Dodaj do ulubionych

Chorzy psychicznie wybierają partie lewicowe

14.04.23, 19:16
Kurcze,ja bez tych badań dawno to zauważyłam i jakoś mnie to nie dziwi:
Część osób może bardzo zdziwić, część wręcz przeciwnie, ale opublikowane badanie „Voting Preferences of Outpatients With Chronic Mental Illness in Germany”, czyli „Preferencje wyborcze pacjentów z chronicznymi zaburzeniami psychicznymi w Niemczech” jasno wskazuje na ich zdecydowanie lewicowe preferencje światopoglądowe

Badanie opublikował branżowy serwis psychiatryonline.org. Przeprowadzono je już jakiś czas temu, lecz wydaje się, że jest to jeden z tych przypadków… klinicznych, o których „się nie mówi” - może dlatego nie było o tym dotąd należycie głośno.

Jak czytamy w abstrakcie, pacjenci ambulatoryjni z chronicznymi zaburzeniami psychicznymi, żyjący pod stałą kontrolą i obserwacją w niemieckim Mannheim, odpowiadali na szereg pytań w ankietach mających określić ich preferencje polityczne. Badanie prowadzono jako element badań sondażowych przed wyborami federalnymi do Bundestagu w 2002 roku.

Okazało się, że znacząco częściej, w porównaniu do średniej społeczeństwa, pacjenci ambulatoryjni wybierali partie lewicowe (78 proc. w porównaniu do 56 proc. średniej u reszty społeczeństwa).

Na 215 osób,które starano się przebadać, zgodę na badanie wyraziło 130 osób. 20 pacjentów nie wskazało konkretnej partii, za co zostały wykluczone z dalszego badania pogłębionego. Pozostałe finalnie 110 osób stanowiło 51 proc. populacji zakładów w Mannheim. 54 proc. z nich głosowało później w wyborach, w porównaniu do 72 proc. pozostałych obywateli Mannheim.

Partie lewicowe, jak SPD, czy Partia Zielonych były pierwszym wyborem aż 78 procent pacjentów. Tylko 21 proc. respondentów wybierało partie prawicowe.

O ile wiemy, kolejnych takich badań już nie prowadzono.


wgospodarce.pl/informacje/72307-chorzy-psychicznie-chetniej-wybieraja-partie-lewicowe
Obserwuj wątek
  • al-szamanka Re: Chorzy psychicznie wybierają partie lewicowe 14.04.23, 21:02
   rena-ta49 napisała:

   > Kurcze,ja bez tych badań dawno to zauważyłam i jakoś mnie to nie dziwi:   Ja tez big_grin
   • m.maska Re: Chorzy psychicznie wybierają partie lewicowe 15.04.23, 00:34
    A to? najwiekszy szkodnik i nieudacznik w historii Polski a tu prosze jak sie inni na nim poznali, tylko kim sa ci inni? poza tym ze zajmowal sie wyprzedaza majatku narodowego to nie potrafil zarobic nawet jednej zlotowki...

    https://abload.de/img/bs3n689otinbwpw1xs4ctg.jpg
    • rena-ta49 Re: Chorzy psychicznie wybierają partie lewicowe 15.04.23, 09:04
     A w uzasadnieniu napisano, że "konfrontował się z własnym narodem broniąc europejskich wartości". Więcej nie trzeba dodawać.
     https://pbs.twimg.com/media/Dxr2xqGVsAI7rmN?format=jpg&name=small

     Tusk zarobił na emeryturę robiąc za szatniarza,podając marynarki w Brukseli ,opanowanej przez lewactwo.
   • rena-ta49 Re: Chorzy psychicznie wybierają partie lewicowe 15.04.23, 09:06
    al-szamanka napisała:

    > rena-ta49 napisała:
    >
    > > Kurcze,ja bez tych badań dawno to zauważyłam i jakoś mnie to nie d
    > ziwi:
    >
    >
    >
    > Ja tez big_grin

    Szkoda ,że nikt nie robi takich badań w zakładach karnych.Tam też lewactwo ma poparcie.
  • rena-ta49 Po co badać Lisa? 16.04.23, 08:50
   Biedny, zakompleksiony, gardzący ludźmi i pogardzony przez ludzi, porzucony przez kobiety, samotny na starość, nielubiany nawet przez własnego psa, pożałowania niegodny Tomasz Lis.
   https://pbs.twimg.com/media/FtsXIBbXoAEhE24?format=jpg&name=small
   Tomasz Lis usłyszał zarzuty. Według prokuratury Lis złamał przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ujawnił, że został skierowany na badania psychiatryczne.
   https://pbs.twimg.com/media/FtwfX8sXoAEOjj1?format=png&name=360x360
   • al-szamanka Re: Po co badać Lisa? 16.04.23, 20:51
    Mam tylko nadzieje, ze to skierowanie do psychiatry to nie tylko po to, aby potem sad stwierdzil, ze nie byl swiadomy popelnienia czynu zabronionego i w zwiazku z tym musi byc uniewinniony.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka