Dodaj do ulubionych

Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków

18.03.15, 10:41
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tej szkoły. Planuje zapisać tam dziecko, ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tej szkoły.
Obserwuj wątek
  • wielkiehaloonic Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 17.04.15, 11:13
   Arkusze. Sprawdzian Trzecioklasisty 2015: krakow.naszemiasto.pl/artykul/sprawdzian-trzecioklasisty-2015-operon-mamy-arkusze,3351910,artgal,t,id,tm.html
   • Gość: gość 100 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.ksi-system.net 10.05.15, 23:12
    Proponuję przejść się do szkoły i porozmawiać z rodzicami.


  • Gość: Io Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: 140.101.20.* 03.07.15, 11:23
   Polecam, naprawde dobra szkola. Moje dzieci tam chodza. Kadra nauczycielska ma ma dobre kwalifikacje i swietne doswiadczenie. DObrze sie sprawdza.
   Dzieci w 6 klasie bardzo dobrze napisaly egzami 6 klasisty.
   Polecam
   • Gość: Gosc-szkoly Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 18.06.16, 23:17
    Oceniam tę szkołę raczej przeciętnie. Spora zmienność kadry. Warunki lokalowe takie sobie. Klasy małe, to faktycznie plus. Duży bałagan organizacyjny. Sporo rodziców zabiera dzieci po roku, dwóch.
  • Gość: Rodzic Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 22.06.16, 18:50
   Małe klasy, ale też mało organizacji. Częste zmiany nauczycieli. Często tez rodzice zmieniają te szkołę po roku, dwóch. Liczba nauczycieli niewystarczająca, łapanki z innych szkół/przedszkoli. Gdy przepadają lekcje, to dzieci błąkają się po innych klasach, bo często nie robi się prawdziwych zastępstw.

   Kilkoro nauczycieli godnych polecenia - pewnie ich wkrótce nie będzie.
   Brak sali gimnastycznej.
   • Gość: IO Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.16, 19:00
   • Gość: Gosc Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.16, 19:03
    Sala przeciez jest.
  • Gość: mama Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: 193.239.39.* 29.06.16, 16:39
   Nie polecam, zabrałam z niej moje dziecko,tak jak wielu rodziców, atmosfera nieprzyjazna dla rozwoju dzieci.
   Zmieniłam szkołę i widzę, że było warto.
   • romansito Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 22.08.18, 10:25
    Proszę o rozwinięcie tematu, dlaczego Pani zabrała dziecko ze szkoły. Do jakiej szkoły przeniosła Pani dziecko? Gdzie jest lepiej?
   • Gość: ciekawe Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: 31.171.153.* 25.09.23, 23:15
    Zgadzam się z Panią. Bardzo nieprzyjazna atmosfera. Dyrekcja opryskliwa, krzykliwa, ma wielki bałagan w dokumentacji. Rodzic to wróg z którego najlepiej zrobić wariata i zlinczować, ma siedzieć spokojnie i nic się nie oddzywać. Bardzo niekulturalne i płytko. PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ.
  • Gość: mama Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: 193.239.39.* 29.06.16, 16:45
   nie polecam, zabrałam z niej dziecko , dzieci nie lubią tam chodzić, nieprzyjazna atmosfera
  • Gość: ela Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.07.16, 12:28
   Nasze dziecko bardzo lubi ta szkołę. Chętnie się uczy. Warunki lokalowe tworzą spójną całość. Jest spokojnie i bezpiecznie bez niepotrzebnego szumu, który nie służy dzieciom.
  • Gość: Komentator Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.10.16, 11:39
   Dyrekcja nie liczy się ze zdaniem rodziców.
   Nauczyciele zmieniają się bardzo często.
   Duży chaos.
   Marnej jakości jedzenie podawane w styro.
  • Gość: Obserwatorka Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 17.02.17, 11:34
   Chrystus Król Polski na szkolnym giga-banerze jest chyba wystarczającą wskazówką dla rodziców.
   Dla amatorów.
   • Gość: Gość Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.03.17, 11:02
    W szkole panuje bardzo przyjemna atmosfera, nauczyciele chcą jak najlepiej dla uczniów, pomagają, naprowadzają. Szkoła z wartościami, których teraz brakuje. Kadra na wysokim poziomie.
    • Gość: rodzic w szkole Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.wlan-10-138.betanet.pl 03.04.17, 13:44
     Oczywiście, że nauczyciele są mili i to tworzy miłą atmosferę, ale szkoła nie może tylko tym żyć. KAŻDA szkoła przekazuje dzieciom ważne wartości, nawet tych, których -jak napisał ktoś wyżej - brakuje. Zapewne chodzi o wartości chrześcijańskie - owszem, tego w szkole jest aż nadto. Dzieciaki wychodzą do kościoła często w czasie trwania lekcji - moja ulubiona sytuacja - odrabianie pierwszego piątku w kościele, przy czym lekcji, które przepadły już się nie odrabia. potwierdzam - szkoła dla amatorów oraz tych, dla których edukacja dzieci nie jest priorytetem. Trudno też mówić o kadrze będącej na wysokim poziomie, gdyż kadra dość często się zmienia..
  • Gość: rodzic w szkole Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.wlan-10-138.betanet.pl 03.04.17, 13:37
   nie polecam. Bardzo duża rotacja nauczycieli i dzieci. Jedni i drudzy rezygnują nawet w trakcie trwania roku szkolnego co już powinno dać bardzo wiele do myślenia tym, którzy biorą szkołę pod uwagę. Bardzo zła organizacja. Bardzo trudny kontakt z Dyrekcją, która jest oporna na wszelkie rozmowy z rodzicami, nie wspominając o działaniu na rzecz dzieci i szkoły - bo chodzenie dwa razy w tyg do kościoła w czasie trwania lekcji nie uważam za działanie na rzecz dzieci i szkoły. Bardzo mało konkursów(wystarczy porównać sobie co dzieje się w szkołach państwowych chociażby). Jeśli Dyrekcja będzie Wam mówić, że ze szkoły rezygnują "rodzice, którym nie odpowiadają wartości chrześcijańskie" to mówię od razu - to bzdura. Rezygnują ponieważ szkoła jest na niskim poziomie, często zmieniają się nauczyciele, koledzy z klas naszych dzieci odchodzą. W szkole dzieje się bardzo niewiele - a to przecież szkoła prywatna, za którą się płaci! Nie ma zastępstw bo mała kadra. Teraz szkoła robi rekrutację uzupełniającą do wszystkich klas bo mają bardzo małą ilość dzieci. Budynek mały, brak boiska, sali gimnastycznej - to co istnieje, nie jest ani salą gimnastyczną, ani boiskiem. Nie wyobrażam sobie dzieci w małych salach i ławkach jako ósmoklasiści. Dyrekcja nie inwestuje w rozwój dzieci, a jest to szkoła prywatna! w szkołach państwowych dzieje się o wiele więcej niż tutaj.
   • Gość: kasia Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 05.04.17, 22:54
    Niestety wszystko to prawda. Jak konkursy to tylko związane z "wartościami chrześcijańskimi".
    Brak kół zainteresowań!!! Zdolny uczeń z szerszymi perspektywami nie ma czego w tej szkole szukać, większe możliwości będzie miał w szkole publicznej.
    Większość kadry jest faktycznie OK, ale rotacja w klasach bardzo duża.
    Faktycznie szkółka mała, bardziej bezpieczna, świetlica jest prawdziwą świetlicą, w której kto chce może odrobić zadanie, a kto chce się pobawić i wszystko jest pod nadzorem, ale w klasach wyższych chciałoby się otrzymać coś więcej niż "podstawę programową".
  • Gość: Gościówka Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.17, 22:09
   Bardzo polecam szkołę Źródełko - również dla starszych klas! Nauczyciele są naprawdę bardzo dobrzy i merytorycznie i wychowawczo; zawsze podchodzą do dzieci z szacunkiem (z czym różnie bywa w szkołach publicznych) i są w stanie każdemu poświęcić dużo uwagi. Kwestia tego, czy komuś odpowiada wychowanie wg wartości chrześcijańskich jest subiektywna - dla jednych to wada, a dla innych zaleta ;-). Mam dwójkę dzieci w szkole i są bardzo zadowolone - ja także!
   • Gość: ja Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.wlan-10-138.betanet.pl 04.04.17, 09:25
    a ja się zastanawiam, dlaczego wszystkie pozytywne informacje wychodzą z tej samej sieci...
    • Gość: Ja2 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.04.17, 10:04
     Negatywne wychodzą z tej samej sieci. Nazywanie rodziców amatorami, ba sami decyduja o wychowaniu i edukacji wlasnych dzieci świadczy tylko o piszących mamach. Szanujemy, że szkola nie spełniła szerokich ambicji, ale nie obrażaj innych, którzy są zadowoleni.
  • Gość: Maja 321 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.04.17, 16:02
   Witam . Mam dziecko w tej szkole od 4 lat. Jesteśmy zadowoleni. Szkoła opiera swoje wychowanie i edukacje na wartościach katolickich, mam bardzo dobrze wykwalifikowana kadrę nauczycielską ( kilku nauczycieli akademickich), wysokie noty w sprawdzianach i olimpiadach międzyszkolnych wojewódzkich a także na szczeblu krajowym.) Są różnorakie zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań , półkolonie latem i zimą a dla Rodziców warsztaty i szkolenia .Państwo Dyrektorzy ( Małżeństwo są bardzo dobrymi , skromnymi i wartościowymi ludźmi o wielkim sercu ). Jest to szkoła przyzwoita nie ma złotych klamek , dużych klas i ogromnego boiska sportowego ale rodzinna atmosferę , gdzie każdemu nauczycielowi b. zależy na bezpieczeństwie dziecka jego dobrym samopoczuciu w szkole i bardzo dobrym wykształceniu go. ( W sprawie boiska jest przy szkole średnie ale mamy pozwolenie od Księży Kombonianów , którzy z nami sąsiadują na korzystanie z ich ogromnego boiska więc dzieci na zajęciach WF lub świetlicowych mogą z niego korzystać.
   • Gość: jak_ja_to_widze Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 18.04.17, 16:48
    Generalnie zaczęły się interwencyjne wpisy w celu ratowania wizerunku szkoły.
    Rzeczywistość jest taka, ze nadal rodzice zabierają dzieci, nawet w trakcie roku szkolnego, a niektóre klasy zbliżają się do progu likwidacji.
    Dlatego dyrekcja wprowadza nowe zapisy w umowach utrudniające odejście (zamiast współpracować z rodziacami).
    • Gość: Io Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 18.04.17, 17:00
     Dla mnie to jest współpraca żeby ratować klasy. Jeśli ktoś rezygnuje 30czerwca lub 31sierpnia a tak było to wprowadzanie zapisów uniemożliwiające rozwiązanie umowy na ostatnią chwilę jest w interesie uczniów szkoły i daje większą pewność ciągłości klasy.
    • Gość: kasia Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.17, 00:12
     Zmiany umów na 3-miesięczny okres wypowiedzenia mają sens. Dla właścicieli nie jest zbyt fajnie, gdy w połowie wakacji ktoś im zgłasza, że rezygnuje ze szkoły, wtedy wiadomo, że raczej nowego ucznia już nie znajdą, bo każdy już szkołę wybrał.

     >> Są różnorakie zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań , półkolonie latem i zimą a dla Rodziców warsztaty i szkolenia.
     Hm... pozalekcyjne owszem, o kółkach nic nie wiem.... Półkolonie jak są latem, to nie ma zimą, więc nie "i". Fakt warsztaty jakieś są od czasu do czasu.

     >> (...) wysokie noty w sprawdzianach i olimpiadach międzyszkolnych wojewódzkich a także na szczeblu krajowym.
     Tak są dzieci w szkole, które mają sukcesy, ale o tym jest raczej cicho. Ostatnio pojawiły się wyniki "Alfików" powieszone gdzieś mimochodem. Dzieci, które zajęły faktycznie wysokie miejsca, wpisane tylko z imienia!!! Nie wiadomo ani z której klasy, ani które to dokładnie dziecię. Szkoły publiczne takie sukcesy ogłaszają na tablicach ogłoszeń wielkimi literami, na stronach internatowych, dzieci przyjmują gratulacje od dyrekcji etc. Tutaj mamy byle kartkę wywieszoną między jadłospisem, a zbiórką na cel charytatywny; jak ktoś specjalnie nie szuka, to nie znajdzie. Natomiast laureaci konkursów "religijnych" (recytatorskie, plastyczne) są wywieszeni na specjalnej tablicy, dużymi literami, choć konkurs jest tylko wewnątrzszkolny.
     Rozumiem, że szkoła kieruje się wartościami katolickimi, rozumiem, że będzie więcej konkursów "religijnych", że w pierwsze piątki chodzą do kościoła, ale to nie powinno być tak, że promowanie wartości katolickich jest ważniejsze niż edukacja. Bycie laureatem konkursu (w skali Polski) jest jednak większym sukcesem niż zrobienie najładniejszego obrazka (w szkole), a i trud włożony przez dzieci w przygotowanie się takiego konkursu na pewno większy niż spędzenie wieczoru nad przygotowaniem "obrazka". Ja za każdym razem, gdy widzę jak małą rolę przywiązuję się do sukcesów - lub nawet tylko udziału - dzieci (które pewnie wiele godzin spędziły w domu dobrowolnie przygotowując się do konkursów), czuję niesmak i żal.
     Mnie to do tej szkoły zraziło. Jak mam zachęcić dziecko do cięższej (lub w ogóle do jakiejkolwiek) pracy, skoro jego sukcesy nie są dostrzegane?!
     Niestety dyrekcja przyjmuję, że każdy kto odchodzi ze szkoły robi to z przyczyn "światopoglądowych". Tak jest prościej i nie trzeba nic zmieniać. Żeby poprawić wizerunek szkoły powinni z każdym z rodziców, którzy rezygnują ze szkoły przeprowadzić poważną rozmowę i gwarantuję, że większość podejmuje decyzję o zmianie szkoły dziecka nie z powodów "światopoglądowych" (bo jaki charakter ma szkoła wiadomo jest od początku) ani z powodów finansowych, tylko innych.

     Żeby nie było, że jest aż tak źle, to faktycznie szkoła daje poczucie bezpieczeństwa, jest mała, kameralna. Problem przemocy nie istnieje, a wręcz jest "współpraca" między dziećmi z różnych klas - to jest fajne. Nauczyciele (przeważnie) mili i serdeczni. Dużym plusem jest też zakaz używania telefonów, więc odpada problem z przesiadywaniem dzieci na przerwach i po lekcjach z nosem w smartfonie.
     Pozostaje problem podejścia do tematów "naukowych"....
     • Gość: Ja myślę Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.04.17, 22:57
      Ja widzialam dla każdegoo dziecka osobny dyplom powieszony na tablicy w najbardziej widocznym miejscu w szkole. Dodatkowo sukcesy dzieci są zamieszczone na stronie internetowej, a podczas uroczystości zawsze gratuluje osobiście dyrekcja. Myślę, że są to sukcesy przede wszystkim dziecka, rodziców i nauczyciela wypracowane każdego dnia. To właśnie duma i radość tych zainteresowanych sa największą nagrodą i motywacją do dalszej nauki. Rozumiem, że ktoś potrzebuje szerzej i mocniej nagłośnić, ale nie rozumiem związku pomiędzy wielkimi literami w zapisie laureatów, a motywacją i dostrzeganiem sukcesu? Kółka zainteresowań oczywiście są, bo nauczycielom zależy na solidnej edukacji uczniów. Jeśli ktoś odchodzi to taką podjął decyzję i miał ku temu powody, ale niestety znów pojawia się rozróżnienie i ocenianie choćby konkursów religijnych. Krzywdzące jest pomniejszanie wkładu pracy dzieci do rangi "obrazka". Ja jestem pod wrażeniem wielu powstałych dzieł!
     • Gość: Mój-nick Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 25.04.17, 20:04
      >> Zmiany umów na 3-miesięczny okres wypowiedzenia mają sens.
      Oczywiście, że mają sens, skoro tyle rodziców rezygnuje, dyrekcja ma to gdzieś, a kolejne klasy zbliżają się, do granicy likwidacji.
      Tyle, że nie tak powinno się ten problem zwalczać. Rozmowa z rodzicami. Powtarzam - rozmowa, a nie kazanie i obrażanie się - ma naprawdę moc większą niż wymuszanie czegoś umowami.
      Przyczyny odejść nie są "wyznaniowo-etyczne".
      Chodzi mianowicie zwykle o to samo: chaos, ignorowanie rodziców, tragiczne jedzenie, nieakceptowalną rotację wśród nauczycieli, świetlicę z łapanki i wyższość religii nad matematyką oraz językiem polskim.

      >> Dużym plusem jest też zakaz używania telefonów, więc ......
      Czy zakaz telefonów komórkowych obejmuje też dyrektora?
      • Gość: Rodzic22 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.centertel.pl 29.04.17, 19:19
       Zgadzam się, że powody odejścia ze szkoły tak dużej ilości dzieci nie są związane z katolickim charakterem szkoły ale panującym chaosem, brakiem planu i pomysłu na rozwój szkoły. W szkole mało się dzieje, brak jest kółek zainteresowań, świetlica zorganizowana w malutkiej sali lekcyjnej. Dzieci przebywające na świetlicy nie mają proponowanych form spędzania wolnego czasu. Nauczyciel pilnuje dzieci i nic poza tym. Nawet w państwowych szkołach świetlice organizują różnorodne zajecia plastyczne, muzyczne, czytelnicze itp. Szkoła proponuje małą ilość konkursów, nie uczestniczy w ważnych wydarzeniach kulturalnych w mieście. Wystarczy zapytac rodziców albo wejść na strony innych prywatnych szkół jak w wielu inicjatywach biorą udział, ile konkursów szkolnych i poza szkolnych jest organizowanych. Wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne też pozostawia wiele do życzenia. Plusem szkoły jest bezpieczeństwo. Nauczyciele raczej mili choc ich rotacja jest bardzo duża . Dyrekcja przyjmuje postawę zgodnie z którą lepiej, aby rodzice niezadowoleni odeszli niż zmienić coś w szkole, co jest bardzo smutne.
  • Gość: rodzic2015 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.04.17, 11:05
   Tak jak wszędzie są plusy i minusy, jednak w przypadku SP Źródełko zdecydowanie więcej jest plusów. Czytam tutaj różne głosy, pozytywne i negatywne, jednak należy wziąć pod uwagę że pewne kwestie które istotnie należało rozwiązać, zostały rozwiązane. Świetlica funkcjonuje coraz lepiej, a boisko które istotnie wymaga tego ażeby położyć nawierzchnię, będzie ją miało. Z Dyrekcją szkoły da się porozmawiać i kontakt wcale nie jest utrudniony, tylko zamiast z góry ją atakować wystarczy iść i porozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Mała liczebność klas jest jak najbardziej pozytywna i pod względem wychowawczym nasze dzieci mają bardzo dobre warunki do nauki. Niestety niektórzy rodzice tego nie doceniają i co więcej buntują innych rodziców co skutkuje odejściem niektórych dzieci ze wspólnoty szkoły. Tak stało się w klasie do której uczęszcza moje dziecko. Głos że w szkole panuje zła organizacja także wynika z braku rozmowy z dyrekcją, przedstawienia swoich oczekiwań i pomysłów. Tymczasem - jak już wspomniałem - w klasie do której uczęszcza moje dziecko, została stworzona opozycja przeciwko dyrekcji. Ja rozumiem i szanuję każdego kto ma inne poglądy, wyznaje inną religię lub jest ateistą, ale jeżeli ta osoba niszczy to co jest budowane przez dyrekcję szkoły i innych rodziców, to niech odejdzie i nie niszczy tego przez buntowanie innych, bo takie działanie jest naprawdę godne pogardy i potępienia. Droga jest wolna, a szkół niepublicznych dużo. Jeżeli ktoś uważa że jego dziecko za często bywa w kościele, to nie rozumiem dlaczego zdecydował się je posłać do placówki w której wartości religijne są wyznawane i promowane. Życzę wszystkim konstruktywnej refleksji i naprawdę jeżeli coś komuś nie odpowiada niech tego nie niszczy, tylko odejdzie…
   • Gość: rodzic2 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.04.17, 13:29
    Bardzo zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, trafia w samo sedno. To wszystko niestety prawda!!! Dorośli robią atmosferę, która szkodzi przede wszystkim dzieciom. Mam dziecko w tej szkole i jestem bardzo zadowolona. To zależy co dla kogo jest ważne, jeśli uczenie od najmłodszych lat braku szacunku i pogardy dla innych, a zwłaszcza do Kościoła jest dla kogoś ważne, to rzeczywiście droga wolna, a szkół dużo. Życzymy, oby teraz było idealnie, a ludzie doskonalsi. Cenię wspólną rozmowę, ale udzielanie porad innym, co powinni zrobić (m.in. szkoła publiczna lepsza), jest arogancją. Ja szukałam szkoły: małej, bezpiecznej, nastawionej na wysoki poziom edukacyjny, wzajemną życzliwość i pomoc, a wartości katolickie są dodatkowym plusem. Szkoła Źródełko spełnia wszystkie moje oczekiwania, czyli wspiera rozwój dziecka w wymiarze: edukacji, bezpieczeństwa i wiary. Z dyrekcją zawsze i długo można porozmawiać i to bez udawania, co dzisiaj jest niezwykle rzadkie. Są szczerzy i prawdziwi, a także przez cały czas rozwijają szkołę. Dodam, że mamy nauczycielkę, lepszą niż moglibyśmy sobie wymarzyć!!! Bardzo polecam tą Szkołę, ale zachęcam, także do refleksji przed decyzją, co jest ważne dla nas i dzieci.
  • Gość: klau_80 Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 11.07.17, 17:13
   Jak najbardziej polecam szkołę. To miejsce nie tylko bardzo na plus dla uczniów, ale też dla rodziców. Radością jest coraz młodsza kadra, która naprawdę bardzo się stara. Z naprawdę nieciekawych przedmiotów potrafi działać cuda. Moje dzieci z podziwiają nauczycieli, którzy ich uczą - widząc ich także w innych akcjach, w które się angażują. Wielokrotnie widzieliśmy jedną z nauczycielek, która organizuje różne akcje charytatywne nie tylko w naszym rejonie. To prawdziwy przykład dla nich !!!! Wartości jakie są promowane jak najbardziej na plus. Szkoła mogłaby zwać się katolicką i przyjmować tylko takie dzieci, a tak nie jest. Może tam przyjść każdy.
   • Gość: Ex-school Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.play-internet.pl 21.07.17, 11:06
    Kadra rzeczywiście robi się coraz młodsza. Z powodu licznych odejść.
    Podobnie klasy są coraz mniejsze, co można teoretycznie uznać za plus. Teoretycznie.
    Tylko, że istotne są powody, dlaczego tak się dzieje.
    • romansito Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 25.08.17, 15:48
     jak liczna będzie klasa V w roku 2017/2018 ? Czy w szkole panuje zdrowa atmosfera, współpracy i wsparcia?
     • Gość: piotrus-pan Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: 140.101.31.* 31.08.17, 09:32
      O liczebność klasy pewnie najlepiej by było spytać dyrekcje.
      Atmosfera w szkole jest OK. To jest akurat duży plus tej szkoły. Nie ma "wyścigu szczurów", a z drugiej strony dzieci na przerwach/świetlicy nie spędzają czasu z nosami w smarfonach.
      • goscszkolny Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 27.09.17, 00:18
       Czy ktoś kto ma/miał dziecko w tej szkole mógłby się wypowiedzieć na temat poziomu języka angielskiego. Czy nauczyciele języka się często zmieniają? Czy dzieci robią widoczne postępy?
       Druga sprawa - to jak wygląda WF na tej dosyć małej sali? Czy klasy VII i VIII mają byt przyszłościwoy w tej szkole - chodzi mi o przystosowanie pracowni, kompetencji nauczycieli przedmiotowych. Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi
   • matamata Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 17.03.19, 00:22
    Jesteśmy w szkole Źródełko od 4 lat. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Syn poszedł do szkoły jako 6-latek (obowiązkowo), dlatego wybraliśmy małą, prywatną szkołę. Na początku było ciężko, ale jakoś przetrwaliśmy. Zawsze otwarcie mówimy o problemach, może dlatego potrafiliśmy się dogadać i z dyrekcją, i z nauczycielami. W szkole są dla nas ważne dwie rzeczy: atmosfera i poziom edukacji. Kwestie typu: na której ścianie wiszą dyplomy albo czy zimą w korytarzu musi wisieć mało estetyczny wiatrołap są dla nas drugorzędne, ale rozumiem, że dla kogoś innego mogą być ważne. Co do atmosfery w szkole – syn jest w 4 klasie. Dzieci są ze sobą bardzo zżyte, spotykają się również poza szkołą, odwiedzają w domach. W naszej klasie rodzice fajnie ze sobą współpracują, widać, że zależy im, by dzieci dobrze się ze sobą czuły. Co do poziomu edukacji – w klasach 1-3 było w porządku, obawialiśmy się, jak będzie w starszych klasach. Nawet rozważaliśmy przeniesienie dziecka do innej szkoły. Ale zostaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poziom jest wysoki, nauczyciele sporo wymagają, dzieci są dopilnowane, odpytane, zadania sprawdzone. Nie ma taryfy ulgowej, przy tak małej klasie nic się nie ukryje. Szkoła organizuje wyjścia do teatru, kina, muzeów, czasem też ekstra zajęcia na miejscu. Dzieci uczestniczą w ogólnopolskich konkursach. Wydaje mi się, że na przestrzeni tych kilku lat sporo się też zmieniło. Wyjścia na „pierwsze piątki” nie odbywają się już kosztem lekcji, pojawiały się nowe zajęcia dodatkowe, kadry przybywa. Polecam. Warto przyjść, zobaczyć, porozmawiać z dyrekcją.
    • mamaitatawszkole Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 17.03.19, 10:35
     Potwierdzam, szkoła ok. Przyjazna atmosfera. Budynek mały, można przyjść i pooglądać. Poziom nauczania dobry. Świetlica działa sprawnie, na cichej dzieci mogą odrabiać zadania, w ciepłe dni wychodzą na zewnątrz. Boisko i sala gimnastyczne małe, ale klasy liczą przeciętnie 12 osób, więc tłoku nie ma. Polecamy.
     • rodzicgosc Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 19.03.19, 09:02
      Zgadzam się z poprzednimi wpisami - szkołę można polecić, także dla starszych dzieci. Jest fajna atmosfera, dzieci mają ze sobą dobry kontakt (przynajmniej tak jest w naszej klasie). Nie ma tej anonimowości jak w dużych szkołach, smartfonów, wrzasków na przerwach. Jakiegoś szczególnego chaosu organizacyjnego nie widzę. Mamy kontakt z nauczycielami i z wychowawczynią, dyrekcja jest codziennie w szkole. Informacje są na tablicy ogłoszeń i w mejlach. Wymagania spore. Nie ma tak, że jak prywatna to odpuszczamy, bo co powiedzą rodzice.
  • rodzicgosc Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 22.03.19, 09:29
   Szkoła bardzo fajna. Mamy tam dziecko od kilku lat, poziom nauczania jest w porządku. Angielski, matematyka itp. są na wysokim poziomie (ale to może zależeć od .nauczyciela, u nas ok., nie wiem, jak w innych klasach). W naszej klasie jakieś szczególnych rotacji nauczycieli w ciągu roku nie było. Raczej standard (np. pani zaszła w ciążę). Jest bezpiecznie, czysto. Można podejść i porozmawiać z dyrekcją, zapytać. Nie opowiadają bajek... Polecam
   • katano Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków 25.03.19, 13:08
    Jesteśmy bardzo zadowoleni. W szkole jest dobra atmosfera. Bez problemu można skontaktować się z nauczycielami lub z dyrekcją, porozmawiać. Nauczyciele fajnie pracują, są zaangażowani, mają różne ciekawe pomysły, nie tylko kreda i tablica. Dzieci wyjeżdżają na wycieczki, duży nacisk na współpracę. Polecam.
  • Gość: muaaaaaaaa Re: Szkoła podstawowa "Źródełko" - Kraków IP: *.dynamic.chello.pl 19.09.23, 17:04
   Nie polecam. Dyrektor robi sobie żarty i naśmiewa się z rodziców, usiłuje ich zakrzyczeć. Baaaardzo niesłowny człowiek. Wypiera się ustaleń. Wicedyrektor nie chce rozmawiać "nie ma czasu". Kultura osobista jak spod budki z piwem - nie szukają rozwiązań, nie są otwarci na ucznia. Szkole nie zależy na zdrowiu i dobru wychowanków. Żeby kasa się zgadzała i tyle. Prowadzący tę szkołę mają poważny konflikt interesów, co odbija się na funkcjonowaniu placówki. Nie polecam, no chyba że ktoś ma problem z niskim ciśnieniem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka