Dodaj do ulubionych

Housewitz: obóz zagłady "reklamuje" imprezę techno

09.08.05, 18:53
Uważam to za wyjątkowo bulwersujące. Nie mam jakiejś obsesji na punkcie
martyrologii, ale to jest niedopuszczalne! Ofiarom należy się szacunek i
pamięć, autor tego filmiku powinien zostać ukarany.
Obserwuj wątek
    • wmackow Re: Housewitz: obóz zagłady "reklamuje" imprezę t 09.08.05, 19:42
      Przed chwilą to obejrzałem... i jest porażony. Nie mam pojęcia co w tym miało
      być śmiesznego. Przerażające jest to, że osoba która to zrobił, chyba naprawdę
      nie rozumiała, że te "śmieszne wychudzone ludziki" to prawdziwi ludzie ze swoją
      tragiczną historią, a nie kawałek bitmapy wklejanej do animacji. Co się z tymi
      ludźmi dzieje?! Brak jakiejkolwiek empatii, wybroźni, Bóg wie czego jeszcze ...
    • silesius_funkulo To jakis nowy van Gogh? 09.08.05, 19:52
      Przypomne, ze bohaterski Theo takze na poczatku lat 90. zaslynal z
      podobnych "zartow" z Holokaustu. Wtedy uszlo mu to na sucho, pozniej, jak
      wiadomo, przerzucil sie na lzenie islamu (chrzescijanstwu tez zreszta nie
      popuszczal) i w koncu jakis psychopata wzial sprawy w swoje rece, czego rzecz
      jasna nie pochwalam, ba - koles powinien dostac stryczek, ale przeciez w
      tolerancyjnych Niderlandach nie uchodzi.

Czy dziwilibyscie sie teraz jakiejs ofierze Shoah, gdyby ta skula morde temu
      szczeniakowi? Vulgo: czy nie za duzo tej holenderskiej (i europejskiej)
      tolerancji i poblazania dla opluwania religii i historii?
      • luste lekcja historii 09.08.05, 21:33
        ja tam uwazam ze taki filmik opatrzony odpowiednim komentarzem moze byc bardzo
        dobra lekcja historii. dzieki szokowi jaki wywoluje ludzie moga dluzej pomyslec
        o tej zbrodni sprzed lat.
        • maroon Re: lekcja historii 09.08.05, 22:15
          luste napisał:

> ja tam uwazam ze taki filmik opatrzony odpowiednim komentarzem moze byc bardzo
          > dobra lekcja historii. dzieki szokowi jaki wywoluje ludzie moga dluzej
          pomyslec
          > o tej zbrodni sprzed lat.

Dobrą lekcją historii to może być "Noc i mgła" albo "Shoah" - wstrząsające
          dokumenty. Reklama imprezy techno kpiąca z ofiar Zagłady z pewnością nie ma
          wartości edukacyjnych.
    • gerhard Re: Housewitz: obóz zagłady "reklamuje" imprezę t 09.08.05, 22:44
      Dostałem link na stronę od mojej znajomej. Kiedy zobaczyłem film, zaniemówiłem.
      Widziałem już bardzo wiele przykładów niepoprawnego – jeżeli mogę użyć tak
      oględnego określenia – wykorzystania wizerunku obozu zagłady. Do tej pory chyba
      grillowanie w jednym z podobozów Auschwitz wydawało mi się szczytem głupoty.
      Teraz zaczynam się zastanawiać, gdzie to może zajść? Na gdańskim Jarmarku
      Dominikańskim sprzedaje się turystom fałszywe opaski z getta łódzkiego, a ktoś
      robi sobie w Internecie ot, taki zabawny filmik.

Głupio powinno mu być autorowi tylko dlatego, że ów film w ogóle powstał, ale
      również przez błędy rzeczowe. Większość zdjęć użytych do owego chorego montażu
      nie pochodzi z Auschwitz – łącznie z komorą gazową. Brama wcale nie jest wzięta
      z Auschwitz, tylko z Buchenwaldu, wozy z Bergen Belsen itp... Nie dość, że
      głupie to jeszcze z błędami. Szczyt.
    • goldbaum Niestety 09.08.05, 23:04
      Nieminiej wstrzasajace jest to, co DZIENNIE pisza NA TYM FORUM Zydzi o muzulmanach.
      Wszystkim zainteresowanym polecam lekture.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka