Dodaj do ulubionych

Zgromadzenie Ogólne ONZ i kolejny Ramstein

24.09.23, 18:47
Podczas 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Ukraina uzyskała zachęcające sygnały wobec dalszego wsparcia od strony Zachodu. W tym USA wezwały ONZ wystąpić przeciwko otwartej agresji dokonywanej przez Rosję – odpowiednie oświadczenie zabrzmiało z ust prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Swoją drogą prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński oznajmił zagrożenie ekspansji terytorialnej od strony Federacji Rosyjskiej, która oprócz prowadzenia wojny napastniczej przeciwko Ukrainie, wchłonęła Białoruś i zagraża państwom bałtyckim wraz z Kazachstanem. Właśnie dlatego ukraińska „formuła pokojowa” ma znaczenie globalne w ramach osłabiania rosyjskiego zagrożenia
Zachód zwiększa poparcie dla Ukrainy. Według wyników 15. spotkania w formacie Ramstein, które miało miejsce 19 września br., partnerzy Ukrainy ustalili dostawy obrony przeciwloticzej ratującej ludzkie życia od ataków rakietowych skierowanych przez Rosję. Ponadto osiągnięto porozumienie w sprawie utworzenia tzw. Koalicji Możliwości (Capabilities Coalition). Celem tej koalicji będzie przygotowanie ukraińskich sił obronnych przyszłości, czyli jakościowa ewolucja ukraińskiego wojska, które stanie się jednym z najsilniejszych w Europie. Wyznaczono 5 kierunków, które będą stanowić podstawę tej inicjatywy: obrona powietrzna, artyleria, lotnictwo, marynarka wojenna i pojazdy opancerzone. Ponadto Ukraina, Estonia i Luksemburg zgodziły się uruchomić Koalicję IT. Nie jest tajemnicą, że Rosja w przededniu i podczas pełnoskalowej inwazji na Ukrainę znacznie zwiększyła liczbę ataków hakerów na infrastrukturę cyfrową Ukrainy i krajów UE i NATO. W związku z tym Koalicja IT uzupełni i wzmocni Koalicję Możliwości na rzecz cyberbezpieczeństwa. Pomoc dla Ukrainy rośnie ze względu na znaczące postępy ukraińskich sił zbrojnych. Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA, generał Mark Milley powiedział, że ukraińskie wojsko zdołało wyzwolić ponad 54% terytorium zajętego przez Rosję na początku inwazji na pełną skalę.
Powyższe inicjatywy wskazują, że poparcie Zachodu dla Ukrainy będzie rosło w ramach tej wojny napastniczej. Stanowią one zdecydowany postęp i jakościowo nowy poziom współpracy między Zachodem a Ukrainą, która poprzez swoje zwycięstwa na polu bitwy udowadnia, że jest godna takiego zaufania. Siły Zbrojne Ukrainy zaskakująco szybko przyjmują i wykorzystują wszystkie innowacje, które można zastosować na polu walki. W taki sposób Koalicja Możliwości wzmocni ukraińskie wojsko oraz przybliży nieuniknioną porażkę Rosji.
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: Zgromadzenie Ogólne ONZ i kolejny Ramstein 24.09.23, 18:59
   Belkot
  • felusiak1 Re: Zgromadzenie Ogólne ONZ i kolejny Ramstein 24.09.23, 21:25
   Skąd ten kit przepisaleś?
  • oktavian_pl Re: Zgromadzenie Ogólne ONZ i kolejny Ramstein 24.09.23, 21:25
   Co znaczy ze Rosja przegra? Odda Krym i Donbas z parunastoma milionami Rosjan Ukrainie?
   • felusiak1 Re: Zgromadzenie Ogólne ONZ i kolejny Ramstein 24.09.23, 21:48
    Nie czytaj bzdur. Będziesz się lepiej czuł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka