Dodaj do ulubionych

"Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych ran

19.09.23, 11:28
Pamiętam scenę z "Krzyżaków", w której posłowie Zakonu Najświętszej Marii Panny nalegali na Księcia Mazowieckiego, aby podarował im wszystkie posiadłości Juranda ze Spychowa jako zadośćuczynienie za krzywdy, które im zwyrządził ten pograniczny "zabijaka", poddany księcia. Taki był ich punkt widzenia: "Nie przywróci to wprawdzie życia naszym szlachetnym braciom, którzy ponieśli śmierć z ręki Juranda,
ale chociaż częściowo wynagrodzi nam ten ból i nieszczęścia, które wyrządził
. Natomiast Polska Ludowa jako zadośćuczynienie za krzywdy doznane od Niemiec hitlerowskich otrzymała sporą cześć ziem niemieckich, w każdym razie takich, na których Niemcy mieszkali i gospodarowali od setek lat, gdzie 100% budowli i infrastruktury zostało przez nich stworzone oraz zbudowane w ich stylu. Podrózujac po Polsce z ojcem jako dziecko i nie będąc tego wszystkiego świadomy, ta część kraju podobała mi się najbardziej. Pózniej sobie uświadomiłem, że nie mogę być z niej dumny, bo nie została stworzona przez moich przodków, tylko przez zupełnie obcy mi naród. Trudno byłoby mi zamieszkać w domu po wypędzonych, źle bym się w nim czuł, nawet gdyby zdobyły go moje wojska, a tym bardziej gdyby zdobyła go obca armia i mi go podarowala. Ale nasze polskie położenie geograficzne i nasza historia nie dały nam w tej dziedzinie zbyt wielkiego wyboru. Nasi przodkowie sami zostali wypedzęni na wschodzie, przeżyli "golgotę wschodu", nikt się nad nimi nie rozczulał, więc i oni utracili dawną wrażliwość. Dawni mieszkańcy Pomorza, Śląska i Mazur, z których nie wszyscy byli faszystami, a spora
cześć starcami i dziećmi, zostali przymusowo wysiedleni, ale nie mogli zabrać swoich bliskich, pochowanych na cmentarzach. Nowi przybysze nie dbali o te cmentarze, padały one najczęściej łupem "hien cmentarnych",
były dewastowane. Nie może to być powód dla nas do dumy, ale nie można również bez przerwy "rwać szat", trzeba żyć. A żeby normalnie żyć narody powinny sobie wybaczać, przyznawać się do win i budować wszystko od nowa w oczyszczonej atmosferze. Taka oczyszczona atmosfera istniala po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Ale jak widać, są ludzie, którym czysta atmosfera nie odpowiada. Chcą konfliktu i odnowy wrogości. Pragną rozdrapywać stare rany. Wychodzi na mównicę obecny premier i żąda od Niemiec "zadośćuczynienia za krzywdy" w postaci ogromnych pieniędzy dla Polski. Dostałby wielkie pieniądze i tak, z Unii Europejskiej w ramach odbudowy, ale ich nie chce. Chce inne wielkie pieniądze za dawne krzywdy. Chce być panem tych pieniędzy, a nie tych innych, za które musiałby powiedzieć "Bóg zapłać Unio, że o nas dbasz. A w zamian żądasz sprawozdania, na co je wydajemy". On chce innych pieniędzy "za nasze krzywdy" z których wydawania nie będzie musiał się tłumaczyc. Bo do takiej "wolnosci szlacheckiej" już jest od dawna jest przyzwyczajony.
Obserwuj wątek
  • bywszy2 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 12:23
   Slusznie!
   I mozna by bylo do tego wiele dodac!
   P.S
   A nawiasem mowiac:pieniadze z UE i tak przewaznie sa niemieckie.
  • polski_francuz Historia idzie do przodu 19.09.23, 12:44
   de_oakville napisał:

   "Natomiast Polska Ludowa jako zadośćuczynienie za krzywdy doznane od Niemiec hitlerowskich otrzymała sporą cześć ziem niemieckich, w każdym razie takich, na których Niemcy mieszkali i gospodarowali od setek lat, gdzie 100% budowli i infrastruktury zostało przez nich stworzone oraz zbudowane w ich stylu."

   Coz mozna dodac?. Urodzony i wyksztalcony w duzym stopniu, we Wroclawiu, doceniam piekno tego miasta i wklad Niemcow do jego rozwoju. I mozna, i pewnie trzeba, traktowac, Ziemie Zachodnie jako zadoscuczynienie za mordy masowe oszalalego populistycznego lidera Niemiec.

   Populizm Kaczynskiego mi nie lezy i zal mi, ze tak duzo polskich Polakow daje mu swoj glos. Coz mozna dodac? Ano, ze moze i Polska i Polacy beda sie uczyli na bledach. Popelnilismy ich w historia co-nie-miara i trzebaby wreszcie zaprzestac. Umieli to zrobic Szwedzi. Uczmy sie od nich. Historia, bowiem idzie do przodu a nie do tylu.

   PF
   • felusiak1 Re: Historia idzie do przodu 20.09.23, 09:30
    Hitler nie byl populistą. Kaczyński też nim nie jest.
    Czy naprawdę szare komorki ci wyschly?

    Proszę o wyszczególnienie błedow jakie popelniliśmy w historii. Chociaż trzech.
   • de_oakville Re: Historia idzie do przodu 21.09.23, 03:06
    polski_francuz napisał:

    > Populizm Kaczynskiego mi nie lezy i zal mi, ze tak duzo polskich Polakow daje m
    > u swoj glos.

    W Polsce, ogolnie biorac, nie ma takiego poczucia wspolnoty narodowej jak wsrod wiekszosci narodow panstw zachodu. Tam ludzie nawet zupelnie sobie obcy sa dla siebie na ogol przyjazni, jakby byli czlonkami jednej rodziny. Rownoczesnie zachowuja kulturalny dystans i nie wlaza nikomu "z butami", nie przekraczaja zbyt delikatnych granic w spoufalaniu sie.
    W Polsce wielka przyjazn jest tylko wobec czlonkow wlasnej rodziny i grona najblizszych znajomych. Wobec obcych, rowniez czlonkow
    wlasnego narodu jest najczesciej nieufnosc i dystans. Ktos zwrocil kiedys uwage na to, ze podczas zabaw na duzych salach sa
    "stoliki-twierdze" dostepne tylko dla grona najblizszych znajomych. Inni nie maja tam wstepu. To nie jest jakis "Oktoberfest", gdzie wszyscy sa rowni
    i wala sie kuflami.
    Nieufnosc wobec innych narodow Unii Europejskiej wynika wlasnie z takiej mentalnosci. Zeby zjednoczona Europa dobrze funkcjonowala potrzebne
    jest poczucie wspolnoty i odpowiedzialnosci, a nie cwaniactwo, kretactwo, warcholstwo i tym podobne cechy.
    Elita obecnie rzadzaca to ludzie glownie o wschodniej mentalnosci. Bialorus i Rosja sie klaniaja. Kretacz bedzie cie zawsze podejrzewal innych o kretactwo, manipulant o manipulacje, zlodziej o zlodziejstwo, cwaniak o cwaniastwo. Od kilku dyskutantow w tym watku dowiedzialem sie, ze jestem lewakiem i w dodatku koszernym. Sam o tym dotad nie wiedzialem, oni mi powiedzieli. Ich przenikliwosc na tak wielka odleglosc jest zadziwiajaca i imponujaca,
    ale jesli taka sama przenikliwosc maja ich idole na gorze, to trudno sie dziwic, ze jestesmy na takim etapie na jakim jestesmy.
    • szwampuch58 Re: Historia idzie do przodu 21.09.23, 11:50
     10/10
    • privus Re: Historia idzie do przodu 24.09.23, 01:38
     To fakt. Idąc pustą ulicą spotykałem się niejednokrotnie z pozdrowieniami kogoś przechodnia przechodzącego po drugiej stronie. Odnoszę wrażenie, że Polacy zbyt łatwo wdali się w ekspansję narzuconej walki o imperium religijne zapominając o tym skąd nasz ród.
  • hordol Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 12:46
   skąd to skopiowałeś? nie jest aby "copyright"?
   • polski_francuz Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 12:51
    hordol napisała:

    " skąd to skopiowałeś? nie jest aby "copyright"?"

    Z Abby jest:). "b]Ano [/b]jest z bratnioczeskiego i mi dosc lezy.

    PF
    • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 01:42
     Jeśli już, to znacznie było nam bliżej do rytu bizantyjskiego z Moraw, niż wymuszonego później okolicznościami katolicyzmu.
  • hordol Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 12:56
   czy zadośćuczynienia finansowe jakie udalo się uzyskac izraelowi i róznym organizacjom zydowskim też uważasz za "rozdrapywanie ran"?
   • bywszy2 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za?+ 19.09.23, 13:11
    hordol napisała:

    > czy zadośćuczynienia finansowe jakie udalo się uzyskac izraelowi i róznym orga
    > nizacjom zydowskim też uważasz za "rozdrapywanie ran"?

    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    czy Polska w jakims stopniu zadouszczynila wyrazy przyjazni katolikow do sasiadow wyznania niekatolickiego w czasie okupacji,po niej a takze za pogromy lwowskie?
    Wiec?
    Moze by przenmilczec?
   • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 15:12
    hordol napisała:

    > czy zadośćuczynienia finansowe jakie udalo się uzyskac izraelowi i róznym orga
    > nizacjom zydowskim też uważasz za "rozdrapywanie ran"?

    To było 60-70 lat temu i wtedy żyli jeszcze winowajcy.Wiedzieli co narobili. Dzis większość młodzieży w Niemczech nie wie nawet,kiedy była jakaś 2 wojna.A skąd mogą wiedzieć?Przecież w większości to przybysze z innych stron świata.
   • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 01:50
    Wszystko można zrobić w sposób cywilizowany, czego naszym władzom brakuje. Pokazywana doraźna chcica dla celów propagandowych nie zmienia faktycznej nieudolności w zmiarach.
    • felusiak1 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 05:54
     Jeśli są tacy nieudolni to jak ualo się im wygrać wybory 2 razy i szykuje się trzeci raz?
     • borrrka Zabawny jesteś 24.09.23, 15:43
      Nie idzie wyłącznie o zwycięstwo wyborcze, ale (przede wszystkim) o realizację jakiejś wizji politycznej.
      Pisi nie mają żadnej, bo trudno nazwać wizją kupowanie upośledzonej mentalnie części społeczeństwa.
     • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:42
      Chyba nikt (a przynajmniej ja) nie spodziewał się aż tak krzykliwej i ordynarnej partyjnej propagandy wyborczej przy użyciu wszelkich dostępnych środków państwowych. Na dzień dzisiejszy trzymanie się władzy i manipulowanie publicznymi środkami są jedynym powszechnie znanym zjawiskiem, które im się udaje.
  • bywszy2 Re: "Umieli to zrobic Szwedzi" A pan o czym?+ 19.09.23, 13:13
   polski_francuz

   Populizm Kaczynskiego mi nie lezy i zal mi, ze tak duzo polskich Polakow daje mu swoj glos. Coz mozna dodac? Ano, ze moze i Polska i Polacy beda sie uczyli na bledach. Popelnilismy ich w historia co-nie-miara i trzebaby wreszcie zaprzestac. Umieli to zrobic Szwedzi. Uczmy sie od nich. Historia, bowiem idzie do przodu a nie do tylu.
   • polski_francuz Zmiana polityki 19.09.23, 15:04
    bywszy2 napisał:

    "Umieli to zrobic Szwedzi" A pan o czym?+"

    Szwedzi podtapiali zbrojnie sasiadow i sie nawet, o zgrozo, szablami brali za nasze swiete obrazy. Ale im erekcja przeszla ze 150 lat temu i zaczeli zyc pokojowo.

    PF
    • bywszy2 Re:co za wnioski?+ 19.09.23, 21:29
     polski_francuz napisał:

     > bywszy2 napisał:
     >
     > "Umieli to zrobic Szwedzi" A pan o czym?+"
     >
     > Szwedzi podtapiali zbrojnie sasiadow i sie nawet, o zgrozo, szablami brali za n
     > asze swiete obrazy. Ale im erekcja przeszla ze 150 lat temu i zaczeli zyc pokoj
     > owo.
     >
     > PF

     zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
     Czy to byly bledy szwedzkie?
     Dawali wszystkim w d...pe dopoki sily mieli i checi.
     A po drugie,robili to z pomoca pomagierow typu Sobieskiego,Radziwilow,krola Leszczynskiego.
     (A na "zarabianiu" z pomoca szabli ci pomagierzy nniezle sie oblowili.)
     A po trzecie tez Chodkiewicz niezle sie oblowil,dopoki blad swoj nie zrozumial.Amoze mu pomogli zrozumiec?
     • prze.nick Re:co za wnioski?+ 19.09.23, 22:06
      przede wszystkim z pomocą Anglii Cromwella, wielkiego miłośnika żydów

      osadzenie na tronie Romanowów to był cel Jezuitów a nie Polski czy Pożarskiego
      Ojciec cara Michała Filaret w czasie oblężenia Moskwy cały czas przebywał z Polakami i wcale nie był ich więźniem
      Potem spędził u Jezuitów w Malborku kilka dobrych lat na szkoleniu i objął faktyczną władzę po powrocie do Moskwy
      Wypędzenie Polaków z Moskwy to mit rosyjski. Jezuici dostali to co chcieli.
      • bywszy2 Re:co za wnioski?+ 19.09.23, 22:23
       prze.nick napisał:

       > przede wszystkim z pomocą Anglii Cromwella, wielkiego miłośnika żydów
       >
       > osadzenie na tronie Romanowów to był cel Jezuitów a nie Polski czy Pożarskiego
       > Ojciec cara Michała Filaret w czasie oblężenia Moskwy cały czas przebywał z Pol
       > akami i wcale nie był ich więźniem
       > Potem spędził u Jezuitów w Malborku kilka dobrych lat na szkoleniu i objął fakt
       > yczną władzę po powrocie do Moskwy
       > Wypędzenie Polaków z Moskwy to mit rosyjski. Jezuici dostali to co chcieli.

       zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
       Jak zawsze,pierdzielisz przyjacielu nie na temat.
       A czy Cromwel byl milosnikiem Zydow?
       I nie tylko on jeden.
       Tylko lachudrom roznego rodzaju to nie w smak
       Panu nie w smak?
       A pan Zyda Jezusa nie miluje?
       • prze.nick Re:co za wnioski?+ 19.09.23, 22:30
        braki w historii nadrabiasz talmudycznie chamstwem
        to Cromwell sprowadził do Anglii żydów po ścięciu króla Anglii
        to Cromwell namówił Szwecję (oraz sfinansował i dał ponad 10 tysięcy żołnierzy) aby zaatakowała Rzeczpospolitą w której właśnie trwała jezuicko-żydowska rozgrywka zwana Powstaniem Chmielnickiego.
        • bywszy2 Re:Nu i nu+ 20.09.23, 00:52
         prze.nick napisał:

         > braki w historii nadrabiasz talmudycznie chamstwem
         > to Cromwell sprowadził do Anglii żydów po ścięciu króla Anglii
         > to Cromwell namówił Szwecję (oraz sfinansował i dał ponad 10 tysięcy żołnierzy)
         > aby zaatakowała Rzeczpospolitą w której właśnie trwała jezuicko-żydowska rozgr
         > ywka zwana Powstaniem Chmielnickiego.

         zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
         Pomodliles sie juz przed obrazkiem zyda i mamuski jego,przez Boga umilowanej?
         Jezuicko-zydowska kamarilja:
         Sobieski,Radziwil,leszczynski krol i zydzi inksi pozostali.
         jak oswiadczyl ostatnio na koronacji krola Karola hrabia Lubomirski,
         jego rod to byl jedyny,ktory Szwedom tylki nie lizal.
         Pozostali to byli ochlaptusy typu pijaka zagloby czy cwqaniak kmicica.
         No i zawsze w tej Rzeczypospolitej zdrajcow bylo niemalo.
         Nie bede sie rozpisywal.
         Takich ... jak panow prze.nickow w Rzeczypospolitej bylo niemalo.
         I tym jej nieszczescie.
         A teraz odmow do poduszki zdrowaski na czesc zyda jezusa i matuszki jego i niech ci sie przysni zyd z wielkim ...!
         • prze.nick Re:Nu i nu+ 20.09.23, 01:31
          Lubomirski zrobił rokosz przeciw Janowi Kazimierzowi, przed którym w 1663 rosyjska armia spieprzała jak się tylko dało.
          Dzięki temu Rzeczpospolita straciła ziemię na wschodzie.
          Powstanie Chmielnickiego zostało wywołane z powodu lichwy żydowskiej.
          Jezus rzeczywiście miał wielkie serce że nazywał faryzeuszy tylko plemieniem żmijowym.
          • bywszy2 Re:Nu i nu+ 20.09.23, 08:34
           prze.nick napisał:

           > Lubomirski zrobił rokosz przeciw Janowi Kazimierzowi, przed którym w 1663 rosyj
           > ska armia spieprzała jak się tylko dało.
           > Dzięki temu Rzeczpospolita straciła ziemię na wschodzie.
           > Powstanie Chmielnickiego zostało wywołane z powodu lichwy żydowskiej.
           > Jezus rzeczywiście miał wielkie serce że nazywał faryzeuszy tylko plemieniem żm
           > ijowym.

           zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
           1.

           > Lubomirski zrobił rokosz przeciw Janowi Kazimierzowi, przed którym w 1663
           rosyjska armia spieprzała jak się tylko dało.
           > Dzięki temu Rzeczpospolita straciła ziemię na wschodzie.
           - rozumiem,ze tak spiepszala,ze dzieki temu Rzeczpospolita Ziemie Wschodnie utracila?Dobrze zrozumialem?
           Od samego rana sie uchlales i pierdzielisz niewiadomo co.Co i trzeba bylo udowodnic.
           Pridurok!!!

           2.
           Powstanie Chmielnickiego zostało wywołane z powodu lichwy żydowskiej.
           > Jezus rzeczywiście miał wielkie serce że nazywał faryzeuszy tylko plemieniem żmijowym.

           Dobrze,ze wiesz,kto takimi jak ty rzadzil,rzadzi i bedzie rzadzil.
           Przynajmniej czytac i pisac zescie sie nauczyli.
           To wam na zdrowie wychodzi.
           A Chmielnicki?To samo i na Wolyniu sie powtorzylo.
           Sosunki polsko-ukrainskie nie zawsze grzeczne byly.
           • prze.nick Re:Nu i nu+ 20.09.23, 09:32
            Dokształć się osiołku
            pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1654%E2%80%931667)
            IV faza – końcowe lata wojny

            pl.m.wikipedia.org/wiki/Rokosz_Lubomirskiego

            • bywszy2 Re:Nu i nu+ 20.09.23, 09:36
             prze.nick napisał:

             > Dokształć się osiołku
             > pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1654%E2%80%931667)
             > IV faza – końcowe lata wojny
             >
             > pl.m.wikipedia.org/wiki/Rokosz_Lubomirskiego
             >


             ззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззз
             baranie jestes nudny z twoimi cytata,mi.
             poszol won!
           • prze.nick Re:Nu i nu+ 20.09.23, 09:39
            A tu masz osiołku info z waszych stron
            delet.jhi.pl/pl/psj?articleId=17309
            Oczywiście stwierdzili tam że żydowscy arendarze nie byli winni powstania chmielnickiego bo tylko pracowali dla magnaterii
            • bywszy2 Re:powtarzm+ 20.09.23, 10:27
             prze.nick napisał:

             > A tu masz osiołku info z waszych stron
             > delet.jhi.pl/pl/psj?articleId=17309
             > Oczywiście stwierdzili tam że żydowscy arendarze nie byli winni powstania chmie
             > lnickiego bo tylko pracowali dla magnaterii


             zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

             Poszol won nudziarzu.
             • prze.nick Re:powtarzm+ 20.09.23, 10:32
              Ciekawe ile pasożyty arendarze od siebie dorzucili marży że aż reszta społeczeństwa tego nie zdzierżyła.
              I tak pasożyty wywołały wojnę domową. Bitwa pod Beresteczkiem była największą na świecie w XVII wieku
              • bywszy2 Re:wot+ 21.09.23, 11:55
               prze.nick napisał:

               > Ciekawe ile pasożyty arendarze od siebie dorzucili marży że aż reszta społeczeń
               > stwa tego nie zdzierżyła.
               > I tak pasożyty wywołały wojnę domową. Bitwa pod Beresteczkiem była największą n
               > a świecie w XVII wieku

               zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
               jak widac,od mego wyjazdu ilosc kretynow pasozytow w polsce nie umniejszyla sie.
               A nawet nowi pojawili sie rodzaju genetycznego.
               A szkoda! - kraj piekny.
               Przez pasozytow,modlacych sie do zydka,nie ubywa.
               I w klawisze komputera nauczyli sie stukac.
   • privus Re: "Umieli to zrobic Szwedzi" A pan o czym?+ 24.09.23, 01:58
    bywszy2 napisał:

    > polski_francuz
    >
    > Populizm Kaczynskiego mi nie lezy i zal mi, ze tak duzo polskich Polakow daje m
    > u swoj glos. Coz mozna dodac? Ano, ze moze i Polska i Polacy beda sie uczyli na
    > bledach. Popelnilismy ich w historia co-nie-miara i trzebaby wreszcie zaprzest
    > ac. Umieli to zrobic Szwedzi. Uczmy sie od nich. Historia, bowiem idzie do przo
    > du a nie do tylu.
    >
    Podstawowy błędem jest niczym niekontrolowane zaufanie do propagandy, co w efekcie mści się zupełną alienacją władz traktująca społeczeństwo jako stado bezmyślnych ofiarnych baranów.
  • a.jej.rkoniak Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 15:08
   masz poważne problemy psychiczne, taka kanadyjska lewacka choroba?
  • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 16:40
   de_oakville napisał:


   > pejskiej. Ale jak widać, są ludzie, którym czysta atmosfera nie odpowiada. Chcą
   > konfliktu i odnowy wrogości. Pragną rozdrapywać stare rany. Wychodzi na mównic
   > ę obecny premier i żąda od Niemiec "zadośćuczynienia za krzywdy" w postaci ogro
   > mnych pieniędzy dla Polski. Dostałby wielkie pieniądze i tak, z Unii Europejski
   > ej w ramach odbudowy, ale ich nie chce. Chce inne wielkie pieniądze za dawne kr
   > zywdy. Chce być panem tych pieniędzy, a nie tych innych, za które musiałby powi
   > edzieć "Bóg zapłać Unio, że o nas dbasz. A w zamian żądasz sprawozdania, na
   > co je wydajemy". On chce innych pieniędzy "za nasze krzywdy" z których wyda
   > wania nie będzie musiał się tłumaczyc.

   Duzo napizdziles de_o ale czemu nie napisales ze Polska ma ogromne Ziemie tzw Odzyskane ktore dostala po 2 WS i jak by sie mialo rozliczac Niemcy Polska to w rachnku te ziemie tez musza byc?

   Oczywiscie wiem dlaczego nie napisales tego bo nie uwazasz ze te Ziemie Polska dostala jako jakies tam odszkodowanie i uwazasz ze to zadne odszkodowanie a sie Polsce naleza jak psu zupa.Bo jakis Chrobry czy onny Mieszek tam moze mieszal przed 1000 laty.

   Nawet mozemy siegnac dalej. Podpierdolanie Niemcom ziemie jak tzw korytarz Pomorski, Slaska w 1918r tak samo wchodza w te rozliczenia polsko niemieckie.
   tez ani slowa na ten temat. Tylko jeki ze Morawiecki brzydki, chce kase a nie powienien bo to nieladne czyli tak naprawde sluszne ale trzeba nie rozdrapywac ran, tylko dlatego.
   • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 20:29
    Ty tradycyjnie po kacapsko-szwabsku "napiździłeś" jeszcze więcej i rozwaliłeś bajki koszernego Oaka o zabliźnieniu ran jak należy.
    Polska nie wytyczała swoich granic po II WŚ. Stalin miał bardzo dużo do powiedzenia i przez to Polska straciła terytorialnie, nawet etnicznie polskie Zaolzie.
    Niemcy mogą mieć pretensje tylko do siebie że zaczęły i przegrały wojnę a Lebensraum poszedł się walić.
    A jeśli już mowa o kradzieży ziemi to całe NRD to ziemie słowiańskie. Słowianie są na swoim od wielu tysięcy lat a semiccy przodkowie Niemców przyleźli z Persji poprzez Brytanię i AustrAzję dopiero 1500 lat temu.
    • bywszy2 Re: ?+ 19.09.23, 21:37
     prze.nick napisał:

     > Ty tradycyjnie po kacapsko-szwabsku "napiździłeś" jeszcze więcej i rozwaliłeś b
     > ajki koszernego Oaka o zabliźnieniu ran jak należy.
     > Polska nie wytyczała swoich granic po II WŚ. Stalin miał bardzo dużo do powiedz
     > enia i przez to Polska straciła terytorialnie, nawet etnicznie polskie Zaolzie.
     > Niemcy mogą mieć pretensje tylko do siebie że zaczęły i przegrały wojnę a Leben
     > sraum poszedł się walić.
     > A jeśli już mowa o kradzieży ziemi to całe NRD to ziemie słowiańskie. Słowianie
     > są na swoim od wielu tysięcy lat a semiccy przodkowie Niemców przyleźli z Pers
     > ji poprzez Brytanię i AustrAzję dopiero 1500 lat temu.

     zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
     a nie przyszlo ci,pridurku,na mysl ,ze przed tysiacami lat przed twoimi przodkami tam susly juz mieszkaly.
     A potem semickim przodkom cztery litery podcieraly.
     • prze.nick Re: ?+ 19.09.23, 22:08
      znowu chcesz zamienić ten wątek w talmudyczny szalet?
      • bywszy2 Re: ?+ 19.09.23, 22:25
       prze.nick napisał:

       > znowu chcesz zamienić ten wątek w talmudyczny szalet?

       zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
       a ty do tego szaletu nie uczeszczasz i zydkowi sie modlisz?
       • prze.nick Re: ?+ 19.09.23, 22:33
        masz tu osiołku trochę informacji opartych na badaniach genetycznych
        radio.opole.pl/576,83,slowianie-na-slasku-od-5000-lat
        semitów i tureckich chazarów nie stwierdzono
        • bywszy2 Re: ?+ 21.09.23, 11:51
         prze.nick napisał:

         > masz tu osiołku trochę informacji opartych na badaniach genetycznych
         > radio.opole.pl/576,83,slowianie-na-slasku-od-5000-lat
         > semitów i tureckich chazarów nie stwierdzono

         ззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззз
         jak widac,od mego wyjazdu ilosc kretynow w polsce nie umniejszyla sie.
         A nawet nowi pojawili sie rodzaju genetycznego.
         A szkoda! - kraj piekny.
     • a.jej.rkoniak Re: ?+ 20.09.23, 04:46
      ostatnio prasa brytyjska doniosła, że wyspy brytyjskie to najpierw zaludniali czarnoskórzy i to oni zbudowali Stonehedge...
      Jakaś kolorowa napisała książkę dla dzieci .....
      • prze.nick Re: ?+ 20.09.23, 07:06
       Czarnoskórzy semiccy Sasanidzi/Saksonowie/Sasi to przyszli jako żołnierze zaciężni Rzymu do Brytanii na przełomie IV i V wieku a tubylcami byli wtedy od tysięcy lat Celtowie.
       Stare obrazy pokazują ich rzeczywiście jako ciemnoskórych na tle Europejczyków.
       • a.jej.rkoniak Re: ?+ 20.09.23, 11:33
        czarna autorka twierdzi, że czarni na wyspie byli od 10000 lat
        ja tylko cytuję ksiązkę dla dzieci
   • de_oakville Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 12:29
    jorl11 napisał:

    > Oczywiscie wiem dlaczego nie napisales tego bo nie uwazasz ze te Ziemie Polska
    > dostala jako jakies tam odszkodowanie i uwazasz ze to zadne odszkodowanie a sie
    > Polsce naleza jak psu zupa.Bo jakis Chrobry czy onny Mieszek tam moze mieszal
    > przed 1000 laty.

    Ty Jorl zawsze w swoich opiniach trafiasz jak "kulą w płot" co do oceny poglądów innych osób. Jesteś zawsze podobnie "mądry" jak narcyz Trump. Pewnie sam jesteś również narcyzem. Ja nie potrzebuję niczyich ziem, są one dla mnie "garbem". Wolałbym 1000-krotnie żeby Polska otrzymała zaraz po wojnie odszkodowanie od Niemiec w postaci pieniędzy za nasze krzywdy, a nie ziem. Nawet gdyby była tylko obszarem tak mała jak Węgry, pomiędzy Lublinem a Białymstokiem. Węgry przed 1-szą Wojną Światową miały obszar jak obecna
    Polska i zostały potem okrojone. Pozostał im ich piękny Budapeszt i Balaton. A ty powinieneś zamieszkać w swoim Kaliningradzie. Bo gdyby Rosja miała takie zagęszczenie na kilometr jak Niemcy to wystarczyłby jej
    obszar niewiele większy od Francji, taki Madagaskar. Policz sobie zagęszczenie na Madagaskarze, gdyby wszyscy Rosjanie tam zamieszkali (ja jeszcze nie liczyłem). Mieliby pewnie dokładnie tak gęsto jak w Niemczech.
   • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 02:13
    Najpierw zastanów się sam, kto komu pod.. te ziemie.
    Kwestia rekompensaty jest dzisiaj już odgrzewanym starym spleśniałym bołmotem, skoro rząd Polski już dawno temu zgodził się na ich przejęcie i realizację przez ZSRR.

    Dziwi mnie tylko jedno, że ci tak bardzo skrzywdzeni nie domagają się zwrotu tego odszkodowania od Rosji zapominając jednocześnie o skutkach wzajemnej agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. W obecnym układzie przyczyn chyba nie trzeba dociekać.

    Dlaczego?
    Domyśl sie sam ;)
  • yabbaryt Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 19:10
   Polska dostała ziemie zachodnie decyzją aliantów, za to że zostały jej odebrane tereny wschodnie. Dodatkowo Polska poniosła ogromne straty gospodarcze i ludzkie i za to przyznano jej odszkodowania, których nie do tej otrzymała. I niby z jakiej racji ma z nich rezygnować. Oczywiście kwestia odszkodowań jest skomplikowana prawnie.Ja będąc laikiem w sprawach prawnych się wypowiadać nie chcę. Polska ma absolutnie prawo moralne domagać się należnych odszkodowań i realizować swój interes narodowy. Tak jak to robią wszystkie inne suwerenne kraje a nie ćwierć-kolonie którym się wbija poczucie winy i niewolnicza uległość. Niestety za dużo w narodzie mamy mentalnych niewolników, którzy uważają że nie mamy moralnego prawa dochodzić swoich racji w stosunku do większych i silniejszych.
   • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 19:40
    yabbaryt napisał:

    > Polska dostała ziemie zachodnie decyzją aliantów, za to że zostały jej odebrane
    > tereny wschodnie.

    Tereny wschodnie to Polska podpierdolila zaraz po 1 WS i musiala je oddac. Wiec Zachodnie to nie za Wschodnie, wschodnie musial oddac bo byl ukradzione.

    Zwracam uwage na ziemie podpierdolone Niemcom po 1918r. Patrz

    pl.wikipedia.org/wiki/Czternaście_punktów_Wilsona
    I punkt nomen omen 13:

    Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa powinna być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.    Jak widac ten dostep do morza juz nie musial byc z zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską,. I nie byl.

    >Dodatkowo Polska poniosła ogromne straty gospodarcze i ludzk
    > ie


    Niedawno jechalem pociagiem w Polsce i rozmawialem z produktem waszej propagandy jedna kobieta. Ona powiedziala "Polska byla najbardziej zniszczona w czasie 2 WS". ja jej na to ze najbardziej to byly Niemcy zniszczone. Upss ale moze tak ale Niemcm sie zniszczenia nalezaly ona na to. Ja na to ze mowimy ktory byl bardziej zniszczony a wina osobna sprawa.
    • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 20:33
     ale ty jesteś tępy jednak
     wiesz kto zapierdolił polskie ziemie w XVIII wieku?
     Kacapstwo i Szwabstwo
     zauważ, że Lwów nigdy nawet nie był w granicach carskiej Rosji
     taka to była Ruś, ha ha
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 20:55
      pl.wikipedia.org/wiki/Ziemie_Rzeczypospolitej_pod_zaborami
      rok 1900 mapa etniczna - jak widać Polacy mieli dostęp do morza
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 20:59
      en.m.wikipedia.org/wiki/File:Mapa_rozsiedlenia_ludności_polskiej_z_uwzględnieniem_spisów_z_1916_roku.jpg
      pomimo rusyfikacji i germanizacji i I WŚ dalej Polacy mieli dostęp do morza
      • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 11:47
       prze.nick napisał:

       > en.m.wikipedia.org/wiki/File:Mapa_rozsiedlenia_ludności_polskiej_z_uwzględnieniem_spisów_z_1916_roku.jpg
       > pomimo rusyfikacji i germanizacji i I WŚ dalej Polacy mieli dostęp do morza

       Tak, propaganda antyniemiecka.
       Polska napewno doliczyla sobie do Polakow Kaszubow bo tych tam bylo sporo akurat. Kaszubi nie byli ani Nemcami ani Polakami ale zyli w panstwie niemieckim setki lat. I zyli duzo lepiej, PKB/leb mieli duzo wyzszy, jakby zyli w Polsce.
       Poza tym naklamane w Twoich obrazkach jest wiecej.
       O Kaszubach to ja wiem z wlasnego doswiadczenie bo wlasnie moja Byla byla Kaszubka. I jej rodzice itd tez. I wiem od nich jak bylo jak Polska miedzywojenna na Kaszuby przyszla. zaraz Kaszubi jako chamy byli odciecie od wyksztalcenia, mozliwosci awansu a tylko mogli byc sluzacymi Panom Polskim ktorzy na wakacje tam przyjezdzali. I dla ktorych trzymanie w biedzie Kaszubow bylo na reke bo sluzacy byli tanii. Mi to opowiadano jak wtedy to wygladalo.

       Wg Pkt13 Wilsona, patrz wyzej, nawet nie pytano ich o zdanie, Kaszbow w jakim kraju chca zyc. Oczywiscie wiadomo dlaczego. Bo dostep do morze byl Polsce geopolitycznie potrzebny bo inaczej sasiedzi by Polske blokada zadusili. Wezmy wojne 1920r, dostawy masowe broni z Zachodu byly tylko mozliwe bo i Gdansk byl podpierdolony i przez niego one szly. Dlatego tez niemiecki Gdansk byl Niemcom faktycznie zabrany.

       I ten dostep do morza Wilsona byl Polsce potrzebny bo oddzielal Prusy od Niemiec. I Wilson zalatwil Polsce tym samym mozliwosc prawie dowolnych dochodow z myta z transportu pomiedzy Niemcami a Prusami. Slyszalem ze 1/4 budzetu Polski byl z tego zlodziejstwa. Wilson wiedzial ze Polsca bedzie nedznym gospodarczo krajem wiec takiego samograja pieniaznego Polace zalatwil.
       A Niemcom zabrano 1918r cala flote handlowa wiec transportem morskim nie mogli trzymac komunikacji Prusy-Niemcy Wlasciwe. Wiec ladem i byc okradanym przez Polakow.

       • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 12:51
        Powiedz ile Prusy ukradły Polsce w XVIII wieku.
        Jeśli chodzi o Kaszubów to nie będę się kłócić tylko zacytuję to co jest w Wiki
        pl.m.wikipedia.org/wiki/Kaszubi
        ""Zdecydowana większość Kaszubów posiada podwójną identyfikację – narodową polską i etniczną kaszubską. Wielu polskich działaczy narodowych na Pomorzu w okresie zaborów oraz członków podziemia niepodległościowego w czasie okupacji było pochodzenia kaszubskiego".

        Z Kaszubami pewnie było podobnie jak ze Ślązakami, którzy walczyli o przyłączenie do II RP. Niemcy natomiast chcieli ich zgermanizować i pewna część jej uległa.

        Pierwsza mapa została wydana przed I WŚ w encyklopedii Samuela Orgelbranda i pewnie była dokładna bo by mu się niemieckie władze dobrały do tyłka.

        I na koniec - Lenin w 1917 też zdaje się ogłaszał niepodległość Polski a wcześniej Niemcy z Austrią też chciały utworzyć królestwo Polski
        Tylko że to sami Polacy musieli wygrać swoją niepodległość. Nikt nam jej nie dał.
        Więc to ględzenia o punkcie Wilsona to tylko takie szkopskie szlochy po przegranej wojnie.
        • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 12:52
         I jeszcze jedno Gdańsk nie był w II RP ze względu na naciski Anglii.
    • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 02:25
     Do jorl11
     Bądź konsekwentny w swoich wywodach historycznych,
     Liczą się fakty a nie powinności. Losy Prus Królewskich i późniejsze rozbiory Polsk są wymownym tego dowodem.
  • engine8t Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 19.09.23, 21:26
   Zauwaz ze od Polakow inne nacje chca zadoscuczynie wiec i Polacy robia to samo - wczesniej cicho siedzieli i nie Polacy zqcznbali te "przepychanki"?
   Polacy sie na ziemie zachodnie nie prosili. Byli dokladnie w takiej samej sytuacji jak Niemcy - do ich domow najpierw wprwadzili sie nowi mieszkancy przydzileni przez rzad rosyjski i oni zostali z nich wypchnieci - mieli krotki czas na wyprowadzke. Wyprowadzali sie zupelnie w nieznane i tez nie mieli wyboru. Przydzielono im dom i tam mieszkali z Niemcami bo ci wg tej samej zasady mieli krotki czas na wyprowadzke.
   Infrastruktura na ziemiach niemieckich byla lepsza niz ta co ja pozostawili "na Wschodzie" ale gdyby mieli szanse powrotu to podejrzewam ze 80% by to zrobilo bez namyslu. Moi rodzice do konca zycia mieszkali na ziemiach nie swoich ale niemieckich. To pokolenie nigdy nie czulo sie u siebie.
   Polacy nie dbali o Niemieckie groby a i Ukraincy nie dbali o Polskie.
   I teraz jak poszukac zrodel to Niemcy byli tym narodem ktory to wszytko sprowokowal i na nich jedynych spoczywa obowiazek zadoscuczynienia za wszytkie problemy ktore stworzyli i to przez pokolenia poniewaz pokolenie byly poszkodowane jesli nie bezposrednio to posrednio.
   A tu naraz stworzono plemie Nazistow na ktorych zwalono winy, ci wymarli a z nimi zabrali wszytko co sie stalo?
   A co Niemcy obecnie robia? Nie wyszlo im 2x orezem zajac ziem na wschod to po II WS zalozyli EU ktora kontroluja i rzadza. Cel maj ten sam - podporzdkowac sobie i wykorzystywac wschdnia europe do budowani swojej potegi a jedynie inne metody bo teraz pieniedzmi je zajmuja - przynajmnije takie maja zamiary - ktore trudno ukryc.

   • senioryta13 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 21:43
    engine8t napisał:


    >...- podporzdkowac
    > sobie i wykorzystywac wschdnia europe do budowani swojej potegi a jedynie inne
    > metody bo teraz pieniedzmi je zajmuja - przynajmnije takie maja zamiary - ktore
    > trudno ukryc.

    no i porozmieszczali caly system rakiet, aby tym z dalekiego wschodu nie przyszlo nawet na mysl zaatakowac ten nowo powstajacy stwor. Tylko z krajem U im nie wyszlo, moze za duzo chcieli?
   • bywszy2 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 21:49
    Nie wyszlo im 2x orezem zajac ziem na wschod to po II WS zalozyli EU ktora kontroluja i rzadza. Cel maj ten sam - podporzdkowac sobie i wykorzystywac wschdnia europe do budowani swojej potegi a jedynie inne metody bo teraz pieniedzmi je zajmuja - przynajmnije takie maja zamiary - ktore trudno ukryc.

    zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    Pamietam,jak Polacy blagali by ich do tej niewoli UEowsiej przyjeli.
    Ziemie Wschodnie?
    A "luny w Bieszczadach" to co takiego?
    A Wolyn?
    A polskie osadnictwa wojskowe na ziemiach Wschodnich?

    Polacy sie na ziemie zachodnie nie prosili. Byli dokladnie w takiej samej sytuacji jak Niemcy - do ich domow najpierw wprwadzili sie nowi mieszkancy przydzileni przez rzad rosyjski i oni zostali z nich wypchnieci - mieli krotki czas na wyprowadzke. Wyprowadzali sie zupelnie w nieznane i tez nie mieli wyboru. Przydzielono im dom i tam mieszkali z Niemcami bo ci wg tej samej zasady mieli krotki czas na wyprowadzke. - czy mam zrozumiec,ze Stalin na sile Polsce te ziemie podarowal?
    To czemu rzad polski ambasadora rosyjskiego na dywanik wezwal w sprawie tego podarowania?
    W co jest grane?
    • engine8t Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 19.09.23, 23:04
     No wlasni eNimecy wykorzystali ludzk chciwosc na kase i podstawili im opcje zarabiania pod nos w zamian ze oddanie sie w rece Uni pod przewodnictwen Niemiec i polakomili sie oczywoscie na to w sytuacji kiedy jakkawiek kasa byle lesza niz nic. I nawet nie zauwazyli ze wyrazili zgode na bycie gospodarka pomocnicza i podporzdkowana niemieckiemu przemyslowi. I ta ciagle jest realizowane le rybka polknel haczyk tak gleboko ze teraz wypluc sie go nie da a zachodni sasiad kreci kolowrtokliem i ciagnie za zylke caly czas.
     No i Unia do ktorej Polskja przystepowala a Unia obecne i ta w planach to bardzo rozne Unie.
     Ta orginalna obiecywal pelna niezaleznosc panstwowa a obecne zasady - niezgodne ze statusem ale narzucane przez niemiecka egzekutywe, zmusza do poddanstwa zwanego federalizacja.

     Po pierwsze pamietaj ze Ukraincom juz Hitler i Stalin obiecywali Wolna Ukraine i zachecali do wyczyszczeni innych narodowsci, Dlatego sluzyli i jedenemu i drugiemu.
     A Stalin niczego Polsce nie podarowal z dobrego serca (oprocz moze Palacu Kultury) .. Zwyciezyl wojne i chciala zimie a jednoczesnie strefe buforwa od zachodu wiec nie mial wyjscia tylko Polske "przesunac" na zachod i zrobil to absolutnie "na sile". Nikt ludzi nie pytal. Wprawdzie pozwlal Polakom pozostac na ziemiach ukrainskich ale Ukraincy im wprost mowili co sie z nimi stanie jak pozostana. Tak ze zostali wypchani na zachod na sile.
     A to kot koga na dywanik wzywal ma tu zero znaczenia - teatrzyki zawsze sie robi.
     A Stalin wzial sobie calkiem niezle tereny Polskie tak ze zle na tym nie wyszedl.
     • bywszy2 Re: ?+ 20.09.23, 08:42
      engine8t napisał:

      > No wlasni eNimecy wykorzystali ludzk chciwosc na kase i podstawili im opcje zar
      > abiania pod nos w zamian ze oddanie sie w rece Uni pod przewodnictwen Niemiec i
      > polakomili sie oczywoscie na to w sytuacji kiedy jakkawiek kasa byle lesza niz
      > nic. I nawet nie zauwazyli ze wyrazili zgode na bycie gospodarka pomocnicza i
      > podporzdkowana niemieckiemu przemyslowi. I ta ciagle jest realizowane le rybka
      > polknel haczyk tak gleboko ze teraz wypluc sie go nie da a zachodni sasiad kre
      > ci kolowrtokliem i ciagnie za zylke caly czas.
      > No i Unia do ktorej Polskja przystepowala a Unia obecne i ta w planach to bardz
      > o rozne Unie.
      > Ta orginalna obiecywal pelna niezaleznosc panstwowa a obecne zasady - niezgodne
      > ze statusem ale narzucane przez niemiecka egzekutywe, zmusza do poddanstwa zw
      > anego federalizacja.
      >
      > Po pierwsze pamietaj ze Ukraincom juz Hitler i Stalin obiecywali Wolna Ukraine
      > i zachecali do wyczyszczeni innych narodowsci, Dlatego sluzyli i jedenemu i dr
      > ugiemu.
      > A Stalin niczego Polsce nie podarowal z dobrego serca (oprocz moze Palacu Kultu
      > ry) .. Zwyciezyl wojne i chciala zimie a jednoczesnie strefe buforwa od zach
      > odu wiec nie mial wyjscia tylko Polske "przesunac" na zachod i zrobil to absolu
      > tnie "na sile". Nikt ludzi nie pytal. Wprawdzie pozwlal Polakom pozostac na zie
      > miach ukrainskich ale Ukraincy im wprost mowili co sie z nimi stanie jak pozost
      > ana. Tak ze zostali wypchani na zachod na sile.
      > A to kot koga na dywanik wzywal ma tu zero znaczenia - teatrzyki zawsze sie rob
      > i.
      > A Stalin wzial sobie calkiem niezle tereny Polskie tak ze zle na tym nie wyszed
      > l.

      zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      No wlasni eNimecy wykorzystali ludzk chciwosc na kase - ktoz winien,ze Polacy byli chciwi?

      A Stalin wzial sobie calkiem niezle tereny Polskie tak ze zle na tym nie wyszedl - tereny byly ukrainskie?

      A reszcie pierdzielisz od rzeczy.Tez mi analityk sie znalazl.
   • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 11:53
    engine8t napisał:


    > Polacy sie na ziemie zachodnie nie prosili.

    Nie musieli ich krasc Niemcom. Nikt Polakom nie kazal. Tak samo jak po 1 WS nie musiali Polacy krasc ziem.
    Jakie znaczenie dla ukradzenia ziem niemieckich po 2WS dla Niemiec ma ze cos tam na Wschodzie Polski sa sporne tereny ktore Polska ma opuscic? To ma usprawieliwic kradziez???

    Podobno Polacy poniesli wielkie straty ludnosci w 2WS wiec mogliby na duzo mniejszym terenie tak samo zyc. Zageszczenie ludnosci w Niemczech /km^2 jest conajmniej 2 ray wieksze jak teraz w Polsce, Polacy mogliby spokojnie miec takie samo zageszczenie ludnosci jak maja Niemcy teraz. Da sie zyc jak wiadomo.
    • boomerang Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 12:42
     Niemcy wcześniej ukradli ziemie Słowian, nie tylko Połabskich, czyli prawie całe NRD. Mieszkasz dziś na ukradzionej Słowianom ziemi i jeszcze płacisz za to czynsz. No, ale może i słusznie bo ty Słowianinem nie jesteś. Twoje miejsce jest między Moskwą i Ułan Bator.
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 13:10
      Potomkowie azjatyckich Sasów i Chanatu Moskiewskiego mają identyczną mentalność - jak już raz coś ukradną to uważają to za swoją własność nawet jak prawowity właściciel im to odbierze.
      • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 16:15
       prze.nick napisał:

       > Potomkowie azjatyckich Sasów i Chanatu Moskiewskiego mają identyczną mentalność
       > - jak już raz coś ukradną to uważają to za swoją własność nawet jak prawowity
       > właściciel im to odbierze.
       Dlaczego Polacy uważają ze Wilno czy Lwow to ich miasta?
     • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 16:21
      boomerang napisał:

      > Niemcy wcześniej ukradli ziemie Słowian, nie tylko Połabskich, czyli prawie cał
      > e NRD. Mieszkasz dziś na ukradzionej Słowianom ziemi i jeszcze płacisz za to cz
      > ynsz. No, ale może i słusznie bo ty Słowianinem nie jesteś. Twoje miejsce jest
      > między Moskwą i Ułan Bator.

      W jaki sposób można ziemie "ukraść"? Poza tym co obchodzą was inni Słowianie?
    • engine8t Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 20:01
     To wiek czy nadmiar testastaronu ?
     Wiem , wiem trudno obecnie byc jednooczesnie Niemcem i Ruskim.
     • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 20.09.23, 21:37
      engine8t napisał:

      > To wiek czy nadmiar testastaronu ?
      > Wiem , wiem trudno obecnie byc jednooczesnie Niemcem i Ruskim.
      Większość Russlanddeutsche w Niemczech, a jest ich ok.3,5 mln są w polowie Niemcami i w polowie Ruskimi.
      Russlanddeutsche in der AfD Rechtsruck in "Klein-Moskau"
      Unter Helmut Kohl wählten die Russlanddeutschen einst oftmals die CDU. Nun hat die AfD großen Zulauf, weil die Spätaussiedler aus der Sowjetunion ihr Deutschland nicht mehr wiederzuerkennen glauben.
      Gornoslazacy w Niemczech tez w wiekszosci glosowali na CDU a teraz w wiekszosci na AfD.
  • felusiak1 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 20.09.23, 09:27
   Doceniam twoje starania ale zanim napiszesz postaraj się zweryfikować fakty. Zajrzyj do czegoś poza GazWtb i TVN.
  • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 11:03
   prze.nick napisał:

   > I jeszcze jedno Gdańsk nie był w II RP ze względu na naciski Anglii.


   Dobra prze. Anglicy mieli powod ze to robili, szerzej nie tylko tu starali sie ograniczyc apetyty Polski na ziemie na Zachodzie i Wschodzi.
   Ale oni Polakom mowili dlaczego tak robia. To jest znane w dokumentach z tamtych czasow.
   Moze napiszesz dlaczego tak robili tzn co mowili dlaczego tak robia?
   • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:10
    Anglia jest odwiecznym wrogiem Polski. Wojna Batorego z Iwanem IV Groźnym była w istocie wojną z Anglią. Anglia nasłała Szwecję na Polskę w 1655. W XVIII wieku Anglia pompowała militarnie Prusy i de facto była czwartym zaborcą Polski.
    Forsowała linię Curzona która zostawiała etnicznych Polaków w rękach kacapstwa. Sprzyjała Niemcom w powstaniach śląskich.
    O II wojnie światowej to chyba nie muszę wspominać.
    • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:14
     prze.nick napisał:

     > Anglia jest odwiecznym wrogiem Polski. Wojna Batorego z Iwanem IV Groźnym była
     > w istocie wojną z Anglią. Anglia nasłała Szwecję na Polskę w 1655. W XVIII wiek
     > u Anglia pompowała militarnie Prusy i de facto była czwartym zaborcą Polski.
     > Forsowała linię Curzona która zostawiała etnicznych Polaków w rękach kacapstwa.
     > Sprzyjała Niemcom w powstaniach śląskich.


     Dalej to samo prze. Anglia jak najbardziej argumentowala w czasie tych rokowan o ksztalcie Polski po 1918r dlaczego tak wlasnie uwaza. To jest w dokumentach, znane. Wiesz? Czy nie wiesz?
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:30
      Dawaj swoją interpretację. Chętnie się pośmieję.
      A ty wiesz po co szwaby to wymyśliły?
      pl.m.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(1917%E2%80%931918)
      • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:43
       prze.nick napisał:

       > Dawaj swoją interpretację. Chętnie się pośmieję.

       Acha. To nie jest interpretacja a to co Anglicy polskim przedstawicielom przy ustalaniu Traktau Versalkiego mowili.
       A wiem co mowili Polakom, obydwa kraje, Niemcy i Rosja chodz teraz slabe to w przyszlosci wroca do swojej sily. I beda wielokronie silniejsze jaka bedzie Polska. I wtedy sie upomna o te podpierdolone ziemie. Takie sa prawa w geopolityce, to prawie jak matematyczne orawa, tak to dziala.
       Anglia wiedziala ze taka forma traktatu Wersalskiego prowadzi do nastepnej wojny z Niemcami a granice z Roja tez. Dlatego linia Curzona. Ta zielona patrz obrazek. I to byla propozycja mocarastw zachodnich

       No ale Polska miala sojusznika USA ktory chciala nastepnej wojny w Europie aby Europa byla zniszczona bo wtedy mogl stac sie supermocarstwem, Anglia nie chciala nastepnej wojny ale Polacy z napuszczenia USA zrobili to aby wojna byla.
       • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:48
        Ty jorl chciałbyś żeby Polacy sami weszli do trumny bo to by się spodobało Szwabom lub Kacapom?!
        Żeby mogły znowu nam zapierdolic nasze ziemie?!
        I ty niby w Polsce mieszkałeś?!
        Kacapy i Szwaby mogą się w dupę pocałować.
        • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:50
         Teraz twój Chanat Moskiewski "upomina" się o Ukrainę a skończy się na tym że Chiny się upomną o Syberię :D
        • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 11:53
         prze.nick napisał:

         > Ty jorl chciałbyś żeby Polacy sami weszli do trumny bo to by się spodobało Szwa
         > bom lub Kacapom?!
         > Żeby mogły znowu nam zapierdolic nasze ziemie?!
         > I ty niby w Polsce mieszkałeś?!
         > Kacapy i Szwaby mogą się w dupę pocałować.


         Dotarlo dlaczego Anglicy starali sie wstrzymywac apetyty Polakow na ziemie? Bo nie chcialy nasteonej wojny? Tak po prostu nie chcieli? I dokladnie to Poöakom w rokowaniach wtedy mowili. No ale Polacy inaczej, USA za plecami i na kon bolszewika gon.
         Dotalo?
         • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 21.09.23, 12:05
          Anglicy są tu jakąś wyrocznią? Tacy sami złodzieje jak Kacapy i Szwaby.
          To czemu Anglicy nasłali Hitlera na wschód skoro nie chcieli wojny?
          Rosja bez podbitych ziem podobnie jak Niemcy też by gówno miały do gadania w XIX wieku.
         • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 02:46
          Historii uczyłeś się chyba w Rosji albo w Niemczech. Z historii Polski w wydaniu rosyjskim miałem możliwość zapoznania się zapewne w Twoich latach mlecznych. W wydaniu niemieckim nie sądzę, by odbiegała od tej poprzedniej. Polityka Anglii polegała na utrzymaniu dominacji w Europie i interesy narodowościowe interesowały ja tylko w zakresie własnego buissinesu, czego przykład II wojny światowej jest dosyć wymownym w tej kwestii. Podnoszenie interesów obcych nacji kosztem Polski może mieć tylko jedno imię.
       • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 02:30
        Nie Polska, a Polacy walczący o swoje prawa do egzystencji.
  • walgierz Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 12:17
   de_oakville napisał:


   > ]. Natomiast Polska Ludowa jako zadośćuczynienie za krzywdy doznane od Niemiec
   > hitlerowskich otrzymała sporą cześć ziem niemieckich,

   Nieprawda to była rekompensata za polskie ziemie wschodnie około 190 tyś km2 zajęte przez CCCP z których wysiedlono 4-5 milionów Polaków i wywłaszczono z ich własności, przekazując im te ziemie nie tyle Niemiec co Prus, które zostały jako państwo i naród zlikwidowane w wyniku II wojny światowej.

   "Po klęsce III Rzeszy w II wojnie światowej, 25 lutego 1947, uchwałą nr 46 Alianckiej Rady Kontroli dokonano likwidacji państwa pruskiego"

   > w każdym razie takich, na
   > których Niemcy mieszkali i gospodarowali od setek lat, gdzie 100% budowli i in
   > frastruktury zostało przez nich stworzone oraz zbudowane w ich stylu. Podrózuja
   > c po Polsce z ojcem jako dziecko i nie będąc tego wszystkiego świadomy, ta częś
   > ć kraju podobała mi się najbardziej. Pózniej sobie uświadomiłem, że nie mogę by
   > ć z niej dumny, bo nie została stworzona przez moich przodków, tylko przez zupe
   > łnie obcy mi naród.   Też nie prawda, przeczytaj sobie co to była germanizacja do XVII-XXVIII wieku, bardzo dużo na tych ziemiach było etnicznych Polaków, mówiących skażonym językiem polskim, a nawet do Łaby, trudno więc nazwać cię człowiekiem świadomym, czy rozumnym, bo bredzisz jak analfabeta.

   Germanizacja

   "Jeden z pierwszych dekretów Fryderyka Wielkiego z 1764 roku był skierowany przeciwko językowi polskiemu. W tym zarządzeniu germanizacyjnym nakazał on wprowadzenie języka niemieckiego jako języka urzędowego oraz wydał zakaz zatrudnienia w szkołach nauczycieli nieposługujących się językiem niemieckim. Zarządzenie zakazywało także każdemu dominium zatrudnianie pod karą 10 talarów kogokolwiek bez znajomości języka niemieckiego do pracy oraz służby w folwarku, a nawet zakazywało udzielania zgody na śluby, jeżeli nowożeńcy nie nauczą się mówić po niemiecku[8]. Wprowadzono restrykcje w używaniu języka polskiego we wszystkich szkołach i urzędach. Radcom ziemiańskim powiatów wrocławskiego, brzeskiego, niemodlińskiego, oławskiego, grodkowskiego, nyskiego, średzkiego, trzebnickiego, oleśnickiego, namysłowskiego, kluczborskiego i sycowskiego Fryderyk oznajmiał:

   (...) Ponieważ usilnie pragniemy, aby w tych okolicach i miejscowościach, gdzie poddani władają tylko językiem polskim, język niemiecki coraz więcej się rozpowszechniał, wobec czego polskim proboszczom polecono w przeciągu roku w języku niemieckim się wydoskonalić, ponieważ polscy nauczyciele mają być usunięci, a ich posady objąć ludzie, którzy rozumieją po niemiecku i po polsku i młodzież w języku niemieckim uczyć (...)
   Akcja germanizacyjna zainicjowana przez Fryderyka przebiegała jednak w początkowym okresie dość opornie i nie przyniosła rządowi pruskiemu pokładanych nadziei na szybką germanizację ludności polskiej na Śląsku. Wyraźnie rozczarowany postępem germanizacji na terenie Śląska Fryderyk Wielki apelował do radców ziemiańskich powiatów górnośląskich i granicznych w kolejnym zarządzeniu germanizacyjnym wydanym we Wrocławiu 10 listopada 1773 roku:

   (...) Spodziewaliśmy się, że na mocy ponawianego upomnienia i zamianowania po szkołach na Górnym Śląsku nauczycieli władających językiem niemieckim i polskim, a uzdolnionych do nauczania języka niemieckiego, nauka tego języka rozszerzy się i rozpowszechni, tymczasem ku naszemu wielkiemu niezadowoleniu stwierdzamy, że mimo to nauka języka niemieckiego i jego rozpowszechnienie napotyka na wiele przeszkód (...) dziedzice nie zwracają uwagi na to, ażeby rodzice i mieszkańcy pomiędzy sobą językiem tym posługiwali i dzieci swoje do używania tego zniewalali; zdarza się nawet, że dziedzice sprzeciwiają się raczej zaprowadzeniu języka niemieckiego, w miejsce skażonego i zepsutego języka krajowego, i wcale go nie popierają.
   Zaledwie wiarę dać możemy temu, ażeby dziedzice i osoby, którym przecież zależeć powinno na uchylaniu stanu nieokrzesanego i ciemnoty i na usuwaniu zepsutego krajowego języka polskiego (przez co się owa okolica przedstawia niekorzystnie), sprzeciwiać się mogły rozpowszechnianiu języka niemieckiego jako jednego z głównych środków cywilizacji tamtejszych mieszkańców (...)
   Germanizacja objęła początkowo teren Dolnego Śląska oraz wszystkie większe miasta znajdujące się na jego terenie. Wrocław z powodu osadnictwa niemieckiego stał się miastem dwujęzycznym. Stopniowo polska ludność była z niego wypierana tym niemniej przez długi czas jeszcze prawobrzeżną część Wrocławia na wschodnim brzegu Odry Niemcy nazywali „Polnische Seite”. Urzędowa relacja z 1789 roku donosiła o posługiwaniu się językiem polskim przez ludność zamieszkałą pod samym Wrocławiem. Jeszcze w XIX wieku Jerzy Samuel Bandtkie pisał

   Stolica Śląska ma wiele mieszkańców polskich, bo już o 1,5 mili od Wrocławia są wsie, gdzie lud mówi po polsku, a o 2 lub 3 całe parafie nad Odrą polskie.
   Do takich polskich wsi należały m.in. Brochów, Gaj, Księże Małe i Księże Wielkie, Tarnogaj i Zalesie oraz ewangelickie Radwanice, Sokolniki, Zacharzyce, Święta Katarzyna, Mokry Dwór, Opatowice, Laskowice i Strachowice (kilka z nich to dzisiejsze dzielnice Wrocławia).
   Prowincja śląska mówiła jeszcze przez długi czas po polsku, dlatego władze pruskie usiłowały odmienić stosunki etniczne na terenach Śląska w taki sposób, w jaki robiono to kilka wieków wcześniej na ziemiach podbitych Słowian połabskich. Z czasem pruskie władze wyeliminowały prawie całkowicie język polski z życia publicznego i zaczęły także kwestionować polski charakter Śląska. Przymusowa germanizacja oraz zakazy używania języka polskiego budziły kontrowersje wśród samych Niemców. W broszurze wydanej w 1791 r. niemiecki pastor z Wrocławia pisze:

   Jakimże jest język tuziemczy na Śląsku? Niemiecki przecież chyba nie? Po znaczącym nazwaniu miast i wsi w danym kraju rozpoznaje się przecież bez wątpliwości, jakim był powszechny język gdy je budowano. Co znaczy Glogau, Bunzlau, Wohlau, Jauer, Breslau, Brieg po niemiecku? W języku polskim natomiast wszystko to ma swoje znaczenie!

   • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 13:05
    Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej – akcja prowadzona przez kolejne rządy państwa polskiego w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz tej akcji w latach: 1919–1924, 1929–1934, 1937–1938.

    Akcja rewindykacyjna wpisywała się w ogólną politykę II Rzeczypospolitej wobec Kościoła prawosławnego, dążącą do maksymalnego ograniczenia jego wpływów politycznych i społecznych oraz zerwania jego związków z mniejszościami narodowymi ukraińską, rosyjską i białoruską.

    Władze II Rzeczpospolitej, zdając sobie z tego sprawę i mając w pamięci dantejskie sceny z lat 1917-1918, przystąpiły natychmiast do polonizacji Kresów Wschodnich. Najpierw spolonizowano urzędy, usuwając z nich wszystkich, którzy odmawiali składania przysięgi na wierność państwu polskiemu. Zlikwidowano także ukraińskie katedry na uniwersytecie we Lwowie, a studiować mogli jednie ci, którzy odbyli służbę w Wojsku Polskim. W grudniu 1920 roku Sejm przyjął ustawę o nadawaniu na korzystnych warunkach finansowych gospodarstw na Wołyniu zasłużonym żołnierzom i inwalidom wojennym pochodzącym ze środkowej Polski.
    Pierwsze lata II RP minęły pod znakiem polonizacji polskich Kresów Wschodnich. W 1924 roku minister Stanisław Grabski zlikwidował szkoły ukraińskojęzyczne i wprowadził szkoły utrakwistyczne (dwujęzyczne), z językiem polskim i ukraińskim.
    • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 13:08
     A to nie przypadkiem Kacapy zaraz po rozbiorach wzięły się za grekokatolików?
     • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 02:54
      prze.nick napisał:

      > A to nie przypadkiem Kacapy zaraz po rozbiorach wzięły się za grekokatolików?

      A wcześniej, to co było?
      A skąd się wziął Kościół Unicki?
      Zdaje się, że nasi protoplaści mieli w tych sprawach znacznie więcej rozsadki, niż ich następcy.
    • walgierz Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 13:16
     oktavian_pl napisał:

     > Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej –

     Kogo obchodzi grecka wiara kacapie.

     To są zbułgaryzowani Polacy.

     To są granice Polski z V wieku tzw. Klutura Sukow-Dziedzice inna czy pokrewna faza kultura Praska, czyli granice to Dniepr, Dunaj, Łaba i Soława dokładnie te same granice są na sarkofagu Chrobrego, z nazwami tych rzek na słupach, węże symbolizują duchy zmarłych, stąd nazwa Polanie dla Kijowian.

     • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 22.09.23, 21:35
      walgierz napisał:

      > oktavian_pl napisał:
      >
      > > Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej –
      >
      > Kogo obchodzi grecka wiara kacapie.
      >
      > To są zbułgaryzowani Polacy.
      >
      > To są granice Polski z V wieku tzw. Klutura Sukow-Dziedzice inna czy pokrewna f
      > aza kultura Praska, czyli granice to Dniepr, Dunaj, Łaba i Soława dokładnie te
      > same granice są na sarkofagu Chrobrego, z nazwami tych rzek na słupach, węże sy
      > mbolizują duchy zmarłych, stąd nazwa Polanie dla Kijowian.
      >
      Cwaniaczku jeden, oni byli setki lat ortodoksami i nie macie prawa Polacy ich mieczem nawracać. Dobrze ze Niemcy dali wam porządna historyczne nauczkę. Gdyż się wam należy.
      • walgierz Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 23.09.23, 11:04
       oktavian_pl napisał:

       > walgierz napisał:

       > > To są zbułgaryzowani Polacy.
       > >
       > > To są granice Polski z V wieku tzw. Klutura Sukow-Dziedzice inna czy pokr
       > ewna f
       > > aza kultura Praska, czyli granice to Dniepr, Dunaj, Łaba i Soława dokładn
       > ie te
       > > same granice są na sarkofagu Chrobrego, z nazwami tych rzek na słupach, w
       > ęże sy
       > > mbolizują duchy zmarłych, stąd nazwa Polanie dla Kijowian.
       > >
       > Cwaniaczku jeden, oni byli setki lat ortodoksami i nie macie prawa Polacy ich
       > mieczem nawracać.

       Prawda historyczna, a może i miecz was wyzwoli, a przez 1000lecia byli amadoxami spod świętych gór amadockich.

       > Dobrze ze Niemcy dali wam porządna historyczne nauczkę. Gdyż
       > się wam należy.

       Serio w ogóle tego nie widać po zbrojeniach, a według naukowych badań genetycznych, Niemcy to hymn powinni zmienić na "teuta (deut) frauen" puszczały się z południowcami, żołnierzami imperium rzymskiego (Berberami, Egipcjanami, Żydami, Italczykami, Hiszpanami) i tak powstał mischug uważający za naród hehe Aryjski, do prawa nazywania się cesarstwem rzymskim, to fakt mają prawo, jako jego bękarty w linach męskich.
      • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 24.09.23, 03:03
       Nie masz racji. Chrześcijaństwo w rycie bizantyjskim dotarło na te tereny znacznie wcześniej, niż niemiecki katolicyzm. Jeszcze w XVIII wieku wśród ludu spuścizna kultury słowiańskiej była dominująca i przejmowana przez katolicyzm.
       A co do Niemców, w naszej historii niejednokrotnie pokazali, na co ich stać. Jeśli boisz się rewanżyzmu serwowanego pod płaszczykiem religii, to niewłaściwie trafiasz.
     • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 22.09.23, 21:52
      walgierz napisał:


      > To są granice Polski z V wieku tzw. Klutura Sukow-Dziedzice inna czy pokrewna f
      > aza kultura Praska, czyli granice to Dniepr, Dunaj, Łaba i Soława dokładnie te
      > same granice są na sarkofagu Chrobrego, z nazwami tych rzek na słupach, węże sy
      > mbolizują duchy zmarłych, stąd nazwa Polanie dla Kijowian.
      >
      Skąd wytrzasnąłeś ten nowy sarkofag Chrobrego?
      • walgierz Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 23.09.23, 11:19
       oktavian_pl napisał:

       > walgierz napisał:
       >
       >
       > > To są granice Polski z V wieku tzw. Klutura Sukow-Dziedzice inna czy pokr
       > ewna f
       > > aza kultura Praska, czyli granice to Dniepr, Dunaj, Łaba i Soława dokładn
       > ie te
       > > same granice są na sarkofagu Chrobrego, z nazwami tych rzek na słupach, w
       > ęże sy
       > > mbolizują duchy zmarłych, stąd nazwa Polanie dla Kijowian.
       > >
       > Skąd wytrzasnąłeś ten nowy sarkofag Chrobrego?

       Sarkofag z 99 kręgiem z kręgosłupa Chrobrego podobno powstał w XVIII wieku, ale takie granice i wbijane w te rzeki żelazne słupy graniczne Polski (Chrobry-Chrobacja) opisywał Kadłubek, wiesz taki kronikarz polski setki lat wcześniejszy, w tych samych czasach w XII wieku Francuzi za głównych przeciwników Chrystusa wymienili „Mahomet et Tervagnan.”

       Skrajna ignorancja wymieniać Mahometa, obok odwiecznego Hermesa. Drugie słowo to nie Trzygłów tylko Czermag/Czerwak, bóg i mędrzec sprzed co najmniej 4000 lat, zwany przez Greków Hermesem, m-w było często mylone, stąd dwie pisownie pozornie różnego słowa.
       • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 23.09.23, 14:45
        walgierz napisał:

        >
        > Sarkofag z 99 kręgiem z kręgosłupa Chrobrego podobno powstał w XVIII wieku, ale
        > takie granice i wbijane w te rzeki żelazne słupy graniczne Polski (Chrobry-Chr
        > obacja) opisywał Kadłubek, wiesz taki kronikarz polski setki lat wcześniejszy,
        > w tych samych czasach w XII wieku Francuzi za głównych przeciwników Chrystusa w
        > ymienili „Mahomet et Tervagnan.”
        >
        > Skrajna ignorancja wymieniać Mahometa, obok odwiecznego Hermesa. Drugie słowo t
        > o nie Trzygłów tylko Czermag/Czerwak, bóg i mędrzec sprzed co naj
        > mniej 4000 lat, zwany przez Greków Hermesem, m-w było często mylone, stą
        > d dwie pisownie pozornie różnego słowa.

        Sarkofag wyrzeźbił jakiś polski patriota,a pisowska Wikipedia donosi:
        W XIX i XX wieku uczeni zanegowali wiarygodność tak zwanych podań wincentyńskich o początkach Polski, a także podważyli autorytet Kadłubka jako rzetelnego historyka.
        Kadłubek to bajkopisarz.
        • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 23.09.23, 16:35
         na przełomie XIX i XX wieku Niemcy to nawet zanegowali własne książki z 1864 roku :D
         a dlaczego? żeby oszukiwać, kraść i zabijać i tworzyc własną zmyśloną mitologię o Lesie Teutoburskim
         badania genetyczne w XXI wieku udowadniają, że Kadłubek pisał prawdę a Niemcy sfałszowali historię kajzerku_de
         Przypomnę ci jeszcze raz tę książkę
         books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
         • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 23.09.23, 17:53
          prze.nick napisał:

          > na przełomie XIX i XX wieku Niemcy to nawet zanegowali własne książki z 1864 ro
          > ku :D
          > a dlaczego? żeby oszukiwać, kraść i zabijać i tworzyc własną zmyśloną mitologię
          > o Lesie Teutoburskim
          > badania genetyczne w XXI wieku udowadniają, że Kadłubek pisał prawdę a Niemcy s
          > fałszowali historię kajzerku_de
          > Przypomnę ci jeszcze raz tę książkę
          > books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

          Bzdury i tyle. Gdyby to była prawda Kaczyński by to już przeciw Niemcom wykorzystał.
    • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 24.09.23, 02:50
     Jest to okres zupełnie przemilczany w obecnej historiografii. Przyczyn chyba nie trzeba dociekać.
  • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 21.09.23, 19:15
   de_oakville napisał:


   > Ja nie potrzebuję niczyich ziem, są one dla mnie "garbem".
   > Wolałbym 1000-krotnie żeby Polska otrzymała zaraz po wojnie odszkodowanie od N
   > iemiec w postaci pieniędzy za nasze krzywdy, a nie ziem. Nawet gdyby była tylko
   > obszarem tak mała jak Węgry, pomiędzy Lublinem a Białymstokiem. Węgry przed 1-
   > szą Wojną Światową miały obszar jak obecna

   No popatrz, Wiec przyznajesz, choc posrednio, ze odszkodowania pieniezne od Niemiec ktore teraz Polsa rzada za 2 WS to sa niesluszne bo dostala w 1945r te tzw Ziemie Odzyskane. Ze Ty tak uwazasz.

   To czemu w swoich zalozycielskim poscie tego watku tego nie napisales? Tylko biles piane ze Polska nie powinna chcec odszkodowan bo to nieladnie tylko?
   Zmadrzales dopiero po moim wpisie, prawda? No widzisz drogi de_o ze warto mnie sluchac.
   • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 23.09.23, 09:49
    jorl11 napisał:

    > de_oakville napisał:
    >
    >
    > > Ja nie potrzebuję niczyich ziem, są one dla mnie "garbem".
    > > Wolałbym 1000-krotnie żeby Polska otrzymała zaraz po wojnie odszkodow
    > anie od N

    > > iemiec w postaci pieniędzy za nasze krzywdy, a nie ziem. Nawet gdy
    > by była tylko
    > > obszarem tak mała jak Węgry, pomiędzy Lublinem a Białymstokiem. Węgry pr
    > zed 1-
    > > szą Wojną Światową miały obszar jak obecna

    > To czemu w swoich zalozycielskim poscie tego watku tego nie napisales?


    OK, odwoluje, faktycznie napisales w pierwszym poscie ze te tzw Ziemie Odzyskane bylo odszkodowaniem.
    Teraz przeczytalem jeszcze raz ten Twoj wpis
    • 1.melord Za zrownanie z ziemia Warszawy 23.09.23, 15:05
     metodycznie i skrupulatnie Niemiec powinien zaplacic
     • jorl11 Re: Za zrownanie z ziemia Warszawy 23.09.23, 16:01
      1.melord napisał(a):

      > metodycznie i skrupulatnie Niemiec powinien zaplacic

      Acha, za Warszawe.Dlaczego Niemcy Warszawe zrownali z ziemia?
      Prosto, zrobili z Warszawa to co alianci, Polacy w tym tez, zrobili z mnostwem miast niemieckich.
      Fakt, troche inaczej, nie bomby z samolotow a materialy wybuchowe ale efekt podobny.
      • vermieter Re: Za zrownanie z ziemia Warszawy 23.09.23, 19:35
       jorl11 napisał:

       > Acha, za Warszawe.Dlaczego Niemcy Warszawe zrownali z ziemia?
       > Prosto, zrobili z Warszawa to co alianci, Polacy w tym tez, zrobili z mnostwem
       > miast niemieckich.
       > Fakt, troche inaczej, nie bomby z samolotow a materialy wybuchowe ale efekt pod
       > obny.
       >
       >
       Warszawę twój tatuś zniszczył dużo wcześniej przed nalotami aliantów. Warszawa to byłe cywilne miasto, bez przemysłu.Takie cele alianci bombardowali dopiero w 1945 roku, dużo za późno, należało tę zarazę wyplenić wcześniej.
   • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 03:12
    jorl11 napisał:

    > No popatrz, Wiec przyznajesz, choc posrednio, ze odszkodowania pieniezne od Nie
    > miec ktore teraz Polsa rzada za 2 WS to sa niesluszne bo dostala w 1945r te tzw
    > Ziemie Odzyskane. Ze Ty tak uwazasz.
    >
    Po pierwsze nie Polska a jej pisi rząd, a to jest różnica, mimo że oficjalne reprezentuje Polę.
    Po drugie, tereny te były słowiańskie(oprócz prusów) i w ramach ekspansji religijnej zostały częściowo zgermanizowane.
    Trzymaj się faktów i nie twórz własnego obrazu historii.
  • bywszy2 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych+ 23.09.23, 18:12
   Czy mogl by ktos wyjasnic co to jest Etniczny Polak?
   Czy Slowianin historyczny - taki bardziej na Zachod jest to samo co Etniczny Polak?A moze Etniczny Czech czy Slowak?
   Jezeli Polacy na Zachod sie nie pchaly(slownictwo nie moje,a ktoregos z dyskutantow,twierdzacych,ze Polakom na tych ziemiech nie zalezalo),to czemu rzad sie wk...l i wezwal na dywanik ambasadora rosyjskiego by sie wytluczyl ze slow Putina,ze Stalin te ziemie Polsce podarowal.
   Tak byly czasy,kiedy wiesniacy z Polski Wschodniej jezdzili do tych Ziem Odzyskanych - bali sie tam osiedlac(bo mysleli,ze Ziemie te Polsce nadano tymczasowo i Niemcy tam wroca) brali tam cos co im sie podobalo i wiezli do swoich domostw.
   Ale wielu z nich w koncu tam sie osiedlilo.
   Ale nie nalezy takze zapominac,ze osiedlono tam rowniez ludnosc Ukrainska deportowana w ramach
   akcji Wisla
   z ich ziem rodzimych we Wschodniej Polsce.
   Nalezy rowniez pamietac,ze Nimcow deportowano np.rowniez iz Sudetow.
   Czesi podobno wykazali sie wielka surowosdcia.
   • oktavian_pl Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 23.09.23, 18:23
    bywszy2 napisał:

    > Czy mogl by ktos wyjasnic co to jest Etniczny Polak?
    > Czy Slowianin historyczny - taki bardziej na Zachod jest to samo co Etniczny Po
    > lak?A moze Etniczny Czech czy Slowak?
    > Jezeli Polacy na Zachod sie nie pchaly(slownictwo nie moje,a ktoregos z dyskuta
    > ntow,twierdzacych,ze Polakom na tych ziemiech nie zalezalo),to czemu rzad sie w
    > k...l i wezwal na dywanik ambasadora rosyjskiego by sie wytluczyl ze slow Putin
    > a,ze Stalin te ziemie Polsce podarowal.
    pl.wikipedia.org/wiki/Ostsiedlung
    Wiecie czemu polska Ściana Wschodnia biedna?Tam Niemcy nie doszli.
   • privus Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 24.09.23, 03:16
    Dzisiaj chyba takiej odpowiedzi nie znajdziesz. Kaczyński też uważa się za Polaka, chociaż znacznie bliżej mu do Odessy.
  • privus Pieprzycie Hipolicie 24.09.23, 01:23
   Porozmawiaj na ten temat z Warmiakami.
   • bywszy2 Re:no,ale biologicznie+ 24.09.23, 05:20
    co to jest etniczny Polak?
  • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie zagojonych 24.09.23, 15:44
   vermieter napisał(a):


   > Warszawę twój tatuś zniszczył dużo wcześniej przed nalotami aliantów. Warsza
   > wa to byłe cywilne miasto, bez przemysłu.Takie cele alianci bombardowali dopier
   > o w 1945 roku, dużo za późno, należało tę zarazę wyplenić wcześniej.


   Acha? zalaczam tabelke bomb alianackich na Niemcy w latach.
   W 1944r bylo to najwiecej i wtedy byly miasta niemieckie niszczone. Warszawa zostala zniszczona najpierw w Powstaniu 44 a w jesienie reszta przez Niemcow.


   Nic nie byla bardziej zniszczona jek wiele miast w Niemczech wtedy.
   • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:22
    w 1939 Niemcy zniszczyły ponad 10 procent Warszawy
    szukaj dalej usprawiedliwień dla zbrodniarzy niemieckich ale nie traktuj rozmówców jak debili którzy łykną każde twoje kłamstwo
    • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:28
     warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22454449,wrzesien-1939-r-pierwsze-zniszczenie-warszawy-na-poruszajacych.html
     "Wrzesień 1939 r. Pierwsze zniszczenie Warszawy na poruszających zdjęciach
     02.10.2017, 10:00 Tomasz Urzykowski

     Zagłada Warszawy w czasie II wojny światowej miała swoje preludium we wrześniu 1939 r. Na miasto spadły wtedy tysiące ton niemieckich bomb i pocisków, zabijając prawie 26 tys. cywili i niszcząc ok. 12 proc. zabudowy. Opowiada o tym wystawa fotografii otwarta w holu Urzędu Wojewódzkiego.
     Niemieccy żołnierze pozują do zdjęcia przed zburzoną częściowo budowlą z kolumnami. Wbrew pozorom, nie jest to ruina antycznej świątyni, ale zbombardowanego przez Luftwaffe XIX-wiecznego Pałacu Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu przy warszawskim pl. Bankowym (dawny adres Rymarska 5). Po wojnie gmach odbudowano. Mieści się w nim Mazowiecki Urząd Wojewódzki. W piątek w jego głównym holu otwarto wystawę „Zniszczenie Warszawy we wrześniu ’39 w polskiej i niemieckiej fotografii”.
     • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:46
      prze.nick napisał:

      > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22454449,wrzesien-1939-r-pierwsze-zniszczenie-warszawy-na-poruszajacych.html
      > "Wrzesień 1939 r. Pierwsze zniszczenie Warszawy na poruszających zdjęciach
      > 02.10.2017, 10:00 Tomasz Urzykowski
      >
      > Zagłada Warszawy w czasie II wojny światowej miała swoje preludium we wrześn
      > iu 1939 r. Na miasto spadły wtedy tysiące ton niemieckich bomb i pocisków, zabi
      > jając prawie 26 tys. cywili i niszcząc ok. 12 proc. zabudowy.
      Opowiada o ty
      > m wystawa fotografii otwarta w holu Urzędu Wojewódzkiego.
      > Niemieccy żołnierze pozują do zdjęcia przed zburzoną częściowo budowlą z kolumn
      > ami. Wbrew pozorom, nie jest to ruina antycznej świątyni, ale zbombardowanego p
      > rzez Luftwaffe XIX-wiecznego Pałacu Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu przy w
      > arszawskim pl. Bankowym (dawny adres Rymarska 5). Po wojnie gmach odbudowano. M
      > ieści się w nim Mazowiecki Urząd Wojewódzki. W piątek w jego głównym holu otwar
      > to wystawę „Zniszczenie Warszawy we wrześniu ’39 w polskiej i niemieckiej fotog
      > rafii”.

      Zaraz zaraz, zasady wojny sa znane. jak miasto sie broni to tocza sie walki aby ta obrone zniszczyc. Bylo wtedy pojecie "Miasto otwarte". To znaczy sie nie broni i takiego nie wolno niszczyc. Warszawa sie we wrzesniu militarnie bronila wiec bylo jak bylo.

      Powstanie Warszawskie. Ludnosc pod okupacja ma prawa nie byc przez okupantow zabijana ale pod warunkiem ze zachowuje sie spokojnie. PW bylo czym?

      Tylko zniszczenie reszty Warszawy po PW bylo juz czyms innym. Ale jak wyzej po prostu odplata za niszczenia bombami miast niemieckich. Z tym ze pod bombami gineli w Niemczech i mieszkancy nie tylko domy byly rozwalane. W-a byla jesienia 44 niszczona po ewakuacji mieszkancow. Spowodowanej PW. Nie trzeba bylo Powstawac po Warszawsku w 44r.
      Za trudne?
      • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:55
       To była wojna totalna ze strony Niemiec
       niszczono nie tylko Warszawę ale i inne miasta
       Niemcy zabiły ponad 100 tysięcy cywilów we wrześniu 1939
       pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_wrześniowa
       pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_Polsce_(1939–1945)
       W czasie kampanii wrześniowej w 1939, działania niemieckich sił zbrojnych były niejednokrotnie prowadzone z pogwałceniem prawa międzynarodowego i wojennego, w szczególności konwencji haskich.
    • mateusz572 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:43
     Cały jorl, ciągle usprawiedliwia współczesnych zbrodniarzy z Moskowii, teraz zaczął usprawiedliwiać bandytów niemieckich z okresu II WS.
     Wierzyć się nie chce, że on ma korzenie polskie.
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:46
      szczerze mówiąc to podejrzewam że od samego początku sowieckiej służby jego ojca przy montowaniu PRL dobrze wiedział kim jest
   • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:35
    a tu masz też o kacapskich nalotach na Warszawę
    pl.wikipedia.org/wiki/Sowieckie_naloty_na_Warszawę_w_czasie_II_wojny_światowej
    Sowieckie naloty na Warszawę w czasie II wojny światowej – seria nalotów lotniczych na okupowaną przez Niemców Warszawę, przeprowadzanych przez sowieckie lotnictwo w latach 1941–1944 (początkowo głównie przez Lotnictwo Dalekiego Zasięgu).

    Pierwsze sowieckie naloty na okupowaną stolicę Polski nastąpiły pod koniec czerwca 1941 roku. W późniejszym okresie sowieckie lotnictwo jeszcze kilkanaście razy zbombardowało Warszawę, przy czym najwięcej ofiar i zniszczeń spowodowały naloty przeprowadzone latem 1942 roku oraz w maju 1943 roku. Celem ataków były niemieckie obiekty wojskowe i węzły komunikacyjne. Wielokrotnie sowieckie bomby spadały jednak na gęsto zaludnione dzielnice mieszkaniowe (w tym na getto warszawskie). W wyniku nalotów zginęło co najmniej 1000 warszawiaków, kolejnych kilka tysięcy odniosło rany, a kilkaset budynków uległo zburzeniu lub uszkodzeniu. W czasach Polski Ludowej temat ten był marginalizowany przez oficjalną historiografię
   • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:44
    Jeszcze taka jedna mała dygresja - chwalisz się swoimi osiągnięciami w nauce i technice ale twoje wnioskowanie w historii, gdzie często mylisz przyczynę ze skutkami woła wręcz o pomstę do nieba.
    Zanim będziesz powielał szwabskie i kacapskie historyczne kłamstwa to zastanów się gdzie leży prawda. Intelektualnie chyba cię na to stać.
    • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:49
     prze.nick napisał:

     > Jeszcze taka jedna mała dygresja - chwalisz się swoimi osiągnięciami w nauce i
     > technice ale twoje wnioskowanie w historii, gdzie często mylisz przyczynę ze sk
     > utkami woła wręcz o pomstę do nieba.
     > Zanim będziesz powielał szwabskie i kacapskie historyczne kłamstwa to zastanów
     > się gdzie leży prawda. Intelektualnie chyba cię na to stać.

     Otuz to. Wlasnie dlatego ze mam logiczny i scisly umysl za cholere nie lubie jak mi sie probuje wode z mozgu robic. I rozpatruje zjawiska historyczne z roznych stron, nie tylko z jednej. Jak Ty.

     Tak, wlasnie ja potrafie myslec logicznie i tu sa tego efekty.
     • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:50
      tak się składa, że ja ci logicznie cay czas pokazuję jak kłamiesz
      to ja jestem taki zdolny czy ty taki tępy?
      • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:09
       prze.nick napisał:

       > tak się składa, że ja ci logicznie cay czas pokazuję jak kłamiesz
       > to ja jestem taki zdolny czy ty taki tępy?

       Tak? A dyskusja o Anglii i liniach Curzona Gdanska, dlaczego Anglicy woleli aby Polska nie brala? Twoja odpowiedz bo Anglia wrogiem Polski. Moja, bo czytalem ze Anglicy tak argumentowali, nie podpierdalajcie tyle bo choc Niemcy i Rosja sa teraz slabe ale kiedys beda silne, duzo silniejsze od Polski i upomna sie o podpierdolone. I wtedy bedzie musialo dojsc do nastepnej wielkiej wojny w Europie a Anglicy juz mieli takowych dosc.

       I kto mial, racje? Oczywiscie ze Anglicy bo 2 WS mielismy. Hitlera by nie bylo, Zydzi by przezyli jakby Polska nie byla tak lakoma.
       No ale dla Ciebie Anglicy durni a prze. madrala.
       idz sie utop
       • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:13
        już ci powiedziałem, że Anglia miała swój interes
        a Anglicy to złodzieje klasy szwabów i kacapów
        sprytnie wysłali Hitlera na wschód aby się załatwili z kacapami
        bo zwycięstwo Stalina było pryrrusowe o czym świadczy fakt że Związek Sowiecki rozwalił się już w 1991 roku
        ale debil Hitler, który pewnie był angielskim (z pewnością rotszyldowskim) agentem zaatakował Anglię
        I jeszcze wytłumacz skąd ten żyd wiedział jak zakończy się wojna?
        pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_Gomberga
        • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:18
         Efektem II WŚ było co prawda zniknięcie imperium angielskiego oficjalnie ale to USA zajęły ich miejsce
         Natomiast II WŚ zlikwidowała potęgę Niemiec, Polskę i w rzeczywistości mocno osłabiła Rosję.
         Tzw Zachód wygrał tę rozgrywkę
         • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:26
          prze.nick napisał:

          > Efektem II WŚ było co prawda zniknięcie imperium angielskiego oficjalnie ale to
          > USA zajęły ich miejsce

          Wcale sie to Anglikom ne podobalo


          > Natomiast II WŚ zlikwidowała potęgę Niemiec, Polskę i w rzeczywistości mocno os
          > łabiła Rosję.
          > Tzw Zachód wygrał tę rozgrywkę

          Nie Zachod a USA wygrala ta rozgryeke. Kosztem ale nie swoich trupow. Wlasnie aby tak bylo stworzyla Polske, o tym mowie caly czas. Podobno Polska kilka mlionow ludzi stracila. Na oltarzu wstapienia na supermocarstwo USA.
          Uzytecznie idioci
          • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:28
           Anglicy dalej rządzą USA, z odpowiednią domieszką Żydów
           Zwykli Anglicy, Rosjanie, Francuzi czy Niemcy muszą się natomiast pogodzić z upadkiem statusu
           Polacy to przechodzili wcześniej
           • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:29
            wszyscy prezydenci USA są genetycznie potomkami królów angielskich
            dziwny zbieg okoliczności?
          • boomerang Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 25.09.23, 00:05
           Jorłow, zaprezentowałeś tu punkt widzenia rosyjsko-niemieckiego bękarta.
           • vermieter Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 25.09.23, 00:48
            boomerang napisał:

            > Jorłow, zaprezentowałeś tu punkt widzenia rosyjsko-niemieckiego bękarta.

            On z Niemcami nie ma nic wspólnego, jest Polakiem, który obywatelstwo niemieckie uzyskał przez żonę, która miała pochodzenie niemieckie (wg prawa RFN).
     • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 17:59
      To opowiem taka rzecz.
      Juz w szkole sredniej jedno mi w historii podpadlo. Tam byly opowiaeci jak to rozni Polacy byli przez policje zaborcow gnebieni, wsadzani do wiezien albo i wieszani.
      I jakos w tych opowiesciach stalo ze byli niewinni. I tu jako chlopak juz zadalem sobie pytanie jak to jest walczyli z zaborca, tak stalo przeciez, lamali napewno prawo tym samym ale jak byli zlapani to byli niewinni. Wychodzilo z ksiazek do historii ze prawie wszyscy Polacy walczyli z zaborcami ale policja zaborcow lapala akurat tych niewinnych czyli tych co nie walczyli z zaborcami. Jakas glupia byla ta policja czy co?
      Tak, wlasnie jako moze 15letni chlopak juz na to wpadlem ze to klamstwa. Bo jak walczyl, OK, jego wybor, zostal zlapany, trudno, wiezienie, bohater ale moze i trup. To Ok. Ale nie, taki siedzial za niewinnosc akurat. Bo policja glupia.

      Ty podazasz dalej taka prymitywna logika jak wyzej w tych ksiazka hostorycznych.

      Jak juz to dalej. W ksiazce do historii bylo zdjecie plakatu mobilizacyjnego Polski 1939r. Wielkie litery Polacy do Bronii itd. na dole stalo, dalo sie przeczytac, ze kto se niezglosi do jednostki to sad wojenny i kara smierci.
      I wtedy tez zrozumialem ze gadania o patrityzme tych wojakow, szeroko bylo tam to gadane, to bylo podparte kara smierci. I przestalem wierzyc w patriotyzmy.

      Tak to bylo jak mialem 15-16l. Teraz wiem duzo wiecej
      • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:04
       tobie się podobało że Polska była pod zaborami
       raz że to było pod kacapami a później pewnie że jeszcze pod szwabami
       dwa, i to może najważniejsze, twój tata jako ateistyczny kacapski (może żydowski) aparatczyk robił to samo w PRL, czyli też pod zaborem
       • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:06
        tzn nie podobało ci się że niektórzy Polacy "łamali" na swoich ziemiach stalinowskie prawo
        Berman był twoim idolem?
       • jorl11 Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:16
        prze.nick napisał:

        > tobie się podobało że Polska była pod zaborami
        > raz że to było pod kacapami a później pewnie że jeszcze pod szwabami
        > dwa, i to może najważniejsze,

        Polska przez swoja szlachecka polityke przesrala gospodarczo swoj rozwoj. Przez ta szlachte. I dlatego dobrowolnie przeniosla sie do lepszych panstw. Tak jak ludzie emigruja do lepszych panstw, ale tu emigrowaly cale kawalki ziemi.
        I powatala tylko dlatego ze byly USA ktore w Europie chcialy nastepna wojne.
        twój tata jako ateistyczny kacapski (może żydowsk
        > i) aparatczyk robił to samo w PRL, czyli też pod zaborem

        Pieprzysz. Ojciec malo opowiadal o sobie bo sie dlugi czas bal ze go zamkna jako potomka ksiecia rosysjkiego. W zyciu niczego nie osiagnal, mial wyksztalcenie rolncze i pracowal w jakis spoldzielniach rolniczych w PRLu itp byl byle czym. A mial wyksztalcenie rolnicze bo jego ojciec go do takiego wyksztalcenia zmusil bo myslal ze wroca do Rosji do tych wielkich ksiazecych wlosci wiec rolnicze wykszalcenie w sam raz.
        A ojciec wolalby techniczne miec, nie dane mu bylo.

        A ten Twoj antysemityzm to tez juz jest taki Hitleropodobny. Podobny ciemniak jestes jak on w tym zakresie.
        • prze.nick Re: "Zadośćuczynienie" - rozdrapywanie za 24.09.23, 18:22
         o czym ty mówisz?! to do Polski waliły z Europy i Azji tabuny różnych nacji - Żydzi, Ormianie a nawet rosyjscy chłopi w XVIII wieku

         to był NKWDowski najprawdopodobniej żydowski (Litwak) służbista a nie żaden książę
         w Polsce Białych kacapów nie było
         Debile Biali nie zgodzili się na niepodległość Polski i pomoc Piłsudskiego a przez to Czerwoni wygrali

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka