Dodaj do ulubionych

Antysemityzm Putina w Federacji Rosyjskiej

07.09.23, 15:56
5 września, podczas wywiadu z dziennikarzem P. Zarubinem, Putin wygłosił antysemickie i antyukraińskie uwagi, nazywając Ukrainę "krajem o antyludzkiej naturze" i nazywając Zełenskiego protegowanym Zachodu, który kryje nazizm. Biorąc pod uwagę żydowskie korzenie Zełenskiego, takie stwierdzenie jest przejawem antysemityzmu i publicznym upokorzeniem wszystkich Żydów.
13.06.2023 r. podczas spotkania z rosyjskimi dowódcami wojskowymi, Putin powiedział również, że Zełenskij popiera neonazizm. Jest to celowa zniewaga, która w pełni koreluje z antyukraińską retoryką Kremla.
Rosja Putina stała się agresywnym, szowinistycznym państwem, w którym żadna narodowość nie może czuć się bezpiecznie.
W maju ubiegłego roku S. Ławrow wywołał międzynarodowy skandal, ogłaszając, że Hitler był pochodzenia żydowskiego. Rosja to państwo terrorystyczne, które stało się wylęgarnią antysemityzmu i wspólnym zagrożeniem dla całego cywilizowanego świata.
Putin wskazał na żydowskie korzenie Zełenskiego w zdecydowanie obraźliwym kontekście i jest to typowy antysemityzm, który jest otwarcie wyrażany przez pierwszą osobę w Federacji Rosyjskiej, kraju, który stał się prototypem Trzeciej Rzeszy naszych czasów.
Putin stara się usprawiedliwić zbrodnie popełnione przez rosyjską armię na Ukrainie, powołując się na nazizm. W samym Mariupolu Rosja zabiła co najmniej 25 000 cywilów - ludobójstwa na taką skalę nie popełniły nawet nazistowskie Niemcy. Wypowiedzi Putina to zbiorowe upokorzenie całego narodu żydowskiego. W 1945 roku, kiedy nazizm został pokonany, nikt nie mógł sobie wyobrazić, że Rosja, która walczyła z Hitlerem jako część byłego ZSRR, stanie się neonazistowskim państwem w XXI wieku.
Putin obwinił Zachód, mówiąc, że ten ostatni ukrywa antyludzką naturę Ukrainy - otwarcie wroga retoryka, która może prowadzić do kwestionowania dalszej obecności rosyjskich dyplomatów w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Putin powtarza narrację sowieckiej propagandy, która z kolei została zapożyczona od nazistów, oskarżając Ukrainę o zbrodnie popełnione przez Rosję. Rasizm jest de facto ideologią państwową w Federacji Rosyjskiej, jest pomysłem Putina, który ma nienawistne podstawy i usprawiedliwia ludobójstwo i antysemityzm.
Putin nienawidzi wszystkich nie-Rosjan i dąży do ich zniszczenia nawet poza granicami Rosji - tak można wytłumaczyć ludobójstwo Ukraińców przez Rosjan.
Rosja jest najbardziej antysemickim i neonazistowskim państwem naszych czasów. Według oficjalnych danych w Rosji mieszka co najmniej 165 000 Żydów, ale w rzeczywistości ich liczba jest znacznie wyższa - według różnych źródeł od 230 000 do kilku milionów.
Świat nie może ignorować wzrostu antysemityzmu w Federacji Rosyjskiej. Sankcje, międzynarodowa izolacja i zerwanie stosunków dyplomatycznych są logiczną odpowiedzią na coraz bardziej nienawistną ideologię w Rosji.
Obserwuj wątek
  • a.jej.rkoniak Re: Antysemityzm Putina w Federacji Rosyjskiej 08.09.23, 01:52
   antysemityzm ruscy wypili z mlekiem kobył mongolskich
   cokolwiek ruscy mówią jest haniebne i nie należy się tym ekscytować
   to jest na rynek wewnetrzny
   Rosja jest państwem bandyckim, ale o swojaków niech walczy Bibi. Dostali kawał gruntu i go uprawiają. Z powodu wojny do Izraela wróciły tysiące mojżeszowych z Rosji i Ukrainy. Z pewnością zmieści się więcej, bo Bibi planuje deportacje czarnoskórych azylantów.
   Polaków powinna interesować pomyślność kraju i obywateli. Czy premierowi oskarżonemu o korupcję przeszkadza mafina rzeczywistość w kraju nad Wiśłą?
  • a.jej.rkoniak Re: Antysemityzm Putina w Federacji Rosyjskiej 08.09.23, 01:56
   na balkonie na 10 piętrze facet trzyma kobietę za nogi (za balustradą)
   - sąsiad pod nami otruł teściową
   -ten obok zaciukał nożem
   -ten z drugiej strony oblał kwasem
   - a ja mamusię puszczam wolno
  • karambol_extra Re: Antysemityzm Putina w Federacji Rosyjskiej 08.09.23, 20:50
   Oczywiście, to prawda i aktualne od czasów Ochranki. Z tym, że na obszarze praktycznie całego b. ZSRR.
   Na różne sposoby w Rosji, na Ukrainie, Litwie, Białorusi. I "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" nie było postawione na agendzie w Rosji, a symbole i bohaterowie SS to państwa bałtyckie i Ukraina. W Rosji tradycję nazizmu przejęła NORNA, a wszystko to jest b. ZSRR.

   Jak coś pisać, to kompetentnie i bez luk.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka