Dodaj do ulubionych

Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalcownicy

21.02.18, 19:47
Fragment książki: Albin Siwak – „Bez strachu” – tom II

Często myślę, panie Albinie, że Cyganie, którzy tak samo byli prześladowani przez Niemców, wywożeni do obozów, byli traktowani zdecydowanie brutalniej niż Żydzi. Dlaczego oni nie obciążają Polakowi nie fałszują historii?

Cyganie po prostu rozumieli i dziś rozumieją ówczesną nadzwyczajną sytuację. Nie zgłaszają do Polaków wyimaginowanych i absurdalnych pretensji.

Ilość Żydów agentów była tak duża, że działalność ich zaczęła obejmować nie tylko Warszawę, ale całą gubernię generalną. Agenci żydowscy byli wyjątkowo niebezpieczni przez perfidnie przybierane maski prześladowanych.

Zdrajcy ci szybko zaczęli zapełniać listy zdemaskowanych w gestapo agentów. Zaczęły się sypać wyroki, wykonywane przez Żydowskie Organizacje Bojowe i nasze AK. Żyd Heming kierował w gestapo na ulicy Szucha 70-cio osobową grupą specjalistów, którzy śledzili konspiracyjne organizacje i likwidowali je. To mówił mi pan Tadeusz.

W 1984 roku odnalazłem dokument w centralnym archiwum KC PZPR. Miał on tytuł: „Akta delegatury rządu” sygn. 202/11 44 tom 2. Akta te zawierały w układzie alfabetycznym spis kolaborantów i zdrajców Żydów. Lista liczyła 1500 nazwisk i kończyła się zapisem, że to tylko część zdrajców żydowskich. Ale na tej liście, w rubryce narodowość nie ma ani jednego Cygana.

Pomogliśmy, panie Albinie, przerzucić na początku okupacji hitlerowskiej do Związku Radzieckiego 50 000 Żydów. Pomogliśmy też w ramach repatriacji wrócić do Polski po II wojnie światowej 200 000 Żydom zamiast Polakom. W dystrykcie warszawskim samych tyko Volksdeutschów żydowskich było 70 000. Te dane liczbowe znam z archiwum, ale podawała je również Stolica nr 5/791 z dnia 3 II 1963 roku.

Bilans zdrajców żydowskich znajduje się w centralnym archiwum KC PZPR. Oto liczby tych, co byli w policji żydowskiej tylko w Warszawie – 2500 osób. Specjalnych agentów gestapo z „Żagwi” było 10 000 osób. W kolaboracyjnej gminie żydowskiej było ponad 6000 osób. Wybitna historyczka, Żydówka, mieszkająca w USA profesor Hannah Arendt napisała książkę pod tytułem „Eichmann in Jeruzalem”. Oto, jak ona opisuje i ocenia postępowanie swych pobratymców żydowskich:

„To rola żydowskich przywódców przy zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bezwzględnie najciemniejszy rozdziałem w całej ich ciemnej historii. W Amsterdamie, Warszawie, Berlinie czy Bukareszcie mogli naziści na tym polegać, że żydowscy funkcjonariusze sporządzą listy personalne i majątkowe, koszty deportacji i zniszczenia nałożą na deportowanych, opróżnione mieszkania w oka mgnieniu zatrzymają i oddadzą do dyspozycji policji, aby pomóc pochwycić Żydów i doprowadzić do pociągu, aż do gorzkiego końca Że w obozach śmierci bezpośrednie działania dla zniszczenia ofiar
ogólnie były wykonywane przez żydowskie komanda. Pisze dalej Hannah Arendt, że autonomia żydowska w Teresienstad była tak duża, że nawet kat był Żydem.”

Autorka tej książki pokazuje, że obok Niemców masowo w unicestwianiu Żydów – uczestniczyli właśnie Żydzi.

Przypomnę w tym miejscu czytelnikom, że w książce „Trwałe ślady” opisałem zdarzenie z miejscowości Mikody. To miejscowość 16 km od Siedlec. Nadmieniłem, jak to przechowywany był w młynie Żyd Hirszek, który był żywiony i chroniony i ukrywany przed Niemcami przez całą wojnę przez polskiego młynarza. Pan Tadeusz teraz potwierdził ten fakt, że po wojnie Żyd Hirszek przyjechał jako ubowiec i zastrzelił osobiście osiem osób – całą rodzinę. Ocalał tylko jeden człowiek, który ukrył się w piecu. Nazywał się Piotrowski.

Potwierdził też pan Tadeusz fakt odbicia przez polską partyzantkę pięciu młodych Żydów, prowadzonych na śmierć do Janowa. Potwierdził, że odmówili oni oficerowi polskiemu, późniejszemu generałowi, Wacławowi Czyżewskiemu wstąpienie do polskiej partyzantki w Lubelskim, że tuż po wojnie przyjechali i wybili dwie polskie rodziny, które ich ukrywały. Dwie rodziny z dziećmi.

Gdy ja byłem członkiem biura politycznego, podjęto próbę awansowania tych pięciu Żydów do stopnia generałów. Za pierwszym podejściem nie udało się, gdyż czterech członków biura nie poparło tej sprawy. Dopiero, gdy byliśmy na urlopach, zrobiono posiedzenie biura bez nas i udało się ich zatwierdzić. Takie właśnie fakty świadczą, że nie my Polacy, mieliśmy w swojej ojczyźnie władzę po II wojnie światowej, a Żydzi.

Żydzi chwalą się na cały świat, że ścigają swoich katów. Podają przykłady, że nawet z Argentyny przywieźli Eichmanna, osądzili i wykonali wyrok. A przecież dobrze wiedzą, że ich rodacy Żydzi byli również oprawcami i katami, że byli szpiegami i w policji, że założyli organizację zbrojną Żagiew w celu łapania Żydów i likwidowania tych, co chcą organizować opór, że setki tysięcy Żydów zlikwidowali sami Żydzi, że bogaci Żydzi nie udzielali pomocy biedocie żydowskiej. Przeciwnie. Popierali Holokaust i likwidację Żydów w wykonaniu Niemów. Są liczne dokumenty na ten temat. Liczni świadkowie, chociażby pan Tadeusz, który wielokrotnie rozmawiał z bogatymi Żydami na ten temat.

cdn...
Obserwuj wątek
  • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 21.02.18, 19:48
   Jak pojąć i zrozumieć mentalność żydowską, że Kneset w Izraelu podjął decyzję i wcielił w życie ustawę, że nie będą ścigani i karani wszyscy ci Żydzi, których rzekomo Niemcy zmusili zabijać swych rodaków. Obecnie na świecie jeszcze żyją tysiące Żydów, którzy byli katami też Żydów.

   Przecież to Żydzi podsunęli gestapo szatański pomysł, żeby zwabić do hotelu najbogatszych Żydów. Ograbili ich i bestialsko zamordowali. Pomysł był Skosowskiego i Żurawina. Obaj zajmowali wysokie pozycje w policji żydowskiej i w gestapo. Obaj mieli już za sobą liczne prowokacje, w skutek których sami zabijali Żydów. Zaplanowali tym razem, żeby zwabić bogatych Żydów pod pozorem, że załatwią im przy pomocy Niemców paszporty zagraniczne, dzięki którym wyjadą bezpiecznie do Anglii lub Ameryki.

   Ściągnęli w ten chytry sposób do hotelu Polskiego przy ulicy Długiej, oraz do hotelu Terminus i hotelu Royal ponad dwa tysiące osób z dziećmi. Tu najpierw zażądali bardzo wysokich opłat za te paszporty. Następnie trzeba było opłacić szefa gestapo. Sami żydowscy policjanci zażądali dla siebie też dużych sum. Nie wszyscy Żydzi mieli aż tyle, ile od nich wymagano, więc z powrotem odprowadzono ich do getta.

   Gdy już otrzymali dobrowolnie tyle ile chcieli, to zarządzili osobistą rewizję, rozbierając ludzi do naga i badając u kobiet pochwę, a u mężczyzn odbyt. Większość tych bogatych Żydów rzeczywiście miało ukryte w tych miejscach złoto i brylanty.

   Następnie wywieziono ich ciężarowymi samochodami za Warszawę i zamordowano. Zabijali policjanci żydowscy, na czele ze Skosowskim i Żurawinem, a SS-mani tylko pilnowali. Obaj kaci, Skosowski i Żurawin, uciekli do Izraela, a później do Ameryki. I takich ludobójców Kneset izraelski ułaskawił i zatarł winy.

   To, jak mówią ludzie panie Albinie, nie mieści się w głowie. Ja w latach 1981-86, mając duże możliwości szukania i oglądania dokumentów, odnalazłem potwierdzenie tego wszystkiego, co pan Tadeusz mi opowiedział. W centralnym archiwum były na ten temat dokumenty. Miały one sygnaturę 202/XV-2 tom 2 karta 158….(….)

   www.salon24.pl/u/konfederat1000/845819,zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy,2
   • al-szamanka Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 21.02.18, 20:21
    Włosy stają dęba, gdy czyta się poniższe:


    "Przypomnę w tym miejscu czytelnikom, że w książce „Trwałe ślady” opisałem zdarzenie z miejscowości Mikody. To miejscowość 16 km od Siedlec. Nadmieniłem, jak to przechowywany był w młynie Żyd Hirszek, który był żywiony i chroniony i ukrywany przed Niemcami przez całą wojnę przez polskiego młynarza. Pan Tadeusz teraz potwierdził ten fakt, że po wojnie Żyd Hirszek przyjechał jako ubowiec i zastrzelił osobiście osiem osób – całą rodzinę. Ocalał tylko jeden człowiek, który ukrył się w piecu. Nazywał się Piotrowski.

    Potwierdził też pan Tadeusz fakt odbicia przez polską partyzantkę pięciu młodych Żydów, prowadzonych na śmierć do Janowa. Potwierdził, że odmówili oni oficerowi polskiemu, późniejszemu generałowi, Wacławowi Czyżewskiemu wstąpienie do polskiej partyzantki w Lubelskim, że tuż po wojnie przyjechali i wybili dwie polskie rodziny, które ich ukrywały. Dwie rodziny z dziećmi"
       • squirrel9 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 23.02.18, 11:48
        Jak można udawadniać komuś kto jak Siwak pisze : Żyd Hirszek. Piotrowski, pan Tadeusz, było to w Janowie ... (każde województo ma od kilku do kilkunastu Janowów). Siwak jest głupi ale nie aż tak. To co pisze to jeden wielki bełkot ani do udowodnienia ani do obalenia. Pisze dla takich jak on .
        Niejaki Siwak po kilku klasach szkoły powszechnej, awansowany na koniec PZPR-u po to by strajkującym Polakom pokazać zwykłego robotnika przekonującego ich do racji jedynie słusznej partii. W latach 80-tych powiedzeniie głupi jak Albin Siwak określało dno dna. Komuna prostego kmiota wysłała na placówkę do Libii i ten antysemita poczuł, ze ma talent
        • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 23.02.18, 12:17
         squirrel9 napisała:

         > Jak można udawadniać komuś kto jak Siwak pisze : Żyd Hirszek. Piotrowski, pan T
         > adeusz, było to w Janowie ... (każde województo ma od kilku do kilkunastu Janow
         > ów). Siwak jest głupi ale nie aż tak. To co pisze to jeden wielki bełkot ani do
         > udowodnienia ani do obalenia. Pisze dla takich jak on .
         > Niejaki Siwak po kilku klasach szkoły powszechnej, awansowany na koniec PZPR-u
         > po to by strajkującym Polakom pokazać zwykłego robotnika przekonującego ich do
         > racji jedynie słusznej partii. W latach 80-tych powiedzeniie głupi jak Albin S
         > iwak określało dno dna. Komuna prostego kmiota wysłała na placówkę do Libii i t
         > en antysemita poczuł, ze ma talent

         Tego kim był Albin Siwak nie trzeba nikomu udowadniać,ale tego, ze miał dostęp do dokumentów KC PZPR na które się powołuje też nie można zaprzeczyć.
         " W centralnym archiwum były na ten temat dokumenty. Miały one sygnaturę 202/XV-2 tom 2 karta 158….(….)"
         Chyba ,że ty masz dowód na to ,że takowe nigdy nie istniały i nie istnieją?
         • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 23.02.18, 12:27
          Żagiew, Żydowska Gwardia Wolności – kolaboracyjna organizacja żydowska w getcie warszawskim, powołana pod koniec 1940 przez żydowski referat Gestapo z członków Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją („Trzynastki”) do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

          Żagiew pozostawała w ścisłej konspiracji udając grupę przemytniczą, dzięki czemu mogła kontrolować kanały przerzutu żywności do getta. Według różnych opinii zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Agenci Żagwi, uznawani za najbardziej wartościowych, posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na broń.

          Od początku zwalczana przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Rozbita na początku 1941 r., szybko została odtworzona. W czasie powstania w getcie większość członków Żagwi straciło życie. Według niektórych relacji ocalał jej przywódca, Abraham Gancwajch.
          pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
           • squirrel9 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 23.02.18, 15:46
            Uderzamy się w cudze piersi. Według tego co piszesz - mniemam za Albinem Siwakiem, o którym jakoby wszyscy wiedzą kto zacz a ty się na niego powołujesz -Żydzi wymordowali się sami a Polacy dzielni rotowali ich.
            Naprawdę w IPN są materiały o zachowaniach Polaków podczas wojny i po wojnie. Jest tego dużo. I są poważni naukowcy którzy to badają - dostępne.
            Powoływanie się na brednie antysemity, nie poparte niczym poza "wspominkami" autora jest dziecinne.
            • czarek_sz Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 23.02.18, 16:12
             Reniu kolaboracja i szmalcownictwo Żydów jest udokumentowane i to w takim stopniu że sprawa ta nie podlega dyskusji. I na marginesie. Gdy wielki bohater Polski Rotmistrz Pilecki po niewyobrażalnych torturach w śledztwie został skazany na śmierć mógł uratować Go inny więzień Oświęcimia - Cyrankiewicz. Co zrobił ? nie kiwnął palcem. Dlaczego ? raz bo był Żydem który nienawidził Polaków ale przede wszystkim wiedział jak ogromne zagrożenie dla władzy żydokomuny stanowiłby człowiek z tak piękną kartą jak Witold Pilecki.
             • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 24.02.18, 07:27
              czarek_sz napisał:

              > Reniu kolaboracja i szmalcownictwo Żydów jest udokumentowane i to w takim stopn
              > iu że sprawa ta nie podlega dyskusji. I na marginesie. Gdy wielki bohater Polsk
              > i Rotmistrz Pilecki po niewyobrażalnych torturach w śledztwie został skazany na
              > śmierć mógł uratować Go inny więzień Oświęcimia - Cyrankiewicz. Co zrobił ? ni
              > e kiwnął palcem. Dlaczego ? raz bo był Żydem który nienawidził Polaków ale prze
              > de wszystkim wiedział jak ogromne zagrożenie dla władzy żydokomuny stanowiłby c
              > złowiek z tak piękną kartą jak Witold Pilecki.


              Dokładnie dowodów jest na to dużo.Renegat Cyrankiewicz-Żyd,współpracował z Gestapo,oskarżał Pileckiego.
             • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 24.02.18, 07:40
              czarek_sz napisał:

              > Reniu kolaboracja i szmalcownictwo Żydów jest udokumentowane i to w takim stopn
              > iu że sprawa ta nie podlega dyskusji. I na marginesie. Gdy wielki bohater Polsk
              > i Rotmistrz Pilecki po niewyobrażalnych torturach w śledztwie został skazany na
              > śmierć mógł uratować Go inny więzień Oświęcimia - Cyrankiewicz. Co zrobił ? ni
              > e kiwnął palcem. Dlaczego ? raz bo był Żydem który nienawidził Polaków ale prze
              > de wszystkim wiedział jak ogromne zagrożenie dla władzy żydokomuny stanowiłby c
              > złowiek z tak piękną kartą jak Witold Pilecki.

              Od Nas wymaga się bycia "delikatnymi" w sprawach Żydowskich a oni obrażają Nas na cały świat i sieją antypolonizm
              Nie możemy udawać jakby ktoś taki jak np Różański, Brystygierowa Morel etc nigdy nie istnieli!
              • czarek_sz Re: Ktoś wskaże Żyda,który bronił Polaków? 24.02.18, 09:53
               Polska wielokrotnie przepraszała za Polaków szmalcowników a ostatnio nawet wielokrotnie /i dość ku..a mać !!!/ ale ani razu nie doczekałem się przeprosin ze strony Izraela i Żydów za szmalcowników Żydów - m.im tych którzy po 17 września wystawiali polską inteligencję sowietom /większość na pewną śmierć - setki tysięcy Polaków/ i za tych którzy po wojnie wydawali wyroki śmierci na tysiące polskich patriotów którzy w okupację m.in za nich i ich rodziny nadstawiali swój kark. Żydzi !!! na kolana i przepraszać za zbrodnie jakich dokonywaliście na Polakach i dopiero rozmowa o pojednaniu a właściwiej będzie o zawieszeniu broni. Bo z Żydem się pojednać to jest fizycznie niemożliwe.
               • rena-ta49 Re: Ktoś wskaże Żyda,który bronił Polaków? 24.02.18, 10:53
                czarek_sz napisał:

                > Polska wielokrotnie przepraszała za Polaków szmalcowników a ostatnio nawet wiel
                > okrotnie /i dość ku..a mać !!!/ ale ani razu nie doczekałem się przeprosin ze s
                > trony Izraela i Żydów za szmalcowników Żydów - m.im tych którzy po 17 września
                > wystawiali polską inteligencję sowietom /większość na pewną śmierć - setki tysi
                > ęcy Polaków/ i za tych którzy po wojnie wydawali wyroki śmierci na tysiące pols
                > kich patriotów którzy w okupację m.in za nich i ich rodziny nadstawiali swój ka
                > rk. Żydzi !!! na kolana i przepraszać za zbrodnie jakich dokonywaliście na Pol
                > akach i dopiero rozmowa o pojednaniu a właściwiej będzie o zawieszeniu broni. B
                > o z Żydem się pojednać to jest fizycznie niemożliwe.


                Przepraszać trzeba mieć za co,mamy przepraszać za to że ich ratowaliśmy,a tylko pojedyncze przypadki szmalcowników ich wydawały?
                Przepraszaliśmy wielokrotnie,mieliśmy dotąd dobre stosunki z Żydami.Budowaliśmy muzea,dajemy na remonty cmentarzy.Żydzi w swoim regionie nie mają przyjaciół ,a Polacy nimi byli.To oni wywołali tę "wojenkę",dlatego trzeba się teraz zastanowić czy nie trzeba zmienić polityki.Ja sie nie godzę na finansowanie bogatemu Izraelowi renowacji ich cmentarzy z moich podatków.Oni nie potrafią zadbać nawet o swoich zmałrych,tak wygląda cmentarz żydowski we Wrocławiu:
                https://pbs.twimg.com/media/DWqiPx8WsAEvTgz.jpg
                • rena-ta49 Re: Ktoś wskaże Żyda,który bronił Polaków? 24.02.18, 11:00
                 Zydzi mają za pieniądze polskich podatników Muzeum Historii Żydów za ok.300mln,które jest na naszym corocznym utrzymaniu,Teatr Żydowski w W-wie,cmentarz przy ul.Okopowej za 100mln zł z kieszeni polskiego podatnika i inne miejsca pamięci i inne.Chyba wystarczy.
                 twitter.com/olinam7/status/963030865528983552
                 I tak w każdym prawie mieście!
                 • rena-ta49 Stella Goldschlag wydala Gestapo 3tyś 25.02.18, 20:21
                  żydów.
                  miała wszystkie zalety gwiazdy jazzu. Była piękna, utalentowana i ambitna. Dorastała w domu muzycznym w Berlinie. Nie była nieśmiała, jeśli chodzi o wykorzystywanie swoich kobiecych wdzięków - w tym w sypialni - by iść naprzód. Był tylko jeden problem: była Żydówką, mimo że mogła uchodzić za "aryjską" ze swoimi słynnymi blond włosami. Ale naziści nie dbali o to, czy nie wyglądała na Żyda; na początku lat czterdziestych jej największą nadzieją było pozostanie przy życiu.

                  Historia Stelli Goldschlag jest dziełem książek, filmów, sztuk teatralnych, a w tym miesiącu musicalem w Berlinie, który będzie trwał do końca września w Neukoellner Oper. Stella wykorzystała cechy, które mogły uczynić ją współczesną Marlene Dietrich (gdyby jej ojcu nie odmówiono wizy amerykańskiej) na jeden, zgubny cel: łapanie Żydów. Od 1943 r. Stała się gwiazdą gestapo w służbie "Greifer", służąc Żydom, zakładając, że Berlin miał być "Judenrein", a wszyscy pozostali Żydzi żyli pod ziemią jako "U-Booty". Jaki jest lepszy sposób na znalezienie "U-Booty" to wtedy, by wstrzykiwać ulice Berlina "blond trucizną", gdy Stella stała się znana. Uważa się, że Stella złapała gdzieś od 600 do 3 000 Żydów.
                  Stella: Blond Poison of Kurfurstendamm udowadnia jedną z wielu tragicznych momentów Sophie's Choice . Rodzicom Stelli groziła deportacja do Auschwitz, gdyby nie uczestniczyła w planach nazistów. Ale jej historia staje się złowieszcza, gdy wykonuje swoją "pracę" z rozmachem, stosując swój teatralny talent do oszukiwania i informowania nawet starych znajomych. Po wojnie sądy wschodnio-zachodnio-niemieckie uznały ją za winną współudziału w morderstwie, a ona ciągle pozostawała nieskruszona, rzucając się w pogoń za ofiarą, odrzucając żydowską tożsamość, chyba że jej służyła. Została znaleziona martwa za oknem w 1994 r., Pozorne samobójstwo, dwa lata po opublikowaniu jej biografii przez Petera Wydena, koleżankę z dzieciństwa. Córka Stelli, urodzona po wojnie jednemu z jej różnych kochanków, obecnie mieszka w północnym Izraelu, zaciekle odrzucając matkę od najmłodszych lat.
                  translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.jpost.com/Opinion/The-poisonous-blonde-of-Berlin-The-controversial-Stella-Goldschlag-story-505838&prev=search
                  • czarek_sz Re: Stella Goldschlag wydala Gestapo 3tyś 25.02.18, 20:49
                   Dziś w Wiadomościach podano przykłady Żydów którzy kolaborowali z Niemcami i wydawali Niemcom nie tylko Polaków którzy ukrywali Żydów ale także własnych rodaków. I to jest właśnie to o czym pisałem wczoraj i czego oczekuje od mediów publicznych. Dzień w dzień takie info aż się Żydzi posr..ją z bezsilności. Bo na pewno nie ze wstydu.
            • rena-ta49 Re: Żagiew-Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalco 24.02.18, 07:31
             squirrel9 napisała:

             > Uderzamy się w cudze piersi. Według tego co piszesz - mniemam za Albinem Siwaki
             > em, o którym jakoby wszyscy wiedzą kto zacz a ty się na niego powołujesz -Żydzi
             > wymordowali się sami a Polacy dzielni rotowali ich.
             > Naprawdę w IPN są materiały o zachowaniach Polaków podczas wojny i po wojnie. J
             > est tego dużo. I są poważni naukowcy którzy to badają - dostępne.
             > Powoływanie się na brednie antysemity, nie poparte niczym poza "wspominkami" au
             > tora jest dziecinne.


             A ty jak klasyczna targowica chcesz byśmy ciągle na kolanach przepraszali!
             Dlaczego mamy przepraszać?
             Możemy potępić zachowania niektórych Polaków, ale dlaczego przepraszać?
             Nikt nie wymaga od Izraela przeprosin za nieodpowiednie zachowania poszczególnych Żydów/Izraelczyków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka