Dodaj do ulubionych

Sędzia Łączewski oferował "Lisowi" zwalczanie PiS

11.02.16, 13:27
warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3305-ujawniamy-warszawska-gazeta-publikuje-zapis-rozmow-kompromitujacych-sedziego-laczewskiego
Co jeszcze musi się stać aby wyrżnąć w pień wszystkie komunistyczne śmieci z sądów i policji?
Pisałam o tym w tym wątku,chociaż wtedy nie podano ,że to Łączewski:
forum.gazeta.pl/forum/w,50394,160237446,160237446,Zaplatany_sedzia.html
Przypominam ,ze Łączewski skazał M.Kamińskiego na 3lata bezwzględnego wiezienia ,
przebił tym wyrokiem nawet prokuratora.
Ciekawe czy Łączewski w Trybunale Konstytucyjnym to ojciec?
Obserwuj wątek
      • rena-ta49 Tę patologię trzeba wypalić do gołej ziemi! 11.02.16, 18:14
       "Nim na okładkach prasowych i w serwisach telewizyjnych pojawiły się takie gwiazdy sądownictwa jak Tuleya, czy Łączewski, w każdym miasteczku, mieście, aż po województwa i stolicę, panowie w togach robili gorsze rzeczy. Taki sędzia z Gdańska, nijaki Milewski, który przez telefon obiecał, że zrobi wszystko, co Tusk sobie zażyczy, nawet nie stoi w środku patologii, a raczej gdzieś poniżej średniej. Szczytowym osiągnięciem „wymiaru sprawiedliwości” były łapówki, dziwki, dyktowanie apelacji stronie przez sąd najwyższy i uwalnianie szefów mafii. W Polsce przez wiele lat prokuratora albo sędziego byle „Kiełbasa”, czy „Masa” kupował taniej niż używanego Golfa, lekko pukniętego i to nie są żadne wymysły, plotki, czy spiski, ale powszechnie zaznane fakty. Może i miałbym inne zdanie, nieco złagodzone, na temat tego, co się dzieje, gdybym nie widział na własne oczy i na własnej skórze nie doświadczył, w jaki sposób funkcjonują polskie sądy."
       cdn...
       • rena-ta49 Re: Tę patologię trzeba wypalić do gołej ziemi! 11.02.16, 18:14
        Podam kilka przykładów. W trakcie rozprawy zwracam uwagę sędziemu, że oskarżony kłamie, podając znacząco zaniżone dochody. Sędzia bez najmniejszej żenady odpowiada: „Ale jakie to ma znaczenia dla sprawy?”. Innym razem oświadczam, że złożę wniosek na piśmie o wykluczenie sędziego z postępowania i najpierw słyszę: „A niech pan sobie składa”, by później przecierać oczy ze zdziwienia. W protokole pojawia zapis, że złożyłem wniosek ustnie, w kilka dni sędzia przedkłada akta sprawy swojemu koledze z biura i ten wydaje postanowienie o oddaleniu wniosku, ponieważ wniosek nie został uzasadniony. Niemal w dniu wydania postanowienia przychodzi do sądu mój wniosek złożony na piśmie i pozostaje bez rozpoznania. Kolejna rzecz. Oskarżony oświadcza na sali, że nie poda adresu zamieszkania, sądzia mruczy pod nosem, że mogą być problemy z wydaniem karty karnej, ale ponieważ oskarżony to dęty autorytet ze świecznika, po chwili dodaje: „może się jakoś uda”.

        Przebieg rozprawy i protokół w niemal każdym postępowaniu różnią się od siebie bardziej niż Flip od Flapa. W 90 na 100 przypadków sędzia ma w głowie wyrok po pierwszej, pobieżnej lekturze aktu oskarżenia i całe postępowanie jest tylko i wyłącznie teatrem, żeby nie powiedzieć cyrkiem, który ma stanowić alibi dla widzimisię sędziego. W postępowaniu cywilnym na własne uszy słyszałem, jak sędzia pytaniami naprowadza powoda wzajemnego na odpowiedzi i jak go wyprowadza, gdy niegramotny i z tego skorzystać nie potrafił. Pomijając sympatie polityczne, którymi sądy są zainfekowane po strych, o losach stron procesowych decydują zwykłe sympatie i antypatie. Trzy razy spotkałem na korytarzu sądowym panią sędzię, która na mój widok zrobiła minę wyrażającą pogardę, odrazę i wzrokiem dodała: „ja ci ku..a pokażę”. Ta pani sędzia prowadziła/prowadzi dwa albo nawet trzy postępowania z moim udziałem. Gdyby komuś się kiedyś udało podsłuchać „cywilną” rozmowę w gabinecie sędziowskim, a mnie się udało, to usłyszelibyście Szanowni Podejrzani ciotki z bazaru. Tam się rozpoznaje akty i pozwy na zasadzie: „Jadźka, a co tam ten Kowalski znowu przysłał, szlag mnie trafi, co za baran, będę tu teraz siedzieć i czytać wypociny”. Zbiór tych wszystkich obserwacji i doświadczeń spisanych w niezwykle luźny i wręcz skojarzeniowy sposób, nie pozwala mi ani na chwilę się dziwić ustaleniom dziennikarzy, że pan „sędzia” Łączewski jednym czynem pokazał się jako kompletny ignorant i polityczny wyrobnik.
        cdn...
        • rena-ta49 Re: Tę patologię trzeba wypalić do gołej ziemi! 11.02.16, 18:15
         Gwiazdor w todze dał się nabrać na fejkowe konto Lisa na Twitterze i już w tym momencie można się posikać ze śmiechu albo zapłakać na śmierć. Przecież ten osobnik ma ustalać stan faktyczny, dochodzić do prawdy materialnej, rozpoznawać wnioski dowodowe i analizować wiarygodność świadków. I to jeszcze nie koniec, bo niezawisły i niezależny „sędzia” fałszywemu Lisowi proponował pełen fachowy instruktaż w jaki sposób zwalczać PiS. Nie dziwi nic i jeszcze podpowiem niedoświadczonym, żeby nie próbowali imiennie, czy też anonimowo nazywać Łączewskiego po imieniu, obojętnie ile prawdy zostanie o tym panu napisane, koledzy w sądach mają już przygotowane wyroki za podniesienie ręki na nietykalnych. Zdarzają się perły między… tombakiem, sam takich dwóch sędziów spotkałem. Pierwszy miał postępowanie dyscyplinarne i proces karny, z którego ledwie się wylizał, tak go załatwili lokalni mafiosi i koledzy. Drugi został czarną owcą, bo odważył się nie zostawić suchej nitki na znanym hochsztaplerze. Prawdę mówiąc sam nie wiem, co zrobić z „wymiarem sprawiedliwości”, stajnia Augiasza przy tym syfie, to pełna sterylność. Wiem natomiast jedno, że jeśli się z sądownictwem i prokuraturą porządku nie zrobi, będziemy nadal mieli system dla mafii, złodziei i skorumpowanych polityków, którzy za drobną opłatą zgnoją każdego człowieka. Wszystko obróci się wniwecz, o ile nie nastąpi całkowite wypalenie patologii „wymiaru sprawiedliwości”.
         kontrowersje.net/o_wymiarze_sprawiedliwo_ci_nigdy_do_t_patologi_trzeba_wypali_do_go_ej_ziemi
  • rena-ta49 W punkt! 13.02.16, 15:33
   wpolityce.pl/polityka/281577-ciekawy-przypadek-sedziego-laczewskiego-czerska-sugeruje-wielki-spisek-i-prowokacje-a-pytanie-o-sprawiedliwosc-wyroku-ws-kaminskiego-i-tak-musi-wrocic
    • rena-ta49 Re: Łączewski obnaża całą patologię 14.02.16, 07:52
     "Sędzia Łączewski wydał wyrok sprzeczny z dwoma innymi, wydanymi wcześniej w tej samej sprawie, na podstawie tego samego materiału, przez innych sędziów z tego samego sądu. Samo w sobie skompromitowało to wymiar sprawiedliwości jako swego rodzaju loterię. Absurd pogłębiał fakt, że Łączewski nieprawomocnie uznał za nielegalnie zdobyte przez CBA dowody na podstawie których prawomocnie skazano już uczestników afery. Przysolił przy tym wyrok, jak za przestępstwo urzędnicze, które stwierdził, bezprecedensowo wysoki, pokazowy – trzy lata bez zawiasów (w porównywalnej sprawie o nadużycie władzy przez bezprawne aresztowanie prezesa „Orlenu” Zbigniew Siemiątkowski dostał rok w zawieszeniu). I wreszcie, dostał Łączewski od prezesa swego sądu na przedstawienie pisemnego uzasadnienia tego wyroku (które ustawowo powinno być gotowe w dwa tygodnie) aż pół roku, co oznaczało, że jego ogłoszenie przypadnie akurat na szczytowy punkt kampanii wyborczej do Sejmu. I w istocie tak się stało, a „Gazeta Wyborcza” wydrukowała je zanim jeszcze zostało przedstawione skazanym, PO zaś uczyniła jednym z głównych motywów kampanii – fakt, że nie odegrało to wielkiej roli był skutkiem zmiany nastrojów społecznych, niemożliwej do przewidzenia pół roku wcześniej."
     dorzeczy.pl/id,8075/Cala-Polska-Trybunalem.html#.Vr-37LE-DcY.twitter
     • al-szamanka Re: Łączewski obnaża całą patologię 14.02.16, 10:50
      rena-ta49 napisała:

      > "Sędzia Łączewski wydał wyrok sprzeczny z dwoma innymi, wydanymi wcześniej w te
      > j samej sprawie, na podstawie tego samego materiału, przez innych sędziów z teg
      > o samego sądu.
      Samo w sobie skompromitowało to wymiar sprawiedliwości jako sweg
      > o rodzaju loterię. Absurd pogłębiał fakt, że Łączewski nieprawomocnie uznał za
      > nielegalnie zdobyte przez CBA dowody na podstawie których prawomocnie skazano j
      > uż uczestników afery.
      Przysolił przy tym wyrok, jak za przestępstwo urzędnicze,
      > które stwierdził, bezprecedensowo wysoki, pokazowy – trzy lata bez zawia
      > sów (w porównywalnej sprawie o nadużycie władzy przez bezprawne aresztowanie pr
      > ezesa „Orlenu” Zbigniew Siemiątkowski dostał rok w zawieszeniu). I
      > wreszcie, dostał Łączewski od prezesa swego sądu na przedstawienie pisemnego uz
      > asadnienia tego wyroku (które ustawowo powinno być gotowe w dwa tygodnie) aż pó
      > ł roku, co oznaczało, że jego ogłoszenie przypadnie akurat na szczytowy punkt k
      > ampanii wyborczej do Sejmu
      . I w istocie tak się stało, a „Gazeta Wyborcza
      > ” wydrukowała je zanim jeszcze zostało przedstawione skazanym, PO zaś ucz
      > yniła jednym z głównych motywów kampanii
      – fakt, że nie odegrało to wielk
      > iej roli był skutkiem zmiany nastrojów społecznych, niemożliwej do przewidzenia
      > pół roku wcześniej."
      > dorzeczy.pl/id,8075/Cala-Polska-Trybunalem.html#.Vr-37LE-DcY.twitter

      Już chociażby ten krótki tekst wskazuje jak nieprawdopodobna była manipulacja i jak wielkie wymiatanie stoi przed Ziobro.
       • czarek_sz Re: A tu jak gownoprawda alibi tworzy gosciwi: 14.02.16, 12:03
        Łączewskiego nikt i nic nie jest w stanie obronić. Są świadkowie są zdjęcia są maile więc gość siedzi w gównie po czubek głowy. Pytanie jak PiS to rozegra a tym przykładem i podobnymi powinien posłużyć się do ostatecznej rozprawy z postkomunistycznym i zabetonowanym wymiarem 'sprawiedliwości' - wyczyścić to zdemoralizowane i patologiczne środowisko do żywego. Społeczeństwo to poprze i będzie kibicować jestem o tym przekonany.
        • rena-ta49 Re: A tu jak gownoprawda alibi tworzy gosciwi: 14.02.16, 17:51
         czarek_sz napisał:

         > Łączewskiego nikt i nic nie jest w stanie obronić. Są świadkowie są zdjęcia są
         > maile więc gość siedzi w gównie po czubek głowy. Pytanie jak PiS to rozegra a t
         > ym przykładem i podobnymi powinien posłużyć się do ostatecznej rozprawy z postk
         > omunistycznym i zabetonowanym wymiarem 'sprawiedliwości' - wyczyścić to zdemora
         > lizowane i patologiczne środowisko do żywego. Społeczeństwo to poprze i będzie
         > kibicować jestem o tym przekonany.

         Któż by inny ,jak nie Wielowiejska-obrończyni z gownoprawdy.
         https://pbs.twimg.com/media/CbMH-H8XIAAvFc6.jpg
       • m.maska Re: A tu jak gownoprawda alibi tworzy gosciwi: 15.02.16, 12:16
        rena-ta49 napisała:

        > https://pbs.twimg.com/media/CbKv8M7XEAApSbF.jpg
        > Dla dobrego informatyka to żaden problem stwierdzić czy było na lapka włamanie
        > i dlaczego ten osobnik przyszedł na umówione spotkanie. Na to są świadkowie.

        Ale sie przypielas do tego Łączewskiego... to byl jego sobowtor, albo byl na silnych lekach i nie wiedzial co czyni... nie spogladal w kamere, bo skromny jest...
        • rena-ta49 "Milewski, Rzepliński, Łączewski. 15.02.16, 14:02
         Ikony wymiaru niesprawiedliwości
         Sędziowie, adwokaci i prokuratorzy, komornicy sami osądzają własne przewinienia, sami decydują o karach, a raczej sami się uniewinniają. Uwikłani w nieformalne kontakty i powiązania z pozostałymi władzami mają poczucie bezkarności. Nad tymi świętymi krowami potężna czapa profesorska - hipokryci, którzy podnoszą lament, że wraz z Trybunałem Konstytucyjnym upada demokracja, ale słowem się nie zająkną, że to oni latami akceptowali fasadowe prawo, które jednym kopnięciem może obalić zręczny polityk."
         wpolityce.pl/polityka/281640-milewski-rzeplinski-laczewski-ikony-wymiaru-niesprawiedliwosci?strona=2
         Czyli państwo w państwie!

          • rena-ta49 Re: "Milewski, Rzepliński, Łączewski. 15.02.16, 21:29
           m.maska napisała:

           > A wszystkie wspolne dzialania uzgadniaja najpierw przy dobrym winie podczas "sl
           > uzbowych" wyjsc...
           >

           "Sędzia nie idzie do hipermarketu ani kawiarni, idzie pod wskazany adres,dzwoni przez wskazany domofon tam gdzie nie ma marketów ani kawiarni"
           twitter.com/BurzynskaAga/status/699322559913967617
           ale gownoprawda i KRS wie ,że padł ofiara hakerasmile
           • rena-ta49 Wyszkowski o aferze Łączewskiego 16.02.16, 06:57
            "System sądownictwa nie został oczyszczony, patologie widoczne w nim się powielają. One się odtwarzają. Mechanizmy skorumpowanego sądownictwa sowieckiego powstają samoistnie w nowej formie. Łączewski rzeczywiście nie jest starym człowiekiem, ale jak widać stał się dowodem na moje słowa. Sądownictwo jest skorumpowane, wiadomo to od dawna. Ono wymaga wielu zmian, jak Policja czy prokuratura."
            wpolityce.pl/polityka/281772-wyszkowski-o-aferze-wokol-laczewskiego-mechanizmy-skorumpowanego-sadownictwa-sowieckiego-powstaja-samoistnie-w-nowej-formie-nasz-wywiad?strona=1
  • ravenheart1 Re: Sędzia Łączewski oferował "Lisowi" zwalczanie 16.02.16, 15:48

   hehe ... ptaszki ćwierkają, że Łączewski pisał na twitterze podczas ... prowadzonej przez siebie rozprawy - zdolny facet z podzielnościa uwagi smile

   a tak na serio możnabyło stworzyć fałszywe konto kijowskiego, sfabrykować zdjęcie Kondrata z transparentem w obronie banków, albo uczestników jednej z manifestacji KOD z hasłem o przyjacielskiej interwencji Niemic, to i moznabyło sie podszyć pod Łączewkiego ...

   dla internetowychn hejterów obecnego gównianego rzadu nie ma rzeczy niemozliwych, tak samo jak żadnych zasad ...
  • rena-ta49 Re: Sędzia Łączewski Klamcą!! 06.09.16, 13:12
   Biegli orzekli, że sędzia Łączewski skłamał ws. rzekomego włamania do komputera po ustawce z rzekomym Lisem.
   wpolityce.pl/polityka/307332-a-jednak-sedzia-laczewski-przylapany-na-klamstwie-biegli-orzekli-ze-sklamal-ws-rzekomego-wlamania-do-komputera-po-ustawce-z-rzekomym-lisem
     • czarek_sz Re: Jak GW-no prawda broniła sędziego: 07.09.16, 16:17
      Wynika z tego że sędzia Łączewski świadowie i z premedytacją złożył fałszywe zawiadomienie do prokuratury a na to są paragrafy o czym ten sędzia na telefon doskonale wie. Ależ w nim bezczelności i pewności siebie że i tak wszyscy mogą mu nakukać no bo przecież on przed nikim odpowiada i odpowiadał nie będzie.
      • rena-ta49 Re: Jak GW-no prawda broniła sędziego: 08.09.16, 06:49
       czarek_sz napisał:

       > Wynika z tego że sędzia Łączewski świadowie i z premedytacją złożył fałszywe z
       > awiadomienie do prokuratury a na to są paragrafy o czym ten sędzia na telefon d
       > oskonale wie. Ależ w nim bezczelności i pewności siebie że i tak wszyscy mogą m
       > u nakukać no bo przecież on przed nikim odpowiada i odpowiadał nie będzie.

       Ot, w pigułce moralność tego środowiska,klasyczny przykład.


          • rena-ta49 Re: Sędzia ,który nie powinien być sędzią 23.06.17, 14:55
           rena-ta49 napisała:

           > Zgadzam się z sędzią, który wypowiadał się w TVP Info. Zachodzi podejrzenie, że
           > Łączewski jest niezrównoważony psychicznie.

           Andrzejewski zdecydowanie o Łączewskim: Powinien pojawić się wniosek o uchylenie immunitetu i o skierowanie go na badania psychiatryczne
           wpolityce.pl/polityka/345567-andrzejewski-zdecydowanie-o-laczewskim-powinien-pojawic-sie-wniosek-o-uchylenie-immunitetu-i-o-skierowanie-go-na-badania-psychiatryczne
           • rena-ta49 Re: Sędzia ,który nie powinien być sędzią 23.06.17, 15:00
            "Koledzy, sędziowie, mam apel: Nie mieszajmy się do polityki
            To jasne, że mamy swoje poglądy, sympatie polityczne, ale nie jesteśmy od tego, by zajmować się polityką - mówi Wiesław Johann w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
            Trwa nagonka na sędziów?

            Ja jej nie widzę. Do ludzi docierają kolejne wiadomości o korupcji w sądach, aresztowaniu prezesów sądów, ale bardzo dobrze, że się o tym mówi.
            Profesor Wojciech Popiołek na niedawnym Kongresie Prawników Polskich dowodził, że suwerenem nie jest naród, a wartości, na straży których stoją sędziowie.

            To aberracja. Pan profesor powinien jednak sięgnąć do konstytucji.

            Pewnie ją zna.

            To jak może mówić takie rzeczy? Ale to jest właśnie ten problem: Polacy słyszą takie wypowiedzi, potem te, że „sędziowie to nadzwyczajna kasta ludzi” i...            Dlaczego dobrze?

            Nie chcę mówić, że to zdyscyplinuje sędziów, ale oni muszą wiedzieć, że istnieje suweren, naród.
            prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1052723,wieslaw-johann-wywiad-mazurek-sadownictwo-pis-tk.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter


              • rena-ta49 Czyli sędzia Łączewski to oszust i kłamca 15.05.18, 07:34
               Śledztwem zajmowała się prokuratura w Warszawie, później w Legnicy, a ostateczne w Prokuratura Regionalna w Krakowie. Biegli informatycy nie stwierdzili jednak śladów ingerencji osób trzecich w komputerze sędziego. Rzecznik Prokuratury Regionalnej, prok. Włodzimierz Krzywicki poinformował dziś:

               „Prokurator umorzył w poniedziałek śledztwo prowadzone z doniesienia pana Łączewskiego o włamaniu na jego konto społecznościowe na Twitterze i podszywaniu się pod niego. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości dowodowych prokurator umorzył to postępowanie stwierdzając, że takiego czynu nie popełniono”.

               Osobno zaś toczy się postępowanie dotyczące fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, które nie miało miejsca oraz składania fałszywych zeznań.

               www.fronda.pl/a/sedzia-laczewski-w-tarapatach-prokuratura-umorzyla-sledztwo-ws-rzekomego-podszywania-sie-pod-niego%2C110141.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
                 • rena-ta49 Re: Od tego wszystko się zaczęło, 21.08.19, 07:02
                  Jest afera bo "oczernili" sędziów 3erpe - że kradną, są na telefon PO, jeżdżą po pijaku i umawiają się z Lisem jak zniszczyć Rząd Polski, czy jeżdżą na wiece partyjnPOKO. Łżemedia nakręcają kolejną histerię. Presstytutki naprawdę myślicie, że na tym wygracie wybory?
                   • al-szamanka Re: Jest akt oskarżenia p. Łączewskiemu 20.10.20, 17:33
                    rena-ta49 napisała:

                    > ciekawe czy kolesie z kasty go skażą?Pomijam fakt ,że sprawa trwa od 2016r.
                    > www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-20/mial-zawiadomic-o-przestepstwie-ktorego-nie-bylo-sedzia-oskarzony/

                    Trochę to już trwa, ale wygląda na to, że lawina ruszyła... ciekawe kto następny.
                    • rena-ta49 Re: Jest akt oskarżenia p. Łączewskiemu 20.10.20, 18:44
                     al-szamanka napisała:

                     > rena-ta49 napisała:
                     >
                     > > ciekawe czy kolesie z kasty go skażą?Pomijam fakt ,że sprawa trwa od 2016
                     > r.
                     > > www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-20/mial-zawiadomic-o-przestepstwie-ktorego-nie-bylo-sedzia-oskarzony/
                     >
                     > Trochę to już trwa, ale wygląda na to, że lawina ruszyła... ciekawe kto następn
                     > y.
                     >
                     >

                     Ciekawe ile sam proces bedzie sie toczył?
                     • rena-ta49 Re: Jest akt oskarżenia p. Łączewskiemu 04.11.20, 07:09
                      https://pbs.twimg.com/card_img/1323641946393497602/nDEdyU-j?format=jpg&name=small

                      Łączewski ze strachu przed konsekwencjami będzie rozrzucał gó..o z wentylatora. Tacy to są bohaterowie. Jak trzeba odpowiedzieć za fałszywe zeznania to płacz.
                      Ale lewaki się wczoraj jarałysmilesmile


                      Łączewski oczywiście bredzi ale hipotetycznie zakładając, że widział takie akta, to właśnie złamał tajemnicę państwową za co grozi kara do 5 lat (art.265 kk)
                      twitter.com/AdrianStankowsk/status/1323542048969052160

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka