Dodaj do ulubionych

Powtórka z matur?

IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 14.05.04, 06:55
Niech powtarzają ci którzy sciągali. Polonisci są w stanie czytajac prace
swoich uczniów stwierdzić , kto ściągał a kto nie.
Było by to niesprawiedliwe gyby osoby niewinne musiały przeżywac jeszcze raz
stres tylko dlatego ,że pazerni dorośli ludzie na stanopwiskach, inteligencja
bez mózgów w pogoni za szmalem dopuściła się działań korupcjogennych.
Obserwuj wątek
    • Gość: maturzysta II Re: Powtórka z matur? IP: 213.76.130.* 14.05.04, 07:32
      Do 15-tego czerwca należy bezwzględnie złozyć wszystkie wymagane dokumenty na
      akademie medyczne (łącznie z odbytymi badaniami). Czy szanowwni Panowie z
      kuratorium zdążą ze zorganizowaniem powtórki matury tak aby nie zamknąć mnie i
      innym moim kolegom mozliwości zadawania egzaminu wstępnego? A maturę napisałem
      sam i to na egzaminie.
      • Gość: ali Re: Powtórka z matur? IP: 81.210.62.* 14.05.04, 09:50
        Właśnie jestem ciekawa tego samego... Ja mam terminy do 16-tego czerwca...
        Mature też pisałam sama i nie mam zamiaru tracić szansy na udział w egzaminach
        wstepnych zwłaszcza, że poświęcam dużo czasu na przygotowanie się do nich!
        Kuratorium i prokuratura mogłyby się wreszczcie zdecydować , czy polski
        anulowany , czy też nie!!! Bo tu już nie chodzi tylko o uczciwe napisanie
        matury , ale o to czy kilkanaście tysięcy uczniów, wśród których zapewne wielu
        jest uczciwych,będzie mialo szanse ubiegać sie o przyjęcie na studia...!
        • Gość: obserwator. Re: Powtórka z matur? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 14.05.04, 13:44
          Jasne - spotkajcie - Przeciez to nie wasza wina. Pewnie to wina dziennikarzy i
          innych.
          Pewnie nikt z Was nie korzystał z przecieku, nikt nie korzystał ze ściag.
          Jaka prawa młodzież nam rośnie.
          Przeciez Wy wszyscy - pewni swych ocen w ciagu roku, pewni swych "uczciwie"
          napisanych prac maturalnych - obawiacie sie powtórki.?? A niby dlaczego - skoro
          jesteście takie orły. Piszecie o stresie - jakim pytam.??
          Przeciez dla dobrego ucznia (nicy) w ciągu lat szkolnych -matura to jak
          kartkówka. No.... chyba że w główkach nic nie pozostało oprócz... ogródków
          piwnych.
          Ktos tu na forum wspomina o Bogu - a może ma przeciek, że Bóg też podpierał sie
          ściagami.
          Jak Wam nie wstyd.. - chcecie tak wchodzic w studia ? , w swe dorosłe życie a
          nierzadko część z Was później będzie piastowała stanowiska w urzędach i też
          podeprzecie sie ściagami ? a gdzie uczciwość pytam...
          • Gość: ali Re: Powtórka z matur? IP: 81.210.62.* 14.05.04, 13:56
            Po pierwsze drogi obserwatorze stres to nie znaczy strach. Po drugie nie ma
            ludzi wszystko wiedzących. Nawet najlepszemu uczniowi moze trafić się temat, na
            którym mu się noga powinie! Więc logiczne, że nerwy zawsze są, zwłaszcza, że od
            zdania egzaminu maturalnego wiele zależy. Jak już pisałam w jednej z dyskusji
            mogę pisać jeszcze raz i się nie boję, ale na stresowanie się powtórnie nie mam
            siły... Teraz bardziej mnie denerwuje fakt, że jeszcze nie podjęto decyzji w
            tej sprawie!!! Czas ucieka i jak tak dalej pójdzie, to żaden maturzysta z
            opolskiego nie dostanie dokumentów na czas! Poza tym pytasz "gdzie uczciwość",
            ja też o to pytam! Gdzie uczciwośc wzgledem tych, co nie znali tematów?
          • Gość: Maturzystka... Re: Powtórka z matur? IP: *.bluesoft.pl 14.05.04, 19:47
            Do Obserwatora: Wyobraź sobie, zę ja sama pisałam maturę, zawsze byłam dobrą
            uczennicą i maturę tez dobrze napisałąm, powtórki sie nie boję, ale to kolejne
            dni straty[ i jakby nie było stresu], a ja mam egzaminy trudne i bardzo
            obszerne, poza tym mam ok 30 os na miejsce,wiec musze sie przyłożyć, a teraz
            nawet nie mogę się skupić.. Nie każdy oszukiwał...
    • Gość: Ojciec maturzysty Szóstka z polskiego IP: 217.197.72.* 14.05.04, 07:47
      To jest świństwo!
      Dlaczego osoba, która miała w szkole cały czas piątki z polskiego i teraz na
      maturze napisała genialną pracę na "szóstkę" ma teraz zdawać jeszcze raz?
      Dlaczego uczeń, który miał piątki z polskiego, piątke na maturze próbnej i na
      piątkę napisał ma teraz pisać jeszcze raz?
      Niech piszą ci, których prace odbiegają poziomem od ich osiągnięć w ciągu 4 lat.
      Zresztą nie wiem czy to wogóle ma sens.
      Ci co znali tematy i z nich skorzystali to głąby. Nic im to nie pomogło,
      najwyżej trójki dostali.
    • Gość: Józek Re: Powtórka z matur? IP: 213.76.130.* 14.05.04, 07:54
      I dobże kurna, nieh majo za sfoje. Ja i moji kumple nie momy matóry a kurna, na
      flaszkie zawsze se zarobimy. I bedziemy głosowali na Andżeja Lepera, on zrobi
      porzondek z temi wszystkiemi mondralami. I wtedu bendzie gites. A tym z uni
      myrzynom też jeszcze poarzemy. O!
    • Gość: opolanka Re: Powtórka z matur? IP: *.zeto.opole.pl / *.zeto.opole.pl 14.05.04, 09:03
      Przecieki były,są i bedą .Dajcie tym młodym ludziom spokój, ściagali czy nie co
      to ma za znaczenie? Po co ma ktos kto nie jest humanista i zdaje na ścisłe
      przedmioty powtarzać egzamin np,czy odwrotnie? Skoro przez cztery lata sie
      uczyli i zostali dopuszczeni do matur to dajcie już im spokój oni są
      wystarczająco zestresowani.Ważne że napisali i niech ida dalej,po co ten
      niepotrzebny szum.A jak chcecie kogos ukarać to każcie tego kto tematy
      dostarczył a nie całą młodzież.Ja mam to za soba juz pare lat temu i dziwie sie
      że jeszcze chce sie komuś ten temat jątrzyć.
    • Gość: maturzystka Re: Powtórka z matur? IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 14.05.04, 10:35
      moim zdaniem fakt, ze na stronie sciaga.pl pojawily sie tematy, to zwykla
      manipulacja.Pomyslcie tylko ile osob juz odwiedzilo ta wirtyne! wlasciciel robi
      sobie na tym niezly interes! wszyscy naiwnie wierza ze cale wojewodztwo znalo
      tematy, BZDURA!!! ja nie znalam, jak rowniez moi znajomi, i powiedzcie teraz
      jaka w tym sprawiedliwosc ze mamy to pisac jeszcze raz? i jeszcze matematyke?
      to mi sie po prostu w glowie nie miesci, licze na to ze kurator minor nie
      zmieni swojego stanowiska i nie skaze 11000 uczniow na kolejny stres!
    • Gość: kp Re: Powtórka z matur? IP: 81.210.62.* 14.05.04, 10:46
      A może zamistst karać młodzież powtórnymi egzaminami, lepiej będzie jak
      prokurakor zainteresuje się tym, co dzieje się w Kuratorium, to przecież
      stamtąd wyszły tematy. Nie młodzież jest tu winna tylko oświatowi decydenci i
      ich należy z tego rozliczyć!
      • Gość: III L.O> Re: Powtórka z matur? IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 14.05.04, 11:06
        Proponuje wszystkikch rozstrzelac bez wyjątkow!! To bedzie najlepsze
        rozwiazanie! Szczegolnie brutalnie powinnismy potraktowac dziennikarzy, bo
        przez nich ta cala sparawa sie rozduchala i MY MATURZYSCI mamy teraz
        przejebany!! To wszystko wasza wina durni dziennikarze!!(gdyby nie wy to zaden
        kurator i prokurator nie dowiedzialby sie o pepszonej stronie internetowej)
        Widzicie tylko pieniądze, a dobro innych kompletnie wam wisi!!
      • Gość: stary wiarus Re: Powtórka z matur? IP: 213.76.130.* 14.05.04, 11:11
        Kochana młodzieży! W tym kraju od ponad półwiecza byli i będą oszuści i
        oszukiwani. Tym razem padło na Was. "Buraki" (przepraszam za ten kolokwializm,
        ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu) z urzędów opolskich gryzą sie między sobą
        już od lat. W kuratorium również. Przypuszczalnie walka pomiędzy nimi wymknęła
        się z pod kontroli. I tyle. A że kilkanaście tysięcy młodych ludzi dostanie
        niezłego kopniaka na początku swojej drogi życiowej? A kogo to obchodzi? Ważne
        że kolejne "buraki" zamienią się stołkami.
          • Gość: ali Re: Powtórka z matur? IP: *.ozimek.net.pl 14.05.04, 11:26
            Nie do końca takie normalne... Bo o jaką sprawiedliwość i uczciwość walczą ci
            dziennikarze, studenci i reszta? czy to, że ludzie piszący egzamin uczciwie
            będą musieli pisac drugi raz jest sprawiedliwe? To tak jakby sędzia skazując
            mordercę, skazał wszystkich jego sąsiadów tylko dlatego, ze mieszkali z nim w
            jednym bloku...:/ To jest sprawiedliwość i uczciwość, o którą tak walczy "nto"
            i "gw" ??? to jest parodia sprawiedliwości!
    • Gość: Maturzysta:( Re: Powtórka z matur? IP: 213.25.164.* 14.05.04, 11:27
      Jeżeli dojdzie do tego, że bedziemy musieli powtarzac maturę to bedzie swiadczyc tylko o tym JACY BEZNADZIEJNI LUDZIE RZĄDZĄ W TYM KRAJU I TYM WOJEWÓDZTWIE !!! Nie mialem i nie slyszalem o zadnych tematach wczesniejszych i nie mam zamiaru ponownie pisac matury i stresowac sie znowu !!! A kiedy niby bedzia ta druga matura i kiedy ja zloze papiery na studia COOOOO !!!!??? Moze pak kurator i prokurator mi na to odpowiedzą !!!!!!!!!!!!!!!! Co za porąbani ludzie w tym Opolu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: BOB Re: Powtórka z matur? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.04, 19:40
        Jak w innych województwach udowodnoino przeciek to robiono powtórkę, jeśli to
        się potwierdzi w opolskim to będzie powtórka i koniec.

A z drugiej strony co za krestyn umieścił tematy na forum, trzeba mieć na
        prawdę porąbane w głowie! Maturzyści miejcie do siebie pretensje, a nie do
        prokuratora czy kuratora, oni zrobią co do nich należy!

Jeśli okaże się dla Was maturzystów najczarniejszy scenariusz to mam nadzieję
        że znajdą tego lub te osoby, które złamały tajemnicę
        i zostaną one obciążona kosztami powtórki!!! Wszystko od papier, telefonów,
        kopert, znaczków, po zapłate za poprawienie prac przez nauczycieli!!
    • Gość: glina Re: Powtórka z matur? IP: 213.76.130.* 14.05.04, 12:38
      Przecież to jasne jak słońce. Maturę trzeba powtórzyć, żeby sprawie ukręcić
      łeb. Wtedy się umorzy postępowanie w sprawie tzw. przecieku, no bo przecież
      teraz już wszystko będzie zgodnie z prawem. Moi drodzy, w tym naszym pięknym
      mieście nie takie numery przechodziły. Bo dziennikarze też mają swoje grzeszki.
      Wystarczy takiemu pokazać zdjęcie, nagranie itp. i facet już nie fika.
    • better-man Re: Powtórka z matur? 14.05.04, 13:03
      Wstydzilibyscie sie. Nie dosc ze co roku w waszym wojewodztwie sa smiesznie
      proste pytania, to jeszcze kombinujecie z gotowcami. Cala Polska sie z was
      smieje podczas rozwiazywania zadan z waszych matur.... wiec dajcie sobie
      spokoj. Tematy jakie mieliscie byly chyba najlatwiejsze z calej Polski, nie
      trzeba bylo sie nawet specjalnie przygotowywac bo wiekszosc lektur pasuje...
      JESTEM ZA POWTORZENIEM MATURY W CALYM WOJEWODZTWIE.
    • Gość: mama Re: Powtórka z matur? IP: *.internetia.opole.pl 14.05.04, 14:40
      To byłoby bardzo krzywdzące dla uczni i nauczycieli.
      Dlaczego to oni mają ponosić karę za skorumpowanych pracowników
      Kuratorium.Moim zdaniem komisja maturalna miała obowiązek
      pilnować aby nikt nie ściągał.A w jedną noc nikt nie nauczy się
      polskiego czy matematyki.Jeżeli nikogo nie złapano na ściąganiu
      to powtarzanie matury świadczy tylko o złej pracy nauczycieli.
    • Gość: KRUCZEK Re: Powtórka z matur? IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 14.05.04, 14:43
      Witam wszystkich, juz od dawna chcialem wypowiedziec sie na temat tak zwanej
      afery przeciekowej,moim zdaniem wielka nie sprawiedliwoescia byloby pisanie
      przez uczniow jeszcze raz tej matury i to nie dlatego ze po prostu ja tego
      osobiscie nie chce lecz mam na to pare, racjonalnych moim zdanie argumentow:
      -po pierwsze jesli okaze sie ze ten rocznik bedzie mial powtorke to moim
      zdaniem powinni przegzaminowac powtornie jakis 10 rocznikow wstecz, wiem ze
      brzmi to paradoksalnie ale juz tlumacze o co mi chodzi- kazdego roku sa
      jaskies "przecieki" domysly nawet padaja gotowe pytania( tak jak to mialo
      miejsce teraz) i co roku maturzyscie z nich korzystaja nie daltego ze mysla ze
      te tematy sie sprawdza( sa przeciez nauczeniu doswaadczeniem pokolen porzednich
      ze takowe pewniaki nigdy sie nie sprawdzaja)lecz po prostu traktija je jako
      ostatnia forme powtorki i zabicie niezwykle stresowego czasu.Jesli uwazacie,
      padly tu takie opinie, ze to uczniowei sa winny bo przeciez szukali, docielali,
      opracowywali tematy to jestescie w bledzie bo powtarzam jeszcze raz oni NIE
      WIERZYLI ze te tematy sie sprawdza a taki stan zainteresoniae tematami jest jak
      najbardziej normalny. Dlaczego wiec teraz maja placic za bledy palantow na
      gorze, po prostu jaesli nie bylo by przecieku owi ludzie ktorzy mieli gotowce z
      tymi pytaniami z pzecikow zrobiliby po prostu glupia mine i zaczeli pisac cos
      innego, a tak jesli kuratorium dalo im TAKA szansa tozto przeciez glupota gdyby
      kazali pisac im jeszcze raz. Chcialbym tu zkrytykowac postae dziennikarz
      (szczegolnie z NTO) ktorzy przdstawijaja problem w swietle- zli maturzysci tak
      dociekali tematow az je znalezli i to tyllko ich wina bo mieli przeciez gotowce
      i znali tematy i jeszcze mowili o tym oficjanlie( nawaize to wypowiedzi
      koliesia z trojki w regionalnej, ktory chyba teraz boi sie wyjsc na ulice, on
      to powiedzila dlatego ze takze byl przekonany ze to nie mozliwe aby te
      przeciaki sie sprawdzily)
      - po drugie powtorne pisanie matury bedzie rownowazne z zatuszowaniem sprawy,
      bo jesli pan szanowny kurator Minor zapowie ponowna mature bedzie to sie
      rownalo z uratowanie jego kierowniczego stolka, bo przeciaz on jest uczcciwyi
      nie pozwoli zeby taka sytuacja zaistniala...
      -po trzecia szczegonie chccialbym wziasc w obrone ludzi ktorzy nie wiedzieli w
      ogole o przecikach albo im nei wierzyli, co oni maja zrobic, dlaczego maja
      placic za tych zlych zdegenerownaych glupich( bo tach przedtstawija ich gazety)
      kolegow?
      podsumowaujac, powtorne pisanie matury bedzie kara dla maturzysto, a oni w tym
      wypadku nei zawinili, bo jak mial sie zacowac maturzysta, ktorremu w
      poniedzilek popoludniu owe pytania wchodzily do slownei dzwiami i oknami, ze
      juz o interneci i telefonie nei wspomne? mial sie zamknac w piwnici zeby czsami
      nei uslyszec jaksiegs przecieu? Ludzie z kuratorium jeszcze raz potwrzam
      zrobcie tak zeby maturzysta mogl ose przcieki(ktore zawsze ktos bedzie
      wypuszczal, chocby dla draki) sie nie sprawdzily i nie bedzie problemu.dzenkuje

• Gość: kasiek z głc Re: Powtórka z matur? IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 14.05.04, 16:05
      Popieram ten protest w 100% Nie mam zamiaru po raz drugi przezywac stresu
      zwiazanego z egzaminem tylko dlatego ze ktos gdzies umiescil tematy...!!! Nie
      jestem wcale slaba ucznnica z polskiego zawsze mialam 4 lub 5 i prace na
      maturze pisalam sama. Nie rozumiem dzienikarzy walczacych o "sprawiedliwosc" O
      jak sprawiedliwosc sie pytam??? czy to ze moze 2% maturzystow znalo temat to
      powod zeby powtarzac mature w calym wojewodztwie??? nie sadze! wtedy wszyscy Ci
      co pisali uczciwie zostana potraktowani niesprawiedliwie... Poza tym gdyby
      mialo dojsc do ewentualnej poprawki to co z egzaminami na studia? A czy wogole
      ktos liczy sie z naderwana reputacja mlodziezy opolskiej? Juz w tym momencie
      maturzysci z innych wojewodztw rzucaja na nas obelgami... Czy dziennikarze nie
      mysla, ze przez swoje artykuly i uogolnianie towrza negatywna opinie o
      opolskiej mlodziezy? Widocznie nie!!! a moze warto byloby sie nad tym
      zastanowic szanowna redakcjo "GW" i "NTO" Przeciez z taka opinia maleja szanse
      na dostanie sie na studia- ktory egzaminator nie bedzie "krzywo patrzyl" na
      osobe ktora oszukiwala na maturze??? A wedlug dzeinnikarzy to widocznie wszyscy
      z opolskiego mieli dostep do tematow!!! Paranoja! Nie mam zamiaru pisac tego
      jeszcze raz- za duzo stresu A poza tym winnych nalezy szukac nie wsrod
      mlodziezy a wsrod pracownikow kuratorium- wlka o stolki trwa a cierpimy na tym
      MY!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka