Dodaj do ulubionych

Straszą wojną, zamachami i szyitami.

04.01.20, 08:43
Zabicie irańskiego generała w dalekim Iraku wywołało w szeregach opozycji zadziwiająco wielkie poruszenie. Większe, niż „historyczne” ataki Putina na Polskę. Teraz mamy histeryczne apele opozycji, tej antyamerykańskiej – i z lewa, i z prawa. Nadarza się okazja, by potępić „wojennego podżegacza” Trumpa i zbesztać polskie władze. Wiadomo, kampania prezydencka tuż tuż. A sojusz Polski z USA uwiera Moskwę i Berlin.
Najgłośniej krzyczy – co nie dziwi – Konfederacja. Dostaje się, rzecz jasna, Trumpowi i Amerykanom. To oni są wojennymi podżegaczami, zaś Iran to ofiara. Ale która „podejmie działania odwetowe” - jak pisze Robert Winnicki. Więc poseł apeluje, by trzymać „Polskę jak najdalej od tego konfliktu” i natychmiast wycofać wojska z Iraku. Polskie wojska w Iraku – brzmi poważnie, brzmi wręcz groźnie w kontekście ostatnich wydarzeń.
www.tvp.info/46051563/strasza-wojna-zamachami-i-szyitami-histeria-opozycji-ma-swoj-cel
Polscy żołnierze faktycznie tam są. Tyle że w niewielkiej liczbie i nie pełnią zadań bojowych. Uczestniczą w misji szkoleniowej NATO odpowiadając za szkolenie irackich żołnierzy w obsłudze i naprawach posowieckiego sprzętu i uzbrojenia. Liczebność Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku może wynieść do 350 żołnierzy i pracowników wojska. Ich szybkie wycofanie – co postuluje opozycja – oznaczałaby porzucenie sojuszników. Nie tylko Amerykanów, wszak to misja NATO.
Obserwuj wątek
    • rena-ta49 A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 08:20
      Kopacz: Jestem kobietą. Ja sobie wyobrażam, co bym zrobiła, gdyby na ulicy pokazał się człowiek wymachujący ostrym narzędziem, albo z pistoletem. Pierwsza moja myśl, tam za moimi plecami jest mój dom i moje dzieci. Więc wpadam do domu, zamykam się i opiekuje się moimi dziećmi

• al-szamanka Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 10:27
        rena-ta49 napisała:

> Kopacz: Jestem kobietą. Ja sobie wyobrażam, co bym zrobiła, gdyby na ulicy p
        > okazał się człowiek wymachujący ostrym narzędziem, albo z pistoletem. Pierwsza
        > moja myśl, tam za moimi plecami jest mój dom i moje dzieci. Więc wpadam do domu
        > , zamykam się i opiekuje się moimi dziećmi

Aha, takie to proste. Ciekawe, czy miałaby na to czas.

--
        AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
        • rena-ta49 Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 10:53
          al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
          >
          > > Kopacz: Jestem kobietą. Ja sobie wyobrażam, co bym zrobiła, gdyby na u
          > licy p
          > > okazał się człowiek wymachujący ostrym narzędziem, albo z pistoletem. Pie
          > rwsza
          > > moja myśl, tam za moimi plecami jest mój dom i moje dzieci. Więc wpadam d
          > o domu
          > > , zamykam się i opiekuje się moimi dziećmi

>
          >
          > Aha, takie to proste. Ciekawe, czy miałaby na to czas.
          >
          >

I tak samo zapowiada się Kiwacz-Błońska.
          Ale cos tam pyszczą o zwołaniu BBNsmilesmile
          • czarek_sz Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 12:11
            Jeśli znikną Stany zniknie świat jaki znamy. Jestem optymistą i wiem że skończy się oki. Bo kto podskoczy amerykańcom ? nikt nim nie podskoczy. I chwała Najwyższemu bo wyznajemy te same wartości. Króluj nam Chryste.
            • a74-7 Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 16:21
              Stany nie znikna , bez obaw .Najpierw zastanowmy sie dla kogo taka decyzja byla dobra?
              Bibi pochwalil z usmiechem na pyszczysku ,co nie?Ale w te pedy uderzyl w greckie wrota ,jakby co...gdyby trzeba sie bylo ewakuowac .
              Wiadomo ,Iranczycy nie uderza w Hamericzku, ale w blizszy cel juz moga.
              Czyli kij ma 2 konce i mozna przy tym oberwac samemu.
              Mowia ze P TrAmp ma zlego doradce, Cus mi sie wydaje ,ze tu prezydent chcial upiec 2 pieczenie na jednym ogniu...przez te impiczmenta od rana do wieczora pewnie. Jak on to powiedzial?Ze swiat uwolni sie od najgorszego zla ,czy cUs w ten desen.
              Obiecywal na poczatku kadencji ze wyprowadzi swoje wojsko z Iraku ,tak czy nie ?
              Ale przeciez musza chlopaki pilnowac ,zeby nikt nie zrobil krzywdy temu malemu panstwu i Hameryczka za to placi ,nikt inny.A teraz dostaja komende raus ...hehe..
              No i jeszcze jest trzecia opcja ropna , ale to juz mnie przerastasmile
              • rena-ta49 Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 19:25
                Właśnie to powyżej napisałam ,że Bibi zaciera łapska.

Cus mi sie wydaje ,ze tu prezydent chcial upiec 2 pieczenie na jednym ogniu...przez te impiczmenta od rana do wieczora pewnie.

To tez ,no i zbliżające się wybory.Co do ropy,to moim zdaniem sankcje zawsze robią swoje.

• rena-ta49 Re: A co by zrobiła premierka? 06.01.20, 19:10
              czarek_sz napisał:

> Jeśli znikną Stany zniknie świat jaki znamy. Jestem optymistą i wiem że skończy
              > się oki. Bo kto podskoczy amerykańcom ? nikt nim nie podskoczy. I chwała Najwy
              > ższemu bo wyznajemy te same wartości. Króluj nam Chryste.

Iran nie ma w militarnym starciu żadnych szans na zwycięstwo,żadnej wojny nie bedzie.
              Iran miał zaprzestać wzbogacania uranu,chyba jednak nie zaprzestał i cały czas prowokowali,odgrażali.
              Iran zagraża w regionie Izraelowi,a Ameryką rządzą Żydzi,wiec....

• a74-7 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 06.01.20, 22:06
      demokraci lacznie z Nancy P juz podniesli larum ,ze prezydent nie byl laskaw informowac na biezaco o planie ataku i wolaja o kolejny impiczment.
      .Gdyby informowal -nie bylo by niespodziewanki, atak nie doszedl by do skutku ,a na Prezydenta zwalila by sie jeszcze wieksza krytyka. A w tym wypadku - akcja sukcesem sie skonczyla, Amerykanie stana za nim murem , zaloze sie.Powtarzam : Amerykanie.
    • a74-7 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 06.01.20, 23:04
      " oddziały w Iraku zostaną wycofane z tego kraju, jeżeli władze nie będą chciały jego obecności i będzie zgoda sojuszników z NATO - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda w TVP1."
      Parlament !racki przeglosowal wywalenie obcych sil zbrojnych i Prezydent Duda trafnie powiedzial .
      Brytyjczycy tez troche jakby zaskoczeni, bo mieli swoje interesy tam, ale zdaje sie jakos to przelkna.
      A neptek z Sil ONZ moze sie zgadzac czy nie zgadzac i krytykowac ile wlezie ,z tym co suwerenne panstwo sobie zyczy.
        • rena-ta49 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 07.01.20, 16:44
          Irańska dziennikarka Masih Alinead zaprzecza narodowej żałobie po śmierci Soleimaniego, informuje o wymuszaniu udziału w pogrzebie i porównuje śmierć tego terrorysty do zastrzelenia Haydricha, niemieckiego nazistowskiego kata Pragi.
          www.newsbusters.org/blogs/nb/nicholas-fondacaro/2020/01/06/iranian-journalist-begs-us-media-dont-fall-iran-propaganda
          • rena-ta49 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 08.01.20, 08:26
            W Iranie rozbił się ukraiński samolot Boeing737,wszyscy pasażerowie zginęli !
            "Źródła ukraińskie mówią że samolot został przypadkowo zestrzelony w czasie ostrzału baz USA. Iran zaprzecza. I katastrofie w iranskich mediach cicho."
            twitter.com/WitoldRPL/status/1214790511304814592
            • rena-ta49 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 08.01.20, 08:28
              Odpowiedź Iranu na zabicie Sulejmaniego jest de facto symboliczną choć w irańskiej TV robią z tego wielki triumf nad Wielkim Szatanem. To otwiera drogę do deeskalacji albo wręcz przeciwnie. Zależy od reakcji USA. Trump ma szansę nic nie robić w odpowiedzi co by było najlepsze
              twitter.com/WitoldRPL
          • al-szamanka Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 08.01.20, 08:37
            rena-ta49 napisała:

> Irańska dziennikarka Masih Alinead zaprzecza narodowej żałobie po śmierci Solei
            > maniego, informuje o wymuszaniu udziału w pogrzebie i porównuje śmierć tego ter
            > rorysty do zastrzelenia Haydricha, niemieckiego nazistowskiego kata Pragi.
            > www.newsbusters.org/blogs/nb/nicholas-fondacaro/2020/01/06/iranian-journalist-begs-us-media-dont-fall-iran-propaganda

Oj, to się rozgadała ciut dużo. Teraz i za jej głowę wyznaczą nagrodę.

--
            AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
            • rena-ta49 Re: Straszą wojną, zamachami i szyitami. 08.01.20, 16:48
              al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
              >
              > > Irańska dziennikarka Masih Alinead zaprzecza narodowej żałobie po śmierci
              > Solei
              > > maniego, informuje o wymuszaniu udziału w pogrzebie i porównuje śmierć te
              > go ter
              > > rorysty do zastrzelenia Haydricha, niemieckiego nazistowskiego kata Pragi
              > .
              > > www.newsbusters.org/blogs/nb/nicholas-fondacaro/2020/01/06/iranian-journalist-begs-us-media-dont-fall-iran-propaganda
              >
              > Oj, to się rozgadała ciut dużo. Teraz i za jej głowę wyznaczą nagrodę.
              >
              >

To możliwe,bo ona podobno na emigracji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka