Dodaj do ulubionych

Szwajcaria odrzuciła ustawę o ochronie klimatu

27.06.21, 08:01
Po tym, jak Szwajcaria zrezygnowała z negocjacji z UE, kraj ten odrzucił w referendum ustawę o ochronie klimatu. Konkretnie odrzucili wszystkie trzy części ustawy w odrębnych głosowaniach: w sprawie CO2, pestycydów i wody pitnej.

Ale to, co jest szczególnie interesujące w tym referendum, to fakt, że najsilniejszą opozycją byli młodzi ludzie. 60-70% osób w wieku 18-34 zagłosowało na „Nie” w trzech kategoriach.

Każdy kraj jest inny, ale głównym pytaniem, na które nie ma odpowiedzi, jest to, czy ludzie gdzie indziej zgodzą się na osobiste poświęcenia dla większego dobra. Referendum w Szwajcarii mówi nam, że nie powinniśmy brać tego za pewnik. Wybory w Niemczech będą kolejnym wielkim sprawdzianem.

Ogromny szok
Referendum nie powiodło się 51-49. A zrobienie tego wymagało miażdżącego odrzucenia ze strony Zoomerów i milenialsów.
W referendum wyborcy ostro odrzucili plany rządu dotyczące opłaty za paliwo samochodowe i podatku od biletów lotniczych.

Środki zostały opracowane, aby pomóc Szwajcarii osiągnąć cele wynikające z porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatu.

Przeciwnicy wskazywali również, że Szwajcaria odpowiada tylko za 0,1% światowych emisji i wyrażali wątpliwości, czy taka polityka pomogłaby środowisku.

czerwonepotworki.wordpress.com/2021/06/27/szwajcaria-w-referendum-odrzucila-ustawe-o-ochronie-klimatu-glosami-ludzi-mlodych-w-wieku-18-34-lat/
Są jeszcze mądrzy ludzie na tym świecie!!
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka