Dodaj do ulubionych

Kongresu USA "moc metafizyczna"

24.05.23, 14:57
"Niewyobrażalna sytuacja staje się możliwa; Kongres USA może nie podnieść limitu zadłużenia i doprowadzić do technicznego bankructwa Stanów Zjednoczonych. Jeśli tak się stanie, odczuje to każda gospodarka, dojdzie do zapaści na giełdach i paniki na globalnych rynkach - ostrzega "Economist".
&
"Tymczasem techniczna niewypłacalność rządu federalnego grozi kryzysem gospodarczym w USA i poważnymi turbulencjami w całej światowej gospodarce. Gdyby doszło do takiego formalnego bankructwa, resort skarbu i Fed będą starały się nie dopuścić do sytuacji, w której USA nie będą obsługiwać swego długu, i sięgną po rozwiązanie zwane "ustalaniem priorytetów płatności". Oznacza to, że rząd będzie spłacał odsetki od obligacji państwowych, ale przestanie wypłacać emerytury i żołdy, pensje pracowników sektora publicznego etc. - pisze tygodnik."


Czy to straszenie, czy może się USA opłaca, i ile będą warte dolary i długi USA, czy może to część wojny z CHRL którzy posiadają duże ilości rezerw walutowych itp. A jak się opłaca to spodziewane niespodziewane bankructwo może jest już pewne jak w banku, może dziś są mniejsze ale rok czasu temu były spore.

"24 mar 2022 — Chińskie rezerwy walutowe szacuje się na 3,2 bln dolarów, z czego dwie trzecie to amerykańska waluta i obligacje skarbowe."
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 24.05.23, 15:02
   Republikanom widocznie sie oplaca,rachunek dostana przy urnach
   • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 24.05.23, 15:20
    szwampuch58 napisał:

    > Republikanom widocznie sie oplaca,rachunek dostana przy urnach
    >

    Pozbyć się 30 bilionów długu pewnie każdemu się opłaca, tylko jakie tego będą dalekosiężne skutki i czy to na pewno się opłaca i czy na pewno pozbędą się długu, USA jest w zasadzie gospodarką samowystarczalną, też w produkcji ropy i gazu, ale relacje z światem mogą być zbyt skomplikowane po takim numerze, oraz czy wzrost wartości zł vs $, wynika z uciekania NBP z zasobów w dolarach, czyli czy szykują się na te bankructwo.

    www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html
  • felusiak1 Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 24.05.23, 20:33
   Serdecznie doradzam nie czytać wypotow w tygodniku Economist.
   • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 24.05.23, 22:16
    felusiak1 napisał:

    > Serdecznie doradzam nie czytać wypotow w tygodniku Economist.
    >

    Tak w zasadzie masz rację dlaczego strzelba wisząca na ścianie, miałby wystrzelić to tylko dekoracja w filmie...

    "2 lut 2022 — Przez poprzednie 10 lat zadłużenie Ameryki więcej niż się podwoiło, przyrastając o prawie 16 bilionów dolarów. "
    "3 lut 2022 — Dług publiczny Stanów Zjednoczonych sięgnął rekordowego poziomu ... W rękach inwestorów zagranicznych jest dług USA, warty ponad 7 bln USD."
    "12 maj 2023 — Amerykański dług publiczny przekroczył po raz pierwszy wartość 31 bln dol. pod koniec zeszłego roku."


    Zadłużeni sią w zasadzie głównie sami u siebie, więc w razie czego sobie dług umorzą, w zasadzie taka inflacja to też umarzanie sobie długu.

    "Mniejszy o połowę deficyt budżetowy USA w 2022 roku - rp.pl
    22 paź 2022 — We wrześniu, w ostatnim miesiącu roku finansowego, doszło 430 mld dol., bo administracja postanowiła umorzyć zadłużenie dawnych studentów do" ...
    • felusiak1 Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 24.05.23, 23:16
     Otrzymujesz narrację majacą na celu wywolanie okreslonych emocji.
     Żaden kraj na calym bozym swiecie nie liczy dlugu tak jak amerykanie.
     Są dwa dlugi. Jeden faktyczny, do oddania i drugi, ksiegowy, którego sie nie oddaje. Te dwa dlugi dają ponad 31 bln. Faktyczny dlug wynosi na dzisiaj $24,620,574,476,453 i 96 centow. Ale to też nie wszystko. 8 bln z tych 24.6 bln jest w posiadaniu FED czyli FED "wydrukował" pusty pieniadz.
     To nie jest rekordowy poziom. Rekordowy byl w 1946 roku.

     12 maj 2023 — Amerykański dług publiczny przekroczył po raz pierwszy wartość 31 bln dol. pod koniec zeszłego roku." Czysta narracja. Za jakiś czas przekroczy po raz pierwszy 32 bln, potem 33 bln i tak dalej.

     22 paź 2022 — We wrześniu, w ostatnim miesiącu roku finansowego, doszło 430 mld dol., bo administracja postanowiła umorzyć zadłużenie dawnych studentów do" ... A to ciekawe. Nie maja wstydu. Żeby takie dyrdymaly pisać w "poważnej" gazecie. Zadłużenie studenterii nie jest długiem rzadu.
     Jesli rzad umorzył to znaczy, ze poniosl stratę. Na marginesie, to ze administracja postanowila umorzyć nie oznacza, ze umorzyła. Do dzisiaj nie umorzyla a jest już koniec maja 2023.
     • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 15:09
      felusiak1 napisał:

      > Faktyczny dlug wynosi na dzisiaj $24,620,
      > 574,476,453 i 96 centow. Ale to też nie wszystko. 8 bln z tych 24.6 bln jest w
      > posiadaniu FED czyli FED "wydrukował" pusty pieniadz.
      >

      Ale faktycznie to chodzi o to "Dochody budżetu państwa wynoszą 2,264 bln USD. Czyni to budżet amerykański największym na świecie. Jednak przy wydatkach budżetowych w wysokości 3,604 bln USD, USA posiadają deficyt budżetowy w wysokości 1340 mld USD rocznie."

      Jeśli Jasio zarabia 30 000$, a wydaje 45 000$ i tak robi przez 20 lat, no to Jasio się zadłużył, na 300 000$, bez żadnych odsetek, jak Jasio nie ma jak oddać tych pieniędzy to jest bankrutem, czyli o to samo chodzi z bankructwem rządu czy państwa USA. Wiadomo, że jak kongres pozwoli, to sobie dług dalej będzie rósł i nie będzie bankructwa, a jak nie pozwoli, to będzie to bankructwo.

      Jasia to sobie można zlicytować jak ma jakieś zasoby, ostatnio zbankrutowało "Virgin Orbit" jakieś aktywa wyprzedano za 50 milionów $, nie wiem czy to było wszystko z majątku, a była firma warta 3-4 miliardy $, czyli reszta to straty.

      Co by było w przypadku bankructwa rządu USA, no wiadomo, że to będzie jakieś bankructwo techniczne, bo kto tu co miałby zlicytować, państwa sobie mogą bankrutować, ale nikt ich nie zlicytuje.

      Co do emisji FEDu albo waluta jest pokryta złotem albo nie jest i każdy dodruk jest dodrukiem jakiegoś pustego pieniądza, teraz się to liczy do jakichś ilości produkowanych dóbr, całego majątku, wartości nieruchomości, ziemi itp. By możliwy był obrót gospodarczy tu chodzi o balans między ilością gotówki, a wartością tych dóbr, czyli jak jest za dużo gotówki to mamy inflację. Więc dolar mocno korzystał na tym, że był walutą światową, używaną przy rozliczeniach przy sprzedaży ropy i gazu, to był taki lewar jego wartości.

      No i tak to się kręci, lub kręciło, tak czy inaczej z tymi deficytami i długiem USA coś musi zrobić, lub nic nie robić i drukować $, może się to skończyć też dużą inflacją, zwłaszcza jak $ przestanie być walutą w rozliczeniach, zakupów ropy naftowej.
    • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 09:16
     >Zadłużeni sią w zasadzie głównie sami u siebie,

     To teraz sprawdz jaki maja dlug w Chinach
     • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 10:18
      A tu tak
     • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 15:19
      princesswhitewolf napisała:

      > >Zadłużeni sią w zasadzie głównie sami u siebie,
      >
      > To teraz sprawdz jaki maja dlug w Chinach

      Był cytat ile długu jest w zagranicznych rękach, czyli jakieś 22%, też było o chińczykach mieli kilka % tego długu, ale oni się z niego wyprzedawali, może mają go 2-3%, bo 1% tego długu warte jest na dziś 318 miliardów $, a mieli nawet w okolicach 10%, nie wiem czy nie powinno się liczyć rezerw walutowych w $, jako długu USA, może i tak to jest liczone.

      "3 lut 2022 — Dług publiczny Stanów Zjednoczonych sięgnął rekordowego poziomu ... W rękach inwestorów zagranicznych jest dług USA, warty ponad 7 bln USD."
      • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 15:22
       >318 miliardów $,

       ???

       Wyzej masz dane..wkleilam ci .duzo duzo wiecej.
       • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 15:35
        princesswhitewolf napisała:

        > >318 miliardów $,
        >
        > ???
        >
        > Wyzej masz dane..wkleilam ci .duzo duzo wiecej.

        Słupki to dość nieczytelne, z tekstu wynika, że Chiny są właścicielem 859 miliardów $ długu USA, czyli trochę ponad 2,7%, licząc od 31,8 biliona dolarów, czyli 31 800 miliardów $.
     • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 15:44
      princesswhitewolf napisała:

      > >Zadłużeni sią w zasadzie głównie sami u siebie,
      >
      > To teraz sprawdz jaki maja dlug w Chinach

      No mają tego długu Chiny 2,7% i co z tej rewelacji wynika?
      • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 18:27
       Ze to bardzo bardzo duzo bo nie tylko w Chinach maja dlug. Porownaj z innymi krajami Europy i przelicz na liczbę ludności.
       • felusiak1 Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 21:59
        To czy dług jest w Chinach czy w Los Angeles nie ma najmniejszego znaczenia.
        Wierzyciel nie ma mozliwości wyegzekwowania przed terminem zapadalnosci.
        Kluczowa jest zdolność obsługi dlugu.
        • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 25.05.23, 22:04
         No ma znaczenie. Dlug wewnetrzny a zewnetrzny to duza różnica
       • z_orian_miesgeot Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 26.05.23, 20:25
        princesswhitewolf napisała:

        > Ze to bardzo bardzo duzo bo nie tylko w Chinach maja dlug. Porownaj z innymi kr
        > ajami Europy i przelicz na liczbę ludności.

        W porównaniu do innych krajów na głowę mieszkańca, nie jest ten dług jakość się specjalnie wyróżniający, wiele krajów ma większy dług na głowę mieszkańca i do PKB, masz wyżej ten link do zegara zadłużenia nie tylko USA. Dużo to nie jest żadna ścisła liczba, ani żadna wartość.
        • princesswhitewolf Re: Kongresu USA "moc metafizyczna" 26.05.23, 23:30
         Advocatos Diabolo 🙄
          • princesswhitewolf Re: Trumpa mowa - moc metafizyczna" 27.05.23, 06:40
           Rownie dobrze Korwina bym miala sluchac. Ten facet to chodzaca obraza dla kazdej szanujacej się kobiety.
           Jeszcze nic madrego nie slyszalam z jego ust. Cala kampanie tworzy dla ograniczonych.umyslowo w oparciu o " ja , przesladowany jsstem Mesjaszem i was wyzwole bo oni sa be". Cwaniaczek.
           • boavista4 Re: Trumpa mowa - moc metafizyczna" 28.05.23, 04:57
            masz racje! To powiedz mi kogo lubisz słuchać. Ja lubię Busha!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka