Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków

18.09.13, 12:05
Witam,
proszę o opinie nt SP nr 29 w Krakowie przy ul. Dembowskiego - nigdzie niestety żadnej nie znalazłam:)
Ewentualnie pomysł na fajną szkołę podstawową, w której kadra jest w porządku - Stare Podgórze.

Z góry dzięki:)

P.S. I prywatnym szkołą mówię stanowcze NIE ( nie dlatego, że pieniędzy na edukację żałuję:) )

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • Gość: ania Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 02.11.13, 15:59
   też szukam, zastanawiamy się nad 26
   • Gość: szyszkaxe Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 05.11.13, 23:50
    My też wybieramy między 26 a 29. W sumie chyba obydwie mają dobre opinie. Na Dembowskiego mają zajęcia dodatkowe i harcerzy:) Chyba to mnie kusi :)
    • Gość: ania Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 19.11.13, 16:13
     nas kusi bardziej klasa sportowa czyli 26
     • Gość: ania Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 15.03.14, 20:07
      a jednak 29 :)
      • Gość: szyszkaxe Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 29.09.14, 16:48
       I jak w 29? Bo ja dzieciaka odroczylam i dodatkowo rok myślenia mam:)
  • e.bru Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków 27.09.14, 23:18
   hej, właśnie szukam jakiejś szkoły na Podgórzu - czy mogłybyście uzasadnić swoje wybory, tudzieżź zmierzyć je z rzeczywostością?
   • Gość: szyszkaxe Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.ksi-system.net 29.09.14, 16:46
    Z rzeczywistością to się dzieci zderzą niestety. Wydaje mi się że wszystko zależy od tego czy dziecku grupa dzieci i nauczycieli spasuje. Na zajęcia to chyba wszędzie można zapisać dzieci. Najważniejsze żeby do szkoły szło chętnie a nie z przymusu
    • pipires Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków 15.12.14, 12:44
     Szkoła 26- przyciąga tylko klasami sportowymi .Potem dzieci dzielą się w kasie na wuefistów , o rozszerzonym wf i wyczynowców-3-8.ćwiczą" wyczyn" .Codziennie dzieci maszerują do Klubu i Klub wybiera swoich ,czas innych daje się tym wybranym, szanse się polaryzują, bo bez opieki trenerskiej nic nie wyćwiczysz i wybrani występują w zawodach, Reszta czasami, pomimo że też zdaje egzaminy do wyższego poziomu, jednak zawsze gorzej, bo" trening czyni mistrza" a nie wszyscy ćwiczyć mogą /nie pozwala im się/., Trener nie wydoli a więcej trenerów to widocznie strata, "surowe dziecko" bez przygotowania np.od 3 roku zycia ma nikłe szanse i tez jest stratą/ . Trener jeden ,trochę czasem ktoś do pomocy i ćwiczy się dodatkowo po zajęcia w SP po trzy godz. dziennie poza lekcjami. Nie ma dopasowania programowego do klasy. Zmęczenie dziecka totalne a w czwartej klasie to tragedia, gdy trzeba podołać wymaganiom nauczycieli i np. dodatkowemu treningowi /również w ferie i soboty/. Odbywa się on w najlepszym czasie /dziecko razem jest od 8 do 17 poza domem/.Jeśli ma jeszcze muzykę -to już nie wydoli. Dyrektor bezduszna. Nauczyciele formaliści . Spóżnienie minutowe to gorzej niż lekcję opuścić i usprawiedliwić.Wszystko pędzi. A jak ktoś ma pomoc babci-to babcia jest nikim. Gdy nie ma dobrej sytuacji rodzinnej -to trzeba uważać ,bo są telefony dyrektorki do domu. Dla mnie to jeden stres. Ale niewiele wiedzący sobie chwalą z nieświadomości/ jak dziecko 'dom dziecka" ,bo innego nie znało/
     • pipires Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków 15.12.14, 12:56
      Dodać chciałem odnośnie szkoły 26,że nie wszyscy nauczyciele to formaliści a dyrektor tylko czasem jest mniej uczuciowa i nie wobec wszystkich. Trenerzy są w porządku ,robią widocznie to, na co im warunki pozwalają ?Klub też ma swoje problemy. Niestety. O dzieci powinno najpierw zadbać państwo i tu przerzucić trochę podatków.
  • wielkiehaloonic Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków 17.04.15, 11:13
   Arkusze. Sprawdzian Trzecioklasisty 2015: krakow.naszemiasto.pl/artykul/sprawdzian-trzecioklasisty-2015-operon-mamy-arkusze,3351910,artgal,t,id,tm.html
  • Gość: zorro Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.15, 19:20
   beznadzieja, poziom kiepski, cała dyrekcja do luftu, nawet nie potrafią zamówić porządnych książek, kombinują na ubezpieczeniu i nie wiem co jeszcze...., nawet zlikwidowali forum ze strony !,
   • Gość: Mama Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: *.adsl.inetia.pl 30.04.17, 12:19
    Zgadza się beznadzieja.Nauczanie początkowe leży. Jeżeli rodzic sam nie nauczy to dziecko nic nie będzie umieć.W starszych klasach jest nadrabianie zaległości.Do tego szkoła nie radzi sobie z agresją wśród uczniów i mobbingiem. Wszystko zamiatane jest pod dywan. Mam wrażenie że priorytetem wychowawczym jest noszenie mundurków szkolnych (które wykonuje zaprzyjaźniona firma) i zbieranie surowców wtórnych (które odbiera zaprzyjaźniona firma chyba nawet ta sama) Z wszawicąw w szkole udało się zawalczyć dopiero po interwencji w lokalnym Mops.W szkole wystąpiło kilka przypadków sepsy z czego jeden śmiertelny.Dania ze stołówki szkolnej są niejadalne. Plac zabaw zamieniony częściowo na parking dla pracowników. Oferta zajęć pozalekcyjnych płatna i bardzo uboga.
    • ewkrj Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków 26.08.17, 21:28
     Zdecydowanie nie zgadzam, mam dzieci w 29 od 10 lat. Nauczanie jak w każdej szkole, zależy od nauczyciela. Niektórzy są rewelacyjni, inni tylko ok, jedyna moim zdaniem beznadziejna odeszła w czerwcu na emeryturę.
     Szkoła bardzo dużo robi dla dzieci z problemami, Pedagog jest oddana, rzeczowa i skuteczna.
     Dzieci są w rozsądny sposób motywowane do noszenia mundurów, co pozwala na unikanie rewii mody i niszczenia fajnych ciuchów. Szkoła zachęca do ekologii, zbierają surowce wtórne (za baterie chodzą do kina), promuje zdrowe odżywianie.
     Z wszawicą i Mopsem to chyba żart, przez wszystkie lata tylko raz była w szkole akcja codziennego kontrolowania głów, sprawnie prowadzona przez szkolną higienistkę (uciążliwa ale kierująca się dobrem dzieci).
     Stołówka zmieniła się w ostatnich latach, nie korzystam więc dokładnie nie wiem. Ale posiłki są gotowane na miejscu, co jest dużym plusem.
     Plac zabaw po lewej stronie rzeczywiście ograniczony na rzecz parkingu dla nauczycieli (gdy wprowadzono tam strefę płatnego parkowania, bo Dyrektor dba o pracowników, co postrzegamy jako wielki plus), ale jednocześnie z prawej powstało nowoczesne boisko i siłownia oraz dodatkowo miejsce do zabaw.
     Odnośnie sepsy, były dwa przypadki wśród uczniów nie w szkole (nie ona odpowiada za zdrowie i leczenie). Śmierć Michała bardzo nas wszystkich poruszyła. Stała się tematem wielu rozmów z dziećmi i między nimi, poglebiajacych ich wrażliwość i dojrzałość. Nie powinno być natomiast pretekstem do krytykowany Naszej Szkoły.
  • Gość: fotograf Re: Szkoła Podstawowa nr 29 Kraków IP: 5.174.41.* 29.01.18, 21:37
   Uważam, że powinniście zmienić fotografa ( chyba kobietę ) która wykonuje zdjęcia do galerii. Sa beznadziejne, poza tym chyba w tej szkole sa też uczennice a nie tylko uczniowie, których zdjęcia preferuje ta pani fotograf!!! Pozdrawiam - fotograf

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka