Dodaj do ulubionych

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

06.02.23, 07:32
Setki ofiar śmiertelnych i rannych .Trwa akcja ratownicza.
Obserwuj wątek
  • al-szamanka Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 06.02.23, 21:19
   O rany, biedny ten swiat, ciagle nieszczescia.
   • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 07.02.23, 07:21
    al-szamanka napisała:

    > O rany, biedny ten swiat, ciagle nieszczescia.
    >

    Dzięki Bogu przynajmniej tej plagi w Polsce nie mamy.
    Słysze w tvp,że występuj tam kolejne trzesienia.
    • al-szamanka Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 07.02.23, 20:41
     rena-ta49 napisała:


     > Dzięki Bogu przynajmniej tej plagi w Polsce nie mamy.
     > Słysze w tvp,że występuj tam kolejne trzesienia.


     I tyle ludzi zginelo... w takich momentach moja wiara rozsypuje sie w pyl.
     • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 08.02.23, 07:56
      al-szamanka napisała:

      > rena-ta49 napisała:
      >
      >
      > > Dzięki Bogu przynajmniej tej plagi w Polsce nie mamy.
      > > Słysze w tvp,że występuj tam kolejne trzesienia.
      >
      >
      > I tyle ludzi zginelo... w takich momentach moja wiara rozsypuje sie w pyl.
      >

      Nie traććmy wiary..bo już jakieś teorie spiskowaesię wykluwają.
      Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi ponad 7800.

      • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 09.02.23, 06:40
       Mówi się ,że jest już ponad 15 tyś śmiertelnych ofiar.Niewyobrażalna tragedia.
       • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 09.02.23, 12:11
        Duzo sie mowi w temacie .
        Np , ze 19 januara nad Bursa w Turcji pojawila sie dziwna chmura , niektorzy porownuja ja do rozy , inni do damskich prywatnych czesci ciala , czy do Ufo.
        www.thenationalnews.com/mena/2023/01/24/mysterious-eye-shaped-cloud-over-turkey-stuns-internet/
        Ponoc w 2008 roku 22 maja w Sichuan( Chiny)trzesienie ziemi ktore pochlonelo ponad 60 tys ofiar ludzie tez widzieli na niebie dziwne kolorowe chmury .Podobno istnieje takie zjawisko jak earthquake light .W jednym i drugim przypadku mowi sie tez o harpie , ktory tez nie jest fikcja .
        Pewnie stad zaciekawiona China wypuscila balona szpiegujacego , od Alaski do Montany po obejrzeniu tej ciekawej rozy na niebie ,ze by sprawdzic czy harpiarze nie sa w robocie ( moj przypisek .wink
        Rowniez Holender Frank Hoogerbeets 3 lutego ostrzegal ,ze pewne zjawiska wskazuja na trzesienie ziemi w Turcji i osciennych krajach


        Frank Hoogerbeets
        @hogrbe
        Sooner or later there will be a ~M 7.5 #earthquake in this region (South-Central Turkey, Jordan, Syria, Lebanon). #deprem https://pbs.twimg.com/media/FoCm7vlWAAQeGz0?format=jpg&name=small
        12:03 pm · 3 Feb 2023
        ·
        52.1M
        Views
   • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 13.02.23, 07:49
    Na tej dziedzinie nauki nie znam się i nie wiem co sądzić o tych teoriach Rumunki.
    Nie chcę myśleć ,ze taki scenariusz został przez kogoś zaplanowany,bo to byłoby straszne.
    Faktem jest ,że trzęsienia ziemi w niektórych rejonach występują.
   • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 15.02.23, 16:46
    tlumaczenie tu:„Szanowni Państwo Senatorowie,

    Od trzech lat mamy do czynienia z prawdziwą kampanią masowych mordów na całym świecie, albo poprzez rzekome pandemie i „nieuchronną potrzebę” wstrzykiwania niesprawdzonych szczepionek, które zabijają ludzi, albo przez wojny, które zmniejszają populację świata, ale przebudowują politykę międzynarodową, przestawiają bieguny władzy i zmienia granice.

    Byliśmy świadkami wywoływania trzęsień ziemi na rozkaz, co w rzeczywistości jest atakiem na Turcję przez największego na świecie, który całkowicie nie lubił być ustawiany przez Recepa Tayyipa Erdogana, prezydenta Turcji.

    Co więcej, jego pozycja neutralności i mediatora w wojnie ukraińsko-rosyjskiej głęboko ich zaniepokoiła.

    Turcja jest drugim z militarnego punktu widzenia mocarstwem w ramach NATO. Jego [ Erdogana] stanowisko w sprawie zablokowania przystąpienia Szwecji do NATO, jego przemówienie w Davos, a także gest opuszczenia konferencji prasowej w środku tej konferencji, przeciwstawiając się Schwabowi, nie pozostały bez echa w zimnym świecie przywódców świata. Ale nikt nie pomyślał, że ludzie będą musieli umrzeć, tak wielu ludzi i w tak straszny sposób. I to tylko ostrzeżenie, bo nie był to najbardziej zaludniony obszar Turcji.

    150 wstrząsów wtórnych niszczycielskiego trzęsienia ziemi, drugie większe niż pierwsze, bez epicentrum, obszar sztucznie stymulowany, broń geologiczna istniejąca od bardzo dawna, używana do tej pory bez powodowania zbyt wielu ofiar, prawdopodobnie do eksperymentów . Teraz zostało to wcielone w życie.

    Jeśli przyjrzymy się uważnie mapie Turcji, zobaczymy, że jest ona poprzecinana gazociągami i ropociągami, co jest właściwie jednym z celów: ich zniszczeniem. Ale na 10 sekund przed wystąpieniem tak zwanego trzęsienia ziemi Turcy zamknęli te rurociągi. Ponadto na 24 godziny przed trzęsieniem ziemi 10 krajów wycofało swoich ambasadorów z Turcji. 5 dni przed jego wystąpieniem rumuńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie przed podróżą dla obywateli rumuńskich do Turcji, mimo że zagrożenia nie było, podobnie jak inne kraje.

    Zabijając ludzi, służyli ich interesom. Z map pokazywanych we wszystkich kanałach telewizyjnych wynika, że ​​nie było epicentrum, ale linia z tysiącami trzęsień ziemi.

    Tureckie tajne służby prowadzą śledztwo w sprawie możliwej przestępczej interwencji” (czytaj: udział innego państwa w wywołaniu pierwszego trzęsienia ziemi), co później było reakcją łańcuchową po destabilizacji płyt tektonicznych w regionie.

    Jest bardzo jasne, że prezydent Erdogan został ukarany za swoją odwagę, godność i honor oraz bliskość z Federacją Rosyjską, w rzeczywistości za postawę neutralności i mediacji na rzecz pokoju. Ponadto pożądane jest odwrócenie uwagi od Ukrainy, gdzie przedstawiciele wielu krajów już zaczęli krzyczeć przeciwko despotyzmowi i rozkazom wydawanym przez prezydenta Zełenskiego, tak jakby rządził on światem i ktoś miał obowiązek wysyłania broni i udziału w swoją wojnę, w wojnie, w której poświęcił swój własny naród i zniszczył cały swój kraj. Każdy, kto mówi o pokoju, jest stawiany przy słupie hańby i atakowany ze wszystkich stron. Tak właśnie stało się w Rumunii, kiedy zapoczątkowałem wyjątkową inicjatywę Neutralność dla Rumunii. Pokój z Bukaresztu.

    Wszyscy rzucili się na mnie, chociaż teraz, po roku wojny, prawie wszyscy mówią wszystko to, co ja mówiłem i popierałem od początku, twierdząc, że teraz są właścicielami tych idei.

    Plagiatorzy! faryzeusze! Judasze !

    Przez was ludzie umierali i nadal umierają, wszyscy macie ręce splamione krwią milionów ludzi zabitych w interesie jakichś szaleńców, którzy chcą rządzić światem. Niestety, na rumuńskim szczeblu kierowniczym mamy tylko niekompetentnych, idiotów, plagiatorów, złodziei, rabusiów, przestępców, tchórzy, zdrajców, a lista jest długa.

    Ci niekompetentni, nagrodzeni przez obce kraje za szczególne zasługi w ich poparciu, ale kosztem Rumunii, próbują w tej chwili zmienić Rumunię z neutralnego, suwerennego państwa w państwo służalcze i ofensywne, poprzez które niektóre wielkie mocarstwa mogą realizować swoje działań wojennych i zamienić Rumunów w mięso armatnie dla dobra innych.

    Judaszu, zatrzymamy cię za wszelką cenę i za wszelką cenę! Opuść Rumunię, aby była suwerenna i neutralna! Nie interesują nas czyjekolwiek wojny. Zawsze broniliśmy naszego narodu i ziemi i nikogo nie atakowaliśmy. Powinieneś wiedzieć, że zawsze byliśmy w obozie przegranych, nawet gdy obóz wygrywał. Zawsze płaciliśmy.

    WYSTARCZA ! ZATRZYMAJ SIĘ TUTAJ! RUMUNIA ZACHOWA NEUTRALNOŚĆ, BEZ WZGLĘDU NA TO, CO OBIECALIŚCIE INNYM, ZDRAJCY!

    MAMY OBOWIĄZEK UTRZYMYWANIA DOBREGO SĄSIEDZTWA W REGIONIE, O CO INNI PYTAJĄ! JEŚLI NIE JESTEŚ W STANIE OBRONIĆ NASZEGO POKOJU, A NIE JESTEŚ, TO ODEJDŹ, ALBO CIĘ ZROBIMY!

    Jest dla mnie bardzo jasne, że w tym momencie sprawy na poziomie międzynarodowym wymknęły się spod kontroli, głupcy grają jak Bóg i myślą, że wygrali grę. Z powodu tych obłąkanych i psychopatycznych ludzi, którzy wywołują wojny i kataklizmy przy użyciu niekonwencjonalnej broni, my, ludzie, jesteśmy tylko liczbami, których mogą się pozbyć. Konieczne jest, aby wszystkie narody, narody świata, wspólnie się podniosły, obudziły z codziennych wygód i beztroski i tak jak w 1848 r. obroniły nasze szczęście i piękny świat w którym żyjemy.

    Dlatego wzywam was wszystkich, którzy wciąż chcecie żyć w świecie Boga, a nie szatana, wzywam was do powstania do walki, do światowego buntu o wolność nas wszystkich i zniszczyć tych wrogów,

    Zdejmij pazury z Turcji! Zdejmij pazury z Rumuni! Zdejmij pazury z ludu bożego! Ostrzeżenie dla psychopatów świata: Jeśli ty musisz zabijać ludzi, my też musimy was zniszczyć! Wszystko albo nic! Oko za oko i ząb za ząb! Prawo talionu!

    Dziękuję!”
    Oblakana ? czy o oblakancach mowi ?
    • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 16.02.23, 07:44
     Czy to sugestia ,że to Szwecja w porozumieniu z USA zemściła się na Erdoganie za sprzeciw w/s ich przystąpienia do NATO?

     • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 16.02.23, 12:40
      Mysle, ze ona miala to wlasnie na mysli .
      Ale idac za ciosem "teorii spiskowej wink"najnowsze trzesienie wystapilo w Rumunii
      14 lutego .
      earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/us6000jnqz/executive
      • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 17.02.23, 06:51
       Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 zarejestrowano na wyspie Krk w Chorwacji. Jak donoszą lokalne media, dość silne wstrząsy odczuwalne były na całym wybrzeżu kraju.
       https://pbs.twimg.com/card_img/1626174848580845569/mJpG-wgi?format=jpg&name=small

       Za co tu zemsta i kto to trzesienie wywołał?
       • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 17.02.23, 10:48
        A wiesz , znalazlam takie cus na twiterze...
        https://preview.redd.it/hy4x65743vha1.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&v=enabled&s=5c180d9f4752517117a54634606a322bce1b8aed
        A rok 23 ma byc rokiem wulkanow i trzesien ziemi ....
        Juz Unidentified flying object lataja w powietrzu, ale ja nie mylila bym ich z tradycyjnym UFO wink
        • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 18.02.23, 09:35
         Wszystko to zrewiduje czas...wybuchy wulkanów,trzęsienia też się zdarzają i to wcale nie tak rzadko.
         Daleka jestem od teorii spiskowych.Ruska propaganda czuwa...
         • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 21.02.23, 07:13
          Wczoraj znów zatrzęsła się ziemia na pograniczu Turcji/Syrii.
          Wstrząsy dokonały dalszych zniszczeń w zrujnowanym po przednich trzęsieniach regionie, są ranni.
  • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 15.02.23, 10:57
   juz ponad 41 000 ofiar .....
   straszna tragedia.
   • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 15.02.23, 10:59
    znowu bedziemy mieli w Europce duza fale tureckich uchodzcow.
    • al-szamanka Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 15.02.23, 14:30
     a74-7 napisał:

     > znowu bedziemy mieli w Europce duza fale tureckich uchodzcow.

     W sumie nie wiadomo. Od dawna zadnej fali nie bylo, bo ci co przyjechac mieli j.uz tu dawno sa, a innym sie nie oplacalo
     • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 16.02.23, 07:28
      Turków w Europie jest multum,każdy ma jakaś rodzinę na zachodzie.
      Do Polski raczej uchodzić nie będą.Możliwe ,że będą na Wyspy,chociaż Ukraińców raczej nie przyjmowano.
      Europka lubi ciapatych przyjmować?
   • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 16.02.23, 07:25
    a74-7 napisał:

    > juz ponad 41 000 ofiar .....
    > straszna tragedia.


    To prawda,że to straszna tragedia i mało,albo wcale nie mówi się o tej tragedii w Syrii.
    Dziwne nie? Ale tam ruscy,wiec tam wszystko ok?
  • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 19.02.23, 17:05
   Po trzesieniu ziemi wszyscy sla pomoc poszkodowanym krajom , a co robi Isrel?
   Wysyla rakiety na stolice Syrii.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29479738,izrael-przeprowadzil-nocny-atak-rakietowy-na-stolice-syrii.html#s=BoxOpMT
   Czy wszyscy zgodnie potepia Isreal tak jak potepiaja Putina , zaloza na I. sankcje ?
   • rena-ta49 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 21.02.23, 07:21
    Bo to sojusznik Rosji, a mają bliżej.Pojawiają się głosy, że Putin chce robić rekrutacje w Syrii?
  • a74-7 Re: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii 19.02.23, 17:17
   Zydzi ich tam bombarduja regularnie juz od 10ciu lat .
   A na swiecie cisza .....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka