Dodaj do ulubionych

Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0?

26.03.20, 17:55
Posiedzenie Sejmu 26 marca przeraża, gdy pomyśleć, kto mógłby teraz i w przyszłości rządzić Polską.

Dramat i kryzys związane z pandemią koronawirusa okazały się znakomitym testem przesiewowym na polityczne przywództwo i polityczny format. Szkoda już nawet się znęcać nad tymi, którzy 26 marca zafundowali nam szopkę wokół obrad Sejmu w sprawie zmiany jego regulaminu. Szkoda, bo dziecinada zaprezentowana przez posłów Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji to przykład polityki w krótkich, znoszonych majtkach z rozciągniętą gumką. Zresztą infantylnych zachowań mamy tak wiele, że można by zwątpić w wybrańców narodu. Gdy już zrobią coś głupiego (a głupie walczy tu wyłącznie z głupszym), próbują to zaklajstrować patosem. I potem wydalają z siebie coraz bardziej grafomańskie i infantylne deklaracje, oczywiście z obowiązkowym odwołaniem do konstytucji.

Im głupiej postępują posłowie, tym bardziej potem szarżują. Po serii beznadziejnych, choć często komicznych wpadek Małgorzata Kidawa-Błońska na „dziwnej” sesji Sejmu 26 marca postanowiła przebić swoje dotychczasowe osiągnięcia. Zamiast zająć się pracą, ze srogą miną i zadęciem przekraczającym groteskę wystąpiła z tak bezczelnym i prostackim atakiem na rząd, że aż trudno było uwierzyć, iż to się działo naprawdę. Zaiste wielka jest chyba jej trauma po serii koszmarnych potknięć, skoro musi to sobie w tak żenującej formie rekompensować. Władysław Kosiniak-Kamysz, Borys Budka i Krzysztof Bosak też zresztą sobie nie darowali ataków na rząd, choć raczej z pozycji skarżypytów besserwisserów. Ale to besserwisserstwo jest niczym nieuzasadnione. Bo co takiego zrobili ci trzej mędrcy w czasie pandemii (poza nią także), żeby się tak nadymać i udzielać dobrych rad? Tym bardziej jeśli za nic nie odpowiadają.

O Sławomirze Nitrasie i jego popisach 26 marca nawet szkoda gadać, bo to od dawna jeździec bez głowy. Albo o ohydnym i kretyńskim pytaniu Witolda Zembaczyńskiego: „gdzie jest mały tchórz z Żoliborza, czy sam siebie chroni, a Polaków w maju do urn popycha?”. Bohater Zembaczyński zrobił sobie selfie w masce, goglach i rękawiczkach, a wyglądał jak spanikowany pinczerek. W tym czasie Jarosław Kaczyński siedział na sali plenarnej – bez maski, gogli i rękawiczek, i bez cienia paniki czy strachu. Rzadko używam takich słów, ale trzeba wiedzieć, kiedy nie powinno się zachowywać jak zwykła kanalia.

Nawet to specjalne posiedzenie Sejmu 26 marca pokazało, bo musiało, że większość posłów (polityków), z wybitną nadreprezentację opozycji, to z jednej strony kompletnie niedojrzałe dzieciuchy, z drugiej zaś – ludzie formatu subkieszonkowego. Mieliśmy tylko bezsensowną licytację na troskę i rzekomo motywowane nią ataki, czyli popisywanie się. Absolutnie infantylne podskakiwanie, jakimi to chojrakami są posłowie PO, a jakimi debeściakami ci z Konfederacji i PSL. To zupełnie bezsensowne trwonienie czasu, podobnie jak całe to wymuszone posiedzenie, które służyło wyłącznie leczeniu kompleksów opozycji, najwyraźniej cierpiącej z powodu przerwy w wylewaniu hektolitrów pustosłowia.

Każde wystąpienie w czasie obecnego wielkiego kryzysu, także te w Sejmie 26 marca 2020 r., ma być okazją do popisania się i okazania troski, a wychodzi z tego jednak wielka kompromitacja i żenada. Naprawdę nawet „niespotykanie spokojnego człowieka” szlag trafia, gdy ogląda to badziewie intelektualne, moralne i estetyczne. To podskakiwanie dzieciuchów i zakompleksionych nieudaczników czy tylko niewyżytych gęgaczy. Ciarki przechodzą po plechach, gdy sobie wyobrazić, że tacy ludzie mogliby teraz rządzić Polską. Pozostałoby tylko siąść i płakać albo wręcz się pochlastać. Co smutne, ci ludzie wcale nie znikną po zakończeniu pandemii. Nadal będą aspirować do ważnych ról i stanowisk. Ale może Polacy zechcą dostrzec i ocenić, co by się działo, gdyby tacy ludzie rządzili.

Zdjęcie Stanisław Janecki
autor: Stanisław Janecki
Publicysta tygodnika "Sieci".
Obserwuj wątek
    • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 26.03.20, 22:02
     m.maska napisała:

     > Strach pomysle jak wygladalby dzisiaj nasz kraj, gdyby oni rzadzili. Zapewne wy
     > przedzilibysmy Wlochy. Te najbardziej lewackie rzady w Europie zbieraja potworn
     > e zniwa.
     >

     Z Włochami w lewactwie dzielnie konkuruje Hiszpania.
     Czerwoni nigdy się nie zmieniają.
     • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 26.03.20, 22:20
      PO za pośrednictwem swojego soku bierze się za Władka. Tu chyba nalezy już poczynić uwagę. Jesli nawet kiedykolwiek postawa totalnego antyPiSu nie była samobójczym gównem to już obecnie na bank jest. I chodzi o:
      1. Czystą polit. kalkulacje (atakowanie PiSzumowskiego to teraz strzał w kolano
      2. Odpowiedzialność za PL nakazuje zawieszenia broni
      3. PiS tak po ludzku wzbudza pewną sympatię swoją postawą
      Nie kumać tego, dokładać do pieca i jeszcze obsobaczać innych, gdy wybierają odmienną drogę, to trzeba być już kompletnym debilem politycznym. Tak oto PO wypowiedziała wojnę wszystkim, co przypomina tupanie na topniejącej krze, a 🍒 jest, ze w okopach zostaia jej już tylko szuria z Konfy (tak, ci straszni „nazisci, ksenofobowie i zadymiarze z MN” i teraz te wspólne pląso-misiaczki biją w obie formacje. Chwilo trwaj
      twitter.com/gloswolny/status/1243285026449563648
      https://pbs.twimg.com/media/EUDVXVpWoAIBjzm.jpg
      twitter.com/SokzBurakaco_uk/status/1243228100760088579
     • m.maska Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 27.03.20, 01:23
      rena-ta49 napisała:

      > m.maska napisała:
      >
      > > Strach pomysle jak wygladalby dzisiaj nasz kraj, gdyby oni rzadzili. Zape
      > wne wy
      > > przedzilibysmy Wlochy. Te najbardziej lewackie rzady w Europie zbieraja p
      > otworn
      > > e zniwa.
      > >
      >
      > Z Włochami w lewactwie dzielnie konkuruje Hiszpania.
      > Czerwoni nigdy się nie zmieniają.

      No, temu lewackiemu rzadowi Hiszpanii doskonale udalo sie wykopac gen.Franco z grobu, do ktorego sam sie nie prosil, bo to na polecenie krola Juana Carlosa zostal pochowany w Dolniei Poleglych a teraz, chichot historii - jakby zemsta zza grobu. Teraz ten rzad musi ograniczyc straty, ale przy kolejnych wyborach miejmy nadzieje, ze Hiszpanie wystawia im rachunek. We Wloszech, podobnie, smiem podejrzewac, ze gdyby w rzadzie nadal byl Salvini inaczej by to tam wygladalo.


      --
      http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
      www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
      • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 27.03.20, 09:50
       Smutny obraz tego, jak katolicka Hiszpania zmieniła się pod lewicowymi rządami.Efekty tego są takie,ze specjalista od epidemii wypowiedział się w TV publicznej, że najbardziej na wzrost liczby zakażonych miał wpływ gigantyczny marsz feministek z okazji 8-Marca w Madrycie. Minutę później został wyproszony ze studia w trakcie przerwy w programie.
    • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 27.03.20, 09:55
     m.maska napisała:

     > Strach pomysle jak wygladalby dzisiaj nasz kraj, gdyby oni rzadzili. Zapewne wy
     > przedzilibysmy Wlochy. Te najbardziej lewackie rzady w Europie zbieraja potworn
     > e zniwa.
     >


     Ja sobie wyobrażam co by się działo za rządów PO. Tusk 3 dni w Warszawie potem lot do Gdańska i haratanie w gałę,a ludzi mieliby w dopie.Co najwyżej Kopacz by powiedziała ,że mamy cieszyć się wiosna.
     Na razie dzieki działaniom rządu mamy najmniej w Europie zachorowań i zgonów.
     • czarek_sz Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 27.03.20, 12:05
      Tam gdzie rządzi lewactwo i tam gdzie jest przyzwyczajenie do wolności praktycznie bez ograniczeń tam wirus zbiera największe żniwo. Polska mimo że od trzech dekad jest na innym kursie to jednak nawyk o samodyscyplinie /samoograniczeniom/ wciąż działa dlatego u nas nie jest tak źle jak u tych pierwszych. I oby to się nie zmieniło. Co nie znaczy że tym pierwszy źle życzę bo nie.
      • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 27.03.20, 13:45
       czarek_sz napisał:

       > Tam gdzie rządzi lewactwo i tam gdzie jest przyzwyczajenie do wolności praktycz
       > nie bez ograniczeń tam wirus zbiera największe żniwo. Polska mimo że od trzech
       > dekad jest na innym kursie to jednak nawyk o samodyscyplinie /samoograniczeniom
       > / wciąż działa dlatego u nas nie jest tak źle jak u tych pierwszych. I oby to s
       > ię nie zmieniło. Co nie znaczy że tym pierwszy źle życzę bo nie.


       Tam, gdzie rządzi lewactwo, tam budowana jest cywilizacja śmierci. A muslimy się cieszą. I czekają aż zajmą miejsce Europejczyków.
  • al-szamanka Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 26.03.20, 20:54
   "O Sławomirze Nitrasie i jego popisach 26 marca nawet szkoda gadać, bo to od dawna jeździec bez głowy. Albo o ohydnym i kretyńskim pytaniu Witolda Zembaczyńskiego: „gdzie jest mały tchórz z Żoliborza, czy sam siebie chroni, a Polaków w maju do urn popycha?”. Bohater Zembaczyński zrobił sobie selfie w masce, goglach i rękawiczkach, a wyglądał jak spanikowany pinczerek. W tym czasie Jarosław Kaczyński siedział na sali plenarnej – bez maski, gogli i rękawiczek, i bez cienia paniki czy strachu. Rzadko używam takich słów, ale trzeba wiedzieć, kiedy nie powinno się zachowywać jak zwykła kanalia"

   Doskonały obraz spaczonego lewactwa.

   --
   AL

   Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
   • rena-ta49 Re: Dziś w Sejmie ciamajdan 2.0? 26.03.20, 21:55
    al-szamanka napisała:

    > "O Sławomirze Nitrasie i jego popisach 26 marca nawet szkoda gadać, bo to od da
    > wna jeździec bez głowy. Albo o ohydnym i kretyńskim pytaniu Witolda Zembaczyńsk
    > iego: „gdzie jest mały tchórz z Żoliborza, czy sam siebie chroni, a Polaków w m
    > aju do urn popycha?”. Bohater Zembaczyński zrobił sobie selfie w masce, goglach
    > i rękawiczkach, a wyglądał jak spanikowany pinczerek. W tym czasie Jarosław Ka
    > czyński siedział na sali plenarnej – bez maski, gogli i rękawiczek, i bez cieni
    > a paniki czy strachu. Rzadko używam takich słów, ale trzeba wiedzieć, kiedy nie
    > powinno się zachowywać jak zwykła kanalia"
    >
    > Doskonały obraz spaczonego lewactwa.
    >
    Dla normalnego człowieka Zembaczyński to cham , dla Lemingów to bohater. Mamy dużo takich wyborców, którym się taki Zembaczyński, Gajewska, Jachira, Sterczewski wystarczają,bo chociaż nie mają niczego do zaproponowania, doskonale w chmastwie się sprawdzają.
    https://pbs.twimg.com/media/EUChCK0X0AAQPs9.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka