Dodaj do ulubionych

Juz dzisiaj debata w TVP

17.05.15, 10:47
o 20,00.
Debata będzie trwała 80 minut.
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 17.05.15, 11:47
      Z tego co czytalam to o 20:10... a ja wciaz jeszcze nie dostalam dokumentow do glosowania - dziwne... jesli przyjda w czwartek - to rzecz jasna bede mogla sobie polatac... bo mnie w czwartek nie bedzie... Przed pierwsza tura dokumenty przyszly w sobote na tydzien przed wyborami - czyzby? shock no zobaczymy...
            • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 17.05.15, 14:14
              Ja mam na szczescie dwa "talerze", jeden nastawiony na Astre, drugi na Hotbirda, bo od 1 stycznia zdjeli TV Polonie z Astry... dlatego znowu podlaczylam ten drugi talerz, ktory od kilku lat sobie po prostu byl, ale od kiedy zrezygnowalam z cyfrowego polsatu nie podlaczalam do niego nawet receivera, ale kiedy mi wywalili TV Polonie z Astry, kupilam nowy receiver - bo skoro jest, to ma dzialac, nawet jesli z tego nie korzystam a moze przyjdzie taki moment... i prosze jest jak znalazl.
              • czarek_sz Re: Juz dzisiaj debata w TVP 17.05.15, 14:32
                Na niemieckich leciały bardzo fajne programy regionalne. Zespoły ludowe i podobne programy. Umieli i myślę że dalej promują swoją kulturę a my w krzakach po 89 tym. To już za komuny lepiej się działo. Sam grałem kiedyś w zespole na perkusji smile
    • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 17.05.15, 15:45
      rena-ta49 napisała:

> o 20,00.
      > Debata będzie trwała 80 minut.

Maaaaam, maaaaaaaam, znalazlam TVP INFO na satelicie... o 19:30 beda komentarze przed debata... a po zakonczeniu debaty tez beda komentarze... nagram to wszystko dla AL smile
    • ravenheart1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 09:15
      Nie zawiodłem się - zero obiektywizmu i konkretów, za to mnóstwo peanów pochwalnych na cześć Dudy.

To może kilka wpadek Dudy, które przeoczyłaś:

1. referendum - znowu ta sama śpiewka, tyle że celowo pominął że referendum w jego mniemaniu nie powinno dotyczyć spraw światopoglądowych. Kto nie zna tematu mógł to nawet kupić, kto zna ten od razu dostrzeże manipulację - pomijanie części jego wypowiedzi mogących być źle odczytanymi przez potencjalnych wyborócw.

2. blokowanie etatu - żadnej riposty ze strony Dudy ?

3. Jedwabne - znów demagogia i próba przekłamywania historii w imię .... obrony dobrego imienia Polski - Duda znów zaczyna leciec hipokryzją.

4. wspólna polityka rolna - znów brak reakcji Dudy na zarzut ciągłej zmiany zdania

5. in-vitro - Duda całkowicie poległ powołując się na nauki JP II - znaj proporcje mocium panie

6. na koniec bezsensowny atak na PBK o podważaniu godności prezydentury - i to mówi człowiek który usługiwał jeszcze gorszemu prezydentowi LK ?

Tak więc ogłaszam remis.

A to na poprawę humoru smile

https://bi.gazeta.pl/im/c9/1a/11/z17935817Q,fot--kwejk-pl.jpg

https://bi.gazeta.pl/im/c4/1a/11/z17935812Q,fot--kwejk-pl.jpg
      • rena-ta49 Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 13:25
        1.Jak to się stało może mi wytłumaczysz,że do tej pory Bronek mielił wszelkie inicjatywy w/s referendum,
        i nagle z piątku na poniedziałek stał się zwolennikiem referendów?
        Czyżby chodziło o to by za wszelką cenę utrzymać się pod żyrandolem?

2.Nie kłam jak Brąnek!
        Duda jest na bezpłatnym urlopie ,na jego miejscu pracuje osoba zatrudniona na zastępstwo!!
        A co powiesz o blokowaniu etatu przez starego komucha Nałęcza na UW?
        Tak ,ze PBK jak zwykle okazał się hipokryta!

3.Przypadek Jedwabnego nie daje B Komorowskiemu prawa do twierdzenia że Polacy byli w czasie wojny NARODEM katów.Takie słowa powodują słowa Obamy o polskich obozach zagłady czy dyrektora FBI o Polakach jako sprawcach Holokaustu!

5.Atak PBK na Dudę w/s likwidacji sądów za kadencji Gowina podpisał sam Bronek ,czy się mylę?

Na koniec, to zauważyłeś chyba wrzaski i wymachiwanie pięścią przez Braka?
        To dla ciebie na poprawę humoru:
        www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-trep-kontra-kot,nId,1734924
        • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 13:44
          Mam prawo wiedzieć, co powiedział Andrzej Duda.
          Poniżej umieszczam pełne stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie polityki energetycznej, klimatycznej i polskiego węgla z dedykacją dla Bronisława Komorowskiego i pomagierów, wszelkich Tyszkiewiczów, Nałęczów, Kamińskich, and last but not least córki Zofii, członka zarządu organizacji Mam Prawo Wiedzieć - którzy wyszukują i drukują mu na kartkach zdania przeciwnika wyrwane z szerszego kontekstu. Mniej lotnym i bardziej wybiórczym podkreśliłem kluczowe fragmenty:

Polityka klimatyczna UE jest nieracjonalna ekonomicznie i realizować mogą ją tylko bogate państwa członkowskie. Dlatego ważne jest, by poszczególne kraje miały swobodę w wyborze obostrzeń środowiskowych, a Polska mogła koncentrować się na wzroście gospodarczym. - ODPOWIEDŹ: ZDECYDOWANIE

Unia Europejska powinna ustalić bardziej restrykcyjne limity emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych pyłów. - ODPOWIEDŹ: TAK

I słusznie - na sprawiedliwych zasadach, co wykazano w poprzednim pytaniu. Weźmy pod uwagę, że Polska zmniejszyła emisje CO2 od 1989 o 40% ,podczas gdy kraje starej unii Europejskiej zmniejszyły emisje CO2 od 1990 tylko o 1%. To nie jest solidarność energetyczna. Ważna jest przede wszystkim polska gospodarka (która jest przecież oparta na węglu) a co za tym idzie większa swoboda dla Polski w zakresie ww. obostrzeń.

Unia Europejska powinna lepiej wykorzystywać istniejące na jej terenie zasoby energetyczne – przede wszystkim węgiel. - ODPOWIEDŹ: TAK

Logiczne - pomimo zrozumiałego kurczenia się zasobów węgla kamiennego wciąż dysponujemy największymi złożami węgla w Europie.

Unia Europejska powinna rozwijać czyste technologie węglowe. - ODPOWIEDŹ: TAK

Mam prawo wiedzieć, co powiedział Andrzej Duda.
          Poniżej umieszczam pełne stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie polityki energetycznej, klimatycznej i polskiego węgla z dedykacją dla Bronisława Komorowskiego i pomagierów, wszelkich Tyszkiewiczów, Nałęczów, Kamińskich, and last but not least córki Zofii, członka zarządu organizacji Mam Prawo Wiedzieć - którzy wyszukują i drukują mu na kartkach zdania przeciwnika wyrwane z szerszego kontekstu. Mniej lotnym i bardziej wybiórczym podkreśliłem kluczowe fragmenty:

Polityka klimatyczna UE jest nieracjonalna ekonomicznie i realizować mogą ją tylko bogate państwa członkowskie. Dlatego ważne jest, by poszczególne kraje miały swobodę w wyborze obostrzeń środowiskowych, a Polska mogła koncentrować się na wzroście gospodarczym. - ODPOWIEDŹ: ZDECYDOWANIE

Unia Europejska powinna ustalić bardziej restrykcyjne limity emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych pyłów. - ODPOWIEDŹ: TAK

I słusznie - na sprawiedliwych zasadach, co wykazano w poprzednim pytaniu. Weźmy pod uwagę, że Polska zmniejszyła emisje CO2 od 1989 o 40% ,podczas gdy kraje starej unii Europejskiej zmniejszyły emisje CO2 od 1990 tylko o 1%. To nie jest solidarność energetyczna. Ważna jest przede wszystkim polska gospodarka (która jest przecież oparta na węglu) a co za tym idzie większa swoboda dla Polski w zakresie ww. obostrzeń.

Unia Europejska powinna lepiej wykorzystywać istniejące na jej terenie zasoby energetyczne – przede wszystkim węgiel. - ODPOWIEDŹ: TAK

Logiczne - pomimo zrozumiałego kurczenia się zasobów węgla kamiennego wciąż dysponujemy największymi złożami węgla w Europie.

Unia Europejska powinna rozwijać czyste technologie węglowe. - ODPOWIEDZ:TAK

Stanowisko AD w sprawie polskiego węgla.
          Pełne stanowisko AD w sprawie polityki energetycznej, klimatycznej i polskiego węgla z dedykacją dla Bronisława Komorowskiego i pomagierów, wszelakich Nałęczów, Michałów Kamińskich, i córki Zosie i kogo tam jeszcze - którzy drukują mu na kartkach zdania prz..
          Z dedykacją dla taty Bronka i córki Zosi
          fraterpafnutz.blogspot.com/2015/05/stanowisko-ad-w-sprawie-polskiego-wegla.html
          • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 14:32
            PBK co otwarł gębę ,to kłamał:
            twitter.com/10murzynkow/status/600207723662352384?lang=pl
            twitter.com/Michal_Losiak/status/600238993675046912?lang=pl
            "Perfidna manipulacja, bo tekst jest stary, ma inny sens niż przytoczył Komorowski i Duda nie mógł go znać. "
        • m.maska Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 14:50
          rena-ta49 napisała:

> www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-trep-kontra-kot,nId,1734924

Dokladnie tak to odebralam... zachowanie BK bylo zenujace, nie licujace z pozycja jaka zajmuje...
        • ravenheart1 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 15:31
          rena-ta49 napisała:

> 1.Jak to się stało może mi wytłumaczysz,że do tej pory Bronek mielił wszelkie i
          > nicjatywy w/s referendum,
          > i nagle z piątku na poniedziałek stał się zwolennikiem referendów?
          > Czyżby chodziło o to by za wszelką cenę utrzymać się pod żyrandolem?
          >
          > 2.Nie kłam jak Brąnek!
          > Duda jest na bezpłatnym urlopie ,na jego miejscu pracuje osoba zatrudniona na z
          > astępstwo!!
          > A co powiesz o blokowaniu etatu przez starego komucha Nałęcza na UW?
          > Tak ,ze PBK jak zwykle okazał się hipokryta!

Hipokrytą ?
          Takim jak Duda ?
          Wyjasnij mi może dlaczego Duda po prostu nie zrezygnuje ze stanowiska ? - był przeciez o to wielokrotnie proszony przez kierownika swojej katedry ...
          Musi miec ciepłą posadke na wypadek braku reelekcji do PE lub naszego parlamentu ?

Kompletnie nie zrozumiałaś o czym piszę, ale juz mnie to nie dziwi.

Po prostu pomiędzy tym co mówi i robi Duda jest ogromna przepaść.

Przykład:

Najpierw przeprowadza "logiczny" wywód wg którego in-vitro jest sprzeczne z konstytucją, a potem jakby nigdy nic twierdzi, że będzie dążył do zmiany konstytucji, tyle że w innych sprawach.
          To w końcu konstytucja - w jej obecnej formie - jest jakims punktem odniesienia, czy nie ?

I tak jest niemal ze wszystkim ...
          • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 15:39
            A dlaczego stary dziad Nałęcz ,Buzek nie rezygnuje ze stanowiska na uczelni?

Hahaha In vitro na pewno jest dla polskiej gospodarki sprawą kluczową smilesmile
            Byś się nie ośmieszał,może najpierw trzeba zająć się tymi niepełnosprawnymi którzy żyją w tym kraju!Gospodarka jest najważniejsza,a nie durnoty!
            In vitro to temat poboczny!
          • czuk1 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 15:48
            Rav . Patrzę z boku na Twoją determinację i bezskuteczną edukację grupki matołków - skauta piwnego, zdegustowanych emigrantów i zapyziałych niedouków. Zastanawiam się , skąd w Tobie tyle siły . Przecież (wiem to po swojej tu obecności), że Twoi adwersarze od Ciebie naładowują swoje akumulatory.
            • czarek_sz Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 16:19
              Lizusie obciążył bym Cię podatkiem 80 % od dochodów skoro tak bardzo blisko Ci do smrodu brudu i ubóstwa jakie jest za PO. Za ośmiorniczki też zapłać. Jak już tak Ci pilno żyć w patologii.
              czuk1 napisał:

> Rav . Patrzę z boku na Twoją determinację i bezskuteczną edukację grupki matołk
              > ów - skauta piwnego, zdegustowanych emigrantów i zapyziałych niedouków. Zastan
              > awiam się , skąd w Tobie tyle siły . Przecież (wiem to po swojej tu obecności),
              > że Twoi adwersarze od Ciebie naładowują swoje akumulatory.
                • czarek_sz Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 16:53
                  Nie wiedziałem że Czuk był pezetpeerowcem ? w fabryce znałem wielu czerwonych z wieloma się kolegowałem ale gdy przyszły zmiany wielu rzucało legitymację i biło się w piersi. Czuk pozostał wierny ideałom komunistycznym ? to do KRLD smile
                  rena-ta49 napisała:

> Czego wymagasz o PZPR-owskiego kacyka,
                  > może ma nadzieję ,ze jeszcze na coś się załapie?
                  • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 17:43
                    czarek_sz napisał:

> Nie wiedziałem że Czuk był pezetpeerowcem ? w fabryce znałem wielu czerwonych z
                    > wieloma się kolegowałem ale gdy przyszły zmiany wielu rzucało legitymację i bi
                    > ło się w piersi. Czuk pozostał wierny ideałom komunistycznym ? to do KRLD smile
                    > rena-ta49 napisała:
                    >
                    > > Czego wymagasz o PZPR-owskiego kacyka,
                    > > może ma nadzieję ,ze jeszcze na coś się załapie?

Kurcze Czarek ,jakbyś czytał wypociny tego osobnika ze zrozumieniem ,
                    to nie am siły byś nie doczytał się jego preferencji i korzeni!
                    Styl pisania typowy dla aparatczyka PZPR-owskiego słychać ,czuć przez monitor od samego początku,jak tylko tu się pojawił!
            • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 16:31
              czuk1 napisał:

> Rav . Patrzę z boku na Twoją determinację i bezskuteczną edukację grupki matołk
              > ów - skauta piwnego, zdegustowanych emigrantów i zapyziałych niedouków. Zastan
              > awiam się , skąd w Tobie tyle siły . Przecież (wiem to po swojej tu obecności),

Hahaha ,dał głos yntelygent o mentalności potomków pańszczyźnianych chłopów ,
              PZPR-owski karierowicz,który tyle ma do powiedzenia ile skopiuje z GW.
              Bądź łaskaw nie zaszczycać tego forum swoją obecnością, żegnam ozięble!

• m.maska Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 17:52
              czuk1 napisał:

Uzurpujesz sobie prawo obrazania innych, mozesz doprecyzowac kto tu jest matolkiem o wielki medrcu...? masz jakies patenty na jedyna i sluszna prawde? czy moze plotkarzu najpierw polazles na P. zeby obrabiac tutejszych rozmowcom d... a teraz wracasz... po co? idz tam gdzie dobrze sie czujesz....
              Sorry Renata ale nie znosze takich "besserwisser"
              • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 17:59
                m.maska napisała:

> czuk1 napisał:
                >
                > > Rav . Patrzę z boku na Twoją determinację i bezskuteczną edukację grupki
                > matołk
                > > ów - skauta piwnego, zdegustowanych emigrantów i zapyziałych niedouków.
                > Zastan
                > > awiam się , skąd w Tobie tyle siły . Przecież (wiem to po swojej tu obecn
                > ości),
                > > że Twoi adwersarze od Ciebie naładowują swoje akumulatory.
                >
                > Uzurpujesz sobie prawo obrazania innych, mozesz doprecyzowac kto tu jest matolk
                > iem o wielki medrcu...? masz jakies patenty na jedyna i sluszna prawde? czy moz
                > e plotkarzu najpierw polazles na P. zeby obrabiac tutejszych rozmowcom d... a t
                > eraz wracasz... po co? idz tam gdzie dobrze sie czujesz....
                > Sorry Renata ale nie znosze takich "besserwisser"

Czemu się dziwisz,przecież takie zachowania typowe dla partyjnych kacyków!
                Kiedyś tu przynosił ploty z innego forum ,teraz będzie roznosił po innych forach.
                Mam w dupie starego durnia!
                Tadeusz już dawno upierdliwca podsumował!
                Szkoda ze to usunięte.

• m.maska Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 19:11
                  rena-ta49 napisała:

> Czemu się dziwisz,przecież takie zachowania typowe dla partyjnych kacyków!
                  > Kiedyś tu przynosił ploty z innego forum ,teraz będzie roznosił po innych forac
                  > h.
                  > Mam w dupie starego durnia!
                  > Tadeusz już dawno upierdliwca podsumował!
                  > Szkoda ze to usunięte.
                  >

Trudno sie wtracac, to Twoje forum i Ty tutaj rzadzisz, ale po prostu czasami czlowiekowi puszczaja hamulce... moglam przyjac jego dlugie nudne wywody, a raczej odwody - wody tam bylo zwykle wiecej niz tresci a raczej ideologii, zalatujacej jedynie slusznymi czasami, ale nie toleruje jesli ktos innych wyzywa od matolkow, bo on niby co? profesor? a w jakiej dziedzinie? on jest dla mnie nikim, przypadkowym nickiem i do tego takim, ktory jesli nie przekona kogos o swoich racjach, to go wyzwie od matolkow, jak przekupa poleci na inne forum i obrobi d... jednym slowem jest po prostu chamem.
                  • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 19:33
                    Bo jemu sie chyba wydaje ,ze jest na plenum KW.PZPR,tam wszyscy jednogłośnie
                    podnosili ręce "za"
                    Wygłasza/pisze swoje "przemówienia" niczym na plenum.
                    Gorzej ,ze w jednym wątku potrafi być "za" ,a nawet "przeciw"sam sobie zaprzecza.
                    Taki Wałęsa.
              • rena-ta49 Re: Odpowiadam RaV-owi 18.05.15, 18:03
                m.maska napisała:

> czuk1 napisał:
                >
                > > Rav . Patrzę z boku na Twoją determinację i bezskuteczną edukację grupki
                > matołk
                > > ów - skauta piwnego, zdegustowanych emigrantów i zapyziałych niedouków.
                > Zastan
                > > awiam się , skąd w Tobie tyle siły . Przecież (wiem to po swojej tu obecn
                > ości),
                > > że Twoi adwersarze od Ciebie naładowują swoje akumulatory.
                >
                > Uzurpujesz sobie prawo obrazania innych, mozesz doprecyzowac kto tu jest matolk
                > iem o wielki medrcu...? masz jakies patenty na jedyna i sluszna prawde? czy moz
                > e plotkarzu najpierw polazles na P. zeby obrabiac tutejszych rozmowcom d... a t
                > eraz wracasz... po co? idz tam gdzie dobrze sie czujesz....
                > Sorry Renata ale nie znosze takich "besserwisser"

Z sygnaturki Tadeusza:
                "Nie zadawaj się z głupkiem, bo zakuty łeb i tak nic nie zrozumie ale gdy będziesz przeciw to najpierw cię zwyzywa a później przydusi do ziemi własną głupotą!"
      • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 13:44
        ravenheart1 napisał:

> Nie zawiodłem się - zero obiektywizmu i konkretów, za to mnóstwo peanów pochwal
        > nych na cześć Dudy.
        >
        > To może kilka wpadek Dudy, które przeoczyłaś:
        >
        > 1. referendum - znowu ta sama śpiewka, tyle że celowo pominął że referendum w j
        > ego mniemaniu nie powinno dotyczyć spraw światopoglądowych. Kto nie zna tematu
        > mógł to nawet kupić, kto zna ten od razu dostrzeże manipulację - pomijanie częś
        > ci jego wypowiedzi mogących być źle odczytanymi przez potencjalnych wyborócw.

A slyszales o jakichs referendach na swiecie dotyczacych spraw swiatopogladowych? tzn. co np.? referendum, czy Polacy maja byc wszyscy ateistami czy moze powinni przyjac islam jako przeciwwage do katolicyzmu?
        >
        > 2. blokowanie etatu - żadnej riposty ze strony Dudy ?

Sorry... na glupie pytania moga byc albo glupie odpowiedzi, albo zadnej... tu nie bylo zadnej... ze niby co? dUda blokuje etat? a co robi UJ? nie ma tam nic do powiedzenia? wiesz ile jest blokowanych etatow dla kolesi? a wiesz ile nowo stwarzanych i powielanych tylko po to zeby platformersi i peezele mogli tam umiescic swoich? blokowany etat przynajmniej nie koszuje.

>
        > 3. Jedwabne - znów demagogia i próba przekłamywania historii w imię .... obrony
        > dobrego imienia Polski - Duda znów zaczyna leciec hipokryzją.

Ach tak? Jedwabne to mocne rozdeta afera, ktora nie zostala do konca wyjasniona. Chlopi przy uzyciu kos zagonili wszystkich do stodoly i nikomu nie udalo sie umknac - doskonale musieli byc ci chlopi zroganizowani i miec do tego bron pod grozba ktorej tak zganiali tych Zydow.

>
        > 4. wspólna polityka rolna - znów brak reakcji Dudy na zarzut ciągłej zmiany zda
        > nia
        >

nie znam problemu

> 5. in-vitro - Duda całkowicie poległ powołując się na nauki JP II - znaj propor
        > cje mocium panie
        >

Jestem z gruntu przeciwna grzebaniu naturze... jestem za aborccja, ale przeciw in vitro finansowanemu przez panstwo, ktore nie stac na leczenie obywateli zyjacych... za droga zabawa i watpliwe wyniki - zarabiaja na ty mwylacznie firmy, ktore sie tym trudnia.

> 6. na koniec bezsensowny atak na PBK o podważaniu godności prezydentury - i to
        > mówi człowiek który usługiwał jeszcze gorszemu prezydentowi LK ?
        >
        >
        Oczywiscie skakanie po krzeslach w parlamencie, podbieranie kieliszkow krolowym czy zarcie podczas przemowy, "dowcipy" o kaszalotach podczas gdy sam takiego prowadza - to rzeczywiscie nie jet podwazanie godnosci prezydentury - to jest obciach taki, ze czlowiek wstydzi sie za granica przyznac, ze pochodzi z kraju, ktory ma takiego prezydenta....

> Tak więc ogłaszam remis.

Remis to byl wylacznie poodczas tej debaty, bo chamowatosc wygrala wobec kultury - ot i taka rzeczywistosc
        >
        > A to na poprawę humoru smile
        >
        >
        >
        > https://bi.gazeta.pl/im/c9/1a/11/z17935817Q,fot--kwejk-pl.jpg
        >
        >
        > https://bi.gazeta.pl/im/c4/1a/11/z17935812Q,fot--kwejk-pl.jpg
        >
        >
          • rena-ta49 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 14:19
            m.maska napisała:

> Poza tym nie nalezy sie ludzic, jesli BK nic nie robil przez 5 lat, to ta nagla
            > mobilizacja w obliczu przegranej nie wskazuje na to, ze jesli pozostanie na ko
            > lejnych 5 lat, to bedzie inaczej...

Oczywiście ,ze chodzi o pilnowanie żyrandola i święty spokój!
        • ravenheart1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 15:41
          m.maska napisała:

> ravenheart1 napisał:
          >
          > > Nie zawiodłem się - zero obiektywizmu i konkretów, za to mnóstwo peanów p
          > ochwal
          > > nych na cześć Dudy.
          > >
          > > To może kilka wpadek Dudy, które przeoczyłaś:
          > >
          > > 1. referendum - znowu ta sama śpiewka, tyle że celowo pominął że referend
          > um w j
          > > ego mniemaniu nie powinno dotyczyć spraw światopoglądowych. Kto nie zna t
          > ematu
          > > mógł to nawet kupić, kto zna ten od razu dostrzeże manipulację - pomijani
          > e częś
          > > ci jego wypowiedzi mogących być źle odczytanymi przez potencjalnych wybor
          > ócw.
          >
          > A slyszales o jakichs referendach na swiecie dotyczacych spraw swiatopogladowyc
          > h? tzn. co np.? referendum, czy Polacy maja byc wszyscy ateistami czy moze powi
          > nni przyjac islam jako przeciwwage do katolicyzmu?

Nie widziałbym problemu ze zorganizowaniem referendum np. w sprawie religii w szkołach, finansowania kościoła, czy in-vitro przez państwo ...
          Przed czym strach ? - że wyniki pokażą że w gruncie rzeczy mamy jako naród głęboko w d... naukę kościoła ?

> > 2. blokowanie etatu - żadnej riposty ze strony Dudy ?
          >
          > Sorry... na glupie pytania moga byc albo glupie odpowiedzi, albo zadnej... tu n
          > ie bylo zadnej... ze niby co? dUda blokuje etat? a co robi UJ? nie ma tam nic d
          > o powiedzenia? wiesz ile jest blokowanych etatow dla kolesi? a wiesz ile nowo s
          > twarzanych i powielanych tylko po to zeby platformersi i peezele mogli tam umie
          > scic swoich? blokowany etat przynajmniej nie koszuje.

Co robi UJ ?
          Prosi Dudę o zwolnienie sie ze stanowiska - bez rezultatu.
          Duda jako poseł może sobie pozwolic na blokowanie etatu.

> > 3. Jedwabne - znów demagogia i próba przekłamywania historii w imię ....
          > obrony
          > > dobrego imienia Polski - Duda znów zaczyna leciec hipokryzją.
          >
          > Ach tak? Jedwabne to mocne rozdeta afera, ktora nie zostala do konca wyjasniona
          > . Chlopi przy uzyciu kos zagonili wszystkich do stodoly i nikomu nie udalo sie
          > umknac - doskonale musieli byc ci chlopi zroganizowani i miec do tego bron pod
          > grozba ktorej tak zganiali tych Zydow.

Problem w tym, że nawet istnienie takich "rozdętych afer" jest przekłamywane przez samozwańczych patriotów.

> > Tak więc ogłaszam remis.
          >
          > Remis to byl wylacznie poodczas tej debaty, bo chamowatosc wygrala wobec kultur
          > y - ot i taka rzeczywistosc

Chamowatośc starła się z zakłamaniem i nie wygrała, ani nie przegrała ...
          Dla mnie żenujące jest to, że prezydentem będzie ktoś z tej nieudolnej dwójki ...
          • rena-ta49 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 16:20
            "Co robi UJ ?
            Prosi Dudę o zwolnienie sie ze stanowiska - bez rezultatu.
            Duda jako poseł może sobie pozwolic na blokowanie etatu. "

Dasz jakiegoś linka?
            bo ja słyszała w radio zupełnie coś innego,ze na stanowisku Dudy pracuje inna osoba
            na umowę o pracę ,a nie żadną śmieciówkę do 2017 roku!

poza tym nie odpowiadasz na pytanie kiedy zwolni miejsce Nałęcz i Buzek?
            Zapewne inni europosłowie z PO też blokują miejsca,jak myślisz?
          • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 16:58
            ravenheart1 napisał:

> Nie widziałbym problemu ze zorganizowaniem referendum np. w sprawie religii w s
            > zkołach, finansowania kościoła, czy in-vitro przez państwo ...
            > Przed czym strach ? - że wyniki pokażą że w gruncie rzeczy mamy jako naród głęb
            > oko w d... naukę kościoła ?

Czyzby? 34 lata mieszkam w Niemczech, Niemcy to nie jest jednolita religia... w szkolach zawsze byla religia i jest... i nigdy nie bylo kwestii z tym zwiazanych i nikt nie dostawal amoku na slowo Kosciol. A nie jest to przypadkiem tak, ze PO wprowadzilo haslo: bojcie sie PiS i Kosciola? dlaczego w mediach podporzadkowanych sitwie tyle mowi sie na temat Kosciola? dlaczego nie olewa sie tego, czy jakis lokalny ksiadz wyglasza sobie jakies nierracjonalne bajdy? wiesz dlaczego? bo to jest temat zastepczy - PO od samego poczatku potrzebowala chlopca do bicia i albo byl to PiS albo KK... jakos mnie ten temat nie podnieca.

> Co robi UJ ?
            > Prosi Dudę o zwolnienie sie ze stanowiska - bez rezultatu.
            > Duda jako poseł może sobie pozwolic na blokowanie etatu.

Ale to jest jego niezbywalne prawo... i nie jest to przypadek odosobniony...
            >
            > > > 3. Jedwabne - znów demagogia i próba przekłamywania historii w imię
            > ....
            > > obrony
            > > > dobrego imienia Polski - Duda znów zaczyna leciec hipokryzją.
            > >
            > > Ach tak? Jedwabne to mocne rozdeta afera, ktora nie zostala do konca wyja
            > sniona
            > > . Chlopi przy uzyciu kos zagonili wszystkich do stodoly i nikomu nie udal
            > o sie
            > > umknac - doskonale musieli byc ci chlopi zroganizowani i miec do tego bro
            > n pod
            > > grozba ktorej tak zganiali tych Zydow.
            >
            > Problem w tym, że nawet istnienie takich "rozdętych afer" jest przekłamywane pr
            > zez samozwańczych patriotów.
            >

Sprawa nie jest jasna... i zapewne nigdy nie dowiemy sie jak bylo naprawde... Zydom rzecz jasna zalezy na tym zeby bylo tak jak oni twierdza... fajnie jest byc ofiara a najlepiej jak sie ma kilku sprawcow.
            >

> Chamowatośc starła się z zakłamaniem i nie wygrała, ani nie przegrała ...
            > Dla mnie żenujące jest to, że prezydentem będzie ktoś z tej nieudolnej dwójki .
            > ..
            >

Trudno powiedziec jakim bylby prezydentem Duda... z cala pewnoscia mozna powiedziec jakim bedzie B.K. - takim jakim byl dotychczas... jego stwierdzenie, ze on jest politykiem a nie jest obywatelem stwarza juz wrazenie, ze jest prawie krolem... ta cala blazenada z lataniem po ulicach skonczy sie w piatek wieczorem i juz nigdy nie powroci w jego wykonaniu i nadal bedzie Polske kompromitowal na arenie miedzynarodowej... przeciez ambasadorowie innych krajow obserwuja to co wyprawia od tygodnia... zenujace to jest.
          • opuncja.figowa.1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 19.05.15, 08:37
            ravenheart1 napisał:
            Duda jako poseł może sobie pozwolić na blokowanie etatu.

Idziesz w mylną retorykę, niczym Komorowski. Tylko, że od urzędującego prezydenta, człowieka istniejącego w polityce od 20 lat wymagałabym poczucia elementarnej wiedzy i wyczucia istoty demokracji. Otóż każdemu człowiekowi w w Polsce z racji otrzymania mandatu z wyboru począwszy od zwykłego radnego, wójta, burmistrza, prezydenta, posła etc. przysługuje bezpłatny urlop, a powrót do pracy po skończonej kadencji gwarantują przepisy. Prezydent nie tylko kompromituje sie nieznajomością podstawowego prawa i nieposzanowaniem demokracji, ale co gorsza manipuluje.
      • ravenheart1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 12:17
        Mój komentarz będzie krótki:

Duda wypunktował PBK jego nieróbstwem podczas całej kadencji
        PBK wypunktował Dudę jego hipokryzją - czyli dzś mówię/robię jedno - jutro co innego, bo akurat takie jest zapotrzebowanie.

> Rave po co dyskutowac? idz w niedziele i wspomoz te sitwe PO-PSL bo przeciez w koncu o to chodzi, zeby nikt im nie przeszkadzal w dalszej "wspaniale" prowadzonej polityce... niech sobie dalej pozwalaja, a PBK niech dalej podpisuje wszystko co mu pod nos podstawia...

Raczej nie mam wyjścia - ciemnogród i hipokryzja (czyli to co reprezentuje soba Duda) - to nigdy nie był mój wybór.

> Dlaczego Duda tak sie zachowywal? zostal skonfrontowany z takim bezmiarem chamstwa, ze zapewne zglupial - kazdy normalny czlowiek by zglupial gdyby pozal sie Boze prezydent nie potrafil rozmawiac i nieustannie przerywal i wykrzykiwal - sorry, niech nie prowadzi debat, niech idzie do Wojewodzkiego - tam pasuje... ten sam styl.

W ten sposób Duda wykazał swoją niedojrzałość, i odrobinę chamstwa, bo sam też próbował sie odgryzać PBK.
        Czy on naprawde myśli, że jak zostanie prezydentem to wszyscy będą się do niego zwracać uniżonym, dystyngowanym tonem ?
        Że nie będzie brutalnie atakowany, jak podejmie jakąś idiotyczną decyzję ?

Bardzo naiwne myślenie.

To jest świat polityki, a nie szkółka niedzielna, czy kółko różańcowe.
        • czarek_sz Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 12:29
          Więc głosuj za kontynuacją czyli wiadomo za czym - za dziadostwem. Bo skąd wiesz co zrobi opozycja gdy wygra jesteś prorokiem ? Nie oglądałem debaty bo nie musiałem. Nie potrzebuję wiedzieć tego co już wiem. W przeciwieństwie do Ciebie Rav smile
          • zak-1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 12:44
            Właśnie zlikwidowano sondę na Onecie z pytaniem " kto wygrał debatę ?'
            100% miał Duda i po kilkunastu minutach znikła ? Rav to przypadek ? a może ludzi myślą co innego niż "specjaliści "???
            • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 14:56
              Nie wszystkich porywa chamowatosc jaka zaprezentowal BK... ktos kto jest zasluchany we wlasny glos, we wlasne racje, zachlystuje sie soba, nie jest w stanie uslyszec innych...
              Kaszalot nie przyjal na rozmowe opiekunow osob niepelnosprawnych - bo co ja to obchodzi? pewnie wyslalaby ich najchetniej na emigracje...
              A sa przeciez kraje, ktore w latach osiemdziesiatych np. Nowa Zelandia, przyjmowaly na azyl wylacznie wybranych specjalistow i.... OSOBY NIEPELNOSPRAWNE wlasnie, o ktorych z gory wiedzieli, ze beda ich musieli dofinansowywac... to sie nazywa humanitaryzm.
          • ravenheart1 Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 15:43
            czarek_sz napisał:

> Więc głosuj za kontynuacją czyli wiadomo za czym - za dziadostwem. Bo skąd wies
            > z co zrobi opozycja gdy wygra jesteś prorokiem ? Nie oglądałem debaty bo nie mu
            > siałem. Nie potrzebuję wiedzieć tego co już wiem. W przeciwieństwie do Ciebie R
            > av smile

Zagłosuje z niesmakiem za mniejszym złem

A co do rządów opozycji, to 8 lat to nie jest na tyle długo, żebym zapomniał zakazane gęby Macierewicza, Kamińskiego, czy agenta Tomka.
        • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 12:41
          ravenheart1 napisał:

> Mój komentarz będzie krótki:
          >
          > Duda wypunktował PBK jego nieróbstwem podczas całej kadencji
          > PBK wypunktował Dudę jego hipokryzją - czyli dzś mówię/robię jedno - jutro co i
          > nnego, bo akurat takie jest zapotrzebowanie.
          >
          >

hahaha... alkurat argument do d... B.K. jednego dnia twierdzi, ze frustraci zmieniaja Konstytucje a nastepnego dnia w obliczu klapy sam to robi... poza tym on nie jest obywatelem bo on jest politykiem(oni tam wszyscy w tej PO tak maja)... a to nie Komorowski obiecywal, ze nie bedzie podwyzek VAT-u? i wielu innych rzeczy, ktore zrealizowal mimo, ze twierdzil ze nie bedzie tego robil... czy Duda robi ccos innego, tego nie wiem, ale jesli nawet rzeczywiscie, to jest tutaj co najwyzej 1:1

> > Rave po co dyskutowac? idz w niedziele i wspomoz te sitwe PO-PSL bo przec
          > iez w koncu o to chodzi, zeby nikt im nie przeszkadzal w dalszej "wspaniale" pr
          > owadzonej polityce... niech sobie dalej pozwalaja, a PBK niech dalej podpisuje
          > wszystko co mu pod nos podstawia...
          >
          > Raczej nie mam wyjścia - ciemnogród i hipokryzja (czyli to co reprezentuje soba
          > Duda) - to nigdy nie był mój wybór.
          >
          > > Dlaczego Duda tak sie zachowywal? zostal skonfrontowany z takim bezmiarem
          > chamstwa, ze zapewne zglupial - kazdy normalny czlowiek by zglupial gdyby poza
          > l sie Boze prezydent nie potrafil rozmawiac i nieustannie przerywal i wykrzykiw
          > al - sorry, niech nie prowadzi debat, niech idzie do Wojewodzkiego - tam pasuje
          > ... ten sam styl.
          >
          > W ten sposób Duda wykazał swoją niedojrzałość, i odrobinę chamstwa, bo sam też
          > próbował sie odgryzać PBK.
          > Czy on naprawde myśli, że jak zostanie prezydentem to wszyscy będą się do niego
          > zwracać uniżonym, dystyngowanym tonem ?
          > Że nie będzie brutalnie atakowany, jak podejmie jakąś idiotyczną decyzję ?
          >
          > Bardzo naiwne myślenie.
          >
          > To jest świat polityki, a nie szkółka niedzielna, czy kółko różańcowe.
          >

Swiat polityki? chyba polskie pieklo... nie zauwazylam na przestrzeni 34 lat zeby prowadzilo sie tutaj debaty, rozmowy, talk show w ktorych wszyscy gadaja na raz - to jest zwyczajne chamstwo i brak kindersztuby... rozmowa/debata nie polega na tym ze przerywa sie komus... faktycznie, szkoda, ze Duda nie postapil w taki sam sposob, wtedy moze pomieszalyby sie BK te karteczki... no i ten argument z portsalu spolecznosciowego - zenujace.

I pamietaj o tym... w niedziele:

http://fs1.
directupload.net/images/user/150517/temp/ux6uf3mt.jpg kliknij aby powiększyć
    • m.maska Re: Juz dzisiaj debata w TVP 18.05.15, 14:29
      Bronisław Komorowski zareklamował stronę "mamprawowiedzieć.pl", będącą własnością "Stowarzyszenia 61" , w którego władzach (komisja rewizyjna) zasiada córcia - Zosia. Źródła finansowania fundacji Zosi Komorowskiej - cymes (informacje na stronie fundacji): 1.Bank Światowy, 2.Fundacja Batorego (obejrzyjcie kto był i jest w jej Radzie!), 3.Rządowy "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich", 4."Trust for Civil Society in Central and Estern Europe" (od samego oglądania fundatorów na stronie skóra cierpnie), 5.Rządowy "Fundusz dla Organizacji Pozarządowych" 6.Ministerstwo Spraw Zagranicznych, 6. "Program Obywatele dla Demokracji" dysponujący 37 milionami euro europejskich pieniędzy... W ilu takich stowarzyszeniach i fundacjach rodzina Komorowskiego pobiera państwowe i unijne pieniądze?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka