Dodaj do ulubionych

Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamienia

23.05.23, 08:25
A to za rajdem piątej kolumny w federacji na Biełogród, rosyjski obwód przygraniczny.
To nie fakenius. Oficjalnie skomentował to wój Sam. Czy ta partyzantka , Ukraina nie dystansuje się od niej, pomoże broniącej się przed zbrodniami na cywilnej ludności?
Niestety nie. Siła przekazu propagandowego mediów w rękach rządowych jest w Rosji niemal tak skuteczna jak szczekaczek dojnej drużyny. Całe parafialne zadupie południowo- wschodnie jest przekonane o unijnych knowaniach przeciwko wartościom chrześcijańskich wspieraniu społeczniści LGBT zmierzających do niszczenia polskich rodzin. Tam jest podobnie. Z wyjątkami Rosjanie wierzą, że Ukraina jedt wykorzystywana jako przedpole do ataków na wiarę, boga, cerkiew a ten zajazd jest tego dowodem. Dziś Putin może już zapytać - pomożecie?! I jesli gdzieś jeszcze z rezerwą podchodzono do totalnej rozprawy, to teraz łatwo będzie szybko przekonać ich do konieczności. To będzie już obrona matki ojczyzny.
Rosjanie to nie dojna drużyna, którą śmierć ich cywilnych podatników obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg.
Obserwuj wątek
  • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 19:33
   Prawie identycznie wypowiadał się Szwec (dodał międzynarodowe reakcje potępienia ataku na Rosję, dla mnie to logiczny absurd, bo państwo napadnięte ma wszelkie prawa atakować agresora gdzie tylko może, ale opisany skutek może być, szczególnie na tzw. globalnym południu).
   Po części się zgadzam, jeśli obecny porządek w państwie (rosyjskim) będzie trwał nienaruszony. Ale jeśli zachwieje się, a oznaki tego widać, takie akcje pogłębią chaos. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie ogólnie będzie Rosja, jeśli chodzi o Wagnerowców, już kilka miesięcy temu wśród najbardziej zaufanych prowadzono badania opinii, w których pytano (odpowiedzi potwierdzane wariografem), czy gotowi są walczyć w rosyjskich miastach obojętne przeciw komu (pytanie o gotowość wzięcia udziału w przewrocie państwowym). W Rosji władze nie mają teraz wolnych oddziałów zdolnych przeciwstawić się grupie Wagnera (jest jeszcze jedna grupa, ale to byli ochroniarze, mają broń strzelecką i koniec, wagnerowcom nie podskoczą, reszta się nie liczy).
   • ireneo Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:22
    szczypawka.jadowita napisała:

    > Prawie identycznie wypowiadał się Szwec (dodał międzynarodowe reakcje potępieni
    > a ataku na Rosję, dla mnie to logiczny ++++
    trzeba staranniej czytać a potem podjąć polemikę. Problemem Putina był dotąd brak powszechnej mobilizacji, a takie zajazdy sowodują, że przestanie gadać półgębkiem o misji, a o konieczności obrony mateńki. I będzie uuuuraaa i ruszy już cała Rosja na faszystów. Tak Hitler ruszył z impetem po Gliwicach. Dobrze popatrzeć na Rosję na mapie.
    • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:34
     W najbliższych dniach przekonasz się, że takiej mobilizacyjnej reakcji w Rosji nie będzie. Zresztą sam Kreml bagatelizuje to w swoich mediach, to jak ludzie mają się przejąć czymś bez znaczenia. Ale tu chodzi o co innego, co już widać: ludzie przestają uważać porządek rosyjski za coś, czego chcieliby bronić, jeśli nie jest to napaść z zewnątrz. Taką obojętność ("pofigizm") widać było już w 2005/2007, teraz może być tylko silniejsza, bo optymizmu znacznie mniej.
     Reakcji typu "bronimy ojczyzny" w rosyjskim społeczeństwie nie będzie.
     • ireneo Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:42
      szczypawka.jadowita napisała:

      > W najbliższych dniach przekonasz się, że takiej mobilizacyjnej reakcji w Rosji
      > nie będzie. Zresztą sam Kreml bagatelizuje +++
      Dotąd Putin z cerkwią bronili uznanych samozwańczych obwodów i Krymu.Teraz będą bronić Rosji. Może tę sytuację rozgrywać dyplomatycznie godząc się nie stosować retorsji, jaką może być eskalacja "misji", za zniesienie embarga, czy co tam mu pasuje.
      • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:46
       A to się przekonamy. I zobaczymy, czy poza propagandowymi spędami znajdzie cos prócz obojętności. Cerkiew się nie liczy (nie w scziot), cerkiew to instrument administracji. Poczekajmy.
      • ireneo Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:50
       To z Londynu:
       ""Rosja niemal z pewnością wykorzysta takie incydenty dla wsparcia oficjalnej narracji, że jest ofiarą wojny" -"
       • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:56
        No tak. Pisałem o tym i to nie ma to związku z tym, co dzieje się w Rosji. To na użytek zewnętrzny i tylko w niektórych państwach, głównie tzw. globalne południe. W GB już tego nie kupią, w Rosji nie zwrócą uwagi (ludzie).
       • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 20:57
        I prosiłbym, w miarę możliwości, o cytaty oryginalne i z kontekstem.
        • ireneo Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 21:25
         szczypawka.jadowita napisała:

         > I prosiłbym, w miarę możliwości, o cytaty oryginalne i z kontekstem.
         +++
         to tak na zapas, nie musisz przecież korzystać z tresci cytatów, poza tym to adresuję do wszystkich którzy zajrzą. I to byłoby tyle, na miarę możliwości.
        • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 21:31
         Tu: mailchi.mp/c95fc99bdf76/rrtfq31hk0?e=8437578ebb

         cytat:
         Очередное видеообращение к российским властям записали жены, дочери и матери мобилизованных из Тюменской области и Ямало-Ненецкого автономного округа. Жалобы все те же: мужчин бросают в атаку без огневой поддержки, денег не платят, да еще и обзывают “пушечным мясом”. Кроме того, женщины жалуются на вечное вранье местных властей – вот подробности.
         Утром в понедельник на востоке Москвы произошел пожар в военкомате; в Оренбурге суд отправил в СИЗОместного жителя, якобы намеревавшегося поджечь военкомат и местное управление ФСБ.
         Военный суд в Екатеринбурге приговорил контрактника к трем годам колонии-поселения за отказ участвовать в войне в Украине.


         z opozycyjnego (chyba to Meduza) newslettera. Nawet tam cienia zainteresowania reakcją władz i pełna obojętność społeczeństwa na zbrojny rajd z Ukrainy. Co ludzi obchodzi, to widać.

         Ciekawy wyrok sądu w Jekaterynburgu, wcześniej mówili że nie ma podstaw prawnych do skazania żołnierzy za odmowę walki w czasie pokoju (w rozumieniu władz SOW to nie wojna). A teraz znaleźli. Chyba zmienili coś w prawie.
        • szczypawka.jadowita Re: Mapa się zmienia są od Kremla na rzut kamieni 23.05.23, 21:59
         Ciekawe doniesienia podaje Dialog.ua:
         Легион "Свобода России" зашел в Курскую область: операция продолжается​Российские добровольцы, предварительно, с Белгородской области переместились в Курскую.

         На данный момент неизвестно, прорвались в Курскую область Русский добровольческий корпус (РДК), или Легион "Свобода России". Пока обе силы хранят молчание. Информации о боях на этом направлении на данный момент нет. Новый прорыв показывает, что российские ФСБ и военные настолько увязли в "спецоперации", что не контролируют границу.


         "Диалог.UA": www.dialog.ua/war/274088_1684870536

         Znaczy, tak jak mówiłem, ludziom to zwisa. Moskwa się tym nie interesuje, ma już ważniejsze sprawy:

         ​"Народ с вилами выйдет", - Пригожин прогнозирует восстание в РФ и готов принять в нем участие Главарь ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин заговорил о народном восстании в России из-за прорыва границы на Белгородчине. Хозяин российской ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин считает неизбежным народное восстание в России. Соответствующее заявление было опубликовано на его канале в Telegram 23 мая, передает Диалог.UA. Апокалиптический сценарий России Пригожин озвучил из-за прорыва добровольцами границы в Белгородской области. Он обвинил в случившемся министра обороны РФ Сергея Шойгу, с которым у него острый конфликт. Главарь "Вагнера", среди прочего, пожаловался, что планировал обучать боевиков в приграничных районах Курской и Белгородской областей, но ему запретили это делать. "Мне позвонил Шойгу и, возмущенный, сказал: "Не лезьте, (...), куда не надо. Российская армия сама способна защищать границы"", - рассказал хозяин ЧВК. Он планирует народное восстание в России, предупредив, что возьмет ситуацию под свой контроль, когда режим посыпется. "Когда они будут пр******** все и народ с вилами выйдет на улицу, естественно, тогда мы придем", - сообщил Пригожин.
         "Диалог.UA": www.dialog.ua/russia/274080_1684865013

         Znaczy zdaniem także Prigożyna ludzie rzucą się nie do obrony granic, a Putinowi do gardła.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka