Dodaj do ulubionych

Jak wycenić motor zabytkowy

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.10, 10:01
Witam. Mam zabytkowy motor WSK 125 M06B1 z 1971r. Jestem pierwszym właścicielem i mam książeczkę gwarancyjną. Chciałem motor sprzedać, ale nie wiem ile jest wart. Pomóżcie, kto może go wycenić? albo ile może być wart. Może się ktoś orientuje
Obserwuj wątek
    • pablo-se Re: Jak wycenić motor zabytkowy 16.06.10, 12:48
      Odpowiem jako człowiek który z motocyklami zabytkowymi miał wiele do czynienia.
      Na cenę takiego motocykla ma wpływ wiele spraw.
      1. rok produkcji
      2. ilość przejechanych kilometrów
      3. stan techniczny motocykla
      4. jak najwięcej oryginalnych części
      5. stan wizualny

Dla wyceny motocykla najlepiej porównać inne oferty np. z allegro czy innego
      źródła. Jeśli motocykl ma wszystkie papiery i jest na chodzie ale wizualnie jest
      stargany to cena od 100-300zł natomiast jeśli trafił bym np na zadbaną maszynę
      wówczas podejrzewam iż może kwota za niego dojść nawet od 1,5 - 2 tys
            • pablo-se Re: Jak wycenić motor zabytkowy 26.06.10, 10:34
              Pamiętam dobrze jak było z junakami. Był czas kiedy ludzie traktowali je
              podobnie jak obecnie WSK-ę. Tanie do cięcia i przerabiania oraz katowania. Z
              motocykla za 300-500 zł jest teraz cenionym zabytkiem za którego trzeba dać
              nawet 6-7 tys.. To co obecnie traktowane jest za "wiejski sprzęt kaskaderski" w
              najbliższych latach zacznie być szanowane za swoją zabytkowość.
              • yamasz Re: Jak wycenić motor zabytkowy 26.06.10, 23:32
                Zakonseruj i odstw do garażu na jakieś 10 lat, to za ten czas powinieneś dostać za motocykl co najmniej 5 razy tyle.
                Ja podobnie chciałem zainwestować w bmw e24, niestety, spóźniłem się, w tej chwili centy tych aut osiągnęły juz bardzo wysoki pułap.
                Jeżeli ktoś lubi się bawić w takie 'długoterminowe inwestycje' to polecam E30. W tej chwili można za dobrze odrestaurowany egzemplarz dostac mase kasy np. w holandii.
                • Gość: Potas Re: Jak wycenić motor zabytkowy IP: *.stacje.agora.pl 29.06.10, 11:04
                  Koledzy trochę przesadzacie z "zabytkowością" tego motocykla. Moja
                  wieloletnia praktyka w tym zakresie mówi, że coś co było tanie jako
                  nowe, zostanie zawsze tanie. Mam kilka angielskich przedwojennych
                  maszyn na silniku Villiersa i mimo, ze stare ich kolekcjonerska
                  wartość jest znikoma. taki sprzet bez zadnej łaski mozna sobie kupić
                  u Anglików za 300 - 500 Ł i tylko w polsce się wydaje, że to są
                  jakieś rarytasy.
                  Wuecha nigdy nie bedzie drogim motocyklem, chocby i za sto lat.
                  powody sa dwa: jest marnym motocyklem (w ogólnoświatowym pojęciu)i
                  wyprodukowano ich bardzo, bardzo dużo. Jest do nich masa częsci,
                  czesto fabrycznie nowych, nawet gdzieniegdzie leżą po sklepach za
                  jakies grosze, to jak całość m a być droga? WSK to nie Sokół 600!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka