Dodaj do ulubionych

Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiązanie

03.07.23, 11:01
jest tego problemu? Niżej ów Polak przewiduje, że będzie to trwało kilka tygodni zamieszki w Francji słabną bo mniej aresztowań, ale też pojawiły się zamieszki w Belgii czy Szwajcarii.

Wiadomo kto za nią stoi, opis Polaka z Francji pracującego z młodzieżą, mieszkającego tam 30 lat, z gazety sport...

Dantejskie sceny we Francji. Polski trener mówi, co jest najgorsze. Jest tylko gorzej

"Przewiduje on, że zamieszki mogą trwać długo. - Mieszkam tu 30 lat i bardzo szanuję ten kraj. Francja to coś więcej niż płonące samochody. Poważny problem zaczął się 20 lat temu i niestety, jest tylko gorzej. Za każdym razem dochodzi do eskalacji. Wygląda to tak, że banda ludzi biegnie przed siebie, demolując wszystko, co jest na drodze. Palą szkoły, przedszkola, biblioteki. Tragedia. Nie zanosi się na to, że strajki skończą się za dwa dni. To może potrwać jeszcze kilka tygodni - dodaje Piotr Wojtyna.

- Pierwszym problemem jest edukacja rodzinna. Są to najczęściej dzieci wychowane bez ojców. Rzucają szkoły w wieku 14-15 lat, nie mają zawodów i wykształcenia. Dochodzą przykłady z domu, gdzie w wielu przypadkach rodzice niczym się nie zajmują. To trzecie pokolenie emigracji we Francji. Tu się wychowali, ale nie akceptują tego kraju. Co jednak najgorsze: w każdej dużej aglomeracji występuje ogromny problem handlu narkotykami. Mówimy najpewniej o grupach zorganizowanych, które werbują młodych. Stąd bierze się dużo zła. Chłopak, który może zarobić w jeden dzień 1000 euro, nie pójdzie do pracy."


No w tym opisie są wzmianki, że to imigranci często w trzecim pokoleniu, "Zabity Nahel pochodził z francusko-algierskiej rodziny." tu z pochodzenia Algierczyk nie wiadomo co znaczy francuskiej, czy jest półfrancuzem czy tylko Francuzem z urodzenia terytorialnego.

Wskazani winni, ani islam ani Arabowie, wydaje się rozwiązanie banalne proste wyłapać handlarzy narkotyków, skazać na wieloletnie kary więzienia, pewnie kary za handel narkotykami są duże, bez środków łagodzących, tak zwane zaostrzenie polityki karnej, Francja ma wiele departamentów zamorskich wywieźć na jakąś strzeżoną wyspę, i na dekadę ma się spokój.

Aha czy ta to łatwo, prawa człowieka, dyskryminacja itp. a może jakieś inne propozycje.
Obserwuj wątek
  • z_orian_miesgeot Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 03.07.23, 11:10

   (korekta powinno być) Aha czy tak to łatwo, prawa człowieka, dyskryminacja itp. a może jakieś inne propozycje.
  • hordol Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 03.07.23, 11:11
   nie ma już rozwiązania.jak to w życiu-nie na każdą chorobę jest lekarstwo
   • z_orian_miesgeot Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 03.07.23, 11:22
    hordol napisała:

    > nie ma już rozwiązania.jak to w życiu-nie na każdą chorobę jest lekarstwo

    Tzn. tu pan trener z Polski, 30 lat żyjący w Francji, wskazał główną przyczynę problemu, być może to jego złudzenie i przyczyna jest głębsza, ale bez wątpienia ta przyczyna może potęgować problem, oczywiście zamieszki wynikają z solidaryzmu religijno-plemiennego, ale żołnierzami tej intifady mają być głównie gangi narkotykowe itp. Oczywiście by ten problem się nie nasilał należałoby by przymusowo edukować młodociany narybek gangów.
    • hordol Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 03.07.23, 11:45
     historia pokazuje,że wszystkie imperia przemijają. dlaczego nie ma to dotyczyc "europy" w szerszym tego słowa znaczeniu?
     • z_orian_miesgeot Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 03.07.23, 12:43
      hordol napisała:

      > historia pokazuje,że wszystkie imperia przemijają. dlaczego nie ma to dotyczyc
      > "europy" w szerszym tego słowa znaczeniu?

      Pewnie z jakiegoś punktu widzenia, widać coś takiego ja "imperium europa", ale moim zdaniem to złudzenie, co do szczegółów Francja ma czkawkę po "imperium francuskim" obejmującym 1/3 Afryki w tym, cały arabski Maghreb, zaś Europę można widzieć jako kontynent głuptaków, którzy są bardzo niezadowoleni, że nie nadchodzi nowa epoka lodowcowa.
  • petronella.kozlowska z_orian_miesgeot napisał: 03.07.23, 12:51
   W artykule nie zostały wspomniane sprawy religijne.

   Dlaczego?
   • hordol Re: z_orian_miesgeot napisał: 03.07.23, 13:00
    bo to jest niepoprawne politycznie
    • z_orian_miesgeot "Anioł pokoju" i podopieczni 04.07.23, 10:01
     hordol napisała:

     > bo to jest niepoprawne politycznie

     A to jest humorystyczne, przedstawiciel czy prezes organizacji pomagającej imigrantom, chciał zrobić komuś dobrze, a dostał oklep.

     twitter.com/i/status/1675863989601857536
  • oszol-lom-z-rm Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 04.07.23, 10:12
   Stłumili i będzie spokój aż do … następnego zabójstwa imigranckiego nastolatka ….
   • melikles Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 04.07.23, 10:14
    Katolicki policjant zabił muzułmańskiego nastolatka.
    • hordol Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 04.07.23, 10:37
     Na nieszpory z tym policjantem chodziłeś?
     Boś tak dobrze zorientowany...
  • mateusz572 Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 04.07.23, 12:40
   I to co przytaczasz byłoby słuszne. Jest po prostu problem z oświatą tej części społeczeństwa francuskiego będącej potomkami imigrantów.
   Skądinąd wiem, że jest tam we Francji także bardzo duży problem z resocjalizacją młodocianych.
   • z_orian_miesgeot Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 05.07.23, 06:29
    mateusz572 napisał:

    > I to co przytaczasz byłoby słuszne. Jest po prostu problem z oświatą tej części
    > społeczeństwa francuskiego będącej potomkami imigrantów.

    > Skądinąd wiem, że jest tam we Francji także bardzo duży problem z resocjalizac
    > ją młodocianych.
    >

    Niżej hordol dała odnośnik do głębszej analizy tego co się dzieje we Francji, tradycyjna socjotechnika już nie zadziała, możemy powiedzieć Francji adie!
  • hordol resume 04.07.23, 23:34
   www.onet.pl/informacje/newsweek/francuzi-sa-przerazeni-przemoc-wymknela-sie-spod-kontroli/95bws0b,452ad802?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl
   ....
   • z_orian_miesgeot Re: resume 05.07.23, 06:20
    hordol napisała:

    > www.onet.pl/informacje/newsweek/francuzi-sa-przerazeni-przemoc-wymknela-sie-spod-kontroli/95bws0b,452ad802?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl
    > ....

    Ta, to już całkiem pesymistyczny ogląd sytuacji i to z jakiegoś punktu widzenia francuskiego establishmentu, do którego należy ów Guy Sorman, kreśli obraz całkowicie obcego ciała i, że nie ma żadnych szans na włączenie go w społeczeństwo francuskie.

    "Nowością jest to, że odkrywamy we Francji bardzo młodą populację, znacznie większą niż sobie wyobrażaliśmy, która jest nam zupełnie obca."

    Podaje jej skład, nie ma żadnych wątpliwości, ciekawe to stwierdzenie o "równoległej gospodarce";

    "Mamy ogromną populację młodych ludzi, wywodzących się z najczęściej z Maghrebu lub reszty Afryki, która żyje całkowicie poza społeczeństwem i nie ma żądań politycznych. Ich tożsamość to przemoc. Żyją dzięki "równoległej gospodarce". Stworzyliśmy getta."

    Nie ma żadnej nadziei na ich integrację to mrzonki, są zresztą zasilani dopływem nowych imigrantów z tych samych terenów.

    "Ale jednocześnie jest coraz gorzej. Rozmawialiśmy po raz pierwszy o zamieszkach we Francji na podobnym tle blisko 20 lat temu. Potem jeszcze kilka razy. Nic się nie zmieniło na lepsze.
    — To prawda. Po pierwsze mamy we Francji coraz więcej imigrantów z Erytrei, Jemenu, Syrii, anglojęzycznej Afryki, czyli ludzi, którzy nie czują żadnej więzi z Francją i absolutnie nie chcą integrować się ze społeczeństwem francuskim. Tak więc cała ta dyskusja, jak integrować tych ludzi poprzez szkołę lub pracę, to tylko puste słowa. To już nie działa.


    No więc proste rozwiązanie problemu, widzianego wyżej przez nauczyciela WF czy trenera z Polski, jest całkiem jałowe nic nie da, raczej Francja zniknie i będzie to bardzo dynamiczny kolaps (ta młoda obca populacja też dynamicznie rośnie).

    Jedyne rozwiązanie fizyczne bardzo drastyczne też proste, przykład mamy II wojna światowa skończyła się rozwiązaniem podobnych problemów etnicznych, czyli masowymi deportacjami milionów "nielegalnych imigrantów" z Czech, Polski do Niemiec, oraz utworzeniem Izraela, jest poza zasięgiem obecnego ustroju Francji, nie mają też na to witalnych sił, czyli młoda populacja vs stara populacja.
    • mateusz572 Re: resume 05.07.23, 07:10
     Wygląda na to, że to jest ciągle tylko dyskusja o integracji poprzez szkołę i pracę, ale niestety tego się nie robi albo za mało się robi. Grubo ponad dwadzieścia lat tak dyskutują. Poza tym wśród tej młodzieży jest dużo patologii w postaci przestępczości, a francuski system resocjalizacji z tego co mi wiadomo jest w rozsypce.
     • z_orian_miesgeot Re: resume 05.07.23, 08:33
      mateusz572 napisał:

      > Poza tym wśród tej młodzieży jest dużo patologii w post
      > aci przestępczości, a francuski system resocjalizacji z tego co mi wiadomo jest
      > w rozsypce.

      >

      To znaczy, że systemu nie ma, tylko tam jest opis dwóch równoległych społeczności na jednym terytorium, zwanym "państwem francuskim", ta druga społeczność tworzy getta, z równoległą gospodarką, wyżej było, że to gangi handlarzy narkotyków, pewnie też szara strefa, handel jakimiś towarami, czy przemycanymi czy wymagającymi koncesji, prostytucja (*żigolacy) i przestępczość to też po prostu kradzieże np: samochodów można z tego żyć, są bezkarni poza zasięgiem policji bo mieszkają w gettach, które są coraz większe.

      Ten chłopaczek zginął no bo nie miał respektu dla policjanta który po prostu chciał go do jakiejś "kontroli drogowej zatrzymać", po prostu nie respektował reguł i prawa państwa francuskiego, przed wojną mieliśmy taką izolującą się społeczność wyznającą judaizm, mieszkającą w gettach dość obcą, w przypadku mówiących w "jidisz", tylko Arabów, Somalijczyków, Turków itp. jest setki milionów i oni zasilają ciągle tę społeczność we Francji, migrując rocznie w setkach tysięcy, legalnie i nielegalnie, łączenie małżeństw, turystyka, nauka, praca.

      *oglądałem film z podstarzałą Catherine Deneuve w tym filmie grając starą bogatą kobietę, korzystała z usług seksualnych, takiego arabskiego młodzieńca, stojącego pod hotelem, oczywiście za opłatą, taki symboliczny upadek Francji "Ikona francuskiej kinematografii".
      • polski_francuz Bledna analiza 05.07.23, 09:18
       z_orian_miesgeot napisał:

       "czy, że systemu nie ma, tylko tam jest opis dwóch równoległych społeczności na jednym terytorium, zwanym "państwem francuskim", ta druga społeczność tworzy getta, z równoległą gospodarką, wyżej było, że to gangi handlarzy narkotyków, pewnie też szara strefa, handel jakimiś towarami, czy przemycanymi czy wymagającymi koncesji, prostytucja (*żigolacy) i przestępczość to też po prostu kradzieże np: samochodów można z tego żyć, są bezkarni poza zasięgiem policji bo mieszkają w gettach, które są coraz większe."


       Spolecznosci jest o wiele wiecej. Francuzi sa rozni na polnocy od tych na poludniu. Podobnie z tymi ze wschodu i z zachodu. Problem jest glownie z mlodzieza, ktora porzucila szkoly i nie szuka miejsca w ekonomii. I to do do niej trzeba dotrzec i ja wychowac.

       Francja ma juz ponad 1500 lat i nie zniknie z powodu jednej awantury. Raczej trzeba sie wziac do roboty z te mlodzieza.

       PF
       • z_orian_miesgeot Re: Bledna analiza 05.07.23, 10:04
        polski_francuz napisał:

        > Problem jest glownie z mlodzieza,
        > ktora porzucila szkoly i nie szuka miejsca w ekonomii. I to do do niej trzeba d
        > otrzec i ja wychowac.

        >
        > Francja ma juz ponad 1500 lat i nie zniknie z powodu jednej awantury. Raczej tr
        > zeba sie wziac do roboty z te mlodzieza.
        >
        > PF

        Bez wątpienia dziś nie zniknie, za 10-20 lat pewnie też jeszcze nie, chyba, że procesy się nasilą.
        Powodzenia w pracy z młodzieżą ;)

        ps. jest ze 400 milionów ludności w dość biednych państwach arabskich, z dużą dynamiką wzrostu ludności, a Afryka Subsaharyska to dodatkowy 800 milionów.

        "Egipt (109,3 miliona (2021)) to najbardziej zaludnione państwo arabskie oraz trzecie pod względem liczby ludności w Afryce. Prognozy demograficzne wskazują, że przy obecnym tempie wzrostu w ciągu 20 lat jego populacja przewyższy rosyjską – Egipt stanie się najludniejszym sąsiadem UE, a do 2050 r. osiągnie prawie 160 mln mieszkańców."

        Algieria 44,18 miliona (2021)
        Maroko 37,08 miliona (2021)
        Tunezja 12,26 miliona (2021)
        Jemen 32,98 miliona (2021)
        Sudan 45,66 miliona (2021)
        Somalia 17,07 miliona (2021)
        Etiopia 120,3 miliona (2021) 34% to muzułmanie
        • z_orian_miesgeot skala 200 000 bezkarnych uczestników zamieszek 07.07.23, 08:37
         masowa migracja... takie podsumowanie, wnioski i zwrot do bardziej radykalnych rozstrzygnięć, czy bardziej nietolerancyjnej dla migracji polityki

         Ciekawy wywiad z "Były szef wywiadu wojskowego (DGSE) Pierre Brochand stwierdził, że obecna sytuacja we Francji to coś, z czym kraj nie mierzył się od rewolucji francuskiej 1789. - Możemy oszacować liczbę uczestników zamieszek nawet na 200 tys. - ocenił Brochand. Jego zdaniem przyczyną jest masowa migracja."
         &
         "- To, gdzie się znajdujemy wynika z dominującej ideologii, która usprawiedliwiała, a nawet gloryfikowała masową imigrację osadniczą, której doświadczano przez pół wieku."

         & Ofiary strachu, ideologii zawodowej gilotyny, dla myślących inaczej, pod etykietką - pretekstem rasizmu.

         - Niekompetencja? Hipokryzja? Arogancja? Naiwność? Na pierwszy plan postawię brak odwagi, w obliczu panicznego strachu przed byciem nazwanym "rasistą", oznaką natychmiastowego zakończenia kariery. Dowodem na to jest podwójny dyskurs tych samych polityków, którzy podczas wizyt zagranicznych mówią innym głosem niż podczas wieców w kraju"- mówi były szef wywiadu i były ambasador Francji na Węgrzech i w Izraelu.
         &
         "w oczach wszystkich jesteśmy teraz "chorym człowiekiem" kontynentu, Rady Bezpieczeństwa, G7 i G20 - ocenia były szef wywiadu, który apeluje do francuskich przywódców o "przywrócenie porządku wewnętrznego".

         & Czy w związku z nastrojami, Francja dokona jakiejś politycznej wolty, np: FN czy jak to tam się teraz nazywa, przebije sufit.

         z sondażu Odoxa-Backbone Consulting dla dziennika "Le Figaro" opublikowanego w piątek, 84 proc. Francuzów potępia eskalację przemocy po śmierci 17-letniego Nahela, zaś 89 proc. martwi się o przyszłość kraju. 77 proc. Francuzów opowiada się za karami finansowymi dla rodzin uczestników zamieszek, a 71 proc. chce ograniczenia migracji.
         Społeczne poparcie dla policji utrzymuje się na poziomie 64 proc., zaś dla rządu zaledwie na poziomie 27 proc.
         59 proc. respondentów chce zaostrzenia ustawy imigracyjnej, która ma być głosowana w parlamencie jesienią, a 75 proc. Francuzów jest za pozbawieniem francuskiego obywatelstwa uczestników zamieszek z podwójnym obywatelstwem."


         Le Figaro - Interia


         • princesswhitewolf Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 07.07.23, 09:38
          >masowa migracja... takie podsumowanie,


          Pamietam koncowke lat 80/90 tych gdy technologia byla znacznie mniej zaawansowana a przenikniecie przez granice praktycznie nie bylo mozliwe.

          Nagle... Nie radza sobie
          • z_orian_miesgeot Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 07.07.23, 11:13
           princesswhitewolf napisała:

           > >masowa migracja... takie podsumowanie,
           >
           >
           > Pamietam koncowke lat 80/90 tych gdy technologia byla znacznie mniej zaawansowa
           > na a przenikniecie przez granice praktycznie nie bylo mozliwe.
           >
           > Nagle... Nie radza sobie

           Bo to nie jest kwestia technologii tylko politycznoprawnego tabu, które wydaje się być, już do złamania, socjotechniczne sztuczki zamiatania problemu pod dywan, udawania, że jest czym innym niż jest, w obliczu wydarzeń pękły jak bańka mydlana.
           • princesswhitewolf Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 07.07.23, 14:09
            No ale prawa czlowieka byly i w latach 80-90tych. kontrole byly na tyle efektywne, ze odstraszaly skutecznie
            • z_orian_miesgeot Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 08.07.23, 15:28
             princesswhitewolf napisała:

             > No ale prawa czlowieka byly i w latach 80-90tych. kontrole byly na tyle efektyw
             > ne, ze odstraszaly skutecznie

             Normalnie, żadne praw człowieka nie dają możliwości osiedlania się w milionach w innym państwie i dawanie imigrantom obywatelstwa. Jacyś zbiegowie polityczni mogą otrzymać azyl ale czasowy i bez prawa do obywatelstwa.
             Tyle, że Algieria była do 1962 kolonią Francji i to była potem kwestia repatriacji, na którą załapali się algierscy Żydzi dzięki obywatelstwu i tzw harkis, muzułmanie którzy służyli w wojskach francuskich, taki był tego początek pomylono repatriację z imigracją z kolonii, to żyje już swoim życiem i luzowaniem kryteriów, np łączenie rodzin.

             Przy okazji upadł "W Holandii w związku z polityką azylową doszło do rozpadu rządu - podała agencja Reuters, powołując się na agencję ANP.

             Premier Rutte miał domagać się wprowadzenia surowszych zasad łączenia rodzin azylantów, na co z kolei nie chcieli przystać jego byli koalicjanci.

             Partie D66 i Christien Unie były zdecydowanie przeciwne planom premiera. Nieco bliższa jego stanowisku była chadecka CDA, jednak jeden koalicjant to za mało na stworzenie stabilnej większości."
          • szczypawka.jadowita Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 07.07.23, 19:59
           Nie radzą sobie, bo takie poglądy modne, na nie radzenie sobie.
           Na mądrych portalach rosyjskich pisano o tym, z żalem pisano, jako o nieodległej perspektywie. I właśnie to się dzieje.
           • szczypawka.jadowita Re: skala 200 000 bezkarnych uczestników zamiesze 07.07.23, 20:05
            Prawie dwadzieścia lat temu (2005) pisano.
  • oszol-lom-z-rm Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 05.07.23, 10:24
   forum.gazeta.pl/forum/w,50,176307890,176307890,Francja_ale_i_cala_Europa_zach_rozpada_na_2_czesci.html
  • princesswhitewolf Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 07.07.23, 09:38
   Fatalna edukacja we Francji. Kiepsko ich amalgamuja
   • szczypawka.jadowita Re: Intifada w Francji słabnie, ale jakie rozwiąz 07.07.23, 20:06
    Amalgamują?!
    Prędzej rektyfikują (jeśli prawidłowo użyłem słowa).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka