Dodaj do ulubionych

Dziś nominacje do "Oscarów"

24.01.12, 14:25
Największe szanse na oscarową nominację ma "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland. To oparta na faktach historia Polaka Leopolda Sochy, który podczas II wojny światowej przez wiele miesięcy ukrywał w kanałach Żydów z lwowskiego getta.
www.rmf24.pl/raport-oscary2011/oscary-2012/news-dzis-nominacje-do-oscarow-trzymamy-kciuki-za-holland,nId,430755
Obserwuj wątek
    • darima_ka Re: Dziś nominacje do "Oscarów" 24.01.12, 18:30
      Film dostał nominację ,ale czy będzie Oscar nie wiadomo,
      życzę tego oczywiście p. Hollandbig_grin
      • samanta_ewa Re: Dziś nominacje do "Oscarów" 24.01.12, 23:42
        Trzymam kciuki za Agnieszke.
        • tadeusz_ski.51 Re: Dziś nominacje do "Oscarów" 25.01.12, 10:55
          samanta_ewa napisała:
          > Trzymam kciuki za Agnieszke.
          -----------------
          aaaaa, to powodzenia, trzymaj, trzymaj ale przede wszystkim wstąp do kina na ten film i oczywiście kup bilet, bo głównie o to w tym cyrku chodzi.
    • tadeusz_ski.51 Ale niespodziaaanka... 24.01.12, 19:59
      ale tylko dla ludzi nie mających bladego pojęcia o tym całym cyrku. Wystarczy zorientować się o czym jest film pani A. Holland i kto "rządzi" Oskarami, no i wszystko jasne!
      • darima_ka Re: Ale niespodziaaanka... 24.01.12, 20:20
        Wiele było filmów o tej tematyce,
        nie wszystkie zdobywały Oscary, nie wszystkie były nominowane.
        Dopatrujesz się "drugiego dna"
        • tadeusz_ski.51 A czy tu trzeba dopatrywać 24.01.12, 20:28
          się drugiego? Przecież to pierwsze jest na widoku i każdy może je zobaczyć, jeśli zechce popatrzyć. Ale większość woli wysłuchiwać głupawych opinii różnego typu lizydupów i piać z zachwytu bo polski film...
          • darima_ka Re: A czy tu trzeba dopatrywać 24.01.12, 20:38
            Jeszcze filmu nie zobaczyłeś ,wiec nie możesz wiedzieć jaki jest?
            • tadeusz_ski.51 A Ty nie wiesz o czym jest ten film? 24.01.12, 20:44
              Nie wiesz, że dosyć dawno nikt nie poruszał tematu holocaustu więc p. Holland uznała, że to może się udać, no i się udało. Przecież tam nie ma większego znaczenia obiektywna wartość danej produkcji, chodzi o "siłę przebicia" którą ma poruszany temat, interesy pewnych wytwórni oraz osobiste znajomości... Oj ty ludzka naiwności....
              • tadeusz_ski.51 ... bo te Oskary to biznes! 24.01.12, 20:47
                wielki biznes i wielka manipulacja. Ogłupia się setki milionów ludzi, aby zarobić dodatkowe setki milionów dolarków i to jest cały sens tego cyrku!
                • ryszq Kibicuję Agnieszce 25.01.12, 13:30
                  Wiadomo nie od dzisiaj, że w Hoollywood rządzi lobby żydowskie, co może wzbudzać podejrzenia, że i przyznawanie statuetek oskarowych może być nieobiektywne. I niestety tak często się dzieje, że Oskara otrzymują filmy którym daleko do nazwy dzieła. Daje się zauważyć, że w tematyce okupacyjnej prozy życia Amerykanie mają bardzo mętne pojęcie a obozy czy to jenieckie czy koncentracyjne z okresu II wojny światowej wyglądają delikatnie mówiąc - nieprawdziwie. Cieszyć się wypada, że mamy taką reżyserkę jak Holland, która nie popada w komercję - nie idzie na łatwiznę, tylko na poziom a takie kino prezentuje Holland. Sczerze mówiąc kicze sci-fi, kino akcji, czy durnowate komedyjki tworzone bez życia ,tylko ogłupiają potencjalnego widza. Jednym słowem: Kibicuję Holland, która może uprzytomni niektórym, iż Polak niuekoniecznie musi się kojarzyć z antysemitą. No bo kto jak nie Polacy najwięcej uratowali Żydów w okresie holokaustu? Kto najbardziej umie odtworzyć klimat okupacji w Polsce? Oczywiście ten co go przeżył tu, w Polsce.
                  • rena-ta49 Re: Kibicuję Agnieszce 25.01.12, 13:37
                    Jeśli ta "impreza" jaką jest wręczanie Oscarów jest
                    sponsorowane przez wiadome środowiska ,
                    to nie jest tajemnicą jakie filmy mają dostawać te statuetki.
                    Mimo wszystko życzę Holland Oscara, chociażby z czystego
                    patriotyzmu.
                    • tadeusz_ski.51 Patriotyzmu?? 25.01.12, 14:06
                      rena-ta49 napisała:
                      > Mimo wszystko życzę Holland Oscara, chociażby z czystego patriotyzmu.
                      ----------------------
                      No to już jest przegięcie na kosmiczną skalę! https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
                      Z patriotami to jej tatuś się zawzięcie rozprawiał, nie sądzę więc aby ona była odcięta od poglądów dominujących w domu rodzinnym. Czym skorupka za młodu na nasiąknie...
                      • rena-ta49 Re: Patriotyzmu?? 25.01.12, 14:09
                        Chyba Tadziu nie znasz powiedzenia ,że dzieci sobie rodziców nie wybierają,
                        i za ich winy nie koniecznie muszą ponosić konsekwencje.
                        • tadeusz_ski.51 A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:12
                          rena-ta49 napisała:
                          > Chyba Tadziu nie znasz powiedzenia ,że dzieci sobie rodziców nie wybierają,
                          > i za ich winy nie koniecznie muszą ponosić konsekwencje.
                          ----------------
                          Renia nie czyta ze zrozumieniem! Czy ja nie napisałem "czym skorupka za młodu nasiąknie..."? Czy tak trudno wyciągnąć wnioski z tego staropolskiego przysłowia, które jak wiadomo, jest mądrością narodu?
                          • rena-ta49 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:31
                            Ja czytam ,ale czy Ty czytasz ze zrozumieniem co ja napisałam,
                            w to wątpię !
                            Rodziców nie wybieramy i nie koniecznie musimy mieć te same poglady!
                            • tadeusz_ski.51 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:41
                              No jasne że niektórzy tak mają, że często poglądy zmieniają, szczególnie w świecie polityki, ale to jest postawa konformistyczna i obliczona na doraźne korzyści, czy chcesz przez powiedzieć, że właśnie z tych pobudek p. Holland dlatego podjęła temat holokaustu? Z tym mogę się zgodzić i owszem. Właśnie z tego względu.
                              • rena-ta49 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:47
                                Nie wiem z jakich pobudek ,
                                i pewnie się nie dowiem.
                                Istotne w tym wszystkim jest to czy film
                                będzie dobrym filmem ,czy chałą nagrodzoną!
                                Jak mieliśmy okazje przekonać się wiele razy,
                                to co nagrodzone nie zawsze przypada do gustu widzowi.
                                • tadeusz_ski.51 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:51
                                  ... ale widzowie wiedzą to dopiero wówczas, gdy ten film zobaczą i za bilet zapłacą. Ot i cała kombinacja z tymi Oskarami....
                                  Reszta to reklama i dorabianie otoczki na zasadzie zgadywanki "co twórca miał na myśli"?
                                  • rena-ta49 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:55
                                    Nie musisz zapłacić za bilet ,
                                    możesz go sciągnać tongue_out
                                    Albo za darmochę w tv obejrzeć tongue_out
                                    A na poważnie, to najgłośniej reklamowane są największe chały!
                                    • tadeusz_ski.51 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 14:57
                                      Z tym się w pełni zgadzam ale sorry, przecież jeszcze nie widzieliście tej nominowanej produkcji p. Agnieszki a już reklamujecie? Wygląda więc na to, że ją za chałę z góry uznajecie?
                                      • rena-ta49 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 15:05
                                        Sadzisz ze nasze tu "reklamowanie" bedzie miło wpływ
                                        na przyznanie Oscara" hahaha smile
                                        • tadeusz_ski.51 Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 15:11
                                          to się nazywa "głos opinii publicznej" i jest brany pod uwagę, jeśli jest zgodny z linią propagandową wiodących ośrodków manipulujących społeczeństwami dla realizacji konkretnych interesów. Jeśli ten "głos opinii publicznej" nie pasuje do przyjętej strategii, to się go "nie zauważa".
                                          • darima_ka Re: A nie mówiłem?? 25.01.12, 18:24
                                            No bez przesadyzmu Tadziu,Oscary moim zdaniem są już ustalone,
                                            i to ze film A.Holland dostał nominację o niczym nie świadczy.
                                            W dniu/nocy rozdania tych statuetek może się okazać ,ze niestety....
                                            Bo te Oscarowe przyznawanie nagród jest głównie polityczne.
                                            Ja stawiam na film irański!
                                          • rena-ta49 Re: A nie mówiłem?? 26.01.12, 13:46
                                            A ja myślę ,ze "Oni" forum Gazety nie czytają tongue_out
                  • tadeusz_ski.51 Ahaaaaaaaa, to Ty z tych "prominentów"! 25.01.12, 13:54
                    Myślisz, że nie wiem w jakim środowisku wychowywała się p. Holland? Czy to było bez wpływu na odbieranie przez nią rzeczywistości? Co Ty mi tu Ryszard wyjeżdżasz z tekstem, że najlepiej wie ten co przeżył, przecież p. Agnieszka trzy lata po wojnie się urodziła, więc co ona przeżyła? Całe dzieciństwo i młodość spędziła w luksusowych warunkach życia komunistycznego prominenta i teraz ma być uznawana za wyrocznię w kwestiach holocaustu? Tatuś, zapiekły wróg organizacji niepodległościowych, marionetka moskiewska i generalnie jedna z większych kanalii czerwonej barwy w gremiach zdradzieckich i służalczych elit PRL-u, nawet nie otarł się o holocaust więc co ona może wiedzieć? Co wy tu kurde, jaja se robicie? Ciemnotę mi chcecie wciskać? Proszę się tu pofatygować i tutaj dla jasności, wtedy będziemy dyskutować o prawdzie i lojalności.
                    • darima_ka Re: Ahaaaaaaaa, to Ty z tych "prominentów"! 25.01.12, 18:13
                      Ojciec A.Holland ma niechlubną kartę w historii Polski.
                • darima_ka Re: ... bo te Oskary to biznes! 25.01.12, 18:06
                  Wszystko na tym świecie obraca się wokół
                  biznesu,bardziej lub mniej uczciwego,ale biznesu!
                  • ryszq Może racja ale nie we wszystkim 25.01.12, 19:29
                    No popatrz Tadeusz! A tu się dowiadujemy , że Jan Lityński: cyt. z Wikipedi: "Jako kilkuletnie dziecko podczas uroczystości Narodowego Święta Odrodzenia Polski (22 lipca 1952) wręczał kwiaty Bolesławowi Bierutowi. Scenę tę zarejestrowała Polska Kronika Filmowa." Kiedyś tą scenę zapamiętałem jak była prezentowana sylwetka Jana Lityńskiego i teraz ją przywołałem bowiem dziecko cóż może jak ojciec na z dziecięciem (małym Jasiem) podbiega do trybuny by mogło owe dziecię wręczyć to. Bierutowi kwiaty. Być może, że ojciec Agnieszki w przeszłości ubrudził sobie gdzieś rączki ale jak kiedyś nasza Rzecznik Praw Obywatelskich pani Ewa Łętowska namawiana na kandydowanie na stanowisko Prezydenta i odmówiła stanowczo motywując to , że w polityce każdy sobie ręce pobrudzi a ona nie ma zamiaru. Dlaczego na Agnieszce Holland ma wisieć odium niechęci li tylko z tego powodu, że jej ojciec był uwikłany w tzw. dużą politykę? I to w jakich czasach a poza tym jak wynika z Wikipedii miał nie najlepszą kartę w swoim życiorysie zwłaszcza na początku. To już chyba nie jej broszka. Jak dobrze mówią o Polakach za granicą, to chyba dobrze a nie źle. Przecież to miłe a nawet myślę , ze można być dumnym z tego. Jeśli film okaże się na miarę "Listy Schlindera" - to bym się cieszył.
                    • darima_ka Re: Może racja ale nie we wszystkim 25.01.12, 21:55
                      ryszq napisał:"Jak dobrze mówią o Polakach za granicą, to chyba dobrze a nie źle. Przecież to miłe a nawet myślę , ze można być dumnym z tego."

Podzielam Twoje zdanie , tym bardziej ,ze rzadko dośc o nas dobrze mówią.
                    • rena-ta49 Bo Tadzio , 26.01.12, 13:44
                      Do trzeciego pokolenia by tępił za grzechy ojców , dziadków smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka