Dodaj do ulubionych

Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.13, 14:41
Hej, czy ktoś z Was wybiera się do Akademickiego Dwujęzycznego Liceum przy BWS im. J. Tyszkiewicza w Bielsku- Białej? :) Może jacyś studenci tej szkoły wypowiedzą się chociaż jak jest tam na studiach? :)
Obserwuj wątek
    • Gość: AniaBB Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 06.04.13, 10:56
      Jestem absolwentką tej uczelni - co prawda, troche czasu już minęło ale bardzo fajnie wspominam studia i ... zastanawiam się nad posłaniem swojej pociechy tam do gimnazjum:)
      • Gość: absolwentka 2004 Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.13, 17:45
        Ja również znam dobrze szkołę Tyszkiewicza i sądzę, że gimnazjum i liceum będą bezkonkurencyjne. Po prostu szkoły z duszą. :-)
    • Gość: Agnieszka Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.13, 17:52
      Hej, ja również jestem zainteresowana Liceum. Szczególnie spodobała mi się oferta coachingu. Inne szkoły nie proponują tego typu zajęć co uważam za duży plus.
    • Gość: Rodzic Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.tyszkiewicz.edu.pl 07.04.13, 08:35
      Szukam jakiegoś dobrego liceum dla swojej córki - czy ktoś może polecić to liceum?
    • manka234 Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała 07.04.13, 17:56
      ja chce tam przeniesc dzieci do drugiej klasy liceum jezeli powstanie moze sa jacys chetni?
      • Gość: GoscBB Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 07.04.13, 19:43
        A z jakiej szkoły chce Pani przeniesc dzieci? I z jakich powodow jezeli moge zapytać? Rowniez szukam dobrego liceum dla dziecka ale dopiero za rok.
    • julczynskaa Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała 30.04.13, 21:43
      Nie. Chodzę do 2. klasy gimnazjum jednego z czołowych w Bielsku. Dużo angielskiego w akademickim? Super! Ale kryteria są żenujące! Ceny... A bezpłatne miejsca przyznawane tylko z uwzględnieniem średnich!!! To będzie gimnazjum i liceum dla dzieciaczków, których rodzice są bogaci, bądź - których bardzo lubiły nauczycielki w podstawówce X i dały im same szósteczki. Ja chodzę do wymagającego gimnazjum, mam średnią 5, kilka i to by było stanowczo za mało na bezpłatność u dwujęzycznego - a pod kontem wygranych olimpiad jestem jedną z najlepszych w województwie, a i konkursów innych wygranych także mam dużo. Bo dobra szkoła nie wali szóstek na prawo i lewo. I dobra szkoła nie kieruje się także wyborem kandydatów, patrząc jedynie na średnią... Nawet, gdybym złożyła papiery, by się przenieść do tej "szkoły-cud" (plusy za języki, coaching), nie wiem czy chciałabym w niej się uczyć - w otoczeniu rozpuszczonych dzieciaków bogatych rodziców, którzy tylko ze względu na finanse swych rodzicieli chodzą do tej "fenomenalnej" szkoły. Jestem ciekawa, jak placówka wypadnie w rankingach za parę lat.
      • Gość: Anna Koczur Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 12.05.13, 11:51
        Witam,

Pozwolę się odnieść do Pani wypowiedzi. Jeśli chodzi o 3 bezpłatne miejsca, które oferuje zarówno nasze gimnazjum jak i liceum, to kryteria są następujące:

1. poziom dochodu na 1 członka rodziny nie przekraczający 800 zł./netto na miesiąc
        2. średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum wynosząca powyżej 4.0 (bez w-f-u i religii)
        3. kolejność zgłoszeń

Jesteśmy prywatną szkołą dlatego nauka w niej jest płatna. W ramach czesnego:

- bogate zaplecze dydaktyczne (nowoczesne sale komputerowe, laboratoria) dzięki naszemu założycielowei - Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza. www.tyszkiewicz.edu.pl/

- akademicki profil uczeń ma możliwość uczestniczenia w zajęciach akademickich jakie odbywają się w ramach 5 kierunków studiów w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza:
        www.liceum.tyszkiewicz.edu.pl/index.php/ct-menu-item-15
        - dwujęzyczny profil - 3 przedmioty nauczane w sposób dwujęzyczny, zwiększona liczba godzin języka angielskiego, zajęcia z native speakerem a także 3 język w poszerzonym wymiarze godzin.

- nowoczesne formy nauczania - każdy uczeń otrzymuje tablet wraz z cyfrowymi podręcznikami (wybrane podręczniki) - tablet ma służyć jako narzędzie - zdajemy sobie jednak sprawe ze nie zastapi tradycyjnych metod nauczania - jest jedynie narzędziem;

- opieka w szkole od 7:30 - 17:30

- dodatkowe zajęcia: grafiki komputerowej, sportowe, kulturalne, edukacja dla bezpieczeństwa, taniec, sztuki walki

- opiekę od godziny 7:30 - 17:30

- opieka coacha (trenera rozwoju osobistego) zarówno uczniów jaki i ich rodziców.

Nie uważamy się za "szkołę - cud", niemniej jednak mamy do zaoferowania bardzo bogatą i konkurencyjną ofertę edukacyjną.

Jako, że jesteśmy nową placówką, rzeczywiście na razie ciężko odnieść się do jakichkolwiek rankingów. Pomimo tego, nasze gimnazjum już zostało nominowane w plebiscycie ogoszonym przez Dziennik Zachodni i portal nasze miasto ->

bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1815235,bielskobiala-wybieramy-najlepsze-gimnazjum-w-miescie-oddaj-swoj-glos-akademickie-gimnazjum-dwujezyczne-ul-nadbrzezna-12,galeria,5038795,id,t,tm,zid.html?ocena=1&klucz=45cdf837f2deecbd68afd4d0579ea46b#skomentuj
        W razie dodatkowych pytań, czy też wątpliwości - proszę o kontakt: anna.koczur@tyszkiewicz.edu.pl

• Gość: Karolina Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.adsl.inetia.pl 15.05.13, 18:21
          Witam. Czy trudno jest się dostać do tej szkoły? Jaką trzeba mieć średnią?
          • Gość: Anna Koczur Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 01.06.13, 13:53
            Pani Karolino,

Rekrutacja odbywa się przez system www.slaskie.edu.com.pl, następnie należy złożyc wymagany komplet dokumentów. Kluczowa jest rozmowa z naszym coachem i trenerem rozwoju osobistego, która nie ma wplywu na przyjecie, jednak pozwoli nam na poznanie Pani indywidualnych predyspozycji oraz talentow. Przeprowadzany jest rowniez test z jezykowy, ktora ma za zadanie ocenic Pani poziom.

Szczegóły: www.liceum.tyszkiewicz.edu.pl/index.php/ct-menu-item-12

Oferujemy klasy o profilach:

Językowo - artystycznym

(przedmioty rozszerzone: historia sztuki, język angielski i drugi język obcy zajęcia profilowe: zajęcia artystyczne)

Językowo - informatycznym

(przedmioty rozszerzone: informatyka, język angielski i drugi język obcy, zajęcia profilowe: grafika komputerowa)

Językowo - turystycznym

(przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski i drugi język obcy, zajęcia profilowe: turystyka-hotelarstwo wellness i spa)

W razie dodatkowych pytań, prosze o kontakt: anna.koczur@tyszkiewicz.edu.pl

• julczynskaa Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała 21.11.14, 19:44
          Dzień dobry, teraz po latach odkryłam wątek. Chciałam przeprosić, ponieważ moja wypowiedź była arogancka - choć niektóre aspekty do mnie nie przemawiały, powinnam była uszanować ideę, bo zresztą ma wiele zalet. Życzę więc powodzenia.
    • Gość: Gość Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.13, 22:33
      A ja zmieniłam zdanie i idę do Kopalińskiego. Tam nie patrzy się na oceny, na wynik z egzaminu.. Po prostu test angielskiego pisze się w szkole i z tego wyciągają wnioski czy się nadajesz :) Zastanawiałam się co do Tyszkiewicza (otóż to ja założyłam ten wątek), ale bałam się, wreszcie to pierwszy rok, a tu już szkoła jest z doświadczeniem. No i z tego co wiem to Tyszkiewicz nie oferuje dwujęzycznej matury (proszę mnie poprawić jeśli tak nie jest). :) Kto się dostał/wybiera się do Kopala na 2013/14? Może znajdziemy się na Fb?:P
      • Gość: Karolina Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 01.06.13, 13:54
        Gdzie znalazłaś informacje na temat anglojęzycznej matury? Bylam na stronie kopalinskiego i niegdzie tego nie ma...
        • Gość: manka234 Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 16:09
          no zebys przypadkiem sie nie rozczarowala tym kopalinskim
          • Gość: Gość Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.13, 15:36
            Mam tam znajomych :)
            • Gość: Karolina Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 06.06.13, 19:12
              Czy ktoś znalazł jakąkolwiek informacje na temat matury anglojęzycznej na stronie kopalińskiego? Skąd wiecie ze mozna zdawac?
    • Gość: Kara Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.xdsl.centertel.pl 08.07.13, 15:03
      Kto sie wybiera tam do I klasy? Ja sie juz zapisalam.
      • Gość: Iga Dud. Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.07.13, 20:13
        Tak, ja się wybieram do pierwszej klasy liceum ; )
        • Gość: Luiza Re: Akademickie Dwujęzyczne Liceum Bielsko-Biała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.13, 22:34
          To powodzenia! Mój kuzyn jest w 5 klasie Kopalińskiego i ciotka tylko odlicza czas, aby go dać właśnie do innej szkoły. Wozi go na angielski do International House...
          A z Żeroma- gimnazjum też chodzą na angielski do IH...
          Więc może w końcu ten Tyszkiewicz będzie gimnazjum z prawdziwego zdarzenia dwujęzycznym? Sama bym chciała.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka