Dodaj do ulubionych

Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polityczna

07.12.19, 14:50
Proponuje troche rozrywki w sobotnie szarobure popołudnie - zagadka brzmi: kto jest autorem tych słów:


Najbardziej groteskowa i żałosna cecha PiS, to wydumany ANTYKOMUNIZM!
Wiecie co jest najbardziej zabawne w wyznawcach PiS? Jasne, jasne, wiele rzeczy, ale jest jedna najśmieszniejsza - ANTYKOMUNIZM. Przeciętny wyznawca PiS podobnie jak jego guru, za komuny miał pełne pory i grzecznie wypełniał postanowienia WRON. Na 100 wyznawców, może jeden dostał zomowską pałką i to za rysowanie gwoździem Nyski, po pijaku. Za to 100 na 100, jak tylko Gierek obniżył cenę margaryny, już byli szczęśliwi i dochodzili do wniosku, że się nie ma co awanturować. 100 na 100, gdyby im w 1989 roku powiedzieć, że wolność oznacza brak przyzakładowej kasy zapomogowej, 13 pensji, wynoszenia narzędzi z zakładu i Boney M w Sopocie, rzuciłoby się PRL na ratunek. Antykomunizm PiS jest tak autentyczny jak cycki Dody. Jak powiedział Frasyniuk, 2% polskiego społeczeństwa miało odwagę autentycznie walczyć o wolność. Ja dodam, że reszta walczyła o salceson i wódkę i komunizm nie specjalnie im przeszkadzał. Dziś się tak ochoczo przypomina 10 milionów działaczy Solidarności i to im przypisuje wielkie zasługi, nie jakimś tam Kuroniom, Michnikom, Borusewiczom, którzy się na robotniczej krwi "nachapali". A ja się pytam, skoro ta bohaterska 10-cio milionowa armia, walczyła o wolność, nie o kiełbasę, to jak to się stało, że po tym jak generał wyjechał z czołgami na ulicę, 9,99 miliona zamknęło okiennice, a garstka desperatów, ledwie 10 tys. zostało internowanych. Co mógł generał zrobić, gdyby 10 milionów prostych, szarych bohaterskich działaczy wyszło na ulicę? Co dziś robi te 9.9 miliona, które narobiło w pory? Ano nazywa złodziejami i komuchami tych, co mieli odwagę siedzieć za wolność. Teza oszołoma: "To prości Polacy, zbudowali wolną Polskę, a tamci zdradzili i poszli kraść do władzy". Było dokładnie odwrotnie, to 10 milionów prostych działaczy podkuliło ogonki i ledwie kilka tysięcy postawiło się komunie. Dziś tamten tchórzliwy tłum ustawia po stronie ZOMO nielicznych bohaterów. Co więcej te 10 milionów pyta, co ja z tego mam? Kto mi za patriotyzm i walkę z komuną zapłaci? Słynne 21 postulatów, to manifest socjalny, w który doradcy Wałęsy z KOR wpletli idee i skromny pakiet wolnościowy. Zaledwie 5 punktów dotyczyło demokratyzacji, praw jednostki i wolności słowa, 16 postulatów, brzmi dziś jak program samoobrony.
[...]
PiS to płycizna intelektualna, masowość, disco polo socjalne, gęba pełna frazesów, a tak naprawdę walka nie o ideały, a o salceson, nie o wolność, ale o socjalną garkuchnię i nie o Polskę, a o PRL
Obserwuj wątek
  • rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:14
   Największym,groteskowym antykomunistą jak dotąd był i jest elektryk, zwany Bolkiem!

   No i co w zwiąkzu z tym?
   Czy autor tego tekstu z przed ponad 12 lat jest politykiem czy kiedykolwiek by politykiem czy może jest tylko blogerem?
   Bawimy się w cytaty?
   Czyje to słowa, i czy to prawda czy kłamstwo?:
   Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję

   • rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:14
    rena-ta49 napisała:

    > Największym,groteskowym antykomunistą jak dotąd był i jest elektryk, zwany Bol
    > kiem!
    >
    > No i co w zwiąkzu z tym?
    > Czy autor tego tekstu z przed ponad 12 lat jest politykiem czy kiedykolwiek by
    > politykiem czy może jest tylko blogerem?
    > Bawimy się w cytaty?
    > Czyje to słowa, i czy to prawda czy kłamstwo?:
    > Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że
    > nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję

    >
   • rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:38
    Antykomunista Frasyniuk ,ktory jak powiedział Czarzasty antykomunisci dogadali się z komunistami przy Okrągłym Stole i stali się nagle właścicielami firm.
    A czyje to słowa?
    "Tak więc panie Frasyniuk,z ostrożności procesowej sformułuję parafrazę pańskiego dzisiejszego pytanie tak;skoro jako działacz podziemia ruszył pan z biznesem na kilkadziesiąt ciężarówek na początku lat 90-tych,to albo pan........ś,albo pan jesteś........"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka