Dodaj do ulubionych

Gietrzwałt zamiast Częstochowy - 15.04.2012

16.03.12, 10:40
Witojcie,

Jeśli ktoś wybierał się swoim chińczykiem do Częstochowy to w tym roku jest nieoczekiwana zmiana za sprawą prezydenta Częstochowy który wymyślił sobie w tych dniach pod Jasną Górą piknik, z bazarem hulanką i śpiewami rockowymi prawdopodobnie aby zbojkotować Zlot Gwaździsty. Dlatego w tym roku Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego przeniósł tegoroczny Zlot Gwiaździsty do Gietrzwałtu k/Olsztyna. Ja się wybieram na 90%. Jeśli komuś z jakichś względów będzie daleko (południe kraju) to zapraszam do siebie (koło Wawy) - miejsca na nocleg dla chińskiej braci znajdzie się na pewno - szczegóły na PW jak ktoś będzie zainteresowany :). Poniżej wklejam treść oświadczenia pana Węgrzyna z Rajdu Katyńskiego:

[quote="Wiktor Węgrzyn z Rajdu Katyńskiego"]
Takie oświadczenie wystosował Wiktor Węgrzyn z Rajdu Katyńskiego:
Już od 9 lat na Jasnej Górze zbierają się motocykliści, aby prosić Jasnogórską Panią, Królową Polski, o opiekę i bezpieczny sezon motocyklowy. Każdego roku, w trzeci weekend kwietnia na Jasną Górę przyjeżdżają motocykliści z całej Polski a również z Węgier, Ukrainy, Litwy i innych krain. W ostatnim, VIII Jasnogórskim Zlocie im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, uczestniczyło ponad 50 tys. osób i 35 tys. motocykli. Policjanci z Komendy Głównej jak i z Miejskiej w Częstochowie, zwracali uwagę na wzorowe zachowanie się i samodyscyplinę motocyklistów, uczestników tego zlotu. Cechą wyróżniającą Jasnogórskie spotkania od innych zlotów motocyklowych, jest zakaz handlu i promocji politycznej.

Tylko Jasnogórska Pani i motocykliści. To stwarzało niezwykłą atmosferę i nadawało szczególne znaczenie temu spotkaniu. Pomijany molczeniem przez media, Jasnogórski Zlot Gwiazdzisty, stał się największym zlotem motocyklowym w Europie.

Wiedzieli o tym kolejni prezydenci Częstochowy, wiedział i Pan prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
I oto dowiaduję się kilka dni temu, że w III Alei NMP, w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry, w miejscu z którego korzystają motocykliści którzy nie mieszczą się na Jasnogórskich Błoniach, pod patronatem Pana Prezydenta Częstochowy, przygotowywany jest bazar. Będzie handel, trzy zespoły rockowe, tanie dyskoteki, puby.

Nie wiem czym kieruje się Pan Prezydent Częstochowy? Czy to tylko chęć zysku? Czy może chęć zrównania zlotu z setkami innych, a tym samym jego likwidacja?

W tej sytuacji postanowiłem:

JASNA GÓRA 2012
IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w dniach 14-15 kwietnia 2012 roku
odbędzie się w GIETRZWAŁDZIE k/ Olsztyna,
w niezwykłym miejscu, gdzie w 1877 roku Matka Boża objawiła się polskim dzieciom i kiedy Polakom pod zaborem pruskim nie wolno było mówić w języku ojczystym, przemówiła do nich po polsku.
Pani Jasnogórska jedzie z nami, jadą Ojcowie Paulini.

Wiktor Węgrzyn
Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.
Organizator Jasnogórskich Zlotów i Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

Warszawa, 15 marca 2012 roku" [/quote]
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka