Badając jego krewnych ustalono że Hitler miał około-śródziemnomorskie Y-DNA zaczynające się od E1b1b1 (czyli E-M35) - takie samo jak Albert Einstein i zbliżone do tego jakie miał włoski Żyd Napoleon Bonaparte (E-M34).
        • caesar_pl Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 12:01
         Kłamiesz,gdyz gdyby to była prawda to już pisiorstwo by juz dawno ten fakt wykorzystało i w mediach rozdmuchało ,ze to Polacy sa Übermenschen a nie Niemcy pochodzący z Afryki..ha,ha,ha.
         • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 13:43
          caesar_pl napisał:

          > Kłamiesz,gdyz gdyby to była prawda to już pisiorstwo by juz dawno ten fakt wyko
          > rzystało i w mediach rozdmuchało ,ze to Polacy sa Übermenschen a nie Niemcy poc
          > hodzący z Afryki..ha,ha,ha.

          No jasne kazałem nakłamać szwajcarskiemu uniwersytetowi, że tylko 6% Niemców w linach męskich pochodzi od "Germanów".

          "pisiory" to są nieuleczalni w swej głupocie "chrześcijanie", którzy sami się poniżają i naród Polski, znów bredzą o przedsionku, przedmurzu Europy, których historia Polski przedchrześcijańska w ogóle nie interesuje, bo to byli tacy okropni poganie.

          Co do meritum, no byli półbogami i herosami, wszyscy rośli wysocy i niesłychanie silni, tylko by zachować takie cechy, to trzeba kultywować bardzo barbarzyńskie obyczaje, "młyna bogów" z pokolenia na pokolenie, i by była selekcja naturalna najsilniejsi muszą mieć 2-3 żony, nawet trzeba żyć na niskiej stopie bo cywilizacja, wygody cieplarniane warunki, degenerują populację, choć paradoksalnie w zasadzie jest to też sztuczne, bo jest to świadoma, naukowa, samo hodowla, te prawa i obyczaje są narzucone na początku czasu przez mędrców (mędrca), ale jak mechanizmy zaskoczyły, to trwało to przeszło 2000 lat.

          Jak wyglądali pierwsi Słowianie? Prokopiusz z Cezarei, najsłynniejszy historyk bizantyjski z VI wieku, pisał o nas : „ Mówią jednym językiem niesłychanie barbarzyńskim. A nawet i zewnętrznym wyglądem nie różnią się między sobą, wszyscy bowiem są rośli i niezwykle silni , a skóra ich i włosy nie są ani bardzo białe względnie płowe, ani nie przechodzą zdecydowanie w kolor ciemny, lecz wszyscy sa rudawi. Życie wiodą twarde i na najniższej stopie (…) Także i imię mieli z dawien dawna jedno Sklawinowie i Antowie; jednych i drugich bowiem zwano dawniej Sporami".
          • caesar_pl Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 14:51
           ivergon napisał:

           > caesar_pl napisał:
           >
           > > Kłamiesz,gdyz gdyby to była prawda to już pisiorstwo by juz dawno ten fak
           > t wyko
           > > rzystało i w mediach rozdmuchało ,ze to Polacy sa Übermenschen a nie Niem
           > cy poc
           > > hodzący z Afryki..ha,ha,ha.
           >
           > No jasne kazałem nakłamać szwajcarskiemu uniwersytetowi, że tylko 6% Niemców w
           > linach męskich pochodzi od "Germanów".
           >
           Wszyscy Słowianie,po za Rosja, juz setki lat temu utracili niepodległość na rzecz Niemców. Łącznie z Polakami.
           Jeśli Niemcy są Słowianami z domieszka Żydowską to znaczy ze Słowianie zgotowali Słowianom taki los..ha,ha,ha...
           • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 11.05.23, 17:00
            caesar_pl napisał:

            > ivergon napisał:
            >
            > > caesar_pl napisał:

            > > > hodzący z Afryki..ha,ha,ha.
            > >
            > > No jasne kazałem nakłamać szwajcarskiemu uniwersytetowi, że tylko 6% Niem
            > ców w
            > > linach męskich pochodzi od "Germanów".
            > >
            > Wszyscy Słowianie,po za Rosja, juz setki lat temu utracili niepodległość na rze
            > cz Niemców. Łącznie z Polakami.
            > Jeśli Niemcy są Słowianami z domieszka Żydowską to znaczy ze Słowianie zgotowal
            > i Słowianom taki los..ha,ha,ha...

            Z matematyki to chyba liczysz góra do dziesięciu, procentów w ogóle nie ogarniasz, jeszcze raz Niemcy w liniach męskich, mają pochodzenie w około 70% od ludów basenu Morza Śródziemnego, w tym 10% od Żydow, więc w swej masie linii męskich, nie są nawet populacją północną tylko południową, 25% linii męskich pochodzenia słowiańskiego, nie czyni z tych typowych południowców Słowian.

            Czyli Niemcy są głównie hybrydą "dwunarodową (dwurasową)" w liniach męskich w 70% procentach typu etnicznego śródziemnomorskiego, i w linach żeńskich w 50% "germanek".

            To się nazwa chichot historii, choć być może nie dotyczy to Fryzji.
            • caesar_pl Re:Drewniok,Jozefie.. 12.05.23, 18:12
             ivergon napisał:             > Z matematyki to chyba liczysz góra do dziesięciu, procentów w ogóle nie ogarnia
             > sz, jeszcze raz Niemcy w liniach męskich, mają pochodzenie w około 70% od ludów
             > basenu Morza Śródziemnego, w tym 10% od Żydow, więc w swej masie linii męskich
             > , nie są nawet populacją północną tylko południową, 25% linii męskich pochodzen
             > ia słowiańskiego, nie czyni z tych typowych południowców Słowian.
             >
             > Czyli Niemcy są głównie hybrydą "dwunarodową (dwurasową)" w liniach męskich w 7
             > 0% procentach typu etnicznego śródziemnomorskiego, i w linach żeńskich w 50% "g
             > ermanek".
             >
             > To się nazwa chichot historii, choć być może nie dotyczy to Fryzji.
             >

             Czyli wynika z tego,ze niemieckojęzyczni którzy mają podejrzane pochodzenie dali radę wziąć pod but Polaków potomków Sarmatów walczących już ponad 2300 lat temu u boku Aleksandra Macedonskiego, a potem u boku Caesara.I tu już paręset lata temu, dokładniej w 1697,gdy pyszałek saksoński August Mocny kupił sobie polską koronę.
             • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 17.05.23, 10:03
              caesar_pl napisał:

              > ivergon napisał:
              >
              >
              >
              >
              > > Czyli Niemcy są głównie hybrydą "dwunarodową (dwurasową)" w liniach męski
              > ch w 7
              > > 0% procentach typu etnicznego śródziemnomorskiego, i w linach żeńskich w
              > 50% "g
              > > ermanek".
              > >
              > > To się nazwa chichot historii, choć być może nie dotyczy to Fryzji.
              > >
              >
              > Czyli wynika z tego,ze niemieckojęzyczni którzy mają podejrzane pochodzenie dal
              > i radę wziąć pod but Polaków (...) I tu już paręset la
              > ta temu, dokładniej w 1697,gdy pyszałek saksoński August Mocny kupił sobie pols
              > ką koronę.

              Po pierwsze niestety Polacy przeszli na powiedzmy na "watykanizm", czyli odeszli od prawdziwych wartości, i przestali być narodem niezwykłym, z zanikiem kultu dzielności, jeszcze za Długosza szlachta była fizycznie olbrzymami, miała największy wzrost z szlachty europejskiej, co on opisywał, po drugie z szlachty (wodzów) zamieniła się w biurokrację pobierającą podatki z włości i wybierającą sobie obcych króli, obcych czyli z natury słabych z wyjątkami, po trzecie państwo polskie zostało zniszczone, aż przez 3 cesarstwa jedno było etnicznie półtureckie - półsłowińskie i nazwało się Rosja, też bez czasów saskiej demoralizacji, wszechobecnej korupcji, pewnie to by się nie udało.

              Czyli państwo Polskie straciło prawie całkowicie swoją pierwotną ideologię, symbolizowaną przez strzałę (gwiazdę-e'strela) Apolliona.
              • augustus_pl Re:Drewniok,Jozefie.. 18.05.23, 13:07

               > Po pierwsze niestety Polacy przeszli na powiedzmy na "watykanizm", czyli odeszl
               > i od prawdziwych wartości, i przestali być narodem niezwykłym, z zanikiem kultu
               > dzielności, jeszcze za Długosza szlachta była fizycznie olbrzymami, miała najw
               > iększy wzrost z szlachty europejskiej, co on opisywał, po drugie z szlachty (wo
               > dzów) zamieniła się w biurokrację pobierającą podatki z włości i wybierającą so
               > bie obcych króli, obcych czyli z natury słabych z wyjątkami, po trzecie państwo
               > polskie zostało zniszczone, aż przez 3 cesarstwa jedno było etnicznie półturec
               > kie - półsłowińskie i nazwało się Rosja, też bez czasów saskiej demoralizacji,
               > wszechobecnej korupcji, pewnie to by się nie udało.
               >
               > Czyli państwo Polskie straciło prawie całkowicie swoją pierwotną ideologię, sym
               > bolizowaną przez strzałę (gwiazdę-e'strela) Apolliona.
               >
               Nie wierzmy Długoszowi,pisal tak by sie królowi przypodobać.To pierwszy przypadek w Polsce manipulacji historii Polski dla korzyści materialnych.Gdyż czy można uwierzyć w to,co pisał Długosz na temat pochodzenia Piastow?Wikipedia poczytac.

               Czy np.to:Jan Długosz, tworzący w drugiej połowie XV wieku, a więc u samego schyłku średniowiecza, w swoich monumentalnych Rocznikach nie ograniczał się do czasów i wydarzeń znanych sobie z autopsji. Cofnął się aż do samego zarania Polski, również ten temat podejmując z wielką szczegółowością.
               W pierwszej księdze dzieła zajął się między innymi kwestią pogańskich wierzeń, praktykowanych nad Wisłą zanim Mieszko przyjął chrzest i narzucił nową wiarę poddanym. Jak pisał:

               Wiadomo też o Polakach, że od początku swego rodu byli bałwochwalcami oraz że wierzyli i czcili mnóstwo bogów i bogiń mianowicie Jowisza, Marsa, Wenerę, Dianę i Cererę, popadłszy w błędy innych narodów i szczepów.

               Jowisza zaś nazywali w swym języku Jessą, wierząc, że od niego jako najwyższego z bogów przypadły im wszystkie dobra doczesne. Marsa nazywali Ładą. Wyobraźnia poetów uczyniła go wodzem i bogiem wojny. Modlili się do niego o zwycięstwo nad wrogami. Wenerę nazywali Dzidzileylą i mieli ją za boginię małżeństwa. Plutona nazywali Niją, uważając go za boga podziemi i stróża i opiekuna dusz, gdy ciała opuszczą.

               Marsa nazywali Ładą.Może dlatego Słowianie Rosjanie nazwali samochód - Łada?
               • prze.nick pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca ci 18.05.23, 14:46
                takie "mądrości" na to forum?
                Nic o Swarogu, Perunie czy Światowidzie?
                • prze.nick Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 14:48
                 i jeszcze jedno - fałszerstwa kronik Długosza dokonywali Niemcy za czasów Augusta II Mocnego choć i jezuita Zygmunt III Waza ma sporo za uszami w tym temacie.
                 Jeśli zaś chodzi o przypodobanie się królowi to znowu pudło geniuszu - Długosz nie oszczędzał Jagiełły ani trochę
                 • szwampuch58 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 14:54
                  Kto wybral tego Niemca ma katola,czubek???
                  Co to za pojebana nacja ktora zezwala na falszowanie tego bajkopisarza Dlugosza?
                  • prze.nick Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 15:10
                   czubek, to August II Mocny z wielkiego protestanta przeszedł na katolicyzm a w Saksonii jeszcze połowa ludzi mówiła w podobnym do polskiego języku, więc tak kompletnie obca się nie wydawała
                   Polacy nie są z natury tak przebiegli jak szwaby, kacapy czy żydzi więc się dali nabrać i niestety nie pierwszy ani ostatni raz (np Tusk)
                   • szwampuch58 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 15:19
                    Sugerujesz delikatnie ze Polacy to durnie,nie wstyd ci?
                    • prze.nick Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 15:21
                     nie, nie sugeruję że są durniami ale że niepotrzebnie ufają obcym, którzy są mordercami, złodziejami i kłamcami
                     • szwampuch58 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 15:39
                      Znaczy sie ciamajdy?
                      • prze.nick Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 15:51
                       zbyt tolerancyjni
                       gdyby byli jak niemiaszki, kacapy czy mośki to już dawno by to wszystko wyglądało i rozbiorów Polski z pewnością by nie było
                       • boavista4 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 18:29
                        Iran wants to partner with Israel to develop new oil deposits in the country, the Iranian oil minister said on Wednesday.
                       • szwampuch58 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 19:38
                        Polacy i tolarancja to jak woda i ogien...przestan sie osmieszac czlowieku,dales dupy i nie kombinuj jak kon pod gore
                        • prze.nick Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 22:02
                         akurat ty sie ośmieszyłes i dałeś dupy
                         nawet dzisiaj Niemcy czy Francja mają więcej ataków na żydów, pedałów czy emigrantów niż Polacy
                         • szwampuch58 Re: pochwal się jaki niemiecki profesor podrzuca 18.05.23, 22:15
                          Maja tez strefy wolne od LGBT?
                          Praktycznie w Polsce nie ma ani ciapatych ani Zydow,
               • ivergon Re:Drewniok,Jozefie.. 19.05.23, 09:18
                augustus_pl napisał:

                > > Czyli państwo Polskie straciło prawie całkowicie swoją pierwotną ideologi
                > ę, sym
                > > bolizowaną przez strzałę (gwiazdę-e'strela) Apolliona.
                > >
                > Nie wierzmy Długoszowico pisał Długosz na temat pochodzenia Piastow?

                Piast to inny starożytny mit - koncept naukowy, konkurencyjny z innej kosmologii wodnej, morskiej, „na początku były wody”. Król Słońce w kosmologii ognistej „wszystko wyłoniło się z ognia”, wykrzyknikowe Aaaa!!!! Pollion, jest tym samym co Ixion ojciec centaurów - semenów siemiennych, Swarożyc syn Swaroga w wiecznym trudzie świecący światu, wpięty do słonecznego koła, ukrzyżowany na nim, jego ognista krwawica rosi zapładnia pola i łąki, dlatego po zmieleniu ziarna z zbóż, z boże, coś co powstaje z krwi z słonecznego Boga, czyli jak pożeracie kołacza, tartę, tort, czy ovarium (jajecznik), a nawet hinduskie ciasto luudu, to jecie ciało boga, jego krwawicę, to jest to ten cały cud przemiany ciała boga w chleb, cud który w „vatkanizmie” jest niepoznaną tajemnicą. Dlatego „Suewi się sieją nie rodzą”, a ten świat jest młynem bożym.

                > Marsa nazywali Ładą. Może dlatego Słowianie Rosjanie nazwali samochód - Łada?

                Marsa czczono pod postacią miecza. Na wschodzie Łada to bogini, młoda, m'lada, ladna-ładna, gładka, a gładki g’Ładysz, g’Ladius (miecz), a Lado bóg wojny to jest razy 100 000 mieczy, Ładon (Ladon) stugłowy smok, ład ustrój porządek wojenny. Mars, Martyn, Markusz, młody Mars obrzędy wypędzania starego Marsa w łachmanach i przybycia Młodego Marsa wystrojonego jak na ślub, to to samo co obrzędy wypędzania Marzanny, rzymskie rosalia to to samo co „stado” (stadło małżeńskie) i „tańce wykonywane przez dziewczęta z mieczami, jakby na ofiarę demonom, a nie Bogu czynione, i przez chłopców uzbrojonych w miecze i kije, które nawzajem sobie rozłupywali” „Na obszarze Rusi w okolicach Zielonych Świątek obchodzono także podobne do wspomnianego przez Długosza Stada tygodniowe święto, zwane rusałczym tygodniem.”

                A to po prostu metaforyka od armii 100 wojewodów, tysięczników. Ladon (gr. Λάδων Ládōn, łac. Ladon) – (...)Według innych mitów jego rodzicami byli Tyfon i Echidna (matka Scytów), Tyfon „Zamiast palców miał sto smoczych łbów. Od pasa w dół miał kłębowisko żmij, a u ramion skrzydła. Oczy jego miotały płomienie. W innych wersjach mitu Tyfon był latającym stugłowym smokiem.”

                A dlaczego w Rzymie było to święto grobowców „Rosalia lub Rosaria były święta obchodzone w starożytnym Rzymie w maju, do celów pogrzebowych. Użycie róż do ceremonii na grobowcach daje nazwę temu festiwalowi.” Bo te suewskie 100 pagów, okręgów tysiąca zbrojnych, to też sto pagórków grobowców, kurhanów 100 wojewodów następujących po sobie reinkarnacji, dziedziczących po sobie tytuł imię, militarnego ducha i obowiązki, tak jak umarł król niech żyje król.

                Co to teraz są zielone świątki, vatykańscy magicy zamienili je w święta białego gołębia (pokoju), wszystko postawili na głowie czyli do góry nogami, ”Zielone Świątki – potoczna nazwa święta Zesłania Ducha Świętego, którego geneza związana jest z przedchrześcijańskimi – pogańskimi – obrzędami wiosennymi o charakterze płodnościowym oraz zaduszkowym.” a Marek (Mars) tłucze się po piekle.

                Wszystko jest w tekstach, literaturze, legendach, nazwach, imionach, mitach, historiach, słowotwórstwie, etymologiach, zgodnie z zasadą zachowania informacji nie można zniszczyć informacji czyli też prawdy, ale można ją poprzekręcać, jak odczytać informację i prawdę, tylko trzeba umieć czytać, 99,9 % ludzi kompletnie nie rozumie tego co czyta, skąd się to wzięło, i jaką ma historię, słowa są jak kwanty mają superpozycje.
                A zasługą Długosza jest to, że zostawił bardzo długie teksty, długie opowieści, cokolwiek nie pisał można odczytać z tego informację i prawdę, słowa ucierają się przez setki lat, nawet neologizmy powstają, według reguł językowych i ich logiki.

                Ty-fon (tajfun), starożytna nazwa trąby powietrznej, huraganu tu metaforyczna, jak wyżej imię 100głowego smoka, ojca Marsa itd. ty-liczebnik dziesięć, ty-dzień, ty-siąc(ty-set), po serbsku hiljada-1000, liad-ladon, Ty-tani, jak ten wątek się przeplata.
  • mateusz572 Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 21:31
   A przecież mówi się, że armia tego po prawej jest najsilniejsza w Europie i druga na świecie.
  • polski_francuz Wie ist die die geopolitische Lage? 10.05.23, 22:08
   caesar_pl napisał:

   " a jak to oberwie.Mamy najsilniejsza armie w Europie. Konsekwencje są takie, że wzrasta pozycja międzynarodowa Polski. Zauważają to nasi sojusznicy. Wzrasta również status naszego kraju."

   Niemieccy mordercy masowi sa spokojni od konca 2WS. Ich gospodarka troche pada po blednym podporzadkowaniu sie ruskim dostawcom energii. ruskom sie zamarzyla szybka wojenka by se podporzadkowac Ukraine. Nie wyszlo z roznych wzgledow. M.in. ze wzgladu na silna motywacje Ukraincow by sie uniezaleznic.

   Polacy maja rzad jaki maja, ale umacnianie armii to rozsadna decyzja. Tylko trzeba spokojnie tym administrowac. I sie godzic z reszta Europy bo to nasza przyszlosc.

   PF
   • gosc88 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 10.05.23, 22:38
    polski_francuz napisał:

    > Niemieccy mordercy masowi sa spokojni od konca 2WS. Ich gospodarka troche pada po blednym
    > podporzadkowaniu sie ruskim dostawcom energii.

    Niemiecka gospodarka troche pada bo rosyjskie zrodla energii byly dla Niemiec: zbyt drogie, zbyt tanie czy byl tez jakis jakis inny powod ??

    Jesli byl to jaki ?

    • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 10.05.23, 22:57
     gosc88 napisał:

     " Niemiecka gospodarka troche pada bo rosyjskie zrodla energii byly dla Niemiec: zbyt drogie, zbyt tanie czy byl tez jakis jakis inny powod ?? Jesli byl to jaki ?"


     Forum to nie quiz. A odpowiedz na zadane pytania znasz bo media o tym trabia od ponad roku.

     PF


     • gosc88 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 10.05.23, 23:08
      polski_francuz napisał:

      > Forum to nie quiz. A odpowiedz na zadane pytania znasz bo media o tym trabia od
      > ponad roku.

      Nie znam tej odpowiedzi bo media sledzilem zbyt slabo.

      Moglbys wiec laskawie przytoczyc mi te odpowiedz ? (Z gory dzieki).
      • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 08:24
       gosc88 napisał:

       " Moglbys wiec laskawie przytoczyc mi te odpowiedz ? (Z gory dzieki)."


       Zerknij na pierwsze strony mediow.

       PF
       • amg10 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 15:07
        polski_francuz napisał:

        > Zerknij na pierwsze strony mediow.

        Podasz mi link do strony na ktora ty zerkales ?
        • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 16:13
         amg10 napisał(a):


         " Podasz mi link do strony na ktora ty zerkales ?"

         Zerkam regularnie w Zwierciadlo.

         PF
         • amg10 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 03:44
          polski_francuz napisał:

          > Zerkam regularnie w Zwierciadlo.

          No to zerknij se tu:

          world.people.com.cn/n1/2023/0512/c1002-32684322.html
          • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 08:19
           amg10 napisał(a):


           " world.people.com.cn/n1/2023/0512/c1002-32684322.html"

           Website musi byc z https bo inaczej moj komputer odmawia.

           Popraw siem

           PF
           • boomerang Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 08:51
            a mój supernowoczesny iMac 27" sprzed 11 lat nie odmawia, jak to jest?
            • gosc88 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 14:59
             boomerang napisał:

             > a mój supernowoczesny iMac 27" sprzed 11 lat nie odmawia, jak to jest?

             Otoz to. To p-f ma jakis przestarzaly sprzet - nie na te czasy - i probuje dzialac na forum.
             • boomerang Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 13.05.23, 01:21
              dżentelmeni nie otwierają chińskich ani też rosyjskich stron
            • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 21:05
             boomerang napisał:

             "a mój supernowoczesny iMac 27" sprzed 11 lat nie odmawia, jak to jest?"


             To nie moj komputer to ja odmawiam. Tak dyplomatycznie jak sie da.

             PF
           • gosc88 Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 14:56
            polski_francuz napisał:

            > amg10 napisał(a):
            >
            >
            > " world.people.com.cn/n1/2023/0512/c1002-32684322.html"
            >
            > Website musi byc z https bo inaczej moj komputer odmawia.
            >
            > Popraw siem

            Ja nie mam nic do poprawki. To ty kup se odpowiedni komputer - taki co przyjmuje https jaki i http.
            • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 12.05.23, 21:07
             gosc88 napisał:


             " Ja nie mam nic do poprawki. To ty kup se odpowiedni komputer - taki co przyjmuje https jaki i http."


             Sa jakies komputery, ktore z gluptakami nie chca komunikowac? Takiego mi trza:)

             PF
           • tapatik Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 18.05.23, 21:20
            polski_francuz napisał:

            > Website musi byc z https bo inaczej moj komputer odmawia.
            >
            > Popraw siem

            To kwestia ustawień przeglądarki. Firefox otwiera tę stronę bez problemów.
   • caesar_pl Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 12:08
    polski_francuz napisał:

    > caesar_pl napisał:

    ruskom sie zamarzyla
    > szybka wojenka by se podporzadkowac Ukraine. Nie wyszlo z roznych wzgledow. M.i
    > n. ze wzgladu na silna motywacje Ukraincow by sie uniezaleznic.
    >
    Rosjanie maja to co chcieli,przylaczyli ruskojezyczne tereny do Rosji.A ze wojna dalej trwa to wina Jankesa i Komika - po prostu nie godzą sie tym i probuja odbić te tereny.Pytanie tylko po co?Jeśli tam mieszkają Rosjanie?Jeśli Komik niedawno nazwał tych ludzi śmieciami i odpadami.Na YouTube jest video.
    Komik to Żyd, finansjera amerykańska to Żydzi. Reszty można się domyślać.
    • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 12:34
     caesar_pl napisał:


     " Rosjanie maja to co chcieli,przylaczyli ruskojezyczne tereny do Rosji."

     Na szczescie Niemcy nie chca przylaczenia Dolnego Slaska do Niemiec. Bobym musial wrocic do Ojczyzny i walczyc o polski Wroclaw!

     PF

     • caesar_pl Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 14:44
      polski_francuz napisał:

      > caesar_pl napisał:
      >
      >
      > " Rosjanie maja to co chcieli,przylaczyli ruskojezyczne tereny do Rosji."
      > ]
      >
      > Na szczescie Niemcy nie chca przylaczenia Dolnego Slaska do Niemiec. Bobym musi
      > al wrocic do Ojczyzny i walczyc o polski Wroclaw!
      >
      > PF
      >
      Nie manipuluj faktami,Chadziaju zza Buga.Na Dolnym Śląsku mieszkają Chadziaje czyli Zabużanie.Niemców Poljaki wygonili.Na Wschodzie Ukrainy mieszkaja tylko Rosjanie.
      • polski_francuz Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 14:57
       caesar_pl napisał:

       "Zabużanie.Niemców Poljaki wygonili..."

       Zubozeni Niemcy to Slazacy. Polacy sa pobozni!

       PF
       • caesar_pl Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 15:01
        polski_francuz napisał:

        > caesar_pl napisał:
        >
        > "Zabużanie.Niemców Poljaki wygonili..."
        >
        > Zubozeni Niemcy to Slazacy. Polacy sa pobozni!
        >
        > PF
        Odpowiedz godna profesora...ha,ha,ha....
      • petronella.kozlowska Szlezjerek caesar_pl napisał: 11.05.23, 15:28

       > Nie manipuluj faktami,Chadziaju zza Buga.Na Dolnym Śląsku mieszkają Chadziaje
       > czyli Zabużanie.Niemców Poljaki wygonili.       Na Wschodzie Ukrainy mieszkaja tylko Rosjanie.

       Na miejscu przedtem przepędzonyych Ukraińców lub Tatarów na Krymie


      • ivergon Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 15:31
       caesar_pl napisał:

       > Nie manipuluj faktami,Chadziaju zza Buga.Na Dolnym Śląsku mieszkają Chadziaje
       > czyli Zabużanie.Niemców Poljaki wygonili.Na Wschodzie Ukrainy mieszkaja tylko R
       > osjanie.

       Nic nie wiesz pajacu o Dolnym Śląsku, w klasie miałem kolegów którzy pochodzili z Śląska, kolega miał matkę Ślązaczkę, nawet chodziłem do klasy z Tereską śliczna dziewczyna iskrzyło między nami, jeszcze ze dwa lata, po liceum była, za młody byłem nie zdeklarowałem się to wróciła do Katowic, z dwóch na pewno Niemców, jeden wyjechał na pochodzenie, ale Wiluś wpadł w narkotyki i się wykończył w Niemczech, takiego pół Łużyczanina, pół Żyda całkowicie spolonizowanego, byli Serbowie z Bałkanów, tysiące ludzi, tu też była śliczna Ola na pewno miała ojca Serba, byli też Grecy ich akurat nie lubiłem.

       Generalnie sporo zostało na wsiach Niemek, Niemcy się też wykastrowali tą wojną (6-8 milionów żołnierzy), kobiet wolnych było dużo.

       Niemek które się powydawały za Polaków, czy funkcjonowały jako panny z dziećmi, tak, że często można spotkać kogoś kto ma babkę Niemkę, oczywiście wysiedlenia też były, ale to wysiedlano raczej całe rodziny, też słyszałem, że chcieli zostać, pewnie jak szacują ze 2-3 miliony do późniejszego NRD, reszta sama uciekła przed frontem.

       Jak wasi sojusznicy Wołgarzy wygonili z Podola, Wołynia, Wileńszczyny, Polesia 3-4 miliony Polaków to miej więcej to samo spotkało Niemców, a sam jesteś chyba "porusem" skoro tak Sowietów kochasz, też takich sporo zgwałcone Niemki urodziły.
       • ivergon ps. do ludzi z Dolnego Śląska 11.05.23, 15:47
        ivergon napisał:


        > Jak wasi sojusznicy Wołgarzy wygonili z Podola, Wołynia, Wileńszczyny, Polesia
        > 3-4 miliony Polaków to miej więcej to samo spotkało Niemców, a sam jesteś ch
        > yba "porusem" skoro tak Sowietów kochasz, też takich sporo zgwałcone Niemki uro
        > dziły.

        >

        Oczywiście dużo też było Ukraińców, (Rusnów, Łemków), Białorusinów to często to byli pół Polacy, czy z mieszanych małżeństw, jak ktoś miał nazwisko Dougi przerabiał akt urodzenia na Długi i już czysty Polak, moja ciotka wyszła za chłopaka, który miał matkę Rosjankę gdzieś spod Smoleńska czy Moskwy.

        Ona uciekła sama do Polski jako młoda dziewczyna i miała jakieś duże pretensje Rosjan, może jej rodzinę wymordowali coś było politycznego, byłem dzieciakiem jak coś o tym mówili, więc jeszcze nie kojarzyłem o co chodzi.
    • prze.nick Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 12:34
     Anglojęzyczni Irlandczycy są Anglikami?
     Język jeszcze nie rozstrzyga o narodowości o czym wiedzą między innymi Serbowie, Chorwaci i Bośniacy.
     • szczypawka.jadowita Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 16:17
      Nie bądź taki skromny, przecież możesz postawić się jako przykład tego że język nie rozstrzyga o narodowości, a przecież nawet często ją ukrywa. Przecież mówisz po polsku i jesteś najlepszym tego przykładem, od dawna przecież dobrze cię tutaj znamy.
      • prze.nick Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 11.05.23, 16:25
       Co ty Aronie Buldogowiczu Litwakow nie powiesz?!
    • tapatik Re: Wie ist die die geopolitische Lage? 18.05.23, 21:46
     caesar_pl napisał:


     > Rosjanie maja to co chcieli,przylaczyli ruskojezyczne tereny do Rosji.

     Rosjanie chcieli zająć cały kraj i podporządkować go sobie.
     W tym celu przywieźli nawet Janukowycza na Białoruś i szykowali go na prezydenta marionetkowej Ukrainy.

     > A ze wojna dalej trwa to wina Jankesa i Komika - po prostu nie godzą sie
     > tym i probuja odbić te tereny.

     Piszesz pogardliwie o Zełeńskim, a on okazał się prawdziwym mężem stanu w przeciwieństwie do fiutina, który chowa się w bunkrze.
     Wojna trwa dalej, bo Rosja nie chce odpuścić, a nie dlatego, że Ukraińcy się bronią.
     Winny jest napastnik, a nie obrońca.

     > Pytanie tylko po co?Jeśli tam mieszkają Rosjanie?

     Sporo namotałeś.
     Ci Rosjanie są obywatelami Ukrainy.
     Nawet po roku 2014 mogli oni wyjechać do Rosji na dowodzie osobistym, nie potrzebowali paszportu.
     Więc jeśli komuś Ukraina nie odpowiadała, to mógł wyjechać do Rosji.
     Następna sprawa - skąd ci Rosjanie się tam wzięli? Zostali sprowadzeni przez Stalina w miejsce Ukraińców, którzy zmarli podczas Wielkiego Głodu. Po rozpadzie ZSRR i powstaniu Ukrainy ci ludzie mogli wyjechać do matuszki rossiji, ale jakoś woleli być Ukraińcami.
     Poza tym te tereny były zamieszkane nie tylko przez Rsojan, były też zamieszkane przez Ukraińców, a ty tych wszystkich ludzi wrzucasz do jednego worka jako Rosjan.
     Ze względu na to, iż Ukraina była częścią ZSRR to większość Ukraińców zna rosyjski, więc jak chcesz odróżnić jednych od drugich?

     > Jeśli Komik niedawno nazwał tych ludzi śmieciami i odpadami.Na YouTube jest video.

     Kogo tak nazwał?

     > Komik to Żyd, finansjera amerykańska to Żydzi.

     Żełeński nie ukrywa swojego żydowskiego pochodzenia, ale jest obywatelem Ukrainy.
     Mimo tego Ukraińcy wybrali go swoim prezydentem.

     > Reszty można się domyślać.

     Jestem mężczyzną, więc jestem mało domyślny. Dajesz kawa na ławę.
  • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 23:10
   Boisz się żę Polska napadnie na Niemcy? Spoko. Historia est magistra vitae, jak mawiał Cicero. Polska nigdy w swojej chrześcijańskiej historii nie napadła na chrześcijańskie Niemcy. Mogła Niemcy rozjechać swoją husarią, ale nie zrobiła tego w imię solidarności chrześcijańskiej. Natomiast Niemcy, no cóż, Niemcy nie raz Polskę brutalnie napadły, bez żadnych sentymentów.
   • prze.nick Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 10.05.23, 23:45
    dokładnie o tym samym dzisiaj pisałem na forum kraj
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,175921923,175921923,Federacja_w_US_ok_w_Europie_bee_i_to_mimo.html?p=175945491
    Gdyby Polacy byli jak Niemcy, Moskale czy żydzi to może nie mielibyśmy z nimi problemów.
    Wystarczyłoby żeby Jagiełło przyjął koronę Czech od husytów a potem trochę zrobił drang nacht westen.
   • caesar_pl Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 11.05.23, 11:56
    boomerang napisał:

    > Boisz się żę Polska napadnie na Niemcy? Spoko. Historia est magistra vitae, jak
    > mawiał Cicero. Polska nigdy w swojej chrześcijańskiej historii nie napadła na
    > chrześcijańskie Niemcy. Mogła Niemcy rozjechać swoją husarią, ale nie zrobiła t
    > ego w imię solidarności chrześcijańskiej. Natomiast Niemcy, no cóż, Niemcy nie
    > raz Polskę brutalnie napadły, bez żadnych sentymentów.

    Poczytaj o Chrobrym, jak napadał na Niemców i Czechow - wtedy państwa chrześcijańskie. Papież groził mu ekskomunika.Nazwa Chrobry pochodzi z niemieckiego - Reuber czyli Rabuś.
    • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 11.05.23, 12:42
     Chrobry to słowo starosłowiańskie. Po śmierci Ottona Chrobry był w konflikcie z jego następcą Henrykiem. To był typowy konflikt feudalny o panowanie i sukcesję. Chrobry miał uzasadnione ambicje cesarskie i poparcie Słowian Połabskich. Czy on napadał na Henryka, czy Henryk na niego, to sprawa sporna. To nie były wojny między państwami, tylko między feudalnymi władcami. Henryk tak samo prowadził wtedy wojny z innymi władcami niemieckimi. Tym cechował się feudalizm właśnie, kiedy państwa dopiero się kształtowały.
     • petronella.kozlowska boomerang napisał: 11.05.23, 15:29
      > Chrobry to słowo starosłowiańskie.


      Debilek jest wychowany na broszurkach ziomkowskich.
    • tapatik Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 18.05.23, 21:51
     caesar_pl napisał:


     > Poczytaj o Chrobrym, jak napadał na Niemców i Czechow - wtedy
     > państwa chrześcijańskie. Papież groził mu ekskomunika.Nazwa
     > Chrobry pochodzi z niemieckiego - Reuber czyli Rabuś.

     "Przydomek Chrobry został mu nadany za czasów panowania jego syna, Mieszka II, i oznacza człowieka mężnego, dzielnego i odważnego" - tak twierdzi Wikipedia, która powołuje się na stronę
     www.artykul.com.pl/przydomki-krolow-polski-ciekawostki/
     "Przydomek, który otrzymał, użyty został po raz pierwszy już po jego śmierci. Odpowiedzialny za to był jego syn. Słowo chrobry pochodzi od słowiańskiego hrabri i oznacza człowieka mężnego, dzielnego i odważnego."
  • 1.melord Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 12.05.23, 03:01
   caesar_pl napisal:

   >>Mamy najsilniejsza armie w Europie.

   hmm...w chwili obecnej to chyba najslabsza -teoretycznie, porownywalna wartoscia z przed rozbiorowa(ta w 39r. to potega)
   Brak obrony przeciwlotniczej,slabiutkie lotnictwo-MIgi oddane,F-16 moze 10-12 sprawnych? czolgow pozbylismy sie(ponad 300),"Kraby" oddalismy-zostalo kilkanascie,wojska niby oficjalnie ok 120-130 tys. faktycznie moze 30 tys nadaje sie do walki....reszta to "ciury obozowe" dowodzone przez kilkuset generalow i admiralow.

   Bedziemy mieli najsilniejsza...kiedy?
   Tworzenie nowych struktur/jednostek/wprowadzanie nowego uzbrojenia zajmuje lata
   Ten nawiedzony Blaszczak chce sciagnac 1000 czolgow z Korei,co z infrastruktura magazynowo-naprawcza?
   To nie pokolenie czolgow T-34,T-54/55 ktore mogly stac caly rok pod golym niebem,w najciezsze mrozy rozpalano ogien pod nimi by uruchomic...
   Jak ten historyk z yahwe laski wyobraza sobie zaopatrzenie w czesci zamienne,pomijajac fakt,ze Korea to beczka prochu ktora amerykanie maja ochote podpalic,jeno chwilowo boja sie KIma i jego bombek A
   Praktycznie kazdy wspolczesny czolg potrzebuje wlasnego samochodu zaopatrzeniowego -paliwo/amunicja/zarcie/woda wiec potrzeba ok 1000 nowych ciezarowek,gdzie wozy ewakuacyjne,warsztatowe itd ?
   Abrams 70-ton dla Polski to juz jakis obled,potrzebuje 2-3 ciezarowek roznego zastosowania...za kazdym z nich bedzie podazac cysterna (chla 2-3 x tyle co Leopard) , woz ewakuacyjny jak ugrzaznie w miekkim podlozu.
   Obsluga tylko czolgow to wielomiliardowe inwestycje,budowa praktycznie od zera...10 lat minimum
   Co z infrastruktura dla Abramsow,500 szt Himars,kilkaset koreanskich dzial samobieznych,50 nowych samolotow...wszystko kupowane jak jablka na bazarze,toz to logistyczny obled,ktorego nie rozwiaza przez 15-20 lat
   Obym sie mylil.. i doczekal chwili gdy armia polska stanie sie znow silna.

   • ivergon Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 12.05.23, 12:10
    1.melord napisał(a):

    > caesar_pl napisal:
    >
    > >>Mamy najsilniejsza armie w Europie.
    >
    > hmm...w chwili obecnej to chyba najslabsza -teoretycznie, porownywalna wartosc
    > ia z przed rozbiorowa(ta w 39r. to potega)

    No lekka przesada są kraje które mają mniej ludności niż liczy nasza armia, ale chodzi pewnie o wielką 5, to na pewno jest trudne do przeskoczenia.

    > Brak obrony przeciwlotniczej,slabiutkie lotnictwo-MIgi oddane,F-16 moze 10-12 s
    > prawnych? czolgow pozbylismy sie(ponad 300),"Kraby" oddalismy-zostalo kilkanasc
    > ie,wojska niby oficjalnie ok 120-130 tys. faktycznie moze 30 tys nadaje sie do
    > walki....reszta to "ciury obozowe" dowodzone przez kilkuset generalow i admiral
    > ow.
    >

    No dla tego zamówiono i dostarczają te K9A1 Thunder, 36 jest już na pewno ma być niedługo 48, problemem to jest raczej produkcja amunicji do nich, oczywiście w odpowiedniej liczbie czy raczej masie.

    > Bedziemy mieli najsilniejsza...kiedy?
    > Tworzenie nowych struktur/jednostek/wprowadzanie nowego uzbrojenia zajmuje lata
    > Ten nawiedzony Blaszczak chce sciagnac 1000 czolgow z Korei,co z infrastruktura
    > magazynowo-naprawcza?

    Z tego 1000 to kilkaset miałoby być wytworzonych w Polsce siłą rzeczy, będzie to też struktura modernizacyjno - naprawcza, magazyny-garaże to raczej nie problem.

    "Rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Krzysztof Płatek przekazał portalowi tvp.info, że dostarczone właśnie do Polski samobieżne haubice K9A1 Thunder pochodzą z bieżącej produkcji. Jak wyjaśnił, niebawem polskie siły zbrojne będą posiadały 48 haubic K9 i 15 czołgów K2."


    Rok temu była tu dyskusja sam pisałem, że nie ma innego wyjścia, niż zamówienia zagraniczne u producentów, a innych w zasadzie nie ma, czy nie było, jeśli chodzi o tempo i terminy dostaw.

    > Abrams 70-ton dla Polski to juz jakis obled,potrzebuje 2-3 ciezarowek roznego z
    > astosowania...za kazdym z nich bedzie podazac cysterna (chla 2-3 x tyle co Leop
    > ard) , woz ewakuacyjny jak ugrzaznie w miekkim podlozu.

    Chyba 28 Abramsów ćwiczebnych jakoś tam jeździ po poligonach, zdaje się te 116 ma być dostarczonych w najbliższym kwartale, a oczywiście paliwożerność i duża zaplecze skomplikowana obsługa to ich wady, o których sami Amerykanie mówią.

    > Co z infrastruktura dla Abramsow,500 szt Himars, kilkaset koreanskich dzial samo
    > bieznych,50 nowych samolotow...wszystko kupowane jak jablka na bazarze,toz to l
    > ogistyczny obled,ktorego nie rozwiaza przez 15-20 lat
    > Obym sie mylil.. i doczekal chwili gdy armia polska stanie sie znow silna.
    >

    Istnieje taka możliwość, że jak PIS przegra to te programy zostaną ograniczone, te zakupy to bardziej na magazyny, nie będą tym wszystkim jeździć po poligonach, a samo zmagazynowanie w 70% tego sprzętu to też nie jest duży problem, lepiej mieć w magazynach broń, niż nie mieć.
    • 1.melord Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 03:17
     ivergon napisal:

     >Rok temu była tu dyskusja sam pisałem, że nie ma innego wyjścia, niż zamówienia zagraniczne u >producentów, a innych w zasadzie nie ma, czy nie było, jeśli chodzi o tempo i terminy dostaw.

     Rok temu...co zrobiono w Polsce przez ostatnie 30 lat + w sprawie wymiany rosyjskiego sprzetu,ktory zaczynal sypac sie coraz bardziej(jak kazdy 40-letni+)??
     Raptem gdy niedzwiedz ruszyl z gawry,panika zapanowala, zaczeto kupowac w ciagu paru miesiecy co sie da i gdzie sie da. (Anglia,USA,Korea,Wlochy,Niemcy,inne)
     Logistyczny obled,bez zadnej konkretnej gwarancji udzialu polskiego przemyslu...jedynie propagandowe zapewnienia,ze....za 10-15 lat bedziemy potega.
     • ivergon Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 06:57
      1.melord napisał(a):

      > ivergon napisal:
      >
      > >Rok temu była tu dyskusja sam pisałem, że nie ma innego wyjścia, niż zamów
      > ienia zagraniczne u >producentów, a innych w zasadzie nie ma, czy nie było,
      > jeśli chodzi o tempo i terminy dostaw.
      >
      > Rok temu...co zrobiono w Polsce przez ostatnie 30 lat + w sprawie wymiany rosyj
      > skiego sprzetu,ktory zaczynal sypac sie coraz bardziej(jak kazdy 40-letni+)??
      (...)
      > Logistyczny obled,bez zadnej konkretnej gwarancji udzialu polskie
      > go przemyslu...jedynie propagandowe zapewnienia,ze....za 10-15 lat bedziemy pot
      > ega.

      Co do 30stu lat bezmyślnej polityki militarnej to się zgadzam, i budowy armii paradnej imienia "matki boskiej kropidlanej". Na szczęście w Moski'wie rządzą równie mądrzy, ze swoim dziadkiem do orzechów, też pisałem "sowieci na sowieckim złomie pojechali, zezłomować posowiecką armię na Ukrainę".
     • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 08:25
      > co zrobiono w Polsce przez ostatnie 30 lat + w sprawie wymiany rosyjskiego sprzetu

      Ludzie z gabinetu Tuska powtarzali wielokrotnie że NIE MA PIENIĘDZY. Pieniędzy nie było do tego stopnia że musieli kraść pieniądze obywateli z funduszu emerytalnego. Prezydent był zmuszony latać przestarzałym Tupolewem, remontowanym przez naszych braci znad Wołgi, bo ich człowiek w Warszawie darzył szacunkiem Putina. Dopiero odsunięcie od żłobu tych nieudaczników, żeby nie nazwać ich złodziejami, i co za tym idzie opodatkowanie beneficjentów poprzedniej formacji POlitycznej, żeby nie nazwać ich mafiozami, stworzyło warunki do odbudowy polskich sił zbrojnych. Na początek jednak poszły ukłony w stronę społeczeństwa takie jak 500+. Pieniądze się znalazły, choć ich przecież nie było. Dopiero po kilku latach rządów PiSu, Polska stanęła finansowo na nogi i może sobie pozwolić na kupowanie amerykańskiego sprzętu militarnego. Zbiegło się to z wojną w Ukrainie właśnie, co niewątpliwie dodało rządzącym impetu.
      • tapatik Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 18.05.23, 22:16
       boomerang napisał:

       > > co zrobiono w Polsce przez ostatnie 30 lat + w sprawie wymiany rosyjsk
       > iego sprzetu

       >
       > Ludzie z gabinetu Tuska powtarzali wielokrotnie że NIE MA PIENIĘDZY.
       > Pieniędzy nie było do tego stopnia że musieli kraść pieniądze obywateli
       > z funduszu emerytalnego.

       Pieniądze z OFE zostały przeniesione do ZUS, a nie ukradzione.

       > Prezydent był zmuszony latać przestarzałym Tupolewem,
       > remontowanym przez naszych braci znad Wołgi, bo ich
       > człowiek w Warszawie darzył szacunkiem Putina.

       Jeśli ten Tupolew był regularnie remontowany to mógł latać. Samoloty kupuje się na dziesiątki lat, to nie samochody.
       Poza tym przyczyną katastrofy były błędy załogi, a nie stan techniczny samolotu.

       > Dopiero odsunięcie od żłobu tych nieudaczników,
       > żeby nie nazwać ich złodziejami, i co za tym idzie
       > opodatkowanie beneficjentów poprzedniej formacji
       > POlitycznej, żeby nie nazwać ich mafiozami, stworzyło
       > warunki do odbudowy polskich sił zbrojnych.

       Tak konkretnie to kogo opodatkowano?

       > Na początek jednak poszły ukłony w stronę społeczeństwa
       > takie jak 500+. Pieniądze się znalazły, choć ich przecież
       > nie było.

       I nie ma. Ten cały socjal jest płacony na kredyt oraz z dodatkowych podatków, które płacimy.

       > Dopiero po kilku latach rządów PiSu, Polska stanęła
       > finansowo na nogi i może sobie pozwolić na kupowanie
       > amerykańskiego sprzętu militarnego.

       Przypominam, że przed PiS kupiliśmy F-16, czyli kupowaliśmy sprzęt amerykański.
       Kupowaliśmy też sprzęt niemiecki (np.Leopardy) albo polski (np.Rosomaki).
       Sprzęt amerykański niekoniecznie jest lepszy od innego. Na przykład Szwajcarzy zdecydowali się kupić Grippeny zamiast F-16. Sprzęt amerykański ma dużą wadę - jest oparty o system calowy, a nie metryczny. Wobec tego części zamienne trzeba ściągać z USA. Uważam, że powinniśmy sami produkować co się da, a jeśli nie jesteśmy sami w stanie czegoś wyprodukować, to raczej opierać się o sojuszników w Europie, anie USA.

       > Zbiegło się to z wojną w Ukrainie właśnie, co niewątpliwie dodało rządzącym impetu.

       No właśnie. Gdyby nie wojna na Ukrainie to nadal byśmy niszczyli własny przemysł zbrojeniowy.
       Przypominam, że kiedyś mieliśmy możliwość produkowania czołgów T-72. Obecnie nie możemy ich produkować, bo szlag trafił dokumentację plus rozsprzedaliśmy zakłady zbrojeniowe.
       Odnośnie sugestii, że dopiero PiS zaczął kupować nowoczesny sprzęt wojskowy, to przypominam, że jedną z pierwszych decyzji Macierewicza było unieważnienie przetargu na zakup śmigłowców Caracal. W to miejsce kupiono śmigłowce w USA. Tylko, że kupiono ich mniej i bez offsetu.
       Obecnie też kupujemy od groma sprzętu, ale wytłumacz mi na cholerę nam F50? Ten samolot kosztuje niewiele mniej od F-16, a możliwości ma dużo mniejsze.
       Robimy ogromne zakupy, ale za granicą - najchętniej w USA - ale z pominięciem naszego krajowego przemysłu.
   • bmc3i Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 12.05.23, 18:22
    1.melord napisał(a):


    >
    > hmm...w chwili obecnej to chyba najslabsza -teoretycznie, porownywalna wartosc
    > ia z przed rozbiorowa(ta w 39r. to potega)
    > Brak obrony przeciwlotniczej,slabiutkie lotnictwo-MIgi oddane,F-16 moze 10-12 s
    > prawnych?


    I całe szczęście że Migi oddane. Ich przydatność dla nas w razie wojny byłaby równa przydatności Lim-2, tudzież Spitfire'ów. Skąd info o 10 sprawnych F16? Z tych internetowych bredni które krążyły 2 lata temu, podchwyconych przez niektórych polityków?


    > czolgow pozbylismy sie(ponad 300),


    Ponownie całe szczęście. Nie chcemy brać udziału w zawodach w szybowaniu z wieżą na wysokość    > ie,wojska niby oficjalnie ok 120-130 tys. faktycznie moze 30 tys nadaje sie do
    > walki....reszta to "ciury obozowe" dowodzone przez kilkuset generalow i admiral
    > ow.

    Urban legents.


    > Abrams 70-ton dla Polski to juz jakis obled,potrzebuje 2-3 ciezarowek roznego z
    > astosowania...za kazdym z nich bedzie podazac cysterna (chla 2-3 x tyle co Leop
    > ard) , woz ewakuacyjny jak ugrzaznie w miekkim podlozu.


    To czołg zaprojektowany niegdyś od podstaw specjalnie na europejski teatr wojny.    > Obym sie mylil.. i doczekal chwili gdy armia polska stanie sie znow silna.


    Stałaby się silna dzięki doprodukowaniu jeszcze kolejnych 50 T-72? Czy dzięki remontowaniu tych 500 T-55 z zapasów magazynowych?
    • 1.melord Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 02:22
     bmc3i napisal:

     >>To czołg zaprojektowany niegdyś od podstaw specjalnie na europejski teatr wojny.(Abrams)

     Tym czolgiem byl Abrams M1 z armata 105mm,wazyl 52-54 tony.(na Europe)
     Okazal sie za slaby,zastapiono armata niemiecka 120mm ,waga wzrosla do 74 ton(na Irak)

     Wlasnie zapasy 40-letnich Abrams M1 upchna na Ukrainie

     • tapatik Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 18.05.23, 22:40
      1.melord napisał(a):

      > Tym czolgiem byl Abrams M1 z armata 105mm,wazyl 52-54 tony.(na Europe)
      > Okazal sie za slaby,zastapiono armata niemiecka 120mm ,waga wzrosla
      > do 74 ton(na Irak)
      >
      > Wlasnie zapasy 40-letnich Abrams M1 upchna na Ukrainie

      O ile mi wiadomo, Ukraina miała dostać nowe Abramsy, ale ze względu na długi czas produkcji zdecydowano się na przekazanie starych M1A1, czyli z armatą 120 mm. Przy czym są one i tak lepsze od poradzieckich T-72, a lepszych czołgów już Moskowia nie ma. Przypominam, że projekt T-14 został zlikwidowany ze względu na koszty.
   • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 01:25
    nie podoba ci się że pozbyli się radzieckiego szajsu?
    • 1.melord Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 13.05.23, 02:12
     boomerang napisał:

     > nie podoba ci się że pozbyli się radzieckiego szajsu?

     nawet bardzo podoba sie,utylizacja trwala by latami plus olbrzymie koszty

     nie podoba sie,ze niczym tego nie zastapilismy,mowiac krotko rozbroilismy sie na wlasne zyczenie

     Radziecki 30-40 letni szajs-taka opinia,zreszta sluszna ,obowiazywala jeszcze rok temu.
     Dzisiaj po przekazaniu szajsu Ukrainie okazuje sie,ze to wspanialy sprzet i dzieki niemu Ukraina zacznie kontrofensywe i pogoni ruskich az za Ural.
     • tapatik Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 18.05.23, 22:50
      W krótkim czasie nie da rady wyprodukować kilkuset czołgów. Ostatnio podpisaliśmy kontrakt na budowę 1000 Borsuków, ale ich produkcja ma trwać około 10 lat. Z czołgami jest podobnie. Mamy teraz okazję na odnowienie naszego sprzętu, tylko szkoda, że będziemy mieli pstrokaciznę, na przykład z czołgów będziemy mieli 3 rodzaje Leosiów, 2 rodzaje Abramsów i 2 rodzaje K2 (K2 i K2PL).

      T-72 to czołg przestarzały. Na Ukrainie robi furorę, bo jest znany przez tamtejszych czołgistów. Dodatkowo część naszych czołgów przeszły modernizację, w szczególności optyki.
      Poza tym daliśmy nasze PT-91, które są ulepszoną wersją T-72.
  • de_oakville Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 20.05.23, 04:57
   Zabawny ten tytul watku: "Niemiec nam nie podskoczy".
   Kazdy przecietny obywatel ziemskiego globu z dalekich stron usmiechnie sie z politowaniem. O Europie slyszal z pewnoscia kazdy mieszkaniec Ziemi, moze z wyjatkiem plemion indianskich w najglebszych gaszczach dzungli nad Amazonka. I o Niemcach rowniez slyszal prawie kazdy, bo to najwazniejsze panstwo w Europie. O Polsce slyszalo znacznie mniej osob, a jezeli slyszalo to glownie dlatego, ze Polska to kraj sasiadujacy z Niemcami. "Niemcami Azji" byli i sa Japonczycy i jesliby jakis inny narod azjatycki, poza Chinami, pochwalil sie, ze "Japonczyk nam nie podskoczy" to wywolalby na swiecie podobny usmiech politowania. Jaki to moglby byc kraj? Moze Wietnam, moze Tajlandia, ale najtrafniej byloby wybrac Koree, prawie sasiada Japonii. Z tym, ze Korea (Poludniowa) reprezentuje sie gospodarczo znacznie lepiej w stosunku do Japonii niz Polska w stosunku do Niemiec. To jest prawdziwy konkurent Japonii w wielu dziedzinach, jak chocby produkcja samochodow. Natomiast Korea Polnocna zbroi sie "po uszy" i to po nich moznaby sie spodziewac bunczucznych oswiadczen, ze "Japonia nam nie podskoczy". Zreszta oni ciagle Japonie prowokuja. Wracajac do Polski - to nie jest podzielona granica tak jak Korea, ale mentalnie jest na dwa narody. Odpowiednik Korei Polnocnej to PiS i jego wyznawcy, a odpowiednik potencjalnej Korei Poludniowej to Tusk i jego zwolennicy. Jesli dojda do wladzy to niewykluczone, ze za iles tam lat Polska bedzie takim konkurentem Niemiec jak Korea Poludniowa jest konkurentem Japonii. Ale tak z pewnoscia nie bedzie jezeli wieksza czesc narodu wybierze na nowo swojego "Kim Dzong Una" i odda mu hołd.
   Niemcy to sasiad Polski i jedno z panstw Unii Europejskiej, do ktorej Polska rowniez nalezy. Zamiast budowac przyjazn, to tak jak za Sanacji potrzebuja za wszelka cene "wroga", zeby samemu zaistniec i podniesc sie we własnych oczach jako konkurent kogos, kto im "nie podskoczy'.
   • augustus_pl Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 20.05.23, 16:57
    de_oakville napisał:

    , ze Pol
    > ska to kraj sasiadujacy z Niemcami. "Niemcami Azji" byli i sa Japonczycy i jesl
    > iby jakis inny narod azjatycki, poza Chinami, pochwalil sie, ze "Japonczyk nam

    W Dubaju cala autobusowa komunikacja miejska oparta jest na Busach Mercedesa,Porsche i Merce każdy bogatszy Dubajczyk zna i wie z jakiego kraju pochodzą.W Singapurze komunikacja miejska jest oparta na busach MANa,sa tam dwa rodzaje Taksówek,tansze taryfy to hondy,hundaye i droższe taryfy to Mercedesy.Najbogatsi Singapurczycy jeżdżą niemieckimi samochodami.Malezja - zadupie ,mały sklepik, niemieckie produkty typu gumisie,milki,rittery i chińskie zupki Knorr.Po prostu szok,panstwo azjatycki ,niedaleko Chiny i zupki chinskie z Europy.No i oczywiście niemieckie samochody dla bogatych. Dlatego Niemcy maja na Świecie poważanie a Polacy go nie mają.
    Jabłkami czy malinami czy kartoflami nie zdobędzie sie na Świecie respektu.Mimo ze w Mercach sa silniki produkowane w Polsce,czy VW produkowany w Polsce to mimo ze produkt polski ale Niemcom w Dubaju czy Singapurze dodaje blasku.
    • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 01:40
     a ty folksdojczu co wniosłeś do niemieckiej ekonomii? jakie są twoje zasługi dla Niemiec czytelniku ziomkowskich broszurek?
     • petronella.kozlowska boomerang napisał: 21.05.23, 08:16

      Folksdojcz jak zwykle zaczyna od porsche w Dubaju. Bardzo zabawne są sytuacje w miastach alpejskich w których bogaci Dubajczycy, Saudyjczycy itd. spędzają latem urlopy, a typowy przygłupawy Niemiec kwiczy z radości że Niemcy biorą uchodźców.


      Ten przygłup myśli że te sztuczne zupki są produkowane w Niemczech.

      chińskie zupki Knorr.
      zupki chinskie z Europy.


      Potem ten głupek idzie do Aldi i widzi drewniany regał interesująco oświetlony i kupuje winko franuskie za 2,99 euro i myśli że kupuje najwyższą jakość.      Berlin 2022

      3317 ataków z nożem
      sprawcy
      1194 Niemcy
      1234 obcokrajowcy

      www.tagesspiegel.de/berlin/fast-acht-falle-pro-tag-polizei-zahlt-635-messerangriffe-in-berlin-seit-jahresbeginn-9543896.htm

      Berlin wtorek 16-letni Syryjczyk zastrzelił swojego ojca
      Berlin sobota - Mołdawiani zabity w barze shisha


      Dlatego też caesar, augustus, szwampuch, vermieter, tuttifrutti rekompensują swoje psychozy tutaj na forum.      • petronella.kozlowska Folksdojcz augustus 21.05.23, 12:08
       VW nie chce budować fabryki baterii do aut w Dolnej Saksonii, ponieważ

       prąd jest za drogi.

       Premier landu Weil oferuje pomoc finansową landu (= podatki) dla VW.       Der VW-Konzern sieht derzeit keine Chancen, eine zweite Batteriefabrik am Heimatstandort Niedersachsen aufzubauen. Dafür seien die Energiepreise in Deutschland zu hoch, heißt es aus dem Umfeld des Konzerns.

       Batteriezellen benötigen in der Produktion viel Energie, gelten aber als zentrale Zukunftstechnologie.

       Niedersachsens Ministerpräsident Stephan Weil (SPD), Mitglied des VW-Aufsichts­rats, hatte sich mehrfach für eine zweite sogenannte Gigafactory am Standort Emden eingesetzt. Mittlerweile habe man Weil aber vorgerechnet, dass eine solche Fabrik derzeit nicht wirtschaftlich zu betreiben sei, heißt es im Konzern. Der Politiker startete daraufhin Ende April eine Initiative für einen staatlich subventionierten »Transformationsstrompreis« von 7 Cent je Kilowattstunde, der Deutschland gegenüber Asien und USA wettbewerbsfähig machen soll.
       • augustus_pl Re: Folksdojcz augustus 21.05.23, 12:37
        petronella.kozlowska napisała:

        > Niedersachsens Ministerpräsident Stephan Weil (SPD), Mitglied des VW-Aufsichts­
        > rats, hatte sich mehrfach für eine zweite sogenannte Gigafactory am Standort Em
        > den eingesetzt. Mittlerweile habe man Weil aber vorgerechnet, dass eine solche
        > Fabrik derzeit nicht wirtschaftlich zu betreiben sei, heißt es im Konzern. Der
        > Politiker startete daraufhin Ende April eine Initiative für einen staatlich sub
        > ventionierten »Transformationsstrompreis« von 7 Cent je Kilowattstunde, der Deu
        > tschland gegenüber Asien und USA wettbewerbsfähig machen soll.

        Pod koniec kwietnia polityk wystąpił wówczas z inicjatywą dotowanej przez państwo „ceny elektryczności transformacyjnej” w wysokości 7 centów za kilowatogodzinę, co ma sprawić, że Niemcy będą konkurencyjne w stosunku do Azji i USA. Limit cenowy dla średnich i dużych firm w Niemczech wynosi obecnie 13 centów za kilowatogodzinę.
        W Kaczystanie cena 1 KWh dla dużych firm wynosi ok.60 groszy czyli 13 centów! Tyle ile w Niemczech!!!!
        Kaczystan wysiada w porównaniu cen prądu nawet z Azja i USA.
      • augustus_pl Re: boomerang napisał: 21.05.23, 12:22
       Widać dojrzała kozica ubicia, gdyż takie bzdury wypisuje.Szaleje z zazdrości.Siedzi na socjalu w Niemczech ale cieszy sie gdy Niemcy mają trudności.Ze zupki chińskie Knorra sa produkowane w Azji,to możliwe.Jeśli chodzi o niemieckie słodycze,nie był bym pewny.Ale jednego w małym sklepiku w Malezji nie było - "znanych na całym Świecie "czekolad Wedla ,krówek i ptasiego mleczka.W dużych supermarketach tez nie było.Ale były niemieckie słodycze i piwa.
       Nie kupuje nigdy francuskiego wina gdyż niemieckie i chilenskie sa tańsze.
       • polski_francuz Winsko 21.05.23, 12:27
        augustus_pl napisał:

        " Nie kupuje nigdy francuskiego wina gdyż niemieckie i chilenskie sa tańsze."


        Ale gorsze. Kupuj wino z Sud-Ouest (np. Madiran) niezbyt drogie i niezle w smaku.

        PF
        • 1.melord Re: Winsko 21.05.23, 12:51
         augustus_pl napisal:

         >Ale jednego w małym sklepiku w Malezji nie było - "znanych na całym Świecie "czekolad Wedla >,krówek i ptasiego mleczka.

         krowki i ptasie mleczko mamy natomiast w Australii.....Malezja to kraj muzulmaski i jeszcze zadoopie Azji ,choc Kuala Lumpur rozroslo sie bardzo na przestrzeni lat
         • augustus_pl Re: Winsko 21.05.23, 13:06
          1.melord napisał(a):

          > augustus_pl napisal:
          >
          > >Ale jednego w małym sklepiku w Malezji nie było - "znanych na całym Świeci
          > e "czekolad Wedla >,krówek i ptasiego mleczka.
          >
          > krowki i ptasie mleczko mamy natomiast w Australii.....Malezja to kraj muzulmas
          > ki i jeszcze zadoopie Azji ,choc Kuala Lumpur rozroslo sie bardzo na przestrze
          > ni lat

          A macie tam w Australii niemieckie słodycze? Gdyż w Singapurze są wszędzie.W Meksyku w supersamie w Tulum widziałem "polskie wódki". Może w Australii tez je macie?
          www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/77e854183aefa83e
   • boomerang Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 01:42
    > Odpowiednik Korei Polnocnej to PiS i jego wyznawcy, a odpowiednik potencjalnej Korei Poludniowej to Tusk i jego zwolennicy.

    Wyniki ekonomiczne wskazują na to że jest akurat odwrotnie.
    • tapatik Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 09:33
     boomerang napisał:

     > > Odpowiednik Korei Polnocnej to PiS i jego wyznawcy, a odpowiednik
     > potencjalnej Korei Poludniowej to Tusk i jego zwolennicy.

     >
     > Wyniki ekonomiczne wskazują na to że jest akurat odwrotnie.

     Mogę prosić o te wyniki?
     Najlepiej w postaci tabelki albo wykresu.
    • mateusz572 Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 11:10
     boomerang napisał:

     > > Odpowiednik Korei Polnocnej to PiS i jego wyznawcy, a odpowiednik pot
     > encjalnej Korei Poludniowej to Tusk i jego zwolennicy.

     >
     > Wyniki ekonomiczne wskazują na to że jest akurat odwrotnie.

     PiS jedzie na paliwie zatankowanym przez poprzednie rządy. Od 1989 roku szliśmy dobrą drogą w odróżnieniu od Ukrainy. Teraz PiS ma co rozdawać i rozdaje, ma co defraudować i defrauduje, ma co rozdawać kolesiom i rozdaje. Jednak paliwa zaczyna ubywać.
     Los Polski dopełni się po wygranych przez PiS po raz trzeci wyborach, a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. Idziemy po autokrację. Przykre to.
     • szwampuch58 Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 11:17
      Przykre???..... nacja roszczeniowa,wiec o co chodzi
      • 1.melord Re: Niemiec nam juz nie podskoczy 21.05.23, 12:21
       i nie bedzie plul nam w twarz ,ni dzieci nam germanil....brakuje tylko Wandy
       Moze Kornhauser podlozy sie....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka