Dodaj do ulubionych

Sprawiedliwa i praworządna

06.06.23, 22:26
Rzad sprawiedliwej i praworzadnej Ameryki wprowadzil sankcje na irański serwis internetowy za cenzurowanie.
O dziwo nie wprowadzil takich sankcji na chińskie serwisy internetowe. Ten rzad zacheca i sankcjonuje cenzurowanie w Ameryce, sprawiedliwej i praworzadnej. Hipokryzja pierwszego sortu, wysokiej jakości.
Obserwuj wątek
  • melikles Re: Sprawiedliwa i praworządna 06.06.23, 22:56
   Może opuść kraj wygnania.

   You can check out, but you never leave.
    • polski_francuz Errata 07.06.23, 09:50
     polski_francuz napisał:


     "You can check out, but you can never leave"

     Izwinitie pozalsta

     PF
    • boomerang Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 10:08
     a to piosnka dla pacjentów leczonych wstrząsami elektrycznymi

  • polski_francuz Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 09:39
   felusiak1 napisał:

   " Rzad sprawiedliwej i praworzadnej Ameryki wprowadzil sankcje na irański serwis internetowy za cenzurowanie. O dziwo nie wprowadzil takich sankcji na chińskie serwisy internetowe. "

   No coz demokraci mniej lubia Iran niz Chiny. Moze jak Iran bedzia mial atomowka to zaatakuje?

   PF
   • gerlalt Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 09:53
    Przestań czytać szpigla to rozsądku przybędzie.
  • wykrywacz_klamcow Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 09:46
   felusiak1 napisał:

   > Rzad sprawiedliwej i praworzadnej Ameryki wprowadzil sankcje na irański serwis
   > internetowy za cenzurowanie.
   > O dziwo nie wprowadzil takich sankcji na chińskie serwisy internetowe. Ten rzad
   > zacheca i sankcjonuje cenzurowanie w Ameryce, sprawiedliwej i praworzadnej. Hi
   > pokryzja pierwszego sortu, wysokiej jakości.
   >

   proponuje zaprzestać płaczu i migrację do waszej krainy szczęśliwości - rosji
   nieustannie płaczesz jaka ta Ameryka zła, po co się katujesz, jedź do rosji będziesz szczęśliwy
   • szwampuch58 Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 09:51
    Masochizm mozna leczyc
   • yabbaryt Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 19:53
    o ile znam kolegę felusiaka to nie jest on miłośnikiem irańskich serwisów internetowych. Natomiast jak rozumiem wyemigrował on do Ameryki w poszukiwaniu nie tylko pieniędzy ale i wolności w tym także wolności wypowiedzi.
    Wolność słowa i brak cenzury były kluczowe w amerykańskim systemie wartości. Jeżeli teraz w USA jest coraz więcej cenzury to znaczy że USA przestaje być USA i idzie w kierunku Rosji i kacapskiego zamordyzmu. I to pewnie nie podoba się koledze felusiakowi.
    Podobnie ja chcę Polexitu, gdyż to co prezentuje obecnie brukselskie peda..stwo to system wartości całkowicie antyeuropejski. I jako jako Europejczyk chce własnie Polski zbudowanej na tradycyjnych wartościach europejskich a nie tej obecnej karykaturalnej antykulturze.
    • felusiak1 Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 20:54
     Leftyści nie są zdolni do wejścia w buty przeciwnika. Nie boli ich, że ja jestem cenzurowany bo oni nie sa i nie rozumieja. Ta obecna rewolucja kulturalna zanim zje mnie, zje swoje wlasne dzieci co oznacza, ze juz niedlugo polscy francuzi, deokvile i wykrywacze beda cenzurowani. Nie nadąża za szybkimi zmianami. Bramka bedzie coraz szybciej przestawiana a oni nie trafia.
    • szwampuch58 Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 20:58
     Mam wrazenie pisowskie ciule ze "nadajecie" z jednego zrodla,zwanego :stajnia trolli Ziobry
    • polski_francuz Niedzwiedz a krolik 07.06.23, 21:07
     yabbaryt napisał:

     "Jeżeli teraz w USA jest coraz więcej cenzury to znaczy że USA przestaje być USA i idzie w kierunku Rosji i kacapskiego zamordyzmu. I to pewnie nie podoba się koledze felusiakowi. Podobnie ja chcę Polexitu, gdyż to co prezentuje obecnie brukselskie peda..stwo to system wartości całkowicie antyeuropejski. I jako jako Europejczyk chce własnie Polski zbudowanej na tradycyjnych wartościach europejskich a nie tej obecnej karykaturalnej antykulturze."


     Polska ma okolo 40 mln ludzi, Stany maja ponad 300 mln. O sile ekonomicznej ponad 70tys US$/leb. Czy ci duracy z PiSu nie widza, ze nie ma porownania? Ze trzeba popracowac by polski PIB/leb ciut wzrosl od tych 18 kUS$/leb?

     Porownujmy siem moze z Hiszpania i starajmy sie o wzrost az do francuskiego PIB/leb. Tego indiote u wladzy trza wywalic i zastapic kims kto umie liczyc. Moze Mazurski to potrafi?

     A histerykow wywalic do historii i ksiazek historycznych.

     PF
     • polski_francuz Mazurski=imigrant z Moraw 07.06.23, 21:26
      polski_francuz napisał:

      "Moze Mazurski to potrafi?"

      Mazowiecki to postac nie z tej bajki. Chodzi o imigranta z Moraw:)

      PF
      • prze.nick Re: Mazurski=imigrant z Moraw 07.06.23, 21:38
       Imigrant z Kaszub pewnie wziąłby takich inżynierów ile wlezie aby w unii (poza Polską) zapanowała powszechna radość i miłość
       wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-spor-o-relokacje-migrantow-szwecja-otwiera-puszke-pandory,nId,6827218
       • prze.nick Re: Mazurski=imigrant z Moraw 07.06.23, 21:41
        cytat z zalinkowanej powyżej strony:
        "Propozycja Komisji Europejskiej w tym kształcie jest zachętą dla przemytników migrantów - powiedział nieoficjalnie PAP jeden z unijnych dyplomatów, odnosząc się do dyskusji ws. propozycji KE dot. relokacji migrantów. - Wśród krajów UE zaczynają się pojawiać coraz większe wątpliwości co do projektu - mówi.

        Jak podają źródła PAP, w poniedziałek w Brukseli odbyła się dyskusja ambasadorów, na której państwa Europy Środkowo-Wschodniej sprzeciwiły się propozycji KE zakładającej de facto wybór między przymusową relokacją migrantów a ekwiwalentem finansowym wpłacanym do budżetu UE w wysokości 22 000 euro na migranta w przypadku braku zgody na relokację.
        Propozycję poparły bezpośrednio Grecja i Luksemburg. Sprzeciwiły się jej m.in. Polska, Bułgaria, Węgry, Chorwacja, Rumunia czy Słowacja. Wątpliwości mają też Niemcy.


        - W miarę postępów w dyskusji mnożą się rozbieżności. Pojawia się coraz więcej głosów o tym, że projekt powinien trafić na szczebel ekspercki - powiedział jeden z unijnych dyplomatów.

        Przymusowa relokacja migrantów. Stanowisko Polski

        Z nieoficjalnych informacji wynika, że Stały Przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś podkreślał na spotkaniu ponownie, że Polska nie godzi się na wybór między relokacją i de facto karą.
        Polska uważa, że propozycja reformy unijnego systemu azylowo-migracyjnego wymaga jeszcze bardzo dużo pracy w Brukseli.
        Sadoś miał wskazywać m.in. na różnice w PKB per capita i wysokości płac w krajach zachodniej i środkowo-wschodniej Europy i w nawiązaniu do tego podkreślać, że kwota 22 000 euro na migranta dla wszystkich krajów UE jest po prostu niesprawiedliwa.

        Z nieoficjalnych informacji wynika, ze polski dyplomata powiedział, iż Polska nie zgodzi się na przymusowe elementy propozycji, bo uważa m.in., że nikt nie powinien zmuszać migrantów do zmiany kraju pobytu w obrębie UE wbrew ich woli.
        Szwedzi, którzy sprawują prezydencję w UE, dążą jednak do znalezienia kompromisu między krajami UE w tej sprawie do końca czerwca, jednak - jak informują źródła - podziały między państwami członkowskimi są już tak duże, że wydaje się to niemożliwe."
       • szwampuch58 Re: Mazurski=imigrant z Moraw 07.06.23, 21:43
        Interia oraz PAP,pisowskie gooowna
        • prze.nick Re: Mazurski=imigrant z Moraw 07.06.23, 21:45
         Interia była niemiecka > bauer
         a teraz należy do Polsatu
     • prze.nick Re: Niedzwiedz a krolik 07.06.23, 21:44
      imigrant z Kaszub też jest z wykształcenia histerykiem :D
      podobnie jak jego strażnik żyrandola Komoruski
    • prze.nick Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 21:12
     > Podobnie ja chcę Polexitu, gdyż to co prezentuje obecnie brukselskie peda..stwo to system wartości całkowicie antyeuropejski.

     rzeczywiście chcą wykończyć Native Europeans
     wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-spor-o-relokacje-migrantow-szwecja-otwiera-puszke-pandory,nId,6827218
  • de_oakville "Obczyzna" i "swojskość" 07.06.23, 11:37
   W jezyku polskim utrwalily sie takie pojecia jak "obczyzna", "na obczyznie" itp. Przy czym "obczyzna" oznacza wszystkie kraje poza Polska, czyli tam gdzie ludzie mowia innym jezykiem, i gdzie Polak musi z definicji czuc sie gorzej niz w Polsce. Tymczasem przekonalem sie, ze "obczyzna" to nie jest wcale tam, gdzie ludzie mowia innym jezykiem, tylko tam, gdzie ludzie maja inna, niekompatybilna mentalnosc. Albo stosunek niechetny do mojej narodowosci, moich pogladow lub mojej mentalnosci. To moze byc rowniez w kraju rodzinnym. Np. Bawaria to dla mnie rowniez kompletna "obczyzna", choc czuje szacunek dla ich osiagniec w dziedzinie materialnej. Ucieczka od "obczyzny" to rzecz calkowicie zdrowa i naturalna. I nie ma co sie meczyc i znosic udreki zwiazane z tortura obcowania z "obczyzna". Opusc wiec zatem USA wroc na "lono szczesliwosci" w kraju mniej obcym, jakikolwiek by on nie byl. A najlepiej, jak spiewali Beatlesi - "Get back to where you once belonged".
   Widzialem niedawno na drzwiach jednego z domow taka lagodna maksyme wyrazajaca zawoalowana niechec do przybyszy: "Blossom where you are planted".
  • szczypawka.jadowita Re: Sprawiedliwa i praworządna 07.06.23, 18:25
   No tak, hipokryzja. Ale nie tylko, także uznanie realiów, że nie możemy robić wszystkiego czego byśmy chcieli. Bo niewątpliwie ten rząd nie jest entuzjastą chińskiej polityki wewnętrznej, zagranicznej też.
   Niemniej ma [ten rząd] ma sporo innych zalet, tyle że i tak wychodzi na plus.
  • felusiak1 Niech jedzą ciasto 07.06.23, 19:46
   Tak podobno powiedziała Maria Antonina kiedy zabraklo chleba.
   To tak jakby narzekajacym na niepunktualne i przepelnione tramwaje doradzać jazdę taksowkami.

   Dlaczego doradzacie mi zmiane adresu? Ja nie narzekam na warunki mieszkaniowe. Piszę o hipokryzji i o dziwo, kiedy płynie od amerykańskiego rzadu nie boli was ale kiedy płynie od PiSu to szlag was trafia.

   Ze specjalną dedykacją dla deokvila, go fcuk yourself, ale zanim to zrobisz przeprowadź sie do Moskwy. Tam pasujesz do pejzażu.

   A tu masz hipokrytę w osobie twojego premiera.
   • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 07.06.23, 21:00
    No widzisz, widzisz!
    Bo rząd Ameryki działa na rzecz Polski, a rząd PISu jest antypolski i tak jak Trump karmi Rosję kupowaniem ropy i gazu i powinna zająć się nim komisja.
   • polski_francuz Re: Niech jedzą ciastka 07.06.23, 21:09
    felusiak1 napisał:

    "Tak ... powiedziała Maria Antonina kiedy zabraklo chleba."

    I duraczka sprowokowala rewolucje.

    PF
    • boomerang Re: Niech jedzą ciastka 07.06.23, 23:58
     Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Francja za Ludwika XVI i Marii Antoniny obsługiwała dług publiczny nie do spłacenia, na który złożyły się uprzednie wydatki na wojnę 7-letnią i rewolucję amerykańską. Podobna sytuacja zaistniała w Rosji w 1917 roku, oraz w Niemczech w 1932... a także istnieje dziś, poczynając od USA.
   • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 07.06.23, 22:43
    W PISie działa opcja niemiecka. Panuje wiara w to, że tylko obce dla Polaka nazwiska dają gwarancję awansu.

    Opcja niemiecka działa otwarcie, pod własnymi nazwiskami. Müller, Pätz, Rau, Schreiber, Schefehrnacker....
    To agenci KGB przeniesieni z NRD, gdzie już byli spaleni. Rzuceni na odcinek w PISie.
    • yabbaryt Re: Niech jedzą ciasto 07.06.23, 23:31
     leczysz się?
     • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 00:14
      Przepraszam, pomyłka. Powinno być:

      Schätfhernacker
      • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 00:21
       No i Hoffman. Oczywiście.
      • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 09:34
       No i Ojciec Dyrektor oczywiście. Nie to że nazwisko niemieckie czy rosyjskie, tu fachowcy zadbali o w miarę poprawność językową, ale właśnie Ojca Dyrektora z taką ksywką rzucono tutaj, kiedy wywalili go z NRF, też coś takiego że bezdomni Rolsrojsy mu rozdawali czy Majbachy. I jak świeże bułeczki się sprzedawał. Znajomy opowiadał, że jak wrócił do Polski i jadąc po Warszawie kręcił gałką w poszukiwaniu stacji radiowych, nagle usłyszał:
       - Szatanie wystąp!
       - Szatanie wystąp! do ciebie mówię.
       I tak w kółko, kilka razy. Ki diabeł? pomyślał znajomy. Po chwili okazało się, że to Ojciec Dyrektor, na nowym posterunku w nowej roli. Ojciec Dyrektor agitował za pozostawieniem rosyjskich baz GRU pod Toruniem, pewnie liczył na Złotą Rybkę czy jaką inną żółtą łódź podwodną. Ale niespodzianka: od Centrali dostał nadajniki KGB na Uralu.
      • yabbaryt Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 21:22
       jeżeli Twoim celem jest pokazanie, że antypisowcy są mówiąc delikatnie szurnięci, to te wpisy stanowią doskonały przykład ilustrujący tą tezę.
       • felusiak1 Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 23:57
        Wydaje sie dziwne, ze niektore osoby nie potrafia powstrzymać sie od wypisywania farmazonow na nie wiadomo jaki temat.
     • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 00:22
      To źle wróży rządowi PIS.
      W swojej znanej książce "Zamach stanu" Luttwak pisze, że do przeprowadzenia zamachu potrzeba mieć (jak pamiętam) od 8 do 12 procent poparcia. Mniej nie bo za mało żeby sterroryzować kraj, a więcej też nie, bo nie da się ukraść tyle, żeby wykarmić tyle gąb (dla wszystkich nie wystarczy).

      Eksperci PIS z Zespołu Pracy Państwowej (powołany w chyba 2007) byli bliscy celu w 2010, obecnie znów pracują nad dojściem do takiego poparcia.
      • gerlalt Re: Niech jedzą ciasto 08.06.23, 10:39
       Nie ma to jak dyskusja z samym sobą.
       • szczypawka.jadowita Re: Niech jedzą ciasto 09.06.23, 11:36
        No przecie. W dobrym towarzystwie.
  • bmc3i Re: Sprawiedliwa i praworządna 08.06.23, 00:41
   Bo to rząd demokratyczny, a nie anarchistyczny. Wolność z definicji musi kończyć się tam, gdzie zaczyna się wolność innych. Wolność bez ograniczeń nie jest więc wolnością. Jak chcesz jakiejś anarchii, to kup jakąś bezludną wyspę na Pacyfiku, skrzyknij kolesi z FŚ, i załóżcie tam jakąś komunę. Wspólne żony, wspólne dzieci, i brak prawa wprowadzającego ograniczenia.
   • gosc88 Re: Sprawiedliwa i praworządna 09.06.23, 19:53
    bmc3i napisał:

    > .... Wolność z definicji musi kończyć się tam, gdzie zaczyna się wolność innych.

    Co to za definicja ? Mozesz ja tu przytoczyc ?

  • z_orian_miesgeot Re: Sprawiedliwa i praworządna 08.06.23, 12:32
   felusiak1 napisał:

   > Rzad sprawiedliwej i praworzadnej Ameryki wprowadzil sankcje na irański serwis
   > internetowy za cenzurowanie.

   To jest ważne, ale przy tym to fraszka, niedługo nam UE każe płacić na nielegalnych imigrantów 22 tys euro, jak znam życie komunistów, to uchwalą niedługo prawo, że "rasistom i ksenofobom" będą zabierać mieszkania i przekazywać imigrantom.

   "Rzad sprawiedliwej i praworzadnej" Hiszpanii, "W Hiszpanii w roku 2022 odnotowano 16 726 skarg o nielegalne zajęcie mieszkania, najwięcej w Katalonii i Andaluzji - poinformowała telewizja Telecinco.
   - Podyktowane lewicową ideologią prawo chroni "okupas". Tysiące rodzin ponoszą straty i cierpią na różne zaburzenia psychiczne, gdyż prawo broni przestępców. Są bezkarni, a zajmowanie mieszkań odbywa się bez konsekwencji, bez sankcji, z czego korzystają zorganizowane i dobrze poinformowane mafie".


   działanie prawa w praktyce

   "To było na początku grudnia, próbowałem otworzyć drzwi, ale klucz nie wchodził do zamka - opowiadał Roman - Myślałem, że może siostra zostawiła klucz od wewnątrz i zadzwoniłem po ślusarza. Okazało się, że w mieszkaniu przebywa dziki lokator, który pokazał umowę o wynajem - sfałszowaną, co później zostało potwierdzone przez sąd. Policja stwierdziła, że nie może nic zrobić.

   Dziki lokator przyszedł z policją

   Następnego dnia właściciel wszedł do swojego mieszkania pod nieobecność dzikiego lokatora. Widział wcześniej, jak ten wychodził, wynosząc kilka toreb i myślał, że to koniec problemów. Jednak wkrótce lokator powrócił z czterema policjantami i dokumentem najmu.
   Policjanci zapytali Romana, czy wymienił zamki, wylegitymowali go i zakuli w kajdanki. - Zabrali moje klucze i przekazali je dzikim lokatorom - powiedział telewizji właściciel mieszkania."


  • pijatyka Sankcje? Na serwis internetowy? 10.08.23, 16:06


   Czyli - w praktyce - co?...


   BTW chcesz zrobić z Bidena przyjaciela Chin? W samym środku wojny chipowej i 'zimnej wojny' o Tajwan? Serio?...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka