Dodaj do ulubionych

Top Playlist lata 60/70 poz. 550 - 501

27.03.13, 22:56
Ta cała lista jest swego rodzaju hołdem złożonym tej epoce przez ludzi, którzy w części tych lat nie pamiętają To nie tylko fenomenalne grupy rockowe, ale też soul, r'n'b, funk i folk, różne odmiany rocka progresywnego, modern jazz, reggae, latin i tylko w jakiejś części nijaka tandeta estradowa coś czego teraz jest pełno.
Obserwuj wątek
    • basilisque Nr. 550 Terry Jacks "Seasons in the Sun" 27.03.13, 23:03
      Najpierw z ciekawą grupą Poppy Family, nie odnieśli wielkieco sukcesu mimo oryginalnego i dobrego repertuaru. A to poniżej - to gigantyczny hit ponadczasowy Terry'ego:
      SEASONS IN THE SUN - nr 1 w US i UK - wiosna 74
      • dziwny_ten_swiat Re: Nr. 550 Terry Jacks "Seasons in the Sun" 16.05.13, 16:43
        Oj - takie przeciętne. Prawda - b. znane...
        • bruno565 Re: Nr. 550 Terry Jacks "Seasons in the Sun" 06.06.13, 13:40
          To piosenka Jacques'a Brela.Melodia wydaje się upbeatowa mówiąc współczesną polszczyzną,tym niemniej opowiada o śmiertelnie chorym człowieku ,który żegna się ze światem wspominając najlepsze chwile w swoim życiu.Ten kontrast między muzyką a słowami wpłynął na atrakcyjność utworu.
          W plebiscycie Radia Luxembourg w połowie lat osiemdziesiątych piosenka ta zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce przebojów wszechczasów.
          • basilisque Re: Nr. 550 Terry Jacks "Seasons in the Sun" 29.03.14, 22:46
            Dzięki za to info, przepraszam za opóźnienie. Teraz zauważyłem przeglądając listę...
    • basilisque Nr. 549 Pink Floyd "Echoes" 28.03.13, 22:11
      Teraz sobie trochę pocelebrujemy. Dziś - tylko to. Wiem, że jedna pozycja dziennie oznacza dotarcie do nr. 1 latem 2014. Dobra, potem polecimy znów szybciej, ale dziś zatrzymajmy się nad Pinkfloydami z albumu "Meddle", rok 71. Tu wersja z filmu Live at Pompei. Wiem, że nie wszyscy tu zachwycają się Floydami, dotyczy to też układających tę listę - oprócz mnie, bo ja bym dał miejsce w co najmniej w pierwszej 100 (konkretnie - mój typ był nr 57). Podobnie np. Epitaph King Crimsona, który tu jest jeszcze niżej. Ale nie chcę aż tak bardzo spierać się o kolejność. Bo ważniejsza jest obecność. Bez utworów takich jak ten obraz epoki nie byłby pełny. To jeden z diamentów, który mnie zachwyca. Nic na to nie poradzę:
      ECHOES - rok. 71 LP. Meddle, nr 3 w UK r. 71
      • essor Re: Nr. 549 Pink Floyd "Echoes" 01.04.13, 19:32
        Pikne... Ale czy to nie przypomina innego równie piknego - co tu już było czyli "The Epitaph" King Crimson?
        • dziwny_ten_swiat Re: Nr. 549 Pink Floyd "Echoes" 16.05.13, 16:46
          PF - dla mnie GENIUSZE!!!
    • ilnyckyj nr. 548 Kiss "Shout It Loud" 29.03.13, 22:43
      W zastępstwie Bazylego, który się pogrążył w Wielkopiątkowej liturgii, ja na posterunku, przedstawiając kultowe kombo pt. KISS. Nie jest to Pink Floyd, niestety, a oczko wyżej. Takie są wyroki tych co tę liste układali. Nie to że złe - ale do Floydów się nie umywają. No to niech leci:
      SHOUT IT LOUD z ich I albumu Destroyer, wydany jako single play dotarł do 31 m. w US w 76
    • ilnyckyj Nr. 547 The Beach Boys "I Get Around" 29.03.13, 22:47
      To już poziom wyżej od KISS, chociaż starsze, klasyka:
      I GET AROUND - nr 1 w US i nr 7 w UK - późnym latem 64
    • ilnyckyj Nr. 546 Mungo Jerry "In the Summertime" 29.03.13, 22:57
      Jeszcze jeden z tych fajniejszych klasyków, którego sława trwa do dziś. Mungo Jerry - chyba debiutuje na tej liście, a pochodzi z Anglii:
      IN THE SUMMERTIME - akurat latem 70 - nr 1 w UK i nr 3 w US
    • ilnyckyj Nr. 545 Classics IV "Stormy" 30.03.13, 21:37
      No, gdzieżeś, Bazyli? Nic, the show must go on. Teraz znowu Classics IV, z kawałkiem właściwie "easy listening", ale nieźle skomponowanym i wykonanym, i to w końcu właśnie - klasyk, nie raz powielany przez innych. Zobaczmy i posłuchajmy:
      STORMY - nr 5 w US na jesieni 68
    • ilnyckyj Nr. 544 The Everly Brothers " Crying in the Rain" 30.03.13, 21:49
      Znowu Phil i Don w kolejnym "ponadczasowym" utworze, kompozycji Carole KIng:
      CRYING IN THE RAIN - nr 6 w US i UK na pocz. 62
    • basilisque Nr. 543 The Alan Parsons Project "Damned If I Do" 31.03.13, 17:42
      Jestem, już jestem z powrotem i postaram się nadrobić... A i nie ma co tak hej do przodu bo niedowiarkom wbrew, już ponad 1200 (tak, tak!) przebrnęlismy! I teraz to już co numer to coraz większa perła! Oto jedna z nich... Alan Parsons jako dźwiękowiec w Abbey Road pracował z Bitelsami i potem Paulem McCartneyem. Ten jego Project - bardziej znany z lat 80 (Don't Answer Me, Time), ale początki mial w latach 70 w tym album EVE , skąd pochodzi to nagranie:
      DAMNED IF I DO - nr 27 w US , jesien 79
    • basilisque Nr. 542 Elton John "Sorry Seems To Be The Hardest. 31.03.13, 17:55
      Tu Elton - swoją drogą zupełnie niepodobny do dzisiejszego Eltona, w jednej ze swoich wiekopomnych pieśni:
      SORRY SEEMS TO BE THE HARDEST WORD, rok 76/77 nr 9. w UK i nr 6 w US
    • basilisque Nr. 541 Jimmy Cliff "Wonderful World Beautiful..." 31.03.13, 18:02
      Jeden z bardziej znany obok Boba Marleya wykonawca stylu "reggae" (również znany jako "ska"), w tej humanistyczno-optymistycznej pieśni:
      WONDERFUL WORLD BEAUTIFUL PEOPLE - nr 6 w UK i nr 25 w US na przełomie 69/70
    • basilisque Nr. 540 The Searchers "Sweets For My Sweet" 31.03.13, 20:45
      The Searchers - to legendarny ansambl z Liverpoolu, jeden z tych podążających śladami The Beatles:
      SWEETS FOR MY SWEET - to nr 1 w UK latem 63
    • basilisque Nr. 539 Leonard Cohen "Suzanne" 31.03.13, 21:03
      Tak, Leonard też się tu znalazł! Niezbadane są wyroki showbiznesu. Ten poeta-outsider z Montrealu, anty-gwiazdor, stał się postacią kultową dla milionów fanów na całym świecie. W innym wątku cytowałem jego Halleluyah we wspaniałym wykonaniu Jeffa Buckleya. A tu - właściwie pierwsza jego znana ballada:
      SUZANNE z jego pierwszego albumu z grudnia 67 SONGS OF LEONARD COHEN, na singlu zaśpiewał ją Noel Harrison i dotarł do 52 m. listy Hot 100 Billboard, a warto wspomnieć, że też Judy Collins umieściła ją na swojej płycie... Ale tu daję oryginał
      • essor Re: Nr. 539 Leonard Cohen "Suzanne" 01.04.13, 19:34
        Uwielbiam Cohena, ale tak on nie pasuje do list przebojów...
    • basilisque Nr. 538 The Box Tops "The Letter" 01.04.13, 22:06
      Debiut 16-letniego Alexa Chiltona (później Big Star) i kolegów. Nr 372 na liście wszech czasów Rolling Stone:
      THE LETTER - nr 1 w US i nr 5 w UK jesień 67
    • basilisque Nr. 537 Marvin Gaye "Got To Givi It Up" 01.04.13, 22:14
      Marvin w stylu disco.
      GOT TO GIVE IT UP - nr 1 w US i nr 7 w UK, wiosna 77
    • basilisque Nr. 536 Georgie Fame "The Ballad of Bonnie And..." 01.04.13, 22:36
      Znany z występów na Jazz Jamboree, dziś już 70-latek z jego największym przebojem:
      THE BALLAD OF BONNIE AND CLYDE , nr 1 w UK i nr 7 w US, na pocz. 68
    • basilisque Nr. 535 Pinkerton's Assorted Colours "Mirror..." 02.04.13, 21:41
      Zapomniane brytyjskie combo, choć piosnkę można przy różnych okazjach usłyszeć:
      MIRROR, MIRROR ON THE WALL - nr 8 w UK na pocz. 66
    • basilisque Nr. 534 Carole King "I Feel the Earth Move" 02.04.13, 22:03
      Inny klasyk z pocz. lat 70, druga strona "It's Too Late", które w r. 71 było nr. 1 w US.
      I FEEL THE EARTH MOVE - nr 1 w US , lato 71
    • basilisque Nr. 533 The Velvet Underground "Sweet Jane" 03.04.13, 22:00
      Bez nich też obraz epoki byłby niepełny. Ostatni ich album "Loaded" (nb. nr 109 na liście 500 najlepszych albumów Rolling Stone'a)
      SWEET JANE - nagrane pod koniec 70.r
    • basilisque Nr. 532 Marianne Faithfull "As Tears Go By" 03.04.13, 22:09
      Piosenka Micka Jaggera i Keitha Richardsa, nagrana przez Marianne Faithfull w roku 64. Wersja Rolling Stones - co ciekawe, nagrana rok później!
      AS TEARS GO BY - nr 9 w UK pod koniec 64.
    • basilisque Nr. 531 Frankie Avalon "Why" 04.04.13, 22:17
      Why? Dlaczego - nie wiem, dlaczego niektóre piosenki zostają przebojami. Takie jak ta. Naiwna, infantylna. A może się mylę; po prostu - bezpretensjonalna. Warto posłuchać, żeby zobaczyć jaki dystans w ciągu zaledwie kilku lat pokonała ta muzyka pop od roku 59/60 z takimi melodyjkami jak ta niżej do np. r. 66 gdy powstał taki np. Revolver.

WHY - to nr 1 w US na przełomie 59/60
    • basilisque Nr. 530 Peter, Paul & Mary "Early Morning Rain" 04.04.13, 22:23
      Z przyjemnością prezentuję jeszcze raz to wspaniałe folkowe trio:
      EARLY MORNING RAIN - wydane pod koniec 65 na SP, nie zrobiło kariery - pod koniec pierwszej 100 Billboardu.
    • basilisque Nr. 529 Morris Albert "Feelings" 04.04.13, 22:30
      Przybysz z ojczyzny samby, napisał i odśpiewał ten wszechświatowy hit, reprodukowany przez wielu innych artystów (w tym M.C. Hammer)
      FEELINGS - nr 4 w UK i nr 6 w US jesienią 75
    • ilnyckyj Nr. 528 Acker Bilk "Stranger on the Shore" 05.04.13, 22:59
      Jazzman, mistrz klarnetu stworzył ten utwór w roku 62 i niespodziewanie zawojował nim świat:
      STRANGER ON THE SHORE - nr 1 w US i UK , wiosna 62
    • ilnyckyj Nr. 527 Bee Gees "Stayin' Alive" 05.04.13, 23:06
      Bazyli - gdzieżeś? Czyżby to unik przed tymi irytującymi falsetami b-ci Gibb? No to ja przedstawię to dzieło z Saturday Night's Feaver; do tego - co warte odnotowania: nr 191 na liście wszech czasów RStone'a
      STAYIN ALIVE nr 1 w US, UK - i nie tylko na pocz. 77 r.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka