Dodaj do ulubionych

Malezyjski samolot rozbił sie{*}

17.07.14, 21:08
czy został zestrzelony?
300 osób poniosło śmierć,straszna tragedi
www.tvn24.pl/nikt-nie-przezyl-katastrofy-boeinga-prezydent-ukrainy-to-akt-terrorystyczny,450878,s.html
Obserwuj wątek
    • skuter46 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 17.07.14, 21:36
      Ruscy mogą - jak zwykle - ukryć prawdę. Teraz separatyści wezmą czarne skrzynki i dostarczą do MAK w Moskwie. A tam już dadzą sobie radę. Raptem znajdą się zdjęcia z których będzie wynikać, że strzelała ukraińska armia. Na tej podstawie zawyrokują.
      Cały świat jest zainteresowany tym by otoczyć teren wypadku i odebrać separatystom te skrzyni, do obiektywnego badania.
    • ravenheart1 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 18.07.14, 13:15
      niestety ale obawiam się że przyczyny tej katastrofy nigdy nie zostana rzetelnie wyjaśnione, a winni albo nigdy nie zostaną wykryci, albo tak jak twierdził jeden z ekspertów w TVN24 - już leżą w ziemi.

Obawiam się też że Rosji nie spotkają za to nawet dodatkowe sankcje - ich ropa i gaz mogłyby przecież od tego zdrożeć ...

Podobno niecałą godzinę po podobnej trasie przelatywał samolot z Putinem wracającym z Brazylii - szkoda że jego nie zestrzelili - byłby wreszcie spokój.
      • darima_ka Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 18.07.14, 17:36
        A ja sądzę ,że ta sprawa zostanie wyjaśniona.
        Pasażerami tego samolotu byli m/n Amerykanie ,ci nie odpuszczą.
        Jeśli powstanie międzynarodowa komisja ,to jest szansa na wyjaśnienie.
        Są m/n rozmowy separatystów ,a te rozmowy już coś wyjaśniają.
        wiadomosci.onet.pl/swiat/ujawniono-kolejne-podsluchane-rozmowy-separatystow-rosja-ich-powinna-walnac/9hdyk
          • admarela Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 21.07.14, 15:08
            ravenheart1 napisał:
            w przeciwieństwie do błaznów z tzw. zespołu Macierewicza - można ich tak nazwać

Tylko, że to właśnie te "błazny" w przeciwieństwie do Lasków opłacanych z pieniędzy podatników wzięło na siebie ciężar wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i zadbania o honor polskiego państwa i polskiego prezydenta.
            • skuter46 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 21.07.14, 17:54
              Admarelo. Piszesz: "Tylko, że to właśnie te "błazny" w przeciwieństwie do Lasków opłacanych z pieniędzy podatników wzięło na siebie ciężar wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i zadbania o honor polskiego państwa i polskiego prezydenta."

Wzięli na siebie ciężar i go nie podźwignęli.
              O honor polskiego prezydenta zawsze dbał sam, polski prezydent. Nie są mu potrzebni adwokaci.
              A o honor państwa polskiego dbają/dbać powinni upełnomocnieni przez wyborców przedstawiciele państwa polskiego.
      • al.1 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 20.07.14, 21:53
        ravenheart1 napisał:

> niestety ale obawiam się że przyczyny tej katastrofy nigdy nie zostana rzetelnie wyjaśnione, ...

Zrobila to osoba (rebeliant), która usunela wpis z twittera. Moje zdanie jest takie, ze nie jest to w smak firmom ubezpieczeniowym, bo dochodzenie odszkodowan od rebelianta jest równe zero. Tak wiec zarówno Ukraina jak i Rosja wypra sie winy, natomiast firmy te maja nadzieje obciazec nia jedna ze stron.
        • rena-ta49 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 21.07.14, 06:58
          Wypierać się mogą,ale przy obecnej technice można stwierdzić czyj
          sprzęt,zresztą i nasłuch na to wskazuje:
          www.rmf24.pl/raport-ukraina/zestrzelony-samolot/news-nowe-nagrania-separatystow-przyjaciele-z-moskwy-bardzo-inter,nId,1471884?parametr=embed_tyt_zdj_lead
          • skuter46 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 21.07.14, 10:34
            Mówił premier Ukrainy Jacyniuk, transmisja w TVN INFO.
            Udało zebrać się ponad 250 ciał (nie mam tej liczby w głowie). Zgromadzone są w 4 wagonach na stacji x. Ale separatyści nie wypuszczają pociągu ze stacji. Pociąg miał zawieźć zwłoki do zamrożenia.
            Czekamy na przyjazd międzynarodowych specjalistów/komisji do zbadania zbrodni. Zbrodniarzami kierowali i akcję zestrzelenia przeprowadzili Rosjanie/Rosja. Korzystano ze sprzętu rosyjskiego.
            • skuter46 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 21.07.14, 13:20
              JACYNIUK skorzystał z okazji i o zestrzeleniu samolotu malezyjskiego powiedział, m.in:

" Nie mamy wątpliwości, że ten samolot został zestrzelony. Przyczyną katastrofy jest atak rakietowy, dokonany najprawdopodobniej pociskiem Buk - powiedział Aresenij Jaceniuk na specjalnej konferencji. Jasne jest, że taki system nie może być obsługiwany przez pijanych, prorosyjskich terrorystach. Mówimy o fachowcach. Ci fachowcy byli szkoleni. Mamy dane świadczące o tym, że te osoby zostały wyszkolone na terytorium Rosji. Te osoby otrzymywały od Rosji pieniądze, broń, szkolenie i przygotowanie - mówi premier Ukrainy. I dalej: - Właśnie dlatego ta straszna tragedia o charakterze międzynarodowym stanowi akt zbrodniczy przeciw ludzkości w skali międzynarodowej. Dlatego to przestępstwo musi zbadać komisja międzynarodowa. "

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75248,16341650,Ukraina__Mamy_dowody__ze_separatysci_ukrywaja___czarne.html?wall=1#ixzz386J5Em21
    • darima_ka A francuzki historyk... 18.07.14, 20:29
      "Nie muszę chyba przypominać o katastrofie Smoleńskiej, w której zginęła ogromna część polskiej elity politycznej. O ile wiem za to też nikt nie został ukarany. I co? Świat kręcił się dalej. Niemcy i Francuzi dalej robili interesy z Rosją. Tym razem będzie podobnie. Po ogólnej fali oburzenia będzie powrót do „business as usual”, jak mawiają Brytyjczycy "
      wpolityce.pl/swiat/205632-alain-besancon-o-zestrzeleniu-malezyjskiego-samolotu-nie-takie-zbrodnie-uchodzily-putinowi-na-sucho-nie-musze-chyba-przypominac-o-katastrofie-smolenskiej-nasz-wywiad
        • czarek_sz Re: A francuzki historyk... 18.07.14, 21:27
          ravenheart1 18.07.14, 21:12
          w przeciwieństwie do błaznów z tzw. zespołu Macierewicza - można ich tak nazwać ...

Premier Malezji domaga się powołania międzynarodowej komisji - jak w 2010 r Macierewicz i PiS. - Poza PiS nikt w Polsce nie domagał się aby zwrócić się do UE i NATO a więc naszych sojuszników i sprzymierzeńców by katastrofę wyjaśnić - ravenheart1 nazywa tych ludzi którzy domagali się tego błaznami i oszołomami.
          Premier Ukrainy domaga się międzynarodowego śledztwa.
          Przywódcy i politycy państw których obywatele zginęli domagają się międzynarodowego śledztwa.
          Dla ravenheart1 i podobnych ci ludzie to błazny którzy oszaleli z nienawiści do Rosji. Człowieku czy nie widzisz jak się kompromitujesz swoimi wypowiedziami ?
          • skuter46 Re: A francuzki historyk... 18.07.14, 21:38
            Czarku.Piszesz do kruka - "Człowieku czy nie widzisz jak się kompromitujesz swoimi wypowiedziami ?
            Nie zauważyłem by "sercowy kruk" (tłumaczenie automatyczne i dosłowne) gdziekolwiek skompromitował się swoimi wypowiedziami. Ma zdanie - swoje, merytorycznie uzasadnione. A, że wielokrotnie inne niż nasze...... to nie jest przecież powód do takich ocen , jak Twoja.
            Nawet tu pisze on realnie a potem kończy spontanicznie - "Podobno niecałą godzinę po podobnej trasie przelatywał samolot z Putinem wracającym z Brazylii - szkoda że jego nie zestrzelili - byłby wreszcie spokój ".
            • czarek_sz Re: A francuzki historyk... 18.07.14, 21:55
              Znaczy uważasz jak Raw że ci którzy domagali się pomocy NATO oraz międzynarodowego śledztwa aby wyjaśnić przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem to debile oszołomy i błazny ? bo jeśli tak znaczy że podmioty które wymieniłem a które domagają się międzynarodowego śledztwa w sprawie zestrzelenia boeninga 777 to również debile oszołomy i błazny. Albo albo Skuter, drogi pośredniej znaczy stania w rozkroku nie ma.
              • darima_ka Mordercy! 19.07.14, 11:18
                "Holenderski "De Telegraaf" z mocnym tytułem "Mordercy" pokazuje zdjęcia prorosyjskich separatystów. Na jednym z okładkowych zdjęć widać przejmujący obraz: uzbrojony rebeliant z podnosi ze zgliszczy pluszową małpkę jednej z ofiar. Zdjęcie to obiegło internet.

W artykule "De Telegraaf" pisze, że Holandia nie spocznie, jeśli nie wskaże winnych i nie skaże ich."
                www.tvn24.pl/mordercy-dzienniki-ostro-o-katastrofie-samolotu,451360,s.html
                • darima_ka To sqrwiele! 19.07.14, 11:21
                  "Szef prorosyjskich separatystów Igor Striełkow oświadczył, że na pokładzie zestrzelonego w czwartek samolotu nie było żywych ludzi, a zwłoki martwych od kilku dni osób. "
                  www.tvn24.pl/szef-separatystow-samolotem-przewozono-zwloki-to-byl-transport-medyczny,451288,s.html
                  • czarek_sz Re: To sqrwiele! 19.07.14, 12:29
                    Skąd my to znamy. I pomyśleć tylko ilu mamy w Polsce odmóżdżonych i odczłowieczonych homosovietikusów którzy kłaniają się w pas takim zbrodniarzom jak Putin a srają we własne gniazdo - byle dokopać tym którzy w przeciwieństwie do nich mają honor i godność i myślą pro państwowo. I nie tylko o politykach /zdrajcach i sprzedawczykach za pieniądze/ mówię, także na piszących na forach.
                    • czarek_sz Re: To sqrwiele! 19.07.14, 12:44
                      wpolityce.pl/swiat/205699-rosja-zaciera-slady-terrorysci-wywoza-ciala-ofiar-katastrofy-ukrainski-rzad-alarmuje-o-interwencje
                      Wszystko będzie odbywało się identycznie jak pod Smoleńskiem. Brakuje tylko publicznego oświadczenia Tuska i Komorowskiego że mają oni pełne zaufanie do strony rosyjskiej że ich śledztwo w sprawie tego wypadku /słowa Bula/ zostanie przeprowadzone z najwyższą starannością.
                    • ravenheart1 Re: To sqrwiele! 21.07.14, 15:07
                      > Skąd my to znamy. I pomyśleć tylko ilu mamy w Polsce odmóżdżonych i odczłowieczonych homosovietikusów którzy kłaniają się w pas takim zbrodniarzom jak Putin a srają we własne gniazdo - byle dokopać tym którzy w przeciwieństwie do nich mają honor i godność i myślą pro państwowo. I nie tylko o politykach /zdrajcach i sprzedawczykach za pieniądze/ mówię, także na piszących na forach.

Zapomniałes tylko o tych wszystkich odmóżdżonych homovaticanus ( pieszczotliwie nazywam ich baranami bożymi ), dla których istnieje tylko to co ksiundz na ambonie powiedział lub prezes wygłosił, dla których Polska to nic więcej jak pseudopatriotyczny bełkot dziadka Kaczyńskiego, mania przesladowcza psa gończego Macierewicza czy innego Kamińskiego, którzy nie dopuszczaja do siebie informacji o niegodziwościach tych ludzi i im podobnych, którzy nie potrafia racjonalnie uargumentowac swoich wypowiedzi tylko uciekają sie do "osobistych wycieczek", którzy nie potrafia żyć bez sztucznie wykreowanego mitu o "najlepszym polskiim prezydencie i najlepszym rządzie", którym "honor" nie pozwala przyznać sie do błędu, itd ...

i tez piszę nie tylko o politykach, czy motłochu, ale i o użytkownikach tego forum.
                      • admarela Re: To sqrwiele! 21.07.14, 15:30
                        Zapomniałes tylko o tych wszystkich odmóżdżonych homovaticanus ( pieszczotliwie nazywam ich baranami bożymi ), dla których istnieje tylko to co ksiundz na ambonie powiedział lub prezes wygłosił, dla których Polska to nic więcej jak pseudopatriotyczny bełkot dziadka Kaczyńskiego, mania przesladowcza psa gończego Macierewicza czy innego Kamińskiego
                        Drogi Ravo, rzucasz wytartymi sloganami rodem z gazety wyborczej, tudzież obrażasz tutejszych użytkowników. Domniemywam, że z braku argumentów. I bez obrazy, ale czasami mam wrażenie, że mimo inteligencji nic nie rozumiesz.
                        • ravenheart1 Re: To sqrwiele! 21.07.14, 21:47
                          admarela napisała:

> Zapomniałes tylko o tych wszystkich odmóżdżonych homovaticanus ( pieszczotli
                          > wie nazywam ich baranami bożymi ), dla których istnieje tylko to co ksiundz na
                          > ambonie powiedział lub prezes wygłosił, dla których Polska to nic więcej jak ps
                          > eudopatriotyczny bełkot dziadka Kaczyńskiego, mania przesladowcza psa gończego
                          > Macierewicza czy innego Kamińskiego

> Drogi Ravo, rzucasz wytartymi sloganami rodem z gazety wyborczej, tudzież obraż
                          > asz tutejszych użytkowników. Domniemywam, że z braku argumentów. I bez obrazy,
                          > ale czasami mam wrażenie, że mimo inteligencji nic nie rozumiesz.

Droga Admarelo rzucasz wytartymi sloganami powtarzanymi przez Czarka jak mantra, rodem ze SKOK-owych gadzinówek typu niezalezna.pl, czy rzeczpospolita, i tez niestety odnosze wrażenie że niewiele z tego rozumiesz.
                          Szkoda że nie zauważyłaś jak kilka postów wyżej Czarek w podobny sposób obraził tutejszych użytkowników zarzucając im zdradę i bycie sprzedawczykiem. Nie dziwi mnie to jednak, przecież podwójne standardy moralne to norma w tym kraju - "swoim wolno więcej". Przyznam szczerze, że liczyłem że jesteś ponad to i potrafisz wznieść się ponad swój subiektywizm - cóż przeliczyłem się ...
                          • admarela Re: To sqrwiele! 22.07.14, 08:31
                            Swoje poglądy, tak się składa zbieżne z Czarkowymi wyrażam od wielu lat, kiedy jeszcze ani Czarka nie znałam, ani nie ukazywały się portale drugiego obiegu. Również wydanie internetowe wyborczej czasami przeglądam, tak wiec uwagi o braku obiektywizmu możesz sobie darować. Co do Twoich dalszyhc uwag. Zamiast argumentów krzyczysz: a w Ameryce biją Murzynów nie zauważając, że wciąż naigrawasz się ze śp. prezydenta RP (jedynego nie zamieszanego w agentury), zasłużonego twórcę KOR-u i przedstawicieli KK.
                            • ravenheart1 Re: To sqrwiele! 22.07.14, 08:56
                              trochę nie na temat, dla udowodnienia pozwole sobie przytoczyć historię wypowiedzi:

czarek_sz napisał:

> Skąd my to znamy. I pomyśleć tylko ilu mamy w Polsce odmóżdżonych i odczłowiecz
                              > onych homosovietikusów którzy kłaniają się w pas takim zbrodniarzom jak Putin
                              a
                              > srają we własne gniazdo - byle dokopać tym którzy w przeciwieństwie do nich ma
                              > ją honor i godność i myślą pro państwowo. I nie tylko o politykach /zdrajcach i
                              > sprzedawczykach za pieniądze/ mówię, także na piszących na forach.

ravenheart1 napisał:

> Zapomniałes tylko o tych wszystkich odmóżdżonych homovaticanus ( pieszczotliwie
                              > nazywam ich baranami bożymi ), dla których istnieje tylko to co ksiundz na amb
                              > onie powiedział lub prezes wygłosił, dla których Polska to nic więcej jak pseud
                              > opatriotyczny bełkot dziadka Kaczyńskiego, mania przesladowcza psa gończego Mac
                              > ierewicza czy innego Kamińskiego, którzy nie dopuszczaja do siebie informacji o
                              > niegodziwościach tych ludzi i im podobnych, którzy nie potrafia racjonalnie ua
                              > rgumentowac swoich wypowiedzi tylko uciekają sie do "osobistych wycieczek", któ
                              > rzy nie potrafia żyć bez sztucznie wykreowanego mitu o "najlepszym polskiim pre
                              > zydencie i najlepszym rządzie", którym "honor" nie pozwala przyznać sie do błęd
                              > u, itd ...
                              >
                              > i tez piszę nie tylko o politykach, czy motłochu, ale i o użytkownikach tego fo
                              > rum.

admarela napisała:

> Drogi Ravo, rzucasz wytartymi sloganami rodem z gazety wyborczej, tudzież obraż
                              > asz tutejszych użytkowników. Domniemywam, że z braku argumentów. I bez obrazy,
                              > ale czasami mam wrażenie, że mimo inteligencji nic nie rozumiesz

Jak widać na załączonym obrazku - nie tylko ja rzucam pustymi sloganami i nie tylko ja rzekomo obrażam uczestników tego forum - ale tylko ja zasługuję na krytykę.
                              Z tego krótkiego zestawienia wynika, że jednak nie potrafisz być bezstronna - skoro Czarek mysli tak jak Ty to znaczy że zawsze ma rację, i niech się inni tłumaczą z tego, że się z nim nie zgadzają.

admarela napisała:

Co do Twoich dalszyhc uwag. Zamiast a
                              > rgumentów krzyczysz: a w Ameryce biją Murzynów nie zauważając, że wciąż naigraw
                              > asz się ze śp. prezydenta RP (jedynego nie zamieszanego w agentury), zasłużon
                              > ego twórcę KOR-u i przedstawicieli KK.

Po pierwsze łatam dziury w pamięci wyznawców kultu PiS i rządów kaczyńskich.
                              Po drugie jest miom świętym prawem uważać L. Kaczyńskiego za miernote niegodna piastowanego urzędu, a KK od pewnego czasu uważam już tylko za instytucję szkodliwą bo nastawioną na zysk, splendor i wpływy we włądzach.
                                • skuter46 Rosjanie zestrzelili samolot z 298 osobami !! 22.07.14, 14:05
                                  Piszą też dziś dziennikarze zagraniczni świadkowie wydarzeń na miejscu. Włoski dziennikarz pisze konkretnie i obrazowo. Cytuję:

Trafiliśmy w samolot Kijowa, tak powiedzieli nam nasi dowódcy. Myśleliśmy, że zobaczymy ukraińskich pilotów lądujących na spadochronach, a tymczasem natknęliśmy się na zwłoki cywilów. Tyle biednych szczątków, razem z walizkami i bagażami, które nie miały nic wspólnego z wojskiem - powiedział jeden z separatystów, z którym włoski dziennikarz Lorenzo Cremonesi rozmawiał w poniedziałek na stacji Torez, gdzie stał pociąg z ciałami ofiar.
                                  - W czwartek po południu nasi dowódcy wydali nam rozkaz, by wsiąść do ciężarówki z dużą ilością broni i amunicji - opowiadał separatysta. - Kilka minut wcześniej, może dziesięć, usłyszeliśmy ogromny wybuch na niebie. "Trafiliśmy właśnie w samolot faszystów z Kijowa" - powiedzieli nam. Polecili nam ostrożność, ponieważ, były informacje, że przynajmniej część załogi wyskoczyła na spadochronach - relacjonował separatysta.
                                  - Widać było białe przedmioty wśród chmur. Może mieliśmy walczyć z nimi, żeby ich schwytać - dodał świadek wydarzeń, który nie ujawnił swego imienia i stopnia.
                                  - Razem z moimi żołnierzami szukałem spadochronów na ziemi i na drzewach - kontynuował. - W pewnym momencie zobaczyłem strzępy materiału na polanie. Podniosłem je i ujrzałem ciało dziewczynki, która nie miała pięciu lat. To było straszne. Wtedy zrozumiałem, że to był cywilny samolot, a nie wojskowy. I że to byli zabici cywile. Stos otwartych walizek potwierdził to odkrycie - powiedział rozmówca włoskiej gazety.
                              • admarela Re: To sqrwiele! 22.07.14, 09:22
                                Nie jestem tu ani sędzią, ani adminem, tudzież nie jestem w stanie wczytywać się szczegółowo we wszystkie toczące się dyskusje. Przeceniasz mniewink A poza tym jestem przekonana, że Panowie dyskutanci doskonale sobie poradzą beze mnie. Gwoli ścisłości odniosłam się do Twojej uwagi czując się w jakimś stopniu dotknięta nią, jako użytkowniczką forum BG. Reszta no comment.

Ps. Mam uwagę techniczną do ogółu. Chodzi o to, że teksty pogrubiane zwłaszcza obszerne są mało czytelne.
                              • darima_ka Re: To sqrwiele! 22.07.14, 18:56
                                Rav napisał:
                                "a KK od pewnego czasu uważam już tylko za instytucję szkodliwą bo nastawioną na zysk, splendor i wpływy we włądzach. "

To nie KK,a niektórzy jego hierarchowie.
                                Zgadzam się ,że oni szkodzą KK.
                      • czarek_sz Re: To sqrwiele! 21.07.14, 15:48
                        W przeciwieństwie do Twoich idoli którzy gardzą swoimi wyborcami /nazywając ich murzynami o niskiej samoocenie/ ja od żadnego księdza nigdy nie usłyszałem słów pogardy pod adresem Polaków nie usłyszałem że Polskość to nienormalność i że państwo polskie to ch.j dupa i kamieni kupa. Poza tym jak się ma Twoja krytyka wobec tzw homovaticanusów jak określasz katolików skoro homovaticanusami są również Twoi idole że wspomnę pełzających przed duchownymi HGW i Komorowskiego czy 'nawracającego się przed wyborami tego dla którego polskość to nienormalność. W zacietrzewieniu i nienawiści do Polaków nie zauważyłeś że opluwając innych oplułeś sam siebie smile
                        • ravenheart1 Re: To sqrwiele! 21.07.14, 22:04
                          czarek_sz napisał:

> W przeciwieństwie do Twoich idoli którzy gardzą swoimi wyborcami /nazywając ich
                          > murzynami o niskiej samoocenie/ ja od żadnego księdza nigdy nie usłyszałem słó
                          > w pogardy pod adresem Polaków nie usłyszałem że Polskość to nienormalność i że
                          > państwo polskie to ch.j dupa i kamieni kupa. Poza tym jak się ma Twoja krytyka
                          > wobec tzw homovaticanusów jak określasz katolików skoro homovaticanusami są
                          > również Twoi idole że wspomnę pełzających przed duchownymi HGW i Komorowskiego
                          > czy 'nawracającego się przed wyborami tego dla którego polskość to nienormalnoś
                          > ć. W zacietrzewieniu i nienawiści do Polaków nie zauważyłeś że opluwając innych
                          > oplułeś sam siebie :-

Odpowiem Ci w tym samym stylu:
                          W przeciwieństwie do Twoich idoli moi nie gardzą państwem ani obywatelami tak bardzo żeby robić sobie z nich poligon doświadczalny w poszukiwaniu afer i układów ( Ziobro obiecał prezesowi układ to trzeba było go za wszelką cenę znaleźć ).

Co do księży to nie dostrzegasz że gardzą nie tyle państwem, ile wszystkimi którzy mają czelność odmienne poglądy - tu przypomnij sobie wypowiedź Ojca Dyrektora o prezydentowej Kaczyńskiej.

Dla mnie homovaticanus to nie tyle katolik, co bezmyślny katolik nie potrafiący samodzielnie myśleć i konstruować swoich poglądów, tylko przyjmować za aksjomat poglądy hierarchii kościelnej lub prominentnych polityków. Pod tą definicję, choćbys nie wiem jak się starał nie podciągniesz ani HGW ( ostatnio 'zasłużyła" sie wywaleniem na zbity pysk ideowca Chazana ), ani Komorowskiego.
                        • ravenheart1 Re: To sqrwiele! 22.07.14, 08:26
                          czarek_sz napisał:

> W przeciwieństwie do Twoich idoli którzy gardzą swoimi wyborcami /nazywając ich
                          > murzynami o niskiej samoocenie/ ja od żadnego księdza nigdy nie usłyszałem słó
                          > w pogardy pod adresem Polaków nie usłyszałem że Polskość to nienormalność i że
                          > państwo polskie to ch.j dupa i kamieni kupa.

myslę że powinieneś częściej myć uszy ...

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-to-dziadostwo,101932.html
                          • czarek_sz Re: To sqrwiele! 22.07.14, 14:17
                            Ta publikacja jest tak samo denna i prymitywna manipulacja jak i ta o 'prawdziwych Polakach' za które to kłamstwo /przypisane J Kaczyńskiemu/ Kolęda Zaleska publicznie odszczekiwała pod stołem jak pies. Pod tym artykułem natomiast nikt się nie podpisał - strach u dupy o proces o oszczerstwo ? - "Polska to dziadostwo" twierdzi autor artykułu na portalu tvn24 do którego wkleiłeś link. - natomiast ks Rydzyk twierdzi w tym artykule że rządy PO to rządy dziadowskie z czym nie sposób się nie zgodzić bo rządy PO to nie tylko dziadowskie ale także anty obywatelskie oraz antypaństwowe. I tyle w temacie publicznego twierdzenia przez tvn 24 że Polska to dziadostwo bądź ch.j dupa i kamieni kupa jak twierdzi rząd ustami swoich ministrów i premiera - nie zdementował wypowiedzi.
                            [/b]ravenheart1 napisał:

> czarek_sz napisał:
                            >
                            > > W przeciwieństwie do Twoich idoli którzy gardzą swoimi wyborcami /nazywaj
                            > ąc ich
                            > > murzynami o niskiej samoocenie/ ja od żadnego księdza nigdy nie usłyszałe
                            > m słó
                            > > w pogardy pod adresem Polaków nie usłyszałem że Polskość to nienormalność
                            > i że
                            > > państwo polskie to ch.j dupa i kamieni kupa.
                            >
                            > myslę że powinieneś częściej myć uszy ...
                            >
                            > www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-to-dziadostwo,101932.html
                            >
                            • skuter46 Re: To sqrwiele! 22.07.14, 14:40
                              Po co te wyjaśnienia ?

Nie da się ukryć. Co prawda 5 lat temu ale o.Rydzyk w Częstochowie ubliżył Polakom - mówiąc:

Apelował przy tym o modlitwę, żeby Polską rządzili "ludzie wierzący prawdziwie".
                              Żeby tą Polską rządzili ludzie, co kochają Polskę, to by ona inaczej wyglądała - ocenił. Dodając jednak, że gdyby do pracy wzięli się wszyscy, "Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo".
                              Redemptorysta odniósł się także do wydarzeń bieżących. - Przecież to dramat, ludzie. Jakaś kobieta z Brukseli mówi, czy ma być stocznia czy nie - przecież to wstyd. Wybaczcie, naprawdę. Ja się czuję, gdzie ja jestem? Przyjechała, pogadała, wszyscy o tym opowiadali. ( ) Szkoda gadać, już po Polsce, jak tak będzie. ( ) Dla mnie to jest dramat, już właściwie po Polsce - ocenił.

• darima_ka Re: To sqrwiele! 22.07.14, 18:50
                            ravenheart1 napisał:

> czarek_sz napisał:
                            >
                            > > W przeciwieństwie do Twoich idoli którzy gardzą swoimi wyborcami /nazywaj
                            > ąc ich
                            > > murzynami o niskiej samoocenie/ ja od żadnego księdza nigdy nie usłyszałe
                            > m słó
                            > > w pogardy pod adresem Polaków nie usłyszałem że Polskość to nienormalność
                            > i że
                            > > państwo polskie to ch.j dupa i kamieni kupa.
                            >
                            > myslę że powinieneś częściej myć uszy ...
                            >
                            > www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-to-dziadostwo,101932.html
                            >

Jest zasadnicza różnica kiedy mówi coś Rydzyk,a kiedy potwierdzają to ludzie władzy,
                            którzy twierdzą ,że "Polska istnieje tylko teoretycznie" czyli potwierdził słowa Rydzyka? big_grin
                            słowami "ch.j,dupa i kamieni kupa."
                            Oni są blisko koryta,to z pewnością wiedzą lepiej od Rydzyka jak jest naprawdę.
                • m.maska Re: Mordercy! 19.07.14, 13:41
                  darima_ka napisała:

> "Holenderski "De Telegraaf" z mocnym tytułem "Mordercy" pokazuje zdjęcia proros
                  > yjskich separatystów. Na jednym z okładkowych zdjęć widać przejmujący obraz: uz
                  > brojony rebeliant z podnosi ze zgliszczy pluszową małpkę jednej z ofiar. Zdjęci
                  > e to obiegło internet.
                  >
                  > W artykule "De Telegraaf" pisze, że Holandia nie spocznie, jeśli nie wskaże win
                  > nych i nie skaże ich."
                  > www.tvn24.pl/mordercy-dzienniki-ostro-o-katastrofie-samolotu,451360,s.html

To jest wstrzasajace, ze Rosja robi to juz ktorys raz z kolei. Pamietam jak wiele lat temu zestrzelili pasazerski samolot koreanski lecacy z USA - ot tak po prostu... jak to Stalin mowi: u nas ludiej mnoga...
                  • rena-ta49 Re: Mordercy! 23.07.14, 14:31
                    Jak nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo,że o kasę chodzi,o
                    doraźny zarobek Francuzów na mistralach dla Rosji?
                    Niemcy też się nie palą do jakiegoś działania zdecydowanego.

Zresztą UE to nie jest sojusz obronny,a Ukraina nie jest w NATO ,wiec ten sojusz nie ma prawa do ingerencji.NATO może/powinno bronić swoich członków.
                  • al.1 Sledztwo trwa 07.08.14, 18:21
                    Okazuje się, że może być na odwyrtkę. Wrócilem do tematu, bo wychodzą na jaw nowe fakty:
                    www.monitor-polski.pl/juz-sie-tego-nie-da-ukryc-malezyjski-samolot-zostal-zestrzelony-przez-ukrainskie-samoloty
                    • darima_ka Re: Sledztwo trwa 07.08.14, 18:56
                      al.1 napisał:

> Okazuje się, że może być na odwyrtkę. Wrócilem do tematu, bo wychodzą na jaw no
                      > we fakty:
                      > www.monitor-polski.pl/juz-sie-tego-nie-da-ukryc-malezyjski-samolot-zostal-zestrzelony-przez-ukrainskie-samoloty

O jacie...ale do tej pory się nie przyznali,nie mają nawet zamiaru przeprosić,
                      jeśli to stało się przez pomyłkę.
                      • skuter46 Re: Sledztwo trwa 30.08.14, 08:22
                        Nie dam się ogłupić - raz rosyjskim, raz ukraińskimi tłumaczeniami. Czekam na orzeczenia komisji międzynarodowej.
                        Na zdjęciach widać, że samolot rozpadł się od wybuchu rakiety ( a nie paliwa). Po co więc i w jakim celu miał by być dodatkowo ostrzeliwany ?
                        Oglądałem film poglądowy o rakietach izraelskich które zestrzeliwują rakiety palestyńskie.
                        Tam rakieta obrończa wybucha w bliskiej odległości od rakiety atakującej (nie musi ją fizycznie strącać/rozbić) , nie uderza w tę rakietę lecz sama wybucha i razi wielką liczbą
                        odłamków, czy małych ładunków rakietę atakującą. Wtedy na szczątkach rakiety strąconej zostają ślady/otwory na obudowie.
                        Czy to ma znaczyć, że rakietę napastniczą (jak ja nazwałem) strącono pociskami z samolotu. To śmieszne były by wnioski.
                        Gdyby wersja o strąceniu samolotu przez Ukraińców była prawdziwa, świat by wiedział.
                        My zaś zaczynamy ulegać propagandzie rosyjskiej ? Przecież tę wersję o zestrzeleniu samolotu przez armię ukraińska rozpowszechniają Rosjanie. Ale, że posługują się mediami polskim, to podejrzane. wink
                • darima_ka Re: Mordercy!jak zwykle mataczą. 19.07.14, 16:55
                  " Urzędnikom Putina szczególnie nie podobał się wpis, że separatyści otrzymali system rakietowy Buk z rąk Federacji Rosyjskiej."
                  www.tvn24.pl/kreml-znow-poprawial-historie-wielokrotnie-edytowal-wpis-o-katastrofie,451446,s.html
              • skuter46 Re: A francuzki historyk... 19.07.14, 13:49
                O co mnie posądzasz ?
                Oceniani byli negatywnie - eksperci którzy byli w TVN24 - a potem przez Rav - eksperci Macierewicza. Poparłem pogląd Rav. Dlaczego mam stać w rozkroku ? I tyle.

W tej dyskusji, nie ma jednak mowy o żądaniu przez Polskę ( o tym Ty teraz piszesz) pomocy NATO i międzynarodowego śledztwa.

Nie ma sprzeczności z w tym co jest teraz. Teraz od strony prawnej sytuacja jest podobna. Śledztwo w sprawie zestrzelenia prowadzić powinna komisja z Ukrainy, tego państwa gdzie miało miejsce zdarzenie . Ukraina jednak rezygnuje z samodzielnego śledztwa. Dopuszcza do badania/śledztwa - wręcz prosi państwa zainteresowane - o udział/pomoc/umiędzynarodowienie śledztwa. Prawdę mówiąc , robi to (też) z powodu swojej bezsilności. Sama Ukraina nie jest dopuszczana na tereny upadku samolotu, bo są one zajęte przez separatystów.
                Na terenie Ukrainy powinny zostać (i być nie naruszone) dowody rzeczowe związane z zestrzeleniem samolotu. No i tu co mamy ? Tu może być podobnie jak w katastrofie smoleńskiej.
                Są próby (prawdopodobnie skuteczne) zacierania śladów i dowodów obciążających Rosję i jej terrorystów/najemników
                - poprzez niedopuszczanie przez separatystów do miejsca katastrofy i wywiezienie do Rosji zestawu rakietowego BUK, elementów samolotu Boeing 777 a nawet części zwłok.
          • ravenheart1 Re: A francuzki historyk... 20.07.14, 21:03
            > Premier Malezji domaga się powołania międzynarodowej komisji - jak w 2010 r Mac
            > ierewicz i PiS. - Poza PiS nikt w Polsce nie domagał się aby zwrócić się do UE
            > i NATO a więc naszych sojuszników i sprzymierzeńców by katastrofę wyjaśnić

a wyjaśnij mi dlaczego UE ( katastrofa była poza terytorium UE ) lub NATO ( to był lot cywilny a nie wojskowy ) ?

> ravenheart1 nazywa tych ludzi którzy domagali się tego błaznami i oszołomami.

Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka której nie opanowałeś jeszcze w stopniu dostatecznym. Przeczytaj jeszcze raz i wskaż mi gdzie nazwałem tych ludzi błaznami. Jeśli to zrobisz to może zrozumiesz że to określenie nie wynika z tego że domagali się międzynarodowego śledztwa, ale z ich merytorycznej wiedzy w kwestii katastrof lotniczych - jeden został specjalistą bo sklejał w dzieciństwie modele samolotów, a drugi ... chyba tylko dlatego że był TW, co jakoś nikomu nie przeszkadza.
            Określenie padło przy okazji wzmianki o ekspercie występującym w TVN24, więc jaki był jego kontekst jest zrozumiałe chyba nawet dla dziecka.

> Premier Ukrainy domaga się międzynarodowego śledztwa.
            > Przywódcy i politycy państw których obywatele zginęli domagają się międzynarodo
            > wego śledztwa.
            > Dla ravenheart1 i podobnych ci ludzie to błazny którzy oszaleli z nienawiści d
            > o Rosji. Człowieku czy nie widzisz jak się kompromitujesz swoimi wypowiedziami
            > ?

Tym razem to Ty się skompromitowałeś wyrywając moją wypowiedź z kontekstu, w którym padła.
            • czarek_sz Re: A francuzki historyk... 20.07.14, 21:58
              admarela 18.07.14, 21:02
              Eksperci tvn24 - Ravo, raczysz żartowaćsmile
              A z resztą to się zgadzam.
              Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*}
              Odpowiedz
              ravenheart1 18.07.14, 21:12
              w przeciwieństwie do błaznów z tzw. zespołu Macierewicza - można ich tak nazwać ...

Twoja odpowiedź Admareli znaczy że ludzi z uznanym w świecie zachodnim dorobkiem naukowym oraz prestiżem nazywasz błaznami. Typowa wypowiedź i opinia zadaniowych funkcjonariuszy głównego ścieku. Maksimum bełkotu bredni i obelg - minimum konkretów co do badań oraz symulacji które zostały przez naukowców z tzw komisji Macierewicza wykonane i publicznie przedstawione. Wyznawcy pancernej brzozy, pijanego gen Błasika za sterami, naciskami na pilotów czy czterokrotnego podchodzenia do lądowania prędzej uwierzą że ziemia jest płaska niż w to że katastrofa ta nie była zwykłym wypadkiem.
              • ravenheart1 Re: A francuzki historyk... 21.07.14, 15:28
                > admarela 18.07.14, 21:02
                > Eksperci tvn24 - Ravo, raczysz żartowaćsmile
                > A z resztą to się zgadzam.
                > Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*}
                > Odpowiedz
                > ravenheart1 18.07.14, 21:12
                > w przeciwieństwie do błaznów z tzw. zespołu Macierewicza - można ich tak nazwać
                > ...

W ten sposób przyznałes mi rację - choc pewnie nawet tego nie rozumiesz ...

> Twoja odpowiedź Admareli znaczy że ludzi z uznanym w świecie zachodnim dorobkie
                > m naukowym oraz prestiżem nazywasz błaznami.

Tak błaznami, bo ich dorobek naukowy ma niewiele wspólnego z badaniem katastrof lotniczych, a bez dostepu do wraku trudno wydac rzetelna opinię.

> Typowa wypowiedź i opinia zadaniowych funkcjonariuszy głównego ścieku.

Przypominam że to nie jest watek o KK ani nawet polskiej prawicy.

> Maksimum bełkotu bredni i obelg - minimum konkretów co do badań oraz symulacji które zostały przez naukowców z tzw komisj
                > i Macierewicza wykonane i publicznie przedstawione.

Dziwne zatem że dostosowałeś się do tego samego poziomu - minimum argumentów - maksimum obelg i slepej wiary.

> Wyznawcy pancernej brzozy,pijanego gen Błasika za sterami, naciskami na pilotów czy czterokrotnego podcho
                > dzenia do lądowania prędzej uwierzą że ziemia jest płaska niż w to że katastro
                > fa ta nie była zwykłym wypadkiem.

Nieutuleni w żalu wyznawcy wielkości małego prezydencika kaczyńskiego chyba nigdy nie pogodzą się z tym, że zginął ( zabierając ze soba 95 innych osób ) nie z powodu zamachu, a parcia na reelekcję ( znamienne: "jeszcze nie ma decyzji prezydenta" ).
                Zdrowy rozum poddałby w wątpliwość sens zabijania przez rosjan polityków którzy im sprzyjali ( np. Siemiatkowski z SLD ), tak samo jak zdrowy rozsądek nakazał by sie zastanowić nad innymi mozliwościami zgładzenia prezydenta ( wystarczyłoby celniej strzelać podczas rzekomego zamachu w Gruzji ).
                Ale do tego trzeba zdrowego rozumu, a nie chorej nienawiści do każdego kto mysli inaczej.
      • al.1 Re: A francuzki historyk... 21.07.14, 13:16
        darima_ka napisała:

> "Nie muszę chyba przypominać o katastrofie Smoleńskiej, w której zginęła ogromn
        > a część polskiej elity politycznej. O ile wiem za to też nikt nie został ukarany."

Ukarani mogliby byc tylko "doradcy" pilota i pilot, gdyby przezyli katastrofe. Te nieszczescia sa nieporównywalne, bo wczesniejsze jest katastrofa, a ostatnie zestrzeleniem.
        • karkowiak2plus Re: A francuzki historyk... 21.07.14, 13:42
          Azjatycka niefrasobliwość i bylejakość była bezpośrednią przyczyną katastrofy (zestrzelenia).
          Ruscy separatyści zachowują się jak małpa z brzytwą.
          Któraś z ruskich małp nacisnęła guzik i samolot spadł.
          Ktoś powinien ich rozbroić za wszelkącenę.
          Bo dojdzie do tragedii niewspółmiernie większej.
          Osobiście uważam,że jeżeli Ukraina nie potrafi zaprowadzić porządku na swoim administracyjnym terenie,to może lepiej oddać ten kawałek ziemi komuś innemu.
          Putin czeka,aż go poproszą w charakterze zbawiciela wschodniej Ukrainy.
          Zresztą Donieck i okolice to żadna Ukraina.
    • rena-ta49 Putin nie cofnie sie przed wojną/ 25.07.14, 13:51
      "Władimir Putin mówi, że zrobi wszystko, aby do niego doprowadzić. To "wszystko" sugeruje także interwencję zbrojną – pod pretekstem "pokojowej misji" mającej ratować ludność przed "humanitarną katastrofą".

Ten scenariusz Rosja przećwiczyła już kiedyś wobec Mołdawii i Gruzji. Tam do dziś "błękitne hełmy" kojarzą się z wojną i utratą części terytorium"
      www.tvn24.pl/alarm-w-brygadzie-sil-pokojowych-putin-nie-cofnie-sie-przed-wojna,453087,s.html
      • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 27.07.14, 16:11
        Błazen oszołom i kłamca /w/g lemingów/ doradcą Prezydenta USA :
        niezalezna.pl/57725-prof-wieslaw-binienda-doradca-prezydenta-usa
        Skoro ktoś taki został doradcą Prezydenta USA to co powiedzieć o naszych 'uczonych i specjalistach' jak Lasek Klich Bolek Olbrychski Żakowski czy M Olejnik ? smile
        • ravenheart1 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 28.07.14, 08:53
          I o czym to według Ciebie ma świadczyć ?

Człowiek bez doświadczenia w badaniu katastrof lotniczych zostaje doradcą w zakresie nowych technologii, a nie członkiem odpowiednika naszej Komisji d/s Badań Wypadków Lotniczych.

Nadal nie potrafisz zroumieć podstawowej sprawy - nieważne ile ktoś ma zasług w innych dziedzinach, nieważne komu doradza, jeżeli nigdy nie badał przyczyn katastrof lotniczych, jeżeli nie miał dostępu do wszystkich danych, to wydając niepełną opinię naraża na szwank swoje dobre ( o ile istnieje ) imię.

Najpierw rozum dopiero potem slepa wiara !
          • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 28.07.14, 09:41
            Prof. Binienda jest doradcą w zespole którego celem jest „przygotowanie strategii rozwoju wysokich technologii w najważniejszych dziedzinach przemysłu amerykańskiego”. Można się domyślać, że jest specjalistą od wysokich technologii. Nie wiem czy przyda mu się wiedza nabyta w Polsce przy badaniu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej gdzie tylko „argumentował, że samolot nie uderzył w brzozę, bo wcześniej w skrzydle doszło do eksplozji.”
            Teraz dopiero ukraińscy separatyści przedstawili nam dowód na wybuch w samolocie. Co prawda był to wybuch pochodzący z zewnątrz , ale nie różni się on wiele od wybuchu ładunku w samolocie,
            bo rakieta wybuchła przecież po uderzeniu w samolot. I widzieliśmy jak wygląda samolot po takim wybuchu. Na tym tle rodzą się pytania do specjalistów od wybuchów z zespołu Macierewicza:
            Dlaczego malezyjski samolot pasażerski w którego uderzyła rakieta rozleciał się jak domek z kart ?
            Dlaczego wrak polskiego TU-154 ,w którym miał być wybuch powodujący upadek samolotu,
            jest w dużych kawałkach ?
            • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 28.07.14, 14:46
              Spaść z dziesięciu kilometrów na twardy grunt a spaść lotem ślizgowym w błoto z ok kilkunastu metrów to jest chyba jakaś różnica nie sądzisz ? poza tym skąd masz wiedzę że Tupolew rozbił się na duże kawałki skoro na zdjęciach wykonanych przez Rosjan widać że są to tysiące kawałków w tym te duże stanowią znaczną mniejszość. O skoro już pytasz to powiedz czy zacieranie śladów w postaci natychmiastowego po katastrofie niszczenia wraku /podobnie jak w wypadku malezyjskiego Boeinga 777/ wymuszania na kontrolerach z wieży takich zeznań jakich życzą sobie prowadzący śledztwo /dlatego pierwsze zeznania kontrolerów unieważniono a taśmy z nagranymi rozmowami kontrolerów wykradziono/.Takich pytań można stawiać tysiące niemniej jeśli ktoś podczas 'ustalania' przyczyn katastrofy dopuszcza się takich praktyk jak te powyżej to w ciemno można dedukować że wszystko co powie jest kłamstwem.
              Świadome i z premedytacją zacieranie śladów i mataczenie w sprawie katastrofy strony polskiej to zupełnie inna historia aczkolwiek mająca bezpośredni związek z tym co robiła strona rosyjska.

Profesor Binieda zrobił symulację uderzenia skrzydła Tupolewa w brzozę o różnej grubości w miejscu rzekomego uderzenia - nawet o większej średnicy niż podały komisje rosyjska i polska. I zawsze skrzydło przecinało pień brzozy. Do dzisiaj nikt nie ze strony rosyjskiej ani polskiej nie podważył wyników owej symulacji.

Prof Binieda specjalizuje się w inżynierii materiałowej, metodach obliczeniowych w fizyce ciała stałego i ich zastosowaniach w lotnictwie i astronautyce (mechanika pękania materiałów złożonych, analiza elementów skończonych, analiza dynamiczna problemów udarowych, analiza zmęczeniowa, analiza związana z płynięciem materiałów.
              • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 28.07.14, 21:50
                Czarku. Nie wszyscy są takiego – nadal – dobrego zdania o fachowości opinii prof. Biniendy. Choćby po tym adresem.: krzysztofmadel.natemat.pl/52143,bledy-berczynskiego-i-biniendy
                Nie trudno znaleźć wiele opinii krytycznych. Choćby taką - krzysztofmadel.natemat.pl/52143,bledy-berczynskiego-i-biniendy jak niżej:
                „Hipotezy wybuchowe Biniendy i Berczyńskiego kompromituje sam stan i ułożenie szczątków. „ „Gdyby jakiś wybuch uszkodził samolot w locie, a ponadto urwał cały ogon i to jeszcze w locie prawidłowym, z podwoziem w dół, to wszystkie szczątki leżałyby dokładnie w osi lotu, bo żadna na świecie siła nie byłaby w stanie pchnąć ich wszystkich razem nagle w lewo i rozrzucić na planie stożka jak Smoleńsku. Wybuchy w powietrzu mają to do siebie, że prowadzą do rozrzucenia szczątków na planie elipsy dokładnie w linii lotu, tam tymczasem znajdujemy na ziemi pierwsze ślady kolizji, a następnie rozszerzające się pole rozsiewu szczątków, które wcale nie leżą na linii lotu na ścieżce podejścia do lądowania, ale są od niej oddalone i odchylone daleko w lewo. Żaden wybuch ani nawet cała seria najbardziej wymyślnych wybuchów nie byłby w stanie wywołać takich cudów. Mogły to zrobić jedynie skrzydła samolotu, które pod wpływem rotacji spożytkowały siłę nośną do gwałtownej zmiany trajektorii lotu, końcem końców doprowadzając do zderzenia z ziemią. Tym, którzy nie wierzą, że samolot upadł na plecy, niech wystarczą zdjęcia satelitarne z miejsca katastrofy. Rozrzut szczątków w połączeniu z położeniem ściętych drzew tworzy wspólnie trajektorię lotu samolotu, odchyloną na sam koniec regularnym łukiem w lewo. Eksplozje takich cudów regularności nie znają.
                Binienda pokazał film dostępny na youtube.com z eksperymentalnej kolizji Lockheeda Constellation z ziemią, ale i tu dokonał błędnej interpretacji.
                Po pierwsze, analogia z kolizją w Smoleńsku jest ograniczona, bo Lockheed toczy się po pasie ze znacznie mniejszą prędkością niż lata Tupolew.
                Po drugie, skrzydła obu maszyn są inaczej zbudowane. Kesony ukośnych skrzydeł Tu-154 muszą przenieść więcej naprężeń skręcających, natomiast nie muszą dźwigać ciężaru czterech silników, co oznacza, że praca górnej i dolnej powierzchni kesona względem dźwigarów jest relatywnie większa niż w skrzydłach Lockheeda.
                Po trzecie, dla przebiegu kolizji, w której chodzi głównie o rozkład naprężeń lokalnych, mniejsze znaczenie ma to, że Tupolew jest generalnie większy, cięższy i szybszy od Lockheeda, ważniejsze jest raczej to, że skrzydła Tupolewa pracują przy większym jednostkowym obciążeniu powierzchni i konstrukcja płata musi ten fakt uwzględnić.
                Po czwarte wreszcie, co najważniejsze, skrzydło wspomnianego Lockheeda ścina dwa słupy telegraficzne, ale jednocześnie słup, w który uderzyła końcówka skrzydła, ścina także to skrzydło. Nie trzeba być inżynierem, żeby to dostrzec.”
                Wirtualny Tupolew prof. Biniendy „rozbija się tak, jakby lądował na gładkim, betonowym pasie z niewielką prędkością, w lotnictwie to jednak niemożliwe”.
                Uwagi Berczyńskiego i Biniendy nt. osobliwego stanu szczątków środkowej części kadłuba z „odwiniętymi burtami” zawierają błąd, o którym wspomniałem już wcześniej, polegający na pominięciu prędkości postępowej lecącego samolotu. To ona była główną przyczyną rozdzielenia kadłuba na trzy lub cztery sekcje, a następnie ich dalszej fragmentacji, tymczasem obaj inżynierowie z uporem lepszej sprawy opisują to zdarzenie tak, jakby ciężki samolot spadał pionowo z niewielkiej wysokości. W takich okolicznościach kadłub uległby jedynie zgnieceniu,…

Dlatego nie namówisz mnie bym uznał jako jedynie słuszne ekspertyzy Profesora Biniendy i Twoje spostrzeżenia... Na pewno nie można ich lekceważyć. Tak samo, jak nie można jednoznacznie odrzucać raportu rządowej komisji. Część Twoich/moich dylematów rozstrzygnie niebawem śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Kacapy zaś, przy pomocy Anodinej, kolejny raz zatuszowali sprawę, ukryli odpowiedzialność/część winy za katastrofę z nawigatorów rosyjskich. A rząd Tuska jest winny zaniechania i spowodowania, że tzw. MAK opisała katastrofę bez udziału naszej komisji i zrobiła to jednostronnie. stronniczo, fałszywie. Tym samym psując Polsce opinię na świecie.
                • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 28.07.14, 22:16
                  Nie twierdzę że teza Biniedy jest prawdziwa, zresztą on sam powołuje się tylko wyliczenia które podał prosząc jednocześnie o dyskusję na ten temat tzw komisję rządową Laska. Zamiast konfrontacji i rzeczowej dyskusji o którą prosił m.in prof Bienieda ze strony rządowej padały obelgi i ataki personalne wobec naukowców pracujących /w przeciwieństwie do komisji Laska sowicie opłacanej przez budżet państwa pracujących za darmo/ dla komisji parlamentarnej Antoniego Macierewicza. I teraz Skuter powiedz mi - kto z tych dwóch stron jest dla Ciebie wiarygodny - czy strona która chce spotkania żeby publicznie skonfrontować wyniki swych badań i ustaleń ze stroną która im zaprzecza czy wiarygodna jest dla Ciebie druga strona - ta plująca jadem drwiąca i odmawiająca konfrontacji. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie jest to pytanie retoryczne.
                  • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 02:16
                    Przecież było inaczej. Strony sporu merytorycznego nie uznawały wiedzy i kompetencji swoich adwersarzy. I robiły wszystko by się nie spotkać. Jednocześnie robiły propagandę (jak Ławrow), że chcą się spotkać.

Ale czy to jest teraz istotne ?
                    • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 08:57
                      Mówisz nieprawdę. Z inicjatywy prof Kleibera miało dojść do spotkania obydwu stron. Dlaczego do spotkania nie doszło i kto na nie się nie zgodził ? spółka córka komisji MAK czyli tzw komisja Laska nie wyraziła zgody na spotkanie. Więc poklikaj może trochę Skuter a nie siej banialuk bo prawda jest taka że Komisja Macierewicza była za spotkaniem z tym wszakże warunkiem że będzie ono publicznie i na żywo relacjonowane przez media w tym oczywiście elektroniczne. I tyle w temacie kto unikał i wciąż unika konfrontacji.
                      • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 11:25
                        Znika mi kolejna treść odpowiedzi Czarkowi. Może to i dobrze, bo byśmy się mocno pożarli.

Odpowiem krótko . Nieprawda jest, że lasek nie chciał się spotkać z fachowcami zespołu Macierewicza.
                        www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzadowy-zespol-do-ekspertow-macierewicza-pokazcie-dowody-to-sie-spotkamy,324028.html
                        A więc, jeszcze w maju 2013 wyraźnie takie spotkanie proponował . Postawił warunek oczywisty - by przed spotkaniem eksperci zespołu przed kazali dowody (metodologię, wzory obliczeń,...). Nie zrobiono tego (do dziś). Jak można było się spotykać ?

Przecież takie spotkanie było by wykładem eks katedra dla zespołu Laska , miało zamiar poniżyć polskich fachowców. Czy takiej opcji oczekiwałeś ? Ja nie , bo jestem pro państwowcem i uznaję instytucje polskiego państwa (bez względu na to kto rządzi). wink
                        A chyba chodziło o dyskusję, wyjaśnienia, rozmowy fachowców.
                        Kto przed kim uciekał było widać. Na pewno nie zespól Laska !!!! wink
                        • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 12:28
                          I jeszcze inny etap organizowania konferencji przez prof. Kleibera, w którym Lasek wykazał zainteresowanie tą inicjatywą.

" Z kolei Lasek na początku września, że propozycję Kleibera przyjmuje z zadowoleniem.
                          - Zaproponowane przez prezesa PAN nienaruszalne kryterium przeprowadzenia dyskusji jedynie w gronie fachowców jest gwarantem merytorycznego poziomu konferencji i zgodne z prezentowaną przez większość środowiska naukowego związanego z lotnictwem oraz mój zespół opinią - ocenił Lasek.
                          Jak dodał, prof. Kleiber napisał do niego, że za nienaruszalne i niepodlegające negocjacjom uznaje dwa kryteria: przeprowadzenie dyskusji wyłącznie w gronie fachowców oraz jawność obrad, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych mediów.
                          Lasek zwrócił uwagę, że choć do udziału w konferencji zaproszone są wszystkie środowiska, także prezentujące teorie inne niż ustalenia komisji Millera, to - jak mówił - Polska Akademia Nauk gwarantuje, że na konferencji zostaną zaprezentowane "jedynie referaty merytoryczne, oparte na materiale dowodowym". - Jestem przekonany, że inicjatywa PAN pozwoli zakończyć dyskusję na temat przyczyn katastrofy i przyczyni się do zażegnania podziałów wśród społeczeństwa - deklarował Lasek.

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzadowy-zespol-do-ekspertow-macierewicza-pokazcie-dowody-to-sie-spotkamy,324028.html
                    • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 10:46
                      Tło sporu merytorycznego ekspertów nie powinno nas interesować. Mnie - na przykład - interesują same eksperty/ potrzebne mi są te ekspertyzy (ale bez politycznych komentarzy), tylko po to abym mógł wyrobić sobie własne zdanie. Nie staję na froncie walki jednej ze dwóch stron , po stronie konkretnej opcji politycznej. Zbyt wysoko się cenię by dać się indoktrynować PO czy PiS ( w bieżących tematach politycznych czy w sprawie katastrofy smoleńskiej) albo być bezkrytycznym obrońcą Ukrainy.
                      • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 14:32
                        Piszesz że Lasek zgodził się na konfrontację pod warunkiem że nie będzie na niej żadnych mediów. Potrafisz racjonalnie wytłumaczyć skąd ten opór /płatnego tuskowego najmity od prania mózgów lemingom w sprawie katastrofy/ przed przejrzystością konfrontacji ? bo gdybyś potrafił racjonalnie myśleć Skuter to wiedziałbyś że kłamca /Laskowi wielokrotnie udowodniono kłamstwo i mataczenie/ wynajdzie dziesiątki sposobów aby uniknąć stanięcia twarzą w twarz z tymi którzy mają inne zdanie i inne wyniki badań niż on. I płatny najmita Lasek robi to bardzo skutecznie - konsekwentinie unika dyskusji z niezależnymi od platfusiarni naukowcami.
                        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13873988,Macierewicz_odmawia_pokazania_dowodow_Laskowi___Nie.html
                        niezalezna.pl/46194-debata-jeden-na-jeden-z-prof-binienda-w-tvp-lasek-absolutnie-nie-wideo
                        • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 15:00
                          Co za ton i forma. . Oceny Laska jak wroga nr. 1 narodu polskiego. A niech tam. Wiem swoje chodziło o wcześniejsze (przed konferencją fachowców) przedstawienie dowodów na podstawie których opinie budowali eksperci zespołu Macierewicza. W takich fachowych rozmowach po co chcesz mieć media ? Rozmowy i ich wyniki można przecież nagrać i każdy sobie spokojnie obejrzy. I tak to się robi.
                          Właśnie. Dodatkowo sobie pomyślałem. Po co te konferencje i konfrontacje publiczne. Zespół Macierewicza ma dostęp do raportu Laska.
                          A wiec prosta jest droga do wykazania kto ma rację.
                          Zespół Macierewicza , zamiast ogłaszania kolejnych niewiarygodnych wersji zdarzeń - jeśli nie chce ujawnić warsztatu swoich prac a tym samym stanąć do równorzędnej walki - , powinien na piśmie/na swoich konferencjach, punkt po punkcie obalać ustalenia raportu zespołu Laska. Wiem, że były takie próby ale - niestety - nieskuteczne bądź źle kończące się dla Macierewicza ekspertów , bo zespół Laska przedstawiał zaraz swoje wyjaśnienia, które obalały opinie ekspertów Macierewicza.

Czy to Cie denerwuje ?
                          Warto było by teraz zebrać wszystkie opinie - jednej i drugiej strony - i je opublikować, bez komentarzy. Każdy czytelnik sam wnioski potrafi wyciągnąć. Ale kto to zrobi ?
                          • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 15:21
                            Jak można nagrać by obejrzeć i posłuchać żeby wyrobić sobie zdanie skoro Lasek wyraźnie powiedział i zażądał - żadnych mediów !!! czy masz Polaków za głupców Skuter skoro uważasz że rozmowa o bardzo ważnej dla Polaków sprawie powinna być tajna skoro podobno nie ma w niej nic co mogłoby być tajemnicą państwową. Czy jesteś przeciw przejrzystości Skuter ?
                            A dowody ? niech Lasek pokaże swoje bo to co przedstawia to ustalenia MAK a nie komisji Laska. Skąd Lasek może mieć jakiekolwiek dowody w sprawie katastrofy skoro Polacy w pracach nad 'ustalaniem' przyczyn katastrofy brali i biorą udział nie jako współpartnerzy ale jako obserwatorzy od początku traktowani przez Rosjan jako per noga.
                            Ps. Jedno co Lasek ustalił to wysokość rzekomo ściętej brzozy licząc od ziemi do miejsca rzekomego ścięcia przez skrzydło Tupolowa. Wysokość obliczano na oko i są trzy rządowe wersje co do owej wysokości na której została ścięta brzoza smile
                            wpolityce.pl/polityka/150802-brzoza-na-oko-glos-na-ucho-trotyl-na-nos-caly-ten-raport-millera-nie-jest-juz-nawet-wart-papieru-na-ktorym-zostal-spisany
                            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,13395368,NPW__Brzoza_zlamana_na_666_cm__A_w_raporcie_Millera.html?order=najstarsze&v=1&obxx=13395368
                            Kupujesz taki kit Skuter ?
                            • skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 16:30
                              Nie kupuję żadnego kitu, w tym Twojego. Nie jestem adwokatem Laska. On doskonale broni się rożnymi opracowaniami/analizami i dowodami załączonymi do raportu komisji. Czego nie można powiedzieć o ekspertach zespołu Macierewicza.
                              Co chcesz jeszcze uzyskać jako laik, z tej (ewentualnej) rozmowy ekspertów ? Przecież oni - co uważali za stosowne - napisali. Możesz sobie wszystko poczytać, porównać, wyciągnąć własne wnioski.
                              Jakie znaczenie ma teraz dla społeczeństwa taka konferencja ekspertów z ekspertami ? Nie rozumiem. Czy liczysz, że ludzie z komisji Laska zmienią choć jedną literę w raporcie. A może by i zmienili gdyby eksperci zespołu Macierewicza wnieśli nowe , przekonywujące, trafne dowody w sprawie. Dlaczego nie ma takowych , przekonywujących dowodów (podkreślam) dotyczących przyczyn katastrofy. A jeśli są (w tym obciążające kogoś imiennie) to już dawno powinny się znaleźć w prokuraturze, jako załączniki do wniosków o ściganie winnych katastrofy. Na co czekamy ?
                              Gdzie są politycy którzy na podstawie ekspertyz zespołu Macierewicza - jeśli uznają je za wiarygodne - już rok temu powinni wnioskować o postawienie przed sądem i o ukaranie osób winnych katastrofy. Nie ma tu żadnych przeszkód. Przecież uzasadnione wnioski mogą dotyczyć ludzi władzy od premiera w dół i sięgać poza granice kraju. Przecież te wnioski powinny być rozpatrywane już wcześniej, we wstępnym śledztwie . Wtedy kiedy szukano winnych w kancelariach prezydenta i premiera, w MON, MSZ , w jednostce wojskowej i na lotnisku. Przecież jeszcze dochodzenie nie jest zamknięte i sprawy można przywrócić. Żyją przecież ludzie którzy brali udział
                              w organizacji wylotu i uroczystości.
                              Ja tego nie zrobię bo jestem przekonany, że te nieliczne (choć słuszne ) uwagi i ustalenia zespołu Macierewicza nie mają już na tyle zasadniczego znaczenia by zmieniły główne ustalenia przyczyn zaistnienia tej strasznej katastrofy.

• skuter46 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 17:33
                                I jeszcze...
                                Czarek pisze : „A dowody ? niech Lasek pokaże swoje bo to co przedstawia to ustalenia MAK a nie komisji Laska. Skąd Lasek może mieć jakiekolwiek dowody w sprawie katastrofy skoro Polacy w pracach nad 'ustalaniem' przyczyn katastrofy brali i biorą udział nie jako współpartnerzy ale jako obserwatorzy od początku traktowani przez Rosjan jako per noga.”

Poniższy zbiór dokumentów zaprzecza Twojemu stwierdzeniu, że …. „Polacy w pracach nad 'ustalaniem' przyczyn katastrofy brali i biorą udział nie jako współpartnerzy ale jako obserwatorzy od początku traktowani przez Rosjan jako per noga.”

Skąd by się wzięły te polskie dokumenty i raporty !!!
                                Tu znajdziesz wszystkie opublikowane dotąd przez śledczych dokumenty, dotyczące katastrofy w Smoleńsku - m.in. przetłumaczony raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), raport komisji Jerzego Millera oraz dokumenty udostępnione przez Naczelną Prokuraturę Wojskową.

www.tvn24.pl/raporty/dokumenty-smolenskie,332
                        • ravenheart1 Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 15:08
                          Potrafisz racjonalnie wytłumaczyć skąd ten opór /płatnego tus
                          > kowego najmity od prania mózgów lemingom w sprawie katastrofy/ przed przejrzyst
                          > ością konfrontacji ? bo gdybyś potrafił racjonalnie myśleć Skuter to wiedziałby
                          > ś że kłamca /Laskowi wielokrotnie udowodniono kłamstwo i mataczenie/ wynajdzie
                          > dziesiątki sposobów aby uniknąć stanięcia twarzą w twarz z tymi którzy mają inn
                          > e zdanie i inne wyniki badań niż on. I płatny najmita Lasek robi to bardzo skut
                          > ecznie - konsekwentinie unika dyskusji z niezależnymi od platfusiarni naukowcam
                          > i.

Moim zdaniem posuwasz się za daleko sugerując, że każdy kto nie wierzy w spiskową teorię dziejów Antoniego M. musi mieć wyprany mózg.

Zastanawiam się czy przyszło Ci do głowy, że może sam jesteś ofiarą takiej właśnie cynicznej manipulacji, ze strony tego, doświadczonego w jątrzeniu, knuciu i spiskowaniu, człowieka. Oto być może Antoni M. po latach niebytu politycznego znalazł sposób, żeby poprzez ogłupienie zrozpaczonych mas wypłynąć na sam wierzchołek polskiej polityki.

Odnosząc się do meritum - sam jestem zniesmaczony niektórymi kwestiami związanymi ze śledztwem, ale żeby uwierzyć w zamach niemal na oczach wszystkich .... musiałbym chyba mieć wyprany do czysta mózg, nie skalany żadną własną myślą.
                          • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 18:51
                            "Moim zdaniem posuwasz się za daleko sugerując, że każdy kto nie wierzy w spiskową teorię dziejów Antoniego M. musi mieć wyprany mózg.'
                            Nie manipuluj.
                            Napisałem że mózgi mają wyprane ci którzy od samego początku ślepo wierzą /wbrew na bieżąco publicznie udowadnianym ewidentnym kłamstwom obydwu komisji/ że śledztwo w sprawie katastrofy było prowadzone przez Rosjan i stronę polską rzetelnie i transparentnie.
                            Powtórzę co już nie raz mówiłem - nie dam głowy że to co sugeruje tzw komisja Macierewicza i naukowcy którzy dla niej pracują jest prawdą objawioną ale w sytuacji gdy tak strona rosyjska jak i polska od samego początku kłamią w sprawie katastrofy a Rosjanie na oczach kamer niszczą materiał dowodowy bądź ukrywają go /taśmy z wieży/ czy też wymuszają na kontrolerach z wieży zmianę zeznań to ja nie wykluczam żadnej z opcji jeśli chodzi o przyczynę katastrofy łącznie z tym co sugerują bezinteresownie pracujący dla komisji Macierewicza naukowcy.
                          • darima_ka Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 18:59
                            W zamach też nie wierzę,ale zastanawiające jest,że Polska oddała śledztwo Rosji,
                            przecież jesteśmy w sojuszy z NATO.
                            prof. Ewa Thompson powiedziała:
                            "W oczach Zachodu wyglądało to tak, jakby Polska dalej czuła się częścią bloku sowieckiego. W końcu katastrofę wolała wyjaśnić ramię w ramię z Moskwą"
                            natemat.pl/109569,polska-nie-ma-przyjaciol-bo-polityka-nie-zna-takich-kategorii
                            • czarek_sz Re: Putin nie cofnie sie przed wojną/ 29.07.14, 19:17
                              "W oczach Zachodu wyglądało to tak, jakby Polska dalej czuła się częścią bloku sowieckiego. W końcu katastrofę wolała wyjaśnić ramię w ramię z Moskwą"

Dokładnie to nie ramię w ramię tylko w stu procentach oddali śledztwo w bolszewickie łapy kagiebisty który aby mieć pretekst do napaści na inny kraj mordował mieszkańców własnego kraju oskarżając o to czeczeńskich terrorystów.
                              Dodajmy że śledztwo oddane na gębę ponieważ żadnego protokołu z owych ustaleń nie ma.
                        • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 14:58
                          "...KUALA LUMPUR: INTELLIGENCE analysts in the United States had already concluded that Malaysia Airlines flight MH17 was shot down by an air-to-air missile..."

air-to-air (powietrze - powietrze) a nie earth-to-air (ziemia-powietrze)

Skuter, oczekujesz, ze teraz glosno oglosza, ze to Ukraina zestrzelila ten samolot? wyobrazasz sobie jakie bylyby reakcje?
                          • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 15:02
                            W niemieckim artykule byly pilot bardzo dokladnie opisuje manipulacje, jakie po tym nastapily. Ta fota ostrzelanego cockpitu zniknela z netu - pozostala wylacznie w jego atykule... dane dotyczace pulapu na jaki moze wejsc SU25 zostaly nagle zmienione na wiki w wersji niemieckiej i angielskiej, tak zeby wynikalo z tego, ze SU25 nie mogl byc na tak wysokim pulapie.
                            • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 15:05
                              Rosja natychmiast po zestrzeleniu tego samolotu pokazala zdjecia satelitarne na ktorych widoczne byly mysliwce ukrainskie, na Twiterze ukazala sie wiadomosc, ze hiszpanskie sluzby takze odnotowaly obecnosc dwoch mysliwcow - ta informacja zniknela, a zdjecia z amerykanskiego satelity, ktory znajdowal sie w tym czasie dokladnie w tym miejscu nie zostaly ujawnione.
                              • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 15:13
                                Przed laty doszlo do strasznej kolizji nad Jeziorem Bodenskim, samolot rosyjski zderzyl sie z samolotem transportowym - w powietrzu... pozostalosci wrakow spadly na powierzchnie 30km² bo... samoloty rozlecialy sie w powietrzu.
                                Gdyby samolot malezyjski zostal trafiony rakieta ziemia-powietrze, nie byloby inaczej.
                                • skuter46 Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 20:58
                                  Wszystko możliwe, że za blokowaniem informacji nt. katastrofy stoją USA. To i dobrze.
                                  A wolałabyś, żeby w tej tragicznej (niezawinionej przez naród ukraiński) sytuacji państwa ukraińskiego "dokopać leżącemu "?

Wg mnie. Kto by nie zestrzelił tego samolotu..... nie zestrzelił go rozmyślnie lecz pomyłkowo.
                                • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 18:59
                                  Dziwne jest, ze nie przyjechali przedstawiciele Boeinga, ktorym najbardziej powinno bylo zalezec, zeby wykluczyc blad techniczny. Zrezygnowano tez z odtworzenia samolotu przy uzyciu czesci wraku. Im wiecej informacji przecieka na zewnatrz tym dziwniej wygladaja te procedury.
                                  Facet opisuje to tak: pociskiem powietrze-powietrze trafiony zostal silnik, w zwiazku z czym samolot musial zwolnic i obnizyc pulap lotu, pilot probowalby ladowac na najblizej polozonym lotnisku w tym wypadku Rostow byl najblizej ale to wiazaloby sie z dodatkowym porozumieniem sie z inna wieza, dlatego zawrocilby na lotnisko w Kijowie - no ale gdyby wyladowal, doszloby do badania - do tego nie mozna bylo dopuscic, z zwiazku z tym cockpit zostal dodatkowo ostrzelany i ponoc bez znaczenia bylo czy byl to jeden mysliwiec czy bylo ich dwa czy wiecej.
                                  Te wyjasnienia brzmia bardzo prawdopodobne... tym bardziej, ze Malezja podaje wprost: pocisk powietrze-powietrze - tak wiec odpadaja separatysci z ziemi.
                            • m.maska Re: Malezyjski samolot rozbił sie{*} 31.08.14, 21:00
                              skuter46 napisał:

> Jeśli to jest prawda, to wynik badania przyczyn zestrzelenia samolotu zostanie
                              > podany wtedy kiedy zakończy się konflikt rosyjsko-ukraiński.
                              >
                              > Nie oczekuję wyniku, który miał by zaognić konflikt i pogorszyć sytuację Ukrain
                              > y.

A do tego czasu inne wypadki przyslonia tamte...
                                • skuter46 A jednak podadzą wstępną ocenę 04.09.14, 16:07
                                  Wstępny raport
                                  W najbliższy wtorek zostanie opublikowany wstępny raport o lipcowej katastrofie malezyjskiego Boeinga 777 na wschodniej Ukrainie - ogłosił holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), który kieruje międzynarodowym śledztwem w tej sprawie.
                                  Jak wyjaśnił OVV, w tym pierwszym raporcie przedstawione zostaną ''informacje dotyczące stanu faktycznego w oparciu o źródła dostępne'' dla śledczych.
                                  Wśród tych źródeł holenderski urząd wymienił zdjęcia satelitarne, informacje z radarów i dane z czarnych skrzynek samolotu. Rejestratory lotu były analizowane w Ośrodku Badania Wypadków Lotniczych w Farnborough, w Wielkiej Brytanii.
                                  ''W najbliższych miesiącach będą wymagane dalsze badania, by przygotować końcowy raport. OVV oczekuje, że zostanie on opublikowany w ciągu roku od katastrofy'' - napisał holenderski urząd.
                                    • skuter46 Re: A jednak podadzą wstępną ocenę 09.09.14, 11:41
                                      Mamy raport wstępny , w języku angielskim.
                                      Art. medialne (w tym ten - wg linka). Wiemy z raportu niewiele. I wiele.
                                      Ja np. z tego (poniższego opisu i zdjęć) wnioskuję, że rakieta która zestrzeliła samolot malezyjski (podobnie jak izraelskie zestrzeliwująca skutecznie rakiety palestyńskie) wybuchła w pobliżu samolotu pasażerskiego, skutecznie go uszkadzając i strącając.
                                      Świadczą o tym różnej wielkości otwory w obudowie samolotu straconego.
                                      Nie wiadomo nadal (nie ma pewności) kto wystrzelił tę morderczą rakietę.
                                      -------------------------
                                      "Na podstawie zniszczeń kadłuba samolotu eksperci ustalili, że w samolot został trafiony przez "obiekty z zewnątrz lecące z ogromną prędkością". Nie wskazuje się jednak na rodzaj użytej broni. "Jest prawdopodobne, że te zniszczenia doprowadziły do utraty jedności strukturalnej" - dodano."

Czytaj więcej na www.rmf24.pl/raport-ukraina/zestrzelony-samolot/news-zestrzelony-boeing-777-jest-pierwszy-raport-holenderskich-ek,nId,1497260#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

• rena-ta49 Wieć jednak zestrzelony,teraz pytanie przez kogo? 09.09.14, 13:49
                                        "Eksperci, którzy biorą udział w śledztwie, nie byli jeszcze w stanie dotrzeć na miejsce tragedii ze względu na wciąż trwające walki w regionie. Zapowiedzieli jednak, że gdy tylko warunki na to pozwolą, przeprowadzą konieczne badania na miejscu katastrofy, by sprawdzić dotychczas zebrane informacje i przygotować raport końcowy. Ma on zostać przedstawiony do połowy lipca przyszłego roku.

Międzynarodowe umowy przewidują, że pierwszy raport powinien być gotowy w ciągu 30 dni od katastrofy lotniczej, ale prace śledczych opóźniały się z powodu "skomplikowanej sytuacji" na Ukrainie."
                                        wiadomosci.onet.pl/swiat/raport-ws-katastrofy-boeinga-777-zostal-trafiony/wgp0b
                                          • skuter46 ....chyba Ukraińcy nie mieli powodu do mordowania. 10.09.14, 14:11

"Opis tragedii spod Torezu na Doniecczyźnie, który przedstawił we wtorek holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), pasuje świetnie do zestrzelenia przez rakietę typu ziemia-powietrze, czyli np. system rakietowy BUK."

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16614851,Holenderska_komisja__Boeing_trafiony_z_zewnatrz__Rosjanie_.html#ixzz3Cuj3TtRz
                                            • czuk1 Re: ....chyba Ukraińcy nie mieli powodu do mordow 19.10.14, 18:14
                                              Wg niemieckiego wywiadu...

"…prorosyjscy separatyści zdobyli w jednej z opanowanych przez nich baz regularnej armii ukraińskiej nowoczesny, rosyjski system kierowanych rakiet ziemia-powietrze 9K37 Buk, z którego wystrzelili 17 lipca rakietę, która eksplodowała w bezpośredniej bliskości malezyjskiego samolotu pasażerskiego z 298 osobami na pokładzie. Boeing 777-200ER towarzystwa Malaysia Airlines odbywał tego dnia regularny lot MH17 na trasie Amsterdam - Kuala Lumpur…."
                                              www.msn.com/pl-pl/wiadomosci

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka