Dodaj do ulubionych

Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka i...

IP: 62.69.200.* 02.05.05, 22:02
My mamy zupelnie odmienną opinię na temat zdolności pedagogicznych p.
Stypuły. Swoim podejściem pedagogicznym potrafiła skutecznie zniechęcić do
języka polskiego i zachęcić do wagarów. No, cóż, ale wtedy była nauczycielem
w liceum państwowym, a teraz jest w prywatnym, więc musi bardziej liczyć się
z uczniami.
Obserwuj wątek
    • Gość: Sylwia Wspomina była uczennica p. Iwony Stypuły-Dworak IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.05, 02:56
      Ja pamiętam Panią Stypułę również z II LO i, w przeciwieństwie do moich
      przedmówczyń, wspominam Jej lekcje jako jedne z najlepszych, jakie miałam
      w "pobożniaku". Pani Stypuła była nawet przez rok wychowawcą naszej klasy, ale
      porzuciła nas, niestety, dla prywatnego LO, i to była niepowetowana strata.
      Dzięki niej doszlo do klasowej mobilizacji i "integracji" ;)) - mieliśmy dosyć
      wspomnień o naszych IDEALNYCH poprzednikach i to nas zmotywowało do
      zrobienia "pamiętnej" gazetki :)) Najlepiej jednak wspominam Jej ambitne
      podejście do nauczania - słownik Kopalińskiego zakupiony obowiązkowo w I klasie
      służy mi do dziś. Pozdrawiam przy okazji wszystkich nauczycieli z "pobożniaka".
      Sylwia -doktorantka kulturoznawstwa
      • Gość: Ja A z jakiego to miasta to II LO?Bo nie z W-wy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 08:18
        • inzynier73 Re: A z jakiego to miasta to II LO?Bo nie z W-wy! 20.05.06, 22:33
          Oczywiscie II LO miesi sie w Szczecine. Niejaka p I.S. nie rozumiala uczniow z
          umyslem innym niz humanistyczny. Osoby myslace technicznie i idace na studia
          techniczne mogly uslyszec od niej "to takie malo budujace". Gdyby nie my to
          mieszkalaby w szalasie i jezdzila wozem drabiniastym.
          • Gość: Komunikat forum Re: A z jakiego to miasta to II LO?Bo nie z W-wy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.07, 21:58
            UMYSL TECHNICZNY TO MAJA KOMPUTERY NIE LUDZIE, BIADA CYWILIZACJI GDY ZACZNA NAS
            UCZYC LUDZIE MYSLACY JAK KOMPUTERY ALBO KOMPUTERY ZACZNA ROZUMIEC LUDZI
            MYSLACYCH INACZEJ NIZ KOMPUTERY - "to takie malo budujace"
            • Gość: werset Re: A z jakiego to miasta to II LO?Bo nie z W-wy! IP: 93.190.93.* 19.02.19, 12:10
              Tylko przygłupi humanista mógł spłodzić taką sentencję jak powyżej...
    • Gość: GEMBA BEZ GEMBY Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka i.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.07, 21:52
      A TAM ZARAZ NAUCZYCIELKA J.POLSKIEGO, TEATR, TO WSPOMINAM....
    • Gość: Zaloguj się Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.07, 23:38
      A MOZE UWAZALA ZE MATERIAL DYDAKTYCZNY KTORY AKURAT ZALECALO MINISTERSTWO
      OśWIATY BYL TAK SKOSTNIALY, ZE ZAMIANILIBYSCIE SIE W MYSLACE SLUPY SOLI..I NIE
      CHCIALA WAM ZAKLOCAC KONTAKTU Z PRAWDZIWA NATURA TYCH CZASOW, A DOTLENIC SIE
      ZAWSZE ZDROWO
    • Gość: ZGADNIESZ Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka i.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.07, 23:42
      NOWE PUBLIC RELATIONS, DZIWNE TYLKO BYLY TE DOSTAECZNE I CZWORKI ZAMIAST SZOSTEK
      :) NO ALE WIDOCZNIEJ BRAK BLEDOW STYLISTYCZNYCH TO RZECZYWISCIE OGROMNA ZACHETA
      PO 4 LATRACH NAUKI :p
    • Gość: z/w Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka i.. IP: *.brnt.adsl.virgin.net 03.12.07, 22:21
      Hmm, ulubiony uczeń, jeden i li tylko jeden, tak skromnie...
    • Gość: zeen Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka i... IP: *.chello.pl 09.09.08, 20:29
      A ja pamiętam wspominającą tu panią z czasów (na szczęście krótkich), gdy pracowała w II LO w Szczecinie. Sposób prowadzenia lekcji i ogólne jej zachowanie było doprawdy żenujące, całe szczęście, że sama dość szybko pojęła tę prawdę i przestała kalać dobre imię szkoły, odchodząc raz na zawsze.
      • Gość: włoszczowa Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.13, 06:16
        ... no tak, uczniowie z II LO na tym zyskali, ale za to szkoda tych z Piwoniego i to już od ilu lat. W ogóle uważam, że powinna być jakaś okresowa weryfikacja przydatności do zawodu, coś, co uniemożliwołoby takim ludziom szarganie swojej pracy.
        • Gość: gość portalu Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.15, 01:02
          O tej pani powinno się jak najszybciej zapomnieć, a nie wykopywać na forum. W słowniku osób kulturalnych brak słów, opisujących dostatecznie jej miernotę.
    • Gość: werset Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: 93.190.93.* 19.02.19, 12:16
      No cóż, co prawda żeglowałem po internecie w poszukiwaniu dawnych szkolnych kolegów i koleżanek, ale trafiając tu przez przypadek nie mogę nie pozostawić swojej opinii. Stypuła (czy też Stypuła-Dworak, jak widzę gdzie indziej) to był prawdziwy dramat II LO - i nie chodzi mi tu o jej wysokie wymagania. Po prostu nie nadawała się na stanowisko nauczyciela, była za bardzo ograniczona w swoim (pseudo)humanistycznym światku i - pomimo przyjmowanych póz typu ą ę - zbyt prostacka. Z ulgą przyjąłem jej ucieczkę ze szkoły, a teraz ze współczuciem dla tych z Piwoniego czytam, że ona tam uczy (? - miejmy jednak nadzieję, że już nie...).
      • Gość: babyborn Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.19, 21:37
        W ciągu dalszym uczy i jest najlepszą nauczycielką w tej szkole z języka polskiego. :)
        • Gość: gorszy sort Re: Wspomina Iwona Stypuła-Dworak, wicedyrektorka IP: 194.5.212.* 07.08.22, 00:34
          Oj, to szczerze współczuję uczniom, okazuje się, że pojęcie "drugiego dna" nabiera tu całkiem nowego znaczenia, skoro nie ma w szkole nikogo lepszego od nauczycielki tak dennej i miałkiej, jaką jest stypuła (mała litera - celowa).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka