Dodaj do ulubionych

PO nie chciała walczyć z VAT-owską mafią

04.10.18, 08:22
Za rządów PO-PSL niemal lawinowo rosły kwoty wyłudzeń z podatków! „Super Express” pisał o tym powołując się na raport Witolda Modzelewskiego (62 l.). Profesor informował o sprawie rząd PO, ale ówczesny wiceminister finansów Janusz Cichoń (61 l.) nazwał jego opracowanie „tendencyjnym, cynicznym i obraźliwym”. Tymczasem na jaw wychodzą nowe informacje dotyczące VAT za rządów PO! Dotarliśmy do pisma dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w resorcie finansów do Jarosława Nenemana, ówczesnego podsekretarza stanu w MF. Jego fragment brzmi: „Nawiązując do przekazanego w dniu 25 lutego br. projektu notatki w sprawie konieczności przygotowania projektu ustawy o podatku od towarów i usług w związku z procederem oszustw i nadużyć (...) oraz podjęcia zmian o charakterze długookresowym, Departament (...) uprzejmie prosi o potwierdzenie decyzji Ministra Finansów Pana Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia obecnie prac legislacyjnych mających na celu wprowadzenie dalszych modyfikacji przepisów ustawy (...) o podatku od towarów i usług…” - czytamy.

Co ciekawe, wiceminister Neneman złagodził treść notatki, „brak zasadności” poprawiając na „brak szans”.


Co wynika z dokumentu? - Mimo, że znana była skala zjawiska wyłudzeń VAT, robiono skrajnie niewiele w tej sprawie – komentuje dr Marian Szołucha, ekonomista. - Ten parasol, który został roztoczony nad przestępcami był szczelny i decyzje o zaniechaniach różnych działań musiały zapadać na wysokich szczeblach – dodaje. Z kolei główny ekonomista BGK Mateusz Walewski stwierdza wyraźnie, że dopiero za rządów PiS nastąpiło przyspieszenie działań zmierzających do ograniczenia luki vatowskiej. - Luka VAT-owska spadła o ok. 13 mld zł w 2017 roku. Takiego sukcesu nie osiągnęło najpewniej żadne inne państwo europejskie – zaznacza Walewski.
www.se.pl/wiadomosci/polityka/super-express-ujawnia-po-nie-chciala-walczyc-z-vat-owska-mafia-aa-Da93-LgWD-m4bj.html
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: PO nie chciała walczyć z VAT-owską mafią 04.10.18, 13:23
      Chwała PiS-ości. Wszędzie jest jednak (i u nas utrzyma się) luka podatkowa. Teraz czas na reformę podstaw VAT, jego naliczeń, wykonywania obowiązku podatkowego i egzekwowania przez fiskusa. W pierwszej kolejności powinna być
      uproszczona i uściślone ustawy o VAT, liczące kilka tysięcy stron.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka