Dodaj do ulubionych

Budząca się szkoła w Krakowie

20.01.21, 22:08
Szukam informacji czy w Krakowie są szkoły, które pracują programem Budzącej się Szkoły? Słyszałam, że na Malborskiej jest, ale przestraszył mnie zniszczony budynek, choć projekty dla dzieciaków robią fajne. Dużo o neurodydaktyce mówią w Royal International School pod Krakowem. Bez dzwonków, lekcje na zewnątrz, ang z nativem, ogromny park i jak czytam to dzieciaki ładnie zdają tam egzamin 8-klasisty. Jeśli w Royal School się da, to znaczy że można inaczej niż "po prusku"? Czy Państwo możecie polecić jeszcze inne miejsca w Krk o takim profilu? Nie mam na myśli szkół Montessori, czy Waldorfskich- mamy swoje niezbyt dobre doświadczenia w tym temacie. Szukamy klasycznej i spokojnej edukacji dla synów: 7 i 10 lat. Ktoś coś poleci? z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
    • przybylscy16 Re: Budząca się szkoła w Krakowie 21.01.21, 15:58
      Dzień dobry, idea budzącej rośnie w siłę w całej Polsce. Mnie to bardzo cieszy, kiedy mieszkaliśmy w Płocku nasze dzieci chodziły do Cogito - żałuje bardzo że nie mogliśmy tam zostać dłużej: bez sufitu podręczników, bez czerwonego długopisu. Wtedy sami szykowali dla siebie sprawdziany i sami jest oceniali, projektowali strefę relaksu, a egzaminy dyrektorskie, takie niezapowiedziane wypadały bardzo dobrze. Mamy dobre wspomnienia. A do meritum: Royal jest blisko nas, mieszkamy w Libertowie, ale dzieci już niestety za duże. Sąsiedzi bardzo zadowoleni: super angielski i wsparcie hobby, przy tym normalny program MEN. Poza tym morsują w zimie, hodują warzywa w lecie - dworek i ogród jak z bajki. Tyle wiem.
    • kmilosz Re: Budząca się szkoła w Krakowie 02.02.21, 16:38
      To brzmi fajnie. Morsowania się nie boimy, wyjdzie im na zdrowie. Dopytałem, to jest przecież tylko dla chętnych.Widzę że robią naprawdę fajne rzeczy w Royal International School.Opinie co do szkół są różne, trudno by wszystko wszystkim pasowało. My szukamy miejsca bez wyścigów, z dobrym poziomem nauczania, świeżym powietrzem. Podjechałem pod szkołę i podpytałem rodziców (niestety tylko 1-3), bo reszta na onlinach. Żadnej negatywnej opinii. Park w okół szkoły robi niezłe wrażenie. Jakby ktoś miał inne zdanie. Proszę o priv. Z góry dzięki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka