Dodaj do ulubionych

Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą miar...

IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.05, 22:21
Inteligentna mlodziez! odjazd na maxa z odpowiedziami hehehe brawo :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Yao Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.05, 08:03
      No to mamy już skutki tej euroreformy polskiego systemu edukacyjnego, który - o
      dziwo - był dość dobry. Napierw stworzono gimnazja, w których ze zdolną
      młodzieżą uczy się motłoch, który w poprzednim systemie nie miałby szans na
      dostanie się do lepszej zawodówki.Nagle pojawiły się narkotyki, pobicia,
      przestępczość. Oczywiście ministerstwo i kuratoria nic nie wiedzą i nie widzą
      problemu. A teraz jeszcze widzimy, jakie znaczenie ma nowa matura. Przecież to
      jest totalna kompromitacja! Ale zawsze się to tak kończy, jak tylko państwo ma o
      czymś decydować....
        • Gość: as Re: NISZCZĄ NASZE DZIECI BANDA CWANIAKÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.05, 23:13
          kiedy wprowadzano z wielka pompa ta nowa mature to o ile sie nie myle mialo byc
          idealnie - wyniki miarodajne i wogole super. mowili tez ze kazda prace bedzie
          sprawdzana przez 3 egzaminatorow aby uniknac pomylek, niedomowien. i sie pytam
          gdzie jest tych trzech egzaminatorow??
          odwolywac sie nie moga dzieci - zobaczyc swoich prac takze nie moga - kto to
          wogole wymyslil? dlaczego nie mozna zobaczyc swojej pracy? - to jest najbadziej
          niezrozumiale - chyba naprawde chodzi o to ze zobacza smrod tam. gdy jedna z
          gazet (chyba wyborcza) zrobila z tego afere ze niby dlaczego nie mozna zobaczyc
          swoich prac to ludzie z cke usprawiedliwiali sie i mowili ze jak sobie zaplace
          za ksero to mozna bedzie zobaczyc - tylko nie powiedzieli kiedy - teraz sie
          okazuje ze we wrzesniu??
          jeszcze jedno fajne - w mojej szkole byla ankieta czy uczniowie sa dobrze
          poinformowani o zasadach nowej matury. no i pytania typu: ile trwa egzamin, ile
          przedmiotow itp. jedno z pytan bylo: czy uczen moze obejrzec swoja prace? -
          poprawna odpowiedzia (taka przyszla z cke) bylo ze tak ale w oke po uprzednim
          napisaniu podania - teraz okazuje sie ze nie mozna wogole zobaczyc a co najwyzej
          skany, ksera itp? - nie zmienia sie zasad w trakcie gry !
          jeszcze jedna kwestia. bledy w arkuszach, odpowiedziach trzeba bylo zglaszac
          przewodniczacemu najpozniej 2 dni po dniu matury - tylko jak to zrobic gdy teraz
          mamy dlugi weekend, szkoly pozamykane? zreszta arkusze rozszerzone pojawiaja sie
          w internecie nastepnego dnia o roznej godzinie - czasem po poludniu - czyli co?
          mam rozumiec ze trzeba w 5 minut napisac podanie i biec do szkoly jak sie
          mieszka powiedzmy 20km od szkoly?
          wogole ta matura to paranoja - a jeszcze prosze mi powiedziec ktore uczelnie tak
          biora pod uwage egzaminy wstepne nie uwzgelniajac nowej matury? z tego co mi
          wiadomo to uczelnie moga przeprowadzic egzamin wstepny dopiero po akceptacji
          przez cke. a cke zakazala przeprowadzania testow z tych przedmiotow ktore uczen
          zdawal na maturze. wiec jak wypowiadaja sie wyzej nauczyciel - egzaminator na
          studia dostana sie idioci (nie tylko oczywiscie). czyli ten egzamin wstepny jest
          jakby go nie bylo - nawet zdajac go mizernie a mature niezle mozna zajac miejsca
          tym naprawde dobrym ludziom
          • Gość: Nauczyciel Re: Zatrzymajcie szaleńców - SKŁADAJCIE PODANIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 09:12
            Wiedze to od środka, jest jeszcze gorzej niż opisano w artykule. Znaczna cześć nauczycieli nic nie mówi gdyż obawia się że nie zostanie zaproszona ( do poprawy) w następnym roku, co może zaszkodzić im w karierze ( stopnie awansu itd. – krążą na ten temat różne plotki.). Pamiętajcie że do szkól ponadpodstawowych wchodzi niż, niektóre szkoły będą zamykane. Inni nic nie mówią bo najzwyklej w świecie jest im wstyd, że biorą w tym udział. Wśród materiałów dotyczących nowej matury DOŁĄCZONO WZÓR PODANIA które trzeba wypełnić (dostali je dyrektorzy) by móc obejrzeć pracę, niestety nam ich nie pokazano. To jest obowiązujące prawo CKE nie mogą się z tego wykręcić. Proszę INFORMUJCIE INNYCH I WYSYŁAJCIE. Wyniki matur będą podane dopiero 27 czerwca, w ten weekend prawione będą ostatnie prace. TTYLKO MASOWE SKŁADANIE PODAŃ MOŻE COŚ ZMIENIĆ.
      • Gość: Gośka Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 17:10
        Jakie nagle? Zmieniły się czasy , od momentu zmiany podstawówek na gimnazja
        mineło kilka lat nie zapominaj o tym. Problem tkwi np. w tym że wychowanie w
        domu i szkole jest czesto niespójne.Rodzice tak jak tu na forum wwszystko
        krytykują a najczęściej nauczycieli doszukując się czesto w ich zachowaniach
        złej woli. Ile dzisiaj rodzic poświeca dziecku czsu? Więcej niż kiedyś- chyba
        jednak mniej.To bardzo złożony problem to co się dzieje z dziećmi ,
        młodzieżą.Myśla ze dzieje sie to nie bez udziału dorosłych,
        rodziców ,politykow!!!
    • nauczyciel33 Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi 29.05.05, 00:42
      Różnice w ocenianiu będą,dopóki nie zweryfikuje się egzaminatorów!Maturę z
      matematyki sprawdza mgr matematyki obok pani z biologii po dwuletnich
      podyplomowych studiach matematyki(zgodnie zresztą z wszelkimi przepisami)Maturę
      z języka obcego sprawdza mgr odnośnej filologii obok pana z chemii z
      certyfikatem(zgodnie zresztą z wszelkimi przepisami).W ocenianie muszą włączyć
      się wyższe uczelnie.Wyskzolenie w zakresie oceniania matury pracownicy uczelni
      powinni wybiórczo,drogą losowania!!!sprawdzać niektóre prace.
        • Gość: M Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi IP: *.elk.mm.pl 29.05.05, 21:35
          Stara matura na pewno nie była miarodajna,w ogóle nic nie porównywała (w wielu szkołach królowało ściąganie).Nowa- ciągle mnóstwo niedoróbek, których nie powinno być,ale są (co robiły przez ten czas po odwołaniu matury w 2002 roku te rzesze urzędników oświatowych????).Dostrzegam tu przede wszystkim brak sensownego pomysłu JAK reformować.Nie da się dobrze ucznia przygotować do matury w 2,5 roku, przy niezmniejszonych wymaganiach,liście lektur z polskiego, którą baaaardzo trudno zrealizować w tak krótkim czasie (który uczeń nie "padnie",gdy po sobie ma omawiać i przeczytać "Potop", "Lalkę", "Zbrodnię i karę" itp.???),że wspomnę o takim zapomnianym szczególe jak przepełnione klasy 35-osobowe (to jednak naszym reformatorom nie spędza snu z powiek).Pozdrawiam.
    • Gość: daba Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi IP: *.uks.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.05, 14:13
      obecnie matura nie ma żadnego poważania, przed wojną jak słyszałam, to było
      coś, teraz ma każdy, tak jak licencjat, który można zrobić z zamkniętymi
      oczami, a ma się wyższe. Wykształcenie , tak naprawde o niczym nie świadczy.
      Sama skończyłam prawo na jednym z lepszych uniwersytetów, i co? i nic, pracę
      mam dobrą, nie narzekam, ale miałabym ją również jakbym miała licencjat ze
      sławetnego marketingu i zarządzania. Wg mnie nie ma się co podniecać, że maturę
      zdadzą miernoty. I co z tego? Życie wszystko zweryfikuje.
        • Gość: myslak egzaminatorzy z podstawówek..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 17:14
          Wielu polonistów ze szkół podstawowych ukończyło kursy egzaminatorów maturalnych
          i sprawdzało matury :)))
          Gorzej- są też egzaminatorzy po dwuletniej podyplomowej polonistyce :((
          Wymóg do awansu spełniony, trochę panie zarobiły....

Mnie się to nie podoba. Zgoda, taki sam mgr polonista i tu, i tu, ale
          doświadczenia zero i ślepe sprawdzanie wg klucza!
          Jeśli ktoś konteksty filozoficzne czy nowoczesną interpretację miał 15 lat temu
          na studiach i tego nie uczy- nie powinien oceniać matur.
    • Gość: Gośka Re: Mówi egzaminator maturalny: oceny nie będą mi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 16:48
      Dlaczego egzaminator maturalny, rozumiem że człowiek zwiazany z nauczaniem w
      liceum , plecie bzdury w postaci informacji że: dobrze że wyzsze uczelnie beda
      robiły egzaminy a nie uznawały wyniki nowej matury.W tym roku sa dwie matury
      nowa i stara ,dla nowych maturzystów wyniki matury sa przepustka na studia .
      Wystarczy pochodzić po stronach internetowych uczelni i poczytać a nie
      wprowadzać ludzi w błąd.Wydaje mi sę poza tym że mówienie o czymś anonimowo
      skłania do bezkarnej przesady jaką wyczuwam w tej wyp[owiedzi. Brak w niej
      rzetelności tylko najeżdżanie- które w tym przypadku nic nie kosztuje.
      • nauczyciel33 czyżby czyżyk? 01.06.05, 17:23
        > skłania do bezkarnej przesady jaką wyczuwam w tej wyp[owiedzi.

Czy pani Gosia jest z CKE? Teraz nastąpi seria felietonów deprecjonujących
        nasze wypowiedzi?
        Pani Gosiu, jak będziecie mieć chwilkę czasu to pochodźcie rzeczywiście po
        stronach uczelni. Egzaminator z artykułu miał na myśli zapewne egzaminy wstępne
        na medycynę, gdzie obok wyniku z nowej matury będzie przeprowadzany dodatkowy
        egzamin na "inteligencję". I wtedy ten matołek z artykułu przepadnie a ten
        inteligentny będzie miał szansę.

Takich egzaminów jest wiele na wiele kierunkach i chwała Bogu.

A autor tego pytania na biologii "czym różni się męźczyzna od kobiety" - czy
        nie przewidział, jakie będą odpowiedzi? Bo koledzy w pracy mówili mi o innych
        straszliwych wulgaryzmach na inne litery , np. h lub ch, zależnie od regionu.
        Jak się zadaje kretyńskie pytanie, to dostaje się kretyńską odpowiedź.
    • Gość: Krzysztof przecież to jest wina polityków-tylko i wyłącznie IP: *.pl / 80.48.247.* 01.06.05, 20:23
      bo oni wiedzą,że głupimi się łatwiej uczy, wiedzą,że gimnazjum to strata czasu
      i nauka przestępczości, wiedzą,że liceum trwa za krótko,żeby przerobić materiał-
      oni to wiedzą-dlatego ich dzieci i wnuki chodzą do prywatnych szkół po 3 osoby
      w klasie-to jest rozbój w biały dzień i dlatego mimo bede głosował na LPR bo
      tam jest najmniej takich kanciarzy- bo oni się kierją wiarą, notabene jestem
      nie wierzący. ONI tą reformę zrobili po to,żeby ludzie byli głupi bo taimi się
      łatwiej rządzi- do tego zabijają smallbiznes i z czego tu wyżyć? więc nie
      dziwcie się,że ten kraj przechodzi rozkład.
    • nauczyciel33 Pinokio 03.06.05, 23:44
      Każda praca jest wielokrotnie weryfikowana :)

czat.wp.pl/zapis.html?T[page]=2&id_czata=2145
      Na szczęście błędy będą poprawiane
      czat.wp.pl/zapis.html?T[page]=3&id_czata=2145

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka