Dodaj do ulubionych

Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Warszawa)

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.08, 17:58
dla mojego syna, który zaczyna 6 klasę. Czeka nas przeprowadzka do
Warszawy, a nie znam tam szkół. Czy ktos mógłby doradzić szkołę w
której troszczą sie o dzieci, w klasach jest niewielu uczniów i
przede wszystkim najważniejszy jest rozwój człowieka, a nie tylko
wyniki z olimpiad.Chętnie jakis zespół szkół, aby mógł kontynuować w
gimnazjum i liceum naukę już bez zmiany miejsca. Zapewne będą to
szkoły niepubliczne.. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam zbaieganych rodziców.
Obserwuj wątek
    • mamaroma Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 29.08.08, 00:00
      Nie wiem skad jestescie, ale jesli chodzi Wam o prywatne/spoleczne szkoly ,
      wszystkie kosztuje ok. 1000 zl miesiecnie. Czesto maja gorsze warunki lokalowe
      niz panstwowe szkoly, obiady dowozone, i - jesli dziecko jest towarzyskie bedzie
      problem bo rzadko bedzie mialo kolegow w poblizu. Slyszalam, ze SP im Benito
      Juarez na ul. Narbutta (gorny Mokotow)jest dobra. Prosze tez sprawdzic strone
      www.wynikiegzaminow.pl/2007/

Zalezy gdzie we Warszawie bedziecie mieszkac. Moj syn skonczyl prywatna szkole
      na ul. Obrzeznej na Sluzewcu , gdzie jest dobra podstawowka i gimnazjum. Jest
      mila atmosfera, dobrze przygotowuja do testu 6-oklasisty. Dostal sie do jednego
      z najlepszych gimnazjow po tej szkole i przede wszystkim chetnie tam chodzil.
      Nie jest bez wad, ale kazda szkola ma swoje wady. www.fundacjaszkolna.edu.pl

Znajomi sa zadowoleni z podstawowki na ul. Puławskiej
      Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 26 ktora sie znajduje na gornym Mokotowie.

Prymus na Kabatach jest bardzo dobra i piekna szkola z gimnazjum, ale troche
      drozsza.

powodzenia!
    • stanislaw37 Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 05.09.08, 14:22
      Witam rodziców przyszłych i obecnych pierwszaków. Pragnę przekazać parę
      refleksji i uwag odnośnie Szkoły Podstawowej nr 210 w Warszawie.
      Mój syn uczęszczał do tej szkoły i wydaje mi się, że mam prawo wypowiedzieć się
      na jej temat. Szkoła po wielu latach zaniedbania doczekała się remontu i
      naprawdę ładnie się prezentuje. Niestety, na tym kończą się zalety tej szkoły.
      Atmosfera panująca w tej szkole jest gorzej niż zła, większość personelu jest
      nieprzyjemna dla dzieci. Nauczyciele „gryzą” się między sobą, chodzą ciągle
      zdenerwowani, a to wszystko przenosi się później na dzieci. W zeszłym roku, syn
      wraz z innymi absolwentami chciał się spotkać ze swoją byłą klasą i
      nauczycielką, niestety ale pani dyrektor wygoniła ich i zabroniła wstępu na
      teren szkoły ! Ostatnio sąsiadka opowiadała mi wrażenia jej córki dotyczące
      obiadów. Bałagan, rozgardiasz i kolejka do okienka wydającego posiłki aż pod
      drzwi wejściowe do szkoły – chaos i kompletny brak organizacji wydawania posiłków.
      Niezależnie od tego wszystkiego szkoła ma kilka spraw sądowych, które ciągną się
      już kilka lat.
      Ogólnie rzecz biorąc – przed podjęciem decyzji proponuję porozmawiać z rodzicami
      dzieci uczęszczających do tej szkoły i po rozmowie z nimi podjąć decyzję.
      Sąsiedzi będą umieli powiedzieć jaki jest poziom nauczania, jaki jest stosunek
      personelu do dziecka, czy warto posłać swoje dziecko do tej szkoły ?
        • stanislaw37 Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 24.11.08, 11:19
          Proszę podać na jakich forach pisałem o tej szkole ? - chętnie poczytam co
          piszą inni o tej szkole (oczywiście wypowiedzi pracowników mnie nie interesują
          !) . Kiedyś szkoła miała książkę gości i tam czasami trafiały się bezstronne
          wypowiedzi, ale od jakiegoś czasu brak jest dostępu do książki - przypuszczam,
          że szkoła zlikwidowała książkę aby uniknąć negatywnych wpisów. Tam pojawiały się
          czasami wpisy, które szybko były usuwane przez opiekuna strony - dlaczego, czego
          szkoła się obawia, skoro jest tak dobrze ?
          Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego z całej klasy 2a, pozostała w tej szkole
          tylko szóstka dzieci a pozostałe zostały przez rodziców przeniesione do innych
          szkół ?
          Ciekawe sformułowanie = jest dobrze zarządzana = , czy jest pani pracownikiem
          tej szkoły ?
          Ja opieram się na własnych obserwacjach poczynionych przez cały, zeszły rok
          szkolny i na wypowiedziach rodziców byłych uczniów. Z tego wszystkiego wyciągam
          wniosek, że w tej szkole jest źle. Rodzice byłych uczniów mówią wprost, że nie
          chcą z tą szkoła mieć nic więcej do czynienia, a rodzice dzieci uczących się w
          tej szkole proszą aby to co mówią zachować w tajemnicy bo nauczyciele będą się
          czepiać dziecka.
          Właśnie takie wypowiedzi o czymś świadczą.
        • Gość: Mama 5 latki Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 21:32
          Mam pytanie dotyczące sp 210 na ul. Karmelickiej. Stoję teraz przed
          wyborem 0 dla dziecka i prawde mówiąc biorę pod uwagę tę szkołę
          właśnie. Czytając forum spotkałam kilka negatywnych opinii ale także
          pozytywnych. Nie ukrywam, że bardzo przeeraża mnie podjęcie decyzji
          dlatego proszę o opinię rodziców którzy mają zapisane dzieci do sp
          210. Byłam na rozmowie już z P. Dyrektor i na mnie zrobiła dobre
          wrażenie, ale nic więcej nie wiem o tej szkole. Bardzo proszę o
          odpowiedzi bo niestety czas nagli.
          Pozdrawiam serdecznie
          • stanislaw37 Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 16.02.09, 17:26
            Proponuję porozmawiać z rodzicami dzieci, które chodziły do tej szkoły lub
            rodzicami dzieci aktualnie uczęszczających do tej szkoły.
            Warto także zajrzeć pod nast. adres:
            glos.pl/art.php?action=show&id=2269&s=&idg=60&kw=1
            W serwisie szkolnym była kiedyś księga gości ale szkoła, z uwagi na
            nieprzychylne wpisy, zlikwidowała ją. W sieci była gdzieś nieoficjalna księga
            ale jaki był adres nie pamiętam.
          • barba81 Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 17.02.09, 10:15
            Moje dziecko chodziło do tej szkoły ale po odejściu wychowawczyni przeniosłam
            dziecko do innej szkoły. Podobnie postąpiła większość rodziców. Co do pani
            dyrektor - już w pierwszej klasie były problemy, po skardze rodziców na jedną z
            nauczycielek, pani dyrektor przyszła na zebranie i natarczywie dopytywała się
            kto napisał skargę a potem zagroziła, że ona i tak dowie się kto to napisał i,
            że źle się to skończy dla dzieci.
            Trzeba tu zauważyć, że dyrekcja utrudniała wszelkie inicjatywy wychowawczyni i
            za wszelką cenę starała się podważyć zaufanie rodziców do wychowawcy. Na nasz
            sprzeciw odpowiadała straszeniem i agresją. W tym roku szkolnym, do byłej już
            klasy, pani dyrektor dołączyła 3 nowych uczniów. Dzieci te robiły na lekcjach co
            chciały i nie pomagało nic. Wychowawczyni zgłaszała problemy wychowawcze ale
            dyrekcja ignorowała te sygnały. Doszło do tego, że wychowawczyni wezwała
            Policję. Oczywiście pani dyrektor zaprosiła patrol do siebie i skończyło się na
            niczym. Ale najciekawszy był finał tego wezwania - rodzic jednego z uczniów
            oskarżył Policjantów o molestowanie jego dziecka.

Mamo 5 latki, nie podam gdzie przepisałam swoje dziecko, ponieważ ...
            Mogę tylko podrzucić inną szkołę - np. SP Nr 32
      • belciam Do Barba81!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 26.03.09, 23:35
        Mam gorącą prośbę chciałabym dowiedzieć się trochę o szkole podst. 32 na
        Lewartowskiego. Zamierzam tam posłać dziecko do klasy I. Moje dziecko jest
        bardzo wrażliwe. Zastanawiam się nad wyborem: klasą integracyjna czy
        zwykła???????????

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Belcia
          • barba81 Re: Do Barba81!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10.04.09, 10:41
            Moja opinia o szkole 32 opiera się wyłącznie na informacjach uzyskanych od
            dzieci moich znajomych, które uczęszczały do tej szkoły.
            Według nich w szkole bywało raz gorzej raz lepiej (jak to w każdej szkole).
            Ogólnie wspominają tą szkołę raczej pozytywnie.
            Jeśli dziecko jest wrażliwe to lepiej nie dawać dziecka do integracyjnej (opinia
            tych co byli w takich klasach). Powód jest prosty - tam będą dzieci różne i mogą
            wystąpić kłopoty. Wiadomo, dzieci w integracyjnej będą różne, jedne będą
            niepełnosprawne ruchowo, inne będą miały problemy emocjonalne. Jak dziecko jest
            wrażliwe to moga wystąpić przejawy agresji (różne złośliwości) w stosunku do
            takiego dziecka, dziecko może reagować płaczem, lękiem, itd. Inne dzieci mogą to
            wykorzystywać aby dopiec danemu rówieśnikowi. Powyższe wywody wynikają z rozmów
            z 3 dzieci, które chodziły do integracyjnej i pamiętają co tam czasami się działo.

Tak więc proponuję raczej zwykłą klasę - chyba, że dziecko bezwzględnie wymaga
            integracyjnej.

Pozdrawiam,
            barba
      • czester-lester Re: Pilnie szukam dobrej szkoły podstawowej (Wars 17.04.09, 20:08
        Proponuję wrzucać opinie o gimnazjach w serwisie www.pierwszak.pl. Pomogłoby to
        innym rodzicom znaleźć łatwo opinie o danej szkole zamiast szukać po wielu
        forach. Można tam też zamieszczać opinie o przedszkolach, szkołach językowych,
        zajęciach dodatkowych itp. Serwis fajny ale na razie opinii na nim jak na
        lekarstwo. Z jednej strony ludzie skarżą się że nie mogą znaleźć opinii o
        szkołach, przedszkolach a z drugiej sami niechętnie piszą opinie. I tak kolo się
        zamyka. Także jak możecie to piszcie wtedy informacje zebrane byłyby w jednym
        miejscu i rodzicom byłoby łatwiej.
      • hydonika Re: szkola 26 im biernackiego 18.01.20, 12:31
        Zdecydowałam się na prywatną placówkę i moje dzieci chodzą do szkoły im Wiktorii Wiedeńskiej. Fajna kadra ucząca, sporo ciekawych zajęć i wyjść. Dzieciaki są na serio żywo zainteresowane nauką i szkołą!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka