Dodaj do ulubionych

Zawiadomienie Marszałek Sejmu do prokuratury

29.04.20, 18:25
w sprawie sfałszowania analizy prawnej zleconej prywatnej osobie przez wicemarszałek Kidawę-Błońską: „Bezprawnie wykorzystano blankiet z logo Sejmu RP i logo Biura Analiz Sejmowych. Ktoś się podszywa pod BAS i to jest niedopuszczalne”.
wpolityce.pl/polityka/498031-witek-ktos-sie-podszywa-pod-bas-jest-zawiadomienie

Jak chociaż jeden dzień jakiegoś fejka nie puszczą, albo nie oszukają, to są chorzy
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Zawiadomienie Marszałek Sejmu do prokuratury 29.04.20, 18:45
      To jest po prostu banda oszustow i co chwile tego sami dowodza - kiedy w koncu prokuratura zajmie sie nimi?

Zawiadomienie do prokuratury ws. opinii zamówionej przez Kidawę-Błońską! Marszałek Witek: Ktoś się podszywa pod BAS

Elżbieta Witek prezentuje dowód / autor: wPolityce.pl/TVP
      Opinia, którą zleciła Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest opinią BAS
      — poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
      Sfałszowano dokument BAS
      Każdy z marszałków ma prawo zlecić przygotowanie opinii ekspertowi zewnętrznemu. (…) Małgorzata Kidawa-Błpońska 23 kwietnia zwróciła się do BAS-u o przygotowanie przez wskazanego przez nią eksperta. (…) To nie jest opinia BAS, tylko jednego z profesorów uczelni wrocławskiej, na prywatne zamówienie - z zewnętrznego środowiska, a nie z BAS-u
      — tłumaczyła marszałek Sejmu.
      Jednocześnie Elżbieta Witek zauważyła, że opinia krąży na dokumentach z logotypem Sejmu RP i Biura Analiza Sejmowych, co może wskazywać na to, że jest ekspertyzą samego BAS.

To sfałszowanie
      — zaznaczyła marszałek Sejmu.

Nie wiem ile takich opinii na drukach sejmowych może krążyć

Zawiadomienie do prokuratury
      Poleciłam skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
      Bezprawnie wykorzystano blankiet z logo Sejmu RP i z logo BAS. Ktoś się podszywa pod BAS i to jest niedopuszczalne
      — podkreśliła.
      Czy Kidawa-Błońska wyjaśni sytuację?
      Marszałek Sejmu przyznała, że liczy na to, iż Małgorzata Kidawa-Błońska wyjaśni sytuację w rozmowie z dziennikarzami.

To jest po prostu nieuczciwe. Mam nadzieję, że Małgorzata Kidawa-Błońska zgodzi się spotkać z państwem i powie, że to nie jest dokument BAS. Ktoś się podszył, użył loga Sejmu i BAS. To jest nieuczciwe i jako marszałek nie mogę pozwolić, żeby takie dokumenty dopuszczone do obiegu publicznym funkcjonowały

— powiedziała Witek.
      Chciałabym wiedzieć, kto jest autorem tego pomysłu. (…) Nie wiem, komu było potrzebne takie uwiarygodnienie
      Jednocześnie marszałek Sejmu poprosiła redakcje, które zamieszczały dokument z logotypem Sejmu i BAS o podanie informacji, że to nie jest dokument, który wypłynął z Sejmu i BAS.

Chciałabym, żeby sprawa została wyjaśniona, dlatego kieruję zawiadomienie do prokuratury

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka