Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warszawie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 12:03
Czy macie jakieś informacje dotyczące poziomu nauczania, opieki poza lekcyjnej
(świetlica, koła zainteresowań).Czy ta szkoła jest bezpieczna
(narkotyki,wymuszenia)?Podobno zmienił się dyrektor .Obecnie jest nim Pan
Paweł Prusik-chętnie zebrałabym jakieś informacje na jego temat.
Obserwuj wątek
  • Gość: ania2 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 13:30
   Mój syn chodzi do tej szkoły do klasy sportowej.Jeśli chodzi o zajęcia
   dydaktyczne to można przełknąć najlepszych wyników ta szkoła nie ma.Natomiast
   jeśli chodzi o bezpieczeństwo to z tym tgorzej.Był taki okres, że w tygodniu
   choć raz musiało być pogotowie.Wina była nauczycieli którzy zamiast być na
   dyżurze to rozmawieli w kąciku a dzieci łamały sobie kończyny.W tej szkole nie
   ma możliwości normalnej rozmowy z dyrekcją lub nauczycielami, bo tam jest jedna
   sitwa.Po rozmowie w sprawie dziecka wszyscy włącznie z administracją wiedzą
   oczym się rozmawiało i jak długo.Kadra jest wymieszana z dwóch szkół .Ja swoje
   dziecko będę przenosić do szkoły nr75 przy Ogrodzie Saskim bo warto!
  • Gość: meteor 1 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: 212.180.210.* 04.03.15, 12:50
   No cóż, poziom nauczania w tej szkole nie jest najgorszy. Jednakże poziom - profesjonalizm samych nauczycieli jest zróżnicowany i wydaje się, że dyrekcja nie jest zainteresowana podnoszeniem jakości kształcenia. Przykładowo Pani o inicjałach B.G zajmująca się nauczaniem matematyki nie angażuje się specjalnie w swoje obowiązki przerzucając całą odpowiedzialność za przeciętne wyniki w nauczaniu na dzieci. Pomimo licznych skarg rodziców dyrekcja jest bezradna i niewiele robi z tym problemem. Inną sprawą jest, że nie można tam liczyć na anonimowość. Pani psycholog usyskując informację o problemie w klasie roznosi wieści dalej i dany problem staje się tajemnicą poliszynela, co z kolei może zaszkodzić dziecku którego sprawa dotyczy. Wybawieniem jest, że są tam również nauczyciele na wysokim poziomie, jak np. wykładowca j. angielskiego pan R.T. czy dziewczyna orkiestra pani Justynka oraz wielu, wielu innych pedagogów, trenerów sportowych dzięki którym warto tę szkołę wybrać dla swoich dzieci.
   • Gość: lyngstad Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.15, 15:19
    Poziom mentalny i intelektualny niektórych rodziców oraz ich zaangażowanie w proces edukacyjny i wychowawczy swoich dzieci pozostawia także wiele do życzenia .
    ,, Wybawieniem" , zgodnie z cytatem anonimowej mamusi są życzliwi i chętni do współpracy inni cudowni rodzice, którzy są szczęśliwi i zadowoleni ,że ich dziecko trafiło właśnie do tej wybranej przez nich szkoły. Proponuję tej matce zająć się prywatnymi problemami - a ma ich zapewne dużo , może szerszy udział w niedzielnych mszach, mniej hipokryzji oraz proszę zająć się pracą zawodową i kreowaniem tam swojego wizerunku . Niech szef doceni jakiego ma super pracownika . Proponuję nie szkalować dobrego imienia pedagogów i specjalistów z tej szkoły przy Miedzianej . Może warto wybrać inną placówkę dla swojego zapewne zdolnego i dobrze wychowanego dziecka. wybór w Warszawie i okolicach jest ogromny .
   • Gość: WENUS Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.net-serwis.pl 23.03.15, 21:22
    Zgadzam się z przedmówcą w pierwszej części jego wypowiedzi. Jednakże poziom Szkoły, klasy etc. zależy w dużej mierze również od stopnia zaangażowania samych nas rodziców. Osamotniony nauczyciel nie będzie w stanie osiągnąć wysokiego poziomu ze zróżnicowaną, a czasem nawet i tą tzw. trudna młodzieżą, przed którą Szkoła Podstawowa nr. 26 nie zamyka swoich drzwi. Nasze dzieciaki dzięki takiej otwartej postawie Dyrekcji i samego całego grona pedagogicznego mają sposobność już na początku swojego życia obok wiedzy poznać i docenić wartość rodziny, honoru i kultywowanemu patriotyzmowi- zwłaszcza poprzez salę pamięci i kombatantom obecnym w tej Szkole, ale przede wszystkim w obcowaniu w tak naturalnie stworzony przez zaangażowanych i profesjonalnych m.in. nauczycieli kontakcie naszych dzieci z różną kulturą, rasą oraz dziećmi z rodzin nie pełnych , Domów Dziecka etc. Moje dziecko tak swobodnie z nami o tym rozmawia dzieli się wrażeniami, zdrowym współczuciem i nawet lepiej dzięki tym relacjom rówieśniczym docenia nas rodziców, rodzinę itp. Moim zdaniem wszyscy nauczyciele, trenerzy, personel szkoły i sama Dyrekcja stanowi zgrany, dobrany zespół, bynajmniej z takim tam ludźmi wraz ze swoim dzieckiem tam się zetknęliśmy od zerówki po dzień dzisiejszy ( 23.03.2015r.)
    • Gość: Mama ucznia sp.26 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.adsl.inetia.pl 27.01.16, 12:31
     Tak zgadza sie nie zamyka drzwi przed trudna młodzieza ,a zamyka za nimi bo szybko stara sie ich pozbyc zeby nie szargac juz i tak bardzo zlej opini w kuratorium. Jak mowiono wczesniej to prawda,ze nie mam tam zadnej poufnosci. Przyklad? Pani powiedzmy X ,ktora z Pania Y rozmawiala z rodzicem o trudnej sytuacji dziecka zapewniala ,iz rozmowa jest poufna i napewno zadne z dzieci czy nauczycieli sie o tym nie dowie ( procz oczywiscie tych ktorzy musza jak wychowawca). Po czym kilka dni pozniej okazuje sie ,ze dzieci z klasy ciagle pytaja o zaistniala sytuacja i malo tego nauczyciel na jednej z lekcji ( dodam, ze nie bym zadna strona w zaistnialej sytuacji) grozi uczniowi wywlekajac sprawy na forum publiczne calej klasy. PO zgloszeniu sprawy co sie dzieje?? Absolutnie nic ,a wychowawca niestety choc stara sie pomoc jak moze ma zwiazane rece. W tej szkole naprawde malo jest nauczycieli ktorzy rzeczywiscie maja pojecie i wiedza co robic. Szkola ta czesto nauczycieli zmienia i zatrudnia tych po studiach,ktorzy chca sie wykazac kosztem uczniow. Nie polecam tej szkoly chyba ze rodzina jest bardzo zwiazana z kosciolem i polska polityka a dziecko jest geniuszem i zachowuje sie tak jakby go nie bylo.
     • Gość: Nauczyciel...po st Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.play-internet.pl 12.03.16, 20:16
      Wow...historia niesamowita do tego stopnia,że nadaje się do "trudne sprawy"...mamy ucznia z sp26. Czytam chyba z piąty raz i połowy nadal nie zrozumiałam. Uściślijmy..: wystepuje pani X, Pani Y i rodzic(zgadza się?) Rozmowa o trudnej sytuacji dziecka...ale kto kogo informuje?Rodzic Panie X i Y, czy odwrotnie? Dzieci pytają o sytuację...może dlatego, że się dziecko "pochwaliło"? Cytat: malo tego nauczyciel na jednej z lekcji ( dodam, ze nie bym zadna strona w zaistnialej sytuacji) grozi uczniowi wywlekajac sprawy na forum publiczne calej klasy. co to znaczy, że grozi uczniowi wywlekając sprawy? I co to znaczy, że szkoła zatrudnia nauczycieli po studiach, którzy chcą się wykazać kosztem uczniów????????????? Sama jestem nauczycielem...po studiach( o zgrozo!) Jakbym studiów nie miała to bym się nie wykazywała kosztem uczniów?? Czy co?Kosztem uczniów?(ciekawa jestem bardzo co to oznacza) Czy przeszkadza, że nauczyciele starają się wykrzesać z dzieci choć odrobinę dobrej woli do nauki?Tak, dobrej woli, bo niestety w dzisiejszych czasach my nauczyciele musimy PROSIĆ dzieci o to by chciały nabywać wiedzę. I tu gorący apel do Rodziców: Drodzy Państwo! Szkoła nie odwali za Państwa całej roboty. To w dalszym ciągu są głównie Wasze dzieci, którymi trzeba się opiekować, pobudzać w nich chęć do nauki, poznawania świata, otwartości na innych i SZACUNKU, nie tylko do nauczycieli ale do wszystkich. Marne to rozwiązanie jeśli dziecko jest podrzucone do szkoły o 7, odebrane o 18(rozumiem, trzeba zarobić na życie, wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji) a wieczorem wsadzić tablet w łapkę niech sobie pogra bo mama zmęczona i musi odpocząć... gdzie rozmowa, wspólne zainteresowania, wspólne wyjścia? Nie ma, a potem najłatwiej zgonić na nauczycieli jeśli dziecko jest pobudzone, niedouczone, rozbestwione. nauczyło się w szkole, prawda? Tylko, że wychowanie zaczyna się w rodzinie i tam też sie kończy bo jeśli nauczyciel wpaja cenne wartości a rodzic w domu je neguje(i bardzo często okropnie przy tym nauczycieli wyzywa, a dzieci to powtarzają bardzo często) to niestety my nauczyciele mamy związane ręce:( A Panią Mamę ucznia sp26 to najbardziej boli, że dziecko nie jest geniuszem czy to, że zachowuje sie ostentacyjnie?Jak nauczyciel zwróci uwagę na problem to też źle? A jakby nie zwrócił to też jego wina bo nie dopatrzył? i Z tego co kojarzę to ta szkoła nie ma w nazwie "Katolicka" i chyba nie narzuca religii? Rodzice przecież mogą zdecydować czy dziecko uczęszcza na zajęcia religii czy nie. Nie sądzę, żeby ktoś szkalował dzieci z powodu "niewiary" A z tą polityką to nie rozumiem o co chodzi....i chyba nie chcę zrozumieć;) Pozdrawiam wszystkich nauczycieli i rodziców! trzymajmy się razem,wspierajmy się, bo to jest podstawa w kształceniu NASZYCH dzieciaków:)
  • lyngstad Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 17.02.16, 18:44
   Nie zgadzam sie z opinia tej matki .Od wielu lat mam dzieci w tej szkole .To juz trzecie moje dziecko znajduje sie w tej szkole . Nauczyciele sa super , znajduja czas dla rodzicow, mnostwo rzeczy sie dzieje w tej szkole np. Pikniki, fajne zajecia sportowe , wyrownujace wiedze. moje dzieci uwielbiaja tam chodzic .Szanuje nauczycieli bo dobrze ucza. Ta szkola byla na trzecim miejscu w dzielnicy w zeszlym roku. to nieprawda ze ma zla opinie w kuratorium .Ta matka klamie i nie zgadzam sie z jej opinia . Calym sercem polecam te szkole.A propos widzialam wiele matek rano pod szkola i na pewne tez ta ktora napisala ten paszkwil na nauczycieli .zalecam pojscie uczciwe do pracy i zajecie sie swoimi dziecmi a nie uprzkszanie zycia nauczycielom .glupoty napisane przez matke powinni nauczyciele skierowac na policje bo to jest zniewazenie i pomowienie . Moge pomoc bo jestem prawnikiem i radze tej matce przestac obrazac i szkalowac tych ludzi.
  • Gość: gż Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.03.16, 09:29
   Poziom dydaktyczny szkoły jest wysoki, każdy kto chce sie uczyć znajdzie tutaj coś dla siebie.
   Jestem ojcem absolwenta tej szkoły i ze wzruszeniem wracamy do murów tej szkoły. Fajnych nauczycieli, ciekawych atrakcji i wiele zajęć pozalekcyjnych.

   Czytając na tym forum niektóre brednie to przeciera m oczy ze zdumienia...
   Wygląda na to że niektórzy żyją w przekonaniu że szkoła nauczy, wychowa, da jeść, zapewni podręczniki, ubierze....a dom rodzinny ewentualnie zapewni dach (chociaż niektórzy rodzice jakby mieli mozliwosc to zostawiliby i na noc).
   Ludzie budzimy się....nie można przecież wszystkiego zrzucić na szkołę. Trzeba samemu zakasać rękawy i pracować z dziećmi także W DOMU.
   No ale najlepiej jest zwalic wszystko że nauczyciel z Miedzianej nic nie robi. A Ty co robisz droga Mamusiu i drogi Tatusiu?
  • mamcia321 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 12.03.16, 14:40
   Szkoła jest idealna jest mnóstwo zajęć dodatkowych i klasy sportowe, dzieci nie muszą chodzić na drugą zmianę. Szkoła rozwija zainteresowania uczniów, nauczyciele są lojalni i otwarci na potrzeby dzieci. Szkoła ma również świetlice w których dzieciaki odrabiają lekcje z nauczycielami i wolontariuszami.
   Psycholog i Pedagog pomagają dzieciom i jeżeli padnie prośba o dyskrecje nie rozsiewa się plotek. Są sprawy które trzeba załatwiać z całą klasą a -Mama ucznia sp.26 ma chyba problemy ze sobą i z wychowaniem własnego dziecka
   Mam córkę w tej szkole i jakoś nigdy nie było problemu córka wszystkich nauczycieli lubi bo z nimi też nie ma problemu
   polecam tą szkołę
  • Gość: sandra_mama Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.16, 10:11
   Pełna serdeczności atmosfera, bezpieczeństwo na lekcjach i przerwach- odpowiedni poziom nauczania- oto, co sprawiło, że posłałam tu swoje dzieci.
   Świetlice pracują długo więc mogę zawsze liczyć, że nawet, gdy dłużej zostaję w pracy, moje dzieci są bezpieczne, otoczone życzliwą opieką.
   Szereg dodatkowych pozalekcyjnych był również dodatkowym atutem, który sprawił, iż zapisałam dzieci do tej właśnie szkoły.
   Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Kadra bardzo profesjonalna !!! Mają bardzo indywidualne podejście do dziecka.
     • kadr999 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 28.01.19, 09:27
      Część kadry faktycznie być może z 15 letnim stażem, ale większość z mniejszym. Poza tym nie to jest tu ważne, każdy nauczyciel może być wspaniały, nawet ten, który dopiero zaczyna. Dla mnie minusem jest bardzo napięta atmosfera, która jest nie do zniesienia. Mam prawo do własnych odczuc i opinii po to jest to forum. Proszę nie wypisywać wulgarnych treści typu" Piękna ....na czym polega rygor. i postrach szczególnie kiedy pisany jest ten głupawy tekst o 1.51 czyżby jakaś deprecha przy alkoholu ? A może niewydolność w wychowaniu swojej pociechy ." właśnie taki klimat kojarzy mi się z tą szkołą, takie podejście do rozwiązywania nie łatwych sytuacji.... szkoda słów
      • Gość: annab Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.19, 15:26
       ....jeżeli kadr 999/ ujawnij się a nie piszesz anonimowo i szkalujesz szkołe - bądz odwazna / uważa ze jest zle to dlaczego nie zabierze dziecka ze szkoły nie roszumiem po co sie ma meczyć ta dziwna matka i jej pociecha . Moje dziecko jest zachwycone wychowawcą i nauczycielami oraz dziecmi z klasy . pozdrawiam i nie jestem pracownikiem szkoły tylko matka wię po co ten durny komentarz
             • Gość: annab Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.19, 08:56
              No to mamy Cię kadr 999 . Anno Kraczkiewicz była nauczycielko w zerówce podszywajaca sie pod jakiegoś rodzica . Jezeli nie odszczekasz swoich kłamliwych opinii o szkole składamy zawiadomienie do prokuratury o zniesławienie nauczycieli . Beznadziejna nauczycielko zagrażajaca bezpieczenstwu dzieci, nieudolna i niedouczona kobieto. Na szczeście dla dzieci i rodziców już nie pracujesz w tej szkole
              • kadr999 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 06.03.19, 10:19
               Świetny pomysł, bardzo proszę:"Firma lub osoba pomówiona w Internecie chroniona jest zarówno przez przepisy zawarte w Kodeksie cywilnym (K.c.), jak i w Kodeksie karnym (K.k.). Zarówno przestępstwo zniesławienia, jak i znieważenia należą do grupy przestępstw prywatnoskargowych. Oznacza to, że uprawnienia oskarżyciela posiada sam pokrzywdzony lub osoby działające w jego imieniu. Poszkodowany może zgłosić, że został pomówiony na policję (ustnie lub pisemnie) lub domagać się wyjaśnienia sprawy, składając do sądu uproszczony akt oskarżenia." Nie wiem kto kogo pierwszy powinien pozwać, zatanowię się. Każdy ma prawo do pozostawienia opinii na temat szkoły, ja nie podszywałam się pod żadnego rodzica, nawet w nicku napisałam kadr- jak kadry. Po jednym wpisie na temat atmosfery w szkole (nie kompetencji nauczycieli) do czego każdy ma prawo, byłam w sposób wulgarny atakowana. Poczułam się po prostu źle dlatego może niepotrzebnie toczyłam tę beznadziejną dyskusję.....Proponuje poczytać jeszcze przepisy o RODO, żeby zrozumieć po czyjej prawo stoi stronie. A poziom kultury osobistej annab ( najprawdopodobniej decyzyjnego pracownika tej szkoły) niech czytający te posty oceni sam. Pozdrawiam :)
               • kadr999 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 06.03.19, 10:59
                Do dziś nie mogę zrozumieć na czym polega "udolność" i kompetencja nauczyciela w Pani ocenie. Bo jeśli na zebraniu piecio i sześciolatkow z różnych kultur, mówiących i rozumiejących w innym języku z dziećmi polskimi i bardzo zdolnymi a także tymi z różnymi dysfunkcjami sensorycznymi w jednej klasie z jednym nauczycielem, gdzie miarą jego oceny przez Dyrekcję jest przede wszystkim utrzymanie czystości, porządku, ciszy i dyscypliny w klasie a indywidualna, długofalowa praca z dzieckiem, to cieszę się, że to były tylko trzy miesiące (mój staż pracy w tej szkole), ale nie zazdroszczę tym dzieciom. Mam nadzieję, że teraz są w dobrych rękach. Bardzo te dzieci polubiłam i dawałam z siebie wszystko aby czuły się bezpiecznie a sposób w jaki musiałam się z nimi rozstać był mówiąc najdelikatniej jak można "nie pedagogiczny". Cieszę się, że mogłam to z siebie wyrzucić, ale zostałam sprowokowana ujawnieniem na forum moich danych osobowych. I tyle, więcej nie piszę bo faktycznie szkoda czasu.
                • Gość: annab Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.19, 12:05
                 No właśnie już Nas w tej szkole nie ma:) pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy zostali. Ale szkole, choć to piękne i historyczne miejsce, wspominam z mieszanymi uczuciami, zwłaszcza wicedyrekcje:) cyt. już nas sugeruje , ze to matka z dzieckiem . Proszę w imieniu rodziców, pracowników szkoły i dzieci zając się sobą , karierą zawodową i z ogromną przyjemnościa i satysfakcja czekamy razem z Radą Rodziców i Pedagoguiczna na pozew który moze obnażyć pewne niedoskonałości osoby piszącej ......pozdawiamy szczerze
                 • kadr999 Re: Szkoła Podstawowa nr 26 na Miedzianej w Warsz 06.03.19, 18:44
                  Nie ma ludzi doskonałych, a o "pewnych niedoskonałościach osoby piszącej" wolałabym się dowiedzieć w szczerej rozmowie face to face opartej na konkretnych faktach i dowodach a nie w formie zwolnienia godzinę przed zakończeniem pracy i pozostawiona z trójką dzieci bez grosza tuż przed Świętami Bożego Narodzenia :) Nie ukrywałam, że jestem nauczycielem stażystą bez doświadczenia zawodowego i osoba zatrudniająca mnie doskonale o tym wiedziała. Moje dzieci osiągające dobre wyniki w szkole (mój syn świetnie zalicza wszystkie egzaminy ośmioklasisty, a z języka polskiego jest najlepszy w szkole) zawsze mówiły mi, że powinnam zostać nauczycielką bo dobrze tłumaczę im prace domowe. Więc, skończyłam kurs pedagogiczny aby przekwalifikować się na zawód nauczyciela. Co za głupota mną kierowała??? Mam za swoje. Dzisiejsza szkoła nadal działa w systemie pruskim opartym na dyscyplinie i rygorze, o czym sama miałam okazję się przekonać. Od dzieci wymaga się przede wszystkim porządku i dyscypliny. Może to właściwy wymóg ale nie w dzisiejszym świecie, opartym na technologii, kreatywności i umiejętności reserchu, pewności i wiary w siebie???. Do tego trzeba mieć otwarty umysł!!!!. Dlatego w dzisiejszym świecie tak dużo jest zaburzeń wśród dzieci, bo to co na zewnątrz i wewnątrz szkoły to dwa różne światy. Jestem wdzięczna i dziękuję Pani psycholog i pedagog za wsparcie w pracy, Panu Dyrektorowi za dobre słowo na korytarzu, świetnym Paniom woźnym pomagającym mi ogarnąć moją niezdyscyplinowaną grupkę, koleżance z równoległej klasy za wsparcie merytoryczne i pozostałym rewelacyjnym Panią uczącym w mojej klasie, Pani Dyrektor świetlicy za szeroki uśmiech i przede wszystkim rodzicom za fajną współpracę.Nawet nie miałam okazji powiedzieć do widzenia. Ale pewnego oddechu mobbingu długo nie mogę zapomnieć dlatego wylewam w wolnych chwilach swoje żale na tym forum :) Ta szkoła to piękne i wyjątkowe miejsce, ale tylko od współpracy rodziców i nauczycieli, szczerych rozmów a nie zamiatania problemów pod dywan zależeć będzie jaka tam będzie atmosfera i jak się tam będą czuły dzieci :) Z całego serca życzę tej szkole dobrze....... życzę aby pracowali tam najbardziej kompetentni nauczyciele z wysokimi kwalifikacjami bo takich potrzebują dzieci w tak zróżnicowanym środowisku jakim przychodzi im się uczyć . To może być wielką zaletą ale również wielkim wyzwaniem i dla dzieci i dla nauczyciela ....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka