Dodaj do ulubionych

500 Greatest Songs of All Time by Rolling Stone

07.07.12, 22:42
W paru wątkach się pojawia:
TA LISTA

No i - jak się podoba?
Obserwuj wątek
    • krol-czy-krolik Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 08.07.12, 16:44
      Ciekawe czy jest np. ta pieśń:

NIC SIĘ NIE STAŁO
      POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO..... itd.
      • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 09.07.12, 22:21
        Nie przejrzałem jeszcz w całości , ale jestem prawie pewien, że nie ma.
        Ale za to...
        JEST NA NASZEJ LIŚCIE!
        Nr. 1502 Sandpipers "Guantanamera"
    • ilnyckyj Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 10.07.12, 20:59
      Przeglądam. Faktycznie - przeważa epoka sixties/seventies, bo tak naprawdę to najbardziej twórczy i rewolucyjny czas w popkulturze (nie tylko w rocku)
      • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 11.07.12, 22:20
        Studiuję. Od 500 w dół. Widać pewien profil, tzn. wyraźna przewaga yankee. Największe zdziwienie na plus - obecność ansamblu Television z utworem Marquee Moon, tym samym, który znalazł się u nas w przedsionku. In minus - na razie - (bo nie dotarłem do czołówki i jeszcze nie można powiedzieć kto został pominięty) - to dość daleka pozycja Raya Charlesa i Hit the road (w czwartej setce) - u nas - w ścisłej czołówce.
        • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 12.07.12, 21:56
          To są wszystko dobre kawałki. Nie ma średniactwa czy różnych beznadziejnych potworków typu "yummy-yummy" ktore znalzało się na naszej liście!
          Ale za mało brytyjskiego rocka. Animals - śladowo ( 1 piosenka), Kinks (1-2 piosenki), np. Hollies, Searchers, Seekers, Jethro Tull brak , a z jankesów - nie widzę np. Chicago! Kansas, GRand Funk itp.
          • anais_pl Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 13.07.12, 11:40
            Ta lista powinna się nazywać "500 greatest american songs". Pozostałe listy, np wokalistów są wręcz śmieszne!
            • ilnyckyj Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 13.07.12, 21:58
              No ,ale jednak są nie tylko panowie B. i Rolling Stones, ale też Troggs, Kinks, Who, oczywiście Pink Floyd, Procol Harum i in.
              • anais_pl Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 14.07.12, 00:13
                Są, ale gdzie? Daleko. A już, uwaga! 166 miejsce dla "Bohemian Rapsody" to już jakaś parodia.
                • jo_ember Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 15.07.12, 00:17
                  Więcej tu Sly and family niż The Beatles!
                  • anais_pl Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 15.07.12, 10:26
                    Hehe, też to zauważyłam.
                    • billy.the.kid Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 15.07.12, 18:24
                      kazdy bwybiera swoja czołówke.
                      moim nr 1. jest knocking...
                      chociaż tez mógłby byc sweet home..
                      w porywach wybieram me and bobby mc.ghee-ale w wykonaniu janis.
                      gusta ludzkie chadzają różnymi drogami.
                      • ilnyckyj Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 18.07.12, 22:46
                        No tak, o gustach trudno dyskutować, ale dla mnie, mimo, że różne rzeczy tam mogą być pominięte, to co jest - to ma pewien poziom i nie ma tam żenady!
                        • basilisque Pierwsza 20! 23.07.12, 23:48
                          Trzeba stwierdzić: na pierwszych 20 - aż 19 z lat 60-70.
                          To jednak o czymś świadczy.
                          • basilisque Re: Pierwsza 100! 24.07.12, 22:09
                            To ponad 80% sixties-seventies. Do tego ok. 10% - to z II poł. lat 50. czyli epoki tuż poprzedzającej naszą.
                            Oczywiście - to lista tzw. ekspercka, opierająca się na gustach i opiniach określonej grupy ekspertów i widać w niej przechył na rzecz muzyki "czarnych" Amerykanów. Mnie to akurat nie przeszkadza, bo zawsze lubiłem "czarną" muzę. Ale inni wielcy panowie B. I RS a także Dylan - są uhonorowani.
                            To potwierdza moją opinię o wyjątkowości tych dwóch dekad, z których osobiście pamiętam tylko tę drugą. To nie jest kwestia pewnych sentymentów, nostalgii itp. Ale rzeczywistych wartości.
                          • anais_pl Re: Pierwsza 20! 24.07.12, 23:17
                            Świadczy o tym, że pewnie na tej muzyce wychowali się autorzy tej listy smile
                            • ilnyckyj Re: Pierwsza 20! 20.09.12, 21:23
                              anais_pl napisała:

> Świadczy o tym, że pewnie na tej muzyce wychowali się autorzy tej listy smile
                              Pewnie tak. Ale to dobre wzory.
                            • ilnyckyj Autorzy 04.10.12, 20:12
                              To - lista na pewno ekspercka, na którą złożyły się typy ponad 100 różnych znawców. Ponieważ poziom jest generalnie wyrównany, więc liczy się bardziej skład niż kolejność.
    • krol-czy-krolik Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 28.07.12, 16:05
      Jak nie ma Florence z Maszyną - to ich nie uznaję. smile
    • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 07.08.12, 23:18
      Nie wiem czy mnie oczy nie mylą, ale - nie zauwazyłem na tej liście np. Steppenwolf! Ani Iron Butterfly. By nie wspomnieć o np. Free, Ten Years After, Grand Funk, Mountain ... itp.
    • ilnyckyj Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 20.09.12, 21:22
      Oczywiście brakuje, na pierwszy rzut oka: The Moody Blues, Mike Oldfield, Jethro Tull, ale to nie znaczy , że jest zła. Wszystko co tam jest - jest przynajmniej dobre. Dziwi trochę Marvin Gaye już na miejscu 4 przed np. Rayem. Obaj co prawda - to najwyższa klasa, ale Ray jednak piętro wyżej (co najmniej)
    • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 04.10.13, 23:06
      Warto o tym przypomnieć porównując z naszą
    • pedroulus Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 23.05.14, 14:41
      zapraszam na bloga o tematyce alltime songs

alltimechart.blogspot.com/
      • basilisque Re: 500 Greatest Songs of All Time by Rolling Sto 24.05.14, 23:22
        Nie działa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka