Dodaj do ulubionych

Sasiedzi, polityka i wyciaganie wnioskow

03.09.23, 10:52
Ktos mi zadal wczoraj pytanie "jaka powinna byc polska polityka wobec sasiadow". Ale, jako ze pytania nie moge znalezc a jest ono elementarne i wymaga(lo) zastanowienie, to porozmawiajmy o tym. Pisalem o "zaadaptowaniu sie do sasiadow". I zaadaptowanie do polityki rosji jest takie, ze trzeba sie zbroic i popierac Ukraine. rosja bowiem kieruje sie tym co mysli car a obecny car chce by sie imperium nie zmniejszalo. I Polska jest jednym z elementow tego imperium. Elementem granicznym, ale przez 45 lat XX wieku Polska byla pod rosyjskim butem i ich buciory tego nie zapomnialy. Trudno tu mi krytykowac polski rzad za polityke wobec rosji

Inna sprawa to polityka wobec Niemiec. Niemcy staraja sie o poprawe stosunkow z Polska. Popierali nasze wejscie do EU (Francuzi byli przeciwni). Ich politycy zaluja oficjalnie ataku z wrzesnia 1939 roku. Pozostaje sprawa reparacji wojennych ale ich czas juz chyba przeminal i dolozenie miliardow € do budzetu Niemiec (za reparacje wojenne), ktorych ekonomia jest w stanie kryzysowym nie jest dobrym pomyslem. Dlatego tez przemowienie ambasadora Polski w Niemczech dwa dni temu bylo prowokacja . A prowokacje (jak ta gliwicka) sa dobrym pomyslem jak sie chce jakis kraj zaatakowac . Jak sie nie chce to jest zwyczajna glupota.

A glupia polityke juz przerabialismy 84 lata I dwa dni temu. I warto wreszcie wyciagnac z niej wnioski i bledow nie powtarzac.

PFObserwuj wątek
  • z_orian_miesgeot Re: Sasiedzi, polityka i wyciaganie wnioskow 03.09.23, 12:11
   polski_francuz napisał:

   >
   > A glupia polityke juz przerabialismy 84 lata I dwa dni temu. I warto wreszcie w
   > yciagnac z niej wnioski i bledow nie powtarzac.
   >
   > PF
   >
   >

   Jedyna słuszna polityka to polityka suwerenności, samodzielności, zbrojeń, mamy wspólne interesy z imperium oceanicznym "anglosasami" obecnie Rosja to oczywisty wróg, a Niemcy pozorny sojusznik w razie załamania imperium oceanicznego mogą stać się realnym wrogiem, sojusznikiem Rosji, były 4 rozbiory Polski dokonane przez tych "sąsiadów", nawet bardzo skonfliktowanych, toczących ze sobą wojny, na naszym terytorium, konieczne jest wyjście z UE, nic na już nie daje tylko nas tłamsi, oczywiście PiS to partia pseudo narodowa, czy tym bardziej suwerenistyczna.
   • polski_francuz Be serious 03.09.23, 12:25
    z_orian_miesgeot napisał:

    "...nawet bardzo skonfliktowanych, toczących ze sobą wojny, na naszym terytorium, konieczne jest wyjście z UE, nic na już nie daje tylko nas tłamsi, oczywiście PiS to partia pseudo narodowa, czy tym bardziej suwerenistyczna."

    Wyjdziesz z EU i zostaniesz sam. Oh pardon, 39 mln za nami, glownie emeryci, Nasze Pireneje to Odra i Bug. Tylko kurka teraz wysychaja i mozna je przejsc sucha noga...To moze jednak zostac w EU?


    PF

    • z_orian_miesgeot Re: Be serious 03.09.23, 12:43
     polski_francuz napisał:


     > Wyjdziesz z EU i zostaniesz sam. Oh pardon, 39 mln za nami, glownie emer
     > yci, Nasze Pireneje to Odra i Bug. Tylko kurka teraz wysychaja i mozna je przej
     > sc sucha noga...To moze jednak zostac w EU?
     >
     >
     > PF

     Europa się nie liczy militarnie liczy się NATO, sama UE jest domem starców z watahami dewastującymi ją młodych Arabów, muzułmanów u.s.w. by odwrócić trendy demograficzne, też trzeba skończyć z turystyką zarobkową po UE która nas wykrwawia, no chyba zauważasz, że polityka PiS bronienia się przed imigrantami/kwotami i relokacjami z UE, i planami sprowadzania setek tysięcy muzułmanów do pracy w Polsce, jest mocno nie logiczna.

     Ale logika bycia w UE wyrażana przez POPiS w ogóle nie jest logiczna.
     • polski_francuz Re: Be serious 03.09.23, 13:15
      z_orian_miesgeot napisał:

      " Europa się nie liczy militarnie liczy się NATO, sama UE jest domem starców z watahami dewastującymi ją młodych Arabów, muzułmanów u.s.w. by odwrócić trendy demograficzne, też trzeba skończyć z turystyką zarobkową po UE która nas wykrwawia, no chyba zauważasz, że polityka PiS bronienia się przed imigrantami/kwotami i relokacjami z UE, i planami sprowadzania setek tysięcy muzułmanów do pracy w Polsce, jest mocno nie logiczna."


      EU sie liczy ekonomicznie, a ekonomia wazy na wadze "it's economy, stupid". Co do emigracji Polakow tam gdzie lepiej, to co im zrobisz? Zabronisz wyjazdow? W koncu, jak muzulmanie pracuja ciezko, to czemu ich nie sprowadzac? Obibokow trza tepic, z tym sie zgadzam.

      Wojen religijnych juz nie ma.

      Bon appetit!

      PF
      • z_orian_miesgeot Re: Be serious 03.09.23, 13:56
       polski_francuz napisał:


       > EU sie liczy ekonomicznie, a ekonomia wazy na wadze "[i]it's economy, stupid"[/
       > i]. Co do emigracji Polakow tam gdzie lepiej, to co im zrobisz? Zabronisz wyjaz
       > dow? W koncu, jak muzulmanie pracuja ciezko, to czemu ich nie sprowadzac? Obibo
       > kow trza tepic, z tym sie zgadzam.

       Raczej zdrowie i to społeczeństw, nie mam tu na myśli rozbudowanej opieki zdrowotnej, bo zdrowym nie są potrzebni szpitale czy lekarze, bo jaka może być ekonomika społeczeństwa, starego chorego, schorowanego, wymierającego.

       >
       > Wojen religijnych juz nie ma.
       >
       > Bon appetit!
       >
       > PF

       To czego Francja płonie, jeszcze się doczekasz, jak tego nie widzisz. No tak Francja funduje sobie do podcierania tyłka, napływowych służących imigrantów, czym to się kończy, godność imigrantom nie pozwala na podcieranie tyłka starym dziadom.

       "Dlatego w tych środowiskach rozwijał się religijny radykalizm, ponieważ stwarzał przestrzeń, w której dyskryminowani na co dzień mieli możliwość odzyskać godność. Według opublikowanych w lutym wyników sondażu Rady Reprezentatywnej Osób Czarnoskórych, 9 na 10 osób czarnoskórych doświadcza dyskryminacji rasowej. To samo badanie wskazuje, że jedna trzecia Francuzów (31%) zareagowałaby „źle”, gdyby ich dziecko poślubiło osobę czarnoskórą, a prawie połowa (46%), jeśli byłaby to osoba pochodzenia maghrebskiego (w przypadku osób tej samej płci niezadowolenie wyraziłoby 36% ankietowanych). Dominacja osób o ciemniejszej karnacji w biedniejszych dzielnicach jest faktem, tak samo jak gettoizacja tych rejonów, ale nie wynika to, jak sugerują populiści, z ich niechęci do asymilacji, ale ograniczonego dostępu do awansu społecznego czy samej akceptacji."       Dlaczego Francja płonie?
       • polski_francuz Maszeruj zatem! 03.09.23, 15:22
        z_orian_miesgeot napisał:


        " Raczej zdrowie i to społeczeństw, nie mam tu na myśli rozbudowanej opieki zdrowotnej, bo zdrowym nie są potrzebni szpitale czy lekarze, bo jaka może być ekonomika społeczeństwa, starego chorego, schorowanego, wymierającego."

        Srednia dlugosc zycia jest ponad 80 lat czyli niezla. Brakowalo medykow we Francji przez trudny egzamin po 1 roku. Teraz to ulatwiono, ale trzeba odczekac z dekade by zobaczyc roznice.

        No i trzeba uprawiac sport i maszerowac z 10000 krokow/dzien niekoniecznie defiladowym krokiem:) No to ide na spacer.

        PF

        • z_orian_miesgeot Re: Maszeruj zatem! 03.09.23, 16:09
         polski_francuz napisał:

         > z_orian_miesgeot napisał:
         >
         >
         > " Raczej zdrowie i to społeczeństw, nie mam tu na myśli rozbudowanej opieki
         > zdrowotnej, bo zdrowym nie są potrzebni szpitale czy lekarze, bo jaka może być
         > ekonomika społeczeństwa, starego chorego, schorowanego, wymierającego."

         >
         > Srednia dlugosc zycia jest ponad 80 lat czyli niezla. Brakowalo medykow we Fran
         > cji przez trudny egzamin po 1 roku. Teraz to ulatwiono, ale trzeba odczekac z d
         > ekade by zobaczyc roznice.
         >
         > No i trzeba uprawiac sport i maszerowac z 10000 krokow/dzien niekoniecznie defi
         > ladowym krokiem:) No to ide na spacer.
         >
         > PF
         >

         Strasznie krótko, wyrazy współczucia.

         "Ekspert od starzenia: człowiek może żyć nawet 20 tys. lat
         Profesor biogerontologii molekularnej João Pedro de Magalhães uważa, że dopiero zaczęliśmy zmierzać w kierunku powstrzymania starzenia się. Kluczem jest naprawa i przeprogramowanie DNA.
         Aktualizacja: 27.08.2023 10:50 Publikacja: 13.08.2023 09:39"


         Spacer jest bardzo dobrym ćwiczeniem, a serio mówiąc jak miałem kilka lat to myślałem, że będę żył 30lat, lub znów poza tym miałem jakieś przekonanie, że tak w zasadzie jestem nieśmiertelny.
  • szwampuch58 Re: Sasiedzi, polityka i wyciaganie wnioskow 04.09.23, 10:33
   Nie wolno o tym dyskutowac,ukrainskiemu szefowi nie pasi?
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30150930,polska-wydaje-ukrainie-mezczyzn-ktorzy-uciekli-przed-mobilizacja.html#s=BoxOpImg2

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka