Dodaj do ulubionych

Uznanie orzeczenia alimentacyjnego z UK w PL

04.06.20, 22:03
Piszę z prośbą o pomoc odnośnie mojej sprawy związanej z uznaniem decyzji brytyjskiego sądu w oparciu o Rozp. unijne 4/2009 z 18 grudnia 2008 na terenie RP. Uzyskałem odpowiedź od prawnika prowadzącego tą sprawę, iż sąd odmówił uznania tejże decyzji co zgodnie z tym co dowiedziałem się od niego jest niezgodne z prawem międzynarodowym. Nie rozumiem całej sytuacji gdyż takie postępowania winny być formalnością a orzeczenie wydane przez sąd w Warszawie ma skutek nie tylko dla mnie ale i dla każdego innego wnioskodawcy gdyż polski sąd odmawia uznania prawomocnej decyzji innego państwa EU i to w sprawie alimentów.
Sprawa toczy się od kilku lat kontaktowałem się w tej sprawie z MS w UK i w PL a nawet z Komisją Europejską ( wszyscy potwierdzali, że to powinna być formalność) lecz odbijam się od ściany przed sądem. Sądy ignorują dowody z UK, wszystko jest na nie i ja nie mam im już co przedstawić a co ważne nie podają podstawy prawnej tego co piszą. Wygląda to na celowe działanie i nie jest to tylko moja opinia ale i prawników. To powinno zostać opisane w mediach ponieważ to nie tyczy tylko mnie i przed takim problem stanie każdy kto będzie chciał uznać orzeczenie co do alimentów wydane w UK.. Tyle piszą w gazetach o egzekucji alimentów a jak sąd ma to zrobić to jest wręcz odwrotnie.

Tak więc proszę o pomoc gdyż tym tematem koniecznie należy się medialnie zająć bo to nie jest tylko mój problem.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka